I Makkie voor Vitesse REAL TESTA LOKEREN-VITESSE KRUIBEKE 0-3 KALENDER HEREN Probleemloos JUVENES ZELE - POPERIHGE 3-0 SMASH INFO JEUGD KALENDER B.B. ZELE - VOVKA OUDENAARBE: 48-63 Tweede plaats verspeeld rer«k„'ST„ï voetbal Hamse kompetitie IVooruitzicht 1984 van Kaatsklub Rap en Vlug Kastel HOKE EREMBODEGEM- RC MATER 3-1 Geestdriftig Hoke kan weer skoren De Voorpost - 2.3.1984 - 39 VOLLEYBAL BASKETBAL Vitesse Kruibeke heeft niet zon moeilijke dobber gehad i de Real Testa-boys als de itandcn wel laten blijken. De bezoekers hadden een rus- lig en bezadigd meesterschap aan de dag gelegd en verge noegden zich ermee deze wed strijd te winnen. Men is niet ir niets leider. Een thuis- eg, die mentaal ziek is en ir de oefenstonden niet den opgevolgd, speelde be- [end, zodat er geen sprake i zijn van een echte wed- stnjd Het klubbestuur van Lokeren werkt hard om uit de put te geraken en het zal er hard tegenaan gaan om de vele boze uitlatingen te onderdruk ken en misnoegdheden te kor twieken. Er moet eendrachtig aan de redding van Lokeren gewerkt worden, zoniet gaan ze elke week verliezen. Vitesse was de betere ploeg en behaalde een verdiende overwinning. Real Testa: Verstraeten Ed dy, Raemdonck Adrie, De Koe Leo, Van den Berghe Pa trick, Layez Danny, De Wilde, Layez Chris. Vitesse: Vijdt Eric, Croes, Michielsen, Verbruggen, Jans sen, Goossens, Bob Bree, Ver- gauwen. Van Mierlo, Peeters. Volleybal, Sinaai-Schellebelle: Herlegonne slaat door het Schellebelse blok (k) Eredivisie ter maart. 20 uur j„r Uaaseik-Temse pn UB. 3 maart, 18u30 Bredene-Sigivok 20 uur R. Sint-Niklaas-Maldegem rstt Hl B i maart, 18 u. va V. Kruibeke-Kuurne II uur est Marke-Lokeren irpc WA Sayi J maart, 20ul5 Bie Kruibeke-Oxaco Vluur: Ivei Overpelt-Bazel D WD Ddt;maart 16u45 Tab) halst-Merelbeke K uur: i e-Temse aart 20 u. s Temse-Geraardsbergen 10ul5: tndelgem-Steendorp ËProv. A |P maart: \ersele-De Klinge ji50. te-Melsele I; htebeke-Sint-Niklaas m-Beveren e-St.-Gillis-W. ■I, 19u30: iru wk erken-Lovendegem iProv B maart, 20 u.: f' -Amandsberg-Baasrode maart. 18u45 se-Kang. Aalst III Prov. A 3 maart 18u30: Waasmunster, Rp. St.-Niklaas 18u45: Berlare-Sinaai 19 uur: Schellebelle-Vitesse Kruibeke 19u30: Buggenhout-Steendorp 20ul5: Belsele-Sint- Pauwels 4 maart: 10u45: Pardaf Kruibeke-Kalken III Prov. C 3 maart: 16u30: Lebbeke-Overboelare 16u45: Herzele-Aaigem 17 uur: Kuklos Aalst-Denderleeuw 4 maart: 18u30: Lede-Meerbeke IV Prov. B 3 maart: 15u30: Hamme-Oudegem 16u30: Juvenes Zele-Kukl. Aalst 16u45: Lokeren-Kemzeke IV Prov. B 4 maart 15ul5: Lede-Temse VC 19 uur: Nieuwkerken-Hofstade IV Prov. C 3 maart: 15ul5: Ename-Erembodegem 16u30: Lebbeke-ldegem 18u45: Meerbeke-Aaigem Na het verlies van de topwed strijd met WS. Sint Amands berg werd oe kompetitie met een week onderbroken. Juve nes herbegon met een zege en versloeg zijn Westvlaamse tegenstander met 3-0 cijfers. In deze overgangswedstrijd naar belangrijker treffens zijn de Zeienaars nooit echt in gevaar geweest. De omstandigheden waren er met naar om naar een grootse match te kunnen uit groeien. Er was weinig publiek in de sporthal, een zwakke tegenstrever en de antiklimaks van de formidabele wedstrijd veertien dagen voordien heb ben blijkbaar niet inspirend gewerkt. Slechts in het begin van de eerste en de tweede set kon Poperinge even de neus aan het venster steken maar eens de receptie bij de bezoekers in gebreke bleef was het voor de lokalen slechts een formaliteit om de zaak rond te maken. De derde set was zelfs rommelig aan het net en liet Juvenes zich meedrijven met het viriele spel van de gasten. Juvenes boekte uiteindelijk belangrijke punten en heeft zich mede door het verlies van leider St. Amands berg tegen Menen samen met deze twee opponenten aan de leiding gewerkt, (ajz) Heet van de naald Volgens een welingelichte bron zouden het volgende seizoen. A. In eerste provinciale heren de ploeg van Kontakt Temse zijn aktiviteiten stopzetten, zo dat Kontakt geheel uit de kom petitie zou verdwijnen. B. In tweede provinciale B Heren, zou Kangoeroes Aalst eveneens stoppen met de he- renploeg. Ik zou zeggen aan het bestuur van Kangoeroes: bezin eer ge begint, want een klub die er al zovele jaren bijloopt kan en mag zo maar niet' van het volleybaltoneel verdwijnen. Transfer-nieuws Steraanvaller Luc Bosman, van Hades Temse, heeft aan zijn bestuur laten weten dat hij volgend seizoen de klub wenst te verlaten. Zijn voorkeur zou uitgaan naar Kemzeke. De verplaatsingen zouden minder ver uitvallen, indien hij voor deze ploeg zou kiezen. De reden van deze transfer is misschien wel te zoeken bij de militaristisch ingestelde trainer Van Gils, die eist dat de trai ningen tweemaal per week ge volgd worden. Wanneer de spelers deze regel niet eerbie digen krijgen ze geen gelegen heid zich aan te bieden bij de eerstvolgende wedstrijd. We gens ambtsbezigheden zou Luk Bosman de twee trainin gen niet altijd kunnen volgen. Trainer gevraagd Real Testa Lokeren zoekt voor het volgend jaar een trainer voor hun damesteam. Geval Thienpondt De klub Real Testa Lokeren, die beroep had aangetekend tegen de uitspraak van de klachtenkommissie heeft zijn slag thuisgehaald. Hugo Thienpondt mag verder de funktie van secretaris vervul len bij zijn klub, maar blijft geschorst voor alle funkties tij dens de wedstrijden. De Zeelse meisjes moesten kampioen Vovka Oudenaarde p^en kloppen om samen met Laarne op de tweede plaats te zÏÏ^Vermeire 7-6. De Bock eindigen en dan via een ingewikkelde stijgersprocedure 0-8, D'hooghe 4-1, Ost 0-6 nog een kleine kans te maken op eventuele promotie. De Hermans 6-0, Ringoir 2-4^ thuisploeg meende niet kansloos te zyn omdat ze in de Kochuyt 0-4. heenronde Vovka in eigen huis klopte. BENO De illuzies behoorden vlug tot het verleden. Na 6-8 in de 6e minuut sloegen de bezoekers in de 9* minuut al direkt een kloof met een 6-16 tussen stand. Vermeire en Hermans waren toen de enigen die af en toe konden tegenskoren en de 12-28 achterstand tot 19-28 konden indijken maar bij de rust met 19-32 was de tweede plaats reeds lang vergeten. In de tweede helft een slechte start. Het scheen niet de goede taktiek om met een eerder sta tische ploeg te starten. Spel- maakster Hermans had heel wat moeilijkheden om alleen het gewicht van de aanvalsop- zet te dragen. Veel balverlies en een onstuitbare Wojtal en het was 19-35. Het duurde tot de 5C minuut vooraleer de thuisploeg een eerste korf maakte. De inbreng van De Bock en Kochuyt en een druk- aktie had er misschien beter na de rust te komen. Vovka had nu vat op de match en liet zich niet van de wijs brengen. De Bock had de ver dienste om de nederlaag geen al te grote afmetingen te laten aannemen. De lokale ploeg werd in alle onderdelen gedo mineerd. Het is misschien wel ^er, nof s™oen lanëer Damesbasket, BB Zele-Vovka: Ilse Kochuyt is tot onder de korf aan de ploeg te bouwen en de doorgedrongen en maakt een lay-up (gvw) Jongens Beloften: 4.3, 10.45 u.: Pardaf Kruibeke-Destelbergen Jongens C Jeugd of Kadetten 4.3, 17.00 u.: Steendorp - VK Aalst Meisjes A Jeugd of junioren 3.3, 9.30 u.: Juvenes Zele - Denderwindeke 3.3, 10.00 u.: Waasmunster - Herzele 4.3, 14.00 u. Zelzate - Juvenes Zele B. Meisjes B Jeugd of Scholieren: 3.3, 9.30 u. Juvenes Zele - Burst Meisjes C Jeugd of Kadetten 3.3, 9.30 u.: Denderhoutem Juvenes Zele 32093 229 MUURKAATSEN te ploeg Nationale Onze eerste ploeg promo- :rdc in 1983 na amper vier bestaan voor de tweede I en wist zich aldus in 1984 plaats te verwerven in 3de ionale, de hoogste Vlaamse "ling. de ouderen in de fanion- van 1983 stopte Marcel icir, en vervoegt Roger Ransbecck de rangen van 2de ploeg. De eerste ploeg zal er dus als 'jt uitzien: kapitein en ouwe Karei De Wilde, op het :in nog een jong veulen, nog een jaartje bij Betman Vernimmcn en Philip Tin Haver, vaste waarden vo- jaar, blijven deel uitmaken de eerste ploeg. Daarnaast werd vertrouwen •kka egevcn aan de 2 steunpilaren w de juniors, kampioen van Wgië, namelijk Luc Vermeir Benny Van Haver. Om deze jongeren van mec- aan niet tc zwaar te bclas- |n heeft de klub de klasrijke hn^ois Burill van Hammc K aangetrokken. Volgens de begverantwoordclijken Gil- oriBfW Sertijn en Benoni Van lerll «genhove moet deze ploeg kkfl 'staat zijn om met sukscs een hatsje in de middenmoot van (5 fe nationale te verdedigen. Tweede ploeg Door een ruim overschot aan jonge spelers was Rap en Vlug in feite verplicht om met een tweede ploeg te starten. Deze ploeg onder leiding van kapitein Eugène Van Duysen start in Lagere II, en hoopt ook hier voor een klinkend resultaat te zorgen. Een plaats bij de eerste drie lijkt hen zeker haalbaar, dit is althans de mening van de ploegverantwoordelijken Francois De Beer en Pros Ver nimmcn. De ploeg: Eugène Van Duy sen, Danny De Wilde, Fran cois De Bock, Mare Van den Bossche, Benny Vermachclen, Patrick Van den Eynde, Roger Van Ransbeeck en Kamiel Vernimmen. Juniors Vorig jaar kampioen van België verliezen zij nu wel hun 2 waardevolste elementen, Benny Van Haver en Luc Ver meir, maar onder leiding van krachtpatser René Van Duy sen moeten de drie tweede jaars- en de drie eerstejaars pas overgekomen van de ka detten, het in hun reeks toch kunnen waarmaken, met een gewestelijke kampioenentitel in het bereik. Ploegverantwoordelijken: Eugène Van Duysen en Gon- trand Vermachelen willen mo mentcel nog niet verder in de toekomst blikken. De ploeg: René Van Duy sen, Geert Ringoot, Franky Vermachelen, Fcrdy Au- brocck, Rudy De Clercq en de van Hamme voor een jaar overgekomen juniors Guy Keymolen en Raoul Kockel- coren. Kadetten De nieuwe kadettenkern en hopelijk ook het sukscs van 1984, komt uit de voltallige miniemenploeg, kampioen van België in 1983: Danny Van Duysen, Hans Aubroeck, Dirk Van der Stock, Danny Peel- man, Gino Audenaert, hebben volgens ploegverantwoordelij ken Pierre Ringoot en Leo De Keyzer, meer dan voldoende in hun mars om het ook in de kadettenkategorie waar te ma ken, zelfs zonder tweedejaars- kadet Mario Ringoot, die we gens een voetbalkarrière nogal wat zal afwezig zijn en Bart Van Wezemacl, eveneens tweedejaars, die nog in onmin leeft met de klub. Ook de kadetten mikken op een gewestelijke titel en op het Kampioenschap van Vlaan deren. Miniemen Johny Van Geyte, de nieu we miniemenkapitein blijft als enige over van de Kampioe nenformatie van 1983, Van de pupillen komen slechts Mario De Lampcr en Hans Vermachelen over. Een andere aangeslotene miniem zoals Peter Sertijn is twijfel achtig voor deelname aan de nieuwe kompetitie. Ploegverantwoordelijken Tony Baert en Jozef Nobels schreven dus in feite voor de kompetitie in met een onvolle dige ploeg. Zij hopen in ieder geval met de nieuw aangeslotenen Mario Baert en Koen Boomputte die van kaatsen nog geen de min ste kaas hebben gegeten, toch een verdienstelijk kampioen schap te kunnen spelen met een plaats midden in de groep. «Wij hebben met onze minie men 1983 alles beleefd, wij moeten nu aan een nieuwe ploeg beginnen tc bouwen,» aldus coach Tony Baert. Pupillen Freddy De Decker is reeds een paar jaar bezig om met 8-9 jarigen een ploeg op te bou wen. Vorig jaar reeds werd hiermee in kompetitie een ver dienstelijke 3de plaats in de wacht gesleept. Voorbije winter werd er door Rap en Vlug een grote aanwervingskampagne op het getouw gezet onder de Kastel- se jeugd en elders met als re sultaat een aansluiting van een 14-tai jonge knapen tussen 8 en 12 jaar Dat bracht ook de noodzaak met zich om dit jaar uit te pakken met pupillen A en B Volgens ploegleiders Freddy De Decker en Francois Van den Broeck zit er dit jaar voor de pupillen A in het geweste lijk kampioenschap zeker een tweede plaats en wie weet mis schien een titel in. Rudy Smet en Hans Baert, 2 jonge getrouwen van Rap en Vlug. hebben de zeer on dankbare taak op zich geno men om de pupillen B te lei den. Zij mikken helemaal op niets, maar hopen toch een paar overwinningen in de wacht te slepen. Het nieuwe terrein Na deze toch niet zo slechte vooruitzichten is men bij Rap en Vlug vooral gelukkig dat men vanaf 1984 op een vol waardig terrein zal kunnen spelen. De klub dankt de gemeente Hamme die op het Sint-Ber- nardushcem zorgde voor de aanleg van dit mooie terrein. Zij maakte zich tevens sterk dat de tegenstrevers ditmaal hun nederlagen niet meer op het slechte terrein «de straat» zullen moeten afschuiven. Organisatorisch wordt het Verleden week scheen de ploeg Heirman/Post alle wa pens uit de handen te zijn geslagen. Hun zeven punten boni werden vernietigd door hun verdiende nederlaag (14- 7). tegen Van Gaveren. Beide ploegen stonden met gelijke punten. Zondag echter heeft Heirman/Post onverwachts een afgetekende zege ontfut seld aan Rap en Vlug (14-7). Op het andere terrein heeft hun konkurrent Van Gaeveren heel wat moeite moeten doen om het relatief zwakke Sportshop van de zege te hou den. Een en ander heeft mee gebracht dat Heirman/Post nu opnieuw twee punten boni heeft op Van Gaveren. Tijdens het volgende weekein de moet het gebeuren. Van Gaeveren moet zaterdag drie punten meer halen dan Heir man/Post - op papier heeft laatstgenoemde ploeg de zwakste tegenstander. Maar dat is geen garantie voor een overwinning. Wedstrijden Zaterdag 10.30 uur Rap en Vlug - Van Gaeveren Zondag 10.30 uur S.K. Sportshop - Heirman/ Post Rangschikking Post/Heirman Van Gaveren Rap en Vlug SK Sportshop Met een logische 2-1 stand werd de eerste helft afgeslo ten. Dré De Maeght skoorde al na vijf minuten, maar na een kwartier was alles te herbegin nen: De Groote bracht Mater op gelijke hoogte. Een aanvallend sterke De Maeght moest foutief worden gestuit en Van Damme zette de strafschop om. Racing nam na de rust het initiatief zonder veel gevaar evenwel. Aan de 23ste minuut moest De Maeght wegens een tweede boeking dc laan uit. HOKE putte uit die tegenvaller de kracht om terug te slaan De Smet ging door en gaf Van Ransbeeck de gelegenheid de stand op 3-1 te brengen. Van Hoefs besloot op de doelman en Van Ransbeeck werd net voor het 16 metergebied gepakt. De laatste minuten verlie pen in het voordeel van Racing dat in de ultieme sekonden een strafschop naast schoot. Geen al te stijlvolle, maar wél een geestdriftige partij van HOKE, dat nu stilaan maar zeker uit de bedreigde zone loskomt. (c.t.) voor het bestuur een heel stuk gemakkelijker nu alles bij de hand is, geen vensters afge schermd en vooral dat er vanaf heden geen karrevrachten bal len meer zullen verloren gaan in dakgoten en hoven. u Naast nieuwe kleedkamers kaatskompetitie: De kaatsers van Sportshop (vh) en drankstand heeft het werk zame Rap en Vlug bestuur voor 1984 alles voorzien, al leen dc weersomstandigheden hebben zij niet in de hand. Zij hopen vurig dat 1984 zowel voor hen als voor ieder- 5 4 1 44 61 5 3 2 56 59 5.2 3 55 50 5 1 4. 65 40 j pd/Wjf kaatskompetitie: Het team van Rap en Vlug (vh) Hamse kaatskompetitie: de ploeg Van Gaeveren (vh) Hamse kaatskompetitie: Het viertal van De Post (vh)

De Voorpost | 1984 | | pagina 39