Aalsterse burgemeester en schepenen op hun best MERC Karnaval op de Arend Karnavalplaten bij de vleet te Aalst Zondag 11 maart: Individuele karnavalisten, kruim van Aalsterse stoet De Voorpost - 9.3.1984 - 9 Karnavalraadszitting kipen Santé kreeg ook zijn portie (a) Was de feestzaal van het stadhuis naar onze mening niet van aard de aanwezigen kort bij gebeuren te betrekken zoals wél het geval in de trouwzaal en lieten een aantal KEjrii. ""jf'T i? vala?elc akkon"oda'ie ,s Allfl tlabele tenoren het om diverse redenen afweten, toch werd de karnavalraadszitting kam va„ 8 v"I tv°°'ees"ld .dermaal een genietbaar spektakel a, werden momenten van spetterende spirit „ie, zÜ !Se L'"c" talnjk. Keizer- Kar naval Kannel Sergeant op wiens schouders wegens het «niet Het voorbehouden van par- CVP en PVV zouden in 't penkrijgen van het koffertje met benoemingsakte van de karnavalburgemeester en de keerplaatsen voor wagens van Apostelken eens kunnen ver- leutel van het stadhuis» de last van de show berustte kweet zich alleszins voorbeeldig schepenen op het Keizerlijk gaderen. de SP in het Volks- ran zijn taak. Hij miste wel een volwaardig tegenspeler die gepast op de diverse, vaak ?!e'n noemde Dédé onwette- huis. de grotere VU-frakties in ikkasionele, kon inspelen. 'Ük- Men kwam nu echter aan- 't Gulden Vlies en de kleinere dragen met parkeerakkomoda- VU-fraktie in het Kastanjehof, tie voor de fietsen van schepen Om ook schepen Vinck een De Pauw en zijn sekretaresse. valabele taak te geven werd hij Moest de schepen soms eens aangesteld als officiële zoener op reis zijn dan kan Jaak Spit- van de stad. taels geredelijk van deze facili- Een operatietafel in het teit gebruik maken. De Pauw OCMW-ziekenhuis, tafel zon- toonde zich daarna een vol- der bezemsteel eronder, lag waardig wielertoerist die het vol dossiers die nog te onder- gebruik van velospelden niet zoeken waren. Van de erop Een gepaste bril voor schepen Borms (a) ignoreerde en wist waartoe de liggende «pikuren» kregen ook fietsbel kan dienen. De meest de persjongens er een op hun geportretteerde schepen werd beurt. nu geconfronteerd met ladin- Toen dan uiteindelijk het gen bier, slechts een kleine kistje opengeraakte en de (En- fraktie van zijn kapaciteit, zo- gelse) sleutel gevonden werd, dat hij zou worden opgenomen was Kamiel. die zelf de burge- in het Guiness Book of meester had gedegradeerd tot Records. een doodgewone Raymond, André Doorns gaf dan een aan het einde van zijn taak demonstratie hoe men aan waarna kamavalprins Goebbi straatvegen kan doén zonder al zijn wensen kon debiteren en te veel ingewikkelde appara- de aanwezigen laten zingen, tuur en kreeg als beloning een dansen en treintje houden, boompje waarover hij verder Karnaval kreeg alleszins een zou kunnen bomen. valabele inzet, ook al werd het Betreurd werd wel dat er peil van vorig jaar niet voor wat betreft de vergaderin- gehaald gen van het Feestkomitee geen (l.h.) Nadat flasher Dirk Ajoin fiets en kabas verbaasd komen vragen «of er hier __s iets te doen was» opende pf igemeester Raymond Uyt- isprot in aanwezigheid van d voltallig kollege, van de lei) van het Feestkomitee en mavalistcn allerhande, de ng. Hij wenste iedereen fantastisch karnaval maar hopelijk verschoond van ndalisme en kriminaliteit. imaval moet een volksfeest uitstek voor de Aalsterse meenschap en ver daarbui- blijvcn. Ondertussen sleu- ie Goebbi maar steeds aan fameuze koffertje dat maar open wilde. «Doe geen Kite, er zal toch niks in n.» troostte Kamiel. «Ik hier ook moeilijk binnen- raakt». vergoelijkte de echte igemccster. Us Raymond dan uiteinde de sleutel bij het einde van ailing zou kunnen ovërhan- cn had hij reeds lang van it Van Hoorick de stille uk gekregen vooral de zit- penmngen met te vergeten. Om een bijdrage te leveren om de stadskas enigermate te helpen werd burgemeester Uyttersprot in een keurig «gar- qonumform- gestoken waar mee hij dan keurig in de zaal Faluintjesjenever kon ser veren. Kamiel presenteerde onder tussen de kersverse schepenen: schepen Kravaal voor pitten en bolten, schepen B. Istoerie voor besparingen, schepen C. Ensier voor kuituur en seks- aangelegenheden, schepen P Amper voor de jeugd en sport, schepen Reinaert voor perso neel en reizen,, schepen S. Anté voor de brandweer, sche pen M. Estkeire voor groen in 't blauw en schepen voor kar naval. Als frakticleiders fun geerden Jef Fluit, Dada, K. Umul en Pilatus. Gevulde agenda Punt 1 van de agenda van de raadszitting handelde over de zittribune van den Iëndracht. kwestie te beslechten door hepen Bourlon en de nieuwe zwemkom (a) «Jl j/t &*ke Zjieratten trommelden er lustig op los a twee dames. De maquette is wel aan aanpassing toe want er ontbreken nog cellen voor voetballers in de nor die toch ook graag een matchke volgen. Schepen De Maght, de IJzeren Lady, kreeg de maquette en (ex-)voorzitter Daeleman kreeg er nog twee ballen bij. Ondertussen werden maar bons getekend, witte en roze, o.m. om auto's af te wassen. De drank-o-mat, een elek trische verdeler van dranken, zou in het stadhuis goed van pas komen Prachtig om te zien met de elektrische snuf jes, maar vooral bediening op maat. Etienne Bogacrt kreeg niet alleen een drankje met citroenschijfje maar kreeg er de citroènprijs 1983 en die van vele vorige jaren nog steeds bij. «De eerste weken moet ik er vast geen een kopen» zegde hij. Robert Dc Pauw kreeg van de drank-o-mat heuse Brazi liaanse koffie geserveerd in het teken van Flanders Drinking en Julien Vinck kreeg water om bij zijn wijn te doen in het feestkomitee. Toen Remi Van Vaerenbergh het apparaat hanteerde sloeg het echter tilt. Het leverde een lawine flesjes af. Maar dan wel lege. Uit de zaal kreeg hij de stille wenk voor de Aalstenaars toch ook nog wat bier over te laten. Massa's boeken en publika- ties allerhande van verdacht allooi werden met de kar aan gevoerd en voor Chris uitge stort. De schepen zou de zede lijkheid van deze publikatics nauwkeurig kontroleren en na gaan of ze wel in de stedelijke biblioteek op hun plaats zou den zijn. Verdere besprekin gen in dit verband verwees Kamiel met gezag naar de ge heime zitting. Dédé had nog een vraag over een stelling die hij op een van zijn speurtochten gezien had in het nieuw zwembad, Hij had daarbij nogal wat vragen. Was de stellage die hij er zag wellicht de aanloop voor het plaatsen van een wipplank? Uiteindelijk bleek dan dal ze alleen maar had gediend om een «planchettc» boven het wateroppervlak vast te hech ten. N^jarna schepen Gilbert Bourlon de schoenen uittrok, de kousen hield hij aan. om het gloednieuw (plastiek) ploe- terbad in te huldigen. Rond de vijftiger jaren was dergelijk plonsbad er nodig. Rond de jaren zestig echter niet meer. maar nu zou men er weer een willen. Kan U nog volgen. Gil bert Bourlon kreeg voor alle zekerheid nog een grote auto band rond de hals en uit zeep Zondag a.s. 11 maart is Arend- karnaval aan zijn 4de editie toe. Te 14u30 start aan de Mijlbekelaan de publicitcitska- ravaan en te 15 uur weerklinkt het startschot voor de stoet aan café Drie Velden. De karna- valstoet volgt deze omloop: Drie Velden, Groenstraat, Ro- zendreef, Petrus Van Nuffcl- straat, Binnenstraat, Dompel- straat, Oude Dendermondsc- stcenweg en Geldhofstraat, de tribune staat opgesteld in dc Binnenstraat en verder ontbin ding langs de Arendstraat. De Aalsterse groepen zijn Keizer Kamiel en zijn Kamillc- kes. De Denderruiters, De Tieretisje Kartasjcn. Vocsj, De Flierafloiters, Aalst ons Vast, de Voortkampiocncn. De Dompeleers, Eirg. Dc Pi kante Kastaars, Dc Bcrkes van Sint-Anna, De Perrewette- moakers. De Zieke Sjeerattcn, De Pisjelocs, Sjik, De Toisers. en Geir Na. Klasj Nat. De Sjiëpeirekes, De Pijpeplekkers en de Snottebellen. De Arendse groepen zijn: Schepen De Pauw op zijn ajoinfiets a Rond het karnaval worden er in Aalst nogal wat echte karna valplaten op de markt gegooid. Bij ons weten zijn er momen teel vier 43-toerenplaatjes die het bijzonder goed doen. Eerst en vooral is er «Loeken Tetsjen» die zijn «Fiesta Alos- ta» zong, dan kwam Don Kroes met zijn kabaret met een plaat op de markt. Uiter aard pakte ook keizer Kamiel uit met een nieuwe hit en Lotsj ons los zong samen met Freddy zijn tweede single vol. De Matotten zijn op gang en de zwemkom Keizer Kamiel is er op het vlak van karnavalplaten niet aan zijn proefstuk toe. Dit keer deed Keizer Kamiel voor zijn nieuwe singel niet alleen een beroep op zijn Kamillekes, maar kon hij ook rekenen op de steun van de Matotten. De b-kant van het plaatje gaat dan ook over deze laatste kamaval- groep. Op de a-zijde staat een parodie op de nieuwe zwemkom. De tekst is van Kamiel zelf en Clara Van Mere zorgde voor de muziek van dit plaatje. Ui teraard worden de stedelijke magistraten in de tekst aange pakt. Zij worden in de nieuwe zwemkom gesignaleerd. An- nieken, Remongsken en Mare Galle worden zo goed als in hun figuurlijk blootje gezet en ook schepen Lievens wordt aangepakt. Geen wonder na de weinig verkwikkende affai re met de bibliotheek. De b-kant laat de Matotten rondstappen. En voor hen is en blijft karnaval de voor naamste gebeurtenis van het jaar, wat voor een karnaval- vereniging natuurlijk niet zo verwonderlijk is. Ze kennen de pot op Zo zingt Lol die duidelijk poli tieke toer op gaat met zijn tweede singel. De plaat is ver krijgbaar in café Den Ijzer in de Vlaanderenstraat, de Ko ning van Spaniën en alle leden van Lol. Alle politieke partijen komen aan de beurt en zelfs oud-burgemeester en -schepen De Bisschop wordt niet ver geten. Loeken Tetjen Met op de a-kant «den Ajoi- nen fiesta» zit Loeken Tetjen natuurlijk biezonder goed. Een meezinger van formaat, die makkelijk in de oren klinkt. «Het is weir in Olsjt karnaval. Ge gotj ze vedrom zien passeiren Kamiel vindj'at oek e geval. Nog zotter as twie achterdeiren. Jean-Paul zon- k'er oët van «Ka-Ka», zo zin gen ze in het eerste koupiet. Op de b-kant staat de -voil janet» in Aalst en vooral dan in de karnavalwereld een be grip. In dc tekst wordt een zeer goede beschrijving gegeven van hoe een droom- van een voil janet er zou moeten uitzien. Typisch van Den Arend zelf de Postkoets «Brussels Huis», De Snceuwmuilen van Freddy, De Rappe Krefters, De Loeken- Tatjenvrienden, de Clochards van den Hert, de Majoretten van AZ 77, de Flockies van de Belskes, De Echte Stiënaaten, de Bierleppen op Zee, de Ver stoeitelingen van café Sint-Gu- dula, toncelbond Nieuw Le ven, de Martino's van Ignasso, Wie zoekt mee naar de Fille- kes en De Kliesklasj-oeiren. Voor muzikale ambiance zorgen de Vlaamse Katolieke Fanfare Sint-Cecilia Welle, de Fanfare De JongeGarde Moorsel en de Koninklijke Fanfare Sint-Gudula Wieze. Naast voorzitter Julien Vinck, voorzitter Franqois De Nijs en sekretaris Franqois De Schrijver zijn in het bestuur aktief Paul Uyttersprot, Fran cois Roelandt, Mevr. Van Keymeulen-Van der Meer- sche. Georgette, Jan Boey- kens, Willy Janssens, Freddy Heck en Jean Lievens. Ter gelegenheid van karna val kan u terecht bij de volgen de leden-herbergiers: café De Belskens bij Van der Borght, BC Dc Arend bij G. D' Ho- ker. De Dompeleers bij J. Wailly, Drie Velden bij R. De Neef, De Pluim bij Paere- wijck, Péken Moens, Binnen straat 255, De Krefters bij M. Lievens, 't Walleken bij E. Colpaert, Den Hert bij C. Minncr, Johnny Boys bij D. De Wuffel. café Parking bij K Van Goethem en 't Piasken bij A. Rasschacrt. (L.H.) De «Prinselycke Carnaval- caemere der Aloude Kaiserly- nus met presentatie door Mare huis waar te 11 uur de leden cke Stede tot Aelst» was reeds ^an de Steen. Verkiezing en Van dc prinsenkamer in dc aktief bij de huidige karnaval- bekroning van de mooiste, feestzaal worden ontvangen viering met een eucharistievic- meest humoristische en kod- door het stadsbestuur en het ring in de Sint-Martinuskerk dl8s< verklede individuelen, feestkomitee. Ex-prins Balou voor afgestorven karnavalisten koppels en groepen. Heel wat wordt er opgenomen in de op zondag 26 februari en met Se'd* en naturaprijzen zijn Caemere. de traditionele rondgang op dc hieraan verbonden. Inkom: winterfoor waar mindcr-valide *T- uur vo'8' met de fanfa- kinderen door de foorreizigers p - re een rond8an8 'n het stads- tal van gratis attrakt.es gratis ™nsenaag centrum en te 13 uur is er konden gebruiken op donder- Hoogtepunt van de viering is banket op inschrijving in de dag voor karnaval. de traditionele Prinsendag Borse van Amsterdam. Grote Op zaterdag 10 maart volgt waarmee wordt gestart aan Markt. Met een Kroegentocht nu, als inzet van dc jaarlijkse «Hotel" de la Gare». Stations- vanaf 17 uur bij sympatiseren- Prinsendag. te 20u30 in de Ple'n °P 11 maart te ~10u30 met dc herbergiers wordt de Prin- Sint-Annazaal, Roklijf te °P koP de Vlaamse Katolieke sendag en daarmee ook Aalst Aalst, dc Drive In Show. muzi- Fanfare van Welle. Er wordt te Karnaval 1984 besloten, kaal omlijst door Radio Satur- 10u45 opgestapt naar het stad- (l.h.) Prinsendag te Aalst ^arnava^P°P wor^t naar de brandstapel gebracht (a) Jaarlijks zjjn de individualisten de smaakmakers van de Al bij al waren deze in het karnavalstoet in Aalst. Ook dit jaar ontbraken ze niet op oog springende groepjes en in- het appel en gaven ze de stoet kleur. Gewoonlgk spelen zij dividualisten de sfeermakers het best van al in op de aktualiteit, brengen ze het nieuws van het karnaval. heet van de naald. Dit jaar waren ze daarop geen (ajoin) uitzondering. Het spreekt vanzelf dat de JL situatie in onze voetbalwereld ['jf de karnavalisten niet onbe- roerd heeft gelaten. Dubbel- I -aWwpSrP'Liffi ganger Gerets, de waard van *fp' het café Den Bros, was een van de meest opgemerkte figu- ren en sommigen waanden Eric zelf in hoogsteigen per soon te hebben gezien. Hij trok door het centrum van de stad. in het plunje van Rode Duivel, met een valies waarop in reusachtige letters te lezen stond: Standard, Milaan, Merksplas? Dat Raymond Goethals op de korrel zou wor den genomen lag voor de hand. Ook hij is immers een dankbare figuur. En zelfs de zwarte kas van Eendracht Aalst werd ten tonele gevoerd. Volgens de karnavalisten zou die zich ergens in Zwitserland moeten bevinden. En dan was er het gebeuren met de voet baltransfers als inspiratiebron. De FC Jef Transfair met Cel was bréédvoerig in de stoet te zien. Ook de politici werden niet gespaard. De kwestie van het zwarte geld werd meer dan eens in al zijn facetten aan het Aalsterse karnavalpubliek ge toond. De niet-ingeschreven Kaloeterskabassen stapten De enkeling die het karnavalfeest kleur geeft (a) mee op met een zwart-geld gedoe «Willy». En de vroegere karmavalgroep de Brikaljongs gingen nu als zwart-witwassers hier en daar de ruiten zemen. De AA Destereers, ook nog een topgroep van vroegere da gen, brachten een persiflage op het klein muzieksken van Gijzegem. Aalst zou Aalst niet zijn, als er in de kavalkade geen Voil Jeannetten mee opstapten. Ex- prins Jean-Pierre en Co be zorgden de toeschouwers een «witteken». Ze waren verkleed als Hollandse boerinnetjes. De waard van de Keizer, een volkscafé uit Hofstade, is er telkenjare bij om een of ande re Aalsterse toestand te heke len. Dit jaar had hij het over de 38 miljoen frank die Een dracht Aalst van het stadsbe stuur krijgt toegestopt om een nieuwe tribune te bouwen. De gewone man, aldus de café baas, moet voor deze zotte kosten opdraaien.

De Voorpost | 1984 | | pagina 9