Patrick De Waegemaker uit Zele op zoek naar erkenning in klassiekers UitAl |»81LA19 Wielerklub 'KSC Denderstreek WIELERKLUB «LABIEKES» Ronny Westelinck (amateurs) en Etienne Vander Helst (profs) kampioen Ronald Van Avermaet opnieuw prof Wielerbond WAOD start wielerseizoen Tony Thieleman, Frankie Weemaes en Johan Coppen Klubkampioen bij W.S.C. Vooruit Wie wint zondag de achtste Wase lentepalm mWrfmCT. Dirk en Ludwig Van Tittelboom ontvangen van hun eupportereklub e Wielrennen. Patrick De Waegemaker krijgt een nieuwe fiets te Zele Dit weekend start ook de 'Wielerbond Openbare Diensten' zijn wegkoersaktiviteiten. Zondag 4 maart wordt het Waas land dekor voor de gekende klassieker de 'Wase Lente- palm', koers die meteen ook de eerste punten voor de jaarlijkse WAOD-trofee moet opleveren. Een akkoord tussen WAOD en de dynamische voorzitter Andre Dobbe- laere van het organiserende Anker Sportkomitee bracht de koers van de maand mei naar begin maart. Een daverende start voor een nieuw wielerseizoen. Het zware parkoers van deze Lentepalm, met kilometers kasseistroken over Sinaai, Vrasene en 't Hol van Kemzeke, boezemt de renners schrik in. Er is de onzekerheid over de konditie en niemand weet precies hoe het met de tegenstand is gesteld. Voldoende elementen dus om van deze achtste Lentepalm iets biezonders te maken. Men verwacht een hondertal renners aan de start met oude bekende favorieten als wereldkampioen Roger Seghers, kampioen van België Patrick Van Renterghem en WAOD- kampioen Richard Bukacki Dit drietal zal het zeker moeten opnemen tegen een sterke Wase koalitie met Roger Beelaert, Freddy Luyckx en Cyriel Hoefnagels als belangrijke figu ren. En dan zijn er natuurlijk de gewezen profs en liefhebbers BWB, Romain Steel, Christian Van Nieuwen- huize, J.M. Vandenberghe, Eugeen Peelman, Marc Van Landeghem, Eric De Wilde, Jacques Crabbe, Jean Blom- me... Ook hen kam men in de spits van de wedstrijd verwachten. Hel blijft dus zeer de vraag wie er na de grote ronde van ongeveer honderd kilometer nog in de kopgroep aan de vier kleine ronden te Sint-Niklaas kan beginnen. De groep van organisator A&M bievoorbeeld heeft al duchtig op de omloop getraind. In afwachting dat de liefhebbers hun grote ronde afhaspelen komen de wielertoeristen aan de beurt en ook hier rekent men op een massa vertrekkers. Met snelle mannen als Roger Hoof, Leliaert, Landuyt, Moreels, Verheyen, Moer man en bievoorbeeld ook Vandemaele is een massasport op de makkelijke omloop niet uitgesloten. De Wase Lentepalm wordt door volksvertegenwoordiger Freddf Willockx om 14 uur op gang geschoten en de afwachtingskoers start in de Ankerstraat om 14.30 uur Technische gegevens Wedstrijd voor liefhebbers WAOD met merkenploegen en indivi- duelen Afstand: 123 km met een grote ronde van 99 km. over Nieuwker- ken, Vrasene, Sint-Gillis, Kemzeke, Sint-Pauwels, Sinaai, Belsele en terug. Plaatselijk vier kleine ronden over 6 kilometer Prijzen: de wedstrijd telt voor de wegtrofee WAOD en voor de ploegentrofee. 20.000 frank prijzen en 5000 frank ploegenklasse- ment. Palm voor de winnaar en trofee aan winnende ploeg Inschrijvingen: Café 'Ankerhof. Ankerstraat 144 Vertrek: 14 uur aan de Ankerstraat 44 i firma AAM. Ankerstraat 127 li" 1 meirennen. ttetKiubkampioenschap te Sint-Gillis-Waas eindigt in een spurt. Zo komen ze over it ,i streep: 1. Tony Thteleman, 2. Frankie Weemaes, 3. Dirk De Cauwer, 4. Guy Van Hese (k) Wielrennen. Johan Koppen uit Stekene werd Vooruit-kampioen bij Sint-Gillisse liefhebbers (k) Patrick begint aan zijn derde benen en te weinig met het M-izoen bij de liefhebbers en hoofd. Ik ben geen sprinter en beseft, dat het een belang- denk dat ik van in het begin r jaar wordt. Op 19 maart van de koers er duchtig de pees rdt hij 21 en als hij in het moet opleggen om de koers Irennen wat wil bewijzen hard en zwaar te maken. Dit ci het zeker in 1984 ge- heeft tot gevolg dat ik in de curen. eindfaze soms mijn beste pij- kafee Den Appel tellen de len verschoten heb. Ik wil dit riek vrienden, 110 leden en seizoen hoofdzakelijk oriënte- «rzitter Etienne Smet, se- ren naar de periode van de iris Rafaël Philips en hulp- klassiekers. Konditie wordt ze- kretaris Hubert Van Dries- ker niet op bevel besteld, maar c houden de klub goed in toch zou ik mijn beste piek c r om de jongen zoveel mo- moeten hebben van mei tot ijk materieel te steunen. Hij juli. Dit is bij de amateurs de ecg vorige zaterdag van zijn periode van de waarheid. Het ie een koersfiets ter waarde is bovendien noodzakelijk in vim 50.000 fr. door Eddy de klassiekers uit te blinken rekx op maat gemaakt. Pa- om de aandacht op zich te irick bewees hiervoor zijn krijgen. Een aantal overwin- dankbaarheid en zondag werd ningen in de kermiswedstrij- hij met zijn nieuwe racer club- den volstaan niet meer om in kampioen. Een goede aan- de kijker te komen van de loop. sportbestuurders. Patrick begint aan zijn zesde Ik geef toe dat ik hoop om dit seizoen als wielerenner en van seizoen door te breken en mij „l'e"ne"- Klubkampioenschap Denderstreek: de kampioenen waren Ronny Pauwels (juniors), hem kan moeilijk gezegd wor- te laten opmerken om even- De Braecker (liefhebbers) en André Kerremans (cyclosportieven). (per) den dat hij het type van de tueel aan een profkontrakt te winnaar is. In de voorbije vijf geraken». Patrick heeft zich op seizoenen won hij nog maar het seizoen goed voorbereid twee keer. Zijn eerste was bij In de winter volgde hij circuit- !•-• juniores en vorig seizoen trainingen bij Jef Van Dries- Rprip Tjp BrUCkeF WPPr PrO «tprlf won hij bij de liefhebbers in sche, deed regelmatig aan bos- AXCIIC UCAW 9UUII WCCI Crg alClK Zottegem-Strijpen. loop en reeds regelmatig op "'i jjad "ochtans een regelma- het crossparcours, dat zijn Zondag ook te Aalst klubkam- gen en wanneer we spraken mannen uit Moorsel-Aalst op ig '83. Hij reed 56 koersen vriend William Tackaert zo pioenschappen voor de ren- over de openingswedstrijd de voorgrond. Eerste werd n eindigde 46 keer bij de graag gebruikte. Samen met ners van KSC Denderstreek, voor de amateurs Brussel-Op- Ronny Pauwels en de derde eerste tien en 27 keer bij de Tackaert en verschillende an- Men rekende weliswaar op wijk dan werd steeds weer de plaats was voor Geert Eb- rste vijf. Hij moest echter in dere streekprofs trainde hij meer renners maar de zestig naam van de Merenaar naar braert die aan zijn eerste jaar - ptember afhaken omdat hij driemaal per week 150 tot 160 renners die toch het miezerige voor geschoven. Tweede bij de junior toe is. ilhoewel zijn legerdienst nog km en bij zijn thuiskomst wip- weer trotseerden hebben zich amateurs werd Peter Van Impe Bij de wielersportieven ten- niet lang achter de rug was te hij nog een uur achter de voor de klubtrui soms het hart opnieuw opgeroepen werd. In brommer van vader. De ande- uit het lijf gereden. cJc periode dat hij de konditie rc dagen van de week reed hij Bij de vrouwen moest de ldub- had en hij nog enkele overwin- meestal interval training om de titel wel gaan naar de Aalster- ningen kon behalen, moest hij weerstand en de tempowisse- se Mieke Van der Meersch die noodgedwongen de koerste- lingen aan te kunnen, nuc ruilen voor zijn solda- Patrick wordt met raad bijge- icnpak. staan door Alfons Raemdonck beeld werd er hard gereden. 0...0 Patrick kent zijn sterke kan- en hij niets dan lof over zijn Het was uiteindelijk René De enige verrassing zorgde. Ver- Vol belangstelling en ongeduld ten, maar beseft dat hij soms verzorger Hugo Colman. Brucker die bewees ook in der volgden immers Erik De kijkt men ook daar uit naar de ook met goed aanpakt: 1984 voor een groot aantal «Ik rij soms te veel met de BENO overwinningen te kunnen zor- Wielrennen. Kampioen van de Vooruit Sint-Gillis-Waas bij de liefhebbers en beroepsrenners Etienne De Beule uit Hamme. (k) terwijl Dendermondenaar slotte ging de trui naar André Benny Mechant met een knap- Kerremans, ook al uit Aalst en pe vierde plaats toch ook weer vermoedelijk dit seizoen ook zijn waarde bewees Eenen- goed voor een aantal overwin- twintig nieuwelingen die de 36 ningen in zijn kategoric. KSC als enige renster van start ging kilometer in nauwelijks een Denderstreek bewees in eigen maar bij de amateurs bijvoor- uur afmaalden en waar Denis midden dat er in groep al heel i u j Elaut met de overwinning voor wat werd getraind. Wilde en Danny Van Boxtael. start van het komende wieler- Slechts negen junioren met de seizoen. HA Zowat vijftig renners kwamen te Denderhoutem op de af spraak van hun wielerklub «Labiekes» Traditioneel wor den bij alle Belgische wie- lerklubs immers de laatste da gen van februari gebruikt om de klubtruien kwijt te raken. De acht nieuwelingen en de enige vrouwelijke renner uit de groep kregen 42 kilometer voor de wielen. De titel ging bij de jongsten naar Hans De Bruyn uit Denderhoutem en bij de vrouwen natuurlijk naar Francine Van Weyenberghc. Junioren, vijftien, amateurs, zestien en de twee profs van «Labiekes» Etienne Vander Helst en Johnny De Nul had den 76 kilometer af te leggen en overal kregen we de ver wachte klubkampioen. Bij de junioren was het klein ood voor topper Frank Van der Haegen, vorig jaar in zijn kategoric toch ook goed voor vijfentwintig overwinningen terwijl bij de amateurs Ronny Westelinck het sterkste «La- biekc» bleek. De Zeienaar wil in 1984, na zijn minder ge slaagd voorbije seizoen op nieuw naar de top van de ama teursbende groeien. Opvallend bij de amateurs was ook de sterke prestatie van eerstejaar John De Mesmaecker die vier de werd. Bij de profs was er eigenlijk weinig strijd. Vander Helst en De Nul draaiden de kilometers rustig weg en had den in feite weinig oog voord klubtrui. Voor een prof 8 tuurlijk ook begrijpelijk. Of vallend was de goede kondit van de «Labiekes» Ploegleider Remi Van Vrtf kom, die er met de manschi pen al honderden kilomeK Vlaamse wegen heeft opzit# stond daar zelf nauwelijks va stomd van. «Sterke jongens bij. vanaf gend weekeind weten we dat wordt in de nationale v strijden. Het bestuur zou gr« de honderd overwinningen vorig jaar evenaren of verbö ren. Afwachten natui maar met deze kern toch mogelijk zijn> ■■■ligt"- of verbo natuurt I moetd I - H A. 40 - 2.3.1984 - De Voorpost WIELRENNEN De nieuwe voorschriften van de wielerwetgeving verboden voortaan dat een gewezen beroepswielrenner nog meedeed in liefhebberswedstryden en -kompetities. Dit deed Ronald Van Avermaet voor de keuze staan: ofwel stoppen met wielrennen, ofwel terug prof worden. Zoals jullie al wisten was de beroepsloopbaan van Ronald een ontgoocheling geworden, en na een periode van medita tie en bezinning kroop het bloed waar het niet gaan kon, en hij begon terug te oefenen, en vandaar weer mee te doen in de amateurskoersen. In het naseizoen won hij bijna in serie nog snel even 14 pal men. Dit in overweging geno men, besloot hij uiteindelijk toch maar eens opnieuw de sprong naar het beroepswieler leven te wagen. Kontakten had hij al gelegd met Albert Van Vlierberghe. Het vertrouwen was er wel, maar sponsoren is een prakti sche zaak, en einde januari was de zaak nog niet rond. Toen was het gauw zoeken naar een sponsor, maar geluk kig kwam Ronald terecht bij het Brussels Huis te Aalst. Na rijp beraad en veel onderhan delen was dhr. Van den Bos sche bereid zijn vertrouwen te schenken aan Ronald Van Avermaet, en daarmee is ons landje weer een beroepsrenner rijker. Dhr. Van den Bossche ver dient alle lof, want hij geeft hier toch een van onze klas- rijkste liefhebbers de kans om toch nog een profkarrière op te bouwen. Natuurlijk heeft hij als zakenman vooral het publi citair aspekt op het oog, maar toch moet men daarbuiten ook over een groot sporthart be schikken om uiteindelijk over te gaan tot het daadwerkelijk financieel steunen van een be roepsrenner. Wat het wielerprogramma van Ronald betreft, daarvoor heeft de renner de volledige vrijheid om zijn kalender volgens eigen inzicht samen te stellen. Het spreekt voor zichzelf dat hij hierbij rekening houdt met het feit dat het gebied Aalst-Den- dermonde-Asse-Ninove-Ge- raardsbergen-Wetteren-Gent voor het Brussels Huis het be langrijkste afzetgebied vormt. Ondertussen heeft hij een ge heel jaar tijd om te bewijzen dat hij een plaats in een prof- ploeg waard is en dat schept dus kansen op lange termijn. Dat is ook hetgeen dhr. Van den Bossche wenst voor deze al vaak door tegenslagen ge plaagde wielrenner. Wij spre ken elkaar nog wel, over enke le weken misschien al. Vóór het klubkampioénschap werd de wielerploeg Vooruit voorgesteld. Hier slaan ze allen samen op de pui van het gemeentehuis (k De wielerclub Vooruit uit St.- Gillis-Waas kant zijn clubkam pioenen. Bij de amateurs is dat Johan Coppen. Bij de juniors Frankie Weemaes en bij de nieuwelingen Tony Thiele man. Omdat slechts twee profs aan het kampioenschap deel namen werd hier geen titel toegekend In de reeks liefhebbers en profs waren 22 renners aan de start verschenen. Na twee ron den kwam er een afscheiding. Acht renners gingen aan de haal, waaronder Jean-Marie Van Gijsel, Johan Coppen, Rudy Saelens, Frankie Wie- landt, Etienne De Beule, Ru dy Roels en Danny Janssens. Hun voorsprong bleef echter vrij beperkt, wat voor gevolg had dat er. met nog vier ron den te rijden een hergroepe ring tot stand kwam. Op zowat tien kilometer voor de aankomst sloegen opnieuw zeven renners aan de haal. Frankie Wielandt, Rudy Sae lens, Johan Coppen, Etienne De beule. Frans Van Vlier berghe, Rudy Roels en Mark Meuleman. Met minder dan drie kilometer voor de boeg vormde zich een leidend trio met Johan Coppen, Frankie Wielandt en Etienne De Beu le. Het kwam tot een sprint onder hun drietjes, waarbij Coppen zich het snelst toonde, voor Wielandt en Etienne De Beule. De spurt voor de vierde plaats werd gewonnen door een erg verdienstelijke Rudy Saelens die zich net iets sneller toonde dan Frans Van Vlier berghe en Mark Meuleman. In de reeks nieuwelingen en juniors gingen na vier ronden elf renners aan de haal. Daar onder Peter Galle, Frankie Weemaes, Dirk De Cauwer, Edwin Enthove, Tony Thiele man, Guy Van Hese. Gunter De Bauw en Patrick Suy. Zij bleven voorop tot aan de streep, waarbij het tot sprint kwam die door Thieleman (nieuweling) gewonnen voor Frankie maes (juniors). Dirk De wer. Guy Van Hese en Galle. De twee Bart Heirwegh en Gino braecken, hadden blijkba. juiste trein gemist. Wielrennen. Ronald Van Avermaet omringd door de voorzitter en de sponsor Van den Bossche (a)

De Voorpost | 1984 | | pagina 40