Ginette Van den Bossche mooi vierde en zilver voor AC Zele Provinciale kampioenschappen damesveldlopen te Lebbeke rangois Willems fint voor eigen volk Atletiekgezin Van Boven pech Inter scholen veldloop stedelijke lagere scholen 'erenveldloop te Lebbeke 44 - 24.2.1984 - De Voorpost ATLETIEK Zaterdag 18 februari kregen we te Lebbeke de provinciale kampioenschappen veldlopen voor dames die van start gingen onder een grote belangstelling. De vorst had echter het terrein moeilijk te belopen gemaakt en dat zorgde voor heelwat voetverzwik kingen bij de atleten zodat het Rode Kruis heel wat werk had met de verzorging. Alles bij elkaar werd het kampioenschap wel een sukses en de organisatie waarvoor de Lebbeekse atletiekklub instond was af. Een prima prijzentafel en een degelijk werkend sekretariaat zorgde voor een snelle opstelling van de uitslag. Voorzitter Biesemans mag tevreden zijn van zijn medewekers. Het waren stuk voor stuk mensen die op de hoogte waren van hun taak. Misschien past het ook wel om ter gelegenheid van de kampioenschappen even de mensen van de jury te vermelden. Hun taak bestond erin om de wedstrijden in goeie banen te leiden en dat deden ze perfekt met aan het hoofd de h. Peirsman van Sint-Niklaas. Bij de seniores werd het een tempo was weldra voor ieder- harde wedstrijd waarbij de at- een te snel. Pauwels. Chris- ietes er van bij de start tegen- tiaens en Van den Bossche aan gingen. Deurbroeck van boden het langst weerstand Geraardsbergen die ook zou maar moesten uiteindelijk ook winnen ging van bij de start afhaken. Naarmate de wed- aan de leiding lopen en haar strijd vorderde werd ook het peloton langer en weldra lagen de atleten over gans het par koers verspreid. De beste in druk gaven de atleten van AC Zele met Ginette Van den Bos sche die in de laatste ronde een podiumplaats zag verloren Provinciale veldloopkampioenschappen te Lebbeke: de seniors op het podium: 1 MC. Deur broeck, 2. Karin Pauwels, 3. M.C. Christiaens (p. hermans gaan maar toch de grote ver dienste opeiste van eerste atlete te worden uit onze streek, op de 4de plaats. In haar spoor volg de haar klubgenote Karine Van de Moortel die er ook al een paar overwinningen heeft op zitten maar het thans by een 5de plaats moest houden. Dan volgden nog een paar atleten uit ons gebied: Marijke De Wilde van AC Waasland, nog een van die regelmatige atleten, week ook nu niet af van de traditie en kwam nog vry vlug en fris als 6de over de meet. Nog een Zeels produkt maar die nu voor Vlierzele uit komt is Marleen Christiaens. Zij liep zich op de 7de plaats in een wedstrijd die ook voor. haar wel iets te kort leek. Marleen kwam op het einde van de wedstrijd nog sterk op zetten en dat laat toch duidelijk zien dat de reserves nog niet opgebrand zijn. Van AC Aalst kregen we Marie-Jeanne De Ridder op de 8ste plaats en bij een dergelijke grote bezetting komt dit resultaat nog goed naar voor. Daarmede hebben we de eerste 10 uit de uitslag gehad. Als 11de kregen we de Lebbeekse 800 m. loopster Ghislaine Van Praet die bewe zen heeft dat ook in het veldlo pen ze nog wat te zeggen heeft. Catherine Pauweis van AV Lo keren mag ook op een goede wedstrijd terug blikken en na de cross was ze ook tevreden met het resultaat dat haar op de 14de plaats bracht, wat niet kan gezegd worden van haar zus Ingeborg Pauwels die na een goeie start in de laatste kilometers wel veel terrein moest prijsgeven en niet zo ge lukkig bleek met het behaalde resultaat. En op de 15de plaats zagen we reeds de derde atlete van AC Zele, Lieve Van Caute- ren, een meisje steeds vol inzet die ook nu bijdroeg tot een best resultaat in de klubrangschik- king waar Zele de tweede plaats haalde achter Meetjes land. Een goede verrichting le verde ook Lieve Bauwens van AC Baasrode die 17de werd en voor haar klubgenote Mireille Beeckman leverde dit kam pioenschap een 29ste plaats op. Inge Eemans (AC Aalst) werd nog 20ste en de Lebbeekse meisjes Marina Van Zegbroeck en Els Geeroms waren nog 28ste en 32ste. De 35ste plaats was voor Monique Van Wem mei. eveneens uit Lebbeke. Bij de juniores was er voor de atleten uit ons gewest niet zo veel te rapen vooraan, de eerste streekatlcte was Ann De Pauw van AC Lebbeke en die werd 9de, nog net in de toptien een atlete van AV Lokeren, Inge Van Hoecke. Volgden nog in deze serie: Sabine Goossens, Ingeborg De Decker, Kathleen Wyns (Lebbeke) en B. Joos (Waasland). De Hamse Nicole Bocklandt heeft in de tweede reeks scho lieren een derde plaats behaald en dat in een reeks waarin zeer vlug gelopen werd. De dochter van veteraan Jean Bocklandt doet het goed en volgens Jean kan ze meer maar voor het ogenblik wil hij haar zeker niet opjagen en heeft ze nog tijd genoeg om het allemaal te be wijzen. In de jongste reeks scholieren ging de tweede plaats naar Gerda Foncke en op de derde plaats zagen we Christel Ceuppens van AC Baasrode, twee atleten ook die we tijdens de voorbije wed strijden steeds in de kop heb ben gezien. De Zeelse jongere Anja Buysse heeft voor een klinken de zege gezorgd bij de kadet- ten waar zij met voorsprong won in een wedstrijd die zij volledig beheerste, van start tot aankomst. Atletiek: Vader ei Nicole Arents werd knap 8role 'nzel (Per) tweede en in de eerste reeks werd het een tweede plaats voor Els Van der Hoeven Met verder ereplaatsen voor Van den Bogaert, Sabine Van der Hoeven en Veerle Van der Jeught van AV Lokeren. Na- dia De Keyser (Hamme) werd 4de in de eerste reeks. Fabicn- ne Minner en Sandra De Nijs (AC Aalst) waren de beste miniemen. Bij de allerjongsten waren het Saskia Dedocker en Lieselotje Lammens die de beste waren. Bij de veteranen kregen we zowat hetzelfde beeld als in de vorige wedstrijden. Lieve Rog geman die met een grote voor sprong haar zoveelste zege en zoveelste titel binnenhaalde. Jeanninc Schouppc stond als derde op het podium. Angcle Mertens van Lebbeke werd 4de en de volgende ereplaats was voor Hermine Van Bel lingen. zoon Ledegen werden door de Aalsterse sportraad gehuldigd omwille van hun (a.) Provinciale veldloopkampioenschappen te Lebbeke: het is hard, maar als ie op ie tanden biit (d hermans) y' Te Lebbeke was tijdens hel jongste atletiekwcckend ook het gezin Van Boven aan de start. Zaterdag was Celesta Van Branden aan de start en zij had last van het bevroren parkoers zodat zij haar voel verzwikte en veel terrein moest prijsgeven. Bij de heren stond Francois Van Boven zondag aan de startlijn en ook hij moest zich na de wedstrijd door de mensen van het Rode Kruis laten verzorgen, tegenslag gesproken, maar zondagavond hadden zij toch de glimlach niet bij verlo ren. Zondag is er weer een andere wedstrijd was hun me ning, en dan wat meer geluk. (A.I Provinciale veldloopkampioenschappen te Lebbeke: De kadetten 69 n tweede Nicole Arens en derde Narza Azouzi (p. hermans I als eerste Anja Buysse, >e herenveldloop die we zondag te zien kregen te Lebbeke werd een grootse zege voor in^ois Willems van AC Lebbeke. Na precies één ronde nam hij het kommando over en g er alleen van door. Niemand was bij machte hem bij te houden. Roger De Vogel >d nog wel enige tijd weerstand maar het door Willems opgelegde tempo was iets te »l. Ook Willy Van Huylenbroeck bleef op de achtervolging aangewezen. Francois won or De Vogel en derde werd Van Huylenbroeck. Zaterdag 25 februari om 14 u. 800 m.heren en veteranen ten- organiseert de oudervereniging slotte dienen 1.500 m. af te van de Gemeentelijke Jongens- leggen. school van Grembergen voor De technische organisatie van de keer de interscholenveld- deze veldloopnamiddag is in loop van de stedelijke lagere handen van AC Denderland en scholen op het Stedelijk verder kan men rekenen op de Sportterrein in de Oud-Kerk- medewerking van het stadsbe- hófstraat te Grembergen. stuur, de stedelijke sportdienst. Inzet zijn de wisselbekers van het Rode Kruis. Leerlingen, de schepen van onderwijs en de ouders en leerkrachten uit de schepen van openbare werken, stedelijke scholen van Dender- Dit jaar zijn er 15 reeksen voor- monde schrijven in langs hun zien. De jongens van 1' en 2* scholen. leerjaar en de meisjes van het Individuele deelnemers zijn 1', 2* en 3' leerjaar lopen over eveneens toegelaten en kunnen 300 m.; de jongens van het 3" en inschrijven bij de voorzitter van 4leerjaar en de meisjes van het de Grembergse Oudervereni- 4", 5' en leerjaar lopen over ging, René Delagaye, Ring- 600 m de jongens van het 5' en straat 58, 9150 Grembergen - rrovtncule veldloopkampioenschappen te Lebbeke: de junioren in aktie, met Linda Leyssens, leerjaar en de dames-ouders tel. 052121.15.19. LIEFST vóór 'an!a Mef"ers, Hulde De Wulf en Rita Loobuyck. die respektievelijk 7de, lste, 3de en 2de zullen en -leerkrachten strijden over 21 februari. eindigen (p. hermans) Belsele tegenover het plaatse lijke FC De Post. Het werd een erg sportieve en vrij gelijkopgaande partij waarbij de bezoekers toch het meest in balbezit waren. De Post moest zich beperken tot de tegenaanval die echter ook regelmatig gevaar opleverden voor het doel van Sinaai doel man Smet. Reeds na een kwar tier kon Mark Vcrcauteren de skorc voor 't Ploegske openen. Bij de rust stond deze 0-1 nog steeds op het bord. Na de koffie, of was het wat anders?, was het overwicht van 't Ploegske nog groter en het aanvalstrio van de bezoekers liet de thuisverdediging dan ook vaak sterretjes zien. In de 50ste minuut kon Kurt Vioen Herenveldloop te Lebbeke: Op het schavotje bij de juniores stonden Lafourte (1), Wiels (2) en Menschaert (3). (p. hermans) Bij de kadetten stonden Pas cal Poelman (EA) en Van j Cauwenberghe H (Hamme) I op het podium in de eerste reeks terwijl in de tweede serie XH gg Marnic De Mcv (Lebbeke) V derde weid Bij de miniemen Herenveldloop Ie Lebbeke. De eersie drie 61/ de seniors waren Willems II). De Vogel 12) en waren hel Benny De F,enne. Huylebroeek 13). lp. hermans) Danny Geennck en Andy De Tobel die de besten waren in - de kategorie geboren S\MÏ\ haalt VOlfe bUjt j|1 BClSC^ In de andere reeks Geert Philips en Mario Ver- FC 't Ploegske uit Sinaai is een meiren (Lebbeke) in de kop jonge, vrij ambitieuze liefheb- van de uitslag te vinden. Pupil- bcrsvoetbalploeg die zich dit len De Cock Tim (ACDL) en seizoen echter nog niet in- Johan Vermeircn (Lebbeke) schreven in een of andere lief- waren de beste in hun respek- hcbberskompctitic. Toch spe- tievelijke reeksen. len de jongens van spelcr- coach Van Goethcm geregeld een aantal wedstrijden om het ritme in de benen te houden. Zo stonden ze vorige week in de skorc verdubbelen. Ondanks de sterke druk moest 't Ploegske wachten tot 7 mi nuten voor tijd toen opnieuw Vercauteren de 0-3 kon aante kenen. Peter Poppe bracht tenslotte nummer vier aan In de laatste sekonden kon Hu- bert Peelman voor de thuis ploeg nog de eer redden toen hij een strafschop omzette. Lebbeke zou in deze wed- Van de Voorde plaatste zich zijn meerdere moest erken- 2de plaats met verder op de .trijd nog sterk in de belang- nog net op de erelijst. De 14de nen. Roger Van Liere (VS), ereplaatsen Wim De Keyser. stelling komen want heel wat plaats was iets voor René De Jozef Van Damme (Lebbeke), Bruno Van Winghe, Jacques atleten van blauw-wit plaatsten Boom van AC Waasland en hij René Van Eetvelde, Piet De Kempeneer en Kris zich vooraan. Luc Rottiers kreeg René Mertens, Hans De Roels (AC Baasrode) en Hek- Willems. werd 5de en Geert Van Goo- Coster, Jozef De Maezeneer tor De Keyser (Hamme) wa len moest nog Luc Van Hecke en Peter De Feyter in zijn ren vooraan te vinden op deze Qino Van Gevte van AC laten voorgaan om 7de te wor- spoor. uitslag na een spannende wed- Hamme heeft zonder veel pro- den. Herman Boodts was 8ste Bij de veteranen werd het strijd. blemen de zeee oo ziin naam Herman Van de Putte (VS) een derde plaats voor Waas- Bij de juniores was Geert geschreven bil de scholleren liep zich op de 9de plaats en lander Rik Vervaet die nu in Wiels (Zele) eerste streekat- jqa een Daar mindere wedstrii- Man van AC Baasrode Marc Van Laere en Van Onselen leet en dat op een uitstekende jen heeft hij duidelijk laten zien dat hij in de scholie- renklassc niemand te vrezen heeft. Roland Moens liet zich ook van zijn beste zijde zien en heeft dat met een ereplaats weten te onderstrepen.

De Voorpost | 1984 | | pagina 44