24e Ajoinworp Laukcn door Kartajs (a) Deze ziel zelfs geen sterretjes maar dollars (a) Ajuinprinses Christel Rubbrecht en Ajuinkoningin Lisette Van Assche (a) Heel wat belangstelling voor de 24' Ajuinworp. Op de Markt verdrong het publiek zich al een hele tijd vooral de worp plaats vond, om toch maar een zo geschikt mogelijke uitkijkplaats te vinden. Uiteindelijk werd de Gouden Ajuin eigendom van de heer Roelandt uit Herdersem. Die kon zijn geluk nog nauwelijks op (a) De Voorpost - 9.3.1984 - 7 Leute en plezier op het Katrinenbal (a) Nadien sijpelden de tribu nes leeg en de kafeetjes geraakten overvol. Zon dagnacht was relatief kalm. maar vooral maandag en ook wel dinsdag kon je werkelijk op de koppen lo pen. De politie wist ons te vertellen dat ze een vrij rustige karnaval gekend hadden en ook de verzor gingsdiensten hoefden niet te veel uit te rukken. Dus alles bij elkaar een meer dan behoorlijke kar naval '84, voor elk wat wils. (jdb) In Aalst heeft men gebrek aan een hamburgerkraam (a) bk de Voil Jeanetten ontbraken dit jaar niet (a) irg leuk kwam '...En geir re met Noig ofwel de Mo- be- na?' met 'op jacht in den raalridders in het Land igen leestenhof van 't Stad' uit Coitha; deze werden 's laan ie hoek: leuk safarimotief maandags uit de stoet ge legd n toffe kledij, alles in ver- nomen omdat de uitbeel- wnd met het tropenkli- ding van dit uitermate pi- naat( hoorde erbij: helm, kant onderwerp te exhibi- «ngnet. 'houtkouture' tionistisch voorgesteld lostuums en zelfs de stad- werd. Toch moeten we be- dst. nadrukken dat net dit aan- Na 15 jaar. Door zemme gebrand (en ook wel dank- mé ons Berkes Bier' baar) onderwerp bij Jan ireeg een goed klankbord Publiek en op de tribunes bij 'De Berkes van St.-An- luid gelach teweeg bracht., na'. Typische Oilsjterse na- Dit stelt je maar eens aan men in de karnavalwereld het denken. ratte om- ta Vooitkapoenen' (wel in mindere mate) zorgden voor geslaagde uitbeeldin gen: 'Mie vodde feift ka toen', 'De Dompeleers op Dendertocht', en 'Maya de Bij'. Niets was blijkbaar aan het oog van de Oilsjterse kar- navalist ontsnapt: John Massis met zijn nieuwe par tij, de positief radikalen, de recente opening van 't zwembad, de boesjiekes- koers van de Hoge Vesten, de mogelijkheid tot skiën in Affligem zodat de Aalstenaars die tijdens de krokusvakantie naar de bergen trekt om er aan win- stersport te doen, zich nau welijks nog hoeft te ver plaatsen, de nieuwe voor zitter van het feestkomité 'Bert Cornand', de civiele bescherming en je kan zelf nog aanvullen. Kloeit- Kloesj-Klang. Pikante Kas- taars, De Flirefloiters, Voesj, Weir, Aaft ons Vast, Niks Weit zorgden voor de goede middelmaat. Niks Weit viel op door de ver zorgde kostumering, Weir kwam scherp uit de hoek met cynische spot met de juryleden (weet je nog die plezierige 'anekdote' tij dens de prinsenverkie- zing...). De Taerenbyoekes, Ja Wat- te Jong, Eirg, De Snottebel len, De Pisjeloes. De Schoi- mers. De Toisers, De Pipe plekkers, De Slasj-het-bats- jen, en De Sjiepeerekes vonden meer dan genoeg inspiratie om een behoor lijke portie spektakel te le veren. De twaalf uren van Aalst, de vervelende spoor- wegakties, de Comedia de 'De Perrewettenmoa- Tussendoor zagen we nog -s'. 'De Domneleers'. 'de 'De Tettem<>evi<-n' 'i)« if rkte opjals kers', 'De Dompeleers', 'de 'De Tettemoesjen', 'De et; 'Schoolplichtverlen- Blaa Biskoppen', 'De Sja als ing tot 66 jaar en weg is de treilen' met 'Ik wil oeik r de risis' en :Big Raymong en oepen', 'Memmen der lank en Zjie-Aakes'. ingezeiten. Moi na zemmen zijn A'aar nog veel zal over ge- der oit' en 'De Positieve iefi- alaverd worden is de affai- kannibalen' Karnavalgekkt i vind je overal, heel veel zelfs in Aalst (a) 'oepen zonder praalwagen ging de overwinning naar de Perrewettemoakers (a) l'Arte, Imperiale Aloste toonden aan dat het peil van het spektakel steeds meer de hoogte inging. De serieuze kleppers van de kavalkade melden zich luidruchtig aan; de ene prachtige verwezenlijking volgt de andere op; nog wat schuchtertjes met Boival, De Gentlemans, De Dester- eers, Schiefregt oever, de onverbeterlijke Kamillekes met onze even onverbeter lijke Keizer Kamiel, de su perieure Moikes met de beste kostumering, Perto- tal, De Kornissesloipers, De Schramoeillekrabbers, wer den terecht getrakteerd op bewonderende blikken en applaus Weergeloos waren tenslot te Sjik, Lotjonslos, De Ma- totten, Kartasj, De Lodder- oigen. Hoe ze het klaar spe len is ons een waarlijk raadsel, maar ook nu scho ten ze regelrecht in de roos. Vooral de Lodderoigen verdienen het meeste ap plaus; zij immers serveer den spektakel van uitzon derlijk niveau, volledig mo biel dan nog wel. Van een topprestatie gesproken.

De Voorpost | 1984 | | pagina 7