Bellemans, Happart en Lutterzeelse zandwinning in de belangstelling op Baasroods karnaval programma voor Lede karnaval 12 - 9.3.1984 - De Voorpost Biezonder goed weer en dus een massa volk. Maar ook de nodige tegenslagen voor karnaval te Baasrode. De Komische Trappers ko- Zaterdagochtend was immers de familie van de gloednieuwe prins karnaval in rouw gedompeld en zondag was er een men uit Londerzeel en aar- Wand gemeld net voordat de stoet van start ging. De brandweer zou zich by zijn terugkeer naar de kazerne laten zelen niet om bij elke tus- opmerken door met loeiende sirene de doorgang vrij te maken, daar waar een kleine omweg eerder aangeraden was. senpoo's de toeschouwers En alsof dat nog lang'niet genoeg was, ontbrak zelfs de prinselijke wagen op het moment dat de stoet zich op gang moest de gelegenheid te bieden trekken. Vandaar dat met wat vertraging het bonte lint van karnavalisten aan de lange weg van dolle pret begon. een tochtje te maken met Zaterdagavond werd dan de nieuwe prins aangesteld. Dat in aanwezigheid van de leden van de Orde van de Palingboer en enkele politi ci onder wie burgemeester Cool. Op die aanstelling werd onder meer de vloer geveegd met de perslui, die Baasrode blijkbaar niet goed weten liggen. Maar ■dat komt allicht omdat het komitee van het Baasrood- se karnaval de pers niet goed weet wonen en slechts op het allerlaatste nippertje een seintje geeft of zich zelfs de- weelde kan voor oorloven om een prijsuit reiking met liefst 45 minu ten vertraging te laten aan vatten, zonder enig ekskuus. Nadat we de reklamestoet aan onze ogen hadden la ten voorbijrijden en ons te goed hadden gedaan aan een bekertje porto van 't vat bedankt Frank dienden we even te wach ten vooraleer de echte stoet zich aankondigde. Temid den van een massa kijklus- tigen trok het bonte weme lende lint zich langzaam door de straten van Baasro de. Hier en daar halt hou dend, want oponthouden waren er genoeg, of toch voldoende. Maar wie ter plekke was zal het zich ze ker niet hebben beklaagd: de stoet zelf was van een meer dan behoorlijk gehal te. De aanwezigheid van de talrijke wagens, van de kleurrijke muziekkorpsen en van de vele boeiende karnavaleske figuren zal daar niet vreemd aan ge weest zijn. We zagen onder meer «nen berremester (H)appart» die 's avonds en zelf op maandag en dinsdag paraat was. Bellemans in hoogst eigen persoon die luid bellend zijn komst aan duidde en vele andere kleurrijke en prachtig uit gedoste mannen en vrou wen die waar ze de gele genheid hadden het pu bliek het doel van hun komst uitlegden. Ook was er de aankondiging van een nieuwe politieke partij die zich voorstelde met niet mis te verstane slogans als «stem voor Bostroe vrij» en «Deirremonne mag de pot op». De Koninklijke Katolieke Harmonie De Eendracht, gedisciplineerd als steeds opende de festiviteiten. In een nieuw pak, dat ons eer lijk gezegd wat tegenviel. Het blauw is te blauw ofwel weer niet blauw genoeg. Dendermonde. Los Regentos of de Stouse Plekkers, voor de gelegenheid zowaar uit Mexico overgekomen (c) De kostuums spanden bo vendien sommige muzikan ten te sterk om de buik en dat stoort. Maar de muziek en de show die werd ge bracht was van de bovenste plank. Geen wonder dat de Eendrachters op menige plaats een hartverwarmend applaus kregen. Dat was ook weggelegd voor de vendeliers van Lebbeke die naar ons gevoelen toch iets te statisch zijn in hun op treden. De Ruiters van het Gulden Spoor van Buggenhout hielden hun paarden keurig in bedwang, want niet zo simpel met een groep als de Simplisten achter je rug. Zij hadden zich voor de gelegenheid verkleed als hagelreine engeltjes, met vleugeltjes en al. Ze deel den kommunieprentjes uit aan de toeschouwers, en daarop prijsden en loofden ze zich zelf. Zo simpel zijn ze dus niet. Hun wagen was meteen een ode aan de schepping en die staat voOr hen gelijk met een stevige pint. Vandaar... We hadden de Simplisten nog niet eens goed ver teerd, of daar verschenen de Chikkebollen al. Met een tema van hedendaags is kernbommen. Zij voerden dan ook een reusachtige kernbom mee. Maar-als die SS 20 en Pershing raketten van hetzelfde kaliber zijn, kunnen we op onze beide oren slaper». De Chikke bollen vielen namelijk in pan met hun wagen. Ze treurden daarom nog niet, maar het was toch een lelij- Dendermonde. De mannen van de Nacht ke streep door de rekening. Daarop ging de aandacht naar Prins Karnaval him self. Vriendelijk wuivend naar het publiek, gul wer pend met karamellen en si naasappelen. Bij dit laatste werd iets duidelijker ge mikt naar de grijpgrage handen. Nadat de majoretten van de Eendracht uit Buggen hout ons fleurig en fluks voorbijgestapt waren, moesten we onze ogen de kost geven aan de Pretma kers. Iemand onder hen was duidelijk in vervoering bij het zien van Venetië. Een grootscheepse gondel werd meegereden en de gondeliers waren zo uit het «Gran Canal» weggestapt. Allicht zouden ook zij in Baasrode makkelijk aan de kost kunnen komen. Als veerdienst op de Schelde bievoorbeeld. i hun balletkostuum (c) de bizarre fietsen. Wat niet altijd even goed meevalt, ook de Mannen van de Nacht waren van de partij. Flink uitgedoste wit-blau- we ballerina's, stoer uit de kuiten gewassen jonge ke rels die een prima «ballet de nuit» opvoerden en de omloop niet afwandelden, maar er haast overheen zweefden. Pikant detail: in plaats van een vijgeblad droegen ze onder hun tul len rokjes een knal van een bloem. Misschien een tip voor een komende lingerie show. Over de Zorro's uit het verre Tienen herinne ren we ons bitter weinig. Van het drum en majoret- tenkorps Family land uit Nederland weten we nog wel dat deze jonge dames een degelijke opleiding en keiharde training achter de rug hebben. Kwam dan Schele Van der Linden. Nog een Baas- roodse groep. Met een pracht van een wagen waarop de heren Martens en De Clercq de hoofdfigu ren waren. Zij hadden de eer en het genoegen in een pracht van een Rolls Royce te worden rondgereden. Ook geen alledaags feest vermoeden we. De Tempe liers zijn een ruitergroep uit Bornem die aan kwam zetten met een wagen die duidelijk achterhaald is. Voor de Wichelse Schoeïers was China de in spiratiebron. Zij toerden rond met riksja's. En de Zonnekijkers vierden hun vijfjarig bestaan met een prima uitbeelding vol rit miek, stevig gelijnd en goed ingestudeerd. Andre Van den Breen en zijn jon gens en meisjes hadden zich in een mooi streepjes pak gestoken en dansten de hele omloop door. Bij de Gondeliers en .de Ritzivrienden blijven we niet langer stilstaan. Wel bij de Vlasschaard uit Baasrode. Deze groep had zich het tema van de clowns eigen gemaakt en kreeg daarmee heel wat sukses op zijn kant. Sukses dat ook was weggelegd voor de Ou- degemse Lisemariekens, zoals elk jaar ook nu weer schitterend. Zij keerden te rug naar de jaren 1900 en uitgedost jri .een prachtig pak gingefj zij hun reusach tige ijskreèmwagen vooraf. De Sterrekijkers verbleek ten er helemaal niet bij. Voor hen was Louis Neefs duidelijk de tipgever met zijn poppenstoet. Vandaar dat zij alle denkbeeldige poppen ten tonele voerden. En dat was uitstekend be keken. Ook de prins van de Broekkant was present met een wagen en dat was ook zo voor de Orde van de Filosofen, die zo vriende lijk waren onze handen vol te proppen met karamel len, waarvoor hartelijk dank. We hebben twee da gen lang tandpijn gehad. De Dendermondse Stouse Plekkers waren pas terug van Mexico. Zo bleek uit hun kostuum en hun wa gen. Een ware haciënda waarin het heerlijk toeven was. De Karnavalgroep Soep uit Baasrode, was de bruine paters om kledij gaan vragen en had die ook gekregen. Vandaar dat alle Soepers als Franciskaan in de stoet mee opstapten. Dat zij van de gelegenheid gebruik maakten om vrien den en kennissen met wij water kwistig te zegenen hoeft geen betoog. Ook Sint-Gillis kwam met Prins Kuiper. Hij werd no voorafgereden door d Londerzeelse familie D Bondt die een far-west tt neel bracht met squai dans erbij. De Plekken hoeve uit Baasrode en D Dollestorters kregen oo heel veel applaus. Voon dan de Dolle Storters di het zand en het stort va Lutterzele in de verf ze: ten. «Zand en vuil, 't stai graaft de kuil en Lutterzel is de uil» zo stond op hui zandwagen te lezen. Ei nog: «Wie doet Dendei monde stinken» en met di zinnetjes bedoelden z overduidelijk een intei kommunale. Voor het Ho ten Rode waren de Romei nen stoer en sterk genoe om een fijne groep te vot men. Met tweemanspaat in de voorhoede erbij E de Wardjesvrienden u Oudegem hadden een ed «Aagems ballet» bij elkai gebracht. Snoezig, voon dan op de oosterse muziek Zwoel genoeg. De Deui drijvers hadden het niet i heel ver, maar biezondt fijn gezocht. Grote hoede verborgen de leden van d groep die als Baasrood* hottentotten door de stri ten trokken. Daarmee heb ben we ongeveer alle groe pen achter de rug. Dat de jury het lang nit makkelijk had om hier eei lijn in te trekken, kunne we ons best voorstellen e dat de show aan de tribun meer dan uitstekend was zal allicht niemand vei bazen. Ook maandag was enorm veel volk op de bee in Baasrode. Maar dat isi jaren zo en zelfs op dins dagochtend liepen nog en kele verloren karnavaliste in de straten rond. Dendermonde. De Zonnekijkers uit Baasrode, de hele tijd dansend (c) Dendermonde. De Lisemariekes rukken op (c) Zaterdag 10 maart om 14.30 uur heeft de zaal de Klub in de Rosselstraat voor de negende maal het kinderkarnaval- feest plaats, georganiseerd door de Orde van de Leedse Hovaardige Boer. Kinderteater Leen Persijn zal instaan voor de animatie met een opvoering van «wij kleuren een witte regenboog». De verklede kinderen krijgen gratis toegang. Na de voorstelling die omstreeks 16.30 uur zal afgelopen zijn; trekt de hele stoet kinderen, begeleid door de Koninklijke Harmonie Sinte Cecilia uit Lede, via de J. De Geyterstraat, Hoogstraat, Markt, Kleine Ommegangweg en Kasteeldreef terug naar de Markt. Omstreeks 18 uur heeft aan de Markt, Kasteeldreet. Kasteel- tribune op het Dorp dan de straat. Stationsstraat. Marki- reuze-karamellenworp plaats, zaatstraat. Kasteeldreef, Ol- Dendermonde. De Sterrekijkers brachten een degelijk nummer (c) Die wordt georganiseerd door mendreef, Nieuwstraat, het gemeentelijk karnavalko- Markt, tribune rechtover het mitee. Naast een prachtig uur- gemeentehuis. De ontbinding Deelnemers aan dc stoet eredames van Miss Bette stap- Leedse groep «Ju Pccrd» inspi- werk zijn er aan deze worp nog van de stoet heeft plaats via de Liefst 35 groepen nemen deel pen mee op. Uiteraard is ook reerde zich aan de rock'n roll, tientallen andere waardevolle Stationsweg en de Vijverstraat aan de 32' karnavalstoct die Miss Bette zelf van de pa^Jij. prijzen te winnen voor de karnavalstoet en via de door Lede trekt op zondag 11 waarna er weer een alvaardi- De Zigeuners komen uit Sers- Om 20 uur heeft dan in het Hoogstraat en dc Brilstraat maart. We geven dc volgorde ging van de Orde van dc Leek- kamp en willen ambiance in Kultureel Centrum dc machts- voor de reklamestoet. van de groepen, hun plaats van se Hovaardige Boer zich aan- den bak, terwijl dc Lccdsc overdracht plaats. De nieuwe herkomst en waar mogelijk meldt met dc Lccsjenboer. nachtuilen een wielerwedstrijd prins zal dan zijn tekenen van Op maandag 12 maart is er om ook het onderwerp dat ze zul- Ook de Landruytcrs van Den- uitbeelden. Verder volgen de waardigheid ontvangen, waar- 14.30 uur aan de Bamboch- len brengen. Als eerste stapt derleeuw zijn van de partij met Wichelse Schoeërs, dc Wan na hij in gezelschap van zijn tweg (aan het buizenkot) de de Koninklijke Harmonie Sint- hun wapcnschildcr; dan volgt zeelse karnavalreuzcn George gevolg en begeleid door de start van de Boeremaandag- Martinus van Oordcgcm op. de Koninklijke Fanfare Sint- en Francine, de Koninklijke Molenberger Blaaskapclle een stoet. Die wordt georganiseerd Dan volgt de prinsenwagen Cecilia uit Erondcgcm, en Fanfare Sinte-Cecilin uit Oor rondgang zal maken. door dc Orde van de Leedse met Prins Freddy en komen de waarna Je Zjeur Jong uit Lede degcm, de Gold Star Boys en Op zondag 11 maart om 14 uur Hovaardige Boer Alle Leedse Leekse Kalveren (uiteraard uit opstapt, gevolgd door de natuurlijk de Girls uit Dcndcr- start dan de reklamestoet op groepen trekken dan nog eens Lede) met een jubclcc. Ver- Helskluddens uit Wichelen en leeuw, de Kastaars uit Lede de Wichelscstccnwcg en een langs volgende straten: Bam- volgens presenteert het Hof de Orde van de Komccrcn uit met 't loopt op wieltjes. Dc uurtje later wordt de start van bochtweg. Vijverstraat, Ram- der Prinsen van het prinsen- Wanzele. Voor hen is de Leed- Spetsers uit Zottegcm, de de karnavalstoet gegeven van- meistraat. Markt, Nieuw- paar van de derde leeftijd zich. se koalitie het monster van Kleine Kouterbrasscrs uit Lc- op Meirveld-Vijverstraat De straat. Kleine Ommegangweg, De Orde van de Leekse Ho- John en blauwe Willy De Rit- dc met in hun midden dc bier stoet doet dan volgende stra- Kasteeldreef. Markt waar dc vaardige Boer brengt 't zit er zivrienden uit Wichelen stap- prins 1983 «don Roman Jcan- ten aan: Rammelstraat, ontbinding plaats heeft. op en ook Keizer Padova en dc pen ook in Lede mee op en de Pierre. Zij brengen lotj ons nog nekcir drinken. Uit Aalst komen de Komissesloipers met hun wagen «al vocgelcn». Zij worden gevolgd door Reus uit Lede met Clemampakt, dc showband Taptoe uit Kortrijk, dc Orde van de" Wanzcelsc Welweters (maak van Lede geen beestenstal is hun onder werp); dc Gentlcmcns uit Aalst met Folies Bar, de Slue ren uit Lede met lekt cm. dc Rcmbrandtkluddens uit Lede met een tienarmigc oktopus, dc Sperteleirs uit Oordcgcm met hun prinsenwagen en ten slotte nog de Markies en Mar kiezin Bette en de Ixcdsc ko ninklijke Harmonie Sint-Ceci- lia. De Matotten en de Kamillekes van Keizer Kamiel a

De Voorpost | 1984 | | pagina 12