PVBA BELLON: ;t.-Gillis Dendermonde verkiest ipnieuw zijn veirkensboer... waar kwaliteit en keuze primeren Albert Lentacker in Bornem etrbesboer 1984 Ann Klingen nieuwe prinses van Schoonaarde De Voorpost - 9.3.1984 - 3 heeft, Van 24 maart tot 1 april expozeert de Sint-Niklase- kunstschilder Albert Lentacker (atelier: Langhals beekstraat 26 in Sint-Niklaas) zijn werken in het kultureel centrum Ter Dilft aan de Sint-Amandse- steenweg 41 in Bornem. Elke dag kan je gaan kijken van 14 tot 18 u., op zaterdag en zondag ook van 14 tot 18 li. wat dansavonden en tijdens de plaatselijke kermis, op 13 mei is hij de centrale figuur. De verkiezing van de vierde veir- kesboer heeft plaats op zater dag 24 maart in de reuzetent, vlak naast het café Tijl aan de Pastoor Claeysstraat. De ver kiezing verloopt erg democra tisch. Alleen het publiek, dat over een ingangskaart be schikt, heeft stemrecht. Leden van het bestuur mogen niet vrije radio. Te vermelden valt ook dat drie Dendermondse brandweerlui bestendig ter plaatse zullen zijn, om in te grijpen, moest zich in de flink verwarmde reuzetent, even wat onheil voordoen. Op de feestavond worden alle prinsen uit Dendermonde en omlig gende gemeenten verwacht Aan sfeer zal het er geenszins ontbreken. E.D.M. ndermonde. Hel bestuur dat ieder jaar de verkiezing van de Verkesboer leidt (c) Dendermonde. An Klinge werd verkozen tot Prinses van Schoonaarde (v) Met aandacht werd er naar de toespraken geluisterd. t de p»bo Bellen i,,n nien.e nek neeegeplenl Riante geben.en en porlee,mogelijkheden in oeervloed. Mecster Dille, «helste de geschiedenis »on het bedtijl. ien leuke bedoening... e volksbuurt Lutterzele en omgeving te St.-Gillis Den- trmonde, verenigt kleurrijke figuren. Spuiters en pret- akers die mekaar dagelijks opzoeken en kort bij «den ng» tussen de noodzakelijke pot en pint, hun belevenis- En kond maken. Stap je in «den Tyl» een volkskroeg in het zuiverste formaat binnen, dan maak je een TH ustige kans om ze er tegen het lijf te lopen. Er staat jou in allicht een sfeervolle avond te wachten. tl Karei Van Den Branden eft Lutterzele zijn eigen bur- meester. En omdat er naast n «burgervader» ook een bepen hoort, werd die taak Etienne Philips toever- Hiwd. Lutterzele heeft ook n eigen «champetter». Een schikter figuur als Desiré Damme was ver in de itrek niet te vinden. Voeg ar nog de Sus bij hij werd tot eerste veirkensboer rkozen en je kent meteen meest kleurrijke figuren uit buurt. Geen dag gaat er orbij, zonder dat ze met me at van gedachten wisselen stevige pinten achterover Idten. In dat opzicht is niets niemand bekwaam hen de :f af te steken. [IRKESBOER :nk nu niet beste lezer dat deze «bende van vier» Een maar om te doen is, om Hen te pakken. Vier jaar leden namen zij het initiatief in de wijk een veirkesboer verkiezen. Een hoogst lumi neus idee, dat in feite voort sproot uit het brein van Desiré Van Damme. «Hoog in het wapenschild van St.-Gillis, wordt een varken gevoerd» zegt de Lutterzeelse «champetter». «Het feit dat wij daarom een «veirkesboer» verkiezen, is geenszins misplaatst. In ver vlogen tijden zouden te St - Gillis twee varkensfokkerijen hebben bestaan. Het was van daaruit dat tijdens de Franse belegering de stad Dender monde werd bevoorraad. An ders hadden zij daar nooit hun kopvlees kunnen bereiden». Voor de verkiezing van vierde veirkesboer. zijn er dit jaar twee kandidaten. De eerste kandidaat is Freddy De Reuse. Hij is 24 en afkomstig van Aalst. Dus niet vies van ajuin. Vorig jaar stond hij al in de running maar werd toen door Guido De Lattre verslagen. Dit jaar hoopt hij de titel bin nen té" rijven. De tweede kandidaat is Frede- rik Cornelis. Met zijn 58 be ur maammiA Dendermonde. Freddy De Reuze, de andere kandidaat. (c) hoort hij tot een oudere gene ratie Frederik Cornelis is woonachtig in de Dender mondse Donkstraat. Tijdens de verkiezing krijgt hij de steun van de karnavalgroep de «Cornellekens» van de groep «Zotterkantnie» van de «Pol derboeren» en allicht ook van de Oudegemse Rosemariekes. Aan de verkiezing van Polder boer nam hij reeds tweemaal deel, maar werd telkens op de valreep verslagen. Wie tot veirkesboer wordt ver kozen heeft heel wat opdrach ten te vervullen. Hij moet in de gemeente iedere festiviteit met zijn aanwezigheid vere ren. Ook is hij de gast op heel Tijdens een bruisende kama- valnacht in de zaal Mikeno te Schoonaarde, werd Ann Klin gen tot nieuwe prinses van de ze Dendermondse deelge meente verkozen. Zij volgt daarmee Sonja Van Hauwer- meiren op, die vorig jaar de hoogste lauweren oogste, en ook nu weer kandidaat was. Drie jonge meisjes hadden hun kandidatuur gesteld. Ann Klingen (17). Sonja Van Hau- wermeiren (20) en Katthy Ver- meiren (15). Van mannelijke deelname was er deze keer stemmen. Zij mogen zich al evenmin kandidaat stellen. Aan opkomst heeft het nooit ontbroken. Ook nu wordt weerom veel volk verwacht. De muzikale omlijsting is in handen van een plaatselijke geen sprake. Niemand in Schoonaarde durfde het blijk baar wagen om met drie char mante dametjes in de clinch te gaan. Rond 21.00 uur begon de belangstelling in de zaal toe te nemen en tegen midder nacht kon men als het ware op de koppen lopen. Intussen hadden ook prinsen uit andere gemeenten hun opwachting ge maakt en was zelfs de voltalli ge Orde van de Filosoof uit Oudegem naar de plaats van het gebeuren afgezakt. Onder tussen moesten de kandidaten zichzelf aan het publiek voor stellen. Links en rechts werd gepronostikeerd. De meeste feestvierders voorspelden een overwinning voor Ann Klin gen. Een charmant en mooi zeventienjarig meisje. Intussen was de jury begonnen met het teilen van de stemmen. Pas na 1 uur werd de uitslag bekend gemaakt. Ann Klingen behaal de met 540 stemmen de hoog ste skore. Ze werd dan ook uitgeroepen tot prinses 1984. Als tweede volgde Sonja Van Hauwermeiren. de prinses van vorig jaar. Zij behaalde 359 stemmen. De jongste van de drie, Katthy Vermeiren moest vrede nemen met 260 stemmen achter haar naam. De nieuwe prinses van Schoonaarde zal nu zondag deelnemen aan de kamavalaktiviteiten in Den- dermonde-centrum. In Schoonaarde zelf wordt er im mers geen kavalkade georgani seerd. E.D.M Dendermonde. IJverig stemmen tellen om te weten wie nu Prinses van Schoonaarde zal worden (v) Dendermonde. Frederik Cornelis, kandidaat Verkens boe r. (c) «PVBA BELLON bereide vleeswaren en kazen» staat op het noamkaartje te lezen. De PVBA BELLON is voor iedereen die iets te maken heeft met de horeca-sektor, "iet de ziekenhuis-, over bids- en schoolrestaurants oen begrip geworden. Men tent haar als een speciaal zaak die kan bogen op een 'ijke traditie en die in haar banier kwaliteit en variëteit heeft ingeschreven Eertijds was de firma geves tigd te St.-Amands, maar sinds enkele jaren werd ze overgebracht noar het cen trum van Dendermonde (Greffelinck); thans is de ze tel gevestigd in een prachtig en nieuw kompleks op het Industrieterrein Hoogveld, boor zijn niet alleen de bure- 'en ondergebracht, maar is ook de voorraod opgeslagen van de meer dan 10.000 ver schillende kwoliteitsproduk- 'en welke de PVBA BELLON hoor kliënteel kan aanbieden, 'n 1937 werd de zaak ge sticht te St.-Amands. De «Bellons» waren echter reeds veel eerder aktief in de voe- bingssektor: ze stonden In het Kleinbrabontse aange schreven als «de» groothan del in de zogenaamde «kolo- niole waren» De afdeling bereide vleeswa ren en kaas (Nederlandse koos smeerkaas) werd in 937 ajs huwelijksge schenk toevertrouwd aan oellon Désiré, vader van de huidige zaakvoerder De nog jonge zaak werd bij na onmiddellijk gekonfron- teerd met moeilijke omstan digheden: de oorlog liet over al zijn sporen na; de industrie werd totaal lamgelegd. No 1945 begon langzaam moar zeker het herstel De firma BELLON werd van zeer nabij betrokken bij deze wederop bloei: in 1946 werd haar im mers van regeringszijde uit de verdeling van kaas toever trouwd binnen een omschre ven gebied. Deze opdracht was een erkenning voor haar inzet en zucht noar degelijk heid; het was het begin van de opbloei van de zoak. In 1954 werd voder BELLON ernstig ziek en Marcel toen nog maar 16 jaar moest inspringen. Gedaan met schoollopen. Het werden nu lange dogen van hard werken. Moreel diende in die tijd zelf de belangrijke beslis singen te nemen. Hij deed zijn «ingangsexamen» met brio. In een mum von tijd had hij zich volledig ingewerkt Hij geraakte bezeten van de zaak en van de drang om steeds te streven naar beter. Al spoedig hod hij ingezien dat er toekomst zat in de afdeling bereide vleeswaren. Het gamma van produkten werd door hem sterk uitge breid en de verkoop ervan gestimuleerd. Marcel Bellon had ook begre pen dat groenten in blik en glas voor de grote doorbraak stonden, temeer daar er door middel van Ministerieel Be sluit aan de beenhouwers in welke sektor hij een ber langrijk kliënteel had opge bouwd toelating werd ge geven om groentenconser- ven te verkopen. En wat nie mand buiten hijzelf ooit had durven dromen werd waar: de verbruiker hapte gretig naar deze evolutie Sint-Amonds bleek spoedig te klein ols thuishaven. Men vond een nieuwe ruimte in het hartje van Dendermonde. In de Greffelinck. Men schreef toen 1978. Het bleek een goede keus te zijn, want sindsdien veranderde er heel wat Marcel BELLON durfde het aan nieuwe en vaak nog on gekende produkten aan te schaffen, welke achteraf een succes bleken te zijn. Er werd aan klontenuitbreiding en meer nog aan klantenbinding gedaan. Er kwamen ook nieuwe mogelijkheden: de grootkeukens, scholen, over heidsinstellingen, ziekenhui zen en horecabedrijven von den in PVBA BELLON een uitstekende partner op wie ze konden rekenen. Gespeciali seerde verkopers werden aangetrokken. Het is in deze periode dat ook werd uitgebreid naar de Franse kazen toe. Marcel BELLON legde de nodige kontakten en zorgde ervoor dat de Franse kaasspeciali teiten in grote getale werden ingekocht. In deze sektor maakte hij dan ook naam en faom. De firma kende op korte tijd een enorme bloei, het bijzon der dynamisch en expansief beleid van de zaakvoerder is hier zeker niet vreemd aan. Toen werd gestart in de Gref felinck te Dendermonde, werd de zaak gerund door 4 personen. Thans zijn er 13 arbeiders en bedienden werk zaam. De uitbreiding van de aktivi- teit en de steeds toenemende verscheidenheid aan produk ten, vereisten een nieuwe vestigingsplaats. Die werd gevonden op het industrieter rein Hoogveld te Dender monde, waar nu een prachtig komplex werd opgetrokken Vooraan is er een winkel die openstaat voor iedereen. Die was er ook reeds in de Gref felinck. «De Fijnproever» was in Dendermonde en omstre ken reeds een begrip. Dat zal zo blijven. Aan zeer interes sante prijzen wordt een grote diversiteit van produkten aangeboden o.m. wijnen likeuren, conserven, onder- houdsprodukten, kazen en fijne vleesworen. Befaamd zijn de diverse salades uit eigen bereiding Deze winkel is het bezoek overwaard en iedere klant zal verrukt zijn over de verscheidenheid aan koopwaren en over de vrien delijke service van Mary-Lou, de verkoopster. Volledigheidshalve geven we de openingsuren van de win kel: van maandag tot vrijdag tot 19.30 en donderdag van 9.30 tot 17.30 uur. Sluitings- op de talrijke aanwezigen. PVBA BELLON Industriepark Hoogveld (op 100 m. van Philips Fabriek) Dendermonde Tel.: 052/22.20.00 dagen: zaterdag en zondag Op zaterdag 25 februari 1984 werd de nieuwe vesti ging officieel geopend en dit met een groots feest. Meer dan l .000 bezoekers werden er verwelkomd. De gasten werden werkelijk ver wend, na de openingstoe spraken werd hen een prach tig koud buffet aangeboden; de champagne vloeide over vloedig en een discobar zorg de voor de nodige muzikale omlijsting. Tot in de vroege uurtjes werd er gedanst en gefuifd. «Een feest om nooit meer te vergeten», zo ver klaarden velen na afloop en het dient gezegd dat een der gelijke luisterrijke en giganti sche openingsfestiviteit zel den of nooit in het Dender mondse werd meegemaakt. Het werd een feest een dyna misch bedrijf waardig. Opsommen wat de PVBA Bellon allemaal aan de hore- casektor te bieden Ook heel wat vooraanstaanden op de opening van de nieuwe zaak. Hier senator Octaaf Van den Broeck in gezelschap van de zaakvoerder. koud buffet aangeboden. een onmogelijke taak. Mis schien kan men dit het best als volgt samenvatten: vraag maar en BELLON levert het wel, niet alleen wat voedings waren betreft, maar ook alle nevenprodukten, versierings artikelen, papierwaren, on derhoudsartikelen, e.d. Een bijzondere vermelding verdient wellicht de speciali teit van het samenstellen van kaasplanken, zowel voor een gezellige tête-ó-tête als voor een reuzefeest Sinds 1937, maar voorname lijk de laatste jaren, onder de energieke leiding van Marcel Bellon. heeft de PVBA BEL LON een hele faam verwor ven: er worden U kwaliteit- sprodukten geleverd aan een demokratische prijs, dit alles met een bereidwilligheid en vriendelijkheid welke nog uit vervlogen tijden stamt: bij de PVBA BELLON is de klant

De Voorpost | 1984 | | pagina 3