Jozef Vermoesen, vijfentwintig jaar op de bres in Herdersems Davidsfonds Baardegem weert zich tegen verhaalbelasting Was «N0IG» inderdaad te noig WLA wil kroegentocht in Affligemdreef en klasseren van Kultureel Centrum Raldes: «Kaalkappingen te Lede» St.-Annazaal andermaal eivol voor «Jefkesbal» te Aalst Tijdens krokusvakantie werd Aalst groener Situatie bewoners stadshuizen geleidelijk gegroeid Geen boompjes in Eikstraat te Aalst Minder volk in Sociaal Centrum In Ten Rozen zwevende vloer? Laatste overlagingsdossier te Aalst: de Langestraat Huldiging Staatssekretaris Paula D'Hondt te Aalst Leningen aan lopende band 12 - 16.3.1984 - De Voorpost Nadat door de bewoners van de Baardegemse Hoogstraat in 1980 voor de eerste maal verhaalbelasting werd be taald, sommen schommelend tussen 20.000 en 200.000 fr. viel op vrijdag 2 maart 11. een triestig «karnavalgeschenk» in de brievenbussen van de bewoners van deze straat. Daar op de aanslag van 1980 werd vermeld «na beëindiging der werken» was de goege meente de mening toegedaan dat met déze betaling een defi nitief punt zou worden gezet achter de treurige historie van de verhaalbelasting. Niets is echter minder waar. Tot 15 maart kreeg men de tijd óm te laten weten of men de nieuwe som in één maal of in 20 annuïteiten wilde voldoen. Konstematie uiteraard bij de bevolking die over deze pro blematiek blijkbaar niet of am per nauwelijks was geïnfor meerd. In zaal Ons Huis, Hoog straat, werd dan ook verleden maandagavond een vergade ring gepland voor de betrok ken personen waar de te vol gen taktiek zou worden be sproken. Initiatiefnemer was Mark De Bie, oud-gemeente raadslid van het vroegere iBaardegem en bewoner van •bewuste straat. Uit het aantal aanwezigen dat de zaal vulde kon worden afgeleid dat er uit elke woning van de Hoogstraat minstens één persoon op het appel was. Ook een aantal mensen uit andere straten en zelfs uit aanpalende gemeen ten kwamen hun licht op steken. Vanwege het stadsbestuur waren aanwezig schepen An- dré Dooms (PVV), en namens de oppositie Danny Denayer «VU). Het werd uiteraard een vrij woelige vergadering waarbij heel wat grieven werden geuit én waar de stemming varieerde tussen hevig protesteren en ge woon berusten. Met voorbeel den als Ten Berg, Nieuwerker- ken en Erembodegem was er inderdaad weinig reden tot op timisme. Een bezwaarschrift bij het provinciaal bestuur ingediend, Steunend op een rondschrijven van het vroegere gemeentebe stuur in 1976 waarbij zou ge steld zijn dat géén verbaalbe lasting voor werken aan de ^oogstraat zou worden aange rekend, werd door de hogere overheid afgewezen. Mark De Bie meende echter toch een lichtpunt te zien: de notulen van de gemeente raadszitting van het vroegere Baardegem. Deze tweede in ning zou handelen over de wegzate met de verbreding van 1,20 meter waarop moet be taald worden. Tweede betaling die zowat 43% van de eerste zou bedragen. Enige diskussie was er nog wel over de juiste inhoud van de reeds betaalde die sloeg op de weguitrusting waarbij ge steld werd door schepen Dooms dat deze ook riolering, voetpaden en inritten zou im pliceren. Iets waarover men uiteindelijk nog lang niet zeker was waarbij men zich angstig de vraag stelde of er nog ande re jobstijdingen op komst zou den kunnen zijn. Achteraf zou blijken dat André Doorns het bij het rechte eind had. Aanwezige technici van het bestuur antwoordden op diver se vragen dat: - bij niet-betaling de deur waarder komt - elk bezwaarschrift moet in dividueel worden ingestuurd - dan gekozen moet worden tussen eenmalige betaling van de globaliteit of de betaling in 20 jaarlijkse stortingen waarbij dan wel intrest wordt aangere kend. - dat zo men de eerste maal betaalt en achteraf zou blijken dat men niet moest betalen, men de som terugkrijgt. - dat niet wordt geoordeeld bij een bezwaarschrift over de grond van de zaak maar alleen over het geval in kwestie - dat bij elke inkohiering een nieuw bezwaarschrift dient te worden ingestuurd. Schepen Dooms replikeert over de opmerking dat het be stuur boven de hoofden der belanghebbenden heen han delt dat men er zou moeten toe komen dat de mensen op voor hand verwittigd zijn over het al dan niet moeten betalen van de verhaalbelasting zodat ze eventueel aan nieuwe aanleg of aanpassing zouden kunnen verzaken. Wat zich nu afspeelt is nog een erfenis van de fusie- problematiek, zegt de sche pen. Volgens de wet moet in fusies waar in een of meer deelgemeenten de verhaalbe lasting bestond deze in de hele gemeente worden toegepast. Mark De Bie zet dan nog even de feiten op een rijtje. - Bij de gemeenteraadsbeslis sing in 1976 van het vroegere Baardegem zou zijn gestipu leerd dat er geen verhaalbelas ting te betalen was i.v.m. wer ken aan de Hoogstraat. - Dergelijke maatregel zou door de wet na de fusie opge schort zijn. - Wanneer de werken aan de Hoogstraat in 1978 beëindigd waren dacht men aan een offi ciële feestelijke opening. Fan fare inkluis. Er was echter reeds wat betreft eventuele be taling van verhaalbelasting eni ge argwaan gerezen en van feesten voor deze baan zag men liever af. Galgenhumor is lang niet alles. - «Bij de beëindiging der wer ken» werd betaald. Men spreekt ons van 1.623 fr. de lopende meter. Baardegem dacht dat hiermee de kous af was. - Nu blijkt dat andermaal moet worden betaald. Nu voor de wegzate. Wat doet Baardegem? Het betaalt. Maar het dient individueel een bezwaarschrift in. Kopij van dat bezwaar schrift, opgesteld door Mark De Bie, wordt eerlang in ie ders brievenbus gedeponeerd en dan doet ieder ermee wat hij wil. Liefst betalen in 20 «Alleen konstant politieke druk uitoefenen op de be windslieden kan Baardegem van een selektieve, onrecht vaardige belasting afhelpen. Aangedrongen moet worden uit te kijken naar een meer rechtvaardige belasting». Ten slotte rijdt iedereen door de Hoogstraat... (L.H.) Ter gelegenheid van de maan delijkse perskonferentie op het stadhuis verstrekte burgemees ter Raymond Uyttersprot na dere uitleg over het uit de maandagstoet nemen van de kamavalgroep «Noig». Zulks na de unanieme beslissing van de leden van het Feestkomitee om deze groep te déklasseren. De burgemeester voelde zich beschaamd dergelijke esbatte menten op de tribune te moe ten meemaken. Wat betreft de inbeslagname van de attributen van deze groep is zulks een materie die volledig tot de bevoegdheid van de politie behoort. Dat niettegenstaande deze beslis sing, die maandag -kort na de middag genomen werd, een aantal leden van de groep a vankelijk toch opstapte; aan het feit dat niet alle ie< tijdig konden worden ïi licht. Zonder de «demonstraS zou het wellicht allemaal] zo een vaart genomen hebt Intussen weet Noig hoever mag te ver gaan. Tijdens het vijfde ledenfeest van de Herdersemse Davids- fondsafdeling, zelf reeds 40 jaar ononderbroken op de bres van de kulturele verheffing, werd een uiterst verdien stelijk bestuurslid, Jozef Vermoesen, in het Parochiaal Centrum verdiend gehuldigd voor z(jn kwarteeuw aktivi- teit in de afdeling. Dierickx in zijn historiek van de plaatselijke afdeling. Vanaf dit jaar ving immers èen zeer bloeiende periode wat betreft werking en ledenaantal aan. Men bereikte het streefcijfer 200 wat dan achteraf zich stabi liseerde op 175. Jozef Vermoe sen maakte in de loop van zijn 25 jaar bestuurslid zijn heel wat mee. In 1960 werd de vlag gewijd. In 1961 liep het nul nummer van het plaatselijk le denblad «De Meiviskop» van de pers waaraan de gevierde meewerkte onder de schuil naam Joma. Vanaf 1969 werd Vermoesen de verantwoorde lijke voor propaganda en sten cileren en ook nu is hij nauw betrokken bij de uitgave van het nieuw plaatselijk ledenblad «Contact», pas aan zijn tweede nummer toe. In 1962 maakte hij de eerste St.-Maartenviering mede en 20 jaar later zou hij andermaal «Zwarte Piet» zijn. Ook aan de gouwdag in 1964 ter gele genheid van het 25-jarig be staan bewaart hij alvast een opperbeste indruk en in 1967 maakte hij de eerste bezin ningsdagen mede. Dagen die dit jaar niet zouden opgeno- Voorzitter Jozef Verbestel zag in de gevierde enige fierheid, een tikkeltje trots, een beetje ontroering maar alleszins een gelukkig man. Hij noemde Jo zef Vermoesen een toonbeeld qua stiptheid en overtuigende werkkracht zowel in de werk- als in de bestuursvergaderin gen en bij de diverse aktivitei- ten van de Herdersemse DF- afdeling. Als wijkmeester was hij een model qua vlug uitdelen van de keuzekaarten, bijtijds opha len, bestellen wat moest en de leden van zijn wijk met de regelmaat van een klok infor meren over het reilen en zeilen van de afdeling. Niet een bestuurslid «zo maar»! In 1959 werd Vermoesen in het bestuur opgenomen als ver vanger van zijn naaste buur Frans Monsieur. Toen was het bestuur samengesteld uit voor zitter Petrus Vinck, sekretaris Gustaaf Lambrecht, Gustaaf De Ridder, Louis Vinck, Jozef Monsieur, Frans De Wit, Con stant De Wolf en proost E.H. Eyckelbergh. 1959 was een alleszins merk waardig jaar, schreef Fons men zijn in de planning maar die onder zijn impuls toch weer werkelijkheid worden en zulks dit weekend. Zijn belangstelling voor heem kunde en folklore kwam hem van pas bij de tentoonstellin gen «Ken uw dorp» en «Kerk schatten in onze paro chiekerk», bij het overbrengen van de Sasbrug en het huldebe toon aan Alfons en Jef De Cock. Ook zijn interesse om de grondvesten van het kasteel der Heren van Herdersem te rug te vinden, zijn voldoende gekend. Wellicht wordt ook deze droom van de gevierde eens werkelijkheid. Zijn schrijftalent stelde Ver moesen verder ten dienste van de gemeenschap bij de ge schiedenis van Herdersem waarmede hij de spits afbeet van de reeks van het «Genoot schap voor Aalsterse Geschie denis» alsook bij het boek «Een huis voor velen» over het klooster te Herdersem. Na een gelegenheidstoespraak door Walter Uyttenhove, voorzitter van de gouwbond Oost-Vlaanderen, werd aan de feesteling tijdens een receptie met een 100-tal aanwezigen een merkwaardig plaket aan geboden, werk van de Opwijk- se kunstenaar Dries Van den Broeck. Vriend Jozef, nog vele jaren aktiviteit in uw geliefd Davids fonds van het Meiviskoppen- dorp. Aalst. Noig, notger, noigst en dan applaus a De Molenstraat te Lede krijgt momenteel op milieugebied wel zware klappen te inkasseren stelt Raldes, het Regio naal Aktiekomitee Leefmilieu Dender en Schelde. De jonge garde die de acht Jefkes is komen assisteren bij de organisatie van Jefkesbal en Kinderkavalkade is blijkbaar uit het goede hout gesneden. Waar het vroeger alleen om «Jefkes» ging, met name Jef Bonner, Jef Borms, Jef Mayer, Jef Nimmegeers, Jef Paepe, Jef Rimbaut, Jef Verheyen en Jef Van Dunne. De in 1969 opgerichte afdeling Jeugdbe- geleiding met de familie De Nul, de familie Van Aerde- brugh, Mw. Scheirlinck, Jozef Borms en Moulard en niet in het minst Dirk Callebaut zijn ou dankbare steunpilaren waarop het Jefkesbal en aan verwante aktiviteiten kunnen stoelen. De zaal liep dan ook proppensvol en The Family- band zorgde voor de nodige animatie. Toch best de kip met de gou den eieren niet de nek omwrin gen. Op dit bal, waar schepen Chris Borms om het thuisfront speelde in afwachting dat de burgemeester en kollega's schepenen hun opwachting maakten, ging het er uiterst gezellig aan toe ook al liet de simpatieke medepastoor Be- kaert zich door een nochtans aandringende jongedame, het ging om een weddenschap, stelde ze niet tot een dansje vermurwen. Ook keizer, prins en leden van het feestkomitee, al dan niet met de nieuwe muts, waren present. Een geslaagd bal voorbode van een even geslaagde kinderka valkade die dergelijke esbatte menten te Erembodegem, Hofstade en aan dc Moorsel- baan wel de loef afsteekt. LH Op twee bomen na zouden tussen de Kloosterstraat en de spoorweg een ganse rij wilgen zijn verdwenen en van de Kloosterstraat naar de Molen beek zijn een tiental knotwil gen weg. Sinds 1981 zijn op de Beekveldrede liefst 75 populie ren gekapt en even over de grens met Wichelen zijn langs weerszijden van-een pad knot wilgen weggekapt. Ten gevol ge van een verkaveling ging op de wijk Hulst een populieren- bos eraan. Allemaal kappin gen die volgens Raldes gebeur den in natuurgebieden of in landschappelijk waardevolle landbouwgebieden. De hout- kachelrage duurt dus onver minderd voort. Raldes vreest dat het gemeentebestuur «de mensen hun goesting maar laat doen» en minder oog heeft voor het algemeen belang. De schepen, Antoon Mertens, belast met deze materie zou nochtans met goede intenties bezield zijn doch uiteindelijk beslist niet hij alleen. Feit blijft dat de tot voor kort tamelijk gaaf gebleven vallei van de Molenbeek door ongebreidel de kaalkap zware verminking heeft ondergaan. Waar de schepen het in de beleidsverklaring had over de wenselijkheid van het invoeren van een gemeentelijke kapver- ordening is van dergelijk in strument noch van enige infor matie daaromtrent (nog) geen sprake. Het gemeentebestuur heeft dus nog géén enkel werk instrument om de gaafheid van het groenpatrimonium te ga randeren. Raldes hoopt op een mentali teitsverandering bij het ge meentebestuur, een kentering ten voordele van het groen waarbij zou worden geopteerd voor een valabel struktuur- plan. LH WLA, Werkgroep Leefmilieu Aalst, verheugt zich over het aanleggen van een midden berm in de Albrechtlaan ter hoogte van de nieuwe straat naar het zwembad. Gepleit wordt nu echter voor het aan leggen van dergelijke midden berm over de hele lengte van de Albrechtlaan met uiteraard doorsteekgelegenheden waar er straten zijn. Aan de straat naar het zwembad graag ver keerslichten waarbij gevraagd wordt spoediger te werk te willen gaan dan met de lichten aan de Naarschtigheidstraat die een aktie van liefst 7 jaar nodig hadden. WLA verheugt zich verder over de aanleg van een fiets pad in de Kwalestraat te Nieu- werkerken en over het planten van bomen door de dienst Openbare Werken langsheen het fietspad Hofstade - Gijze- gem. Wat betreft de aanplan ting van bomen in de Verenig de Natiënlaan vraagt WLA aan de bewoners er zorg voor te dragen zodat het nu de goe de keer zou kunnen zijn. Wat betreft de werking van het Aalsters stadsbestuur tijdens haar eerste jaar is WLA bereid het steeds krediet te willen blijven geven. Volgens WLA zou de beleids verklaring op het vlak van mi lieuproblemen echter onnauw keurigheden bevatten, dubbel zinnigheden en zelfs niet te aanvaarden opties. Positief ervaart WLA alleszins de weigering van het stadsbe stuur de 12-uren van Aalst, de verhuizing van het Huis De Bolster naar Moorsel in een landbouwgebied en de aktie tot afbraak van de Copal-tanks te Terjoden. Als negatief aanziet WLA de afschaffing van het eenvormig systeem van huisvuilzakken, de dubbelzinnigheden wat be treft de nieuwe hoogspan ningslijn doorheen het I derland, de manier waarop! stadsherwaardering startte,! verminking van open lai schappen en het feit datl voorzitterschap van advita den aan een schepen wcj voorbehouden. WLA wil ook de ludieke li op met voorstellen over j kroegentocht langsheen de i fligemdreef en het kis ren van het Aalsters Kul™ Centrum. Dit eerste kultuij centrum in Vlaanderen l laatst wordt ingebruik get men zou klassering verdiei vermits men er de bouwstij van de 60-er, de 70-er en del er jaren in terugvindt. Gei de lange weg die een kis ringsprocedure vergt WLA opteren om dadelijk» de klasseringsaanvraag te i ten Tal van jonge mensen waarvan het leeuwenaandeel gevormd werd door de K.S.A.-afdeling Herdersem hebben er tijdens de krokusvakantie, meer be paald op woensdag 7 en don derdag 8 maart voor gezorgd dat Aalst groener werd. Niet minder dan 150 wilgen werden immers geplant zoals gepland op het Wijngaardveld op de gronden tussen de Victor Boc- quéstraat en de Dender. De wilgen werden niet aange kocht doch geselekteerd uit een spontaan opgeschoten wil genbosje op een eigendom van de stad Aalst. Daarmede werd alleszins een lovenswaardig voorbeeld ge steld: groenuitbreiding zonder kosten, noch van werkloon noch van materiaal. Een ge schikte boomsoort die langs heen de Dender alle kansen heeft tot gedijen. De jonge vrijwilligers waren dan ook zo fier als een gieter en beschou wen terecht dit stukje Aalst als 'zijnde van hen. Deze aktie was pas de start van een echt uitgebreide aktie die volgt tijdens de paasvakantie. Wie dan daadwerkelijk de handen uit de mouwen wil ste ken voor «Groener Aalst, fraaier Aalst» gelieve kontakt op te nemen met de stads dienst Leefmilieu, Kapelle- straat 8, 3de verdieping. Tel.: 77.11.11, toestel 269. LH Het agendapunt op de jongste gemeenteraadszitting over het vaststellen van de voorwaar den vanaf 1 januari 1984 van sociale woningen, eigendom van de stad, leidde tot heel wat diskussie. Raadslid Danny Denayer (VU) stelt voor de progressief stijgende huurprijs volledig gelijklopend te stellen met het inkomen en zulks tot 179.000 en echtparen tot 269.000 ft verdienen vermeerderd met 26.000 fr. per kind ten laste. Het raadslid stelt voor «kind» te vervangen door «persoon». Schepen André Doorns antwoordt dat het huidig voorstel een samenbundeling is van alle vroegere tijdelijke besluiten. Wat betreft «kind» of «persoon» moeten deze alleszins ten laste zijn. 1 Er groeide geleidelijk aan onder diverse vorige besturen een toestand die resulteert in hel feit dat er van de 174 woningen slechts 54 huurders aan de gereglementeerde voorwaarden voldoen... Raadslid WiUy AIIoo (VU) komt tussen om te zeggen dat in deze woningen mensen huL~„ die er niet in passen en dat anderzijds mensen die reële nood hebben geen woonst vinden. Huurgelden mogen stijgen van 1.300 naar 2.875 fr. zegt Denayer. Wie hoog boven het inkomstenplafond zit zou moeten verplicht worden méér te betalen. We hebben inderdaad een waslijst kandidaten-bewoners, zegt schepen Doorns tot raadslid Alloo. De huurprijs is reeds zo laag, zegt schepen Doorns waarop raadslid Hooghuys (SP) inhaakt dat de huurprijs niet moet worden gezien in funktie van het inkomen, doch naargelang de staat van de woning. Uiteindelijk wordt de goedkeuring van het vaststellen der huurvoorwaarden een feit dool de ja-stemmen van CVP, PW en VU. De SP stemt tegen en raadslid Dierick onthoudt zich. Ze was nog maar pas binnengekomen. LH Bij de vraag tot betoelaging van weg- en rioleringswerken in de Aalsterse Eikstraat, werken geraamd op 3,4 miljoen, had men, gezien de breedte die heel wat toelaat, moeten opteren voor een ander profiel, zegt raadslid Danny Denayer (VU). Schepen De Maght verduidelijkt dat het gaat om het gedeelte gelegen tussen de Geraardsbergsestraat en de Watertorenstraat. Raadslid Baita Dolores vraagt waarom de stoep niet verbreed wordt en er bomen worden op geplant terwijl de rijbaan zou versmald worden. Ook Lambert Van de Sijpe, groene jongen, wil groen op openbare plaatsen maar... Het moet aangepast groen zijn met levenskansen. Raadslid Alois Adriaenssens vindt groen op stoepen goed. Hij breekt daarbij een fans voor verscherpt politietoezicht aan scholen 's morgens, 's middags en 's avonds. De belangrijkste zaak is dat er een mentaliteitsverandering zou moeten komen. LH De in Sporthal Ten Rozen bestaande sportvloer is dringend aan vernieuwing toe. Deze sporthal werd in 72-83 in fasen opgericht zonder betoelaging zodat men verplicht was te opteren voor goedkopere oplossingen qua materialen en afperking. De sportvloer werd dan ook een industriële vloer. Ernstige scheurvorming van het vloeroppervlak en verpulvering van de chape noodzaken dan ook geregeld herstellingen waarbij de aanvankelijke toestand niet meer te benaderen is. Optimale en zeker kompetitiesport wordt er dan ook onmogelijk, zelfs gevaarlijk. Men is dan ook dringend aan vernieuwing toe. Het bestek waarborgt een polyvalente vloer voor zaalsport met kunststofafwerking. Volgens raadslid Denayer (VU) biedt het aanleggen van dergelijke vloer onvoldoende waarborgen. Er zou trouwens gevaar aan verbonden zijn wegens de aanwezigheid van onderliggende leidingen. Het raadslid opteert dan ook kordaat voor een zwevende vloer zoals bvb te Denderhoutem. Maar raadslid Denayer noemt het een slecht dossier. Een wedstrijd organiseren om te weten te komen welke de gepaste vloer zou zijn staat volgens interveniant gelijk met te zeggen «ik weet zelf niet welke vloer het zou moeten zijn». Alleen een zwevende vloer is voor Denayer valabel vermits die het gewenste zweefkoëffi- ciënt heeft waarbij kraken voorkomen wordt. LH In het Sociaal Centrum aan de Immerzeeldreef waar het bestuur voor de eerste maal geen orkest had geëngageerd doch overschakelde naar een discobar, zulks tegen de me ning in van duivel-doet-al Odi- lon André, werd het op zater dagavond wel minder druk dan gewoonlijk al kon de organise rende Werkgroep Kuituur- Ontspanning niet treuren. Op het bal wel Ricky, de «mislukte» kandidaat Prins Karnaval. De plaatselijke kar- navalgroep De Schoimers had gemeld nog even later te zullen komen. Wel werd onder de aanwezi gen een kamavaldefilé georga niseerd gepresenteerd door Odilon André voor individue- len, koppels, kleine (tot 6) en grote groepen waarbij heel wat prijzen te winnen waren. Die dan bovendien nog mochten gekozen worden. (l.h.) Bij de op de jongste gemeenteraadszitting voorgestelde «overlaging» van de Aalsters Langestraat heeft raadslid Danny Denayer (VU) bezwaren. Overlagen is een slechte investering, zegt Denayer die er dan ook tegen is. Ook de schepen is tegen overlaging maai brengt toch telkens dergelijke dossiers aan de agenda, voegt hij eraan toe. Schepen De Maght noemt het inderdaad een noodoplossing op 5 miljoen geraamd. Vermits de nodige middelen om de straat te herleggen ontbreken werd dan maar geopteerd vooi overlaging. Hopelijk wordt dit dan het laatste overlagingsdossier, voegt ze eraan toe Geet whisfull thinking. Onze middelen laten niet beter toe, besluit de burgemeester. De grote lengte, zowat 2 km, laat niet beter toe. Wél zullen deze overlagingswerken voor 60% worden betoelaagd. Anderzijds is de Driesstraat die de Langestraat met de Affligemdreef verbindt ai overlaagde kassei onherstelbaar versleten. Ze zal worden vernieuwd in beton en de riolering wordt aangepast. De breedte tussen de boordstenen bedraagt 5,20 m en er worde twee voetpaden aangelegd. Het werk wordt geraamd op 4.322.177 fr., btw inbegrepen. Naar aanleiding van haar tienjarig parlementair mandaat als senator wordt Staatssekretaris P.T.T. Paula D'Hondt - Van Opdenbosch op zaterdag 24 maart e.k. te Aalst in de lokalen van het Vrij Technisch Instituut, het V.T.I., aan de St.-Annalaan plechtig gehuldigd. Bij haar aankomst te 15.45 uur wordt de gehuldigde onthaald op een vlaggenserenade van expressiegroep Vredon en welkom geheten door arrondissementeel C.V.P.-Voorzitter Remi De Backer waarna de gelegen heidstoespraak gehouden wordt door Clement Prieels, gewestelijk A.C.M.-sekretaris. Tussen het optreden van het zangkoor «Cantata» en een optreden van Vredon houdt minister van Buitenlandse Betrekkingen Leo Tinde- mans, EVP-Voorzitter, de feestrede waarna hulde wordt gebracht aan de gevierde die dan zorgt voor een dankwoord. In de jongste raadszitting wekte alleen de aankoop van materialen voor een som va» 385.000 fr. voor uitbreiding van het stedelijk columbarium enige kommentaar. Al de red ging er zonder enige bespreking door. Als een mes door de boter. Ofwel hebben dt raadsleden het allemaal reeds op de korrel genomen op kommissievergaderingen ofwd raakt het hun koude kleren niet. Wel dient gezegd dat er telkens verwezen wordt naar hd investeringsprogramma zodat men naast een totaalzicht ook op voorhand reeds weet hee van «details». 256.000 fr. wordt geleend voor restauratiewerken aan de baksteengewelven fl buitenschrijnwerkerij van «de Beurs van Amsterdam». 407.000 fr. voor bezettingswerken aan gemene gevels wegens het slopen van stadsg bouwen. 188.000 fr. voor het ondergronds brengen van het L.S.- en O.V.-net te Nieuwerkerka 728.000 fr. voor aankoop van lichte vrachtwagen. 735.000 fr. voor aankoop van een bestelwagen voor de groendienst. 684.000 fr. voor aankoop van een lichte vrachtwagen. 705.000 fr. voor aankoop van een polyvalente traktor met cirkelmaaier en hulpstukka ter vervanging van een grasmaaimachine. 595.000 fr. voor aankoop van materiaal voor het uitvoeren van grote herstellingswerk! aan rollend materieel. 149.000 fr. voor aankoop van een trilplaat. 160.000 fr. voor aankoop van verf- en houtbeschermingsprodukten. 2.127.000 fr. voor aankoop van steenslag, dolomiet en korrelslakken. 1.832.000 fr. voor aankoop van hout en steenachtige materialen voor aanvulling vand stock in het stadsmagazijn.

De Voorpost | 1984 | | pagina 12