Teater- en koncertuitjes: 16-23 maart
BRT 1
Schooltelevisie - 14.00 Bij de slager - 14 30
Geschiedenis - 15.00 Literatuur Italië -
15 30 Milieu - 17.00 Kaas - 17.30 Neder
lands - 17.55 Nieuws - 18.00 Tik tak - 18.05
Kameleon - 18.30 Take it easy - 19.00 Het
vrije woord - 19.40 Mededelingen - 19 45
Nieuws - 20.10 De weerman - 20 15 Mini
mikro makro - 20.20 De parel aan de kroon
(serie) - 21.10 Benny Hill show (humor) -
21 40 Horizon (wetenschappelijk magazine)
- 22.25 Nieuws en weerbeicht tot 22.45)
BRT 2
18.50 Teletekst voor iedereen - 19.00 Oude
adel, nieuwe rijken (komische serie) - 19.30
Tijdrover. lieve plantjes - 19.40 Mededelin
gen - 19.45 Nieuws - 20.10 De weerman -
20.15 Extra-time (sportprogramma) - 22.05
Elektron (popmuziek en wetenschap in één
magazine tot 22.45)
NED 1
9.30 Nieuws - schooltelevisie - 10.00 Vogel
trek - 11.00 Huisdieren - 11.30 Do aard van
Nederland tot 12 00 - 13.00 Nieuws - school
televisie - 14.15 Engels basisonderwijs -
14 30 Schaak - 16 00 Tineke tot 17 00 -
18.25 Teleac - 18.55 Rasmus en de landloper
(jeugdserie) - 19.20 De roze panter - 19.40
Chinees variété - 20 00 Nieuws - 20.28 Kwis
tig met muziek (vanuit Schouwburg te Lieve-
kamp in Oss) - 21.40 Hier en nu - 22.20 De
schaduw van het verleden - 22.50 Weg van
de snelweg (serie) - 23.20 Nieuws tot 23.30
NED 2
13 00 - 18.15 Nieuws - 18.25 Staatsloterij -
18 30 Sesamstraat - 18.45 Jeugdjournaal -
19 00 Nieuws - 19.12 De KRO play back
show (spelprogramma) - 20.05 Sport op
maandag - 20.45 Lou Grant - 21.35 Tussen
Keulen en Parijs - 22.16 Van op een afstand -
22 30 Nieuws - 22.45 Den Haag vandaag -
23.00 Nieuws - 23.05 Teleac tot 23.35
RTBF 1
12.00 Teletekst schooltelevisie - 14.00 Affek-
tieve en seksuele opvoeding - 14 35 Neder
lands - 15.00 Antieke talen en beschavingen
- 17.05 Onem - 17.20 Plein jeu - 19.05 Ce soir
- 19.24 Tips voor de konsument - 19.30
Nieuws - 20 00 Le chat connait l'Assassini
(politiekomedie met Art Carney. Lily Tom-
lin, Eugene Roche e.a.) - 22.55 Nieuws tot
23.10
RTBF 2
15.30 Teltekst - 18 30 Image in - 19.00
Limdi-sports - 19.30 Nieuws - 20.00 Seniora-
ma - 20 35 Li p'tit Teya te da Grand'mere -
(Waalse komedie) - 22.25 Landbouwinforma-
tie tot 22.55
RTL
11.45 Bon jour - 12.00 RTL-Flash - 12.18
Woody Woodpecker - 12.30 Nieuws - 12 45
Les aventures de Black Beauty - 13.10 Entre
chiens et chats - 13.16 La joie de lire - 17.00
Hit des clubs - 17.10 C offrepfort 84 - 17.15
La grande aventure de James Onedin - 18.15
Coffre-fort 84 - 18.20 La cuisine... c'est sim
ple - 18.35 Entre chiens et chats - 18 40 Clip
et gagne - 19.10 Coffre-fort 84 - 19 13 Belgi
sche tiércé - 19 15 Niouws - 19 53 Inspecteur
Gadget - 20.00 L'ile fantastique (feuilleton) -
21.00 Razzia sur la Chnoud (milieuschets
met Jean Gabin, Lila Kedrova e.a.) - 22.45 La
joie de lire - 22.50 Los potins de la comète -
22 55 Entre «min
11.30 Teletekst - 12.00 Le rendez-vous d'An-
nik - 12.30 Atout coeur - 13 00 Nieuws -
13.45 Ces chers disparus - 14.00 Le grand
amour de Balzac - 14.55 Contre-enquète -
15.45 Harmonies - 16.45 Aventures inatten-
dues - 17.25 Le village dans les nauges -
17,45 Holmes et Yoyo - 18.15 Presse citron -
18 25 Ordinal 1 - 18.45 Jour J - 19.15
Gewestelijk nieuws - 19.35 Expression direc
te - 20.00 Nieuws - 20.35 Le cygne (komedie
met Grace Kelly, Alec Guinness e.a.) - 22.25
Etoiles et toiles - 23.20 Nieuws
A2
12 00 Nieuws en weerbericht 12 08 L'aca-
deraie des 9 12 445 Niouws 13 35 L'mstit
(reeks) 13 50 Aujourd'hui la vie 14 55 Je
me souvinea (tv-fllm) - 15.55 Programma-
overzicht - 16.10 Apostrophes - 17 20 La
television des téléspoctateurs - 17.40 Récré
A2 - 18.30 C'est la vie en nieuws - 18.40 Des
chiffres et des lettres - 19 10 D'accord. pas
d'accord - 19 15 Gewestelijk nieuws - 19.40
Le théètre de Bouvard - 20 00 Nieuws - 20.35
Le grand échiquier - 23.15 Nieuws
FR 3
17.00 Regionale programma's - 19.55 In
specteur Gadget - 20 05 Les jeux de 20
lieures - 20.30 La minute nocessaire de Mon
sieur Cyclopede - 20.35 La chambre verte
(intimistische film met Francois Truffaut,
Nathalie Baye e.a.) - 22.05 Nieuws - 22 25
Thalassa - 23.10 A vee le temps - 23.20
Paroles de region - 23.30 Prélude la nuit tot
23.40
ARD 1
10 00 Nieuws -10.03 So lebten sie alle Tage -
11.50 Um8chau - 12.15 Weltapiegel - 12.55
Persoverzicht - 13 00 Nieuws - 13.15 Video-
text filr alle - 15.40 Videotext für alle - 16,00
Nieuws - 16.10 Jeder hat sein Nest im Kopf
(jeugdherinneringen) - 17.20 Die besuchcr -
17 50 Nieuws - 18 00 Hier und heute - 18.25
Musik-oonvoy - 19 00 Auf dio sanfte Tour
politiereeks) - 20.00 Nieuws - 20.15 Der
Glücksritter (reeks) - 21 15 Kontraste -
21.45 Bitte umblattern - 22 30 Tagesthemen
- 23.00 Ich wurde Geboren, abor.. (Japanse
8 to mme film) - 0.30 Nieuws
ZDF
10 00 Overname D-l - 16.00 Nieuws - 16.04
Einfuhrung in das Erbrecht - 16 35 Der
Vagabund (jeugdreeks) - 17.00 Nieuws -
17.15 Tele-illustrierte - 17.50 Ein Colt für
allo falie - 18.57 ZDF - ihr programm - 19.00
Nieuws - 19.30 Tarzan und die Donnergotter
- 20 15 Blutiges Elfenbein (speelfilm) - 21.45
Heute-journal - 22 05 Betriffl fornsehen -
22 55 Der zubringer (Duitse tv-film) - 0 25
Nieuws
TF 1
Aalst
Abdijkerk Affligem: koncert door de Hal
leluja-koren o.l.v. Gaston De Cock (16
maart - 20.30 uur).
De Nieuwe Madeion, Grote Markt: Jeki-
no-filmvoorstelling «Asterix de Galliër»
(17 maart - 10 uur).
Feestzaal Kollege: «Herrie in Huppel-
dup», totaalspektakel met de kollegesim-
fonie, zang, dans, geluidsmontage, dia-
projektie en schimmenspel van Karei Ver-
leyen in regie van Arnold Van de Perre
met muziek van Etienne Poot en Joost De
Smedt en koreografie van Nicole Delvaux
en Oscar Van Malder (17 maart - 18 uur,
18 maart - 17 uur; 23 maart - 19.30 uur).
Feestzaal Stadhuis, Grote Markt: laotste
abonnementskoncert van Pro Arte met
pianiste Martine Bombeeck en hoboist
Joris Van den Hauwe met werk van
Chopin, Ravel, Britten, Schumann en
Poulenc (19 maart - 20.30 uur).
Gemeenteschool Erembodegem, Gaston
De Schipperstraat; poppenspel «De ge
heimzinnige karnavalzot» door het Aal-
sters Reizend Stadspoppenteater (18
maart).
Gemeenteschool Hofstade, Zijpstraot 49:
poppenspel «De geheimzinnige karnaval
zot» door het Aalsters Reizend Stadspop
penteater (21 maart).
Jeugdhuis Kreja: optreden van Jean Van
der Schueren met klassieke gitaarmuziek
(23 maart)
Netwerkcentrum, De Ridderstraat 28
(053/78.89.81): jeugdvoorstelling «Al te
gek» door Joris Jozef (19 maart - 10.15
en 14 uur) - jeugdvoorstelling «En je mag
het geen pijn doen» door Joris Jozef (20
maart - 10.30 en 14 uur).
Stadsschouwburg, Vredeplein: toneel
voorstelling «Mister Mickels» van Staf
Knop door Het Land van Riem (17, 18 en
19 maart - 20 uur).
Antwerpen
Ankerruiteater, Ankerrui 38 (03/
233.10.69): teater «Perron» door L. de
Ravet (16 en 17 maart - 21 uur).
Arenbergschouwburg, Arenbergstraat 28
(03/232.85.23): toneel «Dubbel spel» van
Robert Thomas door de leraars van het
Hoger Instituut Sint-Lodewijk (16, 17, 18,
19 en 21 maart - 20.15 uur) - optreden
van Jan Decleir met «Obscene Fabels»
van Dario Fo 18 maart - 15 uur) - toneel
«Wanneer trouw je met mijn vrouw» met
o.m. Gaston Berghmans en Leo Martin
(20 en 23 maart - 20.15 uur) - filmvoor
dracht over Himachal Pradesh door Regi-
nard Hoyaux (22 maart - 20 uur).
De Singel, Desguinlei 25 (03/216.33.30):
pianorecital door Claude Coppens met
komposities van Beethoven, Chopin,
Liszt, Debussy, Prokof ief, Takahashi,
Stockhausen, Cage, Feldman en Kagel
(16 maart - 20.30 uur) - balletoptreden
door het Koninklijk Ballet van Vlaanderen
met «Allegro Brillante», «La Cathédrale
Engloutie», «Symphony in three Move
ments en «Whimsicalities» (17 maart -
20.15 uur) - «Trilogie des Wiedersehns»
van Botho Strauss door Willy Van Sompel
en eindejaarsstudenten toneel van Con
servatorium (18, 19 en 21 maart - 20.30
uur) - koncert door Steve Reich en zijn
muzikanten met eigen muziek (20 maart -
20.30 uur) - show van de Strangers (23
maart - 20.30 uur).
Dionteater, Sint-Camillusstraat 29 (03/
827.74.75): jeugdtoneel «Cirkusavon-
tuur» (17 en 18 maart - 15 uur).
Fakkelteater, Mutsaertstraat 4 (03/
233.15.88): toneel «De nacht van Suzy
Bernstein» van Bernard Farrell (16, 17,
18, 22 en 23 maart - 20.30 uur).
Het Appeltje, Lange Nieuwstraat 81 (03/
234.30.50): toneel Willy en Milly» van
Manfred Bieler door Toneelgezelschap
Ivonne Lex (16, 17, 22 en 23 maart -
20.30 uur; 18 maart - 15 uur).
Het Klokhuis, Parochiaanstraat 4 - 4a
(03/234.30.50): toneel «Echtpaar of on
paar?» van Pierrette Bruno door Toneel
gezelschap Ivonne Lex met o.m. Paul
Cammermans in regie van Frans Maas
(16, 17, 22 en 23 maart - 20.30 uur; 18
maart - 15 uur).
Kapel Sint-Camillusgasthuis, Lockaert-
straat 10: koncert door orgelist Jan Va-
lach en bariton Peter De Smet met werk
van Bach, Dvorak, Gaston Tolkowsky
e.a. (17 maart - 20.30 uur).
Kolveniershof, Kolveniersstraat 20: mid-
dagkoncert door pianist André De Groote
(16 maart - 12.30 uur) - wekelijks mid-
dagkoncert met klassieke muziek (23
maart - 12.30 uur).
Koningin Elizabethzaal, Koningin Astrid-
plein 26 (03/233.84 44): koncert door de
Filharmonie van Vlaanderen o.l.v. Avi
Ostrowsky en met o.m. sopraan Jacqueli
ne Van Quaille en alt Lucienne Van
Deyck als solisten in de kreatie van een
nieuw werk van sopraan en orkest van
Frits Celis en de «Simfonie nr. 9 in d -
opus 125» van Beethoven met het koor
Cantores uit Brugge (20 maart - 20.30
uur) - optreden von Rob de Nijs (21 maart
- 20.30 uur) - Cofenakoncert door de
Bournemouth Sinfonietta o.l.v. pianist
dirigent Dirk Joerkes (22 maart - 20.30
uur).
Koninklijke Vlaamse Opera, Frankrijklei 3
(03/233.66.85) koncert met Amerikaan
se lichte muziek door het Orkest von de
Opera voor Vlaanderen o.l.v. Sylveer Van
den Broeck (18 maart - 15 uur).
Meirteater, Meir 75 (03/232 14.69): to
neel «Turks Bad» van Nell Dunn (16, 17,
19, 22 en 23 maart - 20.30 uur; 18 maart
- 15.30 en 20.30 uur).
Merksems Kamerteater, Terlindenhof-
straat 204 (03/645.24.90 of 645.34.51):
revue «Ik wou, ik was» van o.m. Anton
Peeters (16, 17, 18, 22 en 23 maart -
20.30 uur).
Noordteater, Steenhouwersvest 16 (03/
231.30.08): teater «Mijnheer Masure»
van Claude Magnier (16, 17, 18 en 23
maart - 20.30 uur),
Poppenschouwburg Van Campen, Lange
Nieuwstraat 3 (03/651 99 11). poppen-
teater «De Schele in 't Steen» van Van
Campén (16, 17 en 23 maart - 20 uur; 18
maart - 15 uur).
Randstadteater, Hertstraat 2 (03/
236.16.36): toneel «Tweemaal Blokske
rond» van Murray Schisgal door het
E.W.T.-gezelschap in regie van Leo Mod
der (16, 17, 19, 22 en 23 maart - 20.30
uur; 18 maart - 15 en 20.30 uur).
Rubenshuis, Wapper 9 (03/232.47.51):
koncert door het Oxford Kwartet en de
Beethoven-Akademie met de «9 Late
Strijkkwartetten» van Beethoven (19
maart - 20.30 uur) - herdenkingskoncert
Alex De Vries met de pianiste Meiko
Miyazawa die werk speelt van o.m. Bach,
Galuppi en Scarlatti (23 maart - 20.30
uur).
Stadsschouwburg, Teaterplein 1 (03/
231.07.50 voor K.N.S. en 03/233.35.25
voor K.J.Ttoneel «Groenten uit Balen»
van Walter Van den Broeck door K.N.S.
in regie van Herman Fabri (16, 19 en 22
maart - 14 en 20 uur; 17 en 23 maart - 20
uur; 18 maart - 15 uur) - toneel «L'Ecole
des Femmes» van Molière door het
Théótre National De Belgique (20 maart -
14 en 20.15 uur) - optreden van het
Koninklijk Ballet van Vlaanderen met
«Les Rendezvous», «Lo Cathédrale En
gloutie» en «Carmina Burana» (21 maart
- 20.30 uur) - rock 'n roll musical voor
tieners «Saturdaynight» van Bart Peeters,
Jan Leyers en Luk Willekens door het
K.J.T. in regie van Marcel De Bie (16 en
23 maart - 19.30 uur) - jeugdtoneel
«Oliver Twist» van Lieve Eeckhaut noar
Dickens door het K.J.T. in regie van More
Schillemans (17 maart - 10 en 15 uur; 18
maart - 15 uur) - jeugdsprookje «Hoera
Doornroosje!» van René Verheezen door
K.J.T. in regie van Jan Verbist (21 maart -
15 uur) - aperitiefkoncert met klassieke
muziek door violist Jan Roes en pianiste
Kathleen De Vijlder 18 maart - 11 uur) -
Breyten Breytenbach leest voor uit eigen
werk voor de Middagen van de poëzie (22
maart - 12.30 uur) - poppenspel «Het
Ringelingding» door Poppentejater Sja-
poo (Studiozaal - 18 maart - 10 30 uur).
Teater aan den Drink, Drink 12 (03/
236.16.36): toneel «Wittezwartepiete-
poppen» van Joe Orton door het E W.T.-
gezelschap in regie van Arnold Willems
(16, 17, 18, 19, 22 en 23 maart - 20.30
uur).
Teater Leguit, Leguit 15 (03/233.56.78):
teatervoorstelling «Palomar en Zigomar»
(16, 17, 18, 21, 22 en 23 maart-21 uur).
Teater Paljas, Filomenastraat 25 (03/
218.65.56): teater «De Amerikaanse
pausin» van E. Vilar (16 en 17 maart -
20.30 uur).
Vlaamse Kameropera, Pastorijstraat 23
(03/235.20.27): opera «Let's make an
opera» van Benjamin Britten (17 maart -
14.30 uur).
Zaal Nok, Leningstraat 26 (03/
481 76.99); teatervoorstelling «Odyssea»
naar Homeros (16 en 23 maart - 20.30
uur).
Baardegem
Sint-Margaretakerk: lentekoncert van de
Aalsterse Lions Club met de gitaristen
Yves Storms en Peter Pieters (23 maart -
20 uur)
Berlare
Feestzaal Meisjesschool, Schoolstraat:
toneelopvoering «Kom doe eens wat»
van Neil Simon door de Overmeerse to
neelvereniging Panta Rhei in regie van
Fernand Moens (17 en 19 maart - 20
uur).
Nieuw Palingshuis, Donklaan 62 (091/
67.57 47): finale van de zangwedstrijd
«Het Vlaamse Lied» (18 maart - 17 uur).
NEP 2
BRT 1
Schooltelevisie - 14.00 In de badkamer -
14.30 Eten - 15 00 Geschiedenis - 15.30
Beroepen tot 18.00 - 17.00 Geschiedenis -
17 30 Engels - 17.55 Nieuws -18.00 Tik tak-
18.05 Klein, klein kleutertje - 18.20 Er was
een keer (kort verhaal) - 18.30 De Smurfen
- 18.55 De jonge uitvinder - 19.05 Kunst en
kunst maken - 19.35 Kijk uit! - 19 40 Mede
delingen - 19 45 Nieuws - 20.10 Kunst
zaken - 20.15 I.Q.-kwis - 20 45 Verover de
aarde - 21.35 Uitzending door derden - 22.20
Nieuws en weerbericht tot 22.45
BRT 2
13.00 - 13.15 Nieuws - 18.20 Paspoort -
18.25 Paspoort - 18.30 Sesamstraat - 18.45
Jeugdjournaal - 19.00 Nieuws - 19.12 D'r
kan nog meer bij (kleuterprogramma) -
19.30 Het kleine huis (familiereeks) - 20.20
Dag - gezag! - 21.35 Tenslotte - 21 40 Omni
bus - 22 30 Nieuws - 22.45 Den Haag van
daag - 23 00 Nieuws tot 23 05
RTBF 1
12.00 Teletekst - schooltelevisie - 14.00
Nachtberoepen - 14.30 Leven en techniek -
15.00 Biologie - 17.05 Onem - 17 20 Plein jeu
(gevarieerd programma) - 19.05 Ce soir -
19.24 Lotto-berichten - 19.30 Nieuws - 20.00
Contacts - 20.05 Les oiseaux se cachent pour
mourir - 20.55 Videogram - 21 45 Ecritures -
22 45 «De vliegende Hollander» (opera) -
22.55 Nieuws - 23 10 Tribune eoonomique et
sociale tot 23.20
RTBF 2
15.30 Teletekst - 18.30 Image in - 19.00
Tribune economique et sociale - 19.30
Nieuws - 20.00 Le point de la médécine -
21.00 Driver (politiefilm met Ryan O'Neal.
Bruoe Dern e.a tot 22.25)
RTL
11.45 Bon jour - 12.00 RTL-Flash - 12.18
Woody Woodpecker - 12.30 Nieuws - 12.45
Les aventures de Black Beauty - 13.10 Entre
chiens et chats - 13.20 La joie de lire - 17.00
Hit des clubs - 17.10 Coffre-fort 84 - 17.15
Mannix (feuilleton) - 18.15 Coffre-fort 84 -
18.20 La cuisine c'est simple - 18.35 Entre
chiens et chats - 18.40 Clip et gagne - 19 12
Coffre-fort 84 - 19 15 Nieuws - 19 53 L'in-
specteur Gadget - 20.00 La Bavure (tv-reeks)
- 21.00 Big Jake (western met Richard
Boone. Maureen P'Hara e.a.) - 22 50 La joie
de lire - 22 55 Les potins de la comète - 23.00
Le monde venir
TF 1
11.30 TF-l vision plus - 12.00 Le rendez
vous d'Annik - 12.30 Atout coeur - 13 OO
Nieuws - 13 45 Portes ouvertes - 14.00 Le
grand amour de Balzac (reeks) - 14 .55 Exils -
15.45 Santé sans nuages - 17.00 Histoires
naturelles (viswedstrijden in Quiuberon) -
17 25 Le village dans les nuages - 17.45
Holmes et Yoyo - 18.15 Presse Citron - 18.25
Hip Hop - 18 50 Jour J - 19.15 Gewestelijk
nieuws - 19 40 Les petits dróles - 20 00
Nieuws - 20.30 D'accord. pas d'accord -
20.35 Les mardis de l'information (aktuali-
teitenrubriek) - 21 35 Guignol (ballet en
theater) - 22.05 Le rat (tv-film) - 23.15
Nieuws
A2
10 30 A2 antiope - 11.15 A2 antiope - 12.00
Nieuws - 12 08 L'academie des 9 - 12.45
Nieuws - 13 345 L'instit - 13 50 Aujourd'hui
la vie - 14.55 Hunter (feuilleton) - 15 45 La
chasse aux trésors (spel en zoekprogramma)
- 16.50 Entre vous - 17.45 Récré A2 - 18 30
C'est la vie en nieuws - 18.50 Des chiffres et
des lettres - 19.15 Gewestelijk nieuws - 19 40
Le théètre de Bouvard - 20 00 Nieuws - 20.30
D'aooord, pas d'accord - 20 35 Le feu Follet
(dramatische film met Maurice Ronet, Jean
ne Moreau e.a.) - 22.30 Lire c'est vivre -
23.20 Nieuws
FR 3
17 00 Regionale programma's - 19 55 In
specteur Gadget - 20.05 Les jeux de 20
heures - 20 30 D'accord. pas d'accord - 20.35
Les routes du Sud (dramatische film met
Yves Montand, Miou-Miou. Laurent Malet
e.a.) - 22.15 Nieuws - 22.40 Avec le temps -
22.55 Parole de regions - 23.05 Prélude la
nuit tot 23 20
ARD 1
10.00 Nieuws en Tagesthemen - 10.23 Der
Glücksritter - 11.20 Umschau - 11.40 Der
Mann, der keine Autos mqchte - 12.25 Kon
traste - 12 55 Persoverzicht - 13.00 Nieuws -
13.15 Videotext für alle - 16 00 Nieuws -
16.10 Und Dann hab's ich alte frau mich
nochmal verliebt - 16.55 König Rollo - 17.00
Disneys Grösste Bösewichter - 17.50 Nieuws
- 18.00 Hier und heute - 18.25 Sag das noch
mal Darling - 19.00 Falcon Crest (feuilleton)
- 20.00 Nieuws - 20.15 Wildtiere erobern
Europa - 21.00 Report - 21.45 Dallas (feuille
ton) - 22.30 Tagesthemen - 23 00 Der Mann
und der Berg - 0.05 Nieuws
ZDF
10.05 Sport Aktuell - 11.40 Overname D-l -
- 16.00 Nieuws - 16.04 Mosaik - 16.35 Ravio
li - 17.00 Nieuws - 17.15 Tele-illustrierte -
17.50 Waldheimat (vertellingen) - 18.20
Mein Name ist Hase - 18.57 ZDF - ihr pro
gramm - 19.00 Nieuws - 19.30 Der sheriff
von Lisenbach (tv-film met Rolf Schimpf.
Rosemarie Gerstenberg e.a.) -
18.50 Teletekst voor iedereen - 19.00 Web
ster (komische serie) - 19.25 Tijdrover: doe-
het-zelf (behangen) - 19.40 Mededelingen -
19.45 Nieuws - 20.10 Kunst-zaken - 20.15
De steek-er-wat van op-show (praatprogram
ma) - 21.15 Heatland (psychologische wes
tern met Rip Torn, Conchata Ferrell tot
22.50)
1 NED1
9.30 Nieuws - schooltelevisie - 10 30 Lief en
leed - 11.00 Gezond is lekker - 11.30 Huisdie
ren - 13.00 Nieuws - 14 30 Schooltelevisie tot
15 00 - 15 30 RVU - 16.00 James Herriot -
16.50 Engels voor beginners - 18.40 Engels
voor beginners - 18.55 Nils Holgersson -
19.20 Vijf tegen vijf (spelprogramma) -
20.00 Nieuws - 20.28 Relly. meesterspion
(serie) - 21.20 Achter het nieuws - 22.00 Pisa
- 22.15 Sonja op dinsdag - 23.15 De onderste
steen - 0 00 Nieuws
Beveren
Kasteel Cortewalle: koncert ingericht
door de Piet Stautkring met Rudolf Wert-
hen en de Solisten van het Belgisch
Kamerorkest (17 maart - 20 uur).
Bornem
Cultureel Centrum Ter Dilft, Sint-Amand-
sesteenweg 41-43 (03/889 34.83); «Wat
weet ik van jouw leven? - Kuituren als
buren» met de Marokkaanse groep El
Kholoud, Spaanse flamenco en muziek
uit Asturië, de Oekraiensche zang- en
dansgroep Poltava, Joodse gezangen,
Italiaanse volksliederen door I Campag-
noli, de Fransman Claude Flagel en onze
Wonnes van de Velde en zijn groep (16
maart - 20 uur) - leerlingenvoordracht
door de Gemeentelijke Muziekakademie
(17 maart - 14.30 uur) - filmvoorstelling
«Brussels by night» van Marc Didden met
o.m. Frangois Beukelaers 17 en 22 maart
- 20 uur - den Boomgaard) - kindervoor
stelling «Ebony and Ivory» door jeugdto
neel Smash (den Boomgaard - 18 maart -
14.30 uur).
Brussel
Beursschouwburg, August Ortsstraat 22
(02/511.25.25): kinderteater «De gebeten
hond» door Teater Maccus (18 maart -
15 uur) - film «The secret of the Nimh»
van Don Bluth (19 maart - 14 uur) - film
«Casablanca» van Michael Curtis (20
maart - 14 uur) - kinderteater «Hoogte
vrees» door Het Speelteater (22 en 23
maart - 9.45 en 14 uur) - debat over video
en videokunst op de televisie (23 maart -
20.30 uur).
B.R.T.-studio, Flageyplein: koncert door
het Filharmonisch Orkest van de B.R.T
o.l.v. Fernand Terby en met pianist Jozef
De Beenhouwer als solist in werk van
Caughan-Williams, Delius en Mendels
sohn (23 maart - 20.30 uur).
Gotische Zaal van het Stadhuis, Grote
Markt: koncert van Jeugd en Muziek met
Los Awatinas de Bolivia (20 maart -
20.30 uur).
Koninklijke Vlaamse Schouwburg, Laken-
sestraat 146 (02/217.69.37): toneel «De
Zottin van Chaillot» van Jean Giraudoux
door K.V.S. in regie van Jo Dua met o.m.
Ann Petersen en Senne Rouffaer (16 en
23 maart - 14 en 20 uur; 17, 21 en 22
maart - 20 uur; 18 maart - 15 uur).
Kuituurkaffee van de V.U.B.: optreden
van Ricardo en Marquito Velez, flamen
co-gitaristen (22 maart - 21 uur).
Dendermonde
Gildenhuis, Otterstraat 130: vierde kwisa-
vond van het Interprovinciaal Kwistor-
nooi (23 maart - 20 uur).
Parochiezaal Oudegem: tweede volks
lied-muziekavond met het parochiaal ge
mengd zangkoor, de speelschare De
Denderkantorij en de kleinkunstgroep De
Vaganten (16 maart - 20 uur).
Ros Beiaardzaal, Stadhuis: lerarenkon-
cert van de Stedelijke Muziekakademie
met Ann Kesteleyn, Ann Witzorek, Mark
Joly, Frans Dooms, Dirk Vermeir, Jacque
line Van de Vijver, Bernadette Van Kem-
seke, Philippe Duerinck en Franky Van
Laere; presentatie Rito Dejonckheere (19
maart - 20 uur).
Stadscentrum: vijfde jazzkroegentocht
met 17 jazzorkesten in 17 herbergen in
het centrum (23 maart - 21 uur).
Vrij Technisch Instituut, E. Van Winckel-
laan 6: derde kwisavond van het Interpro
vinciaal Kwistornooi (16 maart - 20 uur)
Gent
Akademische Raadszaal, Volderstraat 9
(091/25.22.25): Ernst van Altena spreekt
over het vertalen van poëzie (20 maart -
12.30 uur).
Arca/Net-schouwburg, Sint-Widostroat 3
(091/25.18.60). toneel «Wachten op Go-
dot» van Samuel Beckett door Area met
o.m. Julien Schoenaerts en Jo De Meyere
(16, 17 en 22 moart - 20 uur) - «Eindspel
van Samuel Beckett 19 maart - 20 uur) -
poesjenellenteater «Water en Wijn» van
Wannes Van de Velde (20 maart - 20
uur) - solotoneel «Apologie van Sokra-
tes» door Julien Schoenaerts (2) moart -
20 uur).
Controverse, Burggravenlaan 87 (091/
21.95,37): toneel «De Meiden» van Jean
Genet in regie van Bart Van Tichelen (18,
19 en 20 maart - 20.15 uur).
Gents Amusements Teater, Frans Van
Rijhovenlaan 121 (091/82.50.63): toneel
«Schroot van de Vera Cruz» van Jo
Coppens in regie van Boudewijn Vander-
plaetse (16, 17 en 23 maart - 20 uur).
Groenzaal, Lange Boomgaardstraat:
jeugdteate- «Recht door zee...» door
Teater Poëzien (20 en 22 maart - 9.30 en
14 uur).
Provincieraadszaal, Gouvernementstraat
1violist Otto Derolez en Hendrik Derolez
spelen werk van Dutrieue, Schumann,
Schubert, Prokofief en Franck 16 maart -
20 uur) - pianiste Hilde Eeman en contra
bassist Frank Coppieters spelen werk van
Eccles, Koessevitsky, Hindemith, Gliere,
Misek, Kurtz, Bottesini en Lorenziti (22 en
23 maart - 20 uur).
Teater Arena, Ooievaarstraat 62 (091/
26.3308): toneel «The Rocky Horror
Show» von Richard O'Brien (2122 en 23
maart - 20.15 uur) - jeugdteater «De
boot» door het Speelteater (16 maart -
19.30 uur; 18 maart - 19 uur) - kindertea
ter «Grootmoeder beklimt de regenpijp»
door het Speelteater (19, 20, 22 en 23
maart - 9.30 en 14 uur; 21 maart - 9.30
uur).
Teater Vertikaal, Huidevetterskaoi 40
(091/25.40.61): toneel «Het verhaal van
de deirentuin» van Edward Albee met
Peter Rouffaer en Rudi Vandendaele in
regie van Jan Devos (16 en 17 maart -
20.30 uur).
Vooruit, Sint-Pietersnieuwstraat: jeugd
teater «De buurman van de bruid» door
het Speelteater uit Nederland 18 maart -
15 uur).
Grembergen
Ontmoetingscentrum Snuffel, Sint-Elooi-
straat: première-optreden van de Mardi
Grass Jazzband (17 maart - 21 uur).
Hamme
Feestzaal Gemeentehuis poppenspel
«Doke en de Kittelnetels» door het Leu
vense poppen teater Snottebel 17 maart -
14 uur).
Lokeren
Stadsfeestzaal, Cultureel Centrum, To
renstraat 1 (091/48.28.05). voorstelling
van 't Krisiskabaret van M. Van Rillaer en
M. Huyben (16 maart - 20 uur) - «Hoe je
een droom tot werkelijkheid maakt» door
het Lokers Kinderteater De Amateurtjes
o.l.v. Geert Braem (17 maart - 14.30 uur)
- liedjesprogramma «Het leven» door
Bram Vermeulen (18 maart - 20 uur).
Mechelen
Mechels Miniatuur Teater (Grote Zaal),
Hanswijkstraat 63 en (Kleine Zaal) Oude
Brusselstraat 10 (015/42.25.44): toneel
«De rekening van het kind» van Walter
Van den Broeck door het M.M.T. in regie
van Joak Van Assche (16, 17 en 18
maart - 20 15 uur) - jeugdtoneel «O Oma
Mia!» van René Verreth door het Mechels
Jeugd Teater 19 en 22 maart - 14 uur; 20
en 21 maart - 9.30 en 14 uur - Grote
Zaal) - toneelvoorstelling door de Dijlezo-
nen (16, 17 en 18 maart - 20.15 uur -
Kleine Zaal) - toneel «Rita op school»
van William Russel door Nora Tilley^en
Tuur De Weert in regie van René Verreth
(19 en 22 maart - 13.30 uur - Kleine
Zaal).
Mechels Stodspoppenteater, Minderbroe
dersgang 1 - 3 (015/20.02 00 of
21 80.24): «Ridder Rikketik en de Hitten-
tit-heksen» van Louis Contryn (17 en 18
maart - 15 uur) - «Het jungleboek» van
Louis Contryn naar Kipling (21 maart - 15
uur).
Sint-Niklaas
Feestzaal Bisschoppelijke Normaal
school: toneel «De Man van Morgen» van
Brendan Behan door de leerkrachten in
regie van Guido Goedemé (16 en 17
maart).
Kasteel Walburg: aperitiefkoncert door
fluitiste Bernadette Von Kemseke en kla-
vecinist Dirk Vermeir 18 maart - 11 uur).
Kollegekerk: herdenkingskoncert Mgr.
Van Nuffel door het knapenkoor In Dulci
Jubilo uit Sint-Niklaas o.l.v Godfried Van
de Vijvere, de Schola Cantorum van de
Sint-Baafskatedraal o.l.v. Luc Van Mee-
rssche en de Minnezangers uit Zele o.l.v.
Ignaas De Lil; op het programma werk
van Tinei, Van Hulse, Van Durme en Van
Nuffel zelf, algemene leiding Paul Schol-
loert (18 moart - 16 uur - 03/776.07 34).
Stadsbiblioteek: de Nederlandse politicus
Jan Terlouw spreekt over literatuur (16
maart - 20 uur).
Stadsschouwburg koncert Jeugd en Mu
ziek (16 maart - 13.30 en 15.30 uur) -
koncert door het Sint-Niklase Belcanto
gezelschap met komposities van Wagner,
Donizetti, Verdi, Lehar en J. Strauss;
gastoptreden van de ballerina's van de
Belgische Balletschool o.l.v. Josée Nicola;
algemene leiding Geo De Bondt 17 en 18
maart - 20 uur - 03/776.07.53) - vijfde
abonnementskoncert van de Stedelijke
Muziekakademie door het Kamer- en
Simfonie-orkest van de stad o.l.v. André
Delcourte met pianist Louis Pas, fluitiste
Mieke Dumoulin als solisten in werk van
Mozart, Bach en Haydn (19 maart - 20
uur) - toneel «Een vlo in het oor» van
Georges Feydeau door de K.V.S. uit Brus
sel in regie van Nand Buyl (20 maart - 20
uur) - Jeugd en Muziek koncert met de
Wase Lijsters, gitarist Yves Storme en de
balletschool Laffont o.l.v. mw. Heeman
(22 maart - 19.30 uur) - toneel «De vrije
madam» van Rudy Geldhof door Jaak
Vissenaken van Bent in regie von Anne-
lies Voes (23 maart - 20 uur).
L.