Davidsfonds Dendermonde rond gespreksavonden af Dendermonde Rijksmiddenschool zefle deuren open Telegram-aktie ten voordele van Teledienst Dendermonde heeft tweevoudig wereldkampioen Bond van Grote en Jonge Gezinnen Erpe-Mere nodigt grootouders uit Lions Club Dendermonde gaf vierde galabal Bollen weer populair in Schoonaarde Dorpsraad Meldert Problemen Verkeer en Begraafplaats Dendermonde en Grembergen Dendermonde. Heel wat belangstelling voor 8 - 2.3.1984 - De Voorpost Dendermonde De tweevoudige wereldkampioen Frans Coppieters (v) Meer dan honderd luisteraars- uitzonderlijke kennis van za- positie van een aantal bestand- kursisten hebben gedurende ken die hem toeliet haast spe- delen en het komt erop aan om een negental bijeenkomsten in lenderwijs dieper in te gaan op al deze bestanddelen zo har- het Hoger Handelsinstituut te vele ongekende of verkeerd monieus mogelijk te bezitten. Dendermonde geboeid geluis- begrepen facetten die het voor De mens moet bievoorbeeld terd naar de uiteenzettingen ons toch zo mysterieuze oos- open staan voor de anderen, van professor Libbrecht. Het terse denken inhoudt. hij leeft niet voor zichzelf, hij tema van deze avonden had De laatste avond was voorbe- moet zichzelf kunnen overstij- steeds betrekking tot de Wes- houden aan het stellen van gen en leren leven niet alle terse mens en de Oosterse vragen. Het dient gezegd dat problemen die daarmee ver wijsheid. In de loop van deze de vele aandachtige luister- bonden zijn. Hij moet kunnen kursus kwamen zowat alle as- aars, die de lessenreeks op uit- denken, maar ook kunnen lief- pekten van de Oosterse wijs- nodiging van het Davidsfonds hebben. Maar allerbelangrijkst heid aan bod en werden ver- Dendermonde hadden bijge- is dat de mens leert te leven schillende ideologische en reli- woond, ook voor flink wat stof van de anderen zoals ze zijn en gieuze stromingen uitgediept zorgden. Spreker zou ingaan zo stilaan maar zeker de weg en getoetst aan onze westerse op de hem gestelde vragen en naar de volmaakte harmonie begrippen Professor Lib- zelfs niet nalaten om zijn eigen bewandelt. Professor Lib- Dendermonde. Professor Libbrecht mocht zich in heel brecht deed dat telkens op een visie weer te geven over be- brecht werd na afloop van de wat belangstelling verheugen bij zijn IO-delige lessenreeks buitengewone en biezonder paalde problemen. Maar tel- kursus en het vragenuurtje be- over de oosterse wijsheid (foto piet hermans) aangename manier. Met de kens weer keerde hij terug dankt door Mevrouw Hey- nodige zin voor humor, met de naar het uitgangspunt van zijn mans-Dompas, voorzitter van nodige afstandelijkheid wan- kursus; de mens en bijgevolg de Dendermondse neer het moest en ook met een ook de mensheid zijn een kom- Davidsfondsafdeling. F80tS|S0it6B'l t>6 Dendermonde. Een beeld van de kursisten die de lessen over oosterse wijsheid volgden op uitnodiging van het Davidsfonds (foto piet hermans) Frans Coppieters primus inter pares Op de wereldkampioenschappen sier- en zangvogels dat in het Westduitse Pirmasens werd gehouden, werd Frans Coppieters uit Sint-Gillis-Dendermonde tweemaal wereld kampioen. Hy werd bekroond als de beste in de kleine Europese vogels in de reeksen vinkachtigen en gorzen en mussen. Het was zijn allereerste deelname aan een derge lijke wereldshow. In de reeks vinkachtigen was hij de beste met zijn eigen kweek appelvink. Hij liet de deelnemers uit Rusland, Tsje- choslovakije. Oostenrijk, Joe goslavië en Duitsland ver ach ter zich. Deze uitzonderlijke vogel, uitzonderlijk door zijn kleur en houding, kreeg van de internationale keurmeesters 93 punten op honderd en was daarmee stukken beter dan zijn vele soortgenoten. In de reeks gorzen en mifssen exposeerde Frans Coppieters drie vogels. De grauwe gors werd zonder noemenswaardige tegenstand kampioen. De grootste belagers waren de twee ingezette rietgorzen van hetzelfde kwëekhuis, zodat goud en zilver verhuisden naar Sint-Gillis-Dendermonde. De grauwe gors hadden de plaat selijke en Oosteuropese keur meesters nooit zo afgericht ge zien. Uniek in kleur en teke ning schitterden deze vogels. Men diende zelfs hoog gekwo: teerde naslagwerken over vo gels te raadplegen om zeker te. zijn van de naam van de vogel. •Ook nationaal in de kijker Niet alleen op de wereldkam pioenschappen siervogels haal de Frans Coppieters goud en zilver. Ook op het Belgisch kampioenschap van de Orni thologische Federatie behaal de hij goud en zilver van Li zard een Engelse postuurkana rie. En op het kampioenschap van de Belgische Ornithologi sche Unie waarin alle orni thologische federaties zijn ver enigd was er een gouden plak voor zijn appelvink en grauwe gors, zilver voor de rietgors en de border en brons voor lizard. Met dergelijke re sultaten zou menig vogellief hebber de koning te rijk zijn. Door zijn eigen club «De Geelgors» uit Oudegem werd deze meervoudige Belgische en wereldkampioen reeds pas send gehuldigd. Dat deed ook al het gewest Dendermonde. Op enige erkenning van de stad wacht Frans Coppieters nog steeds. Hij stelt zich de vraag of hij net als in 1979 niet over het hoofd wordt gezien door de stedelijke autoriteiten. Geruime tijd geleden infor meerde volksvertegenwoordi ger J.ohan De Mol naar de plannen van minister van Openbare Werken Olivier, omtrent de fietspaden op de rijksweg 60 te Dendermonde en Grembergen. Fietsers, lichtte Johan De Mol de minister toe, blijven Yaak verstoken van de noodza kelijke infrastruktuur. Waar deze dan aanwezig is, Iaat de kwaliteit van het fietspad vaak te wensen over. Deze toestand is eveneens kenschetsend voor het fietspad van de rijksweg 60. Voor de fietsers is er, voor beide richtingen, één fietspad beschikbaar. Vooral het ge deelte tussen Grembergen en de afslag naar Waasmunster, verkeert in een erbarmelijke staat: verzakkingen, opheffin gen, scheuren en gaten zijn de samenstellende bestanddelen van dit fietspad. Het fietspad - in beide rich tingen - van de rijksweg over de Schelde is niettegenstaande zijn recente aanleg, weinig komfortabel. De krimpvoegen zijn dermate slecht aange bracht dat de fietsers bij de steile dfhclling heel wat behen digheid aan de dag moeten leggen om deze tocht tot een goed einde te brengen. Uit het antwoord, waarop hij twee maanden moet wach ten, blijkt dat de diensten van de minister op de hoogte zijn van de toestanden. De herstel ling van het bestaande fietspad blijkt voorzien te zijn tussen het centrum van Grembergen Op zaterdag 3 maart om 15.00 uur worden alle grootouders van 55 jaar en ouder van de fusiegemeente Erpe-Mere ver wacht op het zesde grootou- dersfeest van de fusiegemeente Erpe-Mere. Het feest heeft plaats in de zaal van het kloos ter, Kloosterstraat 27 te Mere. Het wordt georganizeerd door de Bond van Grote en Jonge Gezinnen van Erpe-Mere. Op het programma staan onder meer een optreden van de Ma- ria-Tell groep, enkele belang rijke mededelingen over het «erfrecht van de langstleven de», een etentje en uiteraard ook een gratis tombola. Alle ingeschreven grootou ders, met uitzondering van hen die in Mere wonen, worden per autocar opgehaald. Er zijn volgende opstapplaatsen voor zien: aan de kerk te Aaigem om 13.30 uur; aan het station te Burst om 13,40 uur; aan de kerk te Burst om 13..45 uur; aan café De Fijnen te Bam- brugge om 13.50 uur; aan Schouppe te Vlekkem om 14.00 uur; aan de kerk van Ottcrgem om 14.10 uur; aan de kerk te Erondegem om 14.20 uur en te Erpe om 14.30 uur aan de Vijfhuizen en om 14.35 uur aan de kerk. De deelname in de onkosten be draagt 100 fr per persoon lid van de BGJG; 200 fr per per soon geen lid BGJG en voor de houders van een +3 pas 50 procent korting (dit is 100 fr per persoon). Op zaterdag 18 februari had het, inmiddels traditioneel geworden, galabal van Lions Club Dendermonde plaats in de salons «Het Vaderland». Alle service-clubs uit de streek waren vertegenwoordigd en naast de vele Lionsvrienden was ook een belangrijke delegatie uit Nederland aanwezig. De opbrengst van deze avond zal integraal besteed worden aan sociale en kulturelc werken in het Dendermondse. Dit jaar staat o.m. de heroprichting van het standbeeld «Baron Fr. Courtens» op het programma. Elkeen die Teledienst een warm hart toedraagt en hem daadwerkelijk en. op een origi nele manier wil steunen, kan ter gelegenheid van een heuge lijke gebeurtenis (geboorte, trouw, jubileum,...) via een aankondiging, zijn vrienden en bekenden ertoe aanzetten om het bedrag dat ze aan een wenskaart, telegram of even tueel bloemen wilden beste den, te storten op PCR 000- 0651625-76 van Teledienst. Alle reakties worden aan de feestcling(cn) meegedeeld. De opbrengst komt ten goede aan de werking van Teledienst, Vlasmarkt 29, 9330 Dender monde, tel. 052-21.51.35, waar u uiteraard verdere inlichtin gen kunt verkrijgen. De vergadering van de Mel- dertse Dorpsraad van verleden donderdag koncentreerde zich vooral rond verkeersproble men en de huidige toestand op de nieuwe begraafplaats. Wat betreft het pad naast de Molenstraat en de Putstraat blijkt uit het antwoord van het stadsbestuur dat dit géén fiets paden zijn vermits er verkeers bord D7, witte fiets op blauw veld, bij ontbreekt. Fietsers zijn dus verplicht in de Molen straat op de betonbaan en in de Putstraat gewoon op de kas sei te rijden. Gevraagd werd dan ook de mogelijkheid te onderzoeken dergelijke bor den te plaatsen. De Raad ver heugt zich over de intenties van het stadsbestuur i.v.m. de Affligemdreef waar gezorgd zal worden voor een van de rijweg afgescheiden fietspad. De Raad kant zich dan ook tegen het standpunt van WLA dat zich tegen enige verbreding zou verzetten. Gevraagd werd verder dat zou gezorgd worden voor degelijke signalisatie met borden en wegwijzers naar de andere (decl)gemcenten en stelt vast dat het bord «Assc- centrum» te Meldert aan de Hoogstraat-Dorpstraat nog steeds even misleidend blijft. Wat betreft het openbaar ver voer betreurt de Raad dat schoolkinderen uit Meldert met de bus zowat een vol uur te vroeg ter plekke zijn met alle gevolgen van dien. Ge vraagd wordt dan ook naar een betere regeling, bvb. één bus uit Baardcgcm 's morgens over de Meldertse Hoogstraat laten komen. Wat betreft dc huidige be graafplaats wordt unaniem be treurd dat er zoveel waterover last is zodat de wachtkcldcr quasi vol water staat, graven niet kunnen gedolven worden zonder behulp van een elektri sche pomp. die konstant moet werken. Voor de Meldertse Dorpsraad een mensonwaardi ge toestand waarbij aan het stadsbestuur gevraagd wordt er wat aan te doen. LH Vroeger bestonden er op di verse plaatsen bollerklubs. Dat vermaak heeft nadien plaats moeten maken voor andere ontspanningsmogelijkheden. Voor twee jaar werd er in Schoonaarde weer een derge lijke klub opgericht. Om de veertien dagen wordt er ge speeld in de ruime feestzaal Mikeno, waar de klub trou wens haar lokaal heeft. Pak weg vijfentwintig leden zijn er telkens op de afspraak. Het is intussen een heuse kompetitie geworden onder de verschil lende leden. Vorige zaterdag werd de eerste reeks gestart. Op *17 maart heeft de tweede puntenbolling plaats. Zo wor den er tien reeksen afgewerkt. Voorzitter van de bollerklub is Francine Roef. Renaat Huyck en Willy Vergeylen maken deel uit van het beperkt bestuur. EDM Dendermonde. De Boldersklub Mikeno uit Schoonaarde (c) Het voorbije schooljaar had er in de Rijksmiddenschool I te Dendermonde een geïnte greerde werkperiode plaats. De bedoeling was dat de leer lingen gedurende die bepaalde periode een aantal projekten zouden uitwerken. Zo kwa men ze onder meer in kontakt met oude en nieuwe beroepen, werd op zoek gegaan in de stad Dendermonde en ook in ande re steden naar merkwaardige gebouwen, trok men naar Wal lonië op bosklassen en werd een reisje naar het buitenland ondernomen. Het resultaat van deze geïnte greerde werkperiode, kortweg GWP genoemd, werd zaterdag in de turnzaal van de school breedvoerig tentoon gesteld. Achteraan was een tentoon stelling opgebouwd, waarbij aan de vele honderden bezoe kers aangetoond werd welk een prachtig werk er tijdens die periode werd gepresteerd. Ondertussen kon men een dia montage bekijken, voorzien van de nodige komnlentaar en begeleidende muziek, over alle aktiviteiten die binnen deze gwp hebben plaats gevonden. I Daarin werd ook ruimte gela- ten voor de humor. En vermits I het geheel in een turnzaal ver- I liep werden ook enkele turn- demonstraties gegeven door dc leerlingen. Tussendoor kon men zich tegoed doen aan kof- 1 fie of frisdrankjes en natuurlijk 1 smullen van lekkere panne- koeken. en het grondgebied Hamme. Bovendien werd de ontdubbe ling van het fietspad, vanaf rijksweg 346 (Grembergen- Waasmunster) naar het cen trum van Grembergen toe, aanbesteed op 17 november jl. De uitvoering ervan is voor zien voor het voorjaar 1984. Wat betreft het fietspad op Dendermonde. Een beeld van de kleine tentoonstelling die in de rijksmiddenschool was de Scheldebrug, blijkt het niet opgebouwd (foto piet hermans) mogelijk enige verbetering aan het fietspad aan te brengen, alvorens de definitieve aanslui ting aan de Mechelse Poort te realiseren. Bij de definitieve oplevering op 30 juni 1980, werden alle onderdelen van deze brug degelijk onderzocht en in overeenstemming bevon den met de voorschriften van bestek en plans. Indien, ver volgde de minister, het geacht lid in zijn vraag wijst naar de tijdelijke hinder, die ingevolge indeuking naar het fietspad toe van de vangrail - ontstaan bij een verkeersongeval - kan worden meegedeeld dat de de finitieve herstelling van deze vangrail zo vlug mogelijk zal gebeuren. Omdat de antwoorden van de minister Johan De Mol ont goochelden - de ontdubbeling en herstelling van het fietspad, vanaf rijksweg 346 tot het in dustrieterrein moet opgeno men worden en de aangeklaag de, slechte staat van het fiets- pad, blijkt zelfs nog niet opge- hermans merkt - formuleerde de volks vertegenwoordiger een aantal nieuwe vragen. Pierre Van Protest Dendermondse Jongsocialisten tegen Lutterzeelse zandwinning Al een tijd geleden verklaarden de Jongsocialisten dat ze zich verzetten tegen de geplande zandwinning en stort op de wijk Lutterzele. De laatste weken werd alsmaar duidelijker dat de bevolking van Lutterzele deze aanslag op hun woonomgeving niet slikt. Daarom verlenen de Jongsocialisten hun steun aan hun verzet. Jongsocialisten kondigen volgende aktie aan waarbij ze de bevolking van Lutterzele, maar ook uit andere wijken van Dendermonde uitnodigen. Zaterdag 3 maart zullen enkele Jongsocialisten 15 zwarte vlaggen planten op het terrein waar het stort wordt voorzien. Vijf zwarte vlaggen voor elk jaar zandwinning, 10 zwarte vlaggen voor elk jaar stort. Tesamen 15 rouwvlaggen. Afspraak 3 maart om 14.30 u. aan het voetbalveld op Lutterzele.

De Voorpost | 1984 | | pagina 8