STADSBERICHTEN Omloop van de karnavalstoet te Dendermonde op zondag 11.3.1984 Aflevering bewijzen van goed gedrag en zeden: De Voorpost - 9.3.1984 - 19 iepensioneerden vieren karnaval p maandag 12 maart te 14 uur vieren de leden van de nstelijke Bond voor Gepensioneerden van Dendermonde in de ariakring karnaval. eizer Cornel I met zijn gevolg zal natuurlijk een bezoek rengen aan de feestvierders. Verder zijn er boterhammen met jpviees voorzien en wordt er overgegaan tot de verkiezing van rinses KBG karnaval. oordracht over groenten en kruiden te Grembergen het Gildenhuis te Grembergen wordt op vrijdag 16 maart te I.30 u. door Paul Baetens uit Oudegem een voordracht luden. Hij zal handelen over groenten, kruiden, hun voe- iswaarde en geneeskracht. Bij het begin van een nieuw Iseizoen past het extra aandacht te besteden om een zo it mogelijke variatie te krijgen van groenten en kruiden, meer dat zonder scheikundige middelen kan gebeuren, zal ri voedings- en geneeskrachtige waarde maar pas tenvolle 1 sltreffend zijn. Tijdens de voordracht zullen ook waardevolle i worden gegeven over homeopatische geneesmiddelen. Studenten Verbond een ludieke aktie tegen de Frankiljonse uitbuiting Oor leergierige tuinders is deze avond een enige gelegenheid pi in de toekomst doelbewuster te tuinieren i Happart. meisjes naar het kinderkarnavalfeest in de parochiezaal (v) Erpe-Mere eertiendaagse voor verkeersveiligheid oor het gemeentebestuur van Erpe-Mere. in samenwerking en et de bijzondere wegpolitie-Verkeerspark uit Gent en Via to, ecura werd deze veertiendaagse definitief vastgesteld van 19 aart tot 26 maart. e scholen van Erpe-Mere die aan de wedstrijd deelnemen sbben samen ongeveer 425 leerlingen voor de schiftingswed- a rijden aangeduid. Na een teoretische en een praktische les rer verkeersreglemetering zullen 56 leerlingen naar de finale irwezen worden. 9t verkeerspark van de Rijkswacht en Via Secura zal tijdens b veertiendaagse achtereenvolgens als volgt worden opge- eld: van 19 tot 22 maart op het splleplein van de gemeen- school van Burst, Molenveld 11 en van 23 tot 30 maart op het leelplein van de gemeenteschool van Erpe, Dorpsstraat 164. r worden vier wisselbekers ter kompetitie gesteld. De prijsuit- iking zal plaats hebben op vrijdag 30 maart te 19.30 uur in het e esmeentelijk ontmoetingscentrum te Erondegem. ut an .A.W. Wijngilde 6 p vrijdag 9 maart om 19.30 uur worden alle wijnmakers en ijnmakers in spe uitgenodigd in de refter van de gemeentelijke gere school van Burst om een materiaalavond bij te wonen. Ie benodigdhede materialen zullen er aanwezig zijn om >or angekocht of besteld te worden, an ver uldiging verdienstelijke bloedgevers van het Rode ruis p zondag 18 maart te 10.30 uur heeft de plechtige uitreiking aats van de eretekens aan de bloedgevers die gedurende de dh( atste twee jaar voor de 10e, 25e, 60e, 80e of 100e maal bloed l5 iven in onze gemeente Nadien wordt door het gemeentebe- jur een receptie aangeboden. iq Sehandikaptenfeest zondag 18 maart om 14.30 uur organiseert de Vlaamse leratie van Gehandikapten afdeling Erpe-Mere een leten- Swest in het gemeentelijk ontmoetingscentrum Mere het programma: welkomstwoord door Etienne Callebaut, leraal voorzitter, gevolgd door een gezellig babbeltje bij de fie met gebak. Gratis tombola. feest zal ook de nieuwe bestuurssamenstelling van V.F.G. e-Mere bekendgemaakt worden, evenals het jaarprogram- voor 1984. inderkarnaval e B.G.J.G. richt op vrijdag 9 maart om 14.30 uur het «Derde lerkamaval» in dat zal doorgaan in het patronaat. Alle ideren zijn er verwacht in kamavaispak om mee te zingen, elen en dansen onder de kundige leiding van het gezelschap lalpertuus. Deze kinderanimatie is gratis toegankelijk door de iewerking van de Dienst voor Jeugdvorming en Volksont- <keling van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap. Dendermonde. Met veel aandacht werd geluisterd naar voormalig minister van financiën Hamme. De belangstelling was groot voor de ontspanningsavond in 't Hof ken (vh Van de Putte (v) 0 Dender^0 DENDERMONDE 3* Jaargang nr. 10 Socio-Culturele Info-kalender tarten zaterdag 10 maart heeft de maandelijkse kaarting plaats van socialistische gepensioneerdenbond in het gemeentelijk ntmoetingscentrum Mere vanaf 19 uur Tussen de tweede en Brde ronde is er koffie en gebak voor alle aanwezigen. )p woensdag 14 maart is er de veertiendaagse kaarting van de ie ».B G. om 17 uur Op vrijdag 16 maart houdt kaartersklub Troef Djn maandelijkse kaarting om 20 uur. De vrouw en de Europese verkiezingen Op maandag 19 maart komt de nationale voorzitster van C.M.B.V. mevr. Regine Peers-Genens spreken over de vrouw in de Europese verkiezingen. Alle geïnteresseerden zijn welkom aV< Eetfestijn C Mere organiseert zijn vierde eetfestijn in de Rijksbasis- chool van Mere op zaterdag 17 maart en op zondag 18 maart «naf 11.30 uur tot 14 uur en 's avonds vanaf 18 uur Te ba «komen: steak provincale, steak nature of halve kip met frieten cef for de prijs van 250 fr. Smakelijk! eé ie- Sport 1 Basket: op zaterdag 10 maart spelen de pupillen meisjes van 0 B.C. Erpe-Mere tegen Lokeren om 13.30 uur en de miniemen meisjes tegen Sgolbo om 15 uur. Voetbal: op zondag 11 maart speelt F.C. Mere 1 tegen Okegem om 15 uur. De juniores nemen het op tegen Haaltert om 10 uur. Schaken, ledereen kan zijn kennis van het schaken komen ieïi toetsen door mee te spelen op vrijdag 9 maart vanaf 19.30 uur in café 't Nieuw Station te Burst. Wielrennen: op zaterdag 10 maart wordt het wielergebeuren Erpe-Mere gestart door Bambrugge Sportief, die onder iteÉforzitterschap van Remi Volckaert traditioneel de spits afbij- Voor de overwinnaar is er een trofee vanwege het emeentebestuur voorzien. luiven de duivenvrienden van Erpe-Mere organiseren op «terdag 10 maart een filmvoorstelling met de beroemde n« tosmolenfilms - gevolgd door een verkoop van jonge duiven, in Dit alles gaat door te Bambrugge vanaf 18 uur in de zaal Sint- Snna. Het binnenbrengen van de duiven geschiedt tussen 15 en 17 uur. STEDELIJKE MUZIEKAKADEMIE UITNODIGING Wij nodigen U uit tot het jaarlijks lerarenkoncert dat plaats heeft op maandag 19 maart te 20 u. in de Ros Beiaardzaal van het Stadhuis (zijingang) te Dendermonde. Verlenen hun medewerking: Ann Kesteleyn Ann Witzorek Mark Joly Frans Doorns Dirk Vermeir piano Jacqueline Van de Vijver zang Bemadette Van Kemseke dwarsfluit Philippe Duerinck gitaar Franky Van Laere saxofoon Presentatie: Rita Dejonckheere Namens de Toezichtscommissie: De Directeur, De Voorzitter, Marcel Defleur Schepen Hubert Maes Vertrek. Gentsesteenweg (14 uur) Verder langs: Kerkstraat, Prudens Van Duysestraat, Sas, Greffelinck, Emiel Van Winckellaan, Beurzestraat, Kerk straat, Franz Courtensstraat, Werf, Koningin Astridlaan, Dijkstraat, Bogaardstraat, Papiermolenstraat, Oude Vest, Brusselsestraat, Stationsstraat, Stationsplein, Burge meester Portmanslaan, Geldroplaan, Zuidlaan, Begijnhof laan, Sint-Rochusstraat, Brusselsestraat, Vlasmarkt, Den- derbrug, Grote Markt (ontbinding). BERICHT AAN DE BEVOLKING De eerstkomende vergadering van de gemeenteraad heeft plaats op donderdag 8 maart 1984 te 19.30 uur. in het administratief centrum, Franz Courtensstraat 11 te Dendermonde. In het kader van het jaarthema zakelijk omdat de groep deel- «gezondheid» organiseert de nemers omwille van de de- Oudervereniging van de Ge- monstraties beperkt wordt, meentelijke Jongensschool Lesgevers? J. Van Cauwen- van Grembergen een E.H. berghe, E. Adnaenssens en B.O.-initiatie met als thema: Mevr. Chr. Van Cauwen- -EEN ONGEVAL, WAT MAG EN Vergeet niet! Zaterdag 31 VAM IV nncil? maart 1984 «Lentebal» Paro- luUV IK UUCNf chiaal centrum - 21 u. Na de lessenreeksen omtrent 9 «0 leerstof moderne wiskunde - ongevallenpreventie. va„ de eefs,e graad (1e en 2e - brandwonden; leTSn™TrtQdmmbem" kneutbrtoen ontwrichtStc"^8" 88 9<>m<ienteliike jongenl kneuzingen, school nu twee avonden over 28 9'88« 38 88 grote verwondingen |eer|aar - verbanden Bij deze initiatiefreeks zal o.m. VERNIEUWDE gebruik gemaakt worden van IA/IQ If I IKinP demonstraties en films. WIOMIWUC Wanneer? De initiatiereeks Deze twee avonden vinden «Een ongeval, wat mag en kan plaats op maandag 19 maart ik doen?» vindt plaats gedu- en donderdag 29 maart van rende 3 dinsdagavonden nl. 19.30 u. tot 21 u. in de op 13, 20 en 27 maart telkens school, Dr. Haeckstraat 11. van 19.30 u. tot 22 u. Als deelname in de kosten Waar In de Gemeentelijke vragen we 100 fr. Indien beide Jongensschool, Dr. Haeck- ouders de lessenreeks volgen straat 11Grembergen. dienst slechts eenmaal be- Voor wie? Voor ouders, taald te worden, leerkrachten en al wie iets Inschrijven vooraf noodzake- meer wil weten en kennen lijk! over E.H.B.O. De voorzitter: René Delagaye Kosten? De reeks is gratis De direkteur: Wemer De Wilde maar aanmelden vooraf .via Ouders weer in de school- onderstaande strook is nood- banken. INSCHRIJVINGSSTROOK - INITIATIE E.H.B.O. Ondergetekende: Adres: Schrijft in voor de reeks «initiatie - E.H.B.O.» Handtekening en datum, Uittreksel uit het algemeen politiereglement van Dendermonde Hoofdstuk 13: Verkeersregeling bij stoeten Art. 1.13.2: Vanaf het vertrek van een toegestane stoet zal het tussengemeentelijk verkeer onderbroken worden langs de stra ten waar de stoet zal doortrekken. Art. 1.13.3: Gedurende de optocht van een stoet is het aan alle voertuigen verboden de stoet voorbij te rijden of te hinderen. Art. 1.13.4: De voertuigen zullen naar de bevelen van de plaatselijke politie geparkeerd worden. Art. 1.13.5: Het is aan de bestuurders of eigenaars van voertuigen verboden te parkeren op de omloop van de stoet vanaf 2 uur vóór het vertrek tot het einde ervan. Art. 1.13.6: Gedurende de doortocht van de stoet is het zonder voorafgaande schriftelijke toelating van de burgemeester verbo den dagbladen, aankondigingen, reklame en drukwerken van alle aard te verkopen of te verspreiden. Art. 1.13.7: Het is de deelnemers van reklamewagens verbo den reklameartikelen uit te delen aan hun rijdende voertuigen; Deze artikelen mogen naar de toeschouwers geworpen worden voor zover hun aard of omvang geen gevaar kan opleveren bij het werpen. ZATERDAG 10 MAART 10.20 uur: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, ingencht door C.S.C.-vormingswerk in zaal Volkshuis te Baasrode. Tot 11 uur 11.00 uur. Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk in café Voor Allen te St.-Gillis. Tot 12 uur 11.00 uur: Sociaal dienstbetoon door schepen Hubert Maes, ingericht door K.W.B -Boonwijk, aan de Gasthuisstraat 106 te St.-Gillis. Tot 12 uur 18.30 uur: Jaarlijkse feestdag voor de afdeling K.W.B.-Dendermonde- centrum, met om 18.30 uur PI. Eucharistieviering ter nagedachtenis van de overleden leden, in de O.-L.-Vrouwekerk, en om 20 uur gezellig samenzijn in de Mariakring. 19.00 uur: Bezoek aan het Mechels Miniatuurtheater voor de opvoering van «De moeder van David S», door de Linkse Soc. Vrouwen Dender monde. Vertrek: Bond Moyson, Noordlaan, om 19 uur 20 00 uur: Volkskwis (2de schifting), ingericht door K.V.B. De Samen- werksters, in zaal Ros Beiaard te Grembergen 20.00 uur: Zangkooravond t.g.v. het 15-jang bestaan van Jeugdkoor Jeko, met medewerking van andere koren, in het Parochiaal Centrum te Appels. 21.00 uur: Dansavond, ingericht door K.W.B.-Grembergen in het Paro chiaal Centrum 21.30 uur: Gemaskerd en verkleed kamavalbal, ingericht door de Kon. Fanfare Vreugd in Vrijheid, in zaal De Wijngaard te Appels. ZONDAG 11 MAART 14.00 uur: Grote Kavalkade- en Karnavalstoet in Dendermonde- centrum, met o.a. deelname van de Kath Muziekmaatschappij St.- Cecilia. MAANDAG 12 MAART 11 00 uur: Sociaal dienstbetoon door gemeenteraadslid Lutgart De Beul ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendermon de. Tot 12 uur. 14.00 uur: Bijwonen van de bezlnnlngsnamlddag in het retraitehuis te Moerzeke, door C.M B.V.-Oudegem 17.00 uur: Sociaal dienstbetoon door ministe/ Jan Lenssens, in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 18.30 uur. 18.30 uur- Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger F. Ver- berckmoes, ingericht door het I.V.K., in Liberale Sociale Werken, St- Ursmarusstraat 58 te Baasrode. 19.30 uur: Voordracht en debat «Moderne wiskunde voor ouders leerstof 3de en 4de leerjaar», ingericht door de oudervereniging, in de Gemeentelijke Jongensschool te Grembergen. 19.30 uur: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger F. Ver be rek moes, ingericht door het I.V.K., in café De Kroon, Dr. Haekstraat 1 te Grembergen. 19.45 uur: Ontspanningsavond, ingericht door K A.V. St.-Gillis in za Gildenhuis 20.00 uur: Yoga: 10* les, ingericht door S.V.V.-Dendermonde. in c Bond Moyson, Noordlaan 21. 20.15 uur: Foto- en diaklub: werkvergadering, voor V T.B.-V A.B.-S Gillis in het oud-gemeentehuis. DINSDAG 13 MAART 19.00 uur: Initiatie In naaien: maken van knoopsgaten met zig-zr machine, door de Socio-cult.ver. v. VI. Lib. Vrouwen, in café Welkom St.-Gillis. 19.30 uur: Cursus E.H.B.O.: Filmreporlage met als thema «Wat mag t kan ik doen», ingericht door de oudervereniging, in de Gemeentelij! Jongensschool te Grembergen. 19.45 uur: Voordracht en debat «Kweken en verzorgen van bloemen planten met verschillende materialen», door K.V.L V. Lutterzele in h St.-Lutgartcentrum, Spoorwegstraat 200 te St.-Gillis. 20.00 uur: Voordracht en debat «Dokter kunnen we er samen iets aE doen» met Dr Verbeke, voor K.A.V-Grembergen in het Parochia Centrum. 20.30 uur: Voordracht «Streekbieren romantiek van deze tijd» door Pre Baetslé, met medewerking van brouwerij De Block uit Peizegen ingericht door de Dend. Wijnmakersgllde 't Vaatje, in het stadhuis t Dendermonde. INSCHRIJVINGSSTROOK - MODERNE WISKUNDE Ondergetekende: Kleinkunstenaars Miel Van Bossche en Gust s uit Hamme tijdens hun optreden in het buurthuis 't I Hof ken (vh) 3 reeks «Moderne wiskunde» en betaalt 100 fr. Handtekening en datum DE STEDELIJKE ONTHAALMOEDERDIENST Een blijde gebeurtenis in het gezin: een geboorte! Na enkele weken stelt zich echter een probleem: wat met ons kindje als wij beiden gaan werken? Ook u als alleenstaande ouder of zelfstandige vindt geen geschikte opvang voor uw kindje. De dienst opvanggezinnen beschikt over 20 onthaalmoe ders in Groot-Dendermonde. die uw kindje van 0 tot 3 jaar opvangen, in de vertrouwde familiale sfeer van hun gezin. Kontaktadres: Mevr. De Mol Rita Blauwe Steenstraat 1 9330 Dendermonde Tel. 052/21.32.78 Te bereiken: elke werkdag van 8.00 u. tot 16u30. Huisbezoek na afspraak. GROOT HUISVUIL Donderdag 8 maart: St.-Gillis 1Kerk Bopnwijk Donderdag 15 maart: St.-Gillis 2. Potiaulaan Lutterzele Peze bewijzen worden afgeleverd door de politie diensten, elke werkdag van 9 tot 12 u. en van 14 tot 17 u. Buiten deze genoemde uren is het onnodig zich han te bieden. WOENSDAG 14 MAART 19.00 uur: PI. Eucharistieviering t.g.v Aswoensdag, opgeluisterd doo het St -Margaretakoor in de St-Margaretakerk te Grembergen. 20.00 uur: Fotografie: Diatheek O.V U - binnenbrengen van 2 dia's voo de tweemaandelijkse wedstrijd, door de Fotografische Kring in de Sted Nijverheidsschool. DONDERDAG 15 MAART 20.00 uur: Aeroblc-dance en turnoefeningen, door K.A V.-Keur in zaal Klokske 300 fr. voor 5 weken. 20.00 uur. Fotografie: Cineclub - afwerken van bloemenstoet, door dt Fotografische Kring in de Sted. Nijverheidsschool. VRIJDAG 16 MAART Vakantieweekend in «Zon en Zee» te Westende, door K.W.B. St.-Gillis op vrij 16, za 17 en Zo 18 maart. 9.00 uur: Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, in he sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 11 uur. 10 00 uur: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbei De Batselier, ingericht door C.S.C -vormingswerk, in de Bond Moyson U Dendermonde. Tot 12 uur 19.30 uur. Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger F Vei berekmoes, ingericht door het I.V.K., in het Liberaal Sociaal Centrum Kon. Astridlaan 16 te Dendermonde 19 45 uur. Voordracht en debat «Geloven in vrijheid», ingericht doo K.A.V.-K.W.B.-Appels in zaal Gildenhuis. 20 00 uur. 2de Volkslied-Muziekavond met het parochiaal gemeng zangkoor en Speelschare De Denderkantorij en kleinkunstgroep D< Vaganten, in de Parochiezaal te Oudegem 20.00 uur: Interprovinciaal kwlstornooi Dendermonde: 48 klub treden aan in het Interprovinciaal kwistornooi 1984, ingericht door d Vlaamse Klub In het V.T.I. te Dendermonde. HUWELIJKSJUBILEA FEBRUAR11984 50 jaar 6 februari: Comeel Blot-Saeys Stephanie, Burgemees ter Potiaulaan 60, St. Gillis. 50 j. 9 februari: Benoni Caudron-Van Den Abbeele Martha, Gasthuisstraat 136, St.-Gillis 50 j. 10 februari: Philipus De Ridder-Vanderrijst Louisa, Vos senhoek 59, Grembergen 60 j. 29 februari: Oscar Verstrepen - Van der Straeten Maria, Hullekenstraat 60, St. Gillis.

De Voorpost | 1984 | | pagina 19