BERLAARSE MINIVOETBALKOMPETITIE De kopploegen lieten van hun pluimen Gemotiveerde Van Dungen stuwt Pimpernel naar monsterskore EN BLIK OP DE NATIONALE KOMPETITIE 's Horse Ale Zele veroordeeld LOKERSE MINIVOETBALLIGA Ludwig's en Lokermotiv komen niet opdagen ivoetbal. Arsenal-Club 25 (k) elbal. Sinl-Gillis-Arsenal: Waar is de bal nu gebleven, vraagt de doelman zich af. (k) reinig ophefmakende gebeur- oissen in de nationale mini- letbalkompetitie deze week, kan de zware 4-13 thuisne- irlaag van Oud en Nieuw Van amme misschien als een ver- issing overkomen, doch van ry Swaene Jabbeke is reeds neer geweten dat zij te duch- d kereltjes zijn in de tweede Hide oor An Hyp Pimpernel lijken Ie problemen echter van de ian, Tegen Leupegem skoor- tn de mannen van voorzitter an Der Straeten zelfs 20 »r, doch over deze beide tdstrijden leest U elders eer. andacht dus, voor 2 derby's 3 ie in eerste nationale op het ogramma stonden, i de Lokerse Stedelijke wrthal nam het plaatselijke eal Mini het op tegen BMW e Leenheer Zele. De Leen- j Kr zou een overwinning ei- j nlijk best kunnen gebruiken n de volgende weken wat rt een geruster gemoed aan j vatten doch Real Mini kon et snel een aanvallend voet- il de bezoekers nooit enige ins hiertoe laten. Na de eer- periode was het echter tchts 1-0 maar bij de rust was 3 t kloof al opgelopen tot drie j elpunten (4-1). Na de rust 3 abbelden de bezoekers dan 3 el een beetje terug doch de 1 itand was al te groot gewor- :n om nog van enig punten- 1 win gewag te maken. De 9-6 2 idstand illustreert dit zonder rder kommcntaar. De doel- I ntenmakers nog even op een j ije bij Lokeren stonden Jac- I «s Hillaert (4) Eddy Hillaert I )en Jean Pierre Abbeel ach- I rhet kanon terwijl de 6 Zeel- doelpuntcn werden aangete- nd door Geert Christiaens, ink Goosscns (2), Julien 2; an Eetvelde (2) en Jean-Pier- Christiaens. De tweede streekderby in de hoogste reeks werd in Sint- Gillis gespeeld tussen het plaatselijke Mini Hörmann en Arsenal Zele. De thuisploeg telde voor de wedstrijd één puntje meer dan de bezoekers zodat de wedstrijd op papier alle kanten uitkon. Beide ploeg leken echter te bang om te verliezen zodat er spijtig genoeg niet veel te bele ven viel. Enkel de eerste helft van de eerste periode liep het bij Sint-Gillis op wieltjes ter wijl Arsenal het spel niet hoef de te maken en eerder de kat uit de boom keek. Toch kwam de thuisploeg al in de eerste minuut op voor sprong toen de alerte Karei De Mol een bal in de Zeelse ver dediging kon onderscheppen. In de tweede periode kon Mark Nijs, teruggekeerd na enige weken afwezigheid na een individuele poging de stand wel opdrijven tot 2-0 doch van het zwierige mini voetbal dat Sint-Gillis vroeger ooit speelde was niet veel meer te merken. Arsenal kwam in de wedstrijd en kon dan ook diep in de derde periode langs een strafcorner van Danny Van Lokeren ook nog terugko men tot 2-1. Dichter kwam de Zeienaren echter niet meer, hoe ze in de laatste periode ook nog aandrongen. Van De Moortel Zele ging ver liezen bij Press Shop Brugge en verspeelde hierdoor de kans om een plaatsje op te schuiven in de rangschikking Brugse ploegen zijn traditioneel erg moeilijk te bespelen ploegen. Het spel zat dan ook meteen op de wagen toen de scheids rechter met dienst reeds in de eerste minuten een duidelijke strafschop weigerde aan de be zoekers. Meteen daarop liep Brugge uit, en halfweg de tweede periode stond het al 4- 0. VDM speelde toen een tien tal minuten minivoetbal van de bovenste plank en dat loonde zich meteen. In een mum van tijd kwamen de bezoekers tot 6-4 terug. Toen miste men ech ter een strafcorner en dit bleek pyschologisch erg belangrijk, want toen de Westvlamingen wat later weer uitliepen vond Van De Moortel niet meer de kracht om terug te slaan. Geert Van Kerkhove (1), Guy Goosens (1) Ernest Van De Couter (2) en Erwin Van De Couter waren de auteurs van de Zeelse treffers, doch dit waren er 4 te weinig om een puntje in de wacht te slepen. In tweede nationale vergaat het de streekploegen heel wat slechter. Enkel Graph Zele kan op een geslaagd seizoen blikken maar voor Mini Temse en Horse Ale Zele wordt het hoogtijd om het roer om te gooien. Voor Horse Ale wordt de toe stand biezonder ernstig nu ook bij Eine werd verloren. Het begon nochtans goed voor de mannen van sekretaris Meys- kens. Na de eerste periode stonden ze immers 0-3 voor en leek de operatie redding een sukses te zullen worden. Doch Eine, gewaarschuwd na die spetterende eerste periode, kwam in de tweede periode sterk terug en skoorde 5 keer op rij zonder dat de bezoekers konden reageren. Wat wel belangrijk was was het missen van een strafcorner door Horse Ale op het mo ment dat het nog 1-3 was. Indien men hier had kunnen skoren was de wedstrijd wel licht een heel ander kant uitge gaan. Doch de bal ging er nu niet in en meteen waren de bezoekers hun laatste tikkeltje vertrouwen kwijt. In de twee de helft moesten er dus risiko's worden genomen doch een sterk counterende thuisploeg maakte daar dankbaar gebruik van. Met een 10-5 eindstand mochten ze dan ook gaan vie ren. De Zeelse doelpunten nog even: Julien Poppe (1), Philip pe Geens (1), Etienne De Block (1) en Seymortier (2). Nog zo'n bedreigde ploeg vormt zeker en vast Mini Tem se. De jongens van sekretaris Van Hoeylandt gingen nu met 7-2 de boot in bij Zwevegem en nu Dikkelvennen bij Heur- ne ging winnen verzeilen de Scheldejongens op een gedeel de derde laatste plaats met amper één puntje voorsprong op Heurne dat voorlaatste staat. Horse Ale dat nu al 3 punten achter ligt zal het dus nog wel erg moeilijk krijgen om zich nog te handhaven. Voor Grapho Zele zijn er hele maal geen problemen meer, doch voor de titel komen ze ook niet meer in aanmerking, zeker nu er thuis werd verloren tegen Erwetegem. De bezoe kers kwamen het eerst op voorsprong maar meteen daar op kon Jan Van Cauteren ge lijkstellen. Toen Erwetegem echter 3 doelpunten op rij maakte zakte de moed bij de thuisploeg en al kon men in de rest van de wedstrijd wel nog gelijke tred houden wat het skoren betreft, verder dan een eervolle 3-6 nederlaag kwam men niet meer. De overige twee Grapho treffers werden door Herman en Edmond Van Driessche aangetekend. In derde nationale bleef leider Lantaarn Zele ook tegen Naza reth met ruime cijfers aan de winst (5-1) terwijl ook Mini Elan Lokeren met een zege uitpakte bij Gent (3-7). Ook Mini Kruibeke haalde nog eens de volle buit binnen tegen Sleidinge (1-7). In vierde nationale lijkt de ti telstrijd een uitsluitend Wase aangelegenheid te zullen wor den. Bij de eerste vier ploegen immers 3 teams uit Groot-Sint- Gillis die echter (voorlopig?) de leiding nog aan Ingelmun- ster moeten laten. Kommer- ling De Klinge, 2 punten achter op Ingelmunster lijkt nog de beste uitgangspositie te heb ben nu ook bij Denderhoutem werd gewonnen Sportiva Sint- Gillis doet het op een derde plaats ook verre van slecht en won met 0-9 bij Oostende ter wijl Keukens Bogaert ook overtuigend won (3-9 bij Tielt). Als we daarbij onthouden dat liefst 4 ploegen uit vierde na tionale mogen overgaan naar de derde nationale begint hét er toch wel erg rooskleurig uit te zien voor de Wase vaandel dragers. (YEL Minivoetbal. DLN Zele (dm) Verrassende uitslagen bij de 21*" speeldag. Burm Moriaens kreeg op zijn donder van Valck dat vast niet als toppjoeg genoteerd stond. Erger nog was het voor Donk A. een topploeg, dat zomaar met 7-1 de laan ingestuurd werd door de KLJ Vriendenkring. Wan neer deze laatstcn in hun kun nen gaan geloven, zullen er nog wel groten een verrassing oplopen. BAC Raemdonck moest met een 4-4 uitslag vrede nemen tegen Baert, nochtans ook geen kopploeg. En leider Me- lior De Bruyne mag een kaars je branden want indien Mini- bond hun strafcorner niet mis ten was het 1-1 wat voor leider Melior maar flauw zou uit komen. Tenslotte won rodelanjaarn- drager Spaarkrediet zijn twee de wedstrijd tegen «gebuur» Roef Droeshout dat hen nu maar met twee puntjes meer voorafgaat. Vandaag vrijdag, match van de week: Spectrum tegen Joker, Als Paul De Kegel van partij is gaat het er vast en zeker span nen, Deze week maandag 27 februari was er terug een ver rassende uitslag nl. De ploeg van Jean Valck versloeg bijna Bommenwerper Vooruit. Zij misten een stratcorner en de mannen van De Vooruit moes ten .vrede nemen met een 2-2 uitslag. Uitslagen van vorige week BAC Raemdonck - Baert 4-4 Gredi Bauwens - Joker 0-6 Donk B - Tijl 2-4 Minibond - Melior De Bruy ne 0-1 Spaarkrediet - Roef Droes hout 4-3 Sportieven - Spectrum 0-5 Donk A - KLJ Vrienden 1-7 Pa en Gijs - Bomw. Vooruit 5-6 Burm Moriaens-Valei. 2-4 Stand na 21 speeldagen 1Melior De Bruyne 39 2. Joker 35 3. Bommenwerper Voor uit 35 4. BAC Raemdonck 31 5. Burm Moriaens 30 6. Spectrum 26 7. Gredi Bauwens 26 8. Minibond 26 9. Tijl 23 10. Donk A 23 11. Baert 17 12. Valck 16 13. KLJ Vriendenkring 13 14 Pa en Gijs 11 15. Donk B 9 16. Sportieven 6 17. Roef Droeshout 18. Spaarkrediet Minivoetbal. Real Mini Lokeren (dm) PIMPERNEL ZELE - V. LEUPEGEM 20-7 Leider Pimpernel heeft vrijdagavond doeltjeskennis gehouden in de Zeelse sporthal. Daarvoor was echter een sportieve tegenstander nodig en die werd gevonden in de persoon van Leupegem dat open en goed meedraaide maar niet bij machte bleek om dit Zeelse geweld te stoppen. 4 Minivoetbal, Pimpernel-Leupegem: Paul De Kegel plaatst nog een treffertje in de hoek (gvw) l^(^^^INIVOETBA^^^ 1 De Voorpost - 2.3.1984 - 43 Sint-Gillis (k) Voor de eerste maal dit sei zoen noteerden we in de Lo kerse minivoetballiga 2 for faits. Zowel Lokermotiv als Ludwig's Discotheek, lieten het tegen respcktievelijk Lei der Celtic en JH 74 afweten. Beide ploegen zullen vanzelf sprekend met de 10-0 forfait- skore bedacht worden, en met de nodige boetes daarbij. Daarom een vrij beperkte kompetitiedag deze week waarin dan op de koop toe nog één wedstrijd werd geschorst. Immers in de wedstrijd tussen Play Boys en Stanny Buyle Sport deden zich op een kleine 5 minuten van het einde ern stige incidenten voor, zodat de scheidsrechter met dienst be grijpelijkerwijze de aftocht floot. Op dat moment was de stand 5-4 in het voordeel van de thuisploeg. Sanilo - Baete Veranda's 7-4 Sanilo kwam nooit in de pro blemen tegen een vrij mat en aanvallend ongeordend spe lend Baete dat een in de eerste periode opgelopen achterstand (2-0) nooit meer wist te over bruggen. Daar was echter wel wat pech mee gemoeid want nadat Pa trick Van De Vyvere de stand had geopend skoorde Jacques Baete in eigen netten. In de tweede periode bleef de kloof identiek (3-1) door doelpunten van Van Hoorick (S) en Buyssens (B) Idem voor de derde periode waar Perdaen (S) en Van Damme (B) de doelpunten maakten. In de laatste 13 minuten was het overwicht van de thuisploeg nog duidelijker dit resulteerde nog in 3 treffers: Perdaen, Van de Vijvere en Van Hoorick waren de schutters. Voor Bae te konden Rogiers en Baete (die hiermee zijn foutje enigs zins goedmaakte) nog tegen- skoren. Elan - De Spuiters 4-1 Door het vele bluswerk van de jongste weken zijn de Spuiters blijkbaar eenbeetje uit hun rit me gehaald want tegen Elan hadden ze werkelijk niet veel in de pap te brokken. Bij de rust was het al 2-0 langs Van Osselaer en De Smet ter wijl na de kampwisseling De Smet met nog 2 doelpunten kon opdrijven tot 4-0. In de laatste minuten kon Van Kerckhove voor de moedige brandweermannen nog de eer redden. De Schrijver - R.W.L. 6-3 De Rijkswachtploeg speelde beslist één van de betere wed strijden van dit seizoen. Enkel in de laatste periode kon De Schrijver, dat een betere fysiek -an de dag legde en bovendien wat meer geluk kende in de afwerking, het verschil maken. Tot voor de aanvang van de derde periode was het immers nog steeds 3-3 na doelpunten van Van Laere (2) en Dc Bock voor de thuisploeg en Platinck (2) en Van Acker voor de bezoekers. In die laatste minuten ging zoals reeds gezegd de Rijks wachtploeg door de knieën en er kwamen nog goals binnen van Van Laere (2) en Philips. Chalet - 't Wiel 3-8 De wedstrijd tussen de twee 'discotheekploegen van de Sta tionstraat' verliep duidelijk in het voordeel van de bezoekers. In elke periode legden zij een rustig meesterschap aan de dag gekruid met in totaal 8 doel punten. Het skoreverloop over de vier perioden geeft een dui delijker beeld over de super- matie van de Wiel-jongens: 1- 3, 2-4, 3-7, 3-8. Voor de treffers hier zorgden: Van Driessche en De Roover (2) voor 't Chalet terwijl Roels met 5 doelpunten de grote mijnheer was bij 't Wiel. Mur phy en Vrijdag maakten dc skore rond. (YEL) Minivoetbal is een aantrekke lijke sporttak wanneer de bei de tegenstanders met het ge dacht het veld oprennen om eens voor spektakel te zorgen. Maar dit is een stelling die wellicht bij ejk sportevene ment past. Pimpernel nam een snelle en vinnige start en dit resulteerde zich in een 3-0 stand na doclpunte nvan Ber- kers, Abbeel en De Kegel. Kris Huizenga, in Zele niet onbekend, was de animator bij de bezoekers maar kon niet verhinderen dat de thuisploeg vrij vlot naar een 7-2 rustscore uitliep. In deze periode had Van Dungen zich met een fraaie aktie in de kijker ge speeld De toegesnelde Ab beel rondde af met een knal in de kruising. Na de pauze gingen de lokalen op hun elan door en had Leu pegem alle moeite om het ver dedigend waar te maken tegen de supersnelle aanvalsgolven. Piet Abbeel zou een belangrij ke rol opeisen in deze mini voetbalshow toen hij in de der de periode een copybook- voorzet van John Coles schitte rend met het hoofd afwerkte. Een hoogstaand technisch staaltje voltrok zich in de vier de periode wanneer Abbeel met de rug naar het bezoeken de doel werd aangespeeld. Hij verraste de Leupegem-doel- man die hem in de rug dekte dekte met een liftbal terwijl hij met een schitterende beweging rond zijn obstakel draaide De Zclenaar kwam net op tijd om het balletje met de voet te stoppen en kalm in doel te besluiten. Hij kreeg er een staande ovatie voor van het aanwezige publiek dat het best naar zijn zin had met dit hoog staand vertoon. Via 1-4 liep de eindscore uit naar 20-7 en dit was het pro- duktieve werk van Piet Abbeel (7). Jan Berkers (6). Pol De Kegel (3), Van Dorp (3). Van Dungen (1) en Bruggeman (1). Na deze schietoefening reist Pimpernel naar DS Jabbeke waar hen een nieuw duel in de top te wachten staat, (ajz)

De Voorpost | 1984 | | pagina 43