Ontgoochelende titelkandidaat Dank u, dolgedraaide Van Gils VRNHOE volleybal DE KOMPETITIE IN VOGELVLUCHT VC TEMSE- KRUIKENBURG 1-3 STEENDORP-HADES TEMSE 3-2 Fluitje van een cent SIBOK SINAAI-SCHELLEBELLE 3-1 Adec BAASRODE 3 - RONSE 0 Zwakke broertjes De Voorpost - 2.3.1984 - 37 EREDIVISIE VC Temse - Kruikenburg 1-3 (15-10, 8-15, 5-15, 12-15). Zie verslag verder in het blad foto's. 2' NATIONALE B V.T.S. Kortrijk - Rapid St.- Niklase 3-2 (8-15, 15-7, 15-10, 5-15, 15- 12). Deze nederlaag kan voor Ra pid het verlies van de promo tiekans betekenen. De Rapid- boys hadden nochtans de eer ste set gemakkelijk naar zich toegetrokken. In de tweede set was de receptie van Brugge- man en Heyninck zo slecht, dat coach De Braekeleer Ro ger zich genoodzaakt zag Pop- pe en de Maesschalk in te schakelen om dit onderdeel beter te verzorgen. Niets kon meer baten en zelfs de volgen de set werd de malaise voor tgezet, zodat de thuisploeg met 2-1 setstand op het skorebord te voorschijn kwam. In de vierde set stapelden de missers zich nog meer op, maar de thuisploeg blunderde nog harder. Door de vele mis sers lans beide kanten kwam de stand in evenwicht. In de beslissende set ging het spel gelijk op, maar de receptiefou- ten van de Waaslanders deden hen de das om. Bij de bezoekers speelde enkel Van Der Vreken op een be hoorlijk peil. Sigivok St.-Gillis-Waas - Meteors Zottegem 0-3 In de wedstrijd van de laatste kans, tussen de degradatiekan didaten, verloor Sigivok de laatste illusies inzake de red ding. Bij de thuisploeg is de malaise volledig en de bezoe kers konden gemakkelijk de maat nemen van Sigivok. Zon der werkelijk schitterend vol leybal te brengen. Sigivok was mentaal geknakt en kon geen enkel verweer meer opbrengen. Verdiende overwinning voor de bezoe kers van Sigivok kan reeds het nodige doen om een diepere val te verhinderen. 3' NATIONALE B Real Testa Lokeren - Vitesse Kruibeke 0-3 (13-15, 10-15, 11-15). Zie verslag verder in het blad foto's. 4' NATIONALE A Bazel Oltisj - Olen 3-1 (15-7 - 13-15 - 15-9, 15-13) Oltisj heeft zich schitterend herpakt na een mindere perio de. Het gaat nu resoluut zijn kansen inzake de promotie verdedigen. Het zit er nog steeds dik in. De eerste set werd gemakkelijk gewonnen. Doch in de tweede set werd de thuisploeg in een minumum van tijd op een 5-9 achterstand geplaatst. Na een spannende achtervolging beoordeelden de thuisspelers twee setballen ver keerd, zodat Olen geheel ver diend deze set binnenhaalde. De derde set bracht hetzelfde senario van de eerste. Pas in de vierde set was een spanning in de zaal, maar Bazel hield het hoofd koel en verzorgde uitste kend het blok, waarin ze de betere waren. Bij de thuis ploeg zijn de prestaties van De Meester en vooral de sterk aanvallende Danny De Ben het vermelden waard. Spannende wedstrijd, die ver diend door Bazel werd ge wonnen. Meerhout - Pardaf Kruibeke 2-3 Kruibeke, dat zich na de on verwachte nederlaag in de Be ker van Oost-Vlaanderen bij zonder goed heeft herpakt, is er in geslaagd het lastig te bekampen Meerhout te vers laan. Dat het enkel kon in een vijfde set-wedstrijd duidt op de herstelde vechtlust van de spe lers van Pardaf. Gemakkelijk is het niet geweest. In de be slissende set waren er bij de thuisploeg er slechte recepties te noteren, die onmiddellijk werden afgestraft door Pardaf. In een uiterst spannende wed strijd, waar iedere Pardafspe- ler tot het uiterste is gegaan, heeft een kollektief sterk Krui beke verdiend gewonnen. 4' NATIONALE D Zele Juvenes - VK Aalst 0-3 Zie verslag verder in het blad Jong Wethra - VK Aalst 0-3 (12-15, 11-15, 7-15). Tegen een zonder vertrouwen spelend Wetteren heeft VK Aalst zonder zelf te schitteren de zege binnengehaald en er toch nog voor gezorgd dat de aansluiting bij de top werke lijkheid werd. Wetteren heeft meer dan behoorlijke cijfers behaald, want in de tweede set werd Aalst op een 9-2 achter stand geplaatst. Door het ge klungel van de thuisploeg aan het net wisten de bezoekers deze achterstand nog om te buigen in setwinst. VK Aalst heeft verdiend deze wedstrijd gewonnen en een promotie kans gehandhaafd. Het is zelfs nog mogelijk verder te blikken door het verlies van leider St - Amandsberg. 1* PROVINCIALE Steendorp VCL - Hades Temse 3-2 (2-15. 8-15. 15-9, 15-8, 15-11) Zie verslag verder in het blad foto's. Kemzeke VC - Idegem 3-0 Kemzeke, de leider van deze reeks, kende geen enkel pro bleem met zijn tegenstander. Via een sobere spelwijze, afge wisseld met snelle gevarieerde aanvallen werden de bezoe kers zelfs gemakkelijk inge blikt. Verdiend voor de thuis ploeg tegen een doorsnee tegenstander. Denderhoutem - Kontakt Temse 3-0 Kontakt. dat volgens onze in lichtingsman het volgend sei zoen zou afhaken, kon tegen de thuisploeg niets inbrengen, zodat het karige publiek één einde seizoenwedstrijd kreeg voorgeschoteld. Kontakt laat reeds de teugels vieren. Slechte wedstrijd van de be zoekers. 2' PROVINCIALE A De Klinge Cactus - Stekene 3-0 Van deze wedstrijd tussen de middenmotors, werd meer ver wacht dan naakte 3-0 cijfers. De Klinge wou geen duim breed wijken voor de bezoe kers, die alles in het werk ge steld hebben om toch een setje naar zich toe te kunnen halen? Verdiende overwinning van Cactus De Klinge. maar door het verlies komt Stekene in degradatiegevaar. Melvoc Melsele - Nivok Nieuwkerken 0-3 Nivok Nieuwkerken, dat iede re week tot het uiterste moet gaan om zich nog te redden, heeft op Melsele een schitte rende partij geleverd. Melsele werd gedwongen toe te zien hoe ze kort en bondig werden verslagen. Melsele verkeerde in moeilijkheden bij de opslag van de bezoekers, die alles op alles gezet hadden. Verdiende overwinning van de bezoekers. Be veren - Wacht ebeke 3-0 Beveren heeft moeten knok ken voor het in de wacht sle pen van deze overwinning? Het was ook nodig nu iedereen in de reeks moet spelen voor de promotie of voor de hand having. De thuisploeg onder vond veel tegenstand van de bezoekers, die zich niet geheel willoos wou neerleggen bij het meesterschap van Beveren. Verdiende overwinning van de thuisploeg dat iets beter in de afwerking was dan de bezoe kers. St.-Gillis-Waas - Evergem 3-0 (15-7, 15-7. 15-9). Zoals de setstanden voldoende aanduiden, werd de partij vol ledig beheerst door de thuis ploeg, in deze rechtstreekse degradatietwist in tweede pro vinciale. St.-Gillis-Waas ver zorgde zijn servies zeer goed en wist mede door de zwakke receptie van Evergem daarmee verwarring te zaaien bij de be zoekers. De thuisploeg akteer- de verder sober maar efficiënt en maakt alleszins een betere periode door dan in de heen- ronde. Verdiende overwinning van St.-Gillis-Waas. Lovendegem - Elversele 3-2 De leider had aan Elversele een zware dobber. De bezoe kers dwongen een beslissende set af, waarin ze het onderspit hebben moeten delven. Lo vendegem deed de wedstrijd in hun voordeel keren, dankzij de listige plaatsballetjes, die telkenmale punten oplever den. Elversele kon enkel de verdiendste opeisen, dat ze de leider het vuur aan de schenen hebben gelegd. ATB Sint-Niklaas - Zelzate 2-3 ATB vermag maar niet te win nen, niettegenstaande het feit dat ze wekelijks prachtige wedstrijden leveren. Bij ATB ontbreekte wel de afwerking. Dit weekeinde zal wel in hun geheugen gegrift blijven, want zo een kans krijgt men geen twee maal. En deze dan nog laten ontglippen... de klaasjes waren nochtans gemotiveerd aan deze wedstrijd begonnen. 2' PROVINCIALE B Kangoeroes Aalst - Michelbeke 2-3 De jongens van Kangeroes Aalst hebben een prachtige prestatie geleverd tegen Michelbeke. Aalst dwong de bezoekers tot een beslissende doorslaggevende set, waarin ze toch te kort schoten. Uiteinde lijk zwichtte Aalst voor het overwicht van Michelbeke. Adec Baasrode - Ronse 3-0 Zie verslag verder in het blad. 3' PROVINCIALE A Sibok Sinaai - Schellebelle Arboflora 3-1 Zie verslag verder in het blad foto's het team ont- Vitesse Kruibeke.II - Belsele Martinus 3-2 De Vitesse-jongens kunnen door een titelkandidaat te ver slaan spreken van een geslaagd weekeinde. In een uiterst spannende wedstrijd wist Krui beke in de beslissende set de bovenhand te halen op een nochtans terugslaand Belsele. Het verlies van de bezoekers kan hen de titel kosten. Rapid St.-Niklaas II - Berlare Thunderballs 3-1 Berlare heeft tégen een beter spelend Rapid verloren. Noch tans goed gestart wisten de bezoekers niet verder te ko men dan een tegenset. Rapid had meer aanvalskracht in hun rangen. Spannende wedstrijd met weinig spektakel. Kalken - VC Buggenhout 3-0 Buggenhout, berustend in zijn lot, was een gewillig slachtof fer voor de thuisploeg. Bij de bezoekers ontbreekt het aan talent en de ploeg teert enkel op de Decker. De tijd dringt om zich alvast goed voor te bereiden voor het volgend seizoen. 3' PROVINCIALE C Zottegem - Nilco Lebbeke 3-2 Nilco Lebbeke moest op be zoek bij de leider van de reeks. Flink aangemoedigd door de Lebbeekse aanhang hebben ze meer dan repliek geboden aan de thuisploeg. Het team dwong Zottegem tot een be slissende set. Prachtige wed strijd van Patrick Annemans en Gerry Burms. Spijtig voor de Nilcoboys want er zat meer St-Pauwels - Pardaf Kruibeke 3-0 Pardaf kon niet optornen te gen een sterker St.-Pauwels, dat in ieder onderdeel de baas bleef. St.-Pauwels was de bete re ploeg, waar een kollektieve geest heerst, met daartegen over een Kruibeke, waar af- Een wedstrijd waar ieder jaar een bijzondere sfeer rond hangt, want heide teams geven elkaar geen duimbreed toe. Dit jaar was zeker en vast geen uitzondering op de traditie. De eerste twee sets was het de Hades-trein, met als bestuurder Luk Bosman, die denderend startte en de thuisploeg platwalste met een express-trein. De cijfers, 2-15 en 8- 15 spreken voor zichzelf. Steendorp kon geen enkel verweer opbrengen om het zwaar geschut te stoppen. Borsbeke - Leeuwerik Lede 0-3 De bezoekers staken met kop en schouders uit boven hun tegenstander. Zodoende be haalden ze een gemakkelijke zege. Lede, dat zich voorbe reidt op het toptreffen met medeleider Zottegem, heeft niets aan het toeval overgela ten. Matige wedstrijd, maar verdiend gewonnen door Lede. Ninove - Ajax Aaigem 2-3 Ajax Aaigem heeft het steeds voor verrassing zorgend Nino ve de nederlaag toegediend. Deze spannende wedstrijd, waarbij de vijfde set de beslis sing moest brengen, was een zenuwoorlog voor beide ploe gen. Ajax won verdiend in een V-o/fejW, Erembodegcm-Denderhoutem: Goed ofgebhkt van de mannen van Erembodegem (per) spektakulaire wedstrijd 4E PROVINCIALE C Kemzeke - Leeuwerik Lede 3-0 Deze tweede ploeg van Lede, die het seizoen reeds als beëin digd beschouwen, kon geen puntjes gaan rapen bij de lei ders. Kemzeke versloeg zijn tegenstander, alleen al met zijn opslag. De receptie van Lede was barslecht en zo sla- pelden de fouten zich op. Kuhne Zele - Real Testa Lokeren II 3-0 Real Testa, heeft zich laten verrassen door Kuhne Zele. die heel agressief akteerden. In het kamp van Kuhne werd er gevochten voor elke bal. Lokeren, dat nochtans meer techniek in haar rangen had, moest het afleggen tegen een Zele, met een sterke ploeg- geest. Hofstade Danny - Hamvoc Hamme 3-1 De prestatie van Hamme, bij de leider is zeker het vermel den waard qua uitstekende prestatie. Het kon er zelfs een setje wegsnoepen. Hofstade was nochtans de betere ploeg en het had de verdienste steeds te blijven aanvallen ook al wa ren ze op achterstand ge plaatst. Een spannende wedstrijd met enkele lange rally's. VC Temse - Springbokken Zele 0-3 Zele heeft zoals verwacht de overwinning binnengehaald op Temse. Springbokken bezat meer maturiteit hetgeen door slag gaf in de afwerking. 4' PROVINCIALE C Hemelveerdegem - Nilco Lebbeke 2-3 Lebbeke had vijf sets nodig, wat eenieder verbaasde na hun prachtprestatie van vorige week. De inzet ontbrak bij sommige spelers. Een erg ma tige wedstrijd, die wel voor de nodige spanning zorgde. Erembodegem - Denderhoutem 3-1 Met een Erembodegem dat de bezoekers teisterden vanaf de opslaglijn, was duidelijk wie de meester op het terrein was. Beide ploegen waren aan el kaar gewaagd, maar de bezoe kers begingen te veel receptie- fouten. Verdiend voor Erembodegem. Tijdens de derde set gingen de bezoekers de boot in, om dat de scheidsrechter de ene blunder na de andere leek te verzamelen. Beide ploegen waren het erover eens - daar waar ze anders regelrecht tegenover elkaar staan - dat de scheidsrechter een negatie ve beoordeling verdiende. Ze waren ook van mening dat der gelijke scheidsrechter er niet tegen opgewassen is om wed strijden van dit niveau te leiden. In de vierde set ging de strijd gelijk op, tot speler-trainer Van Gils zenuwachtig begon te worden en daarna volledig over zijn toeren geraakte Me despelers uitkafferend, bracht hij er niets meer van terecht. Zijn maats evenmin die ook op elkaar begonnen te sakkeren, waardoor het spelpeil van Ha- des daalde en meteen ook de weerstand verdween. De malaise ging zo verder tot het einde van de wedstrijd. Een zo schitterend gestarte wedstrijd voor Hades draaide uit op een flauw afkooksel van een eindeseizoen wedstrijd, enkel door onenigheid. De thuisspelers mogen een kaarsje laten branden voor Van Gils, want waar zouden ze uitgeko men zijn als deze tegenstrever niet over zijn toeren gedraaid was? Ze zouden ei zo na een zekere promotiekans nog ver speeld hebben. In een matige wedstrijd waar wel op sommige ogen blikken een prachtig staaltje volleybal te zien was, werd verdiend door de thuisploeg gewonnen. Hades Temse: Van Gils, Luc Bosman. Van Assche, Leys- sens, Van Fraeyenhove, Rom- baut, Verhaert. Sinaai heeft dit weekende gemakkelijk gewonnen tegen Schelleblelle, dat zich geweerd heeft zover de mogelijkhe den het hen toelieten. De tegenstand was op sommige ogenblikken groot, maar de leider toonde zich in alle spelonderdelen de betere ploeg. De derde set werd uit han den gegeven omdat de thuis ploeg het te gemakkelijk op nam. De bezoekers verdienen nochtans alle lof, omdat ze nog voor enige spanning zorgden en het speltempo van de Si- bok jongens niet meespeelden. Schellebelle, dat tegen het bolwerk van de thuisploeg niet kon optornen, moet aan zijn receptie en verdediging wer ken. Enkel zo kan men zijn aanval beter uitbouwen. Schel lebelle maakte gebruik van een wisselspeler met name Ward Bogaert, die zich meer dan behoorlijk heeft gemanifes teerd. Deze Bogaert kan men de volgende wedstrijden nog moeilijk ontwijken. Hij is als basisspeler best te gebruiken. Een verdiende overwinning van de leider, hoewel het niet zo'n makkelijk karwei was te gen een laag gekwoteerd Schellebelle. Voor de thuis ploeg betekent elke week een stapje dichter bij de promotie, want de titelkans zit er nog steeds in. ScheUebelle: Alex Pannen- tier, Henry Van Leuven, Pa trick Bogaert, Luc Uytenho- ven. Dirk Uytenhoven. Guido Vlaeminck en Ward Bogaert. De bezoekers toonden zich op sommige ogenblikken een titelkandidaat waardig. Van de eerste set maakte Temse gebruik om een manklopend Kruikenburg de set te ontfutselen en de eerste deelzege naar zich toe te halen. De thuisploeg, met haar zo bekende speelwijze gekarakteri seerd door hoge ballen op de hoek in de richting van Van i\^ldLCgebrekeEbkef: W KruikenburS- Volleybal. Sindai-Schellebelk. Beirnaen (Si) verrast het blok Uyttenhouwen-Bogaert (k) Zelfs in de tweede set (tot 6- 5) kon Temse gelijke tred hou den, dankzij het puike spel van Guy De Beer en Benny Hey ninck, maar dan drongen de gasten ongenadig door het blok. Bij dit sterk offensief spel liet het ontbreken aan het blok van Jan Flies zich voelen. Kruikenburg ging regelrecht door naar 6-14 waar Temse nog een paar setballen aan de mannen van coach Walder ont futselden. De derde set was vlug ge speeld, mede doordat het Temse-blok geen vat meer kreeg op de aanvalskracht van Kruikenburg, met onder meer een sterke Hoorens. In de vierde beurt kon Tem se, dankzij de moeilijke opsla gen van Guy De Beer, uitlo pen tot 4-2. Op dat ogenblik zorgde de scheidsrechter voor enige sensatie, die in het na deel van de thuisploeg uitviel en hun koncentratic deed we gebben. Tijdens deze laatste set liepen de jongens van Vik Ernon, aan zijn laatste seizoen toe bij Temse. uit tot 10-6. Dan kwamen de lange jongens van Kruikenburg hun plaats innemen Bij Temse werd Ru dy Lefever naar de bank ver wezen, waar hij zijn ontgoo cheling afreageerde op enkele sportzakken. Het blok van de bezoekers werd gereorgani seerd en dit bleek een onover komelijke hinderpaal voor de gastheren. In een uiterst span nend slot op topniveau, kon Kruikenburg de beslissende set vermijden, omdat Temse in de fout ging in de receptie. Dit betekende meteen het einde van de wedstrijd. Temse verdiende een beter resultaat, zeker tegen een niet op volle toeren draaiend Krui kenburg. Juist met zes spelers (reserve- wedstrijd forfait omdat de be zoekers, slechts 5 spelers had den en de zesde man te laat kwam opdagen) is Ronse geen partij geweest voor Adec. Reeds lang hebben de bezoe kers zich bij de degradatie neergelegd en wanneer vol gend jaar uit het zelfde vaatje getapt wordt ligt hun volgend tiket voor 4' provinciale reeds klaar! Spijtig dat er zo'n wed strijden dienen gespeeld te worden want het heeft met echte sport weinig uitstaans. We kunnen het best vergelij ken met voetbaluitslagen van 16-1 of 14-0 en dat zijn skores die we niet graag horen... Neem daarbij nog de verplaat sing van Ronse en iedereen zal wel beseffen dat er veel brand stof zou kunnen uitgespaard worden... Iedereen, en zeker de jeugd, heeft dan ook speelgelegen- heid gekregen en het was al leen de laatste set die voor een beetje sensatie zorgde doordat de thuisspelers daar een min der koncentratie lieten bijko men van 13-6 tot 13-12. Het werd uiteindelijk 16-14 nadat de eerste en de tweede set (15- 6 en 15-3) de Adecers flink geconcentreerd en mooie spel- fazen opbouwend vlug afstand hadden genomen. Dirk No bels. Kris Meert. Kris Lens- sens, Luc Brenckelaers, Eddy Meersman, Guy De Mulder. Johan Van Nieuwenhove, Ka- rel Moens en Willy De Decker zorgden ervoor dat de partij op 40 minuten werd afgehaspeld! M.D.S. Volleybal, VC Temse-Kruikenburg: Van Eynde (T) hinderd ploegmaat De Beer. Heyninck kijkt toe. (dw) Volleybal, Steendorp-Hades Temse: Van Mele (H) vangt handig de bal op (k) Volleybal, Steendorp-Hades Temse: Rombaut (H) smashl tegen hel blok aan zonder resultaat (k)

De Voorpost | 1984 | | pagina 37