Met financieel gezond beleid KAV Dendermonde in de lift Steunlijst K.A.V.D. in de lift 48 - 24.2.1984 - De Voorpost Als u ook graag heeft dat KAV Dendermonde volgend seizoen niet alleen een reeks hoger speelt, maar daar bovendien ook een goed figuur wil slaan, dan kan U net als onderstaande firma's en privé-personen ook uw bijdrage storen op het rekeningnummer 293-0170452-78. KAV Dendermonde, het bestuur, de spelers en de vele supporters danken u nu reeds voor uw bereidwillige medewerking. Garage Modern, Grembergen Nissan 10.000 F Mapro Immobiliën 10.000 F Groep De Cuyper-De Voorpost 10.000 F Schilderwerken Tas 10.000 F Supporter 10.000 F De Troch Ides Dendermonde 5.000 F J. Nijs, Dendermonde 5^000 F Garage Van den Abbeele, Opel 5XJ00F J. Roels - Moerzeke 2^000 F P. Van Mulders, Dendermonde 2.000 F Herman De Cuyper, Grembergen 2.000 F Supporter 2TJ00F R. Buyle: beheerder i_q00 F J. Verhas: directeur G.B. 1 000 F Supporter TOOOF echter hoger oploopt komen onze uitgaven ook veel ho ger te liggen.» «Zoals het nu gaat, zegt Philippe Roedolf, is het ei genlijk een beetje abnor maal. Twee ploegen die ne gen punten los liggen van de anderen is toch buitenge woon. Het wordt een echte uitputtingsslag. En toch is er maar één van beide die kan promoveren.» Staat het ogenblik voor de deur dat KAVD de spelers niet meer zal kunnen betalen? «Nee, integendeel. Wij hebben op dat vlak een goe de reputatie. De spelers zeg gen het zelf. Bij ons geraak je altijd aan je geld. Daar kan wel eens wat vertraging op treden, maar betalen doen we. Het probleem ligt anders en moeilijker. Veronderstel even dat we samen met Sint-Lievens-Houtem zij aan zij blijven spelen voor de titel, dan zal ons dat veel geld kosten. Als we dan mochten promoveren zitten we met een jaar dat deficitair is en wordt de toekomst er somberder op. Als we naar bevordering gaan, dan doen we dat liefst met een prope re lei. Het heeft geen zin om daar een paar jaar rond te klungelen en nadien terug te zakken. Deze ploeg werd stil aan opgebouwd om door te «Eigenlijk niet. We moeten op deze situatie positief rea geren. Alle Belgische klubs hebben het moeilijk en niet alleen de kleintjes, kijk maar naar Seraing. Bijkomende uitgaven maken het alleen nog moeilijker. Sommige ploegen geven het zelfs op. Het is tekenend voor de si tuatie waarin vele klubs zich bevinden. Wij zien er ons nog man over, meer zelfs, wij willen promoveren.» In de lift? Philippe Roedolf, Jan Van Damme en Roger Buyle glunderen als ze over de prestaties van hun ploeg vertellen. Ze zijn duidelijk wég van trainer Borré, vre zen hem zelfs te zullen ver liezen als KAVD niet stijgt maar blijven nuchter als het op rekenen aankomt, «Gelukkig kunnen wij hier nog rekenen op een degelijk supportersbestand. Dat houdt ons al jarenlang recht. Ook de Club 57 heeft een nieuwe injektie gegeven, maar daarbuiten zijn er ook nog de Dendermondenaars. Al trekken we zo'n zes- zevenhonderd supporters per thuiswedstrijd, dan we ten we dat er veel zijn die niet komen kijken maar wel de uitslagen van zeer nabij volgen. Dendermonde is be zorgd om zijn KAVD en leeft mee met de suksessen die het behaalt. Velen volgen de uitslagen en klassering in de kranten. Dat horen wij als we dat wij aan het begin van het seizoen een budget moeten opmaken, een soort raming van de kosten en baten. Daarin worden de inkom sten van de entreegelden, de speciale aktiviteiten, de sponsoring en de publiciteit berekend. De kantines, het supporterscafé en enkele feestelijkheden vullen deze inkomsten nog aan. Dat is een vrijwel vast gegeven. De inkomsten kunnen dus bij benadering geschat worden. Voor de uitgaven is dat hele maal anders. Om toch een basis te hebben schatten wij het aantal te behalen pun ten. Dat is zo half in de der tig. Indien dat aantal punten Toen in het heetst van de zomer de nieuwe KAVD-ploeg aan de buitenwereld werd prijsgegeven kon geen haar op ons hoofd vermoeden dat de Dendermon denaars een prachtig seizoen zouden lukken. Ondertussen hebben de poulains van trainer Borré vriend en vijand verbaasd met vlot spel en uitstekende resultaten. Iets wat vroeger niet altijd samen ging. De titelstrijd in eerste provinciale is ingeperkt tot een duel tussen de Dendermondenaars en het team van Sint-Lievens-Houtem. Beide formaties hebben een merkwaardige voor sprong opgebouwd, een voorsprong die niet alleen het adrenalinegehalte in het bloed van de fervente supporters opjoeg, maar die tevens hét gespreksonder werp werd rond de bestuurstafel, waarop niet alleen de zegebekers werden aangesproken maar tevens de problemen ten berde gebracht die een dergelijke situatie onvermijdelijk met zich meesleept. Al is KAVD het hartsgrondig beu om in eerste provinciale te figureren, de inspanningen die de laatste jaren in deze ploeg geïnvesteerd werden wettigen trouwens een betere plaats in het hiërarchisch voetbalstelsel, toch zijn de problemen die met een eventuele promotie gepaard gaan niet gering. Daarover hadden we een gesprek met een drietal KAVD-dirigenten. Ze zijn natuurlijk in de wol- van de bestuursleden. Ze le ken met de situatie maar kij- ken vrijwel unaniem eens vken toch met een zekere arg- over de toekomst van de waan naar de toekomst. De- ploeg. Na elke redevoering financiële implikaties zijn begon die er steeds maar immers niet te voorkomen rooskleuriger uit te zien. zonder steun van buitenaf, Hoewel we dat verschijnsel een steunaktie die ondertus- toen toesghreven aan de re- sen reeds door enkele sup- toriek van de sprekers bleek porters maar ook door échte achteraf dat de kombinatie Dendermondenaars werd op 1983-84 het nog zou waar gang getrokken. maken ook, ondanks het ver lies van een uitstekende Jac- Het ziet er goed uit ques Joris en het jaar daar- KAVD, hoewel nu reeds'voor van een schitterende een twintigtal jaren vrijwel Vandendriessche, twee spe- steeds in eerste provinciale 'ers die ook nu niet zouden - een korte reis naar derde misstaan in het goed slui- nationale niet te na gespro- tend geheel, ken - is toch steeds een een- Aan de transferreglemen- trumploeg gebleven. Daar- ten van de Bond is echter mee bedoelen we dat hoe- weinig te veranderen en de wel de algemene klassering achterpoortjes staan niet niet schitterend is, de naam voortdurend wijdopen. Hui- en de faam van de klub met 'en tegen de maan helpt niet de unieke kleuren steeds is en een voortreffelijk beleid blijven bestaan, en dat niet heeft de vrijgekomen plaat- steeds gerechtvaardigd door sen op een efficiënte manier ophefmakende uitslagen, weten op te vullen. Het fenomeen KAVD blijft Met het huidig resultaat, voor andere ploegen vrijwel Of alles nu koek en ei is in niet te verstaan. Nog steeds het Dendermondse voetbal kan men er rekenen o een huishouden is een vraag vaste supportersschare van waarop alleen het bestuur zes- zevenhonderd men- kon antwoorden, sen die elke veertien dagen de Grembergse gradins be- Kampioen volken. Vele ploegen uit be- met problemen vordering en zelfs derde na- Voorzitter Philippe Roe- tionale zullen dat niet na- dolf, gewoonlijk een man doen. Derbies en benefiet- van weinig woorden, liet matchen zoals tegen eer- 2jch sekunderen door Jan steklasser Lokeren doen de Van Damme en Roger Buyle. naburige kassiers scheel kij- Philippe Roedolf staat nu al «en van afgunst, maar een enige tijd aan het roer van oenefietmatch lokt wel veel KAVD en moest enkele jaren volk doch brengt niet veel geleden starten in zeer zaf,d in tiet bakje. mooeilijke omstandigheden, KAVD is nog steeds één Hij slaagde erin om het oude van de Dendermondse palla- schip op te kalfaten, het drij- •Jia en dus een alledaags ge- vende te houden en zelfs nu jpreksonderwerp. Het wel te laten meedingen voor de sn wee van de ploeg ligt de blauwe wimpel, mensen nauw aan het hart Jan Van Damme is in Den en al is de kritiek soms bru- dermonde een bekend fi- taal en weinig terzake, geen guur. Aan zijn radde tong en enkele Dendermondenaar noeste werkkracht zal het ze- blijft onverschillig voor de ker niet liggen. Hij heeft prestaties van de ploeg. Al te trouwens zelf het wel en wee gemakkelijk wordt beweerd van KAVD als doelwachter dat de paarsblauwen lijden meegemaakt. In de zestiger aan megalomanie, een erfe- jaren speelden hij en Charel nis uit vroeger heroïsche Pauwels geregeld haasje t'jden. over tussen de doelpalen. Hij is bovendien geboren Laat ons liever zeggen dat met z'in neus °P bet KAVD- KAVD een goed georgani- vaandel en had op zijn ka- seerd en struktureel geheel mertje als enig uitzicht de geworden is, waarin iedere blinde muur van het stadion, medewerker goed weet waar zijn plaats en welke zijn taak is. Tijdens de «ope- Roger Buyle is zowat de ningsceremonie» van dit sei- 'éminence grise' van het zoen konden we niet alleen 1"°- Na een verdienstelijke kennis maken met de nieu- periode in het jeugdkomitee we aanwinsten maar tevens tekende hij zowat twintig .'uisteren nar de toespraken laar geleden de blauwe aan- Dendermonde. Roger Buyle, bladerend in een oude «De Voorpost»: «Een goede klassering brengt niet altijd meer volk rond het terrein», (v) sluifingskaart en nam daar door een deel van de verant woordelijkheden op zich. Roger is het type van de nauwgezette administrator, in het huidige voetbalbestel met een oerwoud aan papie ren, een uitstekend talent. «Sportief gaat het uitste kend, beamen ze alledrie. Er zijn talent, techniek en fy siek. Bovendien heerst er een uitstekende sfeer, wat normaal is voor een winnen de ploeg en bovendien is de wil ook aanwezig. Vele jonge spelers beseffen dat nu een enige kans wordt geboden om hogerop te geraken». «Maar van zodra we het woord 'kampioen' uitspre ken, beginnen eigenlijk de problemen,» vertelt Jan Van Damme. Het is immers zo stoten naar derde nationale. Wij hebben daarvoor het no dige materiaal, gekneed door onze huidige trainer Borré, die fantastisch werk levert, maar ook door de vo rige trainers zoals De Roeck en Heirmans. Deze ploeg is werkelijk klaar om het hoge rop waar te maken. Het ogenblik is daartoe uiterst geschikt. Doch onze finan ciële mogelijkheden zijn be perkt I» Maar wat gebeurt er als KAVD niet promoveert? «Dan is de toestand ha chelijk. We blijven dan na een verlieslatend seizoen in dezelfde reeks en vrezen bo vendien dat waarschijnlijk een deel van onze beste spe lers zenuwachtig worden en mogelijk wispelturig in transfertperiode. In Provin ciale betalen de andere klubs niet zoveel voor een verplichte transfer als in be vordering. Onze uitblinkers worden dus gemakkelijk weggehaald. Zie wat er ge beurd is met Eddy Vanden driessche en Jacques Joris. We zijn natuurlijk blij dat we op kop staan. Maar dat brengt dus duidelijk zorgen mee voor de toekomst, zelfs als we promoveren. Het is de evolutie van dit seizoen die daarvoor bepalend is. Stel je voor, een kampioens titel met 50 punten of meer.» Uitslagen lokken niet altijd supporters Een ploeg die de kop speelt trekt normaal toch meer supporters en dat spekt toch de kas? «Dat is niet helemaal waar, zegt Roger Buyle. Toen we naar bevordering gingen en naar derde na de fusie van twee Lierse ploe gen, slonk zelfs het suppor tersaantal. Ook in dit seizoen hebben we af te rekenen met een eigenaardig verschijn sel. Voor de winterstop kre gen we meer kijkers dan erna, rijm dat maar eens aan elkaar. Naarmate de kompe titie vordert kan dat nog ver beteren, maar ik twijfel er toch aan. Het sportieve re sultaat is niet altijd recht evenredig met het suppor tersaantal. Het lijkt dus een dilemma? ergens over voetbal praten. KAVD ligt de Dendermonde naars nauw aan het hart zoals hun Ros Beiaard. Zij verdienen een ploeg die in de nationale reeksen speelt. De stad heeft er eigenlijk al jaren recht op. Zeker na de fusie... Wij hebben de spelers er voor en de infrastruktuur. Voorlopig moeten we ons koncentreren op deze kom petitie. Maar we mogen ze ker de gevolgen van deze evolutie niet uit het oog ver liezen en ons alleen op het sportieve vlak bewegen. Wat zijn we met een kampioe- nenploeg die na één seizoen de berg terug afbolt? We moeten het niet verzwijgen. Dit seizoen gaat ons een half miljoen meer kosten dan we voorzien hadden.» Half miljoen? Zijn er geen speciale akti viteiten mogelijk om dat op te vangen? «Toen we het vijfenzeven tigjarig bestaan van de klub vierden, organiseerden wij grootse feesten. Gedurende drie dagen kon men er ter echt in een reuzetent voor allerlei feestelijkheden. We hadden daarvoor beroep ge daan op een professioneel organisator. Wat gebeurde er? De eerste dag zat de tent stampvol en de twee andere dagen was er geen kat. In de overeenkomst stond natuur lijk dat de organisator de inkomsten van de eerste dag voor zich mocht houden...» Zijn er dan geen andere middelen? «Onze kantine draait ge smeerd en ook de Club 57 brengt nog inkomsten bin nen. Daarbuiten hebben we nog een supporterscafé en organiseren wij allerlei fees telijkheden die zaad in het bakje brengen. Maar tegen een evolutie als deze is geen kruid gewassen. Laat ons hopen dat de Dendermonde naars en al diegenen die ooit ,iets met onze klub te maken hadden, KAVD nog steeds in hun hart dragen. We zullen het goed kunnen gebruiken om onze doelstellingen te bereiken. KAVD moet naar derde nationale! Verschillende aanhangers hebben het al begrepen en stortten niet onaardige som men op een steunlijst (Die we hierbij afdrukken n.v.d.r.). Wij hopen dat deze Dendermonde. Jan Van Damme, ex-doelman en bestuurslid: voor promotie. Wij hebben er jaren aan gebouwd.» (v) Dendermonde. Voorzitter Philippe Roedolf wordt gekon fronteerd met een onverwachte situatie: «Wij willen promoveren met een financieel gezonde klub». (v) geste een sneeuwbaleffekt krijgt. Als de Dendermonde naars inderdaad nog zo aan KAVD gehecht zijn ais ze be weren dan is nu het moment gekomen om dat metter daad te bewijzen. Wij den ken hier niet alleen aan parti- kulieren of bedrijven maar ook aan allerlei verenigin gen die in de schoot van hun klub steun zouden kunnen losweken.» De KAVD-leiding blijft dus ondanks de aaneengeregen suksessen de evolutie nuch ter bekijken. Indien we haar een handje kunnen toeste ken om een mooie som bij een te harken, zijn we graag bereid. Daarom zal voortaan elke week een lijst gepubli ceerd worden van de ge schonken bijdragen en het totaal dat reeds bereikt werd. We zijn ervan overtuigd m dat niemand zij het zelfs anoniem op deze steun- !,r; lijst wil ontbreken. Stort 06 daarom uw bijdrage «naar ,en godsvrucht en vermogen» op rekening nr. GB 293- 0170452-78 van K.A.V. Den-P dermonde opdat hét voet» balteam van de Dender- streek van dit schitterend leii seizoen zou kunnen gebruik 'I® maken om zich een blijven- 131 de plaats in de nationale reeksen te veroveren.

De Voorpost | 1984 | | pagina 48