Li I H M Ni J Hamme 'endermondse rijschool 20 - 2.3.1984 - De Voorpost Erpe-Mere WERELDWINKEL Op zaterdag 3 maart vanaf 14.30 uur houdt Wereldwinkel Erpe- Mere een algemene ledenvergadering, die plaats heeft in Tsedek, Vijverstraat 40 te Mere, ledereen, ook met-leden zijn welkom. V.A.W. WIJNGILDE Op vrijdag 9 maart organiseert de VAW Wijngilde van Erpe- Mere een materieelavond in de refter van de gemeentelijke lagere school van Burst. Het is de bedoeling de materialen, die veel door de wijnmakers gebruikt worden, te bespreken. Inlich tingen: Frans Callebaut, Oudenaardsesteenweg 714 te 9541 Erpe-Mere. DUIVENSPORTAVOND Op zaterdag 10 maart gaat de bekende bonverkoop van jonge duiven door vanaf 18 uur in de zaal Sint-Anna, in nabijheid van de kerk van Bambrugge. De opbrengst van deze avond komt volledig ten goede aan de duivensport en aan de duivenmelkers van Erpe-Mere in het bijzonder. Herinnering aan de verplichting tot aangifte van mee twerktuigen Het ministerieel besluit van 7 november 1978 legt de verplichting op, alle in het economisch verkeer gebruikte meetwerktuigen aan te geven. Houders van maten en gewichten, meet- en weegwerktuigen die van het gemeentebestuur nog geen aangifteformulier bekomen hebben worden dringend verzocht er een af te halen op het gemeentehuis te Hamme. bureau 16: te Moerzeke, tijdens de diensttijden en dit vóór 10 maart 1984. In 't bijzonder worden bedoeld: land- en tuinbouwers, handelaars (ook Icurhandel), groententelers, houders van benzine, diesel, stookolie en LPG pompen en van tankwagens van meter voorzien. Kamavalfeesten Op zondag 4, maandag 5 en dinsdag 6 maart 1984 zijn het Moerzeke en Kastel de jaarlijkse kamavalvieringen. Op zondag zal de stoet in Moerzeke-Center zijn rondgang doen Keizer Jan zal volgende deelnemende groepen begeleiden: Moes 1900, KLJ Kastel, Ruiters St Martinus, Jomienco's. KLJ Moerzeke, Fanfare Kastel, Fanfare Moerzeke. Bootdijk, Chiro Knudde, Kazoo's, Kastel 250, Djippenassen, Bolhoeden en Palieters. Het vertrek van de stoet heeft plaats om 14 uur in de Kleinbroekstraat. De Kamavalstoet zal voorafgegaan worden door een reklamestoet, die vertrekt om 13 uur aan de Kerk. De wegwijzer van de stoet is de volgende: Kleinbroekstr., Burg. Lemmensstraat, Ommegangstrat, Vredestraat, Bloemenstr, Geeststraat, Pompelhoek, Hammestraat, Boonstraat, Pr. Pop- pestraat. Kouter, Ommegangstraat, Kon. Boudewijnlaan, Hulst- wijk, Donxstraat, Molenstraat, Dorp, Kasteellaan, Killestraat, Roggemanstraat, Zo komt men op het Molenplein waar elke groep een opvoering zal ten beste geven, dit omstreeks 16.30 uur. Om 17.30 uur is er in het oud-gemeentehuis een receptie en de prijsuitreiking zal plaats hebben in de zaal «De Vier Gekroonden» rond 19 uur. Maandag en dinsdag is het ook toegelaten zich te maskeren en te verkleden en zoals telkenjare heerst er dan op de gemeente een dolle pret en een echte kermisstemming. Aan alle karnaval- vierders uit gans de omtrek veel genot en vruegde. Moerzeke - Pronostiekersclub «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Winaars deze week: Gilbert Malfliet, Frans De Kuyper, Astrid De Cock, Jozef Klerdan, Rik De Kuyper en Wim Verhelst, ieder met 8 punten. De top van de rangschikking: 1. Emiel Van Riet 133 punten, 2. Pierre De Craemer en Maria Van Peteghem 131 punten Ditjes en datjes over Hamme De V.V.V. Hamme is haar bewegwijzering van de wandelpa den aan het nakijken en aanpassen. In het gebied van de Oude Durme, waar drie wandelpaden zijn uitgestippeld werd dit werk reeds voltooid. Een wandelweg werd volledig vernieuwd, de tweede lichtjes aangepast en de derde bleef behouden. Binnen kort zal deze aanpassing ook gebeuren in de wandelbrochure. Terzelfdertijd zullen er ook grote borden geplaatst worden bij de aanvang van elke wandelweg, met enige uitleg over de wandelpaden. Schepen Van de Casteele denkt er tevens aan om een bewegwijzering aan te brengen voor de bezienswaar digheden of gebouwen openbaar nut. Op zaterdagnamiddag 24 maart te 14 uur zal de volksspor tenroute officieel opengesteld worden. Hieraan voorafgaand zal er een receptie plaats hebben in de kantine van het gemeen telijk speelplein. Een autobus, zal aan alle deelnemende herbergen stoppen zodanig dat de geïnteresseerden zeker de route kunnen afleggen. De autobus zal die namiddag het parkours driemaal afleggen. Er zal ook nog een brochure uitgegeven worden die de naam kreeg van «Volkssportenroute Schelde-Durme vallei», waarin alle herbergen staan, met enige uitleg over de volkssporten die er kunnen beoefend worden. Men kan deze brochure bekomen vanaf 24 maart in de deelnemende herbergen of op het V.V V -kantoor, Marktplein 1 te Hamme, voor de pnjs van 20 fr. (Bij verzending dienen de portkosten mee te worden gerekend) In het kader van de verbroedering en het peterschap tussen de gemeente Hamme en het 2* jagers te Paard uit Luddensheid, zal er op zaterdag 19 mei te 15 uur op het terrein van Vigor- Wuitens een voetbalwedstrijd doorgaan tussen de gemeentelij ke voetbalploeg en het 2* Jagers te Paard. Om de bevolking een gezelliger onthaal te bieden in Fabiola kliniek heeft Voorzitter Jef Van Wezemael, o.a. het initiatief genomen om de receptie van de OCMW-kliniek te wijzigen, door deze mensvriendelijker te maken. Binnenkort zullen deze plannen worden uitgevoerd. Onlangs kreeg het gemeentebestuur van Hamme de toe zegging voor de betoelaging van de werken in de Biezestraat- Calvarieberg. Deze werken zullen gesubsidieerd worden voor 60%, zijnde 1.104.000 fr. Binnenkort zal er een hoorzitting georganiseerd worden in de deelgemeente Moerzeke, voor wat betreft het uitvoeren van de wegen- en rioolwerken in de Hamme- en Bloemenstraat. Hiervoor zullen alle betrokkenen uitgenodigd worden. het station, gelegen aan het Kon. Albertplein, staat er enkele jaren verlaten en stilaan bouwvallig bij. Onlangs kreeg het gemeentebestuur een vraag vanwege de NMBS voor de aan koop van het gebouw door de gemeente. Vermits echter de firma NV Tasibel enkele jaren geleden haar interesse voor dit gebouw heeft getoond, besliste het schepencollege de voorkeur te geven aan de firma Tasibel, indien zij nu nog interesse had, doch onder de voorwaarde dat o.a. het geheel van de konstruk- tie van het gebouw langs de buitenzijde behouden bleef. (bd) Lebbeke. Mongsken Moortgat werd nodige zoenen (v) de bloemetjes en de flessen gezet en kreeg ook Tevens wordt de bekende duivenfilm Bosmolen gedraaid ti|dens Lebbeke. Veel belangstelling voor Retro Auto Show te Wieze (cl de pauze tussen de verkoop van duiven. De inkom is gratis en 6 6 alle aanwezigen nemen deel aan een gratis tombola. Lebbeke. De SP van Denderbelle schaarde zich aan tafel in het Volkshuis. Een aantal Rotary-loopbaanaktie in Sint-Niklaas. Een paar duizend Wase scholieren werd geinfaLft deelnemers was bereid om met de afdelingsvlaggen te poseren (c) meerd over de studie- en beroepsmogelijkheden na de humaniora (Iv) Karnaval in Rupelmonde Zondag 4 maart trekt de kamavalstoet door Rupelmonde, de Orde van Mercator organizeert. Vanaf 10 u. dient het marktplein vrij te blijven, vanaf 14 u. is de gemeente voor alle verkeer gesloten. De wijk Schauwdries moet tegen 13.30 u. geëva- kueerd zijn. Jeshoewah Zaterdag 3 maart in de sporthal van het Sint-Jorisinstituut van Bazel, 20 u., brengt KWB-Bazel de sacromusical «Jeshoewah, de onbekende gast». «Eigentijdse jeugd» zet de manifestatie op het getouw. «HET SLANGENNEST» EN «WIJ» De Lebbeekse toneelkring «Wij» heeft met pech af te rekenen. Wegens ziekte van regisseur William Guns, werd noodgedwon gen besloten de voorstellingen van «Het Slangennest» van de Vlaamse auteur Frans Cools, gepland op 17,18,23 en 24 maart te verschuiven naar vrijdag 6. zondag 8, vnjdag 13 en zaterdag 14 april. Hierover voorzitter Renaat Moeyersoon: «Liever dan de kans te lopen ons publiek op te zadelen met een halfbakken produktie, hebben we besloten de voorstellingen te verdagen, omdat we toch in ruime mate gebruik willen maken van het talent en de ervaring van regisseur William Guns.» GREENWICH De Koninklijke Toneelvereniging «Sint-Jorisgilde» uit Wieze voert op zaterdag 3 (20 u.), zondag 4 (19 u), vrijdag 9 maart (20 u), zaterdag 10 maart (20 u), vrijdag 16 maart (20 u) en zaterdag 17 maart (20 u) «Greenwich» op, een toneelspel van Walter Van den Broeck. Paul Moens, Paula De Ridder, Ann Macharis, Godelieve De Wit en Hendrik Wijnendaele treden voor het voetlicht. Erik De Corte voert de regie. GESPREKSAVOND Jong KA V-Centrum belegt op maandag, 5 maart, te 20 u, in zaal «Ons Huis», een gespreksavond omtrent «Gezondheid en ziekte van kinderen». TONEELVOORSTELLING Op zaterdag 10 maart, organiseert «De Orde van Lietbeka» zaal Ons Huis te 20 u, een toneelvoorstelling Alex Willequet speelt «Damiaan». Slnt-Salvatorkonfrerie De konfreristen van St.-Salvator Wieze houden jaarfeest op maandag 5 maart met eucharistieviering om 10 uur. middag maal om 13 uur in het Gildenhuis, gevolgd door kaartwedstrij- den, bakschieting en biljarten. Greenwich-tijd De toneelvereniging Sint-Jorisgilde brengt «Greenwich» van Walter Van den Broeck voor het voetlicht. In regie van Erik De Corte treden op: Paul Moens, Paul De Ridder, Ann Macharis, Godelieve De Wit en Hendrik Wijnendaele. De opvoeringen hebben plaats in het Gildenhuis te Wieze op de zaterdagen 3, 10, en 17 maart om 20 uur; de zondag 11 maart om 19 en de vrijdagen 9 en 16 maart om 20 uur. Verdienstelijk Wiezenaar overleden Op 68-jarige leeftijd overleed in het O.L. Vrouw Ziekenhuis te Aalst de h. Gilbert Van Vaerenbergh, echtgenoot van Yvonne Heynderickx. Alfkomstig uit Kerksken, was hij jarenlang onderwijzer aan de gemeentelijke Jongensschool te Wieze en werd nadien school hoofd te Herdersem. Meester Gilbert maakte zich verdienstelijk op diverse kulturele gebieden. Hij was voorzitter van de Bond van Kristelijke Gepensioneerden te Wieze, verbondsvoorzitter van de K.B.G.-Dendermonde en lid van het Nationaal K.B.G.- bestuur. Tevens was hij lid van de Beheerraad van de CM verbond Dendermonde en oud-voorzitter van het Sint-Salvator- koor te Wieze. Velen herinneren zich nog zijn prestaties als kaatser. Hij werd Ere-voorzitter van de Kaatsliga Vlaanderen en Ere-sekretaris van de Nationale Groepering der Jongeren Kaatsliga Vlaanderen. Als oorlogsvrijwilliger 1940-'45 was hij houder van het ereteken: Kruis der Veteranen van Koning Leopold III. De begrafenis heeft plaats op zaterdag 3 maart om 10.30 uur in de Sint-Salvatorkerk van Wieze. Lessenreeks volksdansen De gemeentelijke jeugdraad van Lebbeke organiseert een lessenreeks volksdansen. De lessen hebben plaats in het gemeentelijk ontmoetingscentrum te Wieze, elke dinsdag van 20 tot 21.30 u. Er wordt vervoer voorzien vanuit Lebbeke Het danstechnisch aspekt wordt verzorgd door Gunther De Cock en Annemie De Ridder, twee gediplomeerde volksdans- leraars, die ook aktief zijn bij de Buggenhoutse volksdansgroep «De Bosuilen». Het inschrijvingsgeld bedraagt 200 fr. voor de volgende lessen reeks van tien lessen. De kursus start op dinsdag 20 maart. Inschnjven kan bij Patrick Aelbrecht, Hoeksken 2, Wieze, bij Eddy Hoofteer, Dries 24, Denderbelle, in Jeugdclub 't Toreken of op de socio-culturele dienst van het gemeentehuis (tel. 21.35,11). Mocht er voldoende belangstelling bestaan voor deze cyclus, dan wordt er aan gedacht te starten met een volksdansgroep. F.C. Wieze Belottlng Op vrijdag 2 maart om 20 uur is er in de kantine van F.C. Wieze aan de Populierstraat de laatste van de 4 belottingen tellende voor het eindklassement; er zijn talrijke natura prijzen te winnen zoals o.m. een draagbare radio. Vrouwen tegen de krisis Zondag 4 maart trekt de ABVV-vrouwenkommissie naar j betoging «Vrouwen tegen de krisis» in Brussel. Afspraak a het Volkshuis op de markt in Lokeren om 12.30 u. Naar 't Molsbroek CVN en WM verkennen al wandelend het Molsbroek. zondag 4 maart om 9.30 u. samenkomst aan het infopaviljoen de Molsbergenstraat. Wereldsolidariteit Maandag 5 maart wordt bij KAV-Centrum in Lokeren, Centrum, gepraat over «wereldsolidariteit». En dinsdag 6 maa is er daar een namiddagseminarie (13 30 u.) rond «Een mer Di leeft niet van brood alleen». Jonge militantendag Zaterdag 10 maart vanaf 14 u. in het kultureel centni praatshow over «inkomen en werk», infomarkt, workshops totaalspektakel tijdens de ABW-jonge militantendag. Wandelen op Heiende Zondag 11 maart om 14.30 u. verzamelt Vakantiegenoega voor een wandeling op Heiende. Bijeenkomen aan de kerk vt 'da Heiende. STEDELIJKE FEESTKOMMISSIE Slonsenstoet met medewerking van de Harmonie Vooru ®Pf Aanvang om 19u45. Voor de wegwijzer: zie afzonderlijk artike DAVIDSFONDS SPOELE Op donderdag 8 maart. Vertelavond door de heer Reyserho. over «Heksenprocessen in Vlaanderen». In de zaal «Ter Ou.Jkm Kerke», Spoele om 20 uur. ist HEB STEEDS BIJ DE HAND UW nUVVAN telefoonnummers! ■en adressenH 053-70.02.93 Kruibeke Kursussen voor werkzoekenden Het doppersatelier van Bazel (ACV-Jongeren - KAJ-VKAJ) start met een kursus informatica van tien lessen, wekelijks op dinsdagmorgen vanaf 13 maart in het Sint-Jorisinstituut te Bazel. Vier computers staan iedere les ter beschikking om een zo funktioneel mogelijke opleiding te garanderen. De kosten werden zo laag mogelijk gehouden op 750 Fr. voor ACV-leden (1.000 Fr. voor niet-leden). Een kursus helper is voorzien op de woensdag- en donderdag- voormiddag (9.15u.) vanaf 7 maart in het KAJ-lokaal van Kruibeke. Deze reeks bestaat uit twintig lessen en er zijn geen kosten aan verbonden. Voor alle lessen is er vrijstelling van stempelkontrole. Informatie en inschrijven op het ACV-sekretariaat, O.-L.-Vrouw- plein 9 te Kruibeke (774.12.30) of bij Camilla De Kimpe; ^aalstraat 91 Bazel en Ludwine Van Wouwe, Kruibekestraat 84 Bazel. Vrijdag 2 maart 14.00 u.: Rijksbasisschool: Oordegem: Kinderkamaval KVLV-Lede: Bezinmngsavond rond het thema «Hoop doet leven». Zaterdag 3 maart Karnaval voor de 3* leeftijd in Rusthuis «Villa Letha» (15.00 uur). Start maandelijks kaartklassement georganiseerd door kaartklub «Onder of boven» in «Ontmoetingscentrum», Kasteel straat 4, 9310 Lede (20.00 uur) Reglement en voorwaarden ter plaatse, ledereen kan inschrijven. VC Jong Lede: Verkleed Karnavalbal in «De Volkskring», 22.00 uur met «The New Spirits». Woensdag 7 maart KAV Wanzele: start 5-delige reeks «Eigentijds huis houden» in het Dienstencentrum (19.30 uu.) Zaterdag 10 maar PW-Oordegem-Smetlede Barbecue in zaal «St.-Martinus» (19.00 u.) WKS/WKM O.L. Vrouwgroep Lede: 18* Verkleed Scouts- Nachtbal in «Volkskring». Kasteeldreef. Met Orkest Dick Barry. (19.00 u.). Donderdag 15 maart FW-Lede: Voordracht over Acupunctuur in het Kultureel Centrum», Markt, Lede. Spreker: Dr. H. Lammes (20.00 u.) ledereen is welkom. ATB DE NATUURVRIENDEN Op zaterdag 3 maart: wandeling naar Daknam en omgeving. Vertrek om 15 uur aan het Volkshuis op de Markt. HOBBYCLUB LOKEREN Op zondag 4 maart: samenkomst aquariumafdeling, met be spreking «Ziekten onder Tropische Vissen». In het lokaal «De Beurs», Markt 13 van 10 tot 12 uur. STEDELIJKE FEESTKOMMISSIE Eveneens op zondag 4 maart: Kamavalstoet met medewerking van de Koninklijke Fanfare De Moedige Vlamingen van Heiende en de Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia van Lokeren. Aanvang om 18u30. Voor de wegwijzer, zie afzonderlijke artikels. KAV CENTRUM Lebbeke. Mongsken ontving enkele flessen kortekens°P maandag 5 maart Gesprek rond «ACW en Politiek», in een (v) der zalen van het Centrum om 14 uur. De specialist m maatwerk De laagste praten der matrassen Schuimrubber Laten. Staalveren. Super-Buhei Berge meersenstraat 18. AALST 33 0321 052-21.37.94 gespeoaiizeerde personen De DenöermonOse Rijschool. Veldstraat 47. Sint-Gillis-Dendermonde. leert U sturen zoals het moet Alle inlichtingen 30 0076 ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison nylontapijt en andere vloerbedekkingen in overgrote keus tjg Herman Michem Potiaulaan 16 St Gillis-Dendermonde Vraag vri|bli|vend inlichtingen 30 0322 "O-SPORT 052-21.17.59 in sportartikelen alsoo» «21 Lebbeke Kroo3tri|k« 30 026C oio's Holman Tel. 053/70.33.95 Schoolstraat 48 Aalst Gekend voor de laagste prezen Gespecialiseerd m de beste merken Alle benodigdheden »n kleding u, t l IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de keider tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen Langestraat 116 9300 AALST -30 0354 UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord dal door Groep De Cuyper m een eenvoudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar speoa- FUANDO 053-21.40.60 om de reeks moeilijke Labinse woordjes volledig te maken k quis. quid, quo quando. quomodo enz wie wat waar I wanneer en hoe1 Het antwoord op de vragen in verband met ts wordt U gegeven door Groep De Cuyper lETRO VAN LIMBERGEN RETRO Katteslraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van i m antiek-llmsh Kunslvoorwerpen wandtapi|ton e dukties van gekende meesiers Alomgekend voor salon garmluren in leder 052-21.40.60 y n een toverformule1 Neen een vergeli|kmg Uw onze vaklui geven samen een lijn resultaat aan i problemen Bel even naar Groep De Cuyper 300

De Voorpost | 1984 | | pagina 20