r Sociale sponsoring als basis Kalender van de sportaktiviteiten van Aalst TeVe-BLAD-Perlav een eigentijdse sportgroep li Wereld- badminton in een klein landje Programma WIELRENNEN Een groep die stoelt op totaal nieuwe principes en ontstaan is uit de moeilijke der eigenlijke vedetten ekonomische toestanden die we doormaken en uit de kwijnende onstandvastig- maar toch met enkele heid waarin de wielersport is verzeild geraakt. renners die zich een zeke- Een sociaal-sportief karakter ligt aan de basis van deze groepering waarbij de re autoriteit in het bin- renners, uitgaand van een doe-het-zelf-gedachte, dit keer een ondernemende nenlandse beroepsren- rol hebben gespeeld om te trachten hun professionalisme verder te kunnen nerskorps hebben verze- blijven beoefenen. kerd. De krisis nijpt immers De h. Jan Merckx, afge- Voor 9een van beide Een, hoofdzakelijk natio- ook aan de wielersport vaardigd-beheerder en sponsors is publiciteit naai, programma werd waardoor de spookbeel- direkteur-generaal van verwerven-ten-koste- voorgedragen waarin de den van inlevering, be- NV Perexma, dat TeVe- van-wat-ook het unieke renners van TeVe-BLAD- zuiniging, beperking en BLAD uitgeeft, bood zich doelwit. Bij TeVe-BLAD- Perlav als een gesloten zelfs totale werkloosheid aan als hoofdsponsor en Perlav erkent men wel blok zullen optreden om voor meer dan een ren- de h. Pierre Lambrechts, dat zulks niet uitgesloten te trachten hun ingeno- ner bittere werkelijkheid van het Heverlese wordt maar dat het men stelling sportief zijn geworden. Ettelijke Schoonmaakbedrijf PER- geenszins fundamenteel waar te maken, misverstanden hebben er LAV, toonde zich bereid stond bij de stichting van Pol De Baeremaeker, bovendien toe bijgedra- de co-sponsoring op zich de sportgroep. Een goe- kommercieel afgevaar- gen om de geloofwaar- te nemen. De wagen was de houding van de ren- digde van Perlav, is hun digheid van deze volkse meteen aan het rollen! ners in en buiten de sportbestuurder: een in- sport een gevoelige deuk Een gesprek werd ge- koers, een korrekte stiel- teger leidsman die zich te geven. Ook niet uit het voerd met de leiders van beleving en een sportie- wel eens streng heeft uit- oog verliezen dat de wei- de Kon. Belgische Wielrij- ve wedstrijdopvatting gelaten over zekere toe- nig ophefmakende ver richtingen van onze zoge zegde elite-renners de belangstelling voor onze wielersport evenmin goed hebben gedaan der, twee sponsors die aan het sociaal-profes sioneel belang zeker evenveel aandacht schenken als aan hun pu- dersbond om de opvat- zijn immers van minstens standen in de wielersport tingen en doelstellingen evenveel belang voor het maar om zijn recht aan de nieuwe instandhouden en verder geaardheid toch het volle sportgroep, die tegen verspreiden van de goe- vertrouwen van vriend niets of niemand is ge- de naam van de beide en tegenstander geniet, richt, uiteen te zetten: sponsorende firma's. Tien sociaal bedreigde Enkele renners waren aan alle voorwaarden Van beide zijden erkent profs, een doelbewust zich bewust van deze toe- werd voldaan en men men plechtig het eerbie- sportbestuurder-begelei- standen en hebben naar kwam tot een spontane digen van mekaars rech- een uitweg gezocht om overeenstemming. ten en plichten, hun beroep verder te Eén punt uit het tussen kunnen blijven uitoe- TeVe-BLAD (Perexma) en 0r9ai'satie i fenen. Perlav afgesloten kon- Perlav heeft zich de me- TeVe-BLAD-Perlav is uit trakt willen wij even let- dewerking verzekerd van bliciteit, plus de morele het gezond denken en terlijk citeren omdat het de «Cycles Moser» die steun van Sporta en de handelen van deze ren- helemaal de geest weer- voor de materiële uitrus- materiële bezorgdheid ners ontstaan. Aan de ba- geeft waarin deze spon- ting van de renners zal van de Cycles Moser, sis van dit initiatief lag soring gebeurt: instaan. Men kan ook van vormen een sportgroep Ronan De Meyer die, met «De Sportgroep TeVe- die kant gerust zijn om- die met evenveel belang- een paar lotgenoten, kon- BLAD-PERLEV wordt op- dat Moser geen onbeken- stelling als waardering takt opnam met de Socia- gericht. Deze sportgroep de naam is in de wieier- wordt verwelkomd. Ie Dienst van Sporta en zal naast de kommerciële wereld. daar in de persoon van oogmerken, eigen aan Voor het uitdragen van Kontrakten werden opqe- sekretaris Maurice Lip- sportsponsoring, zich de sportieve bekendheid maakt voor één iaar met pens een behulpzaam strikt houden aan de toe- van de nieuwe de stellige belofte eraan man vond om, ondanks passing van de regie- sportgroep hebben tien verbonden dat mits een veel afwijzigingen, toch menten van de Belgische renners de handen in me- gunstiqe balans kan wor- te blijven doorwerken tot Wielrijdersbond en zich kaar geslagen: Rudy Col- den opgemaakt aan het de idee gestalte kreeg. Er inspannen om, in aan- man, Ronan De Meyer, einde van het seizoen werd aan tientallen deu- sluiting bij het voorne- Johny De Nul, Alain De een drieiarenolan zal ren geklopt maar geen men door de KWB-lei- Roo, Ludo Frijns, Walter worden uitqewerkt enkele firma bleek bereid ders uitgedrukt, bij te Schoonjans, Ludo Schur- Geen experiment wel om deze hulpbehoeven- dragen tot de gezondma- gers, Etienne Van der een tijdverschijnsel waar de renners een helpende king van de wielersport Helst, Eric Van de Wiele Van de rennprs zpif hPt hand te reiken. en het materieel, het li- en Mare Vercammen. 6 En toen alles verloren chamelijk en moreel wel- Een gedegen tiental dat, leek, stonden ze plots zijn van haar beoefe- met een gemiddelde leef- 1 voor twee mannen die naars. Deze intentie- tijd van 27 jaar en een nochtans zelf geen te verklaring verbindt niet totaal van rond de 800 prettige herinneringen alleen de beide partijen, overwinningen tijdens aan wieler-sponsoring ondertekenaars van deze hun loopbaan, in staat overhielden maar aange- overeenkomst, maar ook mag geacht worden om grepen werden door de alle betrokkenen bij deze zich vooral in de nationa- ernst waarmede de ren- Sportgroep, sportbe- '0 wedstrijden regelmatig ners hun geval kwamen stuurder, verzorgers en op het voorplan te fiet- bepleiten. renners inbegrepen.» sen. Het is een groep zon- Johny De Nul wil opnieuw hoger op. (c) Jan Merckx van TeVe Blad aan het woord, (c) van de renners zelf het nut en de noodzaak moe ten waarmaken. De renners Colman Rudy, De Meyer Ronan, De Nul Johny, De Roo Alain, Frijns Ludo, Schoonjans Walter, Schurgens Ludo, Van der Helst Etienne, Van de Wiele Eric, Vercammen Mare. L)e volledige formatie die onder leiding van Paul De Baeremaeker op een goed seizoen hoopt, (c) BASKETBAL: B.B.C. Okapi, zaal Jules Hee remans, Burchtstraat Aalst Zaterdag 25 februari: om 9.30 u.: Pupillen Okapi - Gentson om 11.00 u.: Miniemen Okapi - Gentson om 18.45 u.: Beloften Okapi - Willebroek om 20.30 u.: lc ploeg Okapi - Willebroek D.B.C. Aalst, sporthal Dender- dal Erembodegem Zaterdag 25 februari: om 13.30 u.: voor het eerst in haar jonge Pupillen D.B.C. Aalst - badmintongeschicdcnis orga- Deinze BADMINTON niseert België de wereldkam pioenschappen voor landen teams. Nieuwe wijn in oude zakken. De internationale badmintonfedcratie (IBF) heeft immers twee bestaande kompetities samengevoegd tot deze wereldkampioenschap pen. Ieder land zendt haar zes beste lste afdeling B: P C. Apollo - P S Schorpioen. VOETBAL: K.S.C. Eendracht Aalst, Pierre Cornelisstadion, Bredestraat Zaterdag 25 februari: om 15 u.: Terrein F.F.R. Nat. Uefa's B - Waregem om 15 u.: terrein S.K. Nat. Uefa's A - Waregem. Zondag 26 februari: om 10 u.: terrein F.F.R. Prov. Jun. B - Bevercn om 10 u.: Osbroek B: Prov. Jun. A - Beveren om 15 u.: Pierre Cornelissta dion Eerste ploeg - R.C. Mechelen. B.B.C. Erembodegem. sporthal Denderdal F.rembo- VOLLEYBAL degem Volleybalclub V.K. Erembode- Zondag 26 februari: gem, sporthal Denderdal om 18.00 u.; Zaterdag 25 februari: Heren: BBC Erembodegem - om 16 u competitiewedstrijd Vlierzele. Volleybalclub V.K. Aalst, sporthal Ten Rozen HANDBAL: Zaterdag 25 februari: .cue. .ana zenat naar zes beste Handbalklub Eendracht Vrfj om 10.15 u. Kadette'n ren en zes beste dames naar Aalst, sporthal Ten Rozen v w a oio m;™.,,. Aalst, sporthal Ten Rozen Oostende Alle Europese lan- Znterdag 25 februari: den doen hieraan mee. en bo- om 17 00 u vendien nemen twee Afrikaan. H.C Eendracht Vrij se landen ook deel: Zambia en Wemmei Oeganda. om ,8 ,5 Van 23 tot 26 februari e.k. worden de selekties tegelijker tijd op vijf kontinenten ge speeld. Behalve Oostende voor Europa en Afrika wordt de cup ook tc Toronto. Hong- Kong en New Delhi betwist. De organiserende Oostendse klub heeft zelfs een hymne laten komponcren door stads genoot Roland Cardon. die di rigent van de muziekkapel van de zeemacht is. Deze muziek kapel zal de openingsceremo nie nu donderdag om 9 uur begeleiden. Ondertussen heeft de badmin- tonbond ook reeds de selektie bekend gemaakt voor de we reldkampioenschappen voor badmintonteams. Bij de heren zijn dat: Eddy Van Herbrug- gen, Jan De Mulder, Jos War moes. Christian Bené, Patrick Deruisseaux en Michel Bau- douin, bij de dames zijn het Ingrid Swiggers, Nancy De- mey. Greet Van Haverheke. Mis je dit enig spektakel dan Annie Bouqu.aux, Sabine geeft de BRT-televisic zater- Langenakens en Marie-Chris- dag en zondag beelden van de tine Donnay. beide cups. Het gehele gebeu- V.K. Aalst - Ninove V.K. Danny Hofstade sporthal Ten Rozen Zaterdag 25 februari: om 14.00 u.: -T V.K. Danny Hofstade - Reserven H.C. Eendracht Vnj Hamme - Hechtel om 19.30 u.: Volleybalclub U.F.O. 78 Aalst, Heren H.C. Eendracht Vrij - stedelijke gymzaal, Kapucfjne- Hechtel nelaun 8 Aalst: om 20.45 u.: zaterdag 25 februari: Dames H.C. Eendracht Vrij - om 16.30 u.: H.A.V.O. UFO 78 Aalst - Sjaloom Ma- chelen. Dames Handbalklub Olympia '80, sporthal Ten Rozen Zondag 26 februari: om 19.00 u.: Olympia '80 - Buggenhout PETANQUE: MINIVOETBAL: V.M.V.A., Rijkssporthal HRI- TO, César Haeltermanstraat Maandag 27 februari: om 19.00 u. P.C. Apollo, kasteel Tetlinden, Ino,elina ,'Morta Square J. Geerinckx Donderdag 23 februari: om 19.30 u.: training vaste tripletten Zaterdag 25 februari: om 19.30 u.: Ledentornooi Zondag 26 februari: om 15 u.: om 20 i Juwelen Bikkens - B.B.L. V.M.V.A. - sporthal Ten Rozen om 18 u.: 't Velleken - OCMW om 19 u.: De Geuzen - Exclsior A.Z. 83. Etienne Van der Helst, (c) nering komponeerde Roland Cardon de hymne die voor 't eerst donderdagochtend om 9 r» I j' «v.uv vU(m. nu (jcikic gcucu- uur door de 65-koppige mu- Unze landgenoten starten bij ren wordt op film opgenomen ziekkapel van de zeemacht ac neren in groep C, met als en zal in verschillende bios- wordt gespeeld, terwijl minis- Schotland, koopzalen worden vertoond ter Poma de kampioenschap- West-Duitsland en IJsland. Terzelfdertijd als dc wereld- pen opent. Onze dames spelen in groep A kampioenschappen te Oosten- Een uniek spektakel, en uniek egen Engeland West-Duits- de viert het IBF haar 50-jarig voor België, land en Schotland. bestaan, en als blijvende herin- (lc) Maart Za 03/03 Omloop van Het Volk Zo 04/03 Kuurne - Brussel - Kuurne of St.-Truiden (Ronde van Limburg) Wo 07/03 Fayt Le Franc Za 10/03 Anderlecht Zo 11/03 Ichtegem (Omloop Vlaamse Ardennen) Zo 18/03 Kemzeke (Omloop van het Waasland) Do 22/03 Waregem (Dwars door België) Za 24/03 Harelbeke (Grote E3 Prijs) Zo 25/03 Brabantse Pijl te Sint-Genesius-Rode Di 27/03 - Wo 28/03 en Do 29/03: Driedaagse De Panne. April Zo 01/04 Ronde van Vlaanderen Wo 04/04 Gent-Wevelgem Vr 06/04 Wasmuel (Prijs Pino Cerami) Do 12/04 Waalse Pijl Zo 15/04 Luik - Bastenaken - Luik Di 17/04 Kruishoutem - Nokere Za 21/04 Amstel Gold Race Ma 23/04 Frankfurt (Rund um den Henninger Turm) Za 28/04 Mellet Zo 29/04 Bavikhove (Omloop van het Leiedal) Mei Di 01/05 Hoboken Zo 06/05 Betekom Di 08/05 Vilvoorde Za 19/05 Wielsbeke Zo 20/05 Purnode Do 24/05 Knokke-Heist Za 26/05 Overmere-Donk - Berlare Zo 27/05 Meulebeke (Omloop Mandel-Leie-Schelde) Do 31/05 Sombreffe - Charleroi Juni Vr 01/06 De Haan i Zo 03/06 Kotem-Maasmechelen Zo 10/06 Ganshoren Zo 10/06 Kalmthout Ma 11/06 Cras-Avernas Wo 13/06 Ingooigem Za 16/06 Kapellen-Glabbeek Zo 17/06 Liedekerke Wo 20/06 De Panne Zo 24/06 Belgisch Wegkampioenschap - Hoeselt (Limburg) Za 30/06 Wezembeek-Oppem. Juli Za 14/07 Rillaar Za 21/07 Dentergem (Prov. Kamp.) Zo 29/07 Bilzen-Malderen Di 31/07 Schoten (Grote Scheldeprijs) Augustus Zo 12/08 Brussel (Grote Prijs Eddy Merckx) Di 14/08 Ronde van België (tot 19/8)- Di 21/08 Overijse Do 23/08 Erpe-Mere Zo 26/08 Kaprijke St.-Pieters-Leeuw (Leeuwse Pijl) Di 28/08 Merksem-Antwerpen (Schaal Seis) September Ma 03/09 Wetteren Do 06/09 Moeskroen-Komen Vr 07/09 Wetteren Do 13/09 Koolskamp - Kampioenschap van Vlaan deren Za 15/09 Hamme (Omloop van Schelde en Durme) Zo 16/09 Leuven (Grote Prijs Jef Scherens) Wo 19/09 Parijs-Brussel Za 29/09 Kampenhout - Haacht - St.-Niklaas (Grote Prijs Raymond Impanis) Zo 30/09 Templeuve Oktober Di 02/10 Neder-Overheembeek Di 16/10 Putte-Kapellen (Sluitingsprijs) De Voorpost - 24.2.1984 - 39

De Voorpost | 1984 | | pagina 39