Regionaal Olympisch Komitee profileert zich ijna tweehonderd kleurrijke figuurtjes Kampioen nog niet gekend! Het verruimde krachten NTERSCH0LENVELDL00P GREMBERGEN: SCHAAKKLUB PION AALST De Voorpost - 2.3.1984 - 45 ATLETIEK öski g dit Olympisch jaar Serajewo ligt pas achter de rug, as Angeles wenkt steekt ook het Regionaal Olympisch )oinité arrondissement Dendermonde, duidelijker dan tvoren, zijn neus aan het venster. 'oorzitter Alfons Abbeloos drukte het tijdens een vorige laandagavond belegde perskonferentie aldus uit: «Het .O.I.C.-arrondissement Dendermonde wil zyn ivoren oren verlaten, heeft zich daartoe bestuurlijk vernieuwd ac' n verruimd en wil, via de media, aan de bevolking ekend maken, welke aktiviteiten het ontplooit en ten pe ehoeve van wie. )at het arrondissementeel bestuur van (public-relations) c.mi ranten weet, bewees dat diezelfde maandagavond nog, dstri oor iedere aanwezige waren op het appel: senator O. •fca 'an den Broeck, de heer André D'Hondt, voorzitter eua OIC-arrondissement St.-Niklaas, schepen van de sport m! it het arrondissement, voorzitters van gemeentelijke ortraden en de sportlui Kris De Ridder (Lebbeke) en itrick De Koninck (Grembergen) meteen op te nemen «De Orde van de Haring» en ze te garneren met een lassend teken van waardigheid. ddcj crruimd bestuur it het doel een betere sprei- ag te bekomen van de be- lursleden over het gehele ar- WJ odissement, werd de be- ar rorskern van het Regionaal v lympisch Comité arrondisse- !0r8 ent Dendermonde verruimd. mi komt er immers op aan 1 Ie sportievelingen uit het ar- :n ndissement bij de werking te 'N°n «rekken. bestuur ziet er nu uit Erevoorzitter is Octaaf ,eS® in den Broeck. Jarenlang ir ts hij voorzitter van het ar- CID odissementcel bestuur, maar P aien hij, namens zijn partij, is in het BOIC zetelt, werd in die functie opgevolgd »r Alfons Abbeloos, sport- nctionaris te Lebbeke. Het cretariaatswerk wordt ver- t door Rita Van Hauwer- speAeiren, lie. L.O. uit Lebbeke. ictbi penningen worden beheerd Jan Van Damme. direc- Hu ur Olympos uit Dendermon- rs nxVoor de public-relations tat Eddy Van Paeschen, ma- faal tgcr uit Dendermonde in. Imat Maken verder deel uit van het bestuur: Chris Bruylandt, lera res (Dendermonde). Mare de Smedt, regent L.O. (Dender monde), Mare Heymans (sche pen voor de sport (Buggen- hout), Jef Van Driessche, lie. L.O. (Zele), Rudy Van der Heyden. sportfunctionaris (Wetteren), Frank Veldeman, geneesheer (Dendermonde) en Willy Walraevens, beheer der sporthal (Dendermonde). Het lokaal van het regionaal Olympisch comité is gevestigd in «Pub Churchill» te Dender monde. Het regionaal comité stelt zich tot doel jonge atleten, die op basis van hun prestaties. Olympische ambities mogen koesteren, te steunen In een zo ruim mogelijke zin. Deze steun situeert zich op het morele plan, maar ook op het administratieve en zelfs op het financiële. Het ligt in dc be doeling van het comité a.h.w. een steunvlak te worden voor atleten die Olympische ambi ties koesteren. Een andere doelstelling van het regionaal comité is de pro spectie. Op dat domein, zei Mare Heymans, tijdens zijn toelichting, ligt in Vlaanderen nog een heel terrein braak. De opsplitsing van het boic in pro vinciale en verder in regionale comités heeft zeker zijn nut bij het overbruggen van de kloof tussen atleet en Olympische instanties. Nacht van de sport Om voornoemde doelstellin gen te realiseren is het noodza kelijk dat het regionaal Olym pisch comité zich ook naar bui ten uit manifesteert. Plannen bestaan dan ook om in de komende maanden, op een nog te bepalen datum en plaats - vermoedelijk de sporthal te Appels - een nacht van de Sport te organiseren. Daarin zal vervat liggen: een wedstrijd waarbij de gemeen ten uit het arrondissement het tegen mekaar opnemen met een ploeg die zowel theoreti sche ais praktische proeven moet afleggen Tijdens die Nacht van de Sport zal ook de Olympische elite van ons arrondissement voor gesteld worden aan het grote publiek. Evenals enkele jonge beloften, die hun ambities op de Spelen van 1988 hebben gericht Als omlijsting van deze inter gemeentelijke wedstrijd en van de voorstelling van de atle ten, zullen ex-Olympische ve detten komen praten over hun ervaringen. Ook het showas pect zal tijdens deze nacht niet over het hoofd gezien worden. Als sportlui die behoren tot de Olympische elite kan het ar rondissement Dendermonde o.a. de Hamse zwemster Sabi ne Pauwels, dc rolstoelatleet Mare De Vos uit Wetteren en boogschutter Patrick De Ko ninck uit Grembergen naar vo ren schuiven. Jonge beloften zijn alleszins Karine Van Doorsselaer uit Wetteren, een speerwerpster van formaat en Kris De Ridder uit Lebbeke, een veelbelovende polsstok springer. Enkele weken gele den sprong hij zich nog indoor val-kampioen alle kategorieën. Superstar In tegenstelling tot de vorige edities, zal Superstar 1984, een evenement waaraan het regio naal Olympisch Comité zijn medewerking verleent, opge bouwd zijn als een inter-arron- dissementele wedstrijd per ploeg. Ieder arrondissement (Gent, St.-Niklaas, Dender monde en Oudenaarde) zal zo wel een vrouwen- als een man- nenploeg, bestaande uit vijf personen, afvaardigen. De proeven zijn dezelfde als deze van de individuele superstar, maar het klassement wordt per ploeg opgemaakt. Voor de mannen behelzen de proeven o.a. 500 m. wielrennen op pis te, gewichtheffen, basketbal- proef, doelschieten (voetbal), hindernislopen, pompen en springen aan de Zweedse bank. De dames hebben de keuze uit wielrennen op piste, koorddapsen, basketbalproef, handbalproef, pistoolschieten, hindernislopen, pompen en springen (Zweedse bank). De wedstrijden zijn voorzien op de vrijdagen 11 en 18 mei, de finale wordt betwist op vrij dag 25 mei, tussen de winnaars van de beide schiftingen. Schif tingen en finale grijpen plaats op het middenplein van het Gentse Sportpaleis, telkens te 19 u. Alle kandidaten moeten zich voordragen via het arrondisse menteel secretariaat Rita Van Hauwermeiren, Belle straat 70, Lebbeke. Van de acht geciteerde proeven wor den er enkel vijf afgelegd. Deelname aan de discipline die men als atleet beoefent is niet toegelaten. Gentse Lentebeurs Tijdens de Lentebeurs te Gent, die doorgaat van 3 tot 11 maart, organiseren BOIC- Oost-Vlaanderen en Sport- lnn-NV talrijke sportaktivitei- ten. Van karabijn- en pistool schieten tot jazzgymnastiek, korfbal, karate, cyclobal en handbal. Op het programma staat o.a. era voor zes^e maa' werd te Grembergen-Dendermonde interscholenveldloop georganiseerd en de oudervereni- a tg van de gemeentelijke jongensschool van Grembergen akc teg voor het gebeuren dit jaar opnieuw de logistieke i van atletiekklub AC Denderland. De baan en het [terrein langs de Oudkerkhofstraat lagen er keurig lc,™ j. Het zag er trouwens allemaal heel kleurrijk uit, bijna :s «hor mderd jeugdige atleten in opvallende jogging-shirts enkele felgekleurde spandoeken van sponsors. Maar Y£l ht gezellig was het zaterdag toch niet! Dat kon met zulke tersomstandigheden nauwelijks. Koud, miezerig weer in eherp kontrast met de figuurtjes die het moesten waar- uken. De vaders hadden een goede uitvlucht om binnen |j de pint te blijven en alleen stevig ingeduffelde moeders 131 leken vaak bereid de nakomeling wat vokale steun mee te 14] tien 13*1 ze deden hun best, de Dendermondse jongens en risjes. Al is het dan wat zielig twee zevenjarige meisjes m pisterondc zwaar te zien uithijgen, Nele won, Sandra '*is toch verdienstelijk tweede. Het andere geslacht ging steviger tegenaan. Vaak met vedettenallures en wan- het dan tenslotte toch niet in het voordeel eindigde, is er ook hier meestal een aanvaardbare reden voor. Ie organisatie was fyn en het Rode Kruis moest nergens igrüpen, de geschokte zieltjes van de geklopten werden 17-3 iet cola en chips aardig bijgewerkt en de moeders zochten 17-21 Dost bij een bakje koffie. En wanneer schepenen Dierick Meulebroeck de wisselbekers openbare werken en lerwijs aan Baasrode bij de meisjes en Grembergen by jongens overhandigden, volgde zoals by de echte jy.jj rootse gelegenheden een ereronde. Die werd trouwens tg speels gelopen. Grembergen; 8. Van Ectvclde Wim, Oudcgem; 9. Schollaert Chr., Boonwijk; 10. De Haeck Wim, Oudegcm; 11. Goeman Johan. Oudegem; 12. De \l', E UITSLAGEN 17.k Studiejaar Meisjes: Hiel Nele en 2. Lauwe rs ndra. Studiejaar Jongens: Olivier De Smedt, Oude- Tro8h Gunther, 13. Dc Vis- la" 2. Criel Hans. Grember- Sven. Oudegem; 14. De ;nl 3. Van Hecke Tommy, Roker Bart- Oudegem; 15. •degcm; 4. Van Schepda'c! Van Bentcn Steven. Oude- Ht oen. Boonwijk; 5. Gerlo 8cm- Jrgo. Baasrode; 6. Van 2de Leerjaar meisjes: ie Jos, Grembergen; 7. 1. Onselaerc Grcetje en 2. Maarschalck Thomas, Van Hoey An uit Baasrode. lnterscholencross te Grembergen: de vrouwelijke veteranen ein digden als volgt: 1. Marie-Rose Van Schoor, 2. Eliane De Mol, 3. De Batselier (c) fscholencross te Grembergen. Op het podium v.l.n.r. Sabine '<"1 Loey (2), Lieve Leemans (I) en Geertje Troch (3). (c) 2de Leerjaar jongens: 1 Van der Heyden Peter, Ou degem; 2. Bccave Serge, Ap pels; 3. Biesemans Wouter, Baasrode en Van Eetveldc Tom uit Oudegem; 5. De Wac- le Danny. Grembergen; 6. Dc Leenheer Nico, Grembergen; 7. Verhofstadt Steven, Grem bergen; 8. Van De Sompel Bart, 9. Van Mossevelde Da vy, Oudegem; 10. Thienpondt Johan, Appels; 11. Cappuyns Jeff., Grembergen; 12. Core- mans Kersten, Grembergen; 13. Joos Philippe, Oudegem; 14. Claessens Steve, Grember gen; 15. Roels Werner, Oude gem; 16. Heyvaert Lode, Grembergen; 17, Vinck Jur- gen, Oudegem; 18. Peleman Kris, Oudegem; 19. Segers Tim, Oudegem; 20. De Batse lier Filip, Grembergen, 21. Claus Steve, Grembergen en 22. Van Laer Jurgen, Oudegem. 3de Leerjaar meisjes: 1. Jacobs An, 2. Van Keer Viona en 3. De Smedt Heidi. 3de Leerjaar jongens: 1. De Kimpe Gunther, Oude gem; 2. De Kimpe Lucien, Baasrode; 3. Van Herreweghe Samuel, Grembergen; 4. Van den Abbeele Jurgen. Grem bergen; 5. Govaert Filip, Grembergen; 6. Dooms Bru no, Baasrode; 7. Pirijns Gun ther, Grembereen; 8 De Kim pe Geert, Baasrode; 9. Criel Geert, Grembergen; 10. Lam- brecht Kenneth. Oudegem; 11. Van Goethem Bart, Baas rode; 12. Heyman Filip, Grembergen; 13. Nardi Wan- ba, Boonwijk; 14. Cool Stan- ny, Oudegem; 15. Bisschop Fi lip, Grembergen; 16. Ravijts Davy, Grembergen; 17. Van Heek Jurgen, Appels; 18. Joutsma Peter, Oudegem; 19. Huyck Lieven. 20. Segers Tom, Grembergen; 21. Lam- brecht Pieter, Grembergen; 22. Pauwels K., Grembergen; 23. Dacs Ivan, Baasrode; 24. Van Poucke Steven, Appels; 25. Mooren Jochen, Baasrode; 26. Van Geertergen Mark, Boonwijk; 27. Goeman Hans, Oudegem; 28. Daman Bart, Baasrode. 4de Leerjaar meisjes: 1. De Kimpe Rita, Baasrode: 2. Mannaert Peggy, Baasrode, 3. Roels Heidi, Grembergen, 4 Ravijts Cyndy, Grember gen; 5. Kindt Elke, Baasrode en 6. Van Cakerbergh Katy, Boonwijk. 4de Leerjaar jongens: 1. Huttener Filip. Appels; 2. Van den Berghe Dirk. Oude gem; 3. Van Loey Nico, Grem bergen; 4 De Peuseleir Koen, Oudegem; 5. Veldeman Nick, Grembergen; 6. Colman Guy, Oudegem; 7. Delagay Raf, Grembergen; 8. Van Belle Ste en dit op zaterdag 11 maart te 14 u., een handbalwedstrijd tussen de scholieren van Ajax Lebbeke en Avanti Lebbeke. Tijdens een cocktail op woens dag 7 maart, zullen volgende trofeeën uitgereikt worden: de beste sportpromotor 1984, de beste prestaties anders-valie- den (meisje en jongen), de beste jonge belofte (meisje en jongen). Om de vier jaar, in het kader van de Olympische spelen zal bovendien een tro fee uitgereikt worden aan een Oostvlaming, die op interna tionaal niveau hoog gekwo- teerd staat. In een slotwoord van deze perskonferentie, net voor de (h)orden haringen aanrukten, wees erevoorzitter Octaaf Van den Broeck op de nieuwe geest die waait doorheen het Regio naal Olympisch Comité. On der impuls van voorzitter Al fons Abbeloos, aldus de sena tor, zal het comité zich op nieuw intens kunnen bezighou den met de begeleiding van de jonge atleten. Orde van de haring Ter gelegenheid van deze pers konferentie hield het Regio naal Comité ook een boreling boven de grill. Het betreft «De Orde van de Haring». Bedoeling van deze orde is iedereen die zich op enigerlei wijze verdienstelijk gemaakt heeft voor de verspreiding van de Olympische gedachte in het algemeen en voor de promotie van het Regionaal Olympisch Comité in het bijzonder, in deze orde op te nemen. Hij of zij ontvangt dan als teken van waardigheid het ereteken van de orde en plaatst meteen zijn handtekening in het Gulden Boek. Omdat iedereen door zijn aan wezigheid deze orde reeds hac verdiend gelastte senator Vat den Broeck zich meteen me die taak. Pierre Van Rossen SCHAKEN lnterscholencross te Grembergen: Paul Van den Bossche, die tweede werd bij de seniors, reikt hier sportief de hand aan winnaar Theo Van A vermaet. Mark Godefroid was derde (c) fan, Appels; 9. De Koning Jimmy, Baasrode; 10. Verkoe len Peter. Baasrode; 11. V.d. Heyden Wim, Oudegem; 12. Govaert Steven, Grembergen; 13. Vereertbruggen Donald, Appels; 14. Verbcrckmoes St.. Grembergen: 15. Riet Sven, Appels; 16. Van Belle Kristof; 17. Mariön Gunther, Oude gem; 18. Claessens Bart, Grembergen; 19. Joritsma Jor- gen. Oudegem; 20. Lichtert Jochen. Baasrode; 21. Leys Marnix, Boonwijk; 22. Dierick Bob, Grembergen; 23. Van Spitael Kris, Baasrode; 24. Jansens J.; 25. Verhavert Tom. Appels; 26. De Saede- leer Johan, Oudegem; 27. Goeman Robby, Oudegem; 28. Depoullon Pieter, Grem bergen. 5de Meisjes: 1. Brusselmans Chantal, Baas rode en 2. Schollaert Sabrine, Boonwijk. 5de Leerjaar jongens: 1. Jurgens Bart, Oudegem; 2. Verstrepen Wim, Appels; 3 De Mulder Chris, Grember gen; 4. Moens Johan, Oude gem; 5. Baetcn Tom, Appels; 6. Moens Gert, Grembergen; 7. Smet Stefan, Grembergen; 8. Onselaere Bart, Grember gen; 9. Michiels Bart, Appels; 10. Bonnaercns Steven, Grem bergen; 11. Claus Dirk, 12. Van Cauwenbergh Ive, Grem bergen; 13. Cammerman Ste ven, Appels; 14. Van Uytvang Sam, Grembergen; 15. Dierick Kris, Grembergen; 16. Van Hecke Wim, Boonwijk; 17. Sacré Johan, Oudegem. 18 Dc Winne Guy, Grembergen, 19. Veldeman David, Appels. 20. De Visscher Sven, Oude gem; 21. De Wilde Kris, Grembergen; 22. Van Hecke Mario. Appels, en 23, Van den Broele Ronnv 6de Leerjaar meisjes: 1. Leemans Lieve. Baasrode; 2. Van Loey Sabrine, Grem bergen; 3 Troch Geertje, Baasrode; 4. Verberckmoes Hilde, Grembergen; 5. Van Beveren Cindy, Gcembergen; 6. Delagayc Inge, Grem bergen. 6de Leerjaar jongens: 1 Degevy Jan. Grembergen: 2. De Vos Peter, Appels; 3 Van Damme Piet, Grember gen; 4. Van Limbergen Tom Appels; 5 Buyl Dirk, Oude gem; 6. Fierens Kurt, Grem bergen; 7. Van Houwe Raf Appels; 8. Ringoot Davy Baasrode; 9. Dierick Tom Grembergen; 10. Germeys Bert. Oudegem; 11 Bornauw Patrick. Appels en 12. Janse- gers Pieter. Oudegem. Dames: 1. Van Schoore Marie-Rose, 2. De Mol Eliane, Baasrode en 3. De Batselier Cornelia, Baas rode. Heren: 1. De Kimpe Emicl 35, Baasrode, 2. Thienpondt Fran cois - 30, Appels; 3. Van Cauwenberghe Gerard 35, Grembergen; 4. Van Nuffel Bart. Oudegem; 5. De Koning Jozef 35, Baasrode; 6. Schollaert Jonny 35, Boon wijk; 7. Smet Jacques, Grem bergen; 8. Cammerman Wer ner, Appels; 9. Daman Jef 35, Baasrode; 10. Lauwers Julien 35, Grembergen; 11. De Clercq Gustaaf, Grember gen; 12. Godefroid Mare - 35, Grembergen; 13. Roels Phile mon 35, Grembergen; 14. Van den Bossche - 35, Grem bergen en 15. Van Havermaet Theo, Grembergen ALGEMENE RANGSCHIKKING: Meisjes: 1. Baasrode 191 pun ten en 2. Boonwijk met 15 punten. Jongens: 1 Grembergen 481 punten. 2 Oudegem 362. 3 Appels 207, 4. Baasrode 159 en 5. Boonwijk 43 punten. Hugo AERTS De voorlaatste speeldag heeft een tip van de sluier opgelicht. Tot vorige donderdag stonden Freddy Vanhee en Mare Ghy- sels nog samen aan de leiding. Bernard De Wolf die reeds eerder de scalp van Mare Ghy- sels aan zijn trofeeënkast had toegevoegd, maakte donder dag komaf met de andere lei der. De andere titelpretèhdent had het niet onder de markt met Frans De Smet. Na zijn lijfvariant, l.é4 é5 2.PO Dé7!?!, te hebben gespeeld moest hij na enkele minder secure zetten, volledig op va banque spelen. Beide spelers, door tijdnood overmand, maakten er een snelschaakduel van. Door een blunder ver kwanselde Frans zijn winst kansen. De partij werd afge broken en is hoogstwaarschijn lijk gewonnen voor de zwart- speler. Voor Mark Boterbergh schijnt er maar geen einde aan de zwarte reeks te willen ko men Remi Limbourg trakteer de hem op een veertiende ne derlaag in 17 wedstrijden. Frangois Van Tittelboom be zigde de Spaanse ruilvariant die hem een licht voordeel waarborgt in de tcorie. Maar tussen de teorie en de praktijk bestaat er vaak een hemels breed verschil. Dirk Ghysens veroverde een pion die echter net niet voldoende bleek voor de winst. Uitslagen eerste reeks: Baeten - De Mol: 0-3 forfait Vanhee - De Wolf: 1-3 De Smet - Ghysels: afge broken Van Tittelboom - Ghysens: 2-2 Limbourg - Boterbergh: 3-1 Stand: 1. Vanhee 41 12 17 2. Ghysels 40 12 /16 3. Limbourg 37 10,5/16 4. De Wolf 36 9,5/17 5. DeSmet 34 8,5/17 6. De Mol 32 7,5/17 7. V. Tittelboom 32 7,5/17 8 Baeten 29 8,5/18 9. Ghysens 28 6 /16 10. Boterbergh 21 2 17 In de tweede reeks viel de verrassing van de avond te no teren. Leider Dirk Inzé verpat ste een stuk tegen de laatstge- klasseerde Herman Van Lier- de die de gift gretig aanvaard de. Hierdoor kon Herman zijn plaats in de tweede reeks be veiligen ten koste van een ont goochelde Dolf Meyts die na zijn nederlaag tegen Theo Vandergoten onmiddellijk een whisky liet aanrukken. Her man Sneppe kan een gouden zaak doen door zijn afgebro ken partij tegen Fernand Van Cauwenberge tot winst te voe ren, wat ons zeker doenbaar lijkt. Uitslagen tweede reeks: Sneppe - Van Cauwenberge: afgebroken De Valck - Cherretté 3-1 Vandergoten - Meyts 3-1 Van Lierde - Inzé 3-1 Stand: 1. Inzé 2. De Valck 3. Sneppe 4. Vandergoten 5. V.d. Houtte 6. Cherretté 26 7. V. Cauwenberge 23 8. Van Lierde 23 9. Meyts 22 35 10.5/15 10 /16 10 /15 10 /15 9.5/16 6 /14 4.5/14 4 /15 3 /16 NIEUWE ELO-RANGSCHIK- KING PER 1 MAART 1984: Uit de bestuursvergadering van vorige week donderdag kon worden afgeleid dat men tevreden is over het persoon lijk berekenen van de rang schikking van de spelers maar dan liever op basis van het systeem toegepast door de K.B.S.B Hieronder de nieuwe punten op basis van het KBSB-sys- tecm berekend door Herman Sneppe. Klachten hierover dienen dus aan hem geadres seerd te worden. Uit deze rangschikking valt ook duidelijk op te maken dat er na de eerste vijf, waaronder dan nog Paul Matthijs die niet meer speelde, een duidelijke kloof te. constateren is. Her man Sneppe knoopt hieraan de bedenking vast om een exce- lentierceks in te voeren. Graag uw reakties hierover. 1. Ghysels 2089, 2. Baeten 2057, 3. Vanhee 2042. 4. Mat- thys Paul 2024, 5. Limbourg 2010, 6. De Backer Frank 1921, 7. De Wolf 1919, 8. De Smet 18%, D. Van den Bosch 1885, 10. Inzé 1883, 11. Putte- man 1876, 12. Sneppe en De Coster 1861, 13. De Mol 1859. 14. Ghysens 1827, 15. Vander goten 1822, 16. Van Tittel boom Fr. 1819, 17. Van Cot- them 1813, 18. De Valck 1801. 19. Van den Houtte 1783, 20. De Backer Mark 1782, 21. Bo terbergh Mark 1767, 22. Meu- leman 1736, 23. Ponnet 1720, 24. Cherretté 1712, 25. Boter bergh Benny 1707, 26. Van Cauwenberge 1698, 27. Van Lierde en Van Driessche 1633, 29. Matthijs Frans 1631, 30. De Munter 1630, 31. Baeyens 1619, 32. Meyts en Nijs 1608, 34. Hooft 1555, 35. Van Tittel boom E. 1554, 36. Hoebeke 1550, 37. Torrekens 1548, 38. Wai Kong Yu 1512, 39. Ne vens 1499, 40. 'Jacobs 1483 en 41. De Cremer 1375. V.E.M. De Lebbekenaar De Koning is dé kampioen van de streek in het boogschieten. Kris De Ridder uit Lebbeke is Belgisch kampioen polsstoksprin- gen bij de juniors (ev)

De Voorpost | 1984 | | pagina 45