vlotte eigentij mode voor kinderen en tieners Flanders' Printing met ruime perspektieven Flanders' Printing ook voor scholen Definitieve deelnemers aan Flanders' Printing tot op heden Erica De Nef Miss Donckstraat te Dendermonde Programma Flanders' Printing adres BOOGADI'S 4 - 9.3.1984 - De Voorpost Vervolg van biz. 1 STROBBE zal hande len over ontwikkeling van di verse technieken en FOTEK heeft het over de invloed van computer-automatisering op de grafische wereld. Afgerond wordt dan met een èragen-konfroniatie Inschrijfgeld: 500 fr. Tc stor ten op 068-0500960-79 met ver melding «Kongres 18 mei». Ekonomische Dienst. Keizer lijk Plein 21. Aalst. Meer informatie bij W. Nim- megeers (091/27.14.26) of H. Vercruysse (091/27.14.26). «De grafische beroepen: Uw toekomst!» FEBELGRA ziet voor jonge ren de grafische beroepen als dé toekomst. Reeds nu vindt men te weinig geschoold per soneel en over een tiental ja ren zou zulks katastrofaal kun nen worden. De jeugd is blijk baar niet op de hoogte van de geboden kansen. Via de video-montage «De grafische beroepen: Uw toe komst» wil Febelgra nieuwe beroepstechnieken promoten. Er zijn niet minder dan 30 verschillende interessante loopbanen mogelijk in deze materie. Diverse instanties werken trouwens mede aan het bekendmaken van de vele mo gelijkheden: de RVA verdeelt kassettes in plaatsingsbureaus. Nationale Opvoeding voorziet ruimte in de leerprogramma's en voor scholen is begeleiding mogelijk. Vanaf mei trekt men trouwens met de videoband het land door. De Federatie van de Belgische Grafische Industrie verenigt zowat 1.200 grafische onderne mingen in België, goed voor 25.000 werknemers zonder de dagbladdrukkerijen. 80% van deze werknemers wordt te werkgesteld in 20% van de inrichtingen. Na de videofilm volgt een pa- nelgesprek met J. Hallaert, werkleider Don Bosco Wolu- we. R. Bovendaerde, direk- teur Ho.ri.To, E. Steuperaert, leraar Higro. P. Buggenhout, direkteur Higro, A. Gallet, voorzitter onderwijskommissie met als moderators W. Roe land en K. Baert. ziel van het hele Flanders' Printing-gebeu ren. LH Ook de schooljeugd wordt nauw bij het Flanders' Prin- tinggebeuren in de Dirk Mar- tensstad betrokken. Van 5 tot 18 mei met opening op vrijdag 4 mei in het Oud-Schepenhuis (belfort) te 18 u. gaat een doorlopende tentoonstelling door insamenwerking met Aalsterse scholen. Aan leerlin gen werd gevraagd op zoek te gaan naar drukwerken van Aalsterse drukkers dat tenmin ste 50 jaar oud is. Hiervoor komen ook oude kranten als Het Land van Aalst, De Werk man, De Denderbode en de Volksstem in aanmerking. Te vens tijdschriften, boeken, hu welijksafkondigingen Naast dat verzamelwerk wer den kinderen verzocht indivi dueel of in klasverband twee- dimensionele grafische werk jes volgens zelfgekozen tech nieken te maken rond het the ma «Aalst gezien door kin deren». Twee programma's worden daarmede uitgebouwd: een dag- en een halvedagprog- Het dagprogramma start te 9.30 u. met een geleide wande ling naar het Oud-Schepenhuis waarna wordt gewandeld naar Landhuis, St.-Martinuskerk en Oud-Hospitaal. Het middag maal kan in het stadscentrum genuttigd worden, 's Namid dags niet-geleid bezoek aan Flanders' Printing in de Kei- zershallen. Het halve-dagprogramma start te 9.30 u. of te 13.30 u. na aankomst op de parking van de Keizershallen waarna geleide wandeling als bij het dagpro gramma. Verdere info tijdens de kan tooruren op het sekretariaat Flanders' Printing. Stads archief, Vrijheidsstraat 65, 2de verdieping. Kostprijs: dagprogramma: 900 fr. per groep. Halve-dagpro gramma: 600 fr. per groep. Toegangsprijs per persoon voor Flanders' Printing en ten toonstelling Oud-Schepenhuis: 20 fr. LH Expo «Zwart - Wit» Ook de Vrienden van het Museum Oud-Hospitaal willen inspelen op Flan ders' Printing door het or ganiseren van een tentoon stelling van aktuele kunst rond het thema «Zwart wit». Schilderijen van volgende levende kunstenaars zullen er worden tentoongesteld Luc Claus, Ignace De Vos jr., Ado Hamelrijck, Achiel Hutsebaut, Lismonde, Gil bert Swimberge en Dan Van Severen Gemeenschappelijke noe mer bij al de tentoongestel de werken zal het uitslui tend gebruik zijn van zwart-wit-schakeringen De kollektie zal beperkt zijn tot éénmalige werken. Geen multiples of grafiek. Dit wordt dan de eerste konfrontatie met het pu bliek van werken van kun stenaars die ofwel uitslui tend ofwel tijdens een be paalde periode deze uit drukkingswijze ge bruikten. De opening van de tentoon stelling is voorzien voor za terdag 5 mei te 20 u. De tentoonstelling blijft toe gankelijk tot en met zon dag 27 mei tijdens de ope ningsuren van het Museum -Oud-Hospitaal. Oude Vis markt te Aalst LH Momenteel schreven reeds een 90-tal firma's in om deel te nemen aan Flanders' Printing. Tot einde maart kan verder nog worden ingeschreven of bevestigd. Volgende firma's meldden alleszins reeds definitief hun deelname. P.V.B.A. Buromat, Geraardsbergen N.V. Drukkerij De Bie, Deume Fotogravure De Buck, Wetteren Repavac Dekimpe. Tremelo P.V.B.A. Etabl. J. De Smedt, Brussel N.V. De Vlijt, Antwerpen Du Caju Printing. Aalst V.Z.W. Febelgra, Gent N.V. F.E.M.. Gijzegem N.V. Fichet-Bauche België, Antwerpen N.V. Fimeca. Brussel N.V. Generale Bankmaatschappij, Nieuwerkerken P V.B.A. Drukkerij Gevalo, Haaltert Hoger Instituut Grafisch Onderwijs, Gent N.V. Jalema, Brussel N.V. Kompass Belgium, Brussel N.V. Kredietbank, Aalst Micro Plus, Antwerpen P.V.B.A. Multirota Sistems, Hingene Nixdorf Computer, Brussel N.V. Papeteries de Belgique, Brussel N.V. Rank Xerox, Zaventem N.V. Roularta. Roeselare N.V. Semco, Lot N.V. Trenal. Lessines N V. Van de Putte, Aalst Industriële Boekband Walleyn PVBA Brugge N.V. Wang Belgium. Brussel N.V. West, Antwerpen. LH Dendermonde. Erika De Nef werd de nieuwe Miss Donckstraat (v) Dendermonde. De drie kandidates voor de titel van Miss Donckstraat (v) In zaal Koningshof te Dender monde werd voor de vijftiende keer een miss Donckstraat ver kiezing gehouden. Hiervoor hadden drie jonge dametjes hun kandidatuur gesteld. Op vallend was wel dat er deze keer minder belangstelling was voor de verkiezing in vergelij king met voorgaande jaren Nochtans maakte John Terra en zijn orkest er het beste van om de sfeer zo hoog mogelijk te tillen. Rond middernacht werd begonnen met het tellen van de stemmen. Later maakte burgemeester Albert Cool, te vens juryvoorzitter de uitslag bekend. Erica De Nef behaal de met 340 stemmen de hoog ste score en werd meteen uit geroepen tot Miss Donckstraat 1984. Fran^oise Snel en Berlinde Merveille werden respektieve- lijk tweede en derde, met be duidend minder stemmen dan de laureate. EDM. Keizershallen Aalst, 11 18 mei Een kommertiële tentoonstelling waarin wijzen van druk ken, informatieverwerking en nieuwsverspreiding zowel in het verleden als ten huidigen dage worden getoond. Vrijdag 4 mei: Oud-Schepenhuis, Grote Markt, 18 u. Opening van de tentoonstelling «Oude Aalsterse Drukwer ken» en «Aalst gezien door kinderen». Enerzijds gedrukte getuigen van het Aalsters drukkersver leden en anderzijds visie van kinderen op hun stad. Doorlopend te bezoeken van zaterdag 5 tot en met vrijdag 18 mei van 10 tot 19 u. Vrfjdag 11 mei: Stadsfcestzaal, Grote Markt. 19 u. Première van videofilm Febelgra «De grafische technieken, uw toekomst». Daarna panelgesprek Zaterdag 12 mei: Stadsfeestzaal, Grote Markt. 10 u. Akademische zitting en opening van Flanders' Printing in de Keizershallen, Keizerlijk Plein 23. Zaterdag 12 mei: Keizershallen. 15 u. Algemene vergadering Febelgra Oost-Vlaandercn. Zaterdag 12 tot en met vrijdag 18 mei: Flanders' Printing doorlopend in de Keizershallen geopend van 10 tot 19 u. Ook Dienst Toerisme (belfort) en stedelijk museum (St.-Martensplein) tijdens zelfde uren toegankelijk. Woensdag 16 mei: Stadsfeestzaal. Slotdag van het seminarie voor het Aalsters bedrijfsleven «Oprichting en beheer van een K.M.O.» met gezamenlijk bezoek aan Flanders' Printing. Donderdag 17 mei: Stadsfeestzaal. 20 u. Lustrumkonsert Cappella Caecilia uit Antwerpen o.l.v. Frans Dubois met «Courtoisie en Courtisane». Vrijdag 18 mei: Stadsfeestzaal, 14.30 u. Kongres Grafische nijverheid: de automatisering nauwer betrekken bij de mogelijkheden van de kleine onder nemer. Vrijdag 18 mei: Belfortzaal, 19 u. Sluiting van Flanders' Printing met ontvangst voor Aal sters stadsbestuur. LH In het VUB auditorium O wordt op woensdag 11 april om 20.30 uur de «nieuwe muziek groep» onder leiding van Mark De Smet voorgesteld. Zij brengt een programma getiteld «van expressionisme tot nu». Plaatsbespreking bij Jeugd en Muziek Brussel. Baron Horta- straat 5 te 1000 Brussel, tel. 02/ 512.19.95. Op 5 maart werd in het Kon- grespaleis te Brussel «dc week van de tekenstrip» geopend, georganizeerd door het Atelier Graphoui, «La Confédératioo Parascolaire» en het Canadees Kultureel Centrum. Op dezelf de dag had ook de vernissage van de tentoonstelling «portret van een tekenfilmstudio» plaats. JEUGDBOETIEK PARIS Sedert enkele dagen kan je voor de vlotte eigentijdse kin derkleding terecht in de Katte- straat te Aalst, waar KlimAger's een echte jeugdboetiek heeft geopend. De hele kollektie van dit overbekende huis is er te zien. Kinderkleding die een nieuw en fris geluid betekent in de kindermode. Voor de streek van Aalst en Dendermonde een unicum. Tot dusver waren KlimAger's alleen te vinden in de echte grootsteden: Antwerpen, Has selt en andere provinciehoofd steden, om die maar te noe men. Aalst sluit nu bij de rij aan en het ziet er naar uit dat deze KlimAger's boetiek in de Katte- straat net op zijn tijd komt. KlimAger's heeft zich op amper vijftien jaar tijd een naam en faam toegeëigend in de mode wereld. Internationaal gewaar deerd omwille van zijn topklas se en -kwaliteit, maar evenzeer om zijn makkelijk onderhoud en natuurlijk om zijn modebewuste trend. KlimAger's geeft immers inzake kindermode de trend aan. Waar men vroeger deze biezonder fraaie en oersterke kleding alleen in een beperkt aanbod kon vinden, werd beslo ten de kollektie nu toegankelijk te maken voor het brede pu bliek. In België werden daarom enkele modeboetieks voor kin deren geopend, waar de hele kollektie verkrijgbaar is. Aalst maakt van deze modeboetiek jes voor kinderen deel uit. Het gaat bij KlimAger's om een vlotte en exclusieve kleding voor meisjes en jongens van 2 tot 18 jaar. Kleding die zich hip en sportief laat dragen: mollige pulls op soepele en aangenaam zittende broeken en rokken, warme en modieuze vesten en nu de zomer voor de deur staat ook lichtere dingetjes. Steeds even makkelijk om dragen en steeds voorzien van een flatte rend motiefje of tekening. Maar het kan ook zonder: gewoon schitterend van kleur, apart van stijl, of alledaags. Met eenzelfde bekommernis en uitgangspunt: makkelijk in allerlei opzichten. Kortom het is een zwierige sier lijke kollektie voor jonge stoere knapen, voor frisse, heden daagse elegante en charmante meisjes. Het zullen vooral de jongeren van om en bij de veer tien jaar zijn die zich bij Klim Ager's zullen thuisvoelen. Wat niet wegneemt dat ook de jongeren er zich uitgesloten voelen. Ook voor hen is er een rijke keuze en zelfs voor de ouderen biedt KlimAger's vol doende levendige, jeugdig-fris se modelletjes in alle kleuren en toonaarden. Dat de KlimAger's Kinderboe tieks bovendien kindvriendelijk zijn, hoeft men niet te zeggen. De kinderen zijn er immers de voornaamste gasten en worden er ook dienovereenkomstig be handeld: gul, vriendelijk, joviaal. Door mensen die kunnen om gaan met kinderen en die een onuitgesproken kinderwens ook begrijpen. KlimAger's is dus Met vlotte, eigentijdse mode voor kinderen en tieners. Exclusieve kollekties voor: meisjes en jongens van 4 tot 18 jaar. Typische meisjeskollekties in de leeftijdsgroep 4 tot 14 jaar, baby's van 6 maand tot 4 jaar. Openingsuren: Maandag van 14.00 u. tot 18.30 u. Dinsdag tot en met zaterdag doorlopend van 9.30 u. tot 18.30 u. Kattestraat 36 9300 Aalst Tel. 053/784900 meer dan gewoon een boetiekje in de rij: het is een thuishaven voor modebewuste kinderen die zich veilig en goed voelen in een soepele vlotte kleding die tegen een stootje kan en mak kelijk te onderhouden is. In Aalst wordt KlimAger's be heerd door Mevrouw Van den Bossche die met haar innemen de glimlach ongetwijfeld alle kinderharten weet te veroveren en bovendien best weet wat kinderen graag hebben. Zelf heeft ze immers twee dochter tjes die gewoon «weg» zijn van KlimAger's kleding. Een betere publiciteit kan men zich niet in beelden. Publireportage DC Foto's Piet Hermans

De Voorpost | 1984 | | pagina 4