Lebbekenaar Karei De Gucht evalueert vijf jaar Europese ervaring Jozef Cooreman schreef leven van Peba, behende Lebbeekse volksfiguur Collegeklap Lebbeekse kultuurraad in zicht Stöss1984: goed jaar voor busreizigers Vooreerst stelde de gast- prekcr dat het maar al te egrijpelijk was dat aanvanke- jk in haar werking het Euro- lees Parlement te kampen zou rijgen met een vorm van (drempelvrees». Als één van de eerste en oornaamste verwezenlijkin- tn onderstreepte Karei De Jucht dan ook het feit dat kans een vrijwel unaniem landpunt tot stand komt in de lekkingen, als voorbeelden jteerde hij de Vredelingricht- ijn en de Vijfde Richtlijn. Als tweede realisatie haalde De Voorpost - 16.3.1984 - 17 Onder ruime belangstelling van haar leden hield het Willemsfonds Dendermonde een debatavond waarop Europees Parlementslid en kersvers lijsttrekker van de E.L.D.-lyst Karei De Gucht was uitgenodigd. Na de inleiding door Willemsfondsvoorzitter Mare Verwilghen uit Dendermonde, van de spreker en het door hem behandelde thema, stelde Karei De Gucht dat het Europees Parlement in de vyf voorbije jaren misschien niet ten volle de verwachtingen had Dgelost, doch dat er duidelijk beterschap was in haar werking en voornamelijk de lutoriteit die ervan uitstraalt. Euro-parlementslid De Gucht aan dat het Europees Parle ment intussen tot een echt kontroleorganisme over de Europese Kommissie is uitge groeid en dat zelfs, bij wijze van spreken, het Europees Parlementslid thans de macht en autoriteit bezit om bijvoor beeld de kommissie naar huis toe te sturen mocht deze haar werk niet op ernstige wijze opvatten. De spreker vermocht even wel niet voorbij te gaan aan wat hij de boeman van het Europees Parlement noemde, met name de Europese Minis terraad die uiteindelijk nog steeds momenteel het laatste woord heeft in het Europees debat en zich in feite heeft ontpopt tot de wetgever van Europa. Doch langzamerhand profi leert zich een duidelijke hou ding waarbij deze Europese Ministerraad niet meer natio nalistisch gaat denken, doch zich langzamerhand onder druk van alle zijden gaat plooi en naar de wens van het Euro pees Parlement. Als derde en niet minst be langrijke resultaat van het Eu ropees Parlement, stipte Karei de Gucht aan, het tot stand komen van een Europees mo netair systeem, met de Ecu als vaste munt. Het is evident dat door deze munt Europa wellicht in de toekomst terug naar het stelsel van de vaste wisselkoersen zal kunnen overgaan. Tenslotte stipte de gastspre ker aan dat het Europees Par lement het meest revolutionai re beleidsinstrument van Euro pa vormt en dat zeer vaak het Europees Parlement een zeer belangrijke voorsprong heeft op de nationale regeringen. De spreker verhoopte dat eens het parlement over zijn eigen begroting en over zijn eigen middelen zal kunnen be schikken, het wellicht in de kortst mogelijke keren zich zou weten te ontpoppen van Vanaf volgende week in wekelijkse afleveringen in «De Voorpost» Wie Lebbekenaar en dertig is, heeft wellicht nooit over hem gehoord. Een veertiger heeft ooit misschien zijn naam horen vallen. Wie echter vijftig is en ouder, zal hem ongetwijfeld gekend heb ben. Over wie we het hebben? Over Peba, op ons aller Prospèreken na, zo wat de laatste rasechte, Lebbeekse volks figuur Iemand die door Jan en alleman gekend was, wiens leven generaties lang het onderwerp blijft van al of niet aange dikte, sterke verhalen. Iemand echter ook, die bij de Lebbekenaars van nu die goeie ouwe tijd in herinnering brengt. Een tijd toen de mensen en niet alleen de Lebbekenaars een flinke brok van hun leven op de straat leefden en beslist meer dan dit vandaag de dag hel geval is, het belang onderkenden van dagelijks en ongedwongen sociaal contact. Jozef Cooreman, een geboren Lebbeke naar, die echter al jaren het Antwerpse bewoont, maar in hart en nieren Lebbe kenaar gebleven is en Peba van erg dichtbij gekend heeft, zette zich op het moment waarop hij de pensioensleeftijd bereikte achter zijn schrijftafel, ordende zijn nota's, greep terug in zijn herinne ringen en schreef een boek over Peba. In meer dan honderd getypte bladzijden verhaalt Jozef Cooreman het leven vban deze Lebbeekse volksfiguur Van bij zijn geboorte tol zijn dood. Vanaf volgende week kan u dit boek, in wekelijkse afleveringen, in «De Voorpostvolgen Vooraf echter, ter kennismaking, een gesprek met de auteur Geboren Lebbekenaar lozef Cooreman werd in 1908 te Lebbe- ke geboren. In de Eikenveldstraat, in een gezin dal drie jongens en één meisje zou lellen. Hij liep school bij de Broeders herinnert zich nog duidelijk zijn lagere schoolperiode, met figuren als broeder Ligorio en meester Van Ransbeeck. die de volksmond Tistekennoemde. De i van een door de leerlingen om zijn txira-gestrengheid gevreesde broeder, ligt niet meer in zijn geheugen. Zijn bijnaam nog wel. Iedereen noemde hem, om begrijpelijke redenen overigens, de kletskoplegt Jozef Cooreman glim lachend uit. Als goede leerling en dank zij de inspan ningen van zijn ouders niet te onder schatten. benadrukt hij kon Jozef Cooreman verder studeren aan hel Den dermondse H. Maagdcollege. Hij slaagde in een staatsexamen, uitge schreven door Douanen en Accijnzen wrd technisch klerk en volgde speciale Cursussen in de administratie. Zijn inzet M ijver deden hem eveneens aan de Katolieke Vlaamse Volkshogeschool te Antwerpen belanden. Langzaam maar 'eker beklom hij dan de hiërarchische ladder Hij werd verifikateur, kontro- leur, inspekteur, adjunkt-direkteur bij •Douanen en Accijnzenen besloot zijn professionele karriire als direkteur van deze diensten te Antwerpen. Bij zijn huwelijk in 1935 Jozef Cooreman huwde een telg uil de stam Van Damme uil Denderbelle ging het gezin zich in Antwerpen vestigen. Kwestie van de lan ge navettetussen Lebbeke en de me tropool uit te schakelen. Tijdens de Tweede Wereldoorlog, van 1941 tot eind 1146, toen het in Antwerpen allesbehalve veilig was, vestigde de familie zich te Lebbeke In de Leo Duboisslraat. Bekend kaatser Denkt Jozef Cooreman aan zijn jeugd trug, dan komt hij meteen in de kaats- wereld terecht. Reeds op de lagere school beoefende hij deze sport en ook als jonge kerel was hij er een fervent en gekend beoefenaar van. Hij maakte trouwens deel uil van «De Clauwaerts», een toen- dertijd fameuze kaalsploeg, waarvan °ok nog kleppers als Etienne Ravijts, l'fke Keirens, MeesterVan Nuffel, Louis Goedgezelschap en Petrus Van der Siraeten deel uitmaakten Hei lokaal van «De Clauwaerts», legt dotef Cooreman uit, was gevestigd bij •Niessekes», vooraan op de Brussebe- tieenweg De spelers waren in den begin- y zodanig door die kaatssport bezeten, dtu ze zelf een bepaald bedrag uitlegden om «prijskampen» te kunnen organbe- De lokaalbaas schonk er dan nog wal bovenop en op die manier kregen de lutten een voor die tijd alleszins interes sante prijstafel. Later, herinnert Jozef Cooreman zich, werd bij «Medts» een nieuwe kaalsploeg opgericht. De naam «De Clauwaerts» bestond toen wel niet meer, maar de mentaliteit van de «Clauwaerts» zat er nog steeds in. Ikzelf was toen sekretarb van de club en de «oude» bakker Van Hamme was de voorzitter. Fons De Maeseneir, die op de Kleine Plaats woonde, maakte ook deel uit van het bestuur. De ploeg speelde zodanig goed, dat ze erin slaagde zich in de Belgbche Kaatsbond, Kampioen van Vlaanderen te spelen. We wilden toen, tijdens de oorlogsjaren gebeurde dat, een lutte or- ganberen met de kampioen van de Belgi sche Kaatsbond bij de professionelen, eerste afdeling, ab tegenstander. Allereerst ging ik bij de pastoor om de toelating vragen het lof, weet je wel maar dat vormde geen enkel probleem. Groot was echter onze verbazing, toen we van de toenmalige burgemeester for meel verbod kregen de wedstrijd te orga niseren. Het kontrakt met die Waabe ploeg was echter getekend en wijzelf hadden om onze ploeg te versterken, een beroep gedaan op een paar gastspelers. O.a. op Rie Meert, die ooit nog het doel van Anderlecht verdedigde. Praten hielp echter niet. We kregen geen toelating. Omdat we wbten dat ook Wieze kaats- minded was, togen we naar de plaatselij- ke voorzitter van die kaabklub en die was meteen bereid de lutte te Wieze te laten doorgaan. We brachten plaatjes aan waarop vermeld stond dal de wed strijd in Wieze zijn verloop zou krijgen, maar weldra kwam vanuit deze gemeente het alarmerende bericht, dat ook daar verbod opgelegd was. Uiteindelijk, besluit Jozef Cooreman, ging de wedstrijd in Baardegem door, waar we met open armen ontvangen werden. De match begon welbwaar maar om 15.30 u. maar kende al bij al nog een vlot verloop. En een ruime belangstelling. Peba Terug naar Peba. En naar de Eikenveld straat in het begin van deze eeuw, waar Jozef Cooreman, ab alerte en nieuwsgie rige knaap geïntrigeerd werd door de figuur, maar vooral door de mens Peba. En vader vroeg naar het hoe en waarom van de gedragingen van deze volkse figuur en zijn bevindingen, via losse notities, op papier zette. Ik voelde, legt Jozef Cooreman uit, ab knaap van twaalf, dertien, dat deze mens, die vaak het voorwerp was van hilariteit van de buurtbewoners zich on gelukkig voelde. Langzaam maar zeker leerde ik Peba van binnen en buiten kennen, kwam te weten hoe en waar hij leefde, hoe hij reageerde op zijn omge ving. Van enige gedachte omtrent Peba ooit een boek te schrijven, was toendertijd in het geheel nog geen sprake. Op latere leeftijd manifesteerde die behoefte zich evenmin. Maar toen ik met pensioen ging dat gebeurde in 1973 en ik in familie- of vriendenkring herinneringen aan Peba opdiepte en de respons hierop uitermate positief bleek, heb ik besloten op aandringen bovendien van mijn vrouw Peba's leven te boek te stellen. In essentie gebaseerd op 100% waar gebeurde feiten. Om het boek leesbaar te maken, heb ik welbwaar mijn eigen verbeelding aangesproken. In wezen stemt het boek echter overeen met de realiteit. Hoe lang ik eraan gewerkt heb? Kan ik moeilijk bepalen. Het boek werd in flar den geschreven. Zelfs het tikwerk heb ik voor mijn rekening genomen en vermits ik me die kundigheid niet eigen heb kunnen maken, heeft dal tikken wel enige tijd in beslag genomen. En al bij al heb ik dat boek geschreven ab persoon lijke genoegdoening. Vanzelfsprekend, bekent de auteur, heb ik genoegen aan het schrijven beleefd. Je kan je niet voorstellen wat het betekent een deel van je jeugd opnieuw te beleven. Telkens ik een passage uit het boek lees, beleef ik opnieuw momenten uit mijn jeugd. Dergelijk gevoel heb ik trouwens ook. wanneer ik gewoon het Eikenveld passeer. En hoewel ik me nooit overgele verd heb aan overdreven sentimentaliteit de realiteit van elke dag belet je dat trouwens toch voel ik me na al die jaren Antwerpen nog een op-en-top-Leb bekenaar. En blijft de mens Peba me even vertrouwd als vroeger. Een man die zowel lichamelijk ab mentaal minder- valiede was, anders was dan de doorsnee Lebbekenaar, de lachlust opwekte bo vendien (wat me overigens tegen de borst stootte), maar dat hoogstwaarschijnlijk niet besefte. Die man heb ik geprobeerd te vatten in mijn boek... Vanaf volgende week in dit weekblad. Pierre Van Rossem een adviserend orgaan naar een wetgevend orgaan. In zijn besluit handelde de gastspreker dan ook over het feit dat Europa en het Euro pees Parlement ongetwijfeld zichzelf meer zouden valorise ren door een demokratisering van de instellingen, waarin niet meer nationaal wordt gestemd, maar wel meerderheid bij min derheid. Er is trouwens een duidelij ke tendens waaruit blijkt dat de werkende instellingen van het Europese Parlement niet langer meer mogen verlamd worden door nationale belan gen, dit blijkt uit o.m het rapport Spinelli. Politiek vormt Europa mo menteel eigenlijk de botsing van 2 strekkingen, de socialis tische visie, die gericht is op konjunktuurpolitiek, ekono- mische planning e.d.m. ten overstaan van de liberale strekking, die het houdt bij de vrije markt, overigens de basis waarvoor door het Verdrag van Rome eertijds de Europe se markt werd bedacht. Het debat werd afgerond door interessante vragen uit het publiek, die stuk voor stuk werden behandeld op een kla re en doorzichtige wijze door de gastspreker, die zeker en vast niet gespeend is van een verregaande bevoegdheid in de materie. Voorzitter Mare Verwilghen dankte dan ook de gastspreker voor zijn uiteenzetting en kon digde de volgende aktiviteit aan op 17.5.1984 ten stadhuize te Dendermonde, waarbij hoofdredakteur van Knack, Francois Verleyen, zou hande len over «De mannen achter de Wetstraat». Lebbeekse schepencollege ontmoette de pers Het schepencollege besprak tijdens een onderhoud met verantwoordelijken van het Ministerie van Verkeerswezen, de verkeersproblematiek rond de omleggingsweg. Van de kant van de hogere overheid zouden plannen bestaan om deze weg voorrang te verlenen op de bestaande rijksweg. Aan de monding van de weg op de Brusselsesteenweg zou het wegtracé daartoe gewijzigd worden Wat de onteigening van twee woningen langs de Brusselsesteenweg met zich zou brengen. De uitvoering van deze werken is voorzien in de begroting 1984. Voor een bedrag van vijf miljoen. Aan de kruising Leo Duboisstraat - Omleggingsweg zullen de verkeers lichten dermate afgesteld worden, dat de gebruikers van de Omlegging veertig sekonden vrije doorgang krijgen, de weggebruikers van de Leo Duboisstraat telkens slechts twintig sekonden. Vanaf het Centrum zou de Omleggingsweg niet opgereden mogen worden en bij de monding van de weg op de Dendermondsesteenweg zou een vluchtheuvel aangelegd worden, om de voetgangers veiliger de weg te laten oversteken. Hoewel de plannen nog definitief uitgewerkt moeten worden, bestaat er in de schoot van het college het inzicht een servicedienst voor werklozen in het leven te roepen. Op basis van een enquête zal een werklozendienst gecreëerd worden, waar de werkloze met zijn problemen terecht kan. Gedacht wordt in dit verband aan een zitdag van de gemeentelijke maatschappelijk assistent en het verstrekken van informatie allerhand (info-beurs voor afgestudeerden, werklozen enz.). De mogelijkheden tot bezigheid en vorming van de werklozen zullen eveneens onderzocht worden. Gedacht wordt daarbij aan het organiseren van lessen i.v.m. het solliciteren, algemene vorming, daktylografie, talen, koken enz. Aan de gemeentelijke technische dienst werd de opdracht gegeven een verslag oorzaken en gevolgen bevattend op te stellen omtrent de overstromingen die enkele weken geleden de deelgemeente Denderbelle torffen. Uit een polderschouwing, uitgevoerd op 5 maart j.l. schouwing waaraan vertegenwoordigers van diverse overheidsinstanties deelnamen bleek dat de oorzaak van de overstromingen duidelijk te situeren valt in het niet in werking zetten van de pompen. De verantwoordelijkheid hiervoor wordt nog onderzocht. Aan het licht kwam daarnaast dat de duikers in de ringdijk van Belle Broek deze polder heet voortaan «Polder van de Beneden-Dender» verstopt waren. Tussen de Denderbél- lese Hoge Brug en de fabriek Desso zal het Dendermondse stadsbestuur deze duikers vrijmaken, het polderbestuur zal het linkergedeelte voor zijn rekening nemen. Openbare werken van zijn kant zal bovendien herstellingswerken uitvoeren. O.a. de overvloeidijk, die op diverse plaatsen uitgeschuurd is. nivelleren en de sluisjes in de Visstraat herstellen. Van het ontmoetingscentrum te Wieze wordt regelmatig gebruik gemaakt. Op dinsdag organiseert de jeugdraad er een cursus volksdans en komen de AA's in vergadering samen, op woensdag traint de judoclub Kohoro Kwai en donderdagavond wordt er aerobic gedanst, vrijdag zijn de turners er aan de slag en op zaterdag is de judoclub opnieuw actief. Ook tijdens de weekends wordt gebruik gemaakt van het ontmoetingscentrum. Hoofdzake lijk dan van de grote zaal. Pierre Van Rossem anderzijds moet het advies van de betrokkenen de overheid toelaten beslissingen te geleiding "iet of onderver- treffen, die optimaal aansluiten by de behoeften van de bevolking. Het kultuurpaktde- ,eeenwoo''d<ed nin. kan er kreet van 12 december 1974 legt de lokale overheden overigens de verplichting op, in de mogelykheid tot inspraak en overleg te voorzien. Voorgeschiedenis 91 in totaa| zijn nada, ze Reeds tijdens de vorige legisla- daartoe hun kandidatuur stel- tuur nam het Lebbeekse sche- len, automatisch lid van de pencollege initiatieven, die Algemene Vergadering, moesten leiden tot de oprich- Aan de verenigingen die lid ting van een kultuurraad. Om- zijn van de Jeugdraad of de dat het gemeentebestuur toen Welzijnsraad werd geen vra- niet beschikte over het nodige genlijst toegestuurd. In deze personeel om zich met deze raden werd immers beslist dat taak bezig te houden, werden er zou gewerkt worden via een in 1980, de diensten van het vertegenwoordiging in de Kul- voorwaarden"menen te vol- Arrondissementeel Welzijn- turele Raad. Met het doel geen doen worden verzocht voor 15 sorganisme Dendermonde uitholling te krijgen van de (AWD), een organisatie voor bestaande adviesraden. Plaat- territoriaal opbouwwerk, inge- selijke organisaties die niet au- van hun statuten, opgave van het aantal leden of aangeslote nen en door het indienen van een werkingsverslag over het voorbije jaar, laten blijken dat zij als georganiseerde vereni ging of instelling in die periode regelmatig kulturele aktivitei- ten uitoefenen. De verenigingen die aan deze april e.k. een omschrijving van de doelstelling van de organi- huurd. satie i tomatisch lid worden en die over het voorbije jaar, met Op voorstel van AWD werd bijgevolg ook geen vragenlijst toen het initiatief genomen om ontvangen, kunnen ook een te starten met drie werkgroe- afgevaardigde aanwijzen, op pen één per deelgemeente voorwaarde dat ze representa- die zich in eerste instantie tief zijn voor het plaatselijk zouden inlaten met de voorbe- kultureel werk. reiding tot de oprichting de drie ontmoetingscentra, volgende voorwaarden! Het lag bovendien in de be- ciaal-kulturele aktiviteiten be doeling deze werkgroepen ach- treffende kulturele vrijetijds- teraf tot één Kulturele Raad te besteding uitoefenen, hun ze- laten samensmelten. tel in groot-Lebbeke hebben Al was deze gedachtengang en tenslotte door het indienen ongetwijfeld zinvol te noemen, aan uitvoering kwamen de derbeilenaars - (Jg St^Ck Wetted!! dl 061^11101^6 vermelding van data en aard van de georganiseerde aktivi teiten, aan de socio-kulturele dienst van de gemeente te la ten bezorgen. De erkenningskommissie die Als erkenningskriteria gelden binnen de kulturele raad moet worden opgericht, zal beslissen of deze verenigingen aan de gestelde voorwaarden vol doen. Indien verder zou blijken dat een in dfe gemeenteraad aan- georchestreerde tegenwind lie ten opsteken, konden de plan nen i.v.m. de bouw van Het -kulturele infrastruktuur het Jarrond,ssement Dender- niet onmiddellijk gerealiseerd m°"de> me« de uurregeling worden. De aktiviteiten van de 8e'd|g vanaf 3 juni 1984, werkgroepen Wieze en Den- vo°!! naar schatting derbelle werden voorlopie gebruikers van de stopgeret I„ Lebbeke-Cen NMVB-dienstcn goed meuws. trum werd overigens nooit een alleen wordt het gewest werkgroep opgericht. Jn nJk Dit alles resulteerde in het feit Aalst-Wetteren over Sers- dat tussen het nemen van de kan»P. Wanzele maar wat voorbereidende initiatieven en bestond aan buskilome- de uiteindelijke oprichting van *r °P de Dendermondse de Kulturele Raad, flink wat ljne"' wordt mcer °°rdeel- tijd verstreek. In die periode ku"dl8 «g»- M werd echter niet stilgezeten. .5.,,, arron" De voorbije twee jaar werd diss.e.mentee A^W een uitge- werk gemaakt van de uitbouw enquete onder de bus van de reeds bestaande ge- re,z,8ers- De resultaten daar- meentelijke adviesraden: de van werd.?n verwerkt in een Jeugdraad en de Welzijnsraad. «mvangnjke nota van de CVP- Werkgroep «Openbaar Ver- Volgens het dekreet voer» over de verwachtingen De voorbije dagen werd de yan de streek voor een goed eerste slap gezet die moet lei- busvervoer anno 1984. Drie den tot de spoedige oprichting v«e»benngen met de dtrektie van een erkende kultuurraad Buurtspoorwegen en Schepen Hiel liet aüe kulturele uitgebreide briefwisseling verenigingen immers een rond- In schrijven, annex inlichtingsfor- ^'cven, NMVB heeft ach maluer. geworden, dat tegen bovendten erg gevoel,g ge- uiterlijk 15 april e.k. opnieuw v°°'de ™8 resterende op de socio-kulturele dienst Problemen bmnen du gewest, moet belanden. Dergelijke werkwijze wordt '"WIJ"SdC nren trouwens door het Kuituur- ®p 3 juni krijgen alle buslij- paktdekreet opgelegd. Alle nen cen nieuwe dienstregeling, verenigingen en organisaties, voornaamste nieuwighe- die als plaatselijke afdeüngen den- meest verbeteringen, vol- aangesloten zijn bij een streek 8en hierna °P cen rijtje, (provinciale) of cen nationale Wieze wordt opgenomen organisatie, die door het Rijk 'n het stadsbusnet van Aalst: of de provincie betoelaagd en om ^eI uur 23de stadsbus die (of) erkend wordt door een nu >n Herdersem stilhoudt, tot recente erkenningsn- of subsi- Wieze-Kerk doorrijden. Hier- diëringsbeslissing van een door komt er ook een geschik- overheid, krijgen dergelijk ,e schoolrit naar Aalst. Daar- schrijven toegestuurd. Belang- faasf blijft de lijn 270 be- busboekje voor dermonde. Dit is sedert een streefdoel van de CVP- Werkgroep. jaren dienst van en naar Gent. Baasrode-Zuid krijgt c uur een stoptrein: een uurdienst in de nen 270 en 356a beperkt tot lijn een 120' frekwentie c Dendermonde station, i.p.v. Noordlaan, behalve voor de scholieren. Zele-Heikant krijgt de bus 57a/l dichter bij huis. Het nieuwe trajekt loopt over Driesstraat, Gentse Steenweg, Heikant en Bosstraat. Op die manier hoopt de NMVB hier wat reizigers te winnen. Zele en Hamme krijgen ook een meer aangepaste onderlinge busdienst voor de leerlingen van het V.S.O. Serskamp wordt voortaan ook met de bus bediend: de lijn Wetteren-Aalst rijdt over dag om de 2 uur, in de spits om het uur. Op die manier krijgt Serskamp ook kompensatie voor de wat afgezwakte trein- rijk is dat in dit formulier ge vraagd wordt naar de socio- culturcle werksoort en de ideo logische of filosofische overtui ging van de vereniging. Deze gegevens zijn immers no dig om het bestuur van de houden. Berlare krijgt klokvast, om het uur een bus naar Aalst. In de richting Lokeren wordt gezorgd voor betere aansluitin gen te Lokeren met de trein Antwerpen. In de och- kultuurraad te kunnen samen- 'endspits komt er een bus naar stellen volgens de verplichtin- L°keren bij. Ook de scholie- gen, opgelegd door het kul- ren bebben wat te verwachten: tuurpakt. vanaf 3 juni komt er op het De verenigingen die dit inlich- scboolmoment een recht- tingenformulier ontvangen streekse bus van en naar Den- Geef minder uit! Veel minder... voor de tuin Denk er nu aan. en bewaar zorgvuldig deze advertentie Permanente korting van 30% op alle materiaal zijnde: grasmaai ers, motoculteurs van 3,5 tot 21 PK. benzine- en dieseltraktor van 18 tot 45 PK. Hydraulische houtkliefmachlnes. Vb Zelfaangedrevengrasmaaier3,5PK 19.865F 13.906 F Zelfaangedreven grasmaaier 5 PK 26.296 F 18.407 F Motoculteur 5 PK met frees 26522 F 18.565 F Motoculteur 10 PK met frees 66 930 F 46.851 F Motoculteur 15 PK met ploeg 120.000 F 84.000 F Traktor Talpa 18 PK diesel 362 000 F 253.000 F Prijzen BTW inbegrepen Invoerder: AGRI HOBBY CULTURA 41, rue de la Bourse, 7060 STREPY-BRACQUEGNIES (op 300 m. van het station) Mogelijkheid tot reservatie op aanvraag Tel. 064/66.35.93 De idee het lokaal kultureel werk inspraak te verschaffen in het gemeentelyk wezige strekking, een bevol- kultuurbeleid wint steeds veld. Via dergelijke participatie moet de bevolking zich kings- of leeftijdskategorie of immers nauwer betrokken gaan voelen bij het kultureel beleid van de overheid, een w'jk- of andere territoriale tegenwoordigd zou zijn, kan er overgegaan worden tot koöp- tatie. Korte tijd na vijftien april zdl de kulturele raad geïnstalleerd worden en zal een bestuur en een erkenningscommissie wor den gekozen. Door het samenstellen van de algemene vergadering, het be stuur en de erkenningskom missie, wordt slechts een eer ste, hoewel noodzakelijke stap gezet in de richting van de te realiseren doelstellingen. Tot de inhoudelijke opdrachten van een kulturele raad beho ren inzonderheid het bewerk stelligen van koördinatie en sa- I an-uiKcii vmi nuuiunidiic cu sa- le organisaties, het adviseren van het gemeentelijk kultuur- beleid en het medebeheer van de gemeentelijke infrastruk tuur. En al bij al zal een dege lijke werking van dergelijke kultuurraad in grote mate ook afhangen van de goede wil, de inzet en de bereidheid tot sa menwerking van de betrokken verenigingen zelf. Pierre Van Rossem Lebbeke zal zijn bus naar schaars bediende variante reis- Dendermonde niet zien ver- weg over de Mandekensstraat trekken aan de Kerk maar aan van de lijn 53a/l vervalt daar- de Minnestraat (H. Kruis), door, behalve in het schoolmo- - waardoor heel de bebouwing ment' dan wordt zelfc Hp n» bushjn njker, de lijn 699 wordt bediend. Anderzijds ontbrekende morgenbus inge- b!^n.van de lij" zet Voor het overige krijgt de dag f spits. De lijn 57a/2 Dendermon de-Aalst krijgt op zaterdagna middag terug een bus om het uur in plaats van om de 2 uur. De aantrekkingskracht van Dendermonde als kommer- cieel centrum kan hierdoor verbeteren. Waar zinvol zullen de meeste buslijnen in Dendermonde aansluiting geven met de snel trein van en naar Brussel en de stoptrein naar Mechelen, Gent en Lokeren, die zowat gelijk tijdig vertrekken. Op die ma nier ontstaat ook een goede overstapmogelijkheid tussen buslijnen onderling

De Voorpost | 1984 | | pagina 17