Kaatsklub «Romeo» van Weggevoerdenstraat wmnaar baiionwedstrun naar Volksplein te Aalst Foorreizigers kregen te Aalst kontrakt voor drie iaar zonder indeksatie Aalsterse scoutsgroep St. Kristoffel organizeert fietsrally Nieuwe Volksunie-besturen in het Aalsterse Praktische tips voor Aalsterse laatstejaarsstudenten Bezwaren tegen sloping en herbouw van «Huis De Blieck» te Aalst Zeventien nieuwe voertuigen voor stadswagenpark Aalst De Voorpost - 2.3 1984 - 17 Raadslid Roger D'Hondt (SP) interpelleerde verleden dinsdag in de gemeenteraad over de motieven van het stadsbestuur om aan kaatsklub Romeo te verbieden de straat aan het Koningin Astridpark als kaatsplein te gebruiken. «Politieke moord op kaatsklub Romeo» werd geschreven. Voor de derde maal moest de kaatsklub van terrein veranderen. Het nu verboden speelveld was nochtans ideaal gelegen, dicht bij hun j lokaal. Oplossing door de vroegere schepen van de sport gesuggereerd. Het nu toegewezen speelveld op het Volksplein is te ver verwijderd van het lokaal waar men zich moet verkleden en waar na de lutte een pintje kan worden gedronken. Interpel- lant betreurt wat deze kaat sers. beoefenaars van een volkssport worden verwijderd uit de buurt waar ze zijn ont staan Is het verbod een gevolg van burenklachten? Welke waren eventuele bezwaren? Welk be- leid wil de schepen voeren om de volkssport optimaal te I steunen? Burgemeester Raymond Uyt- tersprot, als burgemeester be last met de politie bevoegd <j voor deze materie, zegt dat het J verbod er kwam na heel wat onderzoek Een lijvig dossier. Volgens de bestaande wetten li en reglementen op het wegver keer mag in principe niet op straat gespeeld worden. Hier van kan slechts Avorden afge weken wanneer in de eerête plaats de aangelanden hierte gen geen bezwaar hebben om redenen van openbare veilig heid en rust. Bij herhaling, en dan schrifte lijk, kwamen er heel wat klachten. Kaatsspelen zouden zeer storend zijn ingevolge luidruchtigheid, vulgariteit en agressiviteit. Het risiko van be schadiging van eigendommen zou erin zitten. De bereikbaar heid van sommige garages zou er door verminderd worden wat hinderlijk is vooral voor personen belast met medische wachtdiensten. Het kaatsen zou zich niet tot de weekends beperken doch ook plaatsheb ben op woens- en vrijdagen en in voortuinen zouden glas scherven van bierglazen be landen. Ingevolge het ongunstig advies van de politie de dato 30 juni 1983 waaruit bleek dat er reeds 2 jaar bezwaren werden geop perd tegen organiseren van kaatswedstrijden in de Wegge voerdenstraat werd aan kaats klub Romeo bij brief van 8 juli 1983 medegedeeld dat de wed strijden op het Volksplein kun nen worden gespeeld waar de stadsdiensten zouden gezorgd hebben voor de noodzakelijke aanpassingen zo de kaatsklub op dit aanbod inging. Het Volksplein ligt in een volkrijke buurt en is met bomen om zoomd zodat er van buren- of verkeershinder geen sprake kan zijn. Alleen het feit dat dit speelplein veraf gelegen is van het lokaal doet de uitbater blijkbaar zijn interesse tegen over de kaatssport verhezen. Het door het bestuur voorge stelde alternatief werd niet aanvaard omdat de belangen van één persoon ermee niet gediend waren. Het stadsbestuur wil verder blijven ijveren voor het be houd van deze volkssport bij uitstek. Dit moet evenwel ge beuren in harmonie met het algemeen belang en met de geldende voorschriften inzake openbare orderust, veiligheid en verkeer. Wel typisch, voegt de burgemeester er aan toe, dat dergelijke klachten wél in de stad doch niet in de deelge meenten worden geuit. Raadslid Edgard Hooghuys heeft begrip voor de houding van de burgemeester doch be treurt dat mensen tegenwoor dig nog zo weinig kunnen ver dragen. Op de duur zal men alles moeten gaan verbieden. Raadslid Monsieur Eddy die stelt dat in Aalst kaatspleinen steeds aan een lokaal liggen pleit voor intrekking van het verbod en raadslid Alois Adriaenssens (PW) zegt sa men met een bediende van de stad de klagenden te hebben verzocht hun klacht in te trek ken. Na heel wat aandringen konden ze één aangelande overtuigen maar de andere 4 (in de buurt staan slechts 5 woningen) hielden voet bij stek. «Alleen belangen spelen nog» zucht Edgard Hooghuys waar na het verbod gehandhaafd blijft. LH De nieuwe dekenij van de konden hun prijzen afhalen bij wonnen door Wendy Michiels tor Neulant en de verteqen- Pontstraat in Aalst organiseer- Listroo te Aalst. De hoofdprijs, uit Welle. woordiger var het Gouden de tijdens de jaarmarkt te Aalst een prachtige fiets van het Op de foto zien wij de jeugdige Blad, Gustaaf vluylaert. een Ballonwedstnjd met de huis Victor Neulant, Alfred Wendy met haar ouders, de Hartelijk profir ,at aan dé ionae medewerking van De Voor- Michelsstraat (Houtmarkt) te deken van de braderij, de heer winnaars! post en «Het Gouden Blad» Aalst en geschonken door uit- Herman De Vos, met be- De wedstrijd kende een gewei- geverij De Cuyper, Oude Vest stuursleden Van Durpe en De Per dig sukses. De 25 winnaars 34 te Dendermonde, werd ge- Pauw, alsook oud-renner Vic- De scoutsgroep V.V.K.S. St. Kristoffel Aalst, die in 1982 haar 50-jarig bestaan vierde, is en blijft nog steeds een bloei ende vereniging. Dit jaar ver ruimde de groep zelfs nog zijn aanbod door een Kapoentjes lak (6 tot 8 jaar - jongens en meisjes) op te richten, zodat nu jonge mensen tussen 6 en 18 jaar in de verschillende af delingen hun plaats kunnen vinden. De lokalen bevinden zich op de binnenkoer van de Kapucijnen-Kapucijnenlaan te Aalst. Belangrijk voor elke vrijetijds- en jeugdorganisatie zijn de jaarlijkse aktiviteiten, waar door de groep zijn bestaan in de omgeving bevestigt en zo ook het broodnodige geld kan verdienen. St. Kristoffel krijgt reeds een traditie met zijn jaarlijkse mosselavond. Toch ontbreekt er nog een gezins- en groep- saktiviteit in het programma. De knoop werd doorgehakt en de groep koos voor een milieu vriendelijke en ontspannende fietsrally. Het ligt niet in de bedoeling een snelheidskompetitie te houden, maar een prettige fietswandeling door de Aal sterse randgemeenten te beleven. Iedereen is dan ook vriendelijk uitgenodigd op 1 april (géén april-vis) vanaf 9.30 u. tot 10.30 u. voor de grootste om loop 40 km) en vanaf 10.00 u. tot 11.30 u. voor de kleinste omloop (±20 km) - vertrek op de Kapucijnen, Kapucijnen laan te Aalst, aan de lokalen op de binnenkoer. Aankomst achter het Kultu- reel Centrum van de Abdij van Affligem, waar eveneens de prijsuitreiking plaatsvindt. Deelnemersprijs: 40 fr. (groe- Onder grote belangstelling werd in het lokaal «Het Gulden Vlies» te Aalst overgegaan tot de verkiezing van een nieuw Volksuniebestuur dat voor een periode gaande van 1984 tot 1986 de beleidslijnen zal uitstippelen. is gevestigd in de Pontstraat nr 27 en alle werkdagen toegan kelijk is tijdens de kantoor uren. Ook in Burst werd een nieuw VU-bestuur verkozen. Geert Mallefroy werd verko zen als voorzitter. Hij zal ook deel uitmaken van de politieke raad en van de arrondisse- mcntsraad. Jaak Paerevyijck* werd ondervoorzitter en is ook lid van de politieke raad ert van de arrondissementsraad Remi Roels is ook ondervoorzitter en lid van de politieke raad. De taak van sekretaris werd toevertrouwd aan Julien Go- vacrt die ook lid is van de politieke raad en plaatsvervan ger i$ voor de arrondissemen- Voorzitter werd Kamiel Boel, ondervoorzitter Luc De- os en sekretaris Marcelle ack-De Ganck. Herman Van ■Ajiem staat in voor de pro paganda .en hij wordt bijge staan door Luc Dcvos. Michel Van Brcmpt zorgt voor de or- ganizatie en Marc Willems is Verantwoordelijk voor de jon- igerenwerking. Gilbert Huylcb- rocck slaat in voor de vorming en de Icdcnwcrking wordt toe vertrouwd aan Gustaaf Slag mulder Voor de abonnemen ten zorgt Jan Caudron terwijl Dries Muylacrt, Willy Alloo. Danny Denayer en Willy Van Mosscvelde instaan voor de le llen Vermelden we ook nog dat het bestendig sekretariaat tele raad. Tweede sekretaris is Johan Duwyn en de taak van penningmeester werd toege wezen aan Emiel Van Lierdc die wordt bijgestaan door Dirk Braeckman. De andere funk- ties gingen naar Annemie Cas teels die instaat voor de jeugd werking en de sport, Urbain De Grave die verantwoorde lijk is voor het sociaal dienst betoon, Jan De Vuyst als be stuurslid, Roger Hendrickx die ook sport en jeugdwerk vbor zijn rekening neemt, Herman Meuleman die verantwoorde lijk is voor de propaganda, net als Edmond Rottiers. José Schouppe maakt deel uit van het team dat de propaganda verzorgt, wat ook het geval is voor Roger Verhoeven. Rudi Van Droogenbroeck staat ook in voor sociaal dienstbetoon en Julien Van Boxtael is be stuurslid. pen van 10 pers 30 fr.. meer dan 20 pers.: 20 fr.). Inschrij vingen bij voorkeur vóór 19 maart op de volgende adressen of nummers: De Cock Jan (Pe- dilux). Kerkstraat 18, Aalst, 053/21.59.23 - Van Wilderode Willem (Dirk Martens speel goed), Lange Zoutstraat 36, Aalst, 053/21.40.60 - Troch Jan (Teddy kleding), Lange Zout straat 56, Aalst, 053/21.83.77 of bij De Smet Erik, De Vis- scherestraat 32/7, Aalst, 053/ 21.91.09. Voor deelnemers die 's mid dags wat te eten wensen is die mogelijkheid voorzien. Zij dienen echter 100 fr. te storten (deelname drie broodjes) vóór 19 maart op rek. nr. 293- 0058502-66 van V.V.K.S. St. Kristoffel, Aalst met vermel ding fietsrally. Hopelijk zijn de weergoden genadig en zijn velen van de partij om de benen te strekken. In het onthaalcentrum aan het Keizerlijk Plein ontving het quasi voltallig schepencollege plus gemeenteraadsleden Alois Adriaenssens, Baita Dolores, Roger D'Hondt en Herman Goossens, by een opvallende afwezigheid van het Feestkomitee, de foorreizigers die in de Ajuinenstad voor een paar weken hun honing trachten op te doen na een eerder lange winterrust. Burgemeester Raymond Uyt- tersprot sprak de hoop uit dat deze foorreizigers niet al te veel de invloed van de ekono- mische recessie zouden moe ten ondergaan want luxe is zowat het eerste wat wegvalt. Of een foor in het kinderlijk leven gewoon als lukse is te omschrijven laat spreker graag in het midden. Alleszins blijft het in de latere herinneringen van het opgegroeide krind een merkwaardig gegeven. Vorig jaar boden zich liefst 319 studenten waarvan 1/3 meisjes un op de beroej>sinformatie- dag georganiseerd door Rota- ry-AalstEen uitstekende ont vangst werd trouwens in een nistigc sfeer aan de laatste jaarsstudenten van de Aalster- te scholen voorbehouden. Ook dit jaar organiseren beide plaatselijke Rotary-klubs der gelijke namiddag en zulks op *oensdag 21 maart. Dc gerenoveerde formule van »orig jaar waarbij de beoogde studierichting ook in een aan gepast kader doorgaat heeft •loor het verworven sukses burgerrecht gekregen. In het Onze-Lieve-Vrouwzie kenhuis is er gelegenheid tot kontakt voor volgende takken: geneesheer, tandarts, apothe ker, bioloog, klinisch laboran te), dictist(e), verple(e)g- (st)cr, kinesithcrapcut(e), ge rechtsdeurwaarder. griffier, openbaar ambt, maatschappe lijk werker, urbanist(e), meet kundig schatter O.R belas tingen. psycholoog. In dc zetel van de Generale Bankmaatschappij te Nieuwer- kerken kan U terecht voor ckonomie- handelsingenieur, bankwezen, sekretariaat, tolk- vertalcr. public- relations, joumalist(e), publiciteit, infor matica. In de Brouwerij De Gheest Spreker had het over de moei lijkheden die het opstellen van de vele attrakties in de mid- denstad meebrengen. Opstel ling die, waar ze vroeger soms een kleine week duurde, nu wel tot een paar dagen was herleid zodat de aangelanden en omwonenden het schade toch eerder beperkt zagen. Voor de spoed waarmede de installatie werd geregeld dank te de burgemeester dan ook de tientallen opgekomen foorrei zigers. «Tijdelijke bewoners van onze stad» die hij hoopt volgend jaar allen terug te zien. Wat betreft de verpachting heeft het stadsbestuur ge meend er goed aan te doen de bestaande reglementering inte graal te respekteren zodat uit eindelijk ieder aan zijn trek ken kon komen. Alle desbe treffende vragen werden inder daad welwillend door het stadsbestuur onderzocht en het passend gevolg werd eraan verleend. Schepen van feestelijkheden Julien Vinck verheugt zich in de goede verstandhouding tus sen het stadsbestuur en de foorreizigers en is gelukkig te kunnen mededelen dat de stad een optimale inspanning heeft geleverd om aan vele wensen te kunnen voldoen. Waar vroeger 5 jaar lang elk jaar een indeksaanpassing gebruikelijk was werd nu aan de foorreizi gers een kontrakt voor drie jaar aan geboden zonder aan passing van de indeks. Het maximale dat het bestuur kon toestaan. Van vermindering kon geen sprake zijn want eventuele vermindering impli ceert dadelijk nieuwe verpach tingen met alle gevolgen van dien. Tenslotte drukt Julien Vinck de wens uit dat én de karnavalaktiviteiten én de tal rijke foorattrakties er de massa zullen kunnen toe bewegen naar Aalst te komen. Foorrei zigers moeten ook leven en de dagen van groot verbruik wor den eerder schaars. Namens zijn kollega's ant woordt voorzitter Calmeyn, lid van het nationaal bestuur «We zijn gekomen om te trachten iets te verdienen na 4 maand zonder inkomsten», zegt hij doodgewoon waarbij hij het stadsbestuur dankt voor het degelijk kontrakt. Geen aan passing aan de indeks vragen ze ook in andere steden doch Aalst blijkt een van de weinige te zijn die daarop is ingegaan. Even later, in de «Bristol», lokaal van de foorreizigers, zegt voorzitter Calmeyn dat dc foorreizigers inderdaad aan het maximum staan van wat ze aan standplaatsvergoeding kunnen spenderen en voegt er bij dat zowel zij als het stads bestuur water in de wijn moe ten doen. Burgemeester Uyttersprot dankt voor de lekkere traditio nele oliebollen waaraan het ge zelschap zich te goed doet en heeft alle begrip voor de pro blemen van deze mensen. «2Lelf drie dagen werkloos wil de burgemeester meevieren met de vele Aalstenaars waar' van hij hoopt dat er niet al té veel op krokusvakantie zullen trekken.» Met die blokkade zowat overal blijft men allicht makkelijker te Aalst. LH voor handel en distributie, boekhouden, sekretariaat, burgerlijk ingenieur, land bouwkundig ingenieur, indus trieel ingenieur, ingenieur gis- tingbedrijven, informatica Traditiegetrouw worden Aal sterse scholen hiertoe aange- Aalst. £)e Kokerijstraat te Meldert die de verbinding vormt dtn'Tch J^k'1rraaWIi d' ^gemeen,en Moor,el en Melder, «as al jaren scholen uit dc onmiddellijke aan meuw *"Sdtk toe. Eindelijk is hel zover (per) omgeving aangezocht om hun laatstejaarsstudenten te laten deelnemen aan deze elk jaar zeer druk bezochte beroepsdag die voor velen een nieuw licht kan werpen op een tot hiertoe eerder duistere toekomst. LH In verband met de slopings- en bouwaanvraag voor het «Huis De Blieck», Keizerlijk Plein 38 te Aalst, diende •dvokaat André Bogaert een bezwaarschrift in mede ondertekend door een 35-tal bewoners van het Keizerlyk Hein. Ontbrekende huisnummers in deze lange lijst komen door afwezigheid van de bewoners ofwel gaat het om leegstaande of om administratieve panden. De bouwheer zou gemeend hebben dit dossier te kunnen doordrukken door recht sreeks met Brussel te onder handelen zonder het Aalsterse fkdsbestuur hierin te betrek- jen. Iets wat reeds op de pers conferentie in de zaal Opcnba- viel erkCn ®CC" 8oede aarde •Khepcn Anny De Maght no- nigde dan ook op 17 dezer betrokken partijen en admini straties uit Het ingediende bouwdossicr zou er als onaanvaardbaar zijn afgewezen. Een consensus zou bereikt zijn mits: - de ingediende gevels te ver vangen door een zelfde gevel- struktuur als de bestaande, witte bepleistering en natuur steen - een nieuw gedetailleerd plan van de tuin - de voorziene parkeerplaat sen niet aan te leggen in asfalt doch in kassei te integreren in bestaand groen - het aanbrengen van een zadeldak - de bestaande indeling van de ramen te behouden. De schepen die zich volledig neutraal opstelde zou zelfs voorstander gebleven zijn van het behouden van de bestaan de gevel. Iets waartegen even min stadsadministratie en Ste- debouw afkerig zouden staan De bouwheer zelf had het dan eerder over de onjuiste opstel ling dat het gebouw niet kan behouden blijven gezien de slechte bouwfysische toestand. Algemeen werd aanvaard dat de eentonigheid van de dan toch zeer lange nieuwe gevel moet verbroken worden door het inbrengen van een tweele dige struktuur in feite het aspekt van 2 of 3 herenhuizen naast elkaar en «evens door een architektuur die aansluit nil m trad,tie van het Keizer" Aalst. Aan de Beukendreef te Aalst werden een twintigtal LH bomen geveld (per) In dc jongste gemeenteraadszitting van verleden dinsdag presenteerde schepen Anny De Maght een gans vervangingspakket aankopen van wagens opgenomen in de buitengewone begroting 1984 ter vervanging van af te schrijven en afgeschreven wagens die behoren tot een totaalpakket van 26. 9 wagens zijn buiten dienst sinds 1.3.83 en 2 werden overgedragen aan de politiediensten. Nu gaan er 17 worden aangekocht, gezien de precaire toestand van het huidig wagenpark. Eén pakket, noodzakelijk, gemotiveerd, duidelijk, voordelig en funktionecl stelt de schepen. Op rationele wijze werd het pakket vastgesteld en in de bedoeling ligt dat elke wagen funktioneel zou zijn voor de taak waartoe hij bestemd is. Oude voertuigen en schroot zullen ten bate van de stadskas worden verkocht. Buiten dienst gestelde wagens Sinds 1 maart '83 buiten dienst gesteld zijn 4 Renault R4 ('74). 1 VW ('71), 1 Citroen Hy ('73), 1 Triumph ('77), 1 Renault ('72), 1 Renault ('81 - ongeval) en 1 Fiat ('62). Wagens behorende aan volgende diensten: wegen (2), urbanisatie. feestelijkheden/ontvangerij~(2). Kollege, smidse, werkhuizen (2). 1 Triumph ('77) en 1 Renault ('80) gingen naar de politie Te vervangen wagens in 1984 Renault 1973. Feestelijkheden. 72.000 km, zeer slechte staat. Renault 1969. Garage-Smidse, 122.000 km, slecht. Renault 1977. Alg. Administratie, 75.000 km. goed. Renault 1977. Nutsvoorzieningen, 77.000 km, goed Citroen 1972. Gijzegem, 68.000 km, slecht Citroen 1974. Signalisatie, 99.000 km, matig. Citroen 1974. Hofstade, 80.000 km, matig. Bedford 1970. Smidse. 240.000 km. matig Citroen 1976. Gebouwen, 90.000 km, matig. Citroen 1977. Herdersem, 96.000 km, slecht. Audi 1978. Kollege, 194.000 km. matig. Volvo 1973. Reinigingsdienst, 136.000 km, matig. Hymac 1974. Wegen, matig. Bedford 1969. Werkhuizen, 116.200 km. slecht. Magirus 1970. Erembodegem, 125.000 km. matig. Aan te kopen Stedelijke werkhuizen Alg. Administratie Wegen Wegen Reinigingsdienst Stedelijke werkhuizen I vrachtwagen met kipbak 1 personenwagen 2 bestelwagens dubbele kabiene en kipbak 1 bestelwagen dubbele kabiene en laadbak 1 vrachtwagen met kipbak en kraan 1 huisvuilwagen 1 bestelwagen met gesloten laadbak 1 bestelwagen met open laadbak 1 lichte bestelwagen 2 lichte bestelwagens 1 lichte bestelwagen 2 combi-dienstvoertuigen 1 graaf-laadkombinatie geraamd 2.51)0.000 fr. 600.000 fr. 1.600.000 fr. 800.000 fr. 660.000 fr. 440.000 fr. 220.000 fr. 1.300.000 fr. 2.200.000 fr. Werkhuizen Wegen Groendicnst Politie Wegen In totaal 17 voertuigen Raadslid Danny Denayer heeft niets tegen een personenwagen van 600.000 fr. maar vraagt zich af of een cassette-speler niet uit de oude wagen te nemen is. Binnenregclbare spiegels noemt hij wel overbodige luxe «Ik heb ook dergelijke dingen maar gebruik ze nooit». Waarom dan ook geen bar. TV met video en gehaakte overtrcksels voor de hoofdsteunen De burgemeester stelt interveniant gerust. De radio en cassettespeler zullen uit een oude wagen genomen worden

De Voorpost | 1984 | | pagina 17