Derde provinciale in liet Waasland Rijkswacht op het terrein te Kallo AALST-OKEGEM 7-2 joelpuntenkermis bij de Ajuinen HAASDONK-OPSTAL 0-0 Het wordt echt moeilijk m iSkÉMmis IWERKERKEN-HER2ELE 3-2 et op tijd DUGGENHODT-DERLARE 2-0 Op weg naar het behoud mm GIJZEGEM VLIERZELE1-2 Late treffer van Verleyen MERE-W. MOORSEL 2-0 richting De Voorpost - ü4.z. taw - «ia VOETBAL |k Aalst heeft dankzij de prachtverrichting van zondag tegen een in degradatiegevaar Lerend Okegem, zich veilig kunnen nestelen in de top van de klassering. De Ajuinen ben nog een thuiswedstrijd te goed tegen Gijzegem en kunnen alzo op gelijke hoogte jen van Nieuwerkerken en slechts op één punt van leider Schellebelle. De thuisploeg ft weinig moeite gehad met een zwak Okegem. De ploeg zit duidelijk in moeilijkheden Ie Jaegher verkeerde werkelijk in goeden doen. Hij was de man die alle kansen van Juisploeg goed behandelde en regelmatig skoorde. ju de eerste helft gebeurde dat tot tweemaal toe. 3eProvinciale kalst-Okegem: Karei De Jaeger, de ster van het veld, rukt nog maar eens Itmont (per) De andere doelpunten kwa men op naam van doelman D'Herde, alweer op straf schop, terwijl het tegendoel punt aangetekend werd door Lacroix. Een verdiende 3-1 voorsprong dus voor de thuis ploeg bij het einde van de eerste helft. De tweede helft werd op nieuw volledig naar de hand van de gastheren gezet. Oke gem kon werkelijk weinig in brengen tegen het geweld van de lokalen. Toch konden de bezoekers tegenskoren op een diefje. De Prest gaf Okegem valse hoop want De Jaegher bleef azen op doelpunten. Hij maakte er nog twee en zorgde zo voor vier treffers. De Kin der deed in de tweede periode niet onder voor De Jaegher en knalde op zijn beurt twee doel punten tegen de Okegemse netten. Het werd dus een zwa re nederlaag voor de bezoe kers die daardoor wel ver weg zinken in de klassering. SK Aalst biedt zondag zijn affiche aan tegen Gijzegem. Meteen kunnen de Ajuinen opnieuw titelambities koeste ren. Daar moet er wel gewon nen worden tegen Gijzegem, ook al geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. (G.D.T.) 13 doelpunten in vier wed strijden is een heleboel. Toch slaagden de 3 Wase «polder- ploegen» uit 3de provinciale in deze stunt. De magerste skore noteerden we op het veld van Jong Vlaanderen Kruibeke te gen Boonwijk. Het werd eigenlijk een vrij rommelige partij daar aan de Scheldeboorden. De 2 doel punten waren trouwens 2 own goals en dat zegt eigenlijk al genoeg. De 1-1 eindstand stond trouwens al bij de koffie op het bord. Na een goed kwartier nam Polfliet een Boonwijkse voorzet ongeluk kig op de slof en meteen ston den de bezoekers op winst. Aan de overzijde probeerde Kruibeke wel gevaar te schep pen, doch echt doelrijpe moge lijkheden kwamen er niet. We moesten dan ook wachten op een nieuwe blunder in de ver dediging van Boonwijk die op een stuntelige wijze een voor zet van Maes in eigen netten verwerkte. Hoe Jong Vlaanderen in de tweede helft nog aandrong, doelpunten kwamen er niet meer want daarvoor liepen de aanvalsakties veel te ordeloos. Door dit gelijkspel tegen de rode lantaarndrager is meteen ook het beloofde mosselsouper naar de vaantjes, want daar voor moesten de Kruibeke- boys winnen. Boterhammen met kaas kunnen echter ook smaken! Heel wat meer doelpunten en spektakel op het veld van Eendracht Bazel dat de positie ve trend van de jongste weken tegen Lutterzele knap verder wist te zetten. Beide ploegen trokken van in het begin in de aanval en dat leverde voor elk doel een kar- revracht kansen op. Bij Lutter zele vond men telkens Bazel- doelman Troch in de schiet baan terwijl de thuisploeg moeilijk tussen de palen raakte. Na 6 minuten kon Carreel na een knappe kombinatie Lutterzele op winst schieten. 20 minuten lang moest Een dracht dan wachten op de ge lijkmaker die er op de zeven entwintigste minuut kwam toen Catthoir van ver uithaal de. Buytaert kon met 2 per soonlijke akties Bazel een komfortabele 3-1 bezorgen, maar bij de rust was het reeds 3-2 geworden toen opnieuw Carreel doelman Troch in ge breke vond. De tweede helft kon nog alle kanten uit maar toch bleek de thuisploeg sterk genoeg in de schoenen te staan om het kleine verschil op het bord te houden. De mannen van trainer Ruymbeke ver wierven in de 75ste minuut absolute zekerheid over de ze ge toen Catthoir met een 2de persoonlijk doelpunt de 4-2 stand op het bord bracht, met een de eindstand. Ook heel wat doelpunten maar ook een pak incidenten bij Kallo-Waasmunster. De wedstrijd eindigde pas in de vooravond toen de rijkswacht was aangerukt om de gemoe deren wat te bedaren. Wat was er dan allemaal aan de hand geweest'? Na een erg zwakke wedstrijd was Waas munster toch verdiend met de twee punten gaan lopen maar over de verrichting van de scheidsrechter (Van Leuven) was men in het thuiskamp nog minder tevreden. Voor een aantal supporters van Kallo werd het te veel en zij storm den na de wedstrijd op de scheidsrechter af. Pas ander half uur na affluiten kon de zwarte man de terreinen van Kallo onder rijkswachtbegelei- ding verlaten. Ook bij Waas munster, dat met doelpunten van Van den Bossche (2) en Immens (2) zoals gezegd de winst behield, vond men het een zwakke wedstrijd maar in de degradatiezone tellen enkel de punten, en die waren nu eenmaal binnen. (vel) In tegenstelling met nogal wat laaggeklasseerde elftallen uit de reeks, kwamen de jon gens van trainer Piessens zon dag niet verder dan een skoor- loze draw tegen een formatie die vooral voor de halve inzet streed. Het probleem voor rood-geel was en is de zwakke afwerking en dat ligt toch wel duidelijk aan een totaal gebrek vertrouwen bij de spelers. Eerst kon Red Star enkele goeie kansen bij elkaar knutse len zo onder andere wanneer Damen door Van der Jeught werd uitgestuurd. Benny lever de een goeie voorzet af waarop zowel Verstraeten als Bosman niet afdoende reageerden. Even nadien werd Jean-Pierre Verstraeten in de vuurlijn ge jaagd door Mark Verhelst, maar de Haasdonkenaar kwam iets te kort om de Opstalverde diging in de problemen te brengen. De gastploeg beperkt zich tot slechts zeer sporadische tegenaanvallen en kon eigen lijk alleen met verre schoten van Wauters en De Maes- schalck de thuiskeeper veront rusten. Rond het halfuur be klemtoonde Fons Bosman zijn goeie prestatie met een gelukte slalom langs drie tegenstanders maar ongelukkiglijk miste Fons zijn schot. Met een schot van Johan De Rop net over doel sloot de thuisploeg de Haasdonk-Opstal: De doelman van Haasdonk is niet bang om er in te vliegen (dw) eerste helft af en bleef met een duidelijk onvoldaan gevoel op gescheept. Na de rust oefende Opstal enige druk uit en raakten de Stars hun goeie kadans kwijt. Ook nu weer kwamen de gas ten nauwelijks in de omgeving van doelman Van Moeseke zo dat er over die tweede periode bitter weinig moet verteld wor den. Enkel een samenspel van De Rop en Schelfhout (inge komen voor Damen) leverde nog enige emotie op, maar Eric schoot de wenkende doel kans vlot over doel weg. Met dit derde gelijkspel in serie blijft Red Star midden in de bedreigde zone hangen en dat is volgens sekretaris Wils- sens weinig hoopgevend omdat Buggenhout werkelijk aan een imponerende reddingsaktie is begonnen en de overige staart- gezellen regelmatiger skoren. Toch geeft men aan de Step- manslaan de moed nog niet op, ofschoon een overwinning in de eerstkomende matchen dwingende noodzaak wordt. (m.n.) bt-Okegem: Doelman Guldemont (H) zal wel last gehad hebben van rugpijn, zeven doelpunten in zijn kas! De n n de lucht maakte het doelpunt (zijn vierde) en hii heet Karei De Jaeger (per) nrerkerken, voor veertien dagen onverwachts van de leiderstroon gestoten, ontving Na 20 minuten kwam de Wt gereputeerde Herzele. De lokalen konden zich niet veroorloven om npg meer thuisploeg verdiend op voor- Itnverlies te leiden. De onverwachte nederlaag tegen Mere lag immers nog zwaar op sprong. Moens zorgde voor de «aag. De thuisploeg nam dus de touwtjes meteen in handen, doch Herzele kon vanuit openingstreffer, «erze e was ,j j helemaal niet onder de indruk üerk middenveld 8oed weerstand bieden. van di, doclpunt en begon mooie reeks aanvallen op te bouwen. Eén ervan werd al vast beloond met een doelpunt van Lerminaux rond het half uur. Verder gebeurde er nog weinig al waren beide ploegen druk in de weer om nog voor rust op voorsprong te geraken. Na de pauze lukte het al weer voor een behoorlijk voet ballend Nieuwerkerken om via Uyttersprot voor de tweede maal op voorsprong te komen. Zij dreven wat voort op hun elan, speelden de bal rustig rond in eigen gelederen en maakten nog weinig aanstalten <erken-Herzele: Steenhoudt kijkt toe hoe de Herzeelse portier zich op de terugspeelbal test gooit (per) om de kloof ruimer te maken. Herzele loerde op de tegen aanval en kon een kwartier voor inrukken opnieuw op ge lijke hoogte komen. Van de Casteele opende alle lokale ogen en monden en zorgde ervoor dat Nieuwerkerken uit zijn gerust gemoed diende te stappen. De thuisploeg kreeg op nieuw meer offensieve neigin gen en kwam dan ook op de valreep voor een derde keer op voorsprong langs Vanderbiest. Zo behaalde Nieuwerkerken een verdiende maar moeizame zege tegen een goed spelend Herzele. Derde keer, was ook hier te Nieuwerkerken, goede keer. (c.d.t.) Voor enkele weken waren er maar weinigen die nog een cent gaven om Sparta Buggen hout. De ploeg was in veler ogen gedoemd om volgend sei zoen naar vierde provinciale af te zakken. Zelfs fervente opti misten geloofden haast niet meer in het behoud. Maar se dert een viertal weken zijn de spartanen aan een daverende remonte begonnen. In vier re cente wedstrijden hebben zij zeven punten behaald. Hier door is de situatie in de rang schikking heel wat opgeklaard. Er moeten natuurlijk nog pun ten worden gewonnen alvorens ze veilig staan, maar zoals Sparta tegenwoordig evolueert behoort dat vast tot het do mein van de mogelijkheden. Sportasekretaris Freddy De Bisschop is uiteraard tevreden over'de gang van zaken. Ook over de voorbije wedstrijd die door zijn ploeg met overtui gende cijfers werd gewonnen «Tijdens de eerste helft voerden we een offensief- dat leidde tot twee doelpunten. Ik moet zeggen dat het nochtans de bezoekers waren die zich na een halfuur voor het eerst ge vaarlijk toonden. Wij hebben gereageerd en twee minuten later skoorde Paul Verschue- ren. In de aktie die aan dit doelpunt vooraf ging had Ka- miel Vernimmen een enorm aandeel. Nog voor de rust werd bereikt konden we de voorsprong vergroten, toen Mark De Meester een vrije trap rechtstreeks binnenknal- de. De tweede helft was duide lijk van minder goede kwali teit. Hij verliep eerder gelij- kopgaand. Tijdens het eerste kwartier werd er langs de bei de kanten nog eens gedreigd, maar in het laatste halfuur was er van echt doelgevaar nog nauwelijks sprake. Het spel peil zakte een flink stuk en het werd een krampachtig gedoe. In feite kan ik over de wed strijd in zijn geheel beslist geen André Turneer (Buggenhout) (a) grote verhalen vertellen. Het belangrijkste is dat we twee punten meer op ons aktief krij gen. De sfeer onder de spelers is er nog beter op geworden en de wil om het behoud tot stand te brengen is bij iedereen over duidelijk aanwezig. Nu zondag zijn we aan rusten toe. Daarna staat ons de verplaatsing naar Racing Boonwijk te wachten. Indien we daar kunnen winnen zal de hemel voor ons nog meer opklaren...» (e.d.m.) Dit duel tussen twee degelij ke middenmoters is uiteinde lijk verdiend gewonnen door Vlierzele. De bezoekers waren konstant de betere ploeg tij dens de eerste helft. Het initia tief werd genomen door de gasten. Vlierzele speelde een rustige partij en wachtte zijn kans af. De bezoekers klom men op voorsprong langs Meu- leman. De thuisploeg trachtte nog voor de rust langszij te komen maar het ontbrak de thuisploeg aan trefzekerheid om Vlierzele te verontrusten. De bezoekers behielden hun nipte voorsprong tot aan de rust. Na de rust kwam Gijzegem beter uit de verf. of anders gezegd, Vlierzele liet gewillig Gijzegem het spel maken en loerde op tegenstootmogelijk heden. De bezoekers kregen het enorm lastig doch konden op een schaarse tegenaktie de voorsprong verdubbelen. Gijzegem bleef echter ver der knokken en kwam ver diend aan een doelpunt in de Nieuwerkerken-Herzele: Van de Casteele kan de hoekschop van slotfase van de wedstrijd. Het dit niet geweest zijn indien Van Hauwe op de Moens terugsturen vanwaar hij komt (per) doelpunt van Verleyen kwam evenwel te laat om Vlierzele schut te zetten. Zo behaalde Vlierzele een ver diende uitzege omdat het ge durende de volledige wedstrijd een slim spelkoncept ten aan- schouwe had gegeven. Gijze gem van zijn kant wist weinig raad met het spel van de tegen partij zodat het puntenloos het terrein diende te verlaten. Voor Mere gold slechts één devies: winnen, en dat op het veld van Moorsel. In hun op mars naar een hogere plaats in de rangschikking kon enkel de ziekenboeg van Mere zorgen voor problemen, doch die be hield alleen Goossens, zodat de andere spelers allen be schikbaar waren. Karei Van Wilder speelde terug de pannen van het dak voor Mere zodat enkel fout stoppen hem van een doelpunt hield. Maar de bezoekers heb ben nog andere afwerkers. en deze keer was het Dirk Sterckx, de kapitein van Mere die het eerste doelpunt voor zijn rekening nam. Moorsel, de eens zo te duch ten ploeg, was er zondag wel bij maar dan alleen op papier. De doelman van Mere was werkloos en moest geregeld in de handen slaan om zichzelf wat op te warmen. Veel werk kreeg hij van Moorsel niet. Dus 0-1 voor Mere in de eerste helft. De belangrijkste feiten uit de tweede helft waren de twee vervangingen die Mere door voerde nadat Paul Van der Haegen gewond werd aan de lies. Het waren Geert Coppens en Hans Van Cauter die het veld op kwamen. In de 76ste minuut gebeurde het dan: Me re maakte zijn tweede doel punt langs Raes en meteen was de wedstrijd gespeeld. Mere: Lauwereys, De Coeck, De Thaeye, Lanckman, Raes, Danny V.D. Haegen, Dirk Sterckx, V. Cae- lenbergh, Van Wilder en Joris Verhoeven. (g.e.m.)

De Voorpost | 1984 | | pagina 29