Sparta goed op weg TT Wat kan je doen tegen naar de redding Bauwens Wl' een ereplaats een kampioen ONWIJK-BUGGENHOUT1-2 BERLARE - OUDEGEH: LUTTERZELE-STEKENE 1-4 Het karnavalvieren kon meteen beginnen BURST - S.K. AALST 1-2 Eik een helft KALLO - GREMBERGEN 1:2-2 ^zoekers laten tweemaal voorsprong .j irloren gaan! |1IGE - HAASBONK 2-2 Bezoekers baas in tweede helft WAASMUNSTER - KRUIBEKE1-4 Groen-zwart gelooft weer in eigen kunnen EXCELSIUR - BAASROBE 2-1 Bericht aan de Aalsterse sportverenigingen -ni'Provinciale VOETBAL De Voorpost - 9.3.1984 - 33 or op eigen terrein tegen Sparta Buggenhout te verliezen, heeft Racing Boonwijk «at zyn laatste kans op het behoud in derde provinciale verspeeld. Trainer Pierre oernhout, die voor deze vierpuntenwedstryd in de vervanging van Kris De Backer, ire Buggenhout en Marrik Eeckhoudt, moest voorzien, gaf grif toe dat met Sparta ggenhout de beste ploeg had gewonnen, ook al kon zyn ploeg in de slotminuten nog or heel wat spanning zorgen. Ie zyn vandaag een flink stuk beneden onze mogelijkheden gebleven» meent trainer lerenhout. orige week tegen Grembergen haalden we heel wat sterker uit, maar kregen in de tminuten de terugslag. Dat betekent dat we nul op vier haalden uit de twee derby's en nat de laatste kans verkeken hebben om nog aansluiting te krijgen bij de groep van dere bedreigden. Spijtig, maar we hebben het home-voordeel niet kunnen benutten. |j misten bovendien ook wel dat tikkeltje byval, dat doorgaans nodig is om positieve sultaten op het bord te brengen. Wy moeten ons thans neerleggen bij het onvermijde- gen op tien jt\ wat gelukkiger was men het Buggenhoutse kamp. cretaris Freddy De Bisschop od ons, zoals dat gebruike- is, ook nu te woord. «Nie- id zal mij tegenspreken nneer ik stel dat we deze i verdiend hebben gewon- Aan de rust bij een 0-2 od, met o.a. doelpunten van ivoerder Dirk Van Muyl- s en Johan De Vlegelaere, het er reeds bepaald goed voor ons. Het kon trouwens de tweede helft best 0-4 of 0- zijn geworden als Patrick rheyden gewoon de kansen, hij voor de voeten kreeg, Ibenut. Patrick bleek in een day te zijn. In ieder geval cf de spanning in de wed- ijd, te meer ook daar de moeidheid zich vroeger in rangen manifesteerde, algemeen werd verwacht, had ook voor gevolg dat liter Heyvaert in de slotmi- Boonwijk-Buggenhout: Mare De Backer van Boonwijk schiet en moest vervangen wor- Walter Heyvaert leverde ccn pennetrek vermelden, van de wedstrijd begonnen we htans een behoorlijke ver- Laatstgenoemde had zich de greep op de wdestrijd wat te ring Hij mag rustig tot de vooraf voorgenomen om tegen verliezen. De koncentratie tre spelers worden gere- zijn ex-ploegmaats tot het leek stilaan zoek en één enkel d. Met hem kunnen we ook uiterste te gaan, iets waarin hij slippertje volstond om Racing k Van Muylders, Johan De trouwens tenvolle is geslaagd. Boonwijk langs Renaat Jaspar gelaere en Ludo Pissens, in Tijdens het laatste kwartier tot 1-2 te zien terugkomen». Met een 9 op 10 uit de jongste vijf wedstijden is Sparta Bug genhout aardig op weg om zijn behoud in derde provinciale te verzekeren. Door het gelijk spel van Red Star Haasdonk wipt Sparta naar de derdelaat- ste plaats in de algemene rang schikking. De ploeg die ander halve maand geleden gedoemd leek om te degraderen, steekt opnieuw boordevol vertrou wen, en zulks belooft voor de derby van volgend zondag te gen Eendracht Opstal. E.D.M Berlare heeft op eigen veld een punt moeten afstaan aan Ou- degem, dat van bij de start in het offensief ging, en alhoewel het niet meer in aanmerking komt voor een promotieplaats, toch een overwinning na streefde. «Tijdens de eerste helft dwon gen wij een overwicht af», zegt de Oudegemse trainer Walter Bauwens. «Wij hebben kansen gehad, maar doelpunten zijn er niet gekomen. Een vrije trap van Dirk Braecke werd door de Berlaarse doelman knap afgeweerd. Na de rust ging het minder vlot. Berlare heeft toen gepro beerd ons via de tegenaanval te verrassen, maar daarin zijn ze niet geslaagd. Onze doel man Herman Van Mossevelde was attent, en paraat bij iedere aktie. In het begin van de tweede helft hebben we nog een uitmuntende kans gekre gen langs Van Ransbeeck, die niet benut werd. Na een kwar tier heb ik twee vervangingen doorgevoerd. Eddy Van Rans beeck ruimde de plaats voor Mark Rombaut en ook Van Hecke liet zijn funktie aan Guy Rooms over. Globaal ge nomen mag ik wel zeggen dat we een punt meer hadden ver diend. Niettegenstaande we geen kans meer hebben om naar de titel te dingen, stel ik er prijs op dat de spelers in iedere wedstrijd tot het uiterste blij ven gaan. Ik beoog in ieder geval een ereplaats, ter afron ding van de kompetitie.» Intussen vernamen we dat het dezer dagen tot een gesprek komt tussèn trainer Bauwens en de klubleiding van SK Ou- degem. Onderwerp uiteraard zal het al of niet verlengen zijn van het kontrakt met Bau wens, dat eind dit seizoen afloopt. (edm) «Er moet niet meer getwijfeld worden wie er dit jaar in derde provinciaal kampioen wordt. Dat wordt ontegensprekelijk F.C. Stekene. Het is de beste ploeg van de reeks». Dat zijn de woorden van Paul Roels, klubleider van Lutterzele, na de wedstrijd tegen de leider. «Nochtans konden we tijdens de eerste helft wedijveren» gaat hij verder. «In die periode werden we zeker niet overklast door de leider. Al in de ope ningsminuut skoorde Schaap. Ik meen vooraf een duwfout te hebben vastgesteld, maar de spelleider heeft dat niet opge merkt. Anders had hij beslist dat doelpunt afgekeurd. Tien minuten later kwamen we op gelijke hoogte. Dré Temmer man knalde een vrije trap in de bovenhoek. Gilbert Carlier kreeg de bal voor de voet, hij haalde uit en daar was de ge lijkmaker. Net voor de rust kwam Stekene andermaal via Schaap op voorsprong. Ook dit doelpunt werd fel bediskus- sieerd. Iedereen meende bui tenspel gezien te hebben, ook onze spelers. Zij bleven ge woon staan, zo overtuigd wa ren ze. Schaap knalde gewoon binnen. Iedereen dacht dat de ze goal zou worden afgekeurd, maar nee hoor. In de tweede helft hebben we het iniatief aan de leider moe ten laten. Toen na tien minu ten Van Haecke omwille van een tweede boeking van het veld werd gestuurd, was het voor ons gedaan Toen Mare Vereecken een derde keer skoorde, was de fut eruit, en leek de nederlaag onafwend baar. Diezelfde speler zou la ter nog een vierde doelpunt tot stand brengen. Ik vind het wel een logische zege van de bezoekers, niette genstaande de cijfers wat over dreven zijn. Daarbij wijs ik dus vooral op de eerste twee goals, die eventueel hadden kunnen afgekeurd worden. Ik wil daarmee echter geen af breuk doen aan de overwin ning van de leider. Zij hebben twee punten verdiend. Zondag moeten wij naar Oudegem. Daar kunnen wij misschien twee punten rijker worden». E.D.M. de bal tegen de paal vh) Omwille van het karnavalge- beuren bij de Ajuinen werd de wedstrijd tussen Burst en S.K. Aalst al op zaterdagnamiddag beslecht. De Aalstenaars zijn nog volledig in een titeldebat gewikkeld met Schellebelle en igen tnwijk-Buggenhout: Luk De Waegeneer onderstreepte het overwicht van de gastheren hierdoor waren de Stars na zwak om doelman Ferket te Jeught was goed gevolgd en x>p van deze partij natuur- kunnen verrassen. De Klinge rondde onverbiddellijk af. weer ontgoocheld, en was reageerde met een voorzet van Nauwelijks drie minuten later thuisploeg wat blij dat men Reyns, die door Cockheyt was het al 1-1. Een hoge bal situatie enkele minuten werd verlengd maar door doel- van een Klingevoet kwam vol tijd nog had rechtge- man Van Moeseke werd weg- gens de spelleiding op de arm geduwd. Op de dertiende mi- van Karei De Beule terecht en :g van trainer Patrick nuut zagen we een vermei- de hiervoor toegekende straf- ns ging overigens tame- denswaard samenspel van de schop werd door Cockheyt na- luiogant van start en gaf de gasten langs Damen, Bosman tuurlijk omgezet. Naderhand L,L dat men'zwak broertje' en Vander Jeught. Laatstge- belandde een hoekschop van Mik wel eens deftig de noemde schoot naar doel, Daemen nog op de paal, maar iten zou lezen. Niets was maar de lokale keper was waar Haasdonk kon zijn goeie eer- '-.i waar, want in de eerste bij de zaak ste helft niet bekronen met een eisten de rood-hemden Toch klom Haasdonk op winst voorsprong bij de rust. beste spel op en konden even na het halfuur: een schot In de beginminuten van de rij de eerste kans afdwin- van Mark Verhelst werd afge- tweede helft versierde de sier- Erik Schelfhout knalde op weerd door laatste man Van lijk vallende Daemen na een maar dat schot was iets te Doorsselaer, maar Vander zuivere tackle van Schellekens op zijn beurt een strafschop, en zo schoot Stevelinck zijn formatie weer op winst. Voor de rest verwaterde de wed strijd eigenlijk, hoewel moet gezegd worden dat De Klinge slechts moeizaam aan goeie doelkansen kwam. Toch was het in de 78ste minuut alweer Danny Cockheyt die na een vernietigende solo een gelijke skore op de tabellen bracht. Haasdonk kon in de slotminu ten nog 1 goeie kans afdwingen maar moest zich na alles tevre den stellen met een puntje. M.N. In een vrij matte wedstrijd tus sen twee ploegen die wel nog enkele punten kunnen gebrui ken willen ze volgend jaar nog in derde aan de slag zijn, heb ben beide elftallen elk een helft op niveau getoond. In de eerste helft was dat de thuis ploeg, in de tweede time waren de bezoekers de beteren en kreeg Kallo het in de laatste minuten nog knap lastig om alsnog een punt thuis te houden. Bij de Polderjongens was vooral het duo Smet-Heirman de motor van de ploeg. Zowat alle aanvallende akties startten bij deze twee individuen. In de eerste helft werd de loka le doelman Troch slechts één keer noemenswaardig belaagd, en het was al meteen prijs. Na een halfuur kon Putteman im mers een tegenaanval sukses- vol afronden. De vreugde van de groen-witten was echter maar van korte duur, want de sekondenwijzer was nog niet opnieuw rond of de stand stond alweer in evenwicht. Meteen na de aftrap stuurde Smet immers Heirman in het welbekende straatje en deze laatste aarzelde niet. 1-1 was meteen ook de ruststand en daar kreeg de toch wel erg bedrijvige thuisploeg zeker niet teveel mee. In de tweede helft kregen we een totaal ander spelbeeld te zien. De bezoekers hadden in de rust blijkbaar het een en het ander te horen gekregen van hun oefenmeester en gingen zich al vlug gevaarlijk op stellen. Toch zou het, net als in de eerste helft, de minst gevaarlij ke ploeg zijn die uitliep. Ver doodt kon na een uur immers een strafschop benutten om Kallo op voorsprong te bren gen. Grembergen toog nu mas saal in het offensief en kreeg een goeie tien minuten later waar het recht op had. Catrys- se kon na een verfijnde aanval de bordjes terug in evenwicht brengen en hoe SK Grember gen in de laatste tien minuten nog aandrong, de skore wijzig de niet meer. Nieuwerkerken. Laatstge noemde liet echter veren te Vlierzele zodat de strijd zich langzaam toespitst op de twee overige ploegen. De bezoekers begonnen zeer sterk in Burst. Op de 4de minuut profiteerde De Jaegher van een zwak te rugspelen in de lokale verdedi ging om doelman Volkaert van dichtbij te verslaan. Aalst bleef verder aanvallen maar kon Burst niet vroegtijdig wur gen. De thuisploeg reageerde echter gevat. Middenvelder De Tandt zorgde voor een droompas die door Hugo Van Herreweghe ideaal voorbij een uitlopende doelman D'Herde werd gestuurd. Burst kwam dus na 9 minuten al op gelijke hoogte. De thuisploeg gaf niet op, en om en bij het kwartier zoefde een knal van Hulsbosch nipt naast de paal. Aalst was in deze periode op de tegenaan val aangewezen. In de 25c mi nuut leidde dit tot een tweede Aalsterse treffer. De Kinder zond vanop rechts de bal in Öe voeten van De Jaegher. Laatstgenoemde draaide zich schitterend vrij en knalde Aalst opnieuw op voorsprong. De rust werd dus bereikt met een 1-2 stand. De tweede helft was minder spektakulair. Burst was het meest in balbezit, maar bleek zelden echt gevaarlijk. De spe lers waren duidelijk vermoeid geraakt na een leuke eerste helft op een enorm zwaar veld. Even voor het inrukken kwam er nog wat sensatie toen bijna iedereen handspel zag in de fatale zone, voor het hok van doelman D'Herde. De scheids rechter gaf echter geen krimp. Aalst behaalde dan een gevlei de overwinning, maar liet vooral tijdens de eerste helft een sterke indruk na Spa- nooghe maakte het allemaal mee in burgerpak wegens een lichte blessure, Burst: Volkaert, De Bruyne, Hulsbosch, Van Geyt, Fossel- le, Van Herreweghe. Geert en Hugo, De Clercq. Van Aerde, De Tandt, De proost. S.K. Aalst: D'Herde, Duwez, Van den Eynde, De grijze, Moreel De Kinder, Van Royen, De Moor, Verbestel, Van der Straeten, De Jaegher. (G.D.T.) Na de zwakke, om niet te zeggen barslechte, oefenwedstrijd van vorige week tegen vierde provincialer Gerda Sint-Niklaas heeft Sparta Waasmunster ook dit keer niet kunnen bevestigen tegen een aanvallend ingesteld Kruibeke, dat Vooral in de tweede helft de vloer aanveegde met een ontredderde thuisploeg. In de eerste helft hadden de Spartanen nogal wat kansen gekregen, doch voor doel faalden Impens en Van Buyten, vaak op erg stuntelige wyze. Kruibeke dat vrij afwachtend waren want meteen na de ge- ne 20 minuten voor tijd nog was gestart en de kat uit de lijkmaker werden alle aanval- verder konden uitlopen toen boom keek, toonde zich bij wij- lende intenties opgeborgen. Franky Verberckmoes een len erg gevaarlijk met zijn ge- Kruibeke kreeg het dus nog strafschop kon omzetten, kend spelpatroon de tegenaan- vrij gemakkelijk, en reeds 1 Waasmunster is door dit pun- val. Zo kon de snelle Ver- minuut na de gelukte straf- tenverlies natuurlijk nog geen berekmoes al na 12 minuten de schop konden de bezoekers stap dichter bij de redding groen-witten voor brengen, juichen nadat Pallet een per- want met 18 punten telt men 8 8PORTMAAND VAN DE STAD AALST grijpt jj plaats van zaterdag 28 april tot en met zondag 27 mei 1984. jj Wie AALSTERSE sportverenigingen aangesloten ^het STEDELIJK SPORTKOMITEE werden op 27 i 1984 in het bezit gesteld van een invulblad RAAG TOT DEELNAME SPORTMAAND SI 1984» Verenigingen, klubs of individuele sportbeoefe naars die aan deze aportmaand wensen deel te nemen, door het organiseren van een demonstratie, animatie, tornooi e.d. kunnen hun voorstellen over maken aan het stadsbestuur Aalst, Dienst Sport. Teneinde de vereiste homogeniteit in de aanvragen i| te bekomen werd een voorgedrukt aanvraagformu- I Ier samengesteld. II Dit aanvraagformulier dient vóór 19 maart 1984 Ij opgestuurd te worden naar het sekretariaat van het 1 «edelijk Sportkomitee, Kattestraat 33, 9300 Aalst. I Tel. 053/77.11.11, toestel 282. I Alleen behoorlijk en volledig ingevulde formulieren I worden in aanmerking genomen. Met laattijdig '"gediende aanvragen kan geen rekening gehouden D worden. BELANGRIJK! Klubs of personen die geen lid zijn van het Stedelijk Sportkomitee kunnen EVENEENS hun medewer- 1 tóng verlenen. Zij dienen dit echter wel op het I VOORGEDRUKTE AANVRAAGBLAD te doen. Deze 0 z'jn te verkrijgen op het hogergenoemd sekreta- 1 haat. De jongste weken was het reeds duidelijk geworden dat het Heistraatteam aan een ste vige remonte was begonnen en van verschillende kanten werd ons verzekerd dat de hele ploeg een nieuwe gedaante had aan genomen. Dat werd allemaal zondag duidelijk tij dens de niet gemakkelijke par tij tegen het hooggerangschik- tc Baasrode. Excelsior kwam met dezelfde opstelling tussen de lijnen die voor twee weken leider Steke ne op eigen veld in bedwang hield. De Sint-Niklazenaars gingen overigens stevig van start en konden zich optrekken aan een vroeg doelpunt van Danny Vergauwen. Na een knap samenspel met De Breucker knalde Danny keurig buiten bereik van de gastdoel- man. In de rest van die eerste periode bleef de thuisploeg baas en waren er nog goeie doelkansen Janssens en De Breucker. De rust deed groen-zwart den kelijk geen goed want na de kampwisseling werd men on middellijk in de rol van de verdedigende ploeg gedrukt, omdat de Baasrodenaars het wedstrijdlaken naar zich toe haalden. Vooral de Baasroodse spitsen dwongen nogal wat kansen af, maar keeper Mark Bosman was weer bij de pinken. Op de 67ste minuut kon een goed geïnspireerde Vergauwen na een zuivere tegenstoot ccn tweede doelpunt aantekenen en bracht zodoende quasi ze kerheid over de puntjes. Dat was niet naar de zin van Van Keer en Co want vijf minuten voor tijd kwamen ze aan de aansluitingstreffer en daarna werd Excelsior doorlo pend tegen eigen doel aange speeld. Wat er ook van zij, de groen zwarten hebben net bijtijds een betere periode want in de staart van de rangschikking roert heel wat en een strijd voor het behoud zou toch al te vernederend geweest zijn voor de ambitieuze klub van voor zitter Van de Walle. Nu liggen de kaarten wel even anders, want nu kan groen zwart met recht en reden al hogerop kijken en kan zondag te Grembergen in de slag voor de achtste plaats. Waasmunster-Kruibeke: Van Bossche (W) geeft e paal buiten (vh) i lel op het leder, maar de bal gaat op de Waasmunster bleef echter ge vaarlijk komen, doch vooraan liep het dus erg mank. Na de rust pakten de lokalen meteen uit met een blitz-offen- sief en reeds na 7 minuten liet ref Van Renterghem Peelman een strafschop trappen voor een fout van de bezoekers. Peelman liet deze kans natuur lijk niet liggen. Waasmunster dacht toen blijkbaar dat de feestelijkheden al afgelopen soonlijke aktie suksesvol af rondde. Sparta was aangeslagen en kon totaal niet reageren. Zes minu ten later werd het lot dan beze geld toen Maes er op een smal le en prachtige aanval 1-3 van kon maken. Even later miste Milliam voor Kruibeke nog een strafschop doch ook hier aan kon Sparta zich niet op trekken. Hel waren integen deel de bezoekers die een klei- slechts één eenheid voor sprong op het duo Buggen- hout-Haasdonk dat wel pun- tenwinst boekte. Met de ver plaatsing naar Eendracht Ba zel van overmorgen in het ach terhoofd, waar normaliter ook al niet op puntenwinst moet worden gerekend, wordt het hoogtijd dat de Heidejongens zich eens gaan bezinnen over hoe het nu verder moet. Valentino's Overmere kregen een nieuwe sport ui trusting aangeboden door André De Bonte Waasmunster-Kruibeke. Impens plaatst de bal voor doel en Peelman rondt af.

De Voorpost | 1984 | | pagina 33