r r •c I I Zonder M Van Den Borre BEKER VAN OOST-VLAANDEREN - HALVE FINALES E.V. Aalst geplaatst voor de finale met heren- én damesteam AVANTI FEMINA LEBBEKE - SASJA 10-11 3' AFDELING Ondermaatse scheidsrechter en thuisploeg Adec Baasrode - Nova Smash SI. Amandsberg: 1-3 Onverwacht E.V. AALST - OPGLABBEECK 8-8 KALENDER DAMES Karwei geklaard snuffel grembergen - eksaarde 3-0 ATLANTIS LEBBENE PUTSE 5-9 HANDBALKALENDER 36 - 2.3.1984 - De Voorpost HANDBAL DAMESHANDBAL De finalisten voor de Oostvlaamse Beker zyn bekend. Nadat bij de heren Ajax Lebbeke en by de dames Avanti Femina Lebbeke zich al eerder hadden geplaatst, heeft tijdens het voorbij weekend E.V. Aalst zich zowel bij de dames als bij de heren een finaleplaats verworven. De Aalsterse dames kregen het weliswaar bijzonder moeilijk in Gent terwijl de Aalsterse heren tegen Avanti Lebbeke 2 genoeg hadden aan een betere tweede helft om de jonge Lebbekenaars van zich af te schudden. De finales die gespeeld worden te Lokeren op 15 april zien er dus uit als volgt: bij de dames: E.V. Aalst-Avanti Femina Lebbeke, by de heren: Ajax Lebbeke-E.V. Aalst. DE WEDSTRIJDEN DAMES: T.V.E. GENT-E.V. AALST: 7-8 Niet helemaal onverwacht heeft E.V. Aalst, zonder M. Coen, het tegen Gent bijzon der moeilijk gekregen. Beide ploegen gaven elkaar geen vin toe en dit resulteerde in een moeilijke opgave voor de scheidsrechters die het dan ook bij beide ploegen hadden verkorven. Na een studieronde die T duurde, opende Gent de stand. C. Simal. opvallend veel bestraft voor fouten tegen de 3-passen regel, stelde 2' later gelijk maar na een kwartier spelen leidde het atletische Gent toch met 3-1. Simal en Bascour brachten Aalst langs zij (3-3) en met treffers van Van Renterghem voor Gent en Wijnant voor Aalst bleef de skore gelijk tot 9' voor de rust Gent sloeg toen plots toe en met een 6-4 ruststand zag het er niet zo rooskleurig uit voor de ploeg van M. Van Den Borre. Tijdens de tweede helft werd er duidelijk nog hardnek kiger gestreden en het meer ervaren Aalst slaagde erin de Gentse aanval te stoppen en langs Bascour en C. Simal werd het 6-6 na driekwart wed strijd. Zeven minuten voor het einde kon Bonte dan de enige Gentse treffer aantekenen tij dens de tweede helft (7-6) maar nu gingen de poppen maar voorgoed aan het dan sen. Er werd nu erg hard ge speeld wat resulteerde in heel wat 2'-straf. Gent miste heel wat open doelkansen, zag ook een paar treffers afgekeurd en Aalst plaatste zich nog in ek- stremis voor de finale dank zij treffers van Simal en Lievens tijdens de laatste 5'. E.V. Aalst: De Backer, C. Simal 4. Bascour 2, Mathijs, Cl. Simal, A. Buyle, Lievens 1, Wijnant 1, K. Van Malderen, Her mans. M. Van Malderen. HEREN: AVANTI LEBBEKE 2 3)- E.V. AALST: 13-18 Deze 1/2' finale heeft slechts tijdens de eerste helft het wei- Handbal. A Cock (k) 2-EV Aalst: De zestienjarige Lebbeekse doelman Van Hove stopt de worp van De nig talrijk publiek kunnen boeien. Inderdaad, het jonge Avanti 2, met een 3-0 voorgift gestart, draaide toen voortref felijk en onder impuls van een erg sterke P. De Smedt kon den de Lebbekenaars de Ajui nen onder druk zetten. Die zelfde De Smedt hield M. Bayens, de Aalsterse spelma ker, uit de wedstrijd en on danks Eendracht langs R. Bayens en G. Van Malderen tot 4-3 naderde na 6' kon de thuisploeg, ondanks de opval lende keeping van J. Mertens, opnieuw drie doelpunten voor sprong nemen na 19'. Er werd snel gespeeld door beide ploe gen en Lebbeke leidde steeds met 7-4 5' voor de rust. Doel man Mertens behoedde Een dracht toen voor een grotere achterstand al dient gezegd dat de 16-jarige W. Van Hove in het Avantidoel ook goed werk verrichtte. Nog voor de rust kon De Cock en M. Bayens de Aalsterse achterstand reduce ren tot 7-6. In de tweede helft had de thuisploeg blijkbaar zijn beste troeven niet meer in de hand. Langs Steemans en M. Bayens op vrijworp werd het 7-8 en ondanks Avanti 2 langs een duidelijk hinder ondervinden de (elleboogkwetsuur) B. Van Ransbeeck nog aanklampte tot 9-11 (45' minuut) zou Een dracht zonder echt goed te spe len toch via 10-12 en 10-16 van maken. Meteen was de wed strijd gespeeld maar toch kun nen wij ons niet van de indruk ontdoen dat beide ploegen tij dens die tweede helft onder hun mogelijkheden bleven. Avanti 2: W. Van Hove en F. Verstraeten, B. yan Rans beeck 2, Agneessens 2, Hert- sens 2, P. De Smedt 2, De Ketelbutter, Vlassenroot, De Feyter 2, Waumans. E.V. Aalst: Mertens en E. Van Malderen, G. Van Malderen 3, Ledegen 1, Cooreman, R. Bayens 3, Steemans 1, De Doncker, Verhoeven, R. Van Herreweghe 3, De Cock 1, M. Bayens 6. EVA Dameshandbal, Avanti Femina-Sasja. Lissens gaat nummer twee skoren voor Avanti (k) 1 N - Nadat Lebbeke een week eerder bijzonder vlot had gewonnen van Sasja tijdens een wedstryd voor de 1/8 finale van de Beker van Belgie, kon niemand voorspellen dat het ontbreken van de in die wedstrijd geblesseerd geraakte M. Van den Borre. zaterdag avond zo sterk zou aangevoeld worden door de Belgische kampioenen. Zeker niet als Lebbeke langs Cools (2x) en Lissens leidde met 3-1 na het eerste kwartier. Maar dan gebeurde het, de Lebbeekse verdediging sloot niet zoals by andere wedstrijden en Sasja sloeg keihard toe. Elke misser van de thuisploeg werd door Sasja afgestraft en 5' voor de rust leidden de bezoeksters met 3-7. Een treffer van K. Van Damme, ook al niet in haar beste doen, bracht nog even hoop maar met een 4-8 ruststand zag het er helemaal niet goed uit voor de thuisploeg. Ook tijdens het eerste kwartier van de tweede helft, bleef Sasja, met een opvallend attente doelverdedigster, meester (5-10). Een mooie aanval werd afgerond langs Biesemans en een hard werkende De Troetsel bracht opnieuw hoop in dc Lebbeekse rangen door een 7-m-worp, afgedwongen door Bleyaert, om te zetten (7-10). Sasja bleef echter lang de bal rondspelen en het duurde tot 3' voor het einde de Lebbeekse doelvrouw Van Langenhove had ondertussen een 7-m-worp gestopt vooraleer Van Damme Lebbeke op 8-10 bracht. Sasja skoorde echter onmiddellijk tegen en ondanks Van Damme op vryworp en H. Bleyaert na een persoonlijke inspanning er 10-11 van maakten, was de nederlaag voor de Belgische kampioen niet meer te vermijden. Trainer Cornelis, enigszins aangeslagen na de onverwachte nederlaag, vertelde ons dat Sasja niet beter speelde dan de week voordien maar dat gewoonweg Lebbeke zwak speelde. De Lebbeekse trainer, die het onbeschikbaar zijn van Magda Van den Borre een grote handikap noemde, wees dan op het ontzettend hoog aantal slechte passen en op het feit dat de Sasja doelvrouw bijzonder knap presteerde. Meteen wordt het heel wat moeilijker voor Avanti Femina om de titel van Belgisch kampioen te verlengen. Lebbeke: M. Van Langenhove, H. Bleyaert 2, Van Damme 4, Cools 2, Muylaert, Callens, De Troetsel 1, Lissens 1, Biesemans, Hermans, A Maës. OLYMPIA AALST - ROBUCO BUGGENHOUT 8-16 Na deze overwinning te Aalst is Robuco Buggenhout nu ze ker van de kampioenstitel afdeling. Maar hiermee is de promotie nog lang niet zeker want er volgt nog een eindron de waarin vier wedstrijden worden gespeeld. Wie eerste eindigt in deze eindronde pro moveert naar 2' afdeling sa men met de kampioen van Limburg. De eindronde wordt gespeeld vanaf het weekend 17.3. Aangezien de behaalde resultaten in de voorronde meetellen is het van belang dat Robuco volgende week de laatste wedstrijd tegen Groot- Bijgaarden wint aangezien zij dan reeds 4 punten voorsprong tellen op datzelfde Groot-Bij gaarden en 2 punten op Ant werp en Duffel, de andere deelnemers aan de eindronde Niettemin ziet alles er met zo rooskleurig uit voor Robuco dat zaterdag L. Van Damme met een armkwetsuur zag uit vallen en zondag Ria Verest verloor toen zij na 43' gedis kwalificeerd werd door de vangende scheidsrechter Van Handenhove Nochtans kende Robuco geen problemen om Aalst van zich af te schudden want bij de rust leidden zij reeds met 2-9. Aalst naderde weliswaar nog tot 7-12 na 43' maar Robuco won uiteindelijk nog met 8-16. Robuco Buggenhout: I Calu- waerts 1, Sanders 3. Verest 3. Verstappen 1, Matthijs 1. Ro man 4, De Croock 3, Pernel. ROBUCO BUGGENHOUT 2 GROOT BIJGAARDEN 6-12 Tijdens de eerste helft kon Robuco gelijke tred houden met de sterke bezoekers (rusl 4-6) maar tijdens het tweede wedstrijdgedeelte konden de bezoeksters toch de voor sprong opdrijven. In deze wed strijd raakte L. Van Damme gekwetst Robuco Buggenhout 2: Calu- waerts, Sanders 2, Van Dam me 1, Verstappen 3, Pernel, Caluwaerts, Van Den Berghe. EVA DAMESVOLLEY (16-14, 7-15, 8-15, 9-15). De meisjes van Adec Baasrode zyn tegen Nova Smash niet verder gekomen dan een 1-3 nederlaag. Ze waren enkel bij machte de eerste set met 16-14 binnen te halen. Bij het begin van de wedstrijd ging het spel gelijk op tot 6-7. Nochtans was hier de kous af voor de Baasroodse meisjes. Het verdedigingswerk van Nicole Verougstraete, was zo slecht, dat de bezoeksters konden uitlopen tot 9-14. Deze 9-14 was meteen het mo ment waarop Liliane Breucke- laers een paar goedgeplaatste bloks en rake aanvallen op haar aktief bracht. Via deze spelfaze, op een kwalitatief ho ger niveau dan de rest van de match kwam de skore in even wicht 14-14. Het over en weer gaan van de bal bracht ver schillende rotaties teweeg en het werd aan Lut Aelbrecht overgelaten om, met een tech nische aanval, de set in het voordeel van de thuisploeg af te ronden. In de tweede set liepen de Nova Smash bezoeksters uit tot 0-6, via de magnifieke op slag van Van Huyghe Met deze uitmuntende service wist Verougstraete blijkbaar geen raad, waardoor ze telkens weer 'gevizeerd' werd door de tegenstander. Coach Filip Hiel nam zijn toevlucht tot een eer ste time-out. Na enkele raad gevingen konden de Adec meisjes terugkomen tot 7-9. De barslechte recepties van de thuisspeelsters zorgden ervoor dat de bezoeksters gemakke lijk konden uitmaken. Via 7-13 waren ze vastbesloten door te gaan tot het einde: 7- 15, maar wel na een tweede spelonderbreking, op een 7-13 stand, door de Baasroodse coach aangevraagd. De derde en vierde set hetzelf de scenario. In de laatste set was er nog enige hilariteit te bespeuren, wanneer de bal wel degelijk de zoldering had ge raakt en waarbij de scheids van men kan zeggen dat deze allesbehalve goed te noemen is, is helemaal geen propagan da voor de volleybal. De scheidsrechter liet te veel net- fouten door en hij bestrafte Damesvolley, Baasrode-Nova Smash: Mooi blok daar, van Adec rechter nietsvermoedend? het spel liet verdergaan. De spelopbouw van de St.- Amandsbergse meisjes was door deze flater zodanig ont redderd dat ze niet meer in staat bleken goed volleybal te leveren. Deze speelfaze, door de scheidsrechter duidelijk over het hoofd gezien, leverde bovendien voor de kapitein De Groote nog een gele kaart op. Toch hervatten de meisjes goed hun evenwicht, zodat de sets telkens in hun voordeel beslecht werden. De thuisploeg, die op sommige momenten een goed volleybal ten tonele bracht, kon niet al tijd doorzetten in de aanval. Het team zelf is te weinig of niet uitgebalanceerd, waarbij de coach geheel passief op de bank zit. De spelleiding, waar naar willekeur en geheel zon der maat volgens hem foute balbchandelingen. Matig wed- strijdpeil, met een verdfende overwinning voor de Nova Smash leiders. Samenstelling Baasrode: Breuckelaers, Van Keer, Van Den Abeele, Van Wambeek. Daelemans, Veroughstrate, De Ridder, Aelbrecht Lut en Erika, Heyvaert. Tegen het zwakke Eksaarde kwam de overwinning van de GremE>ergse leidersploeg nooit in het gedrang. Niettemin diende Grembergen er voor bedacht te zijn geen set prijs te geven want het is duidelijk dat co-leider Berlare met het zelfde aantal punten maar met drie sets meer verloren tot de laatste wedstrijd op vin kenslag blijft om een eventueel falen van Snuffel af te straffen. Snuffel startte dan ook erg ge decideerd, hield er rekening mee dat de op ski-stage zijnde G. De Ridder niet van de par tij was en ging er dan ook van bij de start keihard tegenaan. De bezoeksters werden onmid dellijk naar de keel gegrepen en dit resulteerde in een 15-0 setwinst na amper 15' spelen. Wellicht een beetje overmoe dig door deze supersnelle start boette Grembergen heel wat aan koncentratie in. Dit resul teerde in heel wat slechte recepties, de pas kwam niet meer terecht en Eksaarde kon zowaar even gaan dreigen. Een erg matige tweede set werd dan toch door Snuffel gewonnen met 15-11. De der de set kende al evenmin een groots vertoon. Van Boterdael en Co waren duidelijk meester maar echt vlot spelen zat er duidelijk niet meer in. Eksaar de toonde zich opvallend zwak en telkens Snuffel er iets meer geconcentreerd tegenaan ging werden er punten gescoord. Uiteindelijk werd deze derde set afgesloten met een 15-7 stand wat meteen het einde van de wedstrijd betekende na 51' spelen. Nu zaterdag gaat Snuffel naar Moerbeke. De ploeg van F D'Hooghc zal daar wellicht niets aan het toe val willen overlaten want die zelfde avond wordt het Snuffel bal georganiseerd in het Paro chiaal Centrum te Grember gen. Uiteraard zijn alle dan sende Volleybal-liefhebbers Nadat E.V Aalst een week eerder de topper won tegen Meeuwen en definitief op weg leek naar de titel, verloor het nu totaal onverwacht een punt je tegen het bescheiden Op- glabbeek. Meteen nadert Meeuwen theoretisch opnieuw tot op één puntje zodat hei kompetiticslot voor dc Aal sterse dames nog moeilijk dreigt te worden Dit onver wacht gelijkspel bewijst nog maar eens dat Eendracht hed wat aan aanvalskracht verliest als M. Wijnant ontbreekt. Tegen Opglabbeek was Aalsterse topspeelster onbe schikbaar wegens een werkon- Dameshandbal: Avanti Ftmina-Sasja: In ha btgin vlo/ie ha nog bij Avanh Cools bangi hitr vom' dc" rerX'ïn" mar ha Lebbeke vóór op 3-1 (k) op de derde ptó, gcranp schikte Hcchtcl. is het vrijwd zeker dat M. Wijnant onbe schikbaar blijft Trainster Magda Van Den Borre zelf met een enkel in het gips zaterdag beslist niet gerust dc verplaatsing naar Limburg aanvatten Tegen Opglabbeek draaide het vierkant bij Aalst dat tijdens dc eerste helft kon rekenen op een erg aktievc Bascour om de schade te be perken. Na een kwartier het scorebord 2-2 aan twee treffers van Bascour en mei een 3-4 ruststand zag het er niet zo best uit voor dc Aal sterse leiders. Ook tijdens hei eerste gedeelte van de tweede helft bleef het moeilijk voor Eendracht. Ondanks goalie De Backer het erg goed deed nam Opglabbeek een 4-6 voor sprong na 40' vooraleer C. Si mal de thuisploeg kon terug brengen (6-6 na 47'). Als Cl Simon en C. Simal Aalst 84 voor brachten 10' voor het de, dacht men de schaapjes op het droge maar tijdens dc laat ste 5' sloeg Opglabbeek nog onverwacht terug wat resul teerde in een 8-8 gelijkspel. Dc Backer, C. Simal 3, Coen 1> het den de nederlaag nog binnen de teams hebben geen enkele Bascour 2' Cl Simal 1 Lie- iaid de perken met een paar korven nederlaag geleden in deze Vens 1 Matthiïs A Buvl M tegen de ploeg uit Putse die zodat de einduitslag 5-9 werd. kompetitie en dat is zeker het Van Dclscn L Van Dclsen meteen ook de titel op zak stak Alles bij elkaar werd het een vermelden waard. (A) in de reeks 4B Het werd een beste resultaat in de zaalkom- EVA rustig meesterschap van de be- petitie waar Lebbeke op de zoekers. Lebbeke dat wel goed derde plaats eindigde en dat na meedraaide, kon enkel de een slecht begin, schade beperken voor Putse Nog voor de rust was het een KADETTEN EN MINIEMEN goed spelende Roger Van In- KAMPIOEN ghelgem die voor Atlantis de De Lebbeekse kadetten en mi- 1 Nat. 3.3, 19.30 u.: Eupen-Temse III Nat. B 3.3, 16.00 u.. Slekene-De Haan 3.3, 20.00 u.. Sinda St. Niklaas-Jozmar 4.3, 16.00 u.: Mortsel-A TB St. -Niklaas I Prov. 3.3, 20.00 Juvenes Zele-Baasrode 4.3, 10.45 Denderwindeke-Kieldrecht 4.3, 19.00 u.: Moerbeke-Lebbeke II Prov A 3.3, 15.15 ii.; Waasmunster-Libera St.-Ni- klaas 3.3, 16.15 li.. Lokeren-Maldegem 3.3, 16.45 li.; Aalter-St.-Gillis- Waas II Prov. B 3.3, 20.15 ii.,- Melle-St. -Gillis-Dendermonde 4.3, 19.45 ii. Oudegem-Michelbeke III Prov. A 3.3, 15.30 u.: Schellebelle-A aigem 4.3, 10.30 u.: Eine-Kangoeroes Aalst 4.3, 10.45 li. Lede-Hofstade Ill Prov. B 3.3, 16.00 u.: St.-Niklaas Sinda-De Klinge 3.3, 16.15 ii.: Evergem-Kemzeke 3.3, 19.00 ii.. Watervliet-A degem 3.3, 20.00 ii.: Melsele-Bazel 3.3, 20.15 ii.. Eksaarde-Assenede 4.3, 16.00 u.: Hades Temse-VC Temse IV Prov. B 3.3, 16.00 li. Sinda St. -Niklaas-Berlare 3.3, 16.00 u.: Buggenhout-Nieuwkerken 3.3, 17.00 u.: Eksaarde-Vitesse Kruibeke 3.3, 17.15 li.: Moerbeke-Grembergen 4.3, 10.45 ii. Pardaf Kruibeke-Hamme KORFBAL Voor Atlantis Lebbeke op een nederlaag uitgedraaid de perken met 1' provinciale stand opende. Even later dikte niemen zijn kampioen in hun Zon. 4.3 te 14.15 u. Marijcke Dierick aan maar respectievelijke reeksen De voor Putse waren er reeds geen kadetten gingen in Gent win- problemen meer, want bij dc nen van Vos Reinaert Sinaai koffie keek Atlantis reeds naar en dat met 6-0 cijfers. De mi- een 2-5 achterstand op. niemen haalden het met 73-46 Hubert Van Hauwermeircn en van Neerlandia waarmede de- de jonge Els Maesschalck hiel- ze ook kampioen werden. Bei- Haute, C. Roef (Snuffel Grember gen) (a) daar welkom. Snufte! speelde met M. Claes, G^è', K. De Blende. C. Claes, C. Roef, A. Van Boterdael, V. Van der Vre- ken, C. Van Riet, H. Van Dc Ridder, N. Denderbelle 2 - Waasmunster Zon. 4.3 te 15 u. Lokeren - Gent 2 Zon. 4.3 te 15.45 u.: Brabo Denderbelle - Wemmei Zat. 3.3 te 15.15 u.. D B Zwijnaarde 2 - Groot- Bijgaarden 2 Dames 2' afdeling Zon 4.3 te 15.30 u.: Overpelt - Avanti Femina Leb beke 2 Zat. 3.3 te 14 u Brabo ecbtel - E. V. Aalst 3' afdeling Zat. 3 3. te 16.30 u.. Ap. Kortrijk - R B. Dender monde Zat. 3.3 te 18 u G.S.K. Hamme - Menen Zon. 4.3 te 17.45 u. Groot-Bijgaarden - Robuco Buggenhout Zat. 3.3. te 14.30 u.: Olympia Aalst - R.V. Dendet- monde 2 EVA

De Voorpost | 1984 | | pagina 36