UNION-JONG LEDE 2-1 Schitterende Vijt kon nederlaag niet verhinderen DIEGEM SPORT-EENDRACHT ZELE 0-0 Elfde puntendeling Defensieve opstelling en twee punter DENDERLEEUW - ST.-GILLIS-DENDERMONDE: 1-2 Beste kansen voor de thuisploeg HEIKANT ZELE - RODUR MOERZEKE: 1-0 Luc Schuddinck in de Hamse kern VW HAMME-EKEREN 0-0 In het titeldebat blijft alles mogelijk Stugge verdediging verovert een punt SI. PAUWELS - KEMZEKE1-1 Op weg naar derde provinciale WIEZE - TEMSE: 0-1 Hamme-Ekeren. De thuisploeg was iets meer in de aanval (k) Union heeft het niet onder de markt gehad met het dappere Lede. De bezoekers hadden het echter zeer lastig, vooral tijdens de eerste helft. Een sterk spelende doelman Vüt kon toen de skore beperken. Na één uur kwam Lede goed in de wedstrijd, maar kon toen het gelijkspel niet meer afdwingen. Wat maar eerlijk was ook, want Union was veruit de beste ploeg geweest, doch de verdiensten van Lede werden bij hen ook hoog aangeslagen. De gasten startten met een hoekschop. Verder bleef hij zogenaamde noodploeg. In de onberispelijk op pogingen van kern traden onder andere Ba- de lokalen om de skore nog ten en Mertens op, namen voor de rust op te drijven, waarmee wij niet direkt ver- Ruststand bleef 1-0. trouwd zijn. De thuisploeg In de tweede helft bleef speelde omzeggens op volle Union het doel van Lede be- kracht. Dit werd ook duidelijk stoken. Het lang verwachte tijdens het begin van de partij, tweede doelpunt van Union Union aasde onmiddellijk op werd realiteit in de 55ste mi- de openingstreffer Men dien- nuut. Electeur wist de kloof de van lokale zijde echter te tussen beide ploegen uit te wachten tot de 20ste minuut diepen, voraleer Vijt plooide. Voor- Wie nu dacht dat Lede red- dien was dit niet gelukt, daar deloos verloren was, had het de doelman in een grootse even verkeerd voor. Union vorm verkeerde. Het was Bas- drong niet verder meer aan en sem die een hoekschop gevat liet Lede de kans om verder tegen de netten knikte. Union het spel te maken. Dit is de ging op zijn elan voort en zou Brusselaars niet goed bevallen, de partij in een definitieve Zo verschroeide Geeraerts de plooi kunnen gelegd hebben, vuisten van Cuypers en zorgde was er geen attente doelman Dieltjens even later voor de geweest bij de bezoekers, aansluitingstreffer. Lede gaf Zelfs op strafschop van Ceup- niet op en de lokalen kregen pens punchte Vijt de bal in het benauwd. Toch haalde Union het einde zonder kleer scheuren, daarmee was ge rechtigheid geschied. Lede speelde enkel tijdens het laat ste halfuur sterk, maar bewees toch alweer geen degradatiep- loeg te zijn. Door het onverwachte ver lies van Ninove te Roeselare klimt Union afgescheiden aan de kop van de klassering. Voor Lede wordt het nu na de zware opdrachten tegen Ninove en Union ietwat rustiger met de thuiswedstrijd tegen Roesela re. Er dient weliswaar drin gend nog eens gewonnen te worden, wil men alle beloften inzake behoud inwilligen. De ploegen: Union Sint-Gil lis: Cuypers Ost, Delentdec- ker, Saint-Jean, Van de Velde, Ceuppens, Scotton, Karama (75' Nijs), Electeur, Kino, Bassem. Jong Lede: Vijt, Verstrae- ten. Baten, Droessaert, G. Der Winne, R. De Winne, Mertens, Eeckhoudt, Gee raerts, Uyttenhove, Dieltjens. De doelpunten: 20' Bassem 1-0 55' Electeur 2-0 Dieltjens 2-1 (g.d.t.) Bij het bedreigde Diegem heeft Eendracht Zele zijn derde reg het einde van de wedstrijd, puntendeling afgedwongen op evenveel verplaatsingen. De vrije trap belandde voorbij Deze nieuwe brilskore betekende meteen het elfde gelijk- De Bouw in het doel maar het spel voor de Zeienaars die nog maar eens bewezen hebben dof'Punt werd nij*toegekend, buitenshuis tot de moeilijke klanten te behoren. Skoren Voor trainer Pfaff had de S" bU' Tl da" rake VrijSch0p Van mceg=nbrachTe™!k ""wVot" Mark De Brabander, een fraktie van een sekonde na het enigszins bevreesd voor de eindsignaal van scheidsrechter Piraux. tegenaanvallen van Diegem. Zonder Filip Plaetmck maar peerd en hielden de wedstrijd Vooral na de rust toen wij de met een herstelde Mark Coor- stevig onder kontrole dominante figuur waren, was eman op de bank gingen de De thuisploeg zocht het 'H banS voor teveel overmoe- Zelenaars van start met de vooral bij lange voorzetten d'gheid van onze kant. leder- ploeg die het op Bergen zo naar de spitsen maar het bleef een begreep dat wij de betere uitstekend deed. Ditmaal kre- bij weinig vernoemenswaardi- PloeB waren zodat dit automa gen zij een bange tegenstander ge gebeurtenissen. Rond het t'scb uitnodigde tot meer aan- te bekampen voor wie een halfuur was er even animo valslust. Om het overwinnings- punt zowat alles betekende, toen Theo Bordui een vrij- doelpunt te kunnen skoren Met een vijf man sterke defen- schop keihard door de muur ontbrak het ons echter aan sie opereerden zij konstant trapte. De Bouw redde echter kracht in de spits. Toch heb- voor het doel van De Bouw, met een knappe reflex. Pogin- ben wij ons behoorlijk door dit zodat de fusieploeg de gemak- gen van Geens, Pfaff, en Bor- zware programma geloodst.» kelijkste verplaatsing van het dui misten de nodige precisie In het Zeelse kamp viel het seizoen te verwerken kreeg en Maes treuzelde net iets te bericht dat na doelman André In de efjste helft ging men lang om gevaarlijk te zijn. De Decker nu ook de voor een even op de agressieve toer en In de slotminuut werd Bor- jaar overgenomen Benjamin dit kostte Freddy Jacobs een dui gepakt net voor de straf- Saey voor bewezen diensten nieuwe boeking. André Maes schopzone. Trainer Pfaff vond werd bedankt In het Een- opnieuw kernspeler na zijn be- dit het geschikte ogenblik om drachtbestuur is men nu wel hoorlijke partij van vorige een vervanging door te voeren degelijk aan een saneringspoli- week, kwam eveneens in het en Cooreman van de bank te tiek begonnen, boekje toen hij wat te opmer- halen ten voordele van Jan kelijk weerwraak nam. De be- Geens. Toen Mark De Bra- zoekers speelden sterk gegroe- bander zou uithalen floot de Joost Arens 2'Provinciale Eendracht St.-Gillis heeft bij Standaard Denderleeuw twee punten gewonnen. Dat was enigszins tegen de verwachtin gen. Bovendien hebben zij zo de titelambities van de thuis ploeg een flinke deuk gegeven. Trainer Willy Goossens over de match: «Ik was genoodzaakt om van taktiek te veranderen. In vori ge wedstrijden trok ik de of fensieve kaart en streefde naar een overwinning. Gelet op het feit dat Denderleeuw niet mocht worden onderschat, en we stilaan in degradatienood kwamen, huldigde ik een meer defensieve opstelling. Ik hield vijf spelers achteraan. Vier in het middenveld en één enkele spits. Tijdens het eerste halfuur heb ben we hen goed opgevangen. Onze doelman heeft in die pe riode trouwens geen enkele keer moeten tussenbeide ko men. Pas in het derde kwartier kregen we een doelpunt bin nen. Dat was het gevolg van een misverstand in onze de fensie. Na de pauze ben ik dan naar een 4-4-2 opstelling overge schakeld. Wij kwamen toen op gelijke hoogte toen Hugo Til- ley een gepaste voorzet voor de voet van Remy De Brandt schoof. Die bracht meteen de gelijkmaker op het bord. Ik moet eerlijk toegeven dat de thuisploeg nadien nog wel ge legenheid heeft gekregen om terug op winst te komen. Op een bepaald ogenblik troffen zij trouwens nog de dwars ligger. Helemaal op het einde, er was hooguit nog één minuut te spe len, mochten we een vrijschop nemen. Frans Peeleman die dergelijke taken op zich neemt, nep mij toe, en stelde voor om in die ultieme minuut misschien best de bal ver bui ten te trappen. Ik a'ntwoordde hierop dat hij evengoed de bal voor doel kon plaatsen. Hij voerde die opdracht uit. Ver- heyen die vooraan was geble- De Zeienaars hebben een be langrijke zege geboekt. Hier- twecmaal toe haalde hij een dropschot van Freddy Van de De Hamse vierdeklasser heeft leider Germinal Ekeren niet van zijn troon kunnen stoten. De kloof van vier punten blijft daardoor bestaan. Is die nog wel te overtuigen? Een vraag die we stelden aan de Hamse aanvoerder Dirk Van Buyten. «In voetbal is in feite toch alles mogelijk. Ik herinner mij wedstrijden waarin ploegen een ruime achterstand telden, maar nog voor een verrassing konden zorgen. Wat ons betreft zijn er nog acht wedstrijden te spelen. Dat betekent dat er nog zestien punten te verdienen zijn. Ons bij de situatie neerleggen mogen we in geen geval. Er hangt naar mijn mening veel van af wat de resultaten in de volgende wedstrijden zullen zijn. Het gaat om verplaatsingen naar Tubantia Borgerhout en SV Zottegem. Twee minder sterke ploegen, die anderzijds wel moeten knokken om de degra datie te ontlopen. Indien we hieruit het maximum halen hebben we nog een kans. Daarna komt het sterke Eeklo op bezoek en dan zien we nog wel. De Hamse vierdeklasser kampt met selektiemoeilijkhe- den. Dirk Verbustel liep tegen Germinal Ekeren een zware voetverstuiking op. Algemeen wordt verwacht dat hij niet in staat zal zijn om tegen Tubantia Borgerhout aan te treden. Vermits Erik Boone omwille van beroepsredenen niet van de partij kan zijn, stelt dat problemen voor oefenmeester Lammens. Eddy De Malsche van zijn kant is opnieuw beginnen te trainen. Van een wederoptreden is er voorlopig nog geen sprake. Luc Schuddinck's toestand evolueert gunstig. Hij trad dinsdagavond aan met de invallers in een oefenwedstrijd tegen derde provincialer Berlare. Schud dinck maakte twee doelpunten. Eindresultaat 2-3. «Ik ondervind niet de minste last meer,zegt Luk. «De operatie aan de meniskus blijkt perfekt te zijn verlopen. In het begin schuwde ik de duels nog wat. Dat is nu niet meer het geval. Indien trainer Lammens op mij een beroep wenst te doen, ben ik present.Veldtrainer Eddy Maes zag Luc Schuddinck in Berlare aan het werk. Hij heeft hieromtrent oefenmeester Lammens een gunstig advies gegeven. Het is dus niet uitgesloten dat Luc Schuddinck zondag in de kern zal staan. Het wordt vast een harde wedstrijd» meent Eddy Maes. Borgerhout is sterk. Bovendien heeft die ploeg punten nodig om in vierde te blijven. Willen we twee punten, dan zal een 100 procent inzet nodig zijn.» Wij vermelden nog dat het de laatste wedstrijd wordt van Mark D'Hondt. Hij doet zware studies, wat betekent dat VW Hamme in drie weken op hem geen beroep zal kunnen doen. Tegen Germinal Ekeren leverde deze jonge voetbal ler een uitstekende verrichting. (e.d.m.) door behaalde Heikant een 7 Velde uit de linkerbeneden- op 8 in zijn laatste vier wed- hoek en tussenin neutraliseer- strijden zodat een belangrijke de hij een poging van Erik Van stap werd gezet naar het be houd in tweede provinciale. De wedstrijd zelf startte met een studieronde en een belang rijke treffer voor de lokalen. Eddy De Wilde trapte een doelkans voor ogen kregen, hoekschop tot bij de vrijstaan- In de slotfaze liepen de Zele- Hugo Tilley Sint-Gillis-D (a) ven, nam de bal op het hoofd en knikte hem tegen ieders verwachtingen tegen de net ten. Misschien wel een onver diende overwinning, maar dan toch broodnodige punten. In dien we zondag thuis tegen Pollare zouden kunnen win nen, doen we alvast een flinke stap in de richting van het definitieve behoud.» (edm) de Erik Van Doorsselaere. De Zeelse spits plaatste er gevat het hoofd onder, en bracht zijn ploeg op voorsprong. Dit doel punt lanceerde de gastheren naar een betere eerste helft. Kort voor de rust was het bijna 2-0, maar Roburdoelman Lau- reys borstelde een vrijschop van Boeykens onder de dwars ligger weg. Na de pauze namen de bezoe kers het initiatief in handen en plooide Heikant terug. De kansen vielen echter aan loka le zijde maar strandden op een sekure doelman Laureys. Tot Doorsselaere Aan het thuis front dirigeerde libero Marnix Boeykens zijn defensie op een uitstekende wijze, doat de gas- VW Hamme ervaart de puntendeling tegen leider Germinal Ekeren niet als ten omzeggens geen enkele ontgoocheling. De Durmeploeg wilde een overwinning om de kloof van vier punten tl verkleinen en meteen een optie te nemen op een eventuele titel in de vierde afdeling. I dat opzet is het niet geslaagd tegen een tegenstander die alleen het resultaat beoogde, naars bijna verder uit. Vijf puntje dus. minuten voor tijd waagde De wecjstrijd zelf was voor «Germinal Ekeren is een de opponent niet. Zo was hel de ruim tweeduizend kijkers ploeg die bekwaam is om het onmogelijk om de kijker od ontgoocheling. Vooral tij- resultaat te spelen. Dat heb- aantrekkelijk voetbal te vcrl Wilde zich aan ging maar de mooiste kans ver keek Erik Van Doorsselaere. Uitstekend eelanccerd door eerste ondergin- ben we ook gedaan. Wij heb- gasten. Het schot dat ik h< n«r Wr-Hiiwen ku/am hi. aii^n 8cn tweeëntwintig spelers de ben gepoogd om te reageren, afoevnnrrf nnk i»t« tr in uer weauwen Kwam nij alleen jnv)oed van de zenuwen Dat maar we moestcn u|terst VOOr- Laurevs maar wist deze ",,,wtu ïaM ut wc uwcmch uucim vuur- raa* ik nco gewoon ungt e kans niet te vemlve- had tot 8evo,g dat er geen zichtig zijn, en vermijden dat haald zonder veel na te der afgevuurd was ook iets te luk-l raak. Ik heb gewoon uitgcl unieke kans niet te verzilve ren Het bleef bij een Arse- enkele aantrekkelijke kombi- we zouden gecounterd wor- ken. Dat was fout van me.» Omer Van Praet heeft ged pauze weinig baat had bracht. (ajz) Wieze-Temse: Delsin (W) komt alleen voor het doel en. mist (jj) En dat was geenszins onver- voorzet tot bij Ronny Vander- diend. De Klauwaerts domi- haagen. Ronny kon een onoor- neerden dap wel heel de eerste declkundig uitlopen van gast- helft maar'konden nauwelijks doelman Aendenhof afstraffen tot een goed besluit komen en schoot losjes binnen, omdat de Pauwelse backs geen Met deze gelijke stand was de krimp gaven en ook Herre- Kriekcpittcploeg natuurlijk mans zich zoals steeds als een niet gediend en ze stelden dan klasrijk doelman deed op- ook alles in het werk om zo merken. -snel mogelijk de wedstrijd te- Die verdedigende stelling nam rug in eigen voordeel te doen Sint-Pauwels natuurlijk niet keren Dat alles veroorzaakte voor niets in. De betere ploeg een stevig offensief met aller- in de rangschikking moest hande vrijschoppen, hoek- zichzelf maar bewijzen en de schoppen en zelfs doelkansen, kloof maken. Dat gebeurde Met onder andere een schot ook in de 18de minuut: een van Boon tegen doelman Her samenspel tussen Dullaert en remans Spijtig genoeg werd Stremersch werd door laatstge- het spel rond de 75ste minuut noemde keurig afgerond. Met nog ontsierd door een botsing deze minieme voorsprong nam van gastspeler Guido Dullaert de Kemzeekse druk natuurlijk met diezelfde Franky Herre- mans. Voor deze volgens de scheidsrechter vrijwillige over- Kemzeekse zodat natie op de grasmat werd gete- den,» aldus Guy Lammens, die betrof lae Heikant een stuk kcnd' cr 8ccn doelkansen wer- van oordeel is dat het titelde- hoge dunk van de leider.- voor od ziin ODDoncnt voor dcn 8eschaPen Germinal Eke- bat nog steeds open is. Hier- hebben geen enkele keer t wie de dominante rol 'na de ren or8anisecrde zlch s,ev'g mee spekuleert de Hamse oe- sen de palen gevuurd. Oi rond de persoon van De fenmeester op het feit dat Ger- doelman kreeg alleen Clercq. Hij week geen yin van minal Ekeren nog te gast is bij met terugspeelballen te Frankie Vanhaeckc die voor- FC Eeklo en Liedekerke, waar ken. Op het laatst beging et tdurend in de klem zat. De de punten op geen presenteer- van hun verdedigers hands| voorzichtigheid was ook bij blaadje zullen aangeboden Vermits dat binnen de zi Hamme de moeder van de por- worden. seleinkast. Mark D'Hondt or- Dirk Verbustel, die in de had de spelleider strafscl ganiseerde zijn defensie voor- tweede helft zwaar uithaalde moeten fluiten. De wedstrij treffelijk. Zelf liet hij zich geen en over de hele wedstrijd be- op zichzelf heeft overij enkele keer op een tekortko- ming betrappen. Trainer Lam mens had vooraf gewaar- Hamme als beste ploeg uit de schuwd, dat dergelijke tekort- wedstrijd is gekomen komingen zware gevolgen kon- «Bij ons was de wil aanwezig der, zonder den hebben. om goed voetbal te tonen. Bij zijn slag thuisgehaald.» keken het mooiste doelschot geen spektakel tcwccgge afvuurde, meent dat VW bracht. Wij kregen geen ruin wel werden we konstal bewaakt. In feite heeft de zienderogen toe, maar bij ver schillende schermutselingen voor doel kon rood-zwart geen treding werd verdere averij slaan. Zo schoot spits uitgesloten Eddy Saman van dichtbij nog Klauwaerts met tien man ver eens op het lichaam van verde- de moesten. Zelfs dan bleven digcr De Cock, en waren zo- ze het meest aan de bal maar wel Dullaert als Boon bijzon- toch bleef de stand 2-2 der dicht bij een tweede doel- Met dit gelijkspel kunnen de punt. Een schitterend schot geel-zwarten hun rode lan- van Stremersch werd verder taarn aan Wieze overlaten, onschadelijk gemaakt door niaar hebben ze wel nog altijd keeper Herremans met een een kloof van vier punten goed temaken met de derde laatste in de rangschikking. Heikant Zele. De Klauwaerts worden lijk was om met attraktlef niet het schamele puntje wat rcuzesprong. Ook in de tweede helft pro beerden de gasten wat mogc- Wieze-Temse: Ondanks sporadisch verweer van de thuisploeg haalde Temse toch vrij gemakkelijk de bovenhand (jj) FC Wieze wordt volgend sei zoen een derde provincialer. Dat is na de nederlaag van vorige zondag nu wel een ze kerheid. Het verschil met de derde laatste gerangschikte be draagt nu vijf punten, en met Melselc dat vierde laatste staat, zelfs zeven punten. Dat maakt dat de situatie voor Jo Putteman en zijn maats nu wel hopeloos is geworden. FC Wieze zal zich over zijn toekomst moeten bezinnen en grondbeginselen van een nieuw beleid moeten vast leggen. Wij menen dat de tweede pro vincialer voldoende valabele jongeren heeft die bekwaam zijn om kcrnspeler te zijn. Vanzelfsprekend moeten in een elftal ook geroutineerde spelers staan, ook wanneer men meent in een lagere reeks behoorlijke resultaten te kun nen behalen en een terugkeer wenst voor te bereiden. Tegen Temse liet Wieze be paald geen slechte indruk. De tweede provincialer kon geen beroep doen op Herman Van Langenhove en Jan Vermeir. Daardoor waren ze verzwakt. Nochtans waren zij in de eerste helft wel gevaarlijk langs Michel Heyvaert en Roland Dclsin. Toen kort na de pauze de Temsenaren langs Jean-Ma- rie Engels om, skoorden, was Wieze een verloren ploeg. Aan de degradatie kan Wieze niet meer ontsnappen, tenzij er een mirakel zou gebeuren. (edm) voetbal te blijven uitpakken verder achteruitgeslagen Na de afloop zei Alex De eindsprint voor de titel: zc Block immers dat zijn elftal staan momentcel op een ge- wat verzwakt aan de aftrap deelde derde plaats met zes kwam: Regi De maeyer was punten achterstand op (én een gekwetst, William Merckx wedstrijd minder gespeeld werd voor 4 weken geschorst dan) leider Winnik. Zondag en ook Karei Van hecke was leggen de rood-zwartcn wel nog steeds geblesseerd. De hun allerlaatste kans in de vervangers waren respektieve- weegschaal, wanneer Een- lijk Jean-Pierre Boon, Yvan dracht Winnik naar het Krie- Strobbe en Mark Smet Verder kepitte komt. Ook voor deze zei het Klauwaertsbestuurslid belangrijke ontmoeting blijven nog dat zijn elftal in de laatste William Merckx, Karei Van wedstrijden een nieuw systeem Hecke en hoogstwaarschijnlijk uitdoktert met het oog op de ook Regi De Maeyer langs de toekomst. Men wil inderdaad kant zodat trainer Verniers met aantrekkelijk spel en een weer heel wat reserve zal moe- vaste 4-3-3 opstelling aanval- ten uitspelen. lend voetbal brengen. Herleving Sint-Pauwcis Toch bleven ook in de tweede "aar Temse en gaat dus alweer helft dé goaltjes uit en was het in de clinch om een runner-up zelfs het plaatselijke team die het leven zuur te maken, en rond het uur langszij kwam wie weet een puntje te ontfut- Grote man in het middenveld, selcn. Rudy Motyka, gaf een knappe Hamme-Ekeren. Gelukkig had Hamme puntje overhielden (k) betrouwbare verdediging, zodat ze toch M N.M. Hamme-Ekeren. ledereen bewaakte iedereen! (k)

De Voorpost | 1984 | | pagina 32