Dendermondse Bedrijfsgilden huldigen senator Cooreman De oude Denderloop en het oude sas te Dendermonde FERNAND VERBEECK ABW werklozenwerking te Dendermonde goed gestart Verkeersveiligheid krijgt speciale aandacht in Dendermonde Doorsteken Mechelse Steenweg te Dendermonde stellen problemen Vrijwilligerswerk in krisistijd Treinverbindingsperikelen Aalst-Denderleeuw Plaatsgebrek trein Antwerpen- Oostende op vrijdagen 10 - 16.3.1984 - De Voorpost «dn 1958 verkozen als parlementslid als opvolger van de heer Steps, is senator is een man boordevol aktivitei- van de plaatselijke afdeling Cooreman, een kleine onderbreking niet te na gesproken, lid geweest van het parlement, ten. «We zijn fier en blij ie- van het Davidsfonds en erin Hij werd voor die haast 25-jarige parlementaire aktiviteit trouwens gehuldigd door zijn mand te kunnen huldigen die slaagde zeer vooraanstaande collega's en mocht toen ook gelukwensen ontvangen van 's lands hoogste gezagsdragers». reeds meer dan 20 Jaar z'ch ten mensen naar Zele te brengen. Zo zette de voorzitter van het Arrondissementsverbond van de Dendermondse Bedrijfs- dienste ^ee^1 geste'd van d® Hij was op parochiaal vlak al gilden zijn huidetoespraak aan het adres van senator Cooreman in. Voorzitter D'Heer mensen Me< °P^ zeS lk met even akt,ef en werd de eerste was verheugd ook zovele vooraanstaanden te mogen begroeten. Verantwoordelijken van Tnde£ wamSrTaad oï JÏÏÏÏf Op ÏSSJK lokale Agra- en Groene Kringen, talrijke schepenen, burgemeester De Landtsheer de anderen kregen van senator teel vlak was hij een vooraan- van Buggenhout (en niet van Hamme zoals de voorzitter eerst zei), vertegenwoordigers Cooreman de nodige aan- staande figuur die men niet zo van de Christelijke Volkspartij (onder wie voorzitter Vincart en sekretaris Dauwe), van dacht», aldus de voorzitter die makkelijk kan en zal opzij zet- het Nationaal Christelijk Middenstands Verbond met voorzitter Van Hoyweghen en vervolgens enkele voorbeelden ten. Hij is het immers geweest sekretaris Minsaert op kop, en natuurlijk een flink aantal landbouwers en tuinders, 8^ van de werkkracht en de die zich met inzet van al zijn maakten dat de Trefpuntzaal nokvol was gelopen voor deze festiviteit. inzet van de gevierde. Hij zou krachten heeft afgesloofd om ook dieper ingaan op de aktivi- de brug van Dendermonde NiP.iw» nrn™, teiten van Etienne Cooreman buiten het stadscentrum te maar evenzeer als voedsel. De over de senator heel wat kan als mens en als parlementslid houden; hij is de man die geij- Na het welkomstwoord werd derde wereld heeft een grote verteld worden. Hij is immers en bracht in herinnering dat verd heeft voor de aanleg van aan de aanwezigen dan de kultuurhonger en het is ook een eminent jurist, een voor- senator Cooreman als jong ad- het industrieterrein van Zele. nieuwe arrondissementele belangrijk dat we onze hou- aanstaand pleiter en wat meer vokaat te Zele voorzitter was weliswaar ten koste van heei proost voorgesteld. Jozef ding daartegenover weten te Francois, onderpastoor te bepalen. Hij pleitte voor de Wetteren, volgt in deze funktie stelling dat de derde wereld de Fons De Kinder op die na tien derde weg moet opgaan en dat jaar onverdroten inzet en ijver wil zeggen de weg van de eigen van de bedrijfsgilden afscheid middelen moet bewandelen en diende te nemen omdat hem dat wij als westerlingen hen een nieuwe taak was opgedra- niet aüeen daartoe de kans gen. De nieuwe proost nam moeten bieden, maar hen vervolgens het woord en hield daarin ook moeten begeleiden een. korte maar schitterende en bijstaan, bezinning. Hij vroeg onder meer de aandacht voor de pro- Huldiging blemen van honger naar kul- Daarop kon de huldiging van tuur, maar dan kuituur gezien senator Cooreman een aan- in een breed perspektief: kul- vang nemen. Voorzitter tuur als zijnde ontwikkeling D'Heer zei onder meer dat Dendermonde. Verschillende vooraanstaanden woonden de viering van senator Coore man bij (vh) wat landbouwgrond maar ten haar man vertoefde. Vele voordele van de werkgelegen- avonden is zij alleen geweest heid in de streek. Het indus- en vaak heeft zij lange en mis- trieterrein stelt momenteel schien ook bange uren doorge- meer dan 2.000 werknemers te maakt met wachten.» Of- werk. Hij was en is een en al schoon zij zich inzette voor de bekommernis voor de proble- opvoeding van de negen kinde- men van de gewone man en ren die het gezin telt, toch ofschoon hij een druk bezet heeft zij steeds tijd gevonden persoon is en velen menen dat om anderen te helpen en bij te met hem niet kan worden ge- staan. En voorzitter D'Heer praat, toch is hij steeds luister- besloot zijn hulde: «Etienne, De ABVV werklozenwerking draait te Dendermonde op volle toeren. Een tweede cyclus van het doppersateiier is van start gegaan en daarin zijn liefst 17 kursussen in terug Dendermonde. Senator Cooreman kreeg een korf met groenten aangeboden. Ook 'n ^et tweede dee' van zijn bloemen voorzien. Dat ge- bereid. Op nationaal vlak zal hij be kend staan als de man de eminente jurist van het erf recht voor de langstlevende, zoals zijn naam ook steeds zal verbonden blijven aan de wet Cooreman - De Clercq waar door het bedrijfsleven midden in deze moeilijke tijd nieuwe impulsen kreeg. misschien hebt gij een dagboek bijgehouden van uw aktivitei- ten. Daarin zal dan zeker vol doende stof steken voor een film», waarop men senator Cooreman dan een «klein» maar hartelijk geschenk over handigde. En wat kon men beter schenken dan een prach tige groentenkorf. Voor me vrouw Cooreman waren te vinden. Een unieke kans dus voor dc werklozen die nog mevrouw Cooreman werd in de hulde betrokken (vh) iets willen doen. Naast dit uitgebreid gamma makrame en koken (deze laat- aan ateliers, kan je er ook nog ste kursus wordt gegeven in voormiddag gaat de aandacht voor een aantal andere zaken het CWJ, Gentsesteenweg 29/ naar een kursus Engels voor terecht zoals vorming en wat is 2). Dinsdag staat er in de voor- beginnelingen en een kursus sociale zekerheid. Voor meer middag een kursus Frans voor soberheid (Vlotgraslaan 29/2), informatie verwijzen we naar gevorderden, gezonde voeding terwijl in de namiddag de kur- ABW werklozenwerking, en Nederlands op het pro- sisten sociale verdediging wor- Dijkstraat 59 te Dendermonde gramma en in de namiddag een den verwacht op de Vlotgras- (052/22.13.30)kursus Russisch, sport (zwem- laan 29/2. Op donderdag volgt Op maandag is er in de voor- men en turnen, waarbij het een kursus kleding in de voor middag van 9.00 tot 11.30 uur zwemmen plaats vindt in het middag en wordt in de namid- een kursus Engels voor gevor- zwembad Olympos en het tur- dag onderricht in daktylo, yo- derden en in de namiddag gaat nen in de zaal Ros Beiaard te ga (Vlotgraslaan 29/2) en na- de aandacht van 14.00 tot Grembergen) en Frans voor tuurexploratie. 16.30 uur naar bouwkunde, beginnelingen. Op woensdag- Omtrent de bestemming van de oude Dender in de Dendermondse binnenstad is blijkbaar het laatste woord nog niet gezegd. Het stadsbestuur van Dendermonde heeft een plan naar voor geschoven, dat tijdens een raadszitting fel werd bediskussieerd. Bovendien lijken de middenstanders van het centrum niet zo opgetogen met het voorstel. «<Te weinig parkeergelegenheid in de binnenstad», zo zeggen zij en besluiten daaruit dat best een flink deel van de oude Dender (vanaan de Vlasmarktbrug tot aan het saske) kan worden dichtgegooid om de zo broodnodige parkeerruimte te kreeren. Maar dat pikken de milieuvrienden niet. Kortom, het blijft touwtrekken. En dan is er nog de overspanning van het oude sas. Ook daar werd al heel wat over geschreven. Schepen Dierick van Openba- den. re Werken ging aankloppen bij op verzoek van de stad Den- de bevoegde provinciale dien- dermonde een ontwerp uitge- sten en kreeg gedaan dat men werkt voor de vervanging van nog voor eind juni het oude sas de oude beweegbare brug. De zou voorzien van een nieuwe stad, aldus de minister, wenst overspanning. Goed nieuws deze oversteekplaats te behou- dus voor de schoolgaande den. Het ontwerp voorziet in jeugd die van deze verbin- de bouw van een nieuwe, vaste dingsweg overvloedig gebruik overspanning die evenwel met maakte. In een brief Ondertussen heeft men schappen. Openbare Werken dienst waterwegen, de ad ministratie van monumenten en landschappen. Het verge lijk inzake de bescherming om vatte volgende opties: de stad moet beveiligd worden tegen overstromingen en er moet ge tracht worden de reukhinder op te lossen; de mogelijkheid voor de realizatie van een toe gang voor pleziervaart moet open worden gehouden; de aanleg van een gelijkgrondse parking (enkel tussen de Dam aan de Oude Dendermonding in de Schelde en de Bogaerds- brug) moet mogelijk blijven en ook bij een eventuele realiza tie van de Ringlaan moet het een kraan kan worden uitge licht en die gelegen is in het schapsminister Lenssens on- verlengde van de vaste over- derstreept ingenieur De Paepe spanningen van de stuwgeulen. van Openbare Werken dat het Ook in deze brief wordt ge- dossier ingewikkelder is dan zegd dat op 6 december door het ogenschijnlijk wel lijkt te gemeenschapsminister Akker- zijn. Het gaat inderdaad om mans een bouwvergunning het bouwen van een nieuwe werd afgeleverd, overspanning en het uitvoeren In zijn antwoord op deze brief van het projekt was gekoppeld dringt PW-raadslid De Cock oversteken van"de Dender via aan de uiteindelijke beslissing aan op een zeer snelle reali- een dam of een platte brug die diende genomen inzake de zatie. bestemming van de oude Den der te Dendermonde. De inge- Bescherming nieur zegt in de brief ook dat van de Oude Dender hij niet beter wenst dan uitvoerbaar blijven. Dit ontwerpbesluit werd even wel niet goedgekeurd. De Vlaamse Executieve besliste immers dat een werkgroep ad hoe zou belast worden met een SP-Volksvertegenwoordiger snelle oplossing, temeer daar Norbert De Batselier heeft in de veiligheid van voetgangers middels gemeenschapsminister grondig onderzoek van in raad en fietsers door de afschaffing Poma ondervraagd omtrent de vermelde aangelegenheden en van het voetgangersbrugje in bescherming van de oude Den- het gedrang komt. Maar aan- der in de binnenstad. Hij had gezien de standpunten uiteen- graag de stand van zaken wat lopend zijn kon door het de- betreft het rangschikken als partement van Openbare Wer- landschap gekend en of de be ken nog geen beslissing wor- scherming en het behoud van den genomen. Kwam dan het de oude Dender een prioritaire nieuws dat een bestemming bekommernis is. Klopt het dat was gegeven aan de Oude de minister de erfdienstbaar- Dender De stad heeft aange- heden van de rangschikking kondigd het sasje niet te dem- zou wijzigen om er ruimte voor pen en aan de minister werd een gelijkgrondse parking en voorgesteld een dienstbrug te een ringlaan te voorzien dit onder zowel administratief, juridisch, technisch als budget tair oogpunt. Van deze werk groep ad hoe samengesteld op initiatief van de Gemeen schapsminister van Kuituur zullen vertegenwoordigers van de voorzitter, van de gemeen schapsminister van kuituur, binnenlandse aangelegenhe den, financiën en begroting, ruimtelijke ordening, landin richting en natuurbehoud, leefmilieu, waterbeleid en on- bouwen. De bouwvergunning het juist dat dit een standpunt daartoe werd reeds op 6 de- was dat werd ingegeven door derwijs deel uitmaken cember van vorig jaar verleend het schepencollege van Den- Ten einde haar opdracht tot gemeenschapsminister dermonde? Aldus de vragen een goed einde te brengen zal thans van volksvertegenwoordiger de werkgroep ad hoe een hoor zitting organizeren waarop alle betrokken instanties zullen uit- toespraak zou voorzitter D'Heer dieper ingaan op de oprechtheid en eerlijkheid van senator Cooreman. Jaren gele den heeft hij gewaarschuwd voor de krisis die we nu met zijn allen doormaken. Vaak heeft men gehoopt dat hij zou geroepen zijn om een hoger ambt te bekleden. Maar dat heeft (nog) niet mogen zijn, aldus de voorzitter die dan hui- De stad Dendermonde gaat in de komende maanden de bracht aan mevrouw Coore- biezondere aandacht besteden aan de verkeersveiligheid, man die haar echtgenoot En dat heeft dan niet alleen betrekking op de veiligheid steeds trouw ter zijde heeft van de vele kinderen die zich naar een of andere onder- gestaan «Zij wist steeds waar wgsinstelling begeven, maar ook de volwassenen zullen kunnen rekenen op een betere en vooral meer efficiënter afgestelde veiligheid. spreks- en debatavonden wor- De stad heeft met dat doel stimuleren van groepen bij het den georganizeerd. Er zal ge- trouwens een BTK projekt in- streven naar overleg en samen- wezen worden op de middelen geleid. Binnen het geheel van werking; verstrekken van ad- die kunnen aangewend worden het projekt mikt men op een viezen; uitvoeren van studie- voor een veiliger verkeer, als- zeven tot acht mensen die on- werk; leggen van kontakten mede de maatregelen die kun- der leiding van politiekommis- met personen, groepen, orga- nen genomen worden ten over- saris Peleman en adjunkt-kom- nizaties en instellingen binnen staan van kinderen. De dienst missaris van politie en adviseur en buiten de stad; het regelma- za' meewerken aan initiatie van de kommissie voor advies tig toesturen van een verkeers- v®°. manifestaties, studieda- verkeersbeleid Van Nespen bulletin naar de plaatselijke gen en tentoonstellingen inza- zullen werken. pers; een koördinerende taak ke de verkeersveiligheid. Te- Met het oog op de oprichting met de verkeerskommissie en vens zullen behendigheids van een stedelijke dienst «ver- het aanbrengen of wijzigen van proeven voor jonge fietsers en keersveiligheid» wordt als bestaande verkeerssignaliza- proef een projekt «dienst ver- tie. Inzake verkeersopleiding keersveiligheid» opgezet. De zal de dienst eveneens de scho- bedoeling is dat dankzij dit len bezoeken teneinde de projekt een vlotter en veiliger leerkrachten bij te staan in hun wegverkeer kan gerealizeerd verkeersles met onder andere worden ook door betere infor- een verkeerspraatje, een vcr- matie, inspraak en voorlich- keerswandcling, verkeersles ting. Er zal dan ook worden op straat, oefeningen op een voorzien in een aantal punten: verkeersoefenplaats, alsook materiële en inhoudelijke bij andere initiatieven en ma- hulpverlening; verzamelen en nifestaties. Verder zullen ook ter beschikking stellen van een mededelingen worden uitgebreid informatie- en do- leend aan monitoren van ben, van een ongeschoolde kumentatiesysteemuitlenen jeugdgroeperingen en speel- klasseerdcr; twee geschoolde van verkeersdia's; kontakteren pleinen. Inzake verkeersvoor- arbeiders B met een diploma van sprekers; bemiddelen bij lichting zullen voor de volwas- van schilder en van twee onge- de huur van een verkeersfilm; senen dia-, informatie-, ge- schoolde arbeiders. De Mechelse Steenweg te dering heel wat te doen. Blijk- gens voor het afleveren van Dendermonde krijgt een totaal baar was niemand ervan op de hun goederen de weg moeten ander uitzicht. Sommigen ge- hoogte dat de stad Dender- kruisen om achteruit dc loska- wagen zelfs van de kortste au- monde inmiddels de Minister des te kunnen bereiken. Dat tostrade van ons land. Amper van Openbare Werken op de alleen al noodzaakt het maken 1.200 meter lang, wordt al hoogte had gebracht van de van doorsteken. Bij een ander spottend gezegd. De midden- moeilijkheden die er zouden bedrijf heeft men het op- en standszaken die zich door de kunnen rijzen. In een brief van aanrijden van 20 opliggers per loop van de jaren langsheen 28 oktober 1983 betreurt het dag genoteerd. Het spreekt deze drukke weg hebben ge- stadsbestuur van Dendermon- vanzelf dat ook daar een door- vestigd, zien met lede ogen toe de dat in het aanbestedings- steek van levensbelang is, en vrezen dat de nieuwe weg bundel geen enkele doorsteek zoals trouwens voor alle ande hen voor een aantal onoverko- meer was terug te vinden. Een re bedrijven, melijke moeilijkheden zal stel- onaanvaardbare zaak, aldus de Een reaktie van de betrokken len. Zullen er voldoende over- brief van het stadsbestuur dat minister bleef uit, zodat de steekplaatsen voorzien worden meteen aan de minister een stad besloot op 22 februari op het plan, of zullen de auto- lijst bezorgde van de bedrijven 1984 een nieuwe brief te stu- bestuurders verplicht worden die langsheen deze provinciale ren. Ook daarin werden deze een al dan niet lang ommetje weg zijn gevestigd, met hun gegevens verwerkt, zodat men moeten maken om de bedrij- aktiviteiten, hun bezetting, het hoopt dat dc minister zo snel ven te bereiken? aantal leveringen en andere mogelijk dienaangaande zijn Op de jongste vergadering van cijfergegevens. mening zal kenbaar maken, in het NCMV te Dendermonde Opgemerkt wordt dat bij som- de positieve zin dan. was omtrent deze wegveran- mige bedrijven de vrachtwa- i luid beurde allemaal onder e en langdurig applaus. Financiële ruimte voor land- bouwkompromis Pol Marck, CVP Euro-parle mentslid zou dan het woord nemen om dieper in te gaan op de landbouwproblematiek van dit ogenblik. Hij pleitte voor een voorzichtig landbouwbe leid op Europees vlak en dat binnen de haalbare afzetmoge lijkheden. De kansen voor meerverbruik en voor afzet op de wereldmarkten zijn be perkt. Een wenselijke uitbrei ding van de voedselhulp aan dt hongerlijdende landen vereis ruimere financiële middelen Produktiebeperking is derhal ve onvermijdelijk, maar kac niet gepaard gaan met prijsbe vriezing. De Europese boer zou aldus tweemaal bestraft worden. Daarom zijn de huidi ge kommissievoorstellen ook onaanvaardbaar, aldus spreker die benadrukt dat er een nood zaak bestaat aan een Europese oplossing teneinde de gemeen schappelijke markt te beveili gen tegen de steeds sterker nationalistische strekking om de eigen markten af te scher men. Een dergelijke terugkeer naar de nationale landbouwpo- litieken zou fataal zijn voor dc Vlaamse boeren en tuinders die belangrijke uitvoerden zijn geworden en door hun kwaliteitsproduktie grote troe ven in handen hebben. Op het programma stond ook een toespraak van landbouw minister De Keersmaeker, maar die was weerhouden. In zijn naam sprak een var kabinetsmedewerkers van de minister. De viering werd besloten met een gezellig onderonsje. Heel wat tuinders en landbouwers hielden eraan senator Coore man ook in persoonlijke naam te danken voor zijn inzet. bromfietsers worden georgani zeerd. Het projekt voorziet in dc te werkstelling van twee ver- keersconsulenten die het di ploma van onderwijzer of maatschappelijk assistent moe ten bezitten; in twee adjunkt vcrkeerskonsulenten met een diploma van hoger middelbaar of hoger technisch onderwijs; van een klerk-typist die lager secundair moet gevolgd heb- Telcdienst nodigt alle belangstellenden vriendelijk uit tot een gespreksavond over «Vrijwilligerswerk in krisistijd». Deze avond wordt ingeleid door Liliane Bollacrts, voorzit ster Platform voor Voluntariaat en Volonteurope. Hij heeft plaats op dinsdag 27 maart 1984 om 20 uur in het stadhuis te Dendermonde, toegang gratis. In deze krisistijd wordt het vrijwilligerwerk vanuit verschillende hoeken gestimuleerd. Anderen gaan het meer en meer in vraag stellen of proberen het te manipule ren. Niettegenstaande de ontwikkeling van allerlei vormen van vrijwilligerswerk, vragen sommigen zich af: waarom zouden we werken zonder ervoor betaald te worden? Heeft het nog zin in deze tijd vrijwilliger te zijn? Welke zijn nu de specifieke funktiès van vrijwilligers in deze tijd? Wat kunnen zij in onze samenleving betekenen? Welke voorwaarden moeten vervuld worden opdat vrijwil ligers zinvol werk zouden kunnen doen? Op deze vragen wordt tijdens de gespreksavond van Telcdienst dieper ingegaan door een deskundige, die vertrouwd is met de praktijk van het vrijwilligerswerk en op dit vlak al heel wat onderzoek heeft gedaan. Inlichtingen: Teledienst (Opvangcentrum voor sociale noden. Dienst voor Vrijwilligcrshulp), Vlasmarkt 29, 9330 Dendermonde, tel.: 052/21 51 35. Kunstgalerij PALET Fr. Courtensstr., 33 9330 DENDERMONDE rel. 052/21.46.10 UITNODIGING KUNSTSCHILDER van 16 maart tot 29 maart 84 Open op werkdagen van 9 u. tot 19 u Zondagen van 14 u. tot 19 u t/0592 door Akkermans. Het gaan tot de realizatie Raadslid Willy De naar twee voorgaande doku- Cock menten: zijn antwoord op een (PW) kreeg van minister van schriftelijke vraag van De Bat- om te gelegener tijd deze aan- Openbare Werken Olivier een selier handelend over hetzelf- gelegenheid samen met de re schrijven over het oude sas- de onderwerp en zijn ant- sultaten van de werkgroep ad brugje. Daarin staat te lezen woord in de Vlaamse raad nu worden ingelegd dan zou- gedeelte van de reizigers op den de diescltreinen dc andere deze relatie naar en van Brus- ritten op het drukbereden scl sporen. De rechtstreekse baanvak hinderen. In de voor ochtendtrein naar Gent kan later geplande elektrische echter in de huidige dienstre- dienst zal dan ook een beter geling niet weerhouden wor- wachten op het vervullen van De Batselier. een resem administratieve for- In zijn antwoord verwijst ge- maliteiten om te kunnen over- meenschapsminister Poma genodigd worden. Aan de ge- Op zfón schrijven over de herstrukturering van de Aalst. Moest deze dienst reeds uitgewezen dat het overgrote mcenschapsminister van kul- N.M.B.S., inzonderheid dan over het baanvak Aalst- tuur wordt opdracht gegeven Denderleeuw en zo verder naar Geraardsbergen ontving volksvertegenwoordiger Jan Caudron van minister Her man De Croo volgend antwoord: hoc"opniéuw ter beraadslaging Minister De Croo stelt dat de le intercity- en interregiotrci- dat van oudsher werd gedoogd Minister Poma zegt dat het aan de Executieve voor te leg- nieuw® dienstregeling defini- nen aangevuld met klokvaste aansluitingssysteem te Den- den. Net zoals in de huidige dat voetgangers en fietsers on- ontwerp-besluit werd behan- gen Rekening houdend met l'e' 's en dat reorganisatie lokale stoptreinen en versterkt derleeuw ontstaan. dienstregeling, met uitzonde- het feit dat de procedure om noodzakelijk was geworden, met forenzentreinen waar Wat niet wegneemt dat het ring dan van de éne recht- tot het huidige ontwerp-besluit Het vervoeraanbod voor reizi- nodig. treinaanbod tussen Dender- strceksc trein naar Gent in dc te komen, vier jaar heeft ge- ®ers werd door de N.M.B.S. De treindienst die op 3 juni leeuw en Ninove ongeveer bc- ochtendspits, moeten de reizi- duurd, en dat via hearings deze 'nd®rdaad sinds 1970 met 30% e.k. op het baanvak Geraards- houden blijft. Ninovc wordt gers van en naar Gent te Den- procedure volledig moet wor- opgetrokken terwijl anderzijds bergen - Ninovc - Dender- tijdens het grootste gedeelte derleeuw overstappen. Rittijd het spoorwegkliënteel met leeuw van start zal gaan is van de dag ieder uur in beide die volgens de minister slechts 10% daalde. Dienst moest dus nochtans slechts voorlopig, richtingen door een klokvaste met enkele minuten toeneemt worden aangepast aan vraag. Deze lijn, nu nog bediend door omnibustrein bereikbaar aan- Naar en van Brussel is er in de Waarbij de trein aantrekkelij- dieseltraktie, wordt geëlektri- gevuld met enkele spitsuurtrei- nieuwe dienstregelingen een ker werd gemaakt door dienst- ficeerd. Wanneer zulks zal ge- nen die komen uit of doorgc- goede aansluitingsmogelijk- regelingen meer samenhan- realiseerd zijn, wordt het mo- trokken zijn naar Brussel en heid zowel op de rechtstreekse der toezicht van het dienstper- deld op de Vlaamse Executie- soneel aan het sas van het ve van 18 januari 1984. Het dienstbrugje gebruik konden ontwerp was een kompromis maken om over te steken, of- dat moeizaam en na jaren van schoon dit regelrecht in tegen- onderhandelen tot stand was spraak is van artikel 95 van het gekomen. Aan die onderhan- vigerende scheepsvaartrcgle- delingen hebben ment. Op 8 december 1980 men: het college werd aan de stad Dendermon- meester de meegedeeld dat het dienst brugje zou worden verwijderd declgeno- burge- schepenen van Dendermonde, het provincie bestuur van Oost-Vlaanderen, wat op 1 december 1983 ook de Koninklijke Kommissie gesteld, werkelijk diende te geschie- voor Monumenten en Land den overgedaan, betekent dat noch min noch meer dat dc klassering van de Oude Den derloop, ingevolge de beslis sing van de Vlaamse Executie ve voor onbepaalde tijd is uit- gend te maken. Zulks via het gelijk een interregiodienst in te Aalst. De analyse van dc inleggen van klokvaste en snel- leggen op de verbinding met gersstroming heeft inderdaad deze met Ternat. Heel wat reizigers op treil E1768 Antwcrpcn-Oostcndr (Centraal Station 18.27 u.) hebben zich lange tijd over <k te geringe zitplaatskapaciteü beklaagd van deze trein op vrijdagen. Dank zij een tussenkomst VU-senator Nelly Maes bij A direktie van dc N.M.B.S. t' Antwerpen werd met inganj van 17 februari het aantal zit plaatsen van deze trein 't verbinding met Brussel als op tweede klas op vrijdag vet hoogd tot ongeveer 445.

De Voorpost | 1984 | | pagina 10