r\ r Stekense stationnetje straks toeristisch intokantoor? JAM Lokeren organiseert de Rock Rally 1984 PEDILUX Nieuwe toeristische impulsen voor Temse Nieuwe kursussen en theater bij De Spiegel Nostalgie troef bij feestvierende De Spiegel (Beveren) r-r 7 j KERKSTRAAT 18 AALST 26 - 2.3.1984 - De Voorpost Sedert ettelijke jaren staat in Stekene het station van de NMBS in de Stadionstraat (vroeger heette dat daar trouwens Stationsstraat!) leeg. Een station in Stekene leek niet meer rendabel en het werd een folkloristisch gegeven. Lange tijd deed rond de middag nog één goederen trein het Stekense stationnetje aan. Maar in deze geïndus trialiseerde wereld is geen plaats voor nostalgie. Het Stekense stationnetje leek gedoemd om te verkrotten... Enkele jaren geleden werd het aan de gemeente, maar krijgen zelfs bijna afgebroken, althans daarvoor niet eens wat toeristi- in de gedachten van sommi- sche informatie in de plaats, gen. Toen de fameuze Matexi- Onder meer daarom ook de wijk ter sprake kwam, op het autochtonen en natuurlijk de terrein van de vroegere steen- vele inwijkelingen kunnen best bakkerij werd gezocht naar wat toeristische informatie en een uitrit. Die zou er kunnen wetenswaardigheden verdra- komen langs de Stadionstraat, gen is men zinnens om bij- Op voorwaarde natuurlijk dat voorbeeld een goedkoop fol- het stationsgebouw werd ge- dertje in elkaar te steken met sloopt. Zo ver kwam het daarin een beetje geschiedenis (voorlopig) niet. over Stekene, de voornaamste zij zou alvast kunnen meewer ken aan het vouwblaadje met toeristische informatie Na tuurlijk moet er ook zoiets zijn als een toeristisch informatie bureau. Een plaats waar men sen terecht kunnen indien ze iets over Stekene wensen te weten. En daarom dacht de kommissie aan het leegstaande stationsgebouw, achteraan in •de Stadionstraat. Uiteraard zullen de toeristische foldertjes er beschikbaar liggen plus alles over Stekene op toeristisch en rekreatief gebied, zoals bij voorbeeld de wandelbrochu res... Verder wordt ook over wogen om er een permanente tentoonstelling in te richten over o.m. het Gelaag van Ste kene. Ook zou er informatie Infokantoor open In het kader van het dac-projekt De Watermolen en met het oog op de toeristische uitbouw van Temse. is sinds kort een informatiekantoor geopend op de gelijkvloerse ver dieping in het Gemeentemuseum. Kasteelstraat 16. Dit kantoor is publiekelijk toegankelijk en men kan er uitgebreide inlichtingen en dokumentatie verkrijgen over Temse, Schelde- en Durmeland, de kuststreek, de Arden nen en andere toeristisch aantrekkelijke gebieden in België. Ook beschikt het kantoor over dokumentatie en toeristische inlichtingen van talrijke Europese landen. Kantoorhoudster is de 23-jarige toerismefunktionans Bea trix Mijs, zij is in dienst van het gemeentebestuur sinds 16 januari 1984. Zij zal steeds bereid zijn om de geïnteres seerden inlichtingen te verschaffen. Het kantoor is elke voormiddag open van 9 tot 12 u. Iedereen is welkom. Inventaris verschijnt in april Ongeveer één jaar werd eraan gewerkt en het is dan ook een uitvoerig dokument geworden. In april verschijnt hij: Temses toeristische inventaris. Het is de eerste maal dat een systematisch overzicht werd samengesteld van alle grote en kleine toeristische aantrek kelijkheden en merkwaardigheden in groot-Temse. De gids bevat een schat aan gegevens, waarbij naast het toeristische ook het historische aspekt sterk aan bod komt. Kortom: een dokument dat de eigen bewoners nader laat kennismaken met de rijkdom van hun gemeente en dat voor de toerist een wegwijzer betekent naar de fraaiste merkwaardigheden De redaktie berustte bij de kultuurdienst van het gemeen tebestuur. Samenstellers waren Linda Van Buynder en Luk De Ryck. Verscheidene personen verstrekten besten dig advies: Jerome Smet. Bruno Machiels, Pieter De Maeyer, Ludo Hemelaer, Albert Amelinckx, Mark Boel. Martin De Ryck, e.a. Het fotomateriaal is van Alex Suanet. De gids wordt in april gratis huis - aan - huis bezorgd. .«Ik hou van Temse» is de titel van deze gids. Karnaval in Meerdonk. Keizer Mon l en zijn Bloksmijters werden ontvangen ten gemeentehuize in Sint-Gillis-Waas (Iv) Karnaval in Meerdonk. Boerke Naas, de Sint-Niklase volkskunstgroepstapte in fraai ornaat mee op in de stoet (Iv) Een stationnetje in Stekene. Houden hier straks de toeristen halt? (dbr) Toerisme Tijdens de laatste vergadering van de kulturele raad kwam plots het station op de prop pen. Niet dat de kuiturele raad opnieuw een trein wil inleggen lie Stekene aandoet, maar aten wil het wel vrijwaren te- :en verkrotting of eventuele afbraak. De kommissie toerisme van de kulturele raad kwam tot de vaststelling dat Stekene op ge bied van toerisme vér beneden de nulgrens zit. En daar moet wat aan veranderen. Men heeft nu becijferd dat in Stekene jaarlijks zo'n twintig duizend overnachtingen wor den opgetekend Uiteraard bijna uitsluitend in de week endverblijven en vooral in de kampings. Deze mensen moe ten wel belastingen betalen bezienswaardigheden, de mo gelijkheden tot overnachtin gen (zéér beperkt in Stekene), de restaurants, zwembaden, biblioteken, erediensten, dok ters, wandel- en fietspaden, aktiviteiten tijdens de zomer maanden enz. Toeristische in formatie dus, waaraan Stekene nood heeft en die maar al te lang werd verwaarloosd in Stekene. Informatiebureau Ondertussen is het zo goed als zeker dat Stekene één btk-er zal krijgen toegewezen om het toerisme te bevorderen. Deze jongeling of jongedame zou natuurlijk goed van pas komen om het initiatief van de kom missie toerisme van de kulture le raad met raad en daad te steunen, uit te werken. Hij of kunnen worden ingewonnen over allerhande manifestaties die plaatsgrijpen in Stekene. Zelfs het woord mini-kultureel centrum wiel. want wachten op het Huis Tack vereist enorm véél geduld. In een verder stadium zou ook overwogen worden om er bij voorbeeld een dienst voor fiet- senverhuur op te richten voor de toeristen. Er zit dus muziek in, indien deze en eventueel verdere plannen zouden kunnen wor den hardgemaakt. Wanneer er dan nog een gezellige verbrui kerszaal zou bij uitgebaat wor den, dan kan dit toeristisch kantoortje uitgroeien tot een mini-kultureel centrum waar velen elkaar gezellig ont moeten. De BeEr Onze weersverwachting Guur weekend Het weekend ziet er maar weinig fraai uit. Vandaag vrijdag trekt een storing verbonden aan een depressie met regen over ons land. De wind neemt daarbij toe tot vrij krachtig uit west tot noord-west. De middagtemperatuur zal oplopen tot een graad of zeven. Tijdens het weekend wordt guur weer met talrijke regen-, hagel- en sneeuwbui en verwacht. Daarbij waait er een krachtige wind uit noord-west tot noord. Het wordt kouder bij middagtem- peraturen die hooguit drie tot vier graden zullen bedragen- In de nacht worden temperaturen rond het vriespunt verwacht. Begin volgende week, vooral dan vanaf dins dag, wordt het droog en opnieuw zonnig, maar met nachtvorst tussen min drie en min acht graden Overdag zal het kwik oplopen tot zeven graden. Wie er tijdens de krokusvakantie op uittrekt, vindt overvloedig sneeuw in de Alpenlanden. Wie van de zon wil genieten, trekt het best naar Spanje, waar een hogedrukgebied voor mooi en behoorlijk zacht weer gaat zorgen. Het warmst wordt het de komende dagen op de Canarische Eilanden, met middagtemperaturen tussen de 19 en 22 graden. E.D.M. Karnaval in Meerdonk. VeeI bekijks had, tijdens de optocht, de prinsenwagen. Zelfs Europaprins Laurent was van de partij (dw) De Rock Rally. De weg naar de roem Om de twee jaar organi seert een bekend weekblad voor radio en televisie een roek-wedstrijd die een se rieuze faam begint op te bouwen. Getuige daarvan waren wel de 370 in schrijvingen dit jaar en de avant-préselektie d.m.v. in gestuurde cassettes Het sukses van de Rock Rally is makkelijk te verklaren als je weet dat groepen als Lu- na Twist, De Kreuners, The Chrome, The Machines en Twee Belgen de Rally ofwel bijna ofwel helemaal won nen, en zo serieus de wind vanachter kregen in het pnlle begin van hun karriè- re. Het is dan ook te begrij pen dat de weg naar de roem langs dit pad loopt. Nu in Lokeren, op 3 maart in Lokeren. Het idee om dit gebeuren naar Lokeren te halen rijp te al vlug in jeugdhuis Jam. waar ze zich tegenwoordig met de meest vreemde din gen bezig houden, als daar lamme. Verdwijnt het oude station? (vh) zijn het organiseren van koncerten en het meewer ken aan de Lokerse Feesten. Die koncertervaring bleek samen met de prachtige in- frastruktuur van het Kul- tureel Centrum van door slaggevende aard om de preselektie voor de streek aan Lokeren toe te wijzen. De preselektie natuurlijk, want dacht je nu echt dat alle 99 geselekteerde groe pen die dag in Lokeren zou den optreden? Natuurlijk niet, maar je kan wel het beste uit de streek bewonde ren. En het beste daarvan gaat naar de halve finales op 31 maart en 1 april in Brussel, in de Ancienne Belgique, en later mis schien naar de grote finale op 8 april, in dezelfde zaal Praktische gegevens: Het geheel gaat door in het Cultureel Centrum van Lo keren, op zaterdag 3 maart om 19 00 u. De volgorde van de groepen is nog niet bekend, want pas een uur voor het optreden wordt door loting bepaald wie wanneer optreedt. Wat wij u wel al kunnen geven zijn de namen van de groepen die naar Lokeren komen. en dat zijn: The Import (Wetteren), The Cage (Hansbeke), Het Antwoord (St.-Laureins), Eton Blue (Ledeberg). Avalanche (As senede), Mensen Blaffen (Erondegem), Gri-Gris (Gent), European Trance (Gent), Galeries Danspach (Gent) en Trefoil (De Pinte). Voor wie deze namen nog onbekend in de oren klin ken: op 3 maart heb je kans om kennis te maken. Aan de kassa betaal je 120 fr.in voorverkoop of met een TTT kaart 100 fr. Haasdonk. Aanstelling van prins Marcel I door schepen Francois Smet (Iv) In De Spiegel te Beveren starten binnenkort een reeks nieuwe kursussen. Voor (huis)-vrouwen is er een vor- mingskursus die tien weken duurt en maandag 12 maart van start gaat in de namiddag. Een heleboel onderwerpen komen aan bod. Hoe hanteer je konflikten. geschiedenis van het feminis me. huisvrouw en politiek... Begeleiders zijn Anne Van Put en Ria Van den Heuvel (Sfinks-vorming). Deelname in de onkosten 750 frank en vrijstelling van stempelkon- trole kan bekomen worden. Een tweede kursus in de reeks, werken met hout, start ook maandag 12 maart en duurt vijf weken. Zowel theorie als praktijk komen aan bod Wim Staut en Peter van Roeyen zijn de begeleiders en de prijs bedraagt 1.250 frank'. Alle materialen zijn inbegrepen, maar er wordt wel gevraagd, eigen werktui gen mee te brengen. De turbulente geschiedenis van het medium film wordt in een tien weken durende kursus uitgebreid toegelicht door Dirk Verhelst. Start op dinsdag 20 maart en telkens van 20 tot 22.30 u. Prijs: 1.150 frank. Tina Gillisen en Julienne Van Acker werden aangetrok ken voor de lessenreeks 'omgaan met kinderen'. Twee hete hangijzers dienen als vertrekpunt, hoe is mijn hou ding tegenover kinderen en wat vind ik ervan, hoe zou ik mijn relatie graag hebben? Zes weken duurt deze kursus en hij start op woensdag 14 maart, telkens van 20 tot 23 uur. Bijdrage in de onkosten: 950 frank. Wie meer aan de weet wil komen over dromen, meer bepaald de betekenis ervan, kan vanaf donderdag 15 maart terécht voor de kursus «en toch zijn dromen geen bedrog». Lesgever is Jo Beddeleem. maatschappelijk werker en psychotherapeut. Prijs: 1.250 frank. Zelfverdediging voor vrouwen wordt herhaald door Arlette Lambrcchts en duurt vijf weken, vanaf donderdag 15 maart, van 20 tot 22 uur. Niet-lcden betalen 1.050 frank. Mime- en bewegingstheater start op zaterdag 17 maart en duurt drie weken. Wiel Kabootcr is de begeleider. Het lijstje met Spiegelkursussen wordt volledig met Taichi (tien weken vanaf donderdag 29 maart), werken met video (vier zaterdagen vanaf 7 april), jazzdansstage (vanaf maandag 16 tot vrijdag 20 april), kennismaken met dansexpressie (zes weken vanaf woens dag 11 april) en buikdansen (vier weken vanaf dinsdag 8 mei) Meer informatie of inschrijvingen kan je bekomen/doen op volgend adres: De Spiegel. Stationsstraat 28 te Beve ren. Het telefoonnummer is 775.44.84. Theater Toneelliefhebbers hebben afgelopen dinsdag de nieuwste produktie van Jozef Van den Berg kunnen meemaken in de stadsschouwburg te Sint-Niklaas. Daarmee is de kous echter niet af. Deze maand nog komen De Mannen van den Dam «Gat in Kop», een eigentijdse komedie, opvoe ren. Een precieze datum maken we nog bekend. Dinsdag 10 april komt het Epigonentheater met «De Struisvogel» naar het Waasland. Het gaat hier om één van de boeiend ste jonge Belgische theatergezelschappen. Donderdag 17 mei is er een voorstelling door het Teatro della Valdoca met «Lo spazio delle Quite», of de integratie van beelden de kunst in het theater. Alle voorstellingen hebben plaats in de Sint-Niklase schouwburg. Een vóorstelling bijwonen kost 220 frank. L.V.B. Toen in maart 1978 een aantal jonge mensen in de Stationsstraat te Beveren een berucht café herdoopten in De Spiegel, zullen de minsten geloofd hebben in de nu bereikte resultaten. Op zes jaar tijd is een lange weg afgelegd en zijn er als het ware bergen verzet. Het socio- kultureel centrum De Spiegel, aanvankelijk een schuchter initiatief, is vandaag de dag niet langer weg te denken uit het Waasland. Waardering voor hun inzet Jan Dedeir, Jan de Corte) komt slechts bij mondjesmaat, bracht de liefhebber in verruk- maar begin dit jaar grepen ze king. Het voorbije jaar 1983 net naast de onderscheiding opende heel wat perspektie- «Wase figuur van het jaar», ven. Het aangevraagd dac-pro- Jan Buikmans, Dirk Verhelst ject werd goedgekeurd voor en hun schare medewerkers zeven mensen, het aantal akti- hadden het uiteraard liever an- viteiten steeg en kende veel ders gezien. Ze hadden trou- sukses, zodanig dat De Spiegel wens ook niet verwacht, tij- verplicht is uit te kijken naar dens de stemming een zo goeie een betere, een ruimere infra- beurt te maken, met de nomi- struktuur. Dtc enige huisves- natie waren ze al dik tevreden, ting is ook al ter sprake geko- De Spiegel is erin geslaagd, uit men tijdens uitgebreide inter- het niets een heleboel initiatie- views met Jan Buikmans en ven uit de grond te stampen Dirk Verhelst. eerder in De Denken we maar aan de veer- Voorpost afgedrukt, tiendaagse filmreeks die nu «Zes jaar De Spiegel» zal uit- bijna toe is aan zijn 150ste eraard niet onopgemerkt voor voorstelling Regelmatig had- bijgaan. Op zaterdag 3 maart den optredens plaats zowel in zet de Britse nostalgische het café, de zaal. het Gilden- rock 'n rollgroep The Fantoms huis en niet te vergeten de vier zijn beste beentje voor om er festivals. De betere Belgische een denderend feest van te popgroepen werden allemaal maken. Wie hen enkele maan- door De Spiegel naar het den geleden aan het werk zag. Waasland gehaald: Kreuners. weet waaraan zich te verwach- Kids, Raymond van het Groe- ten: ambiance, dansen, zwe- newoud. T C. Matic, Bigg Bill, ten... subliem. Ook het café Rick Tubbax Naast de mu- wordt in retrostijl omgetoverd ziekliefhebbers werden even- door een overzicht van zes jaar min de kreatieve mensen ver- werken via oude affiches, met geten Kursussen van weven, muziek van hen die ooit een via biologisch tuinieren over Spiegel-podium versierden, zelfverdediging voor vrouwen Nostalgie troef dus om des te tot filosofie werden ingericht, beter in de toekomst te Een indrukwekkende theater- stappen, reeks met namen als Ariado- De toegang voor dit feest be ne, Jan Fabre in De Singel en draagt slechts 130 frank voor met talrijke premières voor het leden en 150 frank voor niet- Waasland in de stadsschouw- leden, burg van Sint-Niklaas (Radeis, L.V.B. Wegens beëindiging van ladderhandel Lohmann, verkopen wij alu-schuiflad- ders. Nu 10 mtr van 8.700 Bfr. voor 5.300 Bfr. en 8 mtr. van 7.900 Bfr. voor 4.700 Bfr. Tevens andere lengtes leverbaar, met DIN-norm. 3 jaar garantie. Wij komen vrijblijvend bij u langs. MTEUL UDDERS PVB» Tel. 051/70.92.5! 7D162-AI-GG TE KOOP OF TE HUUR: Zeer goed geleg BROOD- en BAN KETBAKKERIJ. in Zuid-West Bra bant. Familiale zaak, winst verze kerd, onmid. vrij. Tel 02/ 395.20.42. ONDERNEMER beschikkend over kapitaal zoekt over te nemen agent schappen leningen - spaarkas - en of verzekeringen Schrij ven bureel blad onder nummer 90535 VERKOPING BIJ RECHTSMACHT Door het ambt van Gerechts deurwaarders VAN LIEDEKERKE MICHEL DE MEY PIERRE RISKE BOB zal op 8/3/84 te 10 uur op de openbare Markt te St.-Niklaas overga- geaan worden tot de Gerech telijke Openbare Verkoping van de Inbeslaggenomen meubelen en roerende goe deren. Voli. eetplaats en salon Kleuren T V. Wasmachine Boekenkast en bar- meubel Stereoinstallatie Siervoorwerpen aller- GEEFT MEER KOMFORT y AAN UW VOETEN Schoenen in verschillende 4 breedten Voetverzorging Steunzolen Orthopedisch maatwerk Spataderkousen Erkend door alle Mutualiteiten 1/6/32/25/001 1/6/40/25/302 Telefoon 053/21.59.23

De Voorpost | 1984 | | pagina 26