BASKETBAL T SINT-NIKLASE - CARS ST.-MICHEl 92-60 Willaert is de beste 6REMBERGEN - MODU DESTELBERGEN: 38-68 Beperkte mogelijkheden GEYWA MOERZEKE - BEVEREN: 62-66 Fysieke verzwakking HEMACO DENDERMONDE - WEZENVRIENBEN: 76-68 Vijfde plaats TEMSE SPORTIEF-BBC EKSAARDE 67-76 Thuisploeg degradeert BBC BAZEL-EBES 110-92 MELSELE BBC-LEEUWERIK LEDE 65-76 BDC LOKEREN-DATAV0107-63 Operatie redding ingezet WITTE STERREN BERTINO 51-61 RUBAC RUPELMONDE-CIBO ZELE111-17 BASKETBALKALENDER AURORA ZELE - GEMBAS KNESSELARE: 120-23 Probleemloos aan de leiding VLINDERS BUGGENHOUT - MALDEGEM: 77-66 Tweede plaats nog in het bereik OEINZE - B.B.C. DENDERMONDE: 56-80 Belangrijke stap naar de redding PFAFF BEVEREN - WAREGEM: 51-64 Zwakke aanval SPARTACUS - DBC AALST: 59-45 34 - 2.3.1984 - De Voorpost De thuisploeg heeft weer een groot deel van de match de leiding gehad, maar kon het niet over de volle 40 minuten waarmaken. Beveren kreeg het heel moeilijk om met de zege uit de Hamse sporthal te komen. De bezoekers hadden die punten nog hard nodig om de laatste drie kompetitie matchen niet direct om het behoud te moeten spelen ^pn het dus meer ontspannen te kunnen doen. Na 10-12 bleef er evenwicht tot de 13e minuut met 22-22. Colman had dan een produktieve bui en samen met Verbeke en Van Loey bracht hij de thuisploeg bij de rust in de beste positie met een 36-29 tussenstand. Van Riet verleende in de twee de helft steun om de voor- psrong tot de 5e minuut met 44-39 te vrijwaren. De thuis ploeg had toen een slechte pe riode. Er werden gemakkelij ke korven gemist en Beveren wachtte niet om snel terug te slaan. Het plaatste een 0-9 en op de 10e minuut werd het 44- 48. Zonder te domineren kon den Zonnekeyn samen met Vi- roux en Van Dosselaer, die 4 punten voorsprong met sukses In de 15e minuut werd het nog 55-56, maar Geywa was toen duidelijk over zijn beste fysie ke krachten heen, zodat het voor de bezoekers niet zo moeilijk meer was om vat op het gebeuren te krijgen en die positie tot het eindsignaal te behouden. De jongens van voorzitter Gaston Bries kon den daardoor hun opgang ver- derzetten. Punten: Geywa Moerzeke: Van Loey 12-10, Van Riet 6-9, Persiau 2- 0, Van Hautte 0-0, Colman 10- 0, Verbeke 6-7. BBC: Viroux 4-12, Zonnekeyn 15-8, Van Loo 4-0, Van Dosse laer 4-9, De Breucker 2-2, Schmitt 0-6. BENO Deze wedstrijd met heel veel belang voor de degradatie is verdiend en zonder proble men naar de Klaaskens ge gaan. Al na 22-14 (10') kon men vaststellen dat SNBC technisch een trapje hoger stond. Maes probeerde wel even zijn ploeg terug te bren gen tot 3Qr27 (15') maar even voor de rust ging de thuisploeg dan definitief aan de haal tot 44-34. Becel werd goed uit de wedstrijd gehouden en omdat Willaert goed werd aange speeld werd Cars St.-Michel bij 67-44 (10') in de vernieling gespeeld. Wanneer spelverde ler Becel dan nog zijn vijfde fout kreeg was het voorgoed gedaan met de bezoekers. Sint-Niklaas liep uit tot 84-56 (15') en nadat er nog heibel was op het terrein, waarbij een bezoeker de officiële tafel om ver wierp, kregen dé toeschou wers toch nog iets waarop zij recht hadden. Willaert bleef de beste man op het veld en won gouden punten voor zijn ploeg. Punten: SNBC: Vanderlin- den 4-3, Van Uytfanghe 4-8, Sauviller Guy 8-10, Willaert 15-23, Sauviller Martin 6-16, De Poortere 16-8. (wega) 3C Provinciaal. - De Grem- bergse new-look ploeg, die in de eerste ronde op een zeer goed peil speelde is de laatste weken fel teruggevallen. Het wegvallen van Rudy De Clercq, die alleen nog met de reserven speelt is daar zeker niet vreemd aan. In de eerste helft kon de thuis ploeg tegen de gemotiveerde bezoekers die moesten winnen om kampioen te zijn, nog goed stand houden. Putteman en de beloftevolle 16-jarige en 1,93 m-lange Haentjens be perkten het verschil tot 17-24. Bij de rust was het verschil al opgelopen tot 19-32. Modu bieef in de tweede helft door drukken en het verschil werd groter van 25-40 naar 25-54 en het in mankracht beperkte Grembergen kon niet meer wedijveren. Robert Segers, de man die steeds op de bres blijft, ver woordt de situatie van de klub: «Het is nog hard doorbijten. De moraal is er momenteel niet meer bij de spelers. Het seizoen is ver ten einde. Wij hebben een moeilijk sportjaar achter de rug. We willen nu in funktie van de jeugd werken. De 16-jarige Haentjens is al een eerste produkt en we sto men momenteel een kern jeugdspelers klaar». Punten: Putteman 6-6, Segers 2-2, Haentjens 6-5, De Cock 5- 0, Heirwegh 0-2, Van Keer 0- 4, De Grijter 0-0. BENO lc Provinciale. - Door de overwinning tegen het degra derende Wezenvrienden Ge- raardsbergen heeft de College- ploeg een optie genomen op de vijfde plaats in de klassering en met die ereplaats kan met kans op sukses aan de toekomst ge bouwd worden. Coach Ver smessen schakelt de laatste we ken regelmatig jonge krachten in. Leys-Vermeire zijn niet van talent gespeend en Van Lie- derkerke bezit alle kwaliteiten om een goed spelmaker te worden. Nieuw bloed is altijd welkom en kan de ploeg nieu we impulsen geven. De lokalen hadden aanvanke lijk heel wat moeilijkheden om de bezoekers van zich af te schudden. De bewegingen wa ren te stereotiep en de aanval- sakties ontbeerden vlotheid. De Hemaco-aanval had eerst een aanloopperiode nodig en de skore evolueerde van 10-9 over 18-15 naar 30-23. In de slotminuten sloeg de thuis ploeg toe en bij de rust met 40- 29 scheen alles in orde. Zonder op hoog niveau te moeten spelen behield Den- dermonde de voorsprong. De koncentratie is altijd minder als het tegen een zwak gekwo- teerde tegenstander gaat. Dit bekwam Hemaco bijna slecht want de tegenstander kwam steeds dichter tot 64-59. Een tempoverhoging was het ge volg en de zege was binnen Punten: Dendermonde: Luc Van Lem- bergen 24, Pat Van Lember- gen 18, Hedwig Verstappen 14, Van Nuffel 16, Leys 2, Van Liederkerke 2. BENO Basketbal, Temse Sportief- Eksaarde: Jansegers skoort nog eens (dw) In een vierpuntenwedstryd gingen beide ploegen zij aan zy naar 6-6 (5') maar langs Van Peteghem kon Eksaarde toch een vroege voorsprong op het bord werpen (14-9 10'). Sportief was met Aertgeerts-De Groep wel gevaarlijk maar moest tegen de agressieve Eksaarde-ploeg toch regelmatig punten prijsgeven. De 38-44 rustcijfers waren dan ook verdiend. Basketbal, Moerzeke-Beveren: Van Looy (M) was de beste speler op het veld (vh) De thuisploeg was de laatste weken weggezakt naar de mid denmoot van de rangschikking en het was dan ook maar nor maal dat trainer-coach Jules Meire terug op het terrein ver scheen. Zijn jonge ploegmaats gingen onmiddellijk goed van start en na 10-7 (5de minuut) plaatste de thuisploeg zich de finitief op voorsprong tot 22-15 (10de minuut). Ebes reageerde wel langs De Wulf (ex-Her- mes) maar dichter dan 40-31 konden zij niet komen. De 56- 44 rustcijfers toonden reeds «verduidelijk aan dat de jonge Bazel-ploeg wellicht tot de top van de rangschikking zou be horen, mocht Meire steeds op het veld gestaan hebben. Verschooren, de beste man van Bazel, liet zijn ploeg soe pel ronddraaien terwijl Bec- quet in verdediging meer dan zijn mannetje stond. Na 76-59 (10de minuut) moest Ebes dan definitief de rol lossen. In een fair betwiste match maakte Borghgraef dan nog het 100ste punt en met Van Renterghem als topschutter werd deze aan gename wedstrijd afgesloten. Punten: Bazel: Verschooren 12, Becquct 12, Van Renter ghem 36, Dirckx 16. Borgh graef 12, Toté 4, Van Damme 4, Meire 14. (wega) Basketbal, Grembergen-Modu: Ouwe te een korf met een jump-shot (gvw) e Robby Segers maakt Met veel motivatie ging de jonge Lokerse ploeg van start. Zonder Gerlo-Dhaen kwamen de jongeren Vermeersch-Van Boven weer uit de verf en na 12-10 (5de minuut) liet Batavo de thuisploeg vrij. De stand ging in een ruk naar 29-14 (10de minuut) en een ontke tende Lokerse ploeg was niet meer te stuiten. Van Lent ging zich dan met de zaak bemoeien en bij de rust waren de mede leiders al op 54-28 achterstand teruggewezen De tweede helft bleef Bata vo als een makke ploeg akte- ren en enkel de jonge Van de Sijpt kon een vuist maken. Dit bleek evenwel niet genoeg want Lokeren kon bij 76-43 (10de minuut) alle spelers op het veld roepen om afgetekend te winnen. Vermeersch maak te nog het 100ste punt en dat was voor de Durmejongens heel lang geleden. Operatie redding werd ingezet en de derby tegen buur Eksaarde zal uitsluitsel moeten brengen wie op de gevaarlijke dertiende plaats in de rangschikking zal komen te staan. Punten: Lokeren: Bies- broeck 1, De Nul 6, Van de Vijver 6, Vion 8, Vermeersch 24, Van Boven 28, Van Lent 28, Anthuenis 4, Geerinck 2. (Wega) Met Vonck in een produk tieve rol kon Bertino na 10 minuten al een eerste kloof maken 6-16. De Waaslanders brachten een schitterende eer ste helft voor het voetlicht en zij troonden torenhoog boven de hekkensluiters uit. De 16-35 ruststand mocht dan ook geen problemen meer geven. Maar dit was zonder de wilskracht van de Gentenaars gerekend. Die gingen er met man en macht tegenaan en na 38-47 (10de minuut) maakten zij er een ware veldslag van. Bertino verloor even het noorden en lieten de thuisploeg vijf minu ten later warempel op voor sprong komen 51-49 (15de mi nuut). Toen begon de fouten- last fataal te worden voor de thuisploeg. Robeyst. De Rud der en Bosmans kregen vijf fouten en Bertino kon de veldslag verlaten met een zege. Witte Sterren had in de tweede periode 17 fouten gemaakt en met vrij worpen gingen de be zoekers dan logisch aan de haal met de punten. Punten: Bertino: Vonck 15- 7, De Beleyr 8-9, Janssens 6-2, Deckmijn 4-3, Lannoo 2-3, De Sauter 0-0, Van Steelant 0-0. (wega) Mclsele speelt de laatste we ken op hetzelfde spelpatroon. De eerste helft worden de pun ten bij hopen weggegeven en wanneer het kalf al verdron ken is komt Melsele tot nor maal rendement. Ook nu te gen Lede ging Mclsele na 13- 16 in de tiende minuut uiterst ongekoncentreerd tewerk. Le de met G. Van Driessche in een glansrol liet 19-30 (15de minuut) noteren en bij de rust kon de thuisploeg gaan achter volgen (23-38) De tweede periode maakte Lede er dan een partij ge vechtsbasket van. Met alle mo gelijke provokatiemiddelen bleef Lede op voorsprong 43- 59 (10de minuut) en omdat niemand boven de middelmaat uitstak moesten de scheids rechters er wel een fluitrecital van maken. De tweede periode maakte Melsele 15 en Lede 14 fouten zodat de wedstrijd extra lang duurde, evenwel zonder dat het eindresultaat veranderde. Punten: Melsele: Van Goe- them 18, Staut 14, Polfliet 9, Laureys 7, De Cauwer 12, Wil- lems 3, Smet 2. Lede: H. Van Driessche 12, G. Van Driessche 26, Van Leuven 14, De Borger 9, Goe man 3, Coppens 12. (wega) In een spannende tweede helft ging Sportief dan op ach tervolging maar de verdediging op Van Peteghem werd niet nauwkeurig toegepast. Na 51- 55 (7') kwam er terug leven in de match. Gorrebeeck kreeg wegens mopperen een techni sche fout maar De Groep toonde zich nog maar eens een gevaarlijk heerschap. Hij bracht zijn ploeg op 59-58 (10') maar even later moest hij met vijf fouten naar de bank. De 63-63 (12de minuut) werd dan omgezet tot 63-69 langs Van Peteghem (33 p.) en bij gebrek aan mankracht moest Sportief de punten aan de bezoekers laten. Verdiende zege van Eksaar de dat met veel inzet de winst verkreeg. Sportief Temse is nu zeker van de degradatie maar de oorzaak ligt vooral in de vele weggegeven verliespunten in de loop van de kompetitie toen de ploeg onvolledig op het terrein kwam. Punten: Sportief Temse: De Groep 17, Van Damme 15, Vael 6, Gorrebeeck M. 12, Aertgeerts 17. Eksaarde: Tallir 12, Willems. 32, Van Peteghem 33, Fruytier 13, Vervaet 16. (Wega) ters Baasrode 17.30 u (4.3): Hermes St. -Niklaas Kompetitie: 2e provinciaal A: Falco Beker van Oost-Vlaanderen: 118 finales heren 20 uur (3.3): Wezenvrienden - St.-Niklase 20.45 u. (2.3): C.S. Michel 10) - B.C. Zele 11 uur (4.3): 20 uur (3.3): Melle - Lokeren Eikenlo Eeklo - Geywa Moer- 3e Provinciaal A zeke 5) 10.30 u. (4,3): 18 uur (4.3): Bolas Dendermonde - Buggen- Wasocub Waasmunster - Pan- hout. De Zeelse melsjesploeg is momenteel nog altijd kandidaat kampioen in tweede provinciale dames. Tegen het zwakke Gembas Knesselare deed coach Nora De Luyck de hele wedstryd druk uitvoeren, om de bezoeksters van de kook te spelen, en dit lukte byzonder goed, want op de 10* minuut wees het skorebord al 30-1. Cibo kwam onmiddellijk op voorsprong langs De Loose 2-8 (5de minuut) maar de Rubac- verdediging stelde zich spoedig in het verweer. Met een drie hoek-en-twee verdediging, waarbij Verhulst De Loose schaduwde en Wilfried Bols- sens zich bezighield met Goossens, kwam Rubac terug bij tot 10-10. Verhulst kwam ook aanvallend uit zijn schelp en onder zijn mokerslagen moest Cibo Zele even buigen 25-21 (10de minuut). Toch ga ven de bezoekers zich niet ge wonnen. Van Damme liet 29- 36 (15de minuut) optekenen maar weer kwam de thuisploeg even terug om de rust te berei ken met 50-46 voorsprong. Het werd een spannende tweede helft met Rubac als de betere ploeg en Werner Bolssens als gevaarlijk man. Na 70-65 (10de minuut) was er nog niets gezegd maar de thuisploeg wil de winnen. De ultieme aanval len kwamen er de laatste minu ten wanneer Rubac een 80-75 omboog. De rood-witten plaatsten een 17-6 en Werner Bolssens scoorde 101-81 zodat de thuisploeg oververdiend met de zege aan de haal ging. Punten: Cibo Zele: Goossens 12. Werner Van Micgroct 16. De Loose 20, Jacobs 1G. Van Miegroct 2, Philips 10, Van Damme 18. (wega) 3" Provinciaal. - Als Vlinders zijn twee resterende matchen tegen Bolas Dendermonde en Cibo Zele wint, eindigen ze tweede en via de eindronde zit er dan nog een promotie naar tweede provinciaal in. Tegen Maldegcm hadden ze het aanvankelijk niet gemak kelijk en ze keken steeds op een achterstand Coach Eric Aerts wijzigde zijn basisopstel ling en bracht Jozef Van den Straeten en Rudy Brusselmans in, en onder hun impuls werd er een 34-29 aan de rust geno teerd. In de tweede helft werd de sukscsopstelling behouden en Van Asschc, Van Gucht en De Corte diepten de voor sprong uit tot 10 punten en dc basisvijf langs Van den Breen maakte er dan een veertien- puntenkloof van, die rustig tot het eindsignaal werd verde digd Punten: De Corte 14, Van As- scht 18, De Munck 13, Boey- kens 0, Brusselmans 8. Segers. Van der Straeten 2, Van Gucht 8 en Van den Breen 14. BENO Het eenrichtingsverkeer ging door met Marleen De Lintdec- kcr in de eerste 20 minuten als de beste afwerkster op het voorplan. Ruststand 64-13. In de tweede helft hetzelfde scenario. Caesens, De Graeve en De Luyck konden hun aan- valskwalitciten botvieren en halfweg de wedstrijd met 96-21 kon dc thuisploeg voluit de wisselspelers inschakelen die ook hun steentje bijdroegen om de ploeg naar een reuze- eindskorc te voeren. Voor Aurora een goede alge mene repetitie voor de zware opdrachten die nog komen om door te zetten naar de promo tie en de verloren plaats in eerste provinciaal opnieuw in te nemen. Punten Noëlla Pletinck 4-6, Marleen De Lintdecker 22-12, Anne Dc Vuyst 2-5, Brigitte De Graeve 14-14, Mimi Caesens 12-4, Veerle Callaert 0-1, Nora De Luyck 10-14, Erna Kint 0-0. BENO genomen met 20-31. In de tweede helft ging het van kwaad naar erger, want het begon met een 2-10 in het voordeel van de bezoekers en met 22-41 mocht de thuisploeg alle zegehoop opdoeken. In de slotfase konden Staut, Praet en Aps de verliescijfers enigszins milderen, maar Pfaff was in De Beverense meisjes mogen De aanhef was nochtans goed geen geval in haar beste doen. een mea culpa slaan voor hun en op de 5* minuut stond er 10- Punten zwakke vertoning in de aanval. 4 genoteerd. Van Wijnsberghe Pfaff Beveren: Van Wijnsber- Er was wel een dosis tegenslag wees de weg, maar ze kreeg ghe 18, Van der Haeghcn 0. mee gemoeid maar in basket- geen navolgers, zodat na 14-10 Aps 8, Staut 13, Praet 7, Van ae Beverse t>al is preciesheid troef en dat op de 101 minuut de West- de Keybus 3. Bressinxck 2. hadden de lokale aanvalsters vlaamsen na 18-18 bij de rust BENO beslist niet. het kommando hadden over- Damesbasket, Aurora-Knesselare: Topskoorster Marleen De Lintdecker skoort 2 van haar 34 punten (gvw) Tot de rust kwam dc wedstrijd hortend en zonder enig flegma over. Het bleef teveel bij een zijdige lokale aktics (35-18) In de tweede helft herpakten de DBC-meisjes zich en pro beerden dc kloof te vullen. Een tikkeltje laat echter. DBC Aalst: Ghijselinck 4. Van Den Bossch 7, De Ruyck 8, Mar tens 2, Dc Swaef 6, Hcirman 8, Demoor 2, Stockx. 8. NR le Provinciaal. - Een overtui gende overwinning in de zaal van een mede-degradatiekon- kurrent is een morele oppep per en daar moet B.B.C.D zich kunnen aan optrekken om de laatste drie wedstrijden tot een goed einde te brengen en de plaats in eerste provinciale te vrijwaren. Voor de slotfaze kan het rekenen op Guido Bic- seman, die zijn veel te zware schorsing dan achter de rug heeft, en opnieuw paraat is om de operatie-redding mee te helpen realiseren. Met Goossens-Coeckelbergh als vleugelspelers en Van Leemput, in grpte vorm, speelt Dendermonde in de aanval voor het ogenblik op zijn sterkst. Het toonde dit dan ook onmiddellijk aan dc thuis ploeg. Na 6-8, werd het 8-16 in de 6e minuut en die ideale start lieten de bezoekers dan ook niet meer los. Aan de 10e minuut bij 15-22 miste dc plaatselijke aanvaller De Bae- re zes opeenvolgende vrijwor- pen en de bezoekers replikeer- den direkt: 15-28 op de 13e minuut. Met een 21-42 stonden de zaken er goed voor bij de rust. In de tweede helft bleef Den dermonde gekoncentreerd m verdediging. Het trachtte voornamelijk het gevaar De Bruync in te dijken en dit lukte hen wonderwel. Hij zat gevan gen in dc goed sluitende zone- verdediging en scoorde maar 4 punten. Goossens jumptc precies en Coeckelbcrg pakte uit mei snelle tegenstoten of hanteer de zijn goed tweehand shot. Van Leemput, met tip-ins en pivotwerk. omzeilde de afweer van Deinzc. Het verschil werd steeds groter met 33-46 en 39- 56 halfweg de tweede helft. Na een kwartier was het verschil tot 20 punten opgelopen (43- 64) en coach Cleemput kon zijn spelers aanmanen om op veiligheid te spelen.

De Voorpost | 1984 | | pagina 34