D C C s- Lokeren De Voorpost - 9.3.1984 - 21 anke ezinswandeling Zondag 11 maart om 14u30 aan de kerk van Heiende vertrek euwl 8" de lustrumwandeling van Vakantiegenoegens. Na de tocht loeiti spanning in café De Zaal. Info: tel.: 772 53 11 (zone 03). onge militantendag Zaterdag 10 maart vanaf 14 u in het kultureel centrum, «ede jonge militanten-dag. Met de praatshow «Inkomen en erk», infomarkt, workshops en een totaalspektakel. Het ABW ganiseert. AV-aktiviteiten Maandag 12 maart om 13u30 info over «Nachtkleed voor alle ïzelliaten» in de Kerk, Oude Heirweg, organisatie: KAV O.L.Vrouw. insdag 13 maart om 13u30: in het Centrum, «Een mens leeft Op et van brood alleen», seminarie bij KAV-Centrum; en in het Len ifetaria, Gentsebaan, «Recepten uit het klavertje vier» bij Jaarlijks feest van de Wase melkverkopers. Twee verdienstelijke leden werden in Sint- Temse. In het Gemeentemuseum, Kasteelstraat, organizeert de kulturele raad een lellini AV-Heirbrug. Woensdag 14 maart om 19 u bij KA V-Heiende: Niklaas gehuldigd. Hector Vercauteren is twintig jaar bestuurslid en Gustaaf Desaunois kunstexpo onder de noemer Kreatief Temse». Vrijdag was het opening. Nog tot 18 Andere geneeswijzen: ook waardevol», in de gemengde is vijfentwintig jaar voorzitter (dw) maart kan je gaan kijken (dw) erk' F 'gar „q achtdropping Zaterdag 17 maart organizeert het ABW-jeugdatelier een ichtdropping. Afspraak aan het kultureel centrum om 21 uur. laamse Volksbeweging Geeft op vrijdag 9 maart een «Staaldebat» met medewerking an de heren Jos Dupré (CVP), E. Beysen (PW), E. Maes (SP) n J. Maton (VU). Als moderator treedt op Paul Lerno, onder- Dorzitter WB. Het debat heeft plaats in de konferentiezaal van 9t Kultureel Centrum op het Kerkplein om 20 uur. Stedelijke Feestkommissie herinnert eraan dat de verbranding van Prins Karnaval plaats Beft op zaterdag 10 maart (vroeger was dat altijd de laatste ndag!). De stoet, met medewerking van de Koninklijke tedelijke Katolieke Harmonie vertrekt op het Zand om 19u45. ELT Lokeren geeft op zondag 10 maart een ruildag in samenwerking met i Imkervereniging Groot-Lochristi op het kasteel van baron rnaud de Kerckhove te Beervelde om 10 uur. ikot« gerr 3 12 Salegempad Zondag 11 maart wordt het nieuwe, acht km lange Salegem- wandelpad ingewandeld. Afspraak om 14 u aan café Groenen dijk in de Groenendijkstraat. Geloven Dinsdag 13 maart heeft KA V-Sint-Pauwels het over «Geloofs opvoeding van jonge kinderen» om 20 u in de Parochiale Werken. En bij KAV Sint-Gillis wordt om 19u30 in de Katholieke Kring gehandeld over «Ga, uw geloof heeft u gered.» Sint-Niklaas Lan>jobbyclub Lokeren Ruildag met beperkte tentoonstelling in het lokaal De Beurs de Grote Markt 13 van 9 tot 12 uur en op zondag 11 maart. AV-KWB Sint-Anna Op zondag 11 maart: wandeling naar Heiende, in samenwer- n ig met Vakantiegenoegens Lokeren. Men vertrekt aan de kerk |m>14u30. estij vlV-Centrum Lokeren D( op maandag 12 maart: vormingsdag in het Centrum om rraai ^0 en op woensdag 14 maart algemene vergadering «Posi- Ruzie maken», In het lokaal «Ter oude Kerke», Spoele om uur. AV Sint-Anna Heirbrug Demonstratie «Gerechten uit het Klavertje Vier» op dinsdag het Parochiaal Centrum, Gentsesteenweg 1 om of te /V-Lokeren Bezoekt op woensdag 14 maart «Inex» te Bavegem. Men Wekt aan het Volkshuis op de Markt om 13 uur. AV H. Hart Lokeren Heiende Op woensdag 14 maart: spreekbeurt «Andere geneeswijzen, n k waardevol» door Johan Hessels, in de Basisschool Heien- :iaat om uur- YP-Jongeren helpen Polen Onder het motto «Geloofwaardige politiek is niet alleen een 05 ktiek van woorden maar ook van daden» organiseren de lege rp-)ongeren van Lokeren een Polen-lnzamelaktie. Tijdens de ,me, rste week van de paasvakantie (16-22 april) zal een CVP- 053 geren-delegatie onder leiding van nationaal voorzitter Johan ui Hecke de ingezamelde goederen naar Polen (Katowice) ingen. Blke goederen zullen ingezameld worden? rmaceutische produkten: antibiotika, verbanden, steriel gaas, itten, ontsmettingsmiddelen, spruiten, steriele naalden; kin- rkleding en detergenten: onderhoudsprodukten, zeep en ispoeder. yr f einde maart kunt U terecht voor afgifte van deze goederen r de leden van het dagelijks bureau CVP-Jo Lokeren: K Van Kerckhove, Kouter 10, 48 46 62 nny Heyninck, Kanaalstraat 148 25 02 de De Backer, Daknamdorp 65 de Kelem, Poststraat 130, 48 31 32 friam Liebaut, Tulpenlaan 13, 48 43 76 Sjny Rogiers, Papestraat 10, 48 28 44 i bij de mandatarissen eo De Meyer, Roomstraat 3148 38 60 Éto Van Avermaet, Lindestraat 35, 48 20 75 (J.V.L.) ourdesavond tydag 9 maart vanaf 9u30 organizeert de KAV-Meerdonk een No sex, please De komma is belangrijk. Want tussen «No sex, please» en «No, sex please» is een wezenlijk verschil. Luc Philips, regisseur van het blijspel dat De Goudbloem vrijdag 9 en zaterdag 10 maart om 20.15 uur in de schouwburg opvoert (een heropvoering, vanwege het grote sukses) kan erover meepraten. «No sex, please, we're British» is de komplete titel. Muziek Vnjdag 9 maart in de Vienna, Walbrugstraat 13 om 21.30 uur alto-saxofomst Lee Konitz en pianist-komponist Harold Danko met kwaliteitsjazz. Zondag 11 maart om 11 uur aperitiefkoncert in de muziekakademie. Tussen wieg en graf Patrick Waumans diamontage «Tussen wieg en graf» reist het Waasland af. Vrijdag 9 maart kan je ze gaan bekijken in het parochiecentrum van Belsele, om 19.30 uur. De KWB organi zeert. ACW en politiek Vrijdag 9 maart om 20 uur in huize De Meerleer organizeert KWB-OLVrouw een bijeenkomst in het kader van «ACW en politiek». Lourdesavond Vrijdag 9 maart om 19.30 uur Lourdesavond bij KAV-Sinaai, in het parochiehuis van Sinaai Karnaval Belsele Buitengebeuren van het Belseelse karnaval dit weekend Zater dag 10 en zondag 11 maart kroegentocht. De stoet van zondag 11 maart wordt om 13 uur gevormd in de Molenwijk en wordt om 17 uur in Belseledorp ontbonden. Aan de optocht is een reklamekaravaan verbonden. Maandag nog eens kroegentocht, plus poppenverbanding. ATB-De Natuurvrienden In Heidebloem-Waasmunster wordt door De natuurvrienden zaterdag 10 maart gevolksdanst en 's avonds, na een etentje, gekwist en aan spelletjes gedaan. Wandelen In Waas Er wordt dit weekend volop gewandeld in het gewest. Zie (zondag) de inwandeling van het Salegempad in Meerdonk en de jubileumtocht van Vakantiegenoegens Lokeren. Er is echter meer. Zondag 11 maart trekt Wandelklub Waasland naar Klein- Sinaai, afspraak om 13.30 uur aan het Gildenhuis. Nog zondag, ook al om 13.30 uur, zijn de stappers van ATB-De Natuurvrien den aan het Koopcentrum en vandaar gaat het naar het Schauselbroek in Temse. Gezegende duiven Zondag 11 maart Puivelde-Belsele, twaalfde duivenzegening van het Waasland. Eucharistieviering om 9.30 uur en bij de offerande worden de 'gedachtenissen' uitgereikt. Na de mis verkoop van duiven bij Marcel De Maere in lokaal De Lustiqe Melkers. Diploma's Rode Kruis Zondag 11 maart om 10.30 uur diploma-uitreiking en akademi- sche zitting op het stadhuis. Het Rode Kruis is aan de eer. Lourdesavond Zondag 11 maart om 14 uur organizeert de KA V-Don Bosco een Lourdesavond, zij het dat die in de namiddag plaatsvindt. In het Dobocentrum. Nuttige donderdag Donderdag 15 maart om 14 uur studienamiddag in de stadsbi bliotheek over «Konflikt, geschil, overeenkomst», georgani- zeerd door de Beroepsvereniging van maatschappelijke Assis tenten van Oost-Vlaanderen Van 14 tot 16 uur e.h.b.o.-kursus in het Gildenhuis 't Dopperken. En om 19.30 uur organizeert het kristelijk ziekenfonds in het parochiecentrum te Belsele een info-avond over «Preventie van hart- en vaatziekten», m.m.v. voorzitter JP Willaert van de Belgische Cardiologische Liga. Verrukkelijke vrijdag Noteer voor vrijdag 16 maart alvast volgende manifestaties (we komen er volgende week nog op terug): in Het Centrum algemene vergadering van de Provinciale Pomologische Vereniging Oost-Vlaanderen, om 20 uur over appels en woelratten en zo; in lokaal Steenstraete, Nieuwstraat 66, voordracht over «De herkomst van de familienamen. Door A. De Belie, die het tegelijk heeft over de Baudelo-opgravingen vorig jaar; vanaf 16 uur karnaval in de stad (akademische zitting en daarna prinsenavond met Vader Abraham). Karnaval dat wee kend in de stadszalen ook op zaterdagnamiddag en -avond) en zondag ('s avonds); in café Europa. Grote Markt, e.h.b.o-kursus van ATB-De Natuurvrienden, om 20 uur; in de stadsbibliotheek is de Nederlandse politikus Jan Terlouw te gast. Om 20 uur spreekt hij over literatuur; in het Gildenhuis brengt Vakantiegenot een toeristische avond over Spanje, m.m.v. de heer Meysmans uit Veume. in de feestzaal van het stadhuis komt de Sint-Niklase sportraad om 19.30 uur bijeen voor de jaarvergadering Karnaval en muziek Tijdens het weekend van 17-18 maart wordt Sint-Niklaas niet alleen door lieden in karnavaleske vermomming ingepalmd, maar is er ook een zeer uitgelezen en danig goed gevuld programma voor muziekliefhebbers. Volgende week nog eens de programmatie in deze rubriek. Oproep teledienst Teledienst zoekt een leegstaande opslagplaats in Sint-Niklaas waar meubels en huisraad, bestemd voor de allerzwaksten in onze samenleving, in kunnen opgeborgen worden. Info: Sociaal Centrum, Prins Albertstraat 35, tel. 77fi no 71 nf 77R ro 79 platenbons verloot. Deze trekking zal gebeuren op vrijdag 16 maart te Sint-Niklaas. De trekking voor de «sp>onsors» (de lotenkopers) met 20 waardevolle prijzen zal doorgaan op woensdag 14 maart, dag van de Tanzaniatocht dus. Na de Tanzaniatocht is er in de refter van instituut Sint-Andries, Nieuwstraat 15 te Stekene een vriendenmaal voor de leerlin gen, waarop ook de ouders welkom zijn. Vriendenmaal Cor Jesu Het is reeds langer dan vandaag een traditie geworden, het 'vriendenmaal' van de beroepsschool Cor Jesu, ondertussen een afdeling geworden van het instituut O.L.Vrouw Onbevlekt Ontvangen. Dit jaar gaat dit «vriendenmaal» door op zaterdag 17 en zondag 18 maart. De keuken in de Kerkstraat zal weer op volle toeren draaien om iedereen voldoening te schenken. De opbrengst komt volledig ten goede van de school: het busver voer, aankoop en uitbreiding van allerlei didaktisch materiaal enz... Temse Wachtdienst dokters Op 10 en 11 maart heeft dokter Vandaele, Eindestraat 3 in Belsele (772 49 81) wachtdienst, en daar kunnen de inwoners van Elversele terecht. Voor Temse, Tielrode en Steendorp moet men zich wenden tot dokter Van den Broeck, Antwerpsesteen weg 101, tel.: 771 00 18. De Boelwerf in 't brandpunt Op 30 en 31 maart in de gemeenteschool aan de Gelaag- straat te Steendorp, «syndikaal kafee» van het ABW (Culturele Centrale) met deelname van o.m. Vuile Mong en zijn Vieze Gasten en toneelgroep De Barst. Verder de voorstelling van het boek «Onkruid op een scheepswerf» (Karei Heirbaut), een fototentoonstelling over de Boelwerf wordt getoond en er is op 31 maart om 18 u een gesprek over tewerkstelling en werkloos heid met o.m. Jan Cap, Freddy Willockx en Rudy Van Vlier- berghe. Voor werklozen Donderdag 15 maart in het Volkshuis, Kam. Wautersstraat 14 te Temse, «Rechten en plichten van een dopper» onder de loep tijdens een bijeenkomst voor werklozen van 13u30 tot 16 u. Geneesmiddelen Maandag 26 maart om 15 u in het parochiaal centrum. Gasthuisstraat 72 te Temse, info over «Geneesmiddelen gebruik en misbruik». Waasmunster Kind en Boekendag te Waasmunster In het gemeentelijk kuituur- en sportcentrum Hoogendonck te Waasmunster organizeerde de Bond van Grote en Jonge Gezinnen een suksesrijke kind- en boekendag. In een tentoon stelling met medewerking van de gemeentelijke biblioteek werden de talrijke bezoekers gekonfronteerd met de rijkdom en mogelijkheden van een goed kinderboek. De leerlingen van alle lagere scholen toonden de kreativiteit en bewezen dit door hun realisaties, ontstaan rond een bepaald boek. Enkele klassen beeldden het boek, door de klas zelf gekozen, uit met een toneeltje of met een poppenkast; andere klassen organiseerden een tentoonstelling met tekeningen, reuzepoppen, maquettes van kastelen enz. De talrijke ouders en de massa kinderen beleefden in het komplex Hoogendonck alvast een aangename namiddag op deze dag van het boek en het kind. (V.G.P.) Wichelen Temse. De Kristus Koningkerk liep averij op tijdens een windvlaag. Een kruisbeeld dat boven op de toren stond tuimelde neer op een geparkeerde auto (dw) wrdesavond in de Saleghemkring. CV-feest Maandag, KAV-dag Maandag 12 maart schieten de dames van de KAV uit hun krammen. Met om 8.30 uur in 't Belseelse parochiecentrum een Zaterdag 10 maart om 20 uur feest in zaal Orchidee te Sint- seminarie rond «Hulpmiddelen ter verbetering van de kommuni- Wlis. De ACV-centrale Haven en Vervoer organizeert. katie». Of met een reis naar firma Callebaut in Wieze (KAV Don Bosco). Of nog een demonstratie over «Eenvoudige feestge- rechten», om 19 uur in het Sinaaise parochiehuis. En als je van koken houdt kan je om 19 uur in huize De Meerleer «Recepten u" ^et klavertje v'er>' 'eren bereiden. Om 20 uur die maandag in het ontmoetingscentrum aan het Sint-Jansplein praat men rond «Dokter, kunnen we er samen iets aan doen?» (KAV Sint-Jan organizeert) Dinsdag: té dol Dinsdag 13 maart moet niemand thuis zijn in Sint-Niklaas. iedereen is wel ergens op een vergadering of een feest. Dat komt hierdoor: een e.h.b.o.-kursus gaat tussen 14 en 16 uur van start bij 't Dopperken, in het Gildenhuis (ook donderdag 15 maart) in Het Centrum Grote Markt 40, gaat om 20 uur de cyclus hr-Niklaas - Nieuwkerken. Gijzelstraat 43. Jozef Heir- "Katechese voor volwassenen» van start. Prof. Ignace D'Hert PW en Madeleine Van Daele zijn zestig jaar getrouwd heeft hel over "Ge|oven: een verantwoorde levensvisie»; |Pr' diamanten echtpaar heeft één kind (Iv) ,nin hel s,adhuis vergadert de werkgroep «leefomgeving» van de centrale stuurgroep struktuurplanning, om 20 uur; nog in Het Centrum spreekt Willy Kuijpers over «Onderdruk te volkeren en hun bestaansrecht», om 20 uur, en het Davids- fonds organizeert; in het Gildenhuis neemt de CVP-sektie Sint-Niklaas de problematiek van k.m.o.'s onder de loep. Arnold Vanhaecke en Julien Vergeylen voeren het woord, om 20 uur; in zaal De Kring, Heistraat, heeft de KAV-Kristus Koning het over «Zeg niet ja als je neen bedoelt», om 20 uur; in de schouwburg brengt KNS-Antwerpen het toneelstuk «De divan» van Remo Forlanin. Op de sofa van een psychiater, een vrouwelijke arts. Toerisme en film Woensdag 14 maart hoef je al evenmin bij de pakken te blijven zitten. Want: I om 20 uur in Het Centrum, Grote Markt, is er een panelge- sprek over het toerisme in het Waasland, op uitnodiging van de VVV; 1 om 20.15 uur in studio Select, Parklaan, wordt de forumfilm i»i'-Niklaas. Albert Albrecht is 75 jaar aktief als muzikant «Lola» vertoond. Een moderne allegorie van RW Fassbinder I 'I harmonie De Toekomst. Dat muziekgezelschap bood gesitueerd in het Duitsland van Adenauer De Katholieke Filmli- I zaterdag een huldekoncert aan. Burgemeester De 9a organizeert; I "lts kwam de jubilaris feliciteren en bood hem een boek om uur ^an )e 'n Gns Heem te Belsele vernemen waarom r lan dv-Zeg met ja als je neen bedoelt» het thema van de avond bij Jong-KAV Valk. Stekene Vrijdag 9 maart in het KWB-lokaal te kemzeke bijeenkomst over «Geloof in de toekomst», om 19.30 uur. E.h. Schreyen is te gast. Woensdag 14 maart organizeert de jong-KAV van Stekene- Center een avond rond «Aan een kruidentuintje kan je veel plezier beleven. In het Gildenhuis. Snit en naad Elke donderdagvoormiddag van 9 tot 11.30 uur kan je in het Volkshuis aan de Dorpstraat 71 te Stekene terecht voor een kursus snit en naad: zelf je kleren maken of patronen tekenen Info: tel. 776.35.14. Doe het zelf Een kursus voor wie graag zelf in huis klusjes opknapt. Tien weken lang in het Stekense Volkshuis, van 9 uut tot 15.30 uur op dinsdag. Grof huisvuil Het grof huisvuil wordt op donderdag 15 maart opgehaald in Klein-Sinaai en in volgende straten. Bosdorp, Heirweg, Hei meersstraat, Meulevijverstraat, Lunterbergstraat. Kapelledreef, Koebrugstraat, Brugse Heirweg. Baudeloostraat, Abdijstraat, Kloosterstraat, Baldwinus van Boclastraat, Vijfstekestraat, Mer- lanstraat, Edgard Tinelstraat, Kasteelstraat, Pannenhuisstraat en Abeelendreef. Tanzanla-vastentocht Naar jaarlijkse traditie organiseert het instituut Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen een «vastentocht». Dit jaar gaat die tocht door onder de naam «Tanzania-tocht '84» omdat de opbrengst ervan gaat naar een projekt van Broederlijk Deleh in Tanzania. En ook de Stekense afdelingen van het bovenge noemde instituut, namelijk Cor Jesu, Sint-Andries en de moder ne humaniora van Stekene nemen deze keer deel aan deze vastentocht. Woensdag 14 maart vindt de manifestatie plaats. Het geld van de Tanzaniatocht is bestemd voor het oprichten van konijnenkwekerijen en alles wat daarbij hoort, zoals de mensen leren, zelf de konijnen te kweken en verzorgen. Uit de binnengebrachte tochtkaarten wordt een aantal boeken- of Geboorten Kelly Van Wesemael, Wichelen, Dorp 23/A, d.v. Erwin Van Wesemael en van Marleen Verdonck. Nico Christiaens, Wichelen, Rimeir 3, z.v. Eli Christiaens en van Francine Rousseau. Gert De Schaepmeester, Wichelen (Serskamp). Steenkouter 48, z.v. Guy De Schaepmeester en van Magda Ascoop. Michaël Blancquaerl, Wichelen, Ledebaan 29, z.v. Philippe Blancquaert en van Magda De Knijf. Sofie Huylebroeck, Wichelen, Steenkouter, 25, d.v. Roland Huylebroeck en van Greta Bosman Vanessa De Moor, Wichelen (Serskamp), Verhoogstraat 18, d.v. Gilbert De Moor en van Sonja Christiaens. Nina D'haeseleer, Wichelèn, Steenakker 37, d.v. Paul D'haese- leer en van Simonne Troch Kristof Troch, Wichelen (Serskamp), Wetterensteenweg 41, z.v. Lionel Troch en van Maria De Huyck Huwelijksafkondigingen Eddy Van Huycke, Wichelen, Doornweg 128 en Van Cauteren Anne Marie, Berlare, Galgenbergstraat 19 Dirk Rémue, Melle, Oude Geraardsbergsesteenweg 2 en Bec- qué Helga. Wichelen (SchellebeUe) Hogelandweg 2 Marnix Van Leirberghe. Gent (Gentbrugge), Jules De Cocklaan 54 en De Palmenaer Gertie, Wichelen (Serskamp) Anker 13 Emiel Van de Velde, Wichelen (Schel), Dorp 11 en Van de Velde Kanne, Aalst, Kapellestraat 3 Remi Bauwens, Wichelen (Schel) Roelandtstraat 1 en Van De Weghe Marleen, Laarne, Heirweg 36 Mare Verhaeven, Wichelen (Schel), Hoogstraat 49 en Roels Marianne. Wichelen. Margote 71 Patrick De Smet, Wichelen (Schel), Watermolenstraat 10 en Doolaege Chantal, Destelbergen, Dendermondsesteenweg 196 Overlijdens Maria Bonnaerens, Wichelen, Bohemen 24, weduwe van Poly- dorus D'Haese, 87 jaar. Maria Rasschaert, Wichelen, Bohemen 63/A, echtgenote van Edmond Veeckman, 80 jaar, Jules Vandamme, Wichelen, Steenakker 6, weduwnaar van Maria Bataillie, 83 jaar. Theophile De Greef, Wichelen (Serskamp), Dorpstraat 104, echtgenoot van Leonie Van Mossevelde, 72 jaar. Alice Van de Velde, Wichelen (Schel) Hoogstraat 15, onge huwd, 71 jaar. Ivo Van Gyseghem, Wichelen, Dreefstraat 21, weduwnaar van Emma Verholen, 73 jaar. Carolus Van Langenhoven, Wichelen, Margote 110, echtgenoot van Amelie Roelandt, 84 jaar. Anna De Pauw, Wichelen (Schel), Burg. d'Hollanderlaan 19. echtgescheiden van Oscar Van Dorp, 63 jaar Franciscus Gillis, Wichelen, Ledebaan 32, ongehuwd. 73 jaar Alfons Van de Velde, Wichelen (Schel), Hoekstraat 88. echtge noot van Richilde Van Caneghem. 74 jaar

De Voorpost | 1984 | | pagina 21