-it r T ioflialiliorc ennvlan vn EEN BLIK OP DE NATIONALE KOMPETITIE Mark Nijs «back in town» Vijf voor twaalf! De Leenheer Zele-Garka Brugge 2-4 LOKERSE MINIVOETBALLIGA ZEELSE Beker van de Rozenstreek in een beslissend stadium Rap MINIVOETBAL In eerste nationale ging Pim pernel Zele opnieuw een titel- konkurrent in eigen huis klop pen. Nadat enige weken gele den de Pimpernelboys ook al bij Falk Zottegem overtuigend wonnen, werd nu de maat ge nomen van Dry Swannen Jab- beke. Wie iet* van minivoetbal afweet zal deze prestatie zeker naar waarde kunnen schatten, want een overwin ning op Westvlaamse bodem is nooit een sinekure geweest. ten van voorzitter Van der Straeten hebben hun schit terende zege echter voor een groot deel te danken aan een werkelijk sublieme Piet Ab be wonde ring van vriend en tegenstander af. Met een doel punt van hemzelf en van Jan Berkers werd het tenslotte nog 4-8. Nog in eerste nationale ging Mini Hörmann Sint-Gillis re gionale derby bij Van De Moortel Zele winnen. De Sint Gillisnaren halen hierdoor een 16 op 18 in kompetitie ver band en zijn dus aan een erg sterke remonte bezig na een kompetitiestart die we kortweg als mislukt kunnen bestempe len. De aanwezigheid van Mark Nijs, die een tijdlang de minivoetbaluitrusting voor een zaalvoetbalpluynje verwisselde laert hier voldoende De woorden die we hier vorige week nerpenden over het al dan niet behouden van het plaatsje in tweede nationale van Horse Ale Zele waren nog niet koud of de H.A. Boys pakten uit met een 8-2 zege tegen het nochtans vierde ge plaatste Zwevegem. Hierdoor blijven de Zeienaren een ern stige kans behouden in alsnog hun positie in tweede te hand haven, doch dan zullen ook de volgende wedstrijden voor de jongens van sekretaris Meys- kens zegevierend moeten wor den afgesloten. ioppirrc»! >A 53S5RSI Minivoetbal: De ploeg Coppieters speelt sterk in de Zeelse veteranenkompetitie (gvw) boel die vorige vrijdag zowat alles kon waar hij zin in had. Reeds na enkele sekonden Mond Pimpernel via een tref fer van Van Den Dungen aan de leiding en nog voor het einde van de eerste periode liep Zele zelfs uit tot 0-2 via aktie Abbeel-Van Den Dungen. Jabbeke kwam wel leer in de wedstrijd en kon et voor het einde van de eer- Me 13 minuten tot 1-2 milde- In de tweede periode mi ll ruggeman al meteen een Mrafcorner en werd een duide lijke strafschop tegen Jabbeke niet gefloten. Pimpernel, hier door aangeslagen, liet achter ren steekje vallen en met- ren kon Jabbeke gelijkstellen. De Kegel zette even later ech- •en vrijschop om en een iktie Van Den Dungen - De Kegel leverde voor Pimpernel later zelfs een vierde doelpunt op. Pimpernel ging zich nu te ze- 'an zichzelf voelen en met een sterk eounterend Jabbeke doe je dat best niet. De Zele- konden dit dan ook aan dc lijve ondervinden want in amper een minuut kon Jabbe ke 2 keer skoren. Bij de rust het 4-4. Opnieuw begin nen dus. In de derde periode kon Ber kers met een kanppe treffer it een erg moeilijke hoek echter snel voor 4-5 zorgen en toen de lokalen even later een Mrafcorner misten leek dc wedstrijd beslist, zeker toen later een aktie Ahbcel Van Dorp nummer 6 oplever de. Abheel zette dc show don op zijn eentje verder en met nog enkele prachtige techni sche nummertjes dwong hij zal hier wel zeker voor iets tussenzitten. Bij Van De Moortel was het diezelfde Nijs die vooral voor het grote verschil zorgde. Hij skoorde zelf vier keer en werd helemaal op het einde van de wedstrijd nog uitgesloten. Je moet het maar kunnen kombi- ln de eerste periode stond het 1-2, nadat Nijs tweemaal van ver had uitgehaald en Vernim- men voor de lokalen kon mil deren. In de 2' periode zette Nijs een strafcorner om en kon hij op voorzet van Ghun- ther Dauwe zelfs tot 1-4 ver- derwerken. Ernest Van De Couter miste hierop echter wel een strafschop voor VDM en meteen daarop kon Dhauwe nog de eindstand vastleggen. A,rsenal Zele kon in de derby tegen Real Mini Lokeren een verdiend puntje thuishouden. In de eerste helft, waarin het spel vrij grlijkopgaand ver liep, vielen er twee doelpunten te noteren die beiden in de tweede periode vielen en op naand van Arsenal mochten worden geschreven. Hans De Graef nam ze beide voor zijn rekening. In de derde periode kon Jaak Hillacrt Real Mini wel tot 2-1 terugbrengen maar Eddy Van Ixikcren bracht Arsenal Club 25 weer tot 2 eenheden voor sprong. Eddy Hillacrt bruchl Lokeren wel opnieuw dichter bij maar opnieuw was het Eddy Van Lokcren die de lokalen weer op een veiliger marge bracht. In een totaal slotoflcn- sief zou Real Mini tenslotte toch nog een punt uit het Zeel- se vuur kunnen slepen. Doel punten van Eddy en Jaak Hil- Voor wie de tijd ook begint te dringen is voor Mini Temse. De Scheldejongens van sekre taris Van Hoeylandt lieten een eerste kans om zich uit de bedreigde zone een beetje weg te werken alvast nietb liggen en ze wonnen met 5-1 von AZ 77 Maldegem. In een gelijkop- gaande eerste periode wees de stand na 13 minuten nog steeds 0-0. In de tweede kon Eddy Keymeulen met twee af standsschoten de thuisploeg wel op voorsprong brengen doch toen in het begin van de derde time AZ via een straf schop tot 2-1 kon terugkomen leek Temse het nog moeilijk te zullen gaan krijgen. Gelukkig bleken de bezoekers niet scherp bij schot te zijn en de lokalen konden dan ook met doelpunten van Keymeulen (2 keer) en Arkijn de klus afma ken. Hiermee is de operatie redding wel ingezet, volgens sekretaris Van Hoeylant, doch niettemin zullen het nog ze nuwslopende weken worden want alle degradatiekandida ten schijnen nu zowat de win nende ploegen te guan worden. Voor Grapho Zele zijn er al lang geen problemen ineern grapho schuilt veilig in de mid denmoot en daar kon liet na 5- 5 gelijkspel bij Brugge niet van nf worden gezel. Het werd een erg spektnkulaire match duur in west Vluanderen waar in de bezoekers mits wat meer geluk zeker en vast meer had den kunnen bereiken dan de drown. Tot op de voorlaatste minuut stonden de mannen sekretaris Van Dricsschc met 4-5 aan de winst doch in de laatste sekonden kon Brugge nog gelijkstellen nadat Grapho met vier doelpunten van Herman Van Driessche en eentje van Jan Van Cauteren doorlopend het initiatief naar zich toe had gehaald. In derde nationale viel de stunt van de week te noteren bij Reiswijs Oostkamp dat Lan taarn Zele, nog steeds lieder, met zware 7-2 cijfers versloeg. Hierdoor kan de kompetitie in deze reeks nog zowat alle kan ten uit want nog een heel pak ploegen komen daar in aan merking voor de titel. Noch tans was de wedstrijd erg goed vegonnen voor de Zeienaren die in de eerste periode via Joris Willockx op voorsprong waren gekomen. Een gemiste strafcorner in de tweede periode, op het ogen blik dat het 1-1 was geworden, betekende echter het psycho logische moment van de wed strijd want kort daarop kon den de Westvlamingen op voorsprong klimmen, en ga ven die tegen een ontredderde Lantaarnploeg nooit meer uit handen. Met nog verplaatsin gen naar zowat alle mogelijke titelkandidaten ziet woord voerder Kris De Waele de toe komst dan ook niet rooskleu rig in voor Zele dat reeds en kele weken last heeft met de konditie en maar zelden pres taties op het veld kan leggen zoals het dat vroeger deed. EERSTE NATIONALE VDM Zele - St.-Gilis-WAAS 2 DS Jabbeke-P. Zele 6 DLN Zcle-G. Brugge 2 A. Zele-St.-G.-Waas 4 LD G'bergen-ON Zele 1. F. Zele 2. MV Zottegem 3. DS Jabbeke 4. ON Zele 5. St.-G. «aas 7 VDM Zele 8. RM Lokeren 9. A. Zele 12. DLN Zele TWEEDE NATIONALE VS Brugge - G. Zele 5-5 HA Zele-DS Zwevegem 8-2 Mini Temse-AZ 77 Maldegem 5-1 1. Ver. Laarne 19 34 2. K A Eke 19 31 3. Erwrlegem 19 26 5. G. Zele 19 22 12. Mini Temse 19 13 14. HA Zele 19 10 DERDE NATIONALE A ME Lokercn-DL-GH Zwijnaarde 19 33 19 29 19 24 19 23 19 21 19 21 19 18 19 15 19 12 A. Aalter-Mini Kruibeke R. Oostkamp-L. Zele 1. L. Zele 2. R. Ooslkamp 3. GA Drongen 9. Kruibeke R. Terjoden-K. G'bcrgen 1. F. G'bcrgen 4. R. Terjoden 7. Dendermonde 2-4 2-7 7-2 19 30 19 29 19 27 19 17 19 13 3-11 19 34 19 25 19 21 De Schrijver zorgde bijna voor de verrassing In een duel om de degradatie naar tweede nationale te voorkomen heeft een zwak De Leenheer zijn vierde nederlaag in sukses* sie opgelopen. Door dit verlies zijn de Zeie naars wel degelijk in de problemen geraakt en voor velen geldt nu de vraag hoe zij zich uit deze precaire situatie zullen redden. Garka Brugge verzilverde een derde opeenvolgende zege en bleek heel wat fris ser in de kombinaties zodat zij verdiend als winnaar uit het duel traden. zoekers bleven veruit de ge vaarlijkste ploeg via Vaerne- wijck en Decuyper tot Eddy Christiaens alleen voor zijn Zeelse naamgenoot opdook. Aan deze aktie hield hij enkel een strafcorner over, maar Vaernewijck kopte de bal te gen de paal. De lokalen ont snapten net voor de rust aan 1 - 3 en gaven in de derde periode even de indruk terug te ko men. De kombinaties liepen onder impuls van Frank Ja cobs minder stroef terwijl uit alle hoeken naar het Brugse doel werd gevuurd. De pogin gen van Jacobs, Van Nuffel en Vercauteren strandden echter op de Brugse defensie en doel man Trijpsteen. Aan de overkant kon de Zeelse goalie zich gepast in de kijker spelen tot hij in de laat ste periode een ongelukkige tussenkomst had waardoot Zonder Frank Goossens maar met Van Nuffel en Van Eetvelde vooraan draaide het moeizaam rond bij De Leen heer waarbij enkel een verre knal van Jean-Pierre Chris tiaens knap door Trijpsteen werd gered. Garka zocht voor al de opportuniteit van Vaere- wijck zodat Geert Christiaens vlug in de problemen kwam toen een schot van Verbrugge tussen doelman en doel bleef hangen. Even later was het zover wanneer een Brugse Christiaens onhoudbaar raak trof (0-1). De tweede periode was nau welijks aangevangen of de lo kalen kregen een aiieuwe op doffer te verwerken. Heinkens kon aanleggen en plaatste de 0-2 op het scorebord. De Leenheer kwam tot 1-2 terug na een rake cornerbal van de beide Christiaensen. De be- Decuypere in een kopduel 'neerging. Vaernewijck aarzel de niet om de aangevochten strafschop feilloos om te zet ten (1-3). De thuisploeg, even uit koncentratie gebracht, moest lijdzaam toezien hoe de Bruggelingen met een glashel dere kombinatie via Verbrug ge zelfs 1-4 voorkwamen. Geert Christiaens geprik keld toog mee in de aanval om wellicht de mooiste aktie uit de wedstrijd voor te bereiden. Zijn opmars belandde'bij de op links wachtende Michel Dauwe die een vleugelverandering toepaste om aan Julien Van Eetvelde de gelegenheid te ge ven een prachtig doelpunt te De wedstrijd won aan spankracht zodat de beide op ponenten nog met wisselende kansen uitpakten. Brugge kwam dicht bij een meer afge tekende skore, maar de dwars ligger, de paal en een klaar kijkende Geert Christiaens bleken oninneembare obsta kels. De Leenheer boekte een teleurstellend resultaat en is dringend aan rehabilitatie toe, ook al is de tegenstander vazt volgende week Oud en Nieuw Van Damme. A.J.7..) Optiek lie Schrijver Celtic 5-9 .De thuisploeg zorgde ei zo na voor de verrassing door de onklophaar gewaande mede- leiders bijna te verslaan. Im mers bij de rust stonden de Optiekjongens 4-2 voor en leek de overwinning zomaar voor het grijpen. Via Ernest Van De Cautere en Danny Van Der Strieckt was Celtic in de eerste periode wel 0-2 voorgekomen maar in de tweede wandelde de thuisploeg recht naar een 4-2 met tref fers van De Bock, Van Laere en Michiels. In de derde periode kon de Celtic-ploeg echter orde op za ken stellen dankzij een sublie me Ernest van De Cauter die 3 keer skoorde. De 5-9 eind stand zou nog worden bereikt met een thuisdoelpunt van Van Laere en bezoekende goals van Van Der Strieht, Landuvt en Van De Cauter. Stamcafeke Kacte 7-4 De thuisploeg leek lange tijd het onderspit te zullen moeten delven tegen Baete dat reeds in de eerste periode via Buyssens, Van Rostenberghe en Rogiers lot 1-3 had kunnen uitlopen: Bij het ingaan van de laatste 13 minuten stonden de bezoekers nog steeds op winst (3-4), maar toen pakte Luk Van Doorselaere uit met zijn nummertjes en meteen kon Baete alle illuzies opbergen. Snelle Luk skoorde in totaul zesmaal. Jll T74 - Mini 74 Een gclijkopgaandc wedstrijd die met 4-4 ook een juiste uitslag kreeg. Via Van De Winckel stonden ile bezoekers bij -de rust met 0-1 voor, muur na de koffie kon de thuisploeg ondanks het feit dat men op een bepaald moment met 2-4 in het krijt stond de zaak toch nog rechtzetten. Steveninck en Moors waren de afwerkers bij het jeugdhuis terwijl bij de bezoekers De Keeper, Velde- man en Van de Winckel nog ekoorden. Chalet - Fulham 3-7 In het staartduel gingen de punten verdiend naar de be zoekers die zich heel wat doel treffender toonden dan de lo me thuisploeg. Het skore ver loop: 1-2, 1-3, 2-5 en tenslot te 3-7. De Roover skoorde driemaal voor Chalet terwijl Cardon, Versele en Van den Berghe de bezoekende doel punten verdeelden. Real Mini Ludnig's Discotheek 1-4 Alles kils bij de thuisploeg, die enkel nog van Celtic tegen stand kan krijgen. In de partij tegen ludwig's dat langs Tol- mer 3 en Buydens skoorde stonden Stany Rogiers, Eddv Hillacrt 5, Jaak Hillacrt 5 en achter hel kanon. Spuiters - 't Wiel 1-5 Een vrij verrassende zege voor de bezoekera die ze echter tenvolle verdienden en enkel in de laatste periode een tegendoelpunt (Van Cleempul) moesten slikken. Voordien hadden Murphy 2, Claeys, Ko ket en Van Esbroeck al ge- skoord voor 't Wiel. Mini Elan - R.W.L.: 0-10 Kamilo - Rule Sport: 6-3 Heirman en Telelec moeten afhaken Uitslagen Den Bien Lokeren-Dc Pik II De Lcenheer/Nelis-De Pieker De Balans-O&N V Damme Brack^-Neyt Hofman-S V Telelep Heriman-MVZ Vehent De Bisschop-Verheyden Play Time Juv -Arsenal MVZ Toyota CT-Coppieters V. Cauteren-Klodde Bye: SK Chantant-Ness. Rangschikking Reeks I 1 Neyt 2. Coppieters 3. BMW 4. Oud en Nieuw 5. Van Cauteren 6. Klodde 25 28 Veteranenreeks 11- 7 7. De Pieker 24 26 Uitslagen 7- 5 8. Bracke 24 26 V. Damme Koevl.-De Raedt 4-2 1-3 9. Toyota 24 25 O&N De Br -De Fontein 3-1 5-10 10. De Balans 24 24 VSO Gildenhuis-Gemeentep 3-1 6-2 11. Ness 24 24. SV Telelec-Poppe 1-4 6-12 Reeks II Slube-MVCEbes i 3-3 5-0 Bye DW-Gebr. Coppieters 3-10 1. Arsenal 24 24 1. DeBruyne 17 30 3-4 2. Vehent 25 23 2. DW 16 29 9-3 3. Telelec 25 22 3 Telelec 17 21 4. Heirman 25 22 4 Van Damme 17 18 5. Play Time 25 18 5. VSO 17 17 6. Chantant 24 17 6. DeStube 16 16 25 49 7. De Bisschop 25 14 7. Gemeentepersoneel 16 16 25 42 8 DenBien 24 13 8. Ebes 16 12 15 40 9 Hofman 24 11 9. Poppe 16 11 24 40 10. Verhevden 15 9 10 De Fontein 16 10 25 40 ll.vDePik 25 3 11. De Raedt 16 0 JLIEFHEBBERSVOLLEY REKRE ATIEV OLLEYB AL MINI ELAN - ZWIJNAARDE: 2-4 Zeels minivoetbal: Toyota is een sterke middenmoter in de lokale kompetitie Beide ploegen begonnen zeer voorzichtig, en ze gaven elkaar De gastheren kregen toch enke le mooie kansen, maar schoten Integendeel, bij een knappe aanval van Zwijnaarde maakte Gabriël er 0-1 van. De voor deze wedstrijd opgetrommelde Elan-doelman Van der Haegen bleef kansloos. Ook in de tweede periode komt er geen goaltje uit voor Mini Elan, ondanks hun toenemend veldoverwicht. Weer komt er een Zwijnaardse tegenaanval via De l'aepe, en de Lokeraars worden op twee doelpunten af stand geschopt. Arnold Van Puyenbroeck krijgt ondertus sen een gele kaart voor zijn kritiek op de spelleiding. In de derde periode blijft Zwijnaarde in zijn hok en beperkt zich tol het pasjes uitdelen en het spel breken. Toch bekomt Mini Elan een strafcorner. Steve- linck lift de bal op het hoofd van Platinck en dc stand wordt 1-2. De match kon nu terug alle De Lokeraars vallen nog woes ter aan, maar de Gentenaars beschikken over een superieure doelman die gewoon alle ballen plukt. Van Puyenbroeck maakt een zware fout, en moet nu het veld verlaten. Pech voor Mini Elan, dat slechts over vijf spe lers beschikte; zij deden nu voort met vier man. Toch hiel den zij ook in de vierde periode gelijke tred met Zwijnaarde, maar wel ten koste van een heleboel risiko's. Dat wordt door De Paepe uitgebuit: 1-3. Toch komt Mini Elan via de voeten van Sterck terug tot 2-3. Maar dit zal niet baten, want in de laatste sekonden kopt Ga briel een strafcorner binnen, en het is 2-4. Steveninck en Pla tinck kregen bovendien nog geel. De spelers: Mark Van der Hae gen, Arnold Van Puyenbroeck, Mark Steveninck, Etienne Sterck en Willy Platinck. Volgende week gaat- Mini Elan naar Rapid Gent spelen om 21.45 u. In het volleybaltornooi om de vijfde «Beker van de Ro zenstreek» werden onlangs de heen- en terugmatchen gespeeld van de 1/8-finales. In de meeste gevallen haal den de diverse thuisploegen reeds een geruststellende voorsprong uit hun eerste wedstrijd. Ziehier alle wed strijden op een rijtje: De topwedstrijd uit deze eer ste 1/8-finales was ongetwij feld de wedstrijd tussen be kerhouder Meersvlieg Dron gen en favoriet nr. 1 VC Gentse Meersvlieg Drongen neemt dit seizoen voor de tweede opeenvolgende maal deel aan deze beker kompetitie en werd door nog geen enkele ploeg ooit ver slagen! De komende tegen standers zijn meteen ge waarschuwd. In de wedstrijd Vobola St. Martens Latem - Dokinap Lokeren won eerstgenoem de de eerste partij met 3-0. Nadat ze in de uitmatch- reeks de eerste set op zak staken en hun kwalificatie verzekerd was, akteerde de ploeg veel losser. Tot een nederlaag lieten ze het niet komen, gezien de 2-3 zege. Tot op heden (dus voorronde én 1/8-finales) is Vobola St. Martens-La tem nog niet geklopt. De laatste «Rozenstreker», Vovog Wetteren. haalde het niet tegen het beresterke VC Blauwen Hoek Hamme. In de sporthal «De Wuiten» lie pen de Wetteraars een zwa re 3-0 pil op en ook in eigen midden kon men zelfs geen prestigezege binnenhalen: 2-3 verlies. VC Blauwen Hoek is nu wel groot kandidaat om in de 1/4 -finales de ploeg van Meers vlieg Drongen een eerste ne derlaag toe te dienen. Twee spannende partijen le verden VCMC Mariakerke en KWB Baasrode. Laatstge noemde kunnen we wel als een typisch strijdende be- kerploeg typeren, maar in de «Beker van de Rozen- streek» dienden ze steeds de betere ploegen te bestrijden in de eindronde. Zo ook dit jaar, met VCMC Mariaker ke. Uit behaalden ze nog een knappe uitslag (3-1), maar toch was het niet vol doende om ddoor te storen, want VCMC Mariakerke kwam in de sporthut 2sets wegkapen. En dat was voor hen meer dan voldoende. JH Snuffel Grambergen ken de tegen KWB Overraere geen moeilijkheden. Zowel uit als thuis wonnen de Snuffelaars met zeer vlotte cijfers: 3-0. Een ploeg, die op een moeilijke manier haar kwalifikatie heeft verdiend, is ongetwijfeld KWB Bazel. In eigen huis hgaalden ze wel een 3-1 zege binnen, maar gemakkelijk ging het in geen geval. Faalangst bij Merchtem was echter een verrassende hulp voor Bazel in de terugwedstrijd. Singh Merchtem verloor immers de twee eerste sets in eigen zaal en dat was meteen hun tomooi-einde. KWB Bazel won uiteindelijk ook nog de ze partij met 2-3. SAMENVATTING Meersvl. Drongen-VC Gentse 3-0 2-3 KWB Overboelare - Revoost Oostakker 0-3 3-1 Vobola St.-Martens Latem - Dokinap Lokeren 3-0 2-3 VC Blauwen Hoek Hamme - Vovog Wetteren 3-0 2-3 White Star St.-Amandsberg - VC Krivo Gent VCMC Mariakerke - KWfg Baasrode 3-1/ 3 -2 IH Snuffel Grambergen - KWB Overmer 0-3 3-0 KWB Bazel - Singh Merchtem 3-1/2-3 Samenstelling van de 1/4 finales KWB Bazel - Revoost Oost akker Meersvlieg Drongen - VC Blauwen Hoek Hamme Vobola St. Martens Latem - Snuffel Grambergen VC Krivo Gent - VCMC Ma riakerke. Deze wedstrijden worden gespeeld in de periode tus sen 1 en 18 maart 1984. De topper in de 1/4 - finales is ongetwijfeld de partij tus sen bekerhouder Meersvlieg Drongen en VC Blauwen Hoek Hamme - De beide 1/2 finales, de troosting en de finale worden gespeeld op zondag 15 april 1984 in de Wetterse sporthal.

De Voorpost | 1984 | | pagina 41