Fv Red Star Haasdonk kampioen! Leiders te sterk BOQNWIJK-GREMBERGEN 3-4 S.K. gered LEBBEKE-MELDERT 0-2 i SK EREMBODEGEM-HOFSTADE 2-0 ...en Melder! wint jp J| A "V* OPDORP-MOORSEL 5-0 Drie treffers van Jos Van Thielen 32 - 2.3.1984 De Voorpost (3'Provinciale (4'Provinciale Rp. Lebbeke-Meldert: Van der Straeten kwam dicht bij een doelpunt (vh) SK Aalst-Gijzegem: Wil fried Van Roy en in duel met Raymond Verleyen (per) Door op Racing Boonwijk te winnen heeft Grembergen nu zo goed als zeker haar behoud in derde provinciaal veilig gesteld. Grembergen was duidelijk de betere ploeg en niemand zal trouwens de zege aanvechten. Voor Boonwijk begint de situatie er intussen dramatisch uit te zien. Er zal in de komende weken haast een mirakel moeten gebeuren, wil men de val naar vierde provinciale verhinderen. Rp Lebbeke-Meldert: Goossens kopt naar het doel, i Nochtans was het de thuis- bleef zeker niet uit. Amper vijf den Neste stelde gelijk en Leo gaat via de dwarsligger over (vh) ploeg die in de eerste helft op minuten later joeg Leo Putte- Putteman legde vervolgens de winst kwam langs Mare De man een vrije trap naar doel. eindcijfers vast. Voordien Backer Grembergen heeft Keeper De Looze kon het le- werd nog een doelpunt van hierop onmiddellijk gerea- der niet onder kontrole hou- Johan Baert afgekeurd voor geerd. Een vrije trap van Leo den. Valère Van den Neste, buitenspel, tot ongenoegen Putteman sloeg tegen de paal die van nabij de zaken onder van de Grembergenaars. en twee minuten later trapte ogen hield, keerde de bal de Zondag op Kallo kan Grem- Guido Catrysse van ver de bal goeie richting uit, waardoor bergen rustig aan de opdracht tegen de touwen. Onmiddel- Grembergen opnieuw op gelij- beginnen. De redding is een lijk na de rust dreigde Grem- ke hoogte stond. Wat toen nie- feit. Boonwijk daarentegen bergen andermaal langs Putte- mand nog had verwacht ge- krijgt het bedreigde maar in man. Deze keer sloeg de bal beurde toch. Een tegenaanval konditie verkerende Sparta tegen de dwarsligger Alhoe- van de thuisploeg leverde een Buggenhout op bezoek. Als wel de bezoekers meestal het derde doelpunt op, van de voet het opnieuw een nederlaag initiatief in handen hielden, van Raoul De Cock. wordt, mogen de boeken defï- kwam Boonwijk op een Toen was er nog ruim een nitief worden dichtgeklapt, schaarse tegenaanval na een kwartier te spelen. Tijd genoeg kwartier op winst met een blijkbaar voor de bezoekers doelpunt van Ronny De Fey- om nog een overwinning uit de ter. Reaktie van de bezoekers brand te halen. Valère Van Dat in vierde provinciale Rapide Lebbeke de duimen zou moeten leggen tegen leider Meldert, lag in de lijn van de verwachtingen. Nochtans heeft de thuisploeg zich manmoedig verdedigd en vooral tijdens de eerste helft offensief gerea geerd. De beste kans in die periode kreeg Johan Van Bel le. Hij verscheen oog in oog met de doelwachter, maar schoot uiteindelijk de bal naast. Pas na een halfuur kwam de leider via een straf schop voor. Toen plooide Ra pide enigszins terug. Na de pauze poogde de thuisploeg de situatie recht te trekken, bezoekers bleven evenwel gc- vaarlijk op tegenstoten. Hel e was trouwens op één van dit p akties dat een tweede doelpum n tot stand kwam. Van toen al n was de fut er uit bij de ontmoe- z digde Lebbekenaars. (e.d.m.i (e.d.m.) Kieldrecht-Sint-Gillis: De bal vliegt builen op De Roeck. Hoekschop dus. (dw) DAMESVOETBAL Voor wie er nog aan twijfelde, nu is het ook wiskundig zeker: voor de eerste maal in de ge schiedenis wordt een ploeg uit het Waasland Oostvlaams kampioen in het damesvoet bal. Red Star Haasdonk is de naam. De rood-gelen verwier ven absolute zekerheid na de 1-2 overwinning bij Zultse VV. De Zuidvlaamsc meisjes kon den daar niets tegen doen, en een bijwijlen goed spelend Haasdonk liet er dan ook niet de minste twijfel over bestaan dat zij en niemand anders de kampioenen zijn. Reeds na 1 minuut spel ston den de dames van voorzitter Coene op winst Een verre bal van Chris Gybens waaide tot eenieders verbazing op zodani ge manier weg dat hij in het doel van Zultse verdween. Dit maakte de taak nog wat mak kelijker voor de bezoeksters die langs diezelfde Gybens nog eens op de dwarsligger knal den ook. Theresia Lich, zeker een van de uitblinksters bij Haasdonk, kon na een halfuur de skore dan toch verdubbelen toen ze op haar eentje een flater in de lokale verdediging optimaal kon uitbuiten. Even later was h.t ei zo na zelfs Ö-3. Een vrijschop van Els Van Daele kwam bij Nadine De Meester terecht, doch de bal miste precisie. Toch kwam Zulte nog voor de rust terug tot 1-2. Volgens de Haasdonkenaren werd dit doelpunt van Trees Denolet echte* vanuit een duidelijke buitenspelpositie aangete kend. Doch de scheidsrechter is nu eenmaal baas op het veld en zo kon Haasdonk met een 1-2 ruststand nog een «warme» tweede helft verwachten. Zo danig warm is het echter nooit geworden, want de verdedig sters stonden stevig in hun schoenen en wisten met de vaak te stereotiepe aanvallen van Zulte steeds gezwind raad. Toch kwam Zulte nog dicht bij de gelijkmaker, doch het schot van Van Praet belandde in het zijnet. Ook de voorlinie van Haas donk liet zich niet onbetuigd en zo werd een poging van Theresia Lich weer zij van de lijn weggehaald. De beste kans uit heel de tweede helft was echter toch voor Zultse. Een vrijschop die door Denolet prachtig naar de lin kerhoek werd gemikt werd op schitterende wijze door Hilde De Meester weggebokst. Met een het einde van een pracht- wedstrijd die nogmaals een ware propaganda betekend voor het Oostvlaamse dames voetbal en waarbij Red Star zich als een waardig kampioen liet gelden. Nu op naar de eindronde! Knap Lokerse De andere streekploeg, Loker se SV moest geen kompetitie- wedstrijd spelen, en dus wer den de beentjes wat in bewe ging gehouden met een oefen partijtje. Als tegenstander had men niets of niemand minder dan LVK Gent uitgenodigd, en voor insiders is DVK Gent die in eerste nationale spelen, vol doende bekend. De Gentse meisjes akteerden bovendien met hun raspaardje Cathy Yde vong seizoen van Zultse overgekocht voor maar liefst 320 000 fr. Maar Yde is dan ook pure klasse, al komt het er soms niet altijd even sterk uit. In de partij tegen Lokerse zorgde ze toch alvast voor het enige doelpunt van de wed strijd na een persoonlijk num mertje. Voor de rest was er van een klasseverschil weinig te merken. Wel willen we op merken dat Gent met een ek- sperimentele ploeg uitpakte. In de tweede helft waren de bes te kansen zelfs voor de Loker se meisjes Bernice Dhooms en Nancy Van Brusse, doch zij misten een tikkeltje meeval om voor een verdiend gelijkspel te kunnen zorgen. Wie bij Loker se ook een erg sterke partij speelde was zeker Katia Van Accoleyen. De nooit afgeven de doelwachtster kon met en kele gevatte tussenkomsten haar ploeg somtijds ook recht houden. Al bij al een plezante oefen wedstrijd waarin Lokerse ze ker en vast onderstreepte dat, indien het talent dat nu in de ploeg schuilt ook volgend jaar door een deskundige begelei ding zal worden gecoacht, men volgend jaar met de E3 meisjes zal moeten rekening houden in het titeldebat. Voorlopig kijken de roodwitten echter met spanning uit naar de wedstrijd op Red Star Haasdonk, ondertussen reeds kampioen. Miranda Cornelis en haar maats zijn er rotsvast van overtuigd dat zij de kam pioen op een sportieve manier de eerste nederlaag zullen toebrengen. Dat belooft dus alvast... (YEL) Erembodegem-Hof stadeMarcoen werpt zich op de bal voor d aanstormende Hofstadenaar (per) Erembodegem-Hofstade: Doelman Erik Marcoen, de vedette van het veld, hield zijn ploeg hier overeind (per) Het inhaalderby tussen Erembodegem en Hofstade is in alle opzichten geslaagd. De supporters hadden zich aan een spannende wedstrijd ver wacht. Erembodegem heeft een degelijke home-reputatie en Hofstade kon zich niet per mitteren om veren te laten wil het nog meedoen in de titel- dans. De bezoekers kwamen daarom ook zeer voorzichtig optreden, dit vooral tijdens de eerste helft. De beste kansen waren er voor de gastheren. Zo klommen de lokalen ver diend op voorsprong in de 25ste minuut. Een inzenden van Mariens werd met het hoofd suksesvol verlengd door Buggenhout. Erembodegem bleef komen maar slaagde er niet in om de skore nog voor de rust te verdubbelen In de tweede helft kwam Hofstade met veel betere en vooral offensieve bedoelingen op het veld. De thuisploeg kreeg het heel wat lastiger om stand te houden. De gasten Opdorp-Moorsel: Erhos (O) gaat er van door maar hij besluit Vgf doelpunten, dat valt niet iedere week voor. Bij ons weten is het nog nooit voorgekomen dat Red Starboys een dergelijk resultaat op het bord konden prikken. Schroevers Moorsel was uiteraard nog zwakker dan de thuisploeg. Dat blijkt immers uit de ranglijst waarin deze ploeg volledig onderaan staat. Red Star heeft als voorlaatste net een paar puntjes meer. Jean-Pierre Vanhaecke, voor één seizoen aangesloten bij de thuisploeg, was deze keer toeschouwer. Vorige week had hij op het veld van Terjoden een blessure opge lopen. Hijzelf over de laatste wed strijd: «Van bij de start namen mijn kollega's onmiddellijk het initiatief. Moorsel bood weinig weerstand. Na twintig minuten skoorden we langs Jos Van Thielen. In feite was er wat geluk gemoeid bij dat doel punt. De bal werd immers voor het doel getrapt, maar wat bedoeld was als voorzet, werd tegen alle verwachtingen in een doelpunt. Erwin Van Holsbeke knalde de tweede treffer erin bij een hoekschop. Na de rust hebben de bezoe kers wat uitgeprobeerd, maar daar zijn ze maar nauwelijks in gelukt. Toen Jos Van Thielen een derde doelpunt met het hoofd tot stand bracht, was voor de bezoekers ieder uit zicht op winst verloren. Wil- fried Tilburg trof daarna nog een vierde keer raak en later plaatste Jos Van Thielen met een afstandsschot forfaitcijfers op het bord. Door deze over winning totaliseren we nu ne gen punten. Indien we tegen Outer kunnen winnen, dan kunnen we de derdelaatste m plaats in bezit nemen °„dedig"s(M (e.d.m.) Erembodegem-Hofslade: Ue ben, kans om Ie skoren kreeg deze man Ken hij de bal rustig kon konlroleren en rustig aanleggen na! het werd toch geen doelpunt (per) 66 zetten alles op alles om de aanval. Eén van deze tegenak- meer in om te replikercn gedu- laag van Hofstade in Eremb» gelijkmaker te forceren, doch ties leidde dan tot de overwin- rende de slotfaze en zag zo de degem bekend werd gemaakt Erembodegem bleef gevaar- ningstreffer. Opnieuw was nederlaag vaste vorm aannc- Hofstade moest afhaken maai I lijk. De thuisploeg stond wijse- Buggenhout de maker van het men. Leider Meldert kon na- is zeker nog niet uitgeteld, lijk het initiatief af aan Hofsta- doelpunt tuurlijk in zijn vuistje lachen (g.d.tJ 1 de en bleef loeren op de tegen- Hofstade slaagde er niet toen het nieuws over de neder-

De Voorpost | 1984 | | pagina 32