karnaval trekt zich langzaam op gang Bug- Krishras doorheen de genhoutse raadszitting Dendermondse wijnmakersgildeVaatje» Kabaret in première in Lokerse Jazzklub Eerste les, roos... loogste vi iet geval oegegeven, de n elkaar werd rliegwerk te m lommige groept loen, nietwaar zondag 11 maart natuurlijk over te schakelen naar de toonden. Er waren heel wat hun genre en natuurlijk ook grote dagen kreeg om vervol versnelling. En wanneer het weer meezit zoals dat kinderen komen opdagen en kinderliedjes in overvloed. De gens aan een aantal andere was voor Aalst, Baasrode en Moerzeke, dan zal uiteraard waren ook de ouders konfetti en slingers waren niet prinsen geschenkjes te over- zeker zwart zien van het volk Want eerlijk Present- Nadat eerst Nonkel uit de lucht en hoe langer de handigen voor hun inzet ten de wagens die door de Dendermondse groepen Jan bet kl?ne J80 VCr" geb°ge" ,bleef Ja£ Va" h,et kar?,avaL In deze werden eestoken ziin niet lam-er k,L m maakt, werden de kinderen ge- over de vele stemmen, des te hulde werden zelfs het prinsje ff I. ,a"ger kT showd en ëekeurd door des- groter werd de spanning. en het prinsesje niet vergeten, noemen, maar echte juweeltjes. Al zullen kundigen. Om daarop de lol en En eindelijk kwamen de heren toch heel even aan de motor wat moeten leute de vrije teugel te geven uit hun konklaaf terug in de Cornel I kondigt af Chikkebollen. en klein en groot samen op de bewoonde wereld. Er werden Keizer Cornel, zich nu bewust dansvloer te brengen om zich 56 geldige stemmen uitge- van zijn waardigheid, zou ,,„r eekend waren en maakte daar danig veel ple- eens ujt te leven op de tonen bracht en eentje was erin ge- daarop zijn regeringsverkla- fnnrhfffnftl ?Cr" J a38 Sin8en de ?Pots die DJ Luc schel en schette- slaagd ongeldig te stemmen, ring voorlezen en ook Miss bereiding toe op de dan branden op de kandidaat ren(j ten gehore gaf. Meestam- Het is ook een manier om op Donckstraat hartelijk welkom komen. Za- prinsjes en prinsesjes die in de pers van de laatste dagen en te vallen. De voorzitter van het heten. Zijn keizerlijke bood- net karnavalgezel- mooie zaal van Het Vaderland weken, karnavalhits die haast karnavalverbond maakte de schap was gericht aan alle kar- naar enkele festiviteiten zich in hun beste kostuum evergreens zijn geworden in uitslag bekend en onder een navalisten, zotskappen en daverend applaus werden de feestneuzen van Dendermon- namen van de pages afgeroe- de. Volgens Cornel I zouden pen: Björn Quasters en Eveli- alle financieel onuitvoerbare ne Nobels. Nog groter en voor- plannen moeten worden weg- al uitbundiger en langer werd gegeven. Ze zijn ondender- het applaus toen bekend werd monds en dus uit de boze en dat Nathalie Francois was ver- wat de Dender betreft, die kozen tot prinsesje, wat vader moet blijven stinken. En dan Roger in de vlucht een traan het schepencollege: er zijn er deed wegpinken en dat Erwin bij die dank zij dit postje aan De Proft de nieuwe jonge prins een lief zijn geraakt, zo be was geworden. Schepen Mar- weerde Cornel die een speciaal cel Borms die de financies van woordje over had voor de eer de stad beheert en dus wat van ste schepen die gezworen heeft tellen afweet, had van nabij de geen voet meer op een boot te telling gevolgd en dus kon zullen zetten. En dan de veror- iedereen ervan op aan dat alles deningen voor het karnaval- volgens de vigerende regie- feest zelf: de prijs van het bier menten was verlopen. wordt verminderd met 5 fr. per De prins en het prinsesje kre- pint en water, limonade en gen meteen de tekenen van cola's gaan met 10 fr.-de hoog- hun waardigheid, poseerden te in. De politie krijgt nieuw fier met een al even fiere kei- materiaal. Bij dronkenschap zer Cornel die toen nog niet en het daarmee gepaard gaan- wist wat er hem boven het'de zakje blazen, zullen deze hoofd hing. spulletjes alleen maar groen Later op de avond had dan op worden, wanneer men... niet het stadhuis de plechtige aan- heeft gedronken. Chieke ca- steiling van de keizer plaats, fees zullen voor de karnavalis- Cornel I in groot ornaat (een ten taboe worden verklaard en prachtig kostuum met goud- nog vrije winkelruimtes in het draad afgezet) zag er evenwel winkelcentrum mogen aangé- een beetje mistroostig uit, slagen worden door de vuil want in de vele karnavaleske jeanetten. En niet in zijn aktiviteiten was hij zijn scepter speech: «Hier gaat niemand kwijt geraakt. buiten vooraleer ik mijn skep- ter terug heb». Schepen Thérè- De aan,telling se Van Gucht toveVdc die te In aanwezigheid van burge- voorschijn en overhandigde meester Cool en de schepenen het kleinood biezonder plech- Van Gucht en Borms en in tig. Cornel I was er haar uiter- Dendermonde. Heel even was de keizerlijke Staf verdwenen. Schepen Van Gucht bezorgde hem terug tot grote opluchting van Cornel I (v) kndermonde. De jeugdige karnavalisten in de bovenzaal van het Vaderland (v) Met het doel zich op dc markt kompetitief op te stellen, de prijzen dus te aktualiseren, legde schepen Paul Van Malderen tijdens de jongste Buggenhoutse raadszitting uit. hebben wij besloten de nog resterende vijf percelen bouwgrond in de Cuytelgemverkaveling (Briel) opnieuw te laten schatten. De vorige schatting dateerde immers van mei 1980. Uit de schatting van midden december 1983 resulteerden nu prijzen die zowat één kwart lager liggen. De prijzen per kavel variëren nu tussen de 650 en de 880.000 fr. Het definitieve ontwerp tot aanleg van fietspaden en riolering l-ngsheen de Vidtstraat en een deel van de Dries werd goedgekeurd. De werken, geraamd op zowat 30 miljoen, bestaan uit het aanleggen van een afvalwaterkollektor (volledig gesubsidieerd door de staat), het aanleggen van fietspaden (voor 90% betoelaagd door staat en provincie) en de aanleg van voetpaden en opritten (vloiledig ten laste van de gemeente). Al bij al zouden deze werken een gemeentelijke inspanning van zowat tien miljoen vergen. De stookinstallatie in het BLO-gebouw liet hel afweten. Ze is aan vernieuwing toe, zette ondcrwijsschepen De Ridder uiteen. Van de gelegenheid willen we bovendien ecbruik maken de installatie om te bouwen op gas. Niemand had daar enig bezwaar tegen. Het college zal deze werken dus aanbesteden. Tijdens het begin van de zitting ging VU-raadslid Willy Van der Jeught de nationale toer op. Omdat, sprak Van der Jeught. zeer recent gebleken is dat de Waalse minister van Binnenlandse Zaken zijn nationale bevoegdheden misbruikt om de belangen van de Vlaamse gemeenschap te schaden, door o.m. een Nederlandsonkundig bendeleider tot burgemeester van een Vlaamse gemeente te benoemen - ondanks de bestaande taalwetge- ving en de ter zake gevelde arresten van de Raad van State - door verder de beslissing te negeren van het college van burgemeester en schepenen van de Vlaamse gemeente Overijse en de ordestrijdkrachten in te zetten tegen Vlamingen in Overijse en zelfs burgemeester en schepenen op hun eigen grondgebied te laten arresteren, zouden we graag volgende motie goedkeuren: «De gemeenteraad van Buggenhout. in zijn zitting van 28 februari, keurt de houding van de heer Minister van Binnenlandse Zaken af inzake de [J benoeming van de heer Happart tot burgemeester van de Vlaamse gemeente Voeren en inzake het negeren van dc beslissing van het schepencollege van de Vlaamse gemeente Overijse. De gemeenteraad wenst dan ook dat de bevoegdheden van het ministerie van B Z ten spoedigste zouden worden overgeheveld naar dc deelregeringen.» Bij monde van Freddy De Bisschop onderschreef ook de SP deze motie. Dat deed de CVP echter niet. Zowel schepen Stallacrt als OCMW-voorzitter Baeck beklemtoonden dat de CVP weliswaar niet dc minste moeite had te zeggen dat Voeren een Ncderlandskundige .burgemeester nodig heeft, maar dat de VU-motie technisch niet haalbaar was. Wat. I vroegen beide CVP-woordvoerders zich af, doe je met bv, de nationale solidariteit in zaken als het Rampenfonds? i Na heel wat over en weer gepraat - aan de ene kant voerden De Landtshcer. Stallaert en Baeck het woord, aan dc andere kant Kcldermans en Van der Jeught - werd de motie aldus aangepast, dat de Buggenhoutse raad ten zeerste de benoeming van Happart betreurt en zij de recente beslissing van het college van Overijse steunt. Dc gemeenteraad, werd verder gesteld, wenst dan ook dat alle materies i.v.m. dc voogdij over de gemeenten dienen te worden opgesplitst naar de respektieve deelregeringen toe. Meer bepaald dan wat het voordragen van de burgemeester betreft. Het gewest Brussel weliswaar uitgezonderd. Van der Jeught had het in een tweede interpellatie over de informatieplicht. De gemeente Buggenhout, legde hij uit, maakt deel uit van een tiental interkommunales. Dergelijke verenigingen van gemeenten kosten jaarlijks ettelijke miljoenen. Een of ander gemeente raadslid behartigt hierin de belangen van Buggenhout. Wij weten enkel hoeveel wij moeten betalen, over het belang en de draagwijdte van de beslissingen tasten wij echter in het duister. Evenmin is ons bekend of de raadsleden, die de belangen vaii Buggenhout moeten behartigen, dit ook werkelijk doen. Een regelmatig verslag over de genomen beslissingen, het nut en de financiële draagwijdte ervan voor de gemeente, is dan ook noodzakelijk. Een reglementering inzake deze informatieplicht zou dan ook noodzakelijk zijn. Die informatieplicht onderschrijven wij ook, voegde Freddy De Bisschop daaraan toe. Over DDS en Olympos komen we voldoende te weten, maar wat met de andere interkommunales? Alle gegevens omtrent Intergem, replikeerde schepen De Ridder, vindt u terug in de begroting. Bovendien krijgt ieder raadslid het jaarverslag in de bus. Wat moeten we nog meer vertellen? Dat vraag ik mij ook af, pikte burgemeester De Landtsheer aan. Alle interkommunales zijn bovendien samengesteld naar rato van het beeld dat de politieke balans weergeeft In de algemene vergadering zijn alle politieke frakties vertegenwoordigd. Wat onze partij betreft is het zo, dat «onze» mensen verslag uitbrengen aan de fraktie. Niet alle politieke frakties zijn in de interkommunales vertegenwoordigd, merkte A. Keldermans op. Vinden jullie het bovendien niet logisch dat mensen die door de Buggenhoutse gemeenteraad afgevaardigd werden, aan die raad verslag uitbrengen over hun aktiviteiten? Alle informatie is er, replikeerde de burgemeester, maar vaak wordt ze met eens geraadpleegd. Freddy De' Bisschop had eveneens drie punten aan dc agenda toegevoegd. Wat de grondregie betreft, stelde dit Gembelraadslid vast dat de laatst goedgekeurde rekening van deze regie, deze is die betrekking heeft op 1979. Intussen werden ook de begrotingen 80 en «1 voorgelegd en goedgekeurd. Waarom, vroeg het oppositieraadslid zich af. werden deze rekeningen nog niet voorgelegd aan de raad? Wie is daar trouwens verantwoordelijk voor; het gehele college of één enkele schepen? En wat heeft de speciaal daartoe aangestelde boekhouder (niet) gepresteerd? Dc rekeningen, antwoordde schepen Van Malderen, Werden altijd gelijktijdig met de begrotingsvoorstellen aan de gemeenteraad voorgelegd. Vorig jaar is dat niet gebeurd. Ingevolge problemen van louter administratieve aard. Over een periode van drie jaar werden we immers gekonfronteerd met vier «wisselingen» van boekhouders. De jaarlijkse kontrole, aanvankelijk uitgevoerd door het ministerie van Binnenlandse Zaken, ging over in handen van het Vlaamse gewest en wat dc vorm vajj de rekeningen betreft bestonden meningsverschillen tussen het bevoegde ministerie en dc provinciale overheid. In de loop van vorige week, vervolgde de schepen, werd met de nieuwe boekhoudster een akkoord gesloten dat de laatste vijf rekeningen opnieuw zullen opgesteld worden, konform met de onderrichtingen. Wat de exploitatierekening van Olympos betreft, waarin Freddy De Bisschop op een niet- betahng van zowat 4,5 miljoen gestoten was, antwoordde sportschepen Heymans dat alle gelden die uit de gemeentekas gegaan zijn, terechtgekomen zijn waar ze horen in de kas van Olympos of om de lening te delgen. Op zijn vraag naar dc stand van zaken omtrent het geschil tussen de Gemeentedienst van België en het Buggenhoutse gemeentebestuur, kreeg Freddy De Bisschop van burgemeester Dc Landtsheer te horen dat dit geschil onderwerp blijft van gesprek. De gemeente heeft er bovendien de Vereniging van Belgische Steden en Gemeenten bij betrokken. De raad zette een verdere stap in de renovatie van het Buggenhouts dorpscentrum. Aan net college werd immers de opdracht gegeven een ontwerper aan te stellen voor dc aanleg van het gcmeenteplein. Gcmbel-fraktieleider Antoon Kcldermans bezwoer het college zich te hoeden voor favoritisme en geenszins de kumulatie in de hand te werken Pierre Van Rossem Dendermondé. Keizer Cornel I leest zijn regeringsverklaring voor. (v) afwezigheid van heel wat ande re vooraanstaanden mis schien zaten die in Baasrode aan de feesttafel? werd Kei zer Cornel dan plechtig aange steld tot heerser over de stad mate dankbaar voor en over laadde de schepen met keizer lijke zoenen. De stoet Zondag om 14.00 uur vertrekt Dendermonde. Voor een be- dan de zoveelste karnaval- perkte periode althans. Keizer stoet, voorafgegaan door een Freddy leidde de plechtigheid reklamekaravaan. De stoet in waarna de burgemeester het wordt gevormd op de Gentses woord nam. Hij was niet danig teenweg en volgt volgend par- gelukkig met zijn breuk dat cours: Kerkstraat, Van Duys- is het ijagren eremetaal dat sestraat, Sas, Greffelinck, Van hem eerder was geschonken Winckellaan. Beurzestraat, en raadde Cornel aan voorlo- Kerkstraat, Franz Courtens- pig nog braafjes en kalm te zijn straat, Werf, Astridlaan, Dijk- want «gij zijt nog geen keizer», straat, Bogaerdstraat. Papier- aldus burgemeester Cool die molenstraat, Oude Vest. Brus hed even dieper inging op de selsestraat. Stationsstraat, Sta- minder goede verstandhouding tionsplein, Burgemeester Port- die er blijkbaar is tussen de manslaan, Geldroplaan, Zuid- Dendermondse en Baasroodse laan, Begijnhoflaan, Sint-Ro- karnavalisten. «Ik heb ge- chusstraat, Brusselsestraat, hoord dat er geen wagens van Vlasmarkt,Denderbrug en Baasrode in de stoet mogen Grote Markt waar de ontbin- rijden» zo zei hij en voegde ding plaats heeft. Liefst 34 eraan toe dat hij deze kwestie groepen nemen aan deze stoet reeds terdege had doorgepraat deel, wat neerkomt op meer met de leden van het Dender- dan 1.000 personen. Vermel- monds karnavalkomitee die den we ook nog dat zondag 11 deze Baasroodse uitspraak maart omstreeks 19.00 uur hadden weerlegd. De burge- vanop het stadhuis de Ros meester pleitte voor meer sa- Beiaardworp zal plaatsvinden, menhorigheid, voor een nieu- Daaraan zijn talrijke prijzen we sfeer en bracht hulde aan verbonden, de aftredende keizer en hoopte Vorige maandag brachten Kei dat de nieuwe zich op een zer Cornel I en zijn gevolg nog identieke wijze zou inzetten een bezoek aan de Dender- Daarop overhandigde hij de mondse bejaardentehuizen, «zware» sleutel van de stad aan tot groot genoegen van de vele Cornel I die de glimlach van de bewoners ervan. Na een druk en intensief bestuur opgenomen. Luc Man werkjaar 1983 heeft het be- nam neemt de taak van public stuur zich rond een rood wijn- relations waar, terwijl Roger tje geschaard om de aktivitei- Moenaert en Julien De Wolf ten van het komende werkjaar als kommissarissen fungeren, op een rijtje te plaatsen. Het programma 1984 is zo Programma variërend dat het bestuur dien- voorjaar 1984 de uitgebreid. Als voorzitter 13 maart: werd Dirk Leybaert in een Voordrachtavond stadhuis tweede ambtsperiode verko- 20u30 «Streekbieren, roman zen. Zijn direkte medewerkers tiek van deze tijd», leiding zijn Erna Van Dender, onder- prof. Baetslé. voorzitster, Paul Brouillard, 26 maart: sekretaris en Wim Van Ranst Maken van moutbieren, filte- als schatbewaarder. De zware ren en bottelen van zelfge- taak van materiaalmeester maakte wijnen, plaats: lokaal werd opnieuw op de schouders zaal Herleving, Potiaulaan 4 van Fred Van den Abbeele Wijnkursus (beginnelingen) 2, geladen. Het gildewijntje werd 9, 16, 30 april vertroeteld door keldermees- 14 mei: Hoe maak ik vlierbloe- ter Frans De Block (tevens semwijn en andere bloemwij- verslaggever). Guido D'Hoo- nen? Plaats lokaal ghe werd opnieuw de omvang- 28 mei: samenkomst voor ge- rijke taak van technicus toege- vorderden. Champagne (in wezen. Als kruidenkenner voorbereiding van onze studie- AfikAff in Ho werd Gustaaf Beeckman in het reis van 8 en 9 september). OwIIUI III Uw Dendermonde. Een dolgelukkige vader en een prinsesje dat de oogjes dichtknijpt van de pret. Dat allemaal terwijl vader een proefballonetje wil oplaten (v) Lokeren «De Schizo's» presenteren: «BANG» De eerste basisles in het zelf- wijn-bereiden kende een over weldigend sukses. Niet minder dan 29 entoesiastelingen wa ren present. De jonge Rey- naert-Wijngilde reeds uitbreiding. De funderingen werden gego ten. Wekelijkse repetities «De Schizo's» is een amateur- zorgden voor een sterke uit- kabaretgroep die integraal uit bouw ervan. Lokeraars bestaat. Deze zeven Wie geïnteresseerd is in het studerende jongeren bekijken eindprodukt, kan dit komen het leven door een humorist!- bekijken op zaterdag 10 en sche bril. zondag 11 maart a.s. in de Uitgaand van eigen teksten en Lokerse Jazzklub, Oude Heer ideeën begon men aan het sa- weg 38 te Lokeren. Aanvang: menstellen van enkele 20 u. Inkom: 50 fr. sketches en kwam tot een Tot dan! schuchter programma. (p.a.) dan nationaal sekretaris Et. gaat door op woensdag 14 overweegt Schouterden een entoesiast maart te 20 uur in het lokaal pleidooi voor de wetenschap- Veldeken 2 te Doorslaar-Loke- Voorzitter Jaak Vlaminck, die pelijke manier waarop de gil- ren'. Alle belangstellenden zijn in bevattelijke termen de ba- den van de VAW te werk gaan. welkom. Tevens herhaalt de sisprincipes van het wijnberei- Onder de 75 gilden die de gilde dat het depot open is den aan de aandachtige toe- VAW-momenteel telt, noemde voor aanschaf van materialen hoorders bracht mocht nadien hij de Reynaertgilde een wer- en tot het houden van een talrijke vragen beantwoorden kelijk beloftevolle gilde, rijk gezellig babbeltje op elke za- aan die mensen die er werke- aan kennis van de materie bij terdagvoormiddag tussen 10 lijk een nieuwe hobby in heb- de kernleden en kordaat in en 12 uur. Bereidwillige kern ben gevonden. «Een hobby aanpak van haar projekten. leden zijn steeds aanwezig om dat je thuis kunt beoefenen en aan beginnelingen de nodige 't geeft nadien nog smakelijk Lokeren moet volgens hem uitleg te verschaffen, resultaat ook» wist iemand ge- naast Laarne en Hamme uit- De gilde meldt ons eveneens vat te zeggen Niet verwonder- groeien tot een modelvereni- dat vanaf heden de leden kun- lijk dat zoveel dames hun lieve ging- Tevens deed hij een op- nen inschrijven voor deelname man daadwerkelijk steunen in roep tot de herwaardering van aan de gildewijnkeuring (eind de uitbouw van hun hobby. oude, grotendeels verloren ge- september), mits opgave van Dendermonde. Voorzitter dokter Leybaert aan het woord. A's intermezzo tijdens de les- gane fruitsoorten. de wijnsoort welke zij ter keu- (c) pauze, bracht niemand minder Het vervolg op deze basisles ring wensen aan te bieden. De Voorpost - 9.3.1984 - 17

De Voorpost | 1984 | | pagina 17