Wase Jonge Leeuwen klauwen volop Luk Servotte van Waasmunsterse Roosen bergwandelklub legde elfduizend kilometer af Dansklub Sebra uit Sint-Niklaas bestaat twee jaar Minister Olivier mag niet meer talmen, zegt senator De Bondt C.V.P.-Belsele inventariseert deelgemeentelijke problemen «Vrede en Gezondheid» in Stekene Prijsuitreiking bij dia- en filmklub Close Up in Sint-Niklaas Verkeerslichten Tereken Sint-Niklaas BAC-kantoor in Belsele overvallen Franse zangeres bij Baha'i- gemeenschap in Sint-Niklaas Pilootprojekt waterzuivering in Sinaai TAK-Waasland neemt nieuwe start 10 - 2.3.1984 - De Voorpost Met een suksesvolle eerste helft van het werkjaar 1983-'84 achter de rug, plant WJL voor de komende weken nog tal van interessante aktiviteiten. Zo trekken de Wase Jonge Leeu wen samen met hun zusterve reniging uit het Dendermond- se. De Vlaamsche Vlagge, op zaterdag 3 maart naar het Mu seum van de Vlaamse Strijd te Bellem-Aalter. Dit museum paalt aan het geboortehuis van de taalgrensaktivist Flor Grammens, die in de jaren dertig met hamer en verfkwast door Vlaanderen trok om de toepassing van de taalwetten af te dwingen. Aansluitend wordt Brugge, «het Venetië van het Noorden» aangedaan. Jan- Bart Van In is er de gids voor een stadswandeling op niet- schoolse wijze. Kuierend langs oude steegjes en grachten, op brugjes en pleintjes en met een bezoek aan het begijnhof en het belfort, wordt de wande ling afgesloten met een af scheidsdronk in een typische Brugse herberg. De dag hierna gaat te 14u30 in lokaal De Grone Poort te Lokeren een ontmoetingsdag door van TAK-Waasland. Sprekers hierop zijn Eric Crommelynck en Mr. Koen Baert. WJL-lid en TAK-verantwoordelijke Guido Moons verwelkomt. Dinsdag 13 maart te 20 uur organiseert het Davidsfonds een voordrachtavond in Het Centrum te Sint-Niklaas met als gast kamerlid Willy Kuij- pers, die het onderwerp «het bestaansrecht van kleine vol keren» zal behandelen. Ook WJL is van de partij. Zaterdag 17 maart gaat vanaf 9u30 in de stadsbibliotheek te Sint-Ni- klaas een studiedag door over Keltisch nationalisme met re feraten door deskundigen over Bretanje, Ierland, Schotland en Wales. Ter afronding wordt een diskussie gevoerd over «Parallellen tussen Keltisch en Vlaams nationalisme». Het be treft hier een initiatief van WJL en het Vormingscentrum Lodewijk Dosfel vzw. Het Eu ropa der volkeren staat ook 's anderendaags centraal (zondag 18 maart), wanneer te 14u30 in het «Koningshof» te Dender- monde, het vierde arrondisse menteel Vlaams Nationaal Zangfeest van start gaat onder het thema «Vlaanderen in Eu ropa». Met o.m. een optreden van Herman Elegast en een Friese zangeres is dit zangfes tijn zeker een verplaatsing vanuit het Waasland waard. Spreker hier is andermaal het wel erg aktieve Leuvense ka merlid Willy Kuijpers. Kaar ten (met gereserveerde zit plaatsen) kunnen tegen 150 fr. bekomen worden op het alge meen WJL-sekretariaat. Nog in Dendermonde worden op zaterdag 7 april in het stad huis de laureaten bekendge maakt van de opstelwedstrijd «Vlaanderen om van te hou den». georganiseerd door de Sint-Niklase en Dendermond- se afdelingen van het Davids fonds en de Marnixring. De Vlaamsche Vlagge en de Wase Jonge Leeuwen. Op zaterdag avond 14 april verkennen de Jonge leeuwen o.l.v. een gebo ren en getogen sinjoor «oud- Antwerpen». Uiteraard ont breken enkele Antwerpse kroegen niet op het verlang lijstje van de avondwandeling. Eveneens in april verleent WJL zijn medewerking aan een voordracht door Jan Ver roken voor het Davidsfonds van Lokeren-Spoele over Leo Vindevogel, de ter dood ge brachte oorlogsburgemeester van Ronse. Zondag 6 mei verwacht WJL alle sportieve jongelui voor de jaarlijkse fietstocht naar het Antwerpse Sportpaleis, waar in de namiddag het 47ste Vlaams Nationaal Zangfeest plaatsgrijpt onder het motto «Daar is maar één land, dat mijn land kan zijn». WJL heeft een hele reeks plaatsen gere serveerd bij het ANZ, zodat sympathisanten en leden een heel blok in het sportpaleis zullen innemen. Op 17 juni worden Europese verkiezingen gehouden. WJL organiseert dan ook i.s.m. de Europaklub een verkiezingsdebat met de Euro-kandidaten Fonny Boes mans (SP), Karei De Gucht (PW), Lieven Lenaerts (CVP) en Nelly Maes (VU). Onder het waakzaam oog van moderator Hubert Wilssens zullen zij de degens kruisen over «Europa, vandaag morgen». Vermelden we ten slotte nog het Ijzerbedevaart en Voer-weekend die de Wase Jonge Leeuwen tesamen met De Vlaamsche Vlagge zullen ondernemen. Wie meer informatie wil over een of andere aktiviteit of over de werking en de identiteit van WJL, kan steeds terecht bij het alg. WJL-sekretariaat, Isen- grimlaan 13, 9180 Belsele, tel. 03/772.38.38. Lid worden van de Wase Jonge Leeuwen kan je vanaf 15 jaar tegen de lutte le prijs van 50 frank Ereleden (vanaf 30 jaar) betalen 100 frank. Te bezorgen onder ge sloten omslag aan bovenstaand adres of door storting of over schrijving op rek. nr. 001- 0992205-68 t.n.v. de Wase Jon ge Leeuwen. Leden en erele den ontvangen maandelijks het mededelingenblad «De Jonge Leeuwen» en genieten vermindering op alle door WJL georganiseerde aktivi teiten. «Vlaanderen Eerst!», is voor WJL geen hol begrip. Trouw aan hun basisbeginselen trek ken de Jonge Leeuwen in een ongedwongen en kameraad schappelijke sfeer hun eigen spoor door het Wase vereni gingsleven: radikaal Vlaams gezind. verdraagzaam en ei gentijds. Al wie in die zin wil mee ijveren voor zelfbestuur en demokratie. wordt vriende lijk uitgenodigd, zijn steentje bij te dragen (hoe bescheiden ook) tot de verdere uitbouw van de Wase Jonge Leeuwen. Wateroverlast en bouw stormstuw De recente overstromingen, die vooral Wallonië erg teisterde: maar ook delen van het Vlaamse land, tonen het belang aan vas een goede beveiliging van heel het land tegen zware schade doo wateroverlast, of die nu komt door snel afwaarts koment opperwater, dan wel door snel opkomend zeewater, of dooi beide. De voorzitter van de senaatskommissie voor de infra struktuur, CVP-senator Ferd. De Bondt, is van mening dat de huidige minister van openbare werken, de h. Louis Olivier totnogtoe onvoldoende interesse heeft betuigd voor het aspcl 'beveiliging tegen wateroverlast'. Dit is nl. een zorg tocver trouwd aan het departement van openbare werken dat door Olivier geleid wordt. Nu Wallonië erg te maken heeft met dit vraagstuk verwaclt senator Ferd. De Bondt dat minister Olivier ook voor d: Vlaamse problematiek terzake gevoeliger zal worden. Het is eer uitgemaakte zaak dat de beveiliging tegen wateroverlast va: grote delen van het lage Vlaamse land inzonderheid Antwei pen slechts optimaal verzekerd is door de bouw van eei stormstuw op de Schelde. Voor deze efficiënte watervloedkcrin; werd reeds 600 miljoen fr. geïnvesteerd. Volgens de voorzittc van de senaatskommissie voor de infrastruktuur moet de minis ter snel tot de verdere bouw van de stormstuw op de Scheldt beslissen. Wanneer hij dit niet doet moet hij er zich goed var bewust zijn. dat hij een verpletterende verantwoordelijkheit t.o. de huidige en komende generaties in het Vlaamse land q zich neemt. Het C.V.P.-bestuur van Belsele vergaderde onder voorzit terschap van Bestendig Gedeputeerde Etienne De Cuyper. Aan de dagorde o.m. de verkiezing van een ondervoorzit ter in vervanging van de heer Noël Dupon (verhuisd). De heer Staf Lerno werd verkozen en door de voorzitter gelukgewenst. Na afwikkeling van enkele «huishoudelij ke» zaken als daar zijn lidmaatschapsvernieuwing, taak verdeling enz. werd door schepen Bernard Degaert en de Belseelse gemeenteraadsleden Karei De Smet en Roel De Jong verslag gegeven van diverse gemeentebeleidspunten en -problemen die voor Belsele als deelgemeente, van g zyn. tuigingen en groot organisato risch talent. Een man waarop de C.V.P. van de stad St- Niklaas rekent en vertrouwt; die overigens geen gemakkelij ke vooruitzichten heeft want vanuit de afdeling zal hij een steentje moeten bijdragen tot het welslagen van de kristen demokratie, de C.V.P. bij de nabije Europese verkiezingen en de parlementsverkiezingen van 1985. Voorzitter Bert De Cock her innerde al direkt aan wat de C.V.P. van Belsele aan lange geschiedenis achter de rug heeft en wat er voor de toe komst nog van verwacht wordt. Hij herinnerde aan be langrijke punten van de partij- doktrine en uit het partijpro gramma Aan de principes die nooit zullen verkocht worden of worden prijsgegeven. Ver der ontwikkelde de afdelings voorzitter zijn aktiviteitspro- gramma voor de e.k twee jaar. Zeer zeker zal de interne partijwerking niet worden ver onachtzaamd maar er zal ook een sterkere klemtoon worden gelegd op het uitdragen van het partij- en C.V.P. politieke St. Niklase leven naar buiten. Het werk van de mandataris sen moet o.m. beter worden uitgedragen. Deze laatsten moeten via de partijstruktuur oog en oor hebben voor wat de basis aanbrengt, meent en oor deelt. Tot slot riep voorzitter Bert De Cock op tot verdere hardnekkige medewerking, tot realisatie van de kristen de mokratie, gegrondvest op be ginselen die enkeling, gezin en maatschappij recht en geluk moeten laten wedervaren Inventarisatie Het werd hun inbreng in een inventaris die door de C.V.P. wordt aangelegd over grotere en kleinere problemen die nu en in de nabije toekomst voor Belsele rijzen. Onvolledig maar reeds een hele waslijst werden naar voren gebracht: de aanleg van riolering en andere wegprofilering in de Dorpstraat; de slechte staat van sommi ge delen van het wegdek in de Kerkstraat en de onveiligheid ervan voor de fietsers en voet gangers (o.m. schoolgaande kinderen); het probleem van de sportinfrastruktuur en de bouw van een polyvalente sporthalle; de nood aan vergaderakko- modatie met socio-kulturele aktiviteitsmogelijkheden (o.m. voor toneel enz.) de dringende noodzakelijk heid tot aanpassing aan de hui dige vereisten van het B.P.A. Molenwijk. De renovatie van de Dorpstraat links richting St.-Niklaas wordt hierdoor se dert jaren verhinderd; de betere beveiliging door de diensten van Bruggen en Wegen (Openb. Werken) van de nieuwe verkeerssituatie op de Patotterij-Schoonhoudt- straat; aanpassing in de loop van de komende zomer van de openbare verlichting in sommi ge straten, Sommige armatu ren zijn reeds 20 jaar oud. Deze punten, gevoegd bij nog andere (zo bv de verbinding, Populierenwijk - Dorpsstraat via spoorbedding, het gemeen telijk en vrij plaatselijk onder wijs, het O.C.M.W., thuisver zorging van bejaarden, verde re gasuitbreiding over de woonkernen enz...), zullen aan het Schepencollege van de stad worden overgemaakt. Nieuwe voorzitter aan het woord Na het voorgaande tijdroven de werk verwelkomde de plaatselijke voorzitter Etienne De Cuyper de nieuwe afde lingsvoorzitter Bert de Cock. Hij noemde deze laatste een in de kristendemokratie diep ge wortelde man met sterke over- Luc Verdick, voorzitter van vzw Vrede en Gezondheid, propageert zelfgenezing via 'drie keer zuiveringsstrategie': zuiveren van lichaam door vas ten, dieet en kruiden, van op gekropte emoties en van men tale konflikten. Wat is vzw Vrede en Gezond heid? Een beweging voor in nerlijke bevrijding. Zelfgene- zingsgroepen: allergie, astma, kanker, M.S. Zij respekteert alle overtuigingen, ideolo gieën, voedingsleren, enz Men gelooft dat zowel vegeta risme als makrobiotiek, zowel kristendom als boedhisme. zo wel homeopathie als fytothera- pie, een weg naar zelfrealisatie en zelfgenezing kan zijn. Men wenst minder te hebben maar meer te zijn in vriend schap zonder iets terug te vragen. Wie is Luc Verdick? Hij beoe fent al tien jaar een natuurge- richte totaalgeneeswijzc. Hij doet geen operaties of schrijft geen pillen voor. Maar tiental len patiënten die zich door de chemische geneeskunde, ope raties, bestralingen en baxters weinig of niet geholpen voel den, vonden de weg naar zijn «drievoudige zuivering» en ge nazen zichzelf. Hij brengt mensen in konfrontatie met zichzelf, hun verleden, hun re latieleven, hun sexueel emo tioneel en spiritueel leven. Hij zet je op weg tot genezen van het spirituele oerkonflikt, de emotionele blokkades en de daaruit voortvloeiende stofwis selingsproblemen. Luc Verdick komt op 5 maart en 16 maart naar de bovenzaal Gildenhuis, Dorpstraat 42 te Stekene. Dan spreekt hij over respektievelijk: 'Kronischc ziekten zelf genezen' en 'Al leen de liefde geneest'. Dit telkens om 20 uur Na de filmwedstrijd, waar we u in een vroeger nummer van De Voorpost berichtten, hield Close Up uit Sint- Niklaas op 12 februari haar jaarlijkse diawedstrijd. Van beide wedstrijden had de prijsuitreiking plaats op 21 februari II. door schepen Van Daele. Op verzoek van CVP-senator De Bondt en van CVP-gcmeente- raadslid Roel De Jong zal de bevoegde dienst van het ministerie van openbare werken eerlang overgaan tot het aanpassen van de verkeerslichtencyclus van het kruispunt Tereken/baan Antwcr- pen-Gent te Sint-Niklaas. De aanpassing komt hoofdzakelijk neer op iets meer groentijd voor de ontruiming van Tereken uit de richting Dendermonde. De buslijnen 10 en 11 zullen daar door minder tijd verliezen in de file die zich vaak vormt vóór het kruispunt, en dus stipter op de markt aankomen. Ook het verkeer van partikuliere voertuigen, afkomstig van de Dender- mondse Steenweg en van de nieuwe Hogenakkerwijk, zal van deze maatregel mee genieten. De initiatiefnemers hopen op nog meer resultaten, ook al zijn die soms kleinschalig, om de doorstroming van het openbaar vervoer en de verkeersvlotheid in het algemeen te verbeteren Eerste werd Omer Pauwels met 'In luister verrezen', een reeks over de abdijkerk van Geraardsbergen. Een reeks die qua fotografie, muziekaan- passing. montage, tekst enz. zo èf was dat ze een gouden me daille verdiende én kreeg van de jury. Op een gedeelde tweede plaats twee reeksen van Hubert Praet: 'Brugge' en 'De Dolo mieten'. Twee toeristische reeksen van hoog niveau, re den waarom ze een «zilver plus»-medaille in de wacht sleepten. Op gedeelde vierde plaatsen treffen we A wonderful day' van Omer Pauwels aan en van André Wagemans 'Sint-Lau- rcntiuskerk te Verrebroek' en 'H.I.K.'. Van die laatste mo gen we vertellen dat iedere dorstige ze toch zeker zou moeten gezien hebben. Op de zevende plaats even eens gedeeld 'In de tuin van Frankrijk' van Johan Verniers en 'Herfstmelodie' van Eddy Wilssens. Tenslotte op de ne gende plaats: 'OLV-Kcrk te Bornem' van Willy Dc Pcls- maeker en 'Hcrfstpalet' van Hubert Praet. Op 21 februari was het dus prijsuitreiking. Schepen Staf Van Daele had beloofd te ko men, en hij kwam. Om via hem aan de stad te laten zien wat Close Up presteert werd de eerste diareeks en de eerste film geprojektecrd. De sche pen gaf in zijn toespraak te kennen, ontroerd geweest te zijn door de beelden van de abdijkerk en bewonderend te hebben gestaan tegenover de film over het maken van de autocars. Tenslotte stak hij de Close Up pers nog een hart onder de riem door iedere deelnemer, ieder lid aan te sporen zijn best te doen om dc kwaliteit van deze vereniging hoog te hou den. Indien mogelijk zelfs nog te verbeteren door de goede samenwerking die er klaarblij kelijk heerst tussen diassers en filmers. En bovendien naar buiten te treden met al dat werk. Voorzitter Martin Dc Bosschere dankte Staf Van Daele ten zeerste voor zijn komst en zijn speech. Wenst U meer inlichtingen over dia- en filmklub Close Up, telefoneer dan naar 03/ 776.54.53. Ons land telt duizenden wandelaars die tijdens weekends deelnemen aan wandeltochten. Als lid van de Waasmuns terse wandelklub behoort Luk Servotte wonende te Temse tot deze sportlui. Opvallend hierbjj is wel dat hy meestal vergezeld is van een Duitse herdershond, luiste rend naar de naam Jacky. De reden waarom hij een verwoed aanhanger is van de wandelsport: een gezonde bewegingsvrijheid en natuurschoon oefenen een grote aantrekkingskracht op hem uit. Op 10 april 1982 zag te Sint-Niklaas een dansklub het levenslicht. Het bestuur, dat om de twee jaar verkozen wordt, maakte onlangs de balans op van twee jaar werking. De dansklub werd opgericht met als doel het dansen onder al zijn vormen aan te moedigen en te bevorderen. Ook organiseert de klub op eigen initiatief of op verzoek allerlei dansaktiviteiten. De klub was tot december '83 gevestigd in de Mgr. Stillemansstraat te Sint-Niklaas. Sinds het begin van dit jaar bevindt men zich in een nieuw ingerichte zaal: Hertjen 135 te Sint-Niklaas. derden medailles en souvenirs, zondags klept en Luk in blauw Daar versiert hij een aparte trainingspak in zijn garage ver- kamer mee in zijn woning. De schijnt, springt zijn hond tegen meeste trofees zijn behaald het portier van zijn wagen om- met als gezel zijn trouwe vier- dat hij weet dat hij opnieuw op voeter Jacky. Wanneer het wandeltocht gaat. klokje van de Velle-kerk 's P. Van Gendt Elke week neemt hij deel aan één of andere wandeltocht. Zijn wandelgebied strekt zich uit van dc kust tot de Arden nen. Bovendien kiest hij steeds de grootste afstand. Na een weekend van ontspannen wan delen. kan hij zich in de week terug ten dienste stellen van de schooljeugd. Luk Servotte is een gediplomeerd zwemleraar, verbonden aan het gemeen telijk zwembad te Temse. Hoe het allemaal begon In 1976 begon Luk Servotte als wandelaar deel te nemen aan diverse wandeltochten. In het begin bleef het beperkt tot kleine afstanden in de omge ving van zijn gemeente. Naar mate hij de schoonheid van zijn eigen streek had ontdekt, wilde hij verder andere natuur gebieden aanschouwen. Luk werd lid van de grootste wan delklub van het Waasland, de Waasmunsterse Roosenberg- wandelklub. Deze laatste nam niet alleen deel aan de georga niseerde wandeltochten in het Waasland, maar in alle negen de provincies van ons land. Van kleine tochtjes ging het naar grotere, die varieerden van een marathon (42 km) tot lange afstandstochten van 75 tot 110 km, Luk Servotte nam in 1983 deel aan 14 marathons en 15 keer waren zijn wandel tochten langer dan 42 km. Op zijn jaarlijkse palmares staan de 75 km van het Waasland te Nieuwerken-Waas, de marsen van 100 km te Strombeek-Be- ver, de omloop van Groot- Gent, de nacht van Vlaande ren te Torhout, de dodentocht van 100 km te Bornem, de Tijltocht van Turnhout en last but not least Plombieres-Houf- falieze van 110 km. Op 1 ja nuari 1984 had Luk Servotte in totaal 11.235 km. afgelegd. Luk schreef in voor 59 wande lingen voor een totaal aan in- schrijvingsonkosten van 9.905 fr. Na elke wandeling maakt hij een verslag op van deze tochten, met inhoud, wandel ervaring, weersomstandighe den en verplaatsingskosten. Om de diverse startplaatsen te bereiken legde hij met zijn wagen 7.281 km af terugrit inbegrepen. Op die manier verzamelde de kranige wande laar Luk Servotte reeds hon- Zowat tweehonderdduizend mans uit Belsele en Guido De frank werd buitgemaakt bij Schepper uit Wetteren) als een een overval op het BAC-kan- klant moesten in een berg- toor aan de Dorpsstraat in Bel- ruimte achter het kantoor sele-Centrum. Vorige vrijdag postvatten, rond de noen vielen twee ge- De geldladen werden leege- maskerde en met een revolver maakt, de inhoud verdween in gewapend jonge mannen het een sporttas. Dan gingen jJe kantoor binnen en zowel de overvallers er vandaar, ver twee bedienden (Jo Timmer- moedelijk in een auto die klaarstond. Dinsdag en woensdag deze week vertoefde in de Wase hoofdstad de jonge Franse zangeres Claire Honigman. Ze was te gast bij de Baha'i-gemeen- schap. Claire Honigman werd geboren uit een joods gezin. Getekend door de wreedheden tijdens de oorlog werd ze atheist en nadien ontmoette ze Baha'i's met hun boodschap en ze verzoende zich opnieuw met de godsdienst. Een verslaggeefster van De Voorpost maakte dins dagavond kennis met Claire Honigman, dank zij de bemiddeling van de Baha'i-gemeenschap. Die men sen verwelkomden vorig jaar, in de zomer, nog een Ierse folkzanger en ook toen bracht De Voorpost een impressie Volgende week een wat uitgebreider be richt in dit blad. (wv) Dc dansklub organiseert weke lijks dansoefenavonden op vrijdagavond voor de groep moderne dansen en op zater dagavond voor de groep klas sieke dansen. De dansliefheb bers (zowel beginnelingen als gevorderden) kunnen dan sa men in een gezellige sfeer en met de juiste muziek-hun pas sen en figuren inoefenen, men heeft in deze nieuwe zaal ook een ruime parkctdansvloer van 150 mJ en aangepaste spiegel wanden ter beschikking. Een garantie dus om ongestoord te leren dansen, zonder op el- kaars tenen te hoeven staan trappcln. Deze dansoefenavonden zijn echter uitsluitend toegankelijk voor kursisten én oud-kursis- ten van Sebra. Om lid te wor den volstaat het om een kursus (een tiental lessen) te volgen, d.w.z.: ballroom, disco, jazz- ballet, aerobic of rock and roll. Twee jaar aktief De dansklub organiseerde een behoorlijk aantal dansmanifes- taties: het Belgisch disco en freestyle kampioenschap (Waasmunster), preselekties rock and roll, dansdemonstra- ties door eigen kursisten tij dens de braderie Kokkelbeek straat, lentebal en herfstbal met dansdemonstraties (o.a. Marc en Nora Baert, Belgische Europese en Wereldkampioe nen show- en discodans dan- steam uit London), deelname aan verschillende discowed strijden met o.m een interna tionale discowedstrijd te Brug ge waar dc eerste en vierde plaats op 119 deelnemers wer den ingepalmd.Ook bij een twee rock and rollwedstrijden gingen leden van de klub met de eerste plaatsen lopen. Ter nagedachtenis Juli '83 werd het bestuur ge schokt door het plotse overlij den, op 49-jarige leeftijd van de voorzitter, Adolf Heyn- drickx. De sekretaris aan het woord tijdens de algemene le denvergadering: «Het voltallig' bestuur kon dit heengaan moeilijk verwerken. Dolf wist zich door zijn onverdroten in zet en toewijding niets dan vrienden te verwerven. Hij be hoorde tot de ketting van onze dansklub, zoals vele anderen. Een schakel werd eruitgeno- men, en het heeft ons veel pijn gedaan, maar we zullen nooiit vergeten wat Dolf voor ons heeft betekend. Het zal ons steeds bijblijven: de wijze waarop hij beginners aanmoe digde om hun «dansplanken- koorts» te overwinnen. De fi guur en het karakter van Dolf zal moeilijk uit het geheugen worden gewist, daarvoor was hij te geliefd». Nieuw bestuur Tijdens de onlangs gehouden algemene bestuursvergadering werd een nieuw bestuur verko zen. Peter De Vuyst is voorzit ter, Raf Suetens ondervoorzit ter. William Van Boven sekre taris, Jan Verschueren pen ningmeester en Elisabeth Van de Venne en Ann Achten staan voor public relations en feestelijkheden in Leden van Op verzoek van de Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij i werd vorig jaar door het stadsbestuur van Sint-Niklaas voorgesteld, voor het grondgebied Sinaai een beperkte waterzuiveringseenheid te voorzien. Die waterzuiveringseenheid is in staat om het huishoude-; lijk afvalwater van zo'n 2.500 inwoners te reinigen. De riolering van Sinaaidorp en direkt aanpalende straten kan, mits enkele kleine ingrepen, tot een netwerk worden omgevormd waarvan het water langs één centraal punt naar de nieuwe waterzuiveringseenheid kan worden gevoerd. Schepen van leefmilieu Werner Rogiers ontving nu de bevestiging dat de beheerraad van de Vlaamse Waterzui-; veringsmaatschappij op 21 februari beslist heeft lot de bouw van deze waterzuiveringseenheid over te gaan. Daardoor wordt Sinaai opgenomen in een eerste reeks van pilootprojekten waarin deze vooruitstrevende methode voor waterzuivering wordt toegepast. In een volgende faze zullen andere woonkernen met aaneengesloten riolennet voor een dergelijke waterzuiveringseenheid in aanmerking komen Schepen van leefmilieu Rogiers, verheugt er zich dan ook over dat nu onmiddellijk een aanvang kan worden ge maakt met de uitvoering van dit dossier, dat voor de verbetering van de kwaliteit van het milieu en meer bepaald van de waterlopen een belangrijke stap vooruit is.l Dc exakte inplantingsplaats zal worden bepaald in samen-j spraak met stedebouw waarna tot aanbesteding kan wor-i den overgegaan. Indien de administratieve hindernissen i beperkt blijven zal nog dit jaar met de bouw van dit waterzuiveringsstation kunnen worden gestart. Zondag 4 maart a.s. om 14.30 u. vindt in de kleine zaal van taverne De Groene Poort te Lokeren een startdag van TAK-Waasland plaats. Bedoeling van deze startdag is de eens zeer aktieve TAK- afdeling, die al enkele jaren weinig of niet funktioneert, nieuw leven in te blazen. De huidige situatie van de Vlaamse gemeenschap biedt een akticgroep als het Taal Aktie Komitee de nodige aktiepunten om tegen te ageren. Daarvoor hoeft men enkel te denken aan de benoeming van Happart tot burgemeester van het Vlaamse Voeren of de netelige toestand van dc Brusselse randgemeenten met faciliteiten voor de franstaligen. Daarom nodigt TAK alle geïnteres seerden uit om deze startdag bij te wonen. Zij die echter denken dat het om de oprichting van een soort Vlaamse knokploeg gaat zijn echter aan het verkeerde adres cn zullen op 4 maart hun gading niet vinden. Het programma ziet er als volgt uit: Verwelkoming en waarom TAK-Waasland, met ver duidelijking van de doelstellingen door de plaatselijke verantwoordelijke. Voordracht door Koen Baert, sekretaris van het IJzer- bedevaartkomitee, over «Heeft een aktiegrocp zoals TAK vandaag nog zin en betekenis in de Vlaamse beweging?» Diaprojektie over de voorbije twaalf jaar werking van TAK Nationaal voorzitter Eric Crommelynck maakt een korte stand van zaken op wat Voeren betreft. Met daarbij gelegenheid tot vragen stellen. Alle Verdere inlichtingen i.v.m. TAK-Waasland bij Guido Moons. Kasselstraat 22, 9078 Zaffelare, tel. 55.82.46. het bestuur zijn Lydia Leys, Gerrit Puylaert en André Van Sebrocck. Tijdens de eerste bestuursver gadering werd vastgesteld dat de werking te beperkt blijft tot een kleine groep erg aktieve medewerkers. Men wil er in de toekomst naar streven meer leden en oud-leden te betrek ken in de aktiviteiten. Komende aktiviteiten? Kam» valbal in maart, in maand verwacht men de Paasklokktt een slotavond (einde kursu» sen) in de mei. en dan is erd deelname aan dc braderij het Koopcentrum.

De Voorpost | 1984 | | pagina 10