STADSBERICHTEN c 2 VAKANTIESALON BRUSSEL :5 Aflevering bewijzen van goed gedrag en zeden: ■Z Hor koor Brae Oe linde (M lury l 4.3( dwars nkor 20 - 16.3.1984 - De Voorpost telijke feestzaal. 15 u. Voetbal: Pac Sam - C.B. Hamme. St.-Amands. 20 u. Kon. Toneelkring «Voor God en de evenemens» opvoe ring van «Het Aards Paradijs» Zaal De Ring. Zondag 18 maart 9.15 u.: B.B.C. Geywa Moerzeke - C.B. Michel. Wedstrijd reserven. Sporthal De Wuiten. Voetbal V.K. Hamme (miniemen) - Hardy St. Anna. Terrein Moerheide. 10 u. Tafeltennis Vlierkouter A. Elckerfyc. 10.30 u. Voetbal V.K. Hamme - Dammen Dendermonde. Terrein Moerheide. 11 u. BBC Geywa Moerzeke - C.S. Michel. Wedstrijd 1* ploeg Sporthal De Wuiten. 14 u. Gezinswandeling van K.W.B. Baeel met start en aankomst op het gemeentelijk speelplein, Kaaiplein 9, Hamme. 14.30 u. V.U. kuituur en milieu en V.U. Vrouwengroep: deelna me en mede-organisator aan het Vlaams nationaal Arrondisse menteel zangfeest te WDendermonde. Zaal Koningshof te Dendermonde. 15 u. Voetbal V.K. Hamme I - Burst Terrein Moerheide. Kon. toneelvereniging «Voor God en de evenmens» opvoering van het aards paradijs. Zaal De Ring. Maandag 19 maart 14 u. K.B.G. Rust na Arbeid. H. Hart: fietstocht naar het St. Jozef kapelletjje te St. Anna. Vertrek aan Zouaaf. K.B.G. Center: wandeling naar Den Bunt. Vertrek aan de kerk. 19.30 u. Gewestelijk vormingsdag voor bestuursleden. Agrazaal Zele. 20 u. C.M.B.V. Moerzeke: kookles zelf een feestmenu samen stellen en ebreiden door Mevr. De Smet, Meisjesschool. Fotokring Imago: speciale les en demonstratie over het nieuw procédé Agfa Chroom Special, door de h. P. Van der Jeught en M. De Waele. Lokaal The Old Chap: training van de damesovetbalploeg V.P. Plein. Dinsdag 20 maart K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: voordracht door Herman De Leeuw «Gelukkig ouder worden» Trefpunt Dendermonde. 13.30 u. K.A.V. Center Macramé 2de deel. Den Bond. 14 u. K.B.G. Center «Gelukkig ouder worden». Trefpunt Den dermonde. 19 u. K.V.L.V. Moerzeke: praktische les, door Mevr. Van Hooste. Raiffeisenkas. 19.30 u. K.A.V. H. Hart: «Leren vervaardigen van een dames nachtkleed» Geschikt voor kleine en grote maten. Zaal Zouaaf. Woensdag 21 maart 9 u. Vrouwengroep «Wanneer ondergaan we onze kuituur» Hoe kunnen we er aktief aan deelnemen? «Begeleiding H. Onghena. 19 u. K.A.V. H. Familie: lessenreeks over gezonde voeding, door Annie Lamrecbts. Parochiehuis. K.V.L.V. Center, Cursus haken, door Mevr. De Nul. St. Renilde- zaal. Donderdag 22 maart 20 u. Tafeltennis Herleving D. Vlierkouter B. Vrouwengroep Open praatavond. Fneda Goffry stelt haar bun del over «Zelfportret in patchwork» VOOR. Lokaal. Vrijdag 23 maart 19.30 u. Voetbal Sierra Zogge - C.B. Hamme Zogge 20 u Kulturele Raad finale avond kwistornooi. Zaal Familia. Tafeltennis St. Niklaas G. - Vlierkouter C. Hamme. Afscheid van luitenant Formeseyn. Hij nam eervol ontslag. Burgemeester Baert Hamme. Albert Van Haver en Caroline Hofman werden tijdens het karnavalfeest van I en de brandweeroverheid brachten hem een passende hulde (vh) derde leeftijd verkozen tot prinsen 1984 (vh) Hamme. Huldiging van Dijkgraaf Ferdinand Malfliet. Het Polderbestuur bracht hulde Hamme. De Hamse Neerhofvrienden vierden hun kampioenen: Ann Verhelst en Ht aan Ferdinand Malfliet voor zijn 35-jarige aktiviteit ah dijkgraaf polder Durme-zuid- Braem. Schepen Van de Casteele reikte de prijzen uit (vh) oost. (vh) ai c irw pan °P zonda9 22 en op maandag 23 april, telkens van 10 tot PANDOER OP TAFEL lun uan 12.30 u. en van 16 tot 20 u. Exposerende kunstenaars zijn Karei De Lebbeekse kunstkring «Als ich Can» heeft zijn aktiviteiten De Boeck en Pieter Ringoot. voor het jaar 1984 gepland. Zo zullen de leden tijdens het Tijdens het weekend van 25 en 26 augustus a.s. wordt opnieuw Vori9 weekend slaagde Petrus Van Gucht erin in café Ra an komende Lentesalon te Wieze - eind maart, begin april - een een open atelier georganiseerd in de hovingen van het Hof ter Laurierstraat te Lebbeke, een pandoer op tafel - dubbel spe open atelier houden. Ter gelegenheid van Pasen wordt traditie- Meys, op het Fonteintje te Denderbelle. En in de maand '®99®n- Getuigen van dit zeldzame voorval waren Acf getrouw een tentoonstelling georganiseerd in Huis Blanquaert. september viert de kunstkring zijn vijfentwintigjarig bestaan. Stallaert, Louis De Smedt en Gust Colson. Kruibeke Tewerkstelling Vrijdag 16 maart in Ons Huis te Kruibeke, 20 u., gespreksavond over nieuwe vormen van tewerkstelling, door de KWB. Op wandel Zondag 18 maart om 13.30 u. aan het Volkshuis in Rupel- monde. Oeverstraat 35, vertrek van een wandeltocht naar Weert. CC De Rode Roos richt in. Ook zondag 18 maart om 13.30 u. aan de kerk van Bazel start van een wandeling van de KWB. Het gaat richting Hamme en Waasmunster. Leefmilieu Maandag 19 maart brengt de KAV van Kruibeke jonge vrouwen samen in Ons Huis. Thema: «Beter leefmilieu, wegwijzer naar gezondheid». Gordijnen Woensdag 21 maart om 20 u. in het Gildenhuis van Rupelmon- de demonstratieavond «Gordijnen en overgordijnen». KAV organizeert. oen derm° DENDERMONDE 3* jaargang - nr. 11 SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER Lebbeke WERKGROEP H.-KRUIS Op zaterdag 24 maart e.k. organiseert de Werkgroep H.-Kruis, in sporthal Perisia, Opwijksestraat 260, te Lebbeke, zijn eerste bal. Vanaf 20 u zorgt discobar Perisia voor de aangepaste muziek. De toegang bedraagt amper 50 fr. ALS ICH CAN De Lebbeekse kunstkring «Als ich Can» heeft zijn aktiviteiten voor het jaar 1984 gepland. Zo zullen de leden tijdens het komende Lentesalon te Wieze - eind maart, begin april - een open atelier houden. Ter gelegenheid van Pasen wordt traditie getrouw een tentoonstelling georganiseerd in Huis Blanquaert. Dit op zondag 22 en op maandag 23 april, telkens van 10 tot 12.30 u. en van 16 tot 20 u. Exposerende kunstenaars zijn Karei De Boeck en Pieter Ringoot. Tijdens het weekend van 25 en 26 augustus a.s. wordt opnieuw een open atelier georganiseerd in de hovingen van het Hof ter Meys, op het Fonteintje te Denderbelle. En in de maand september viert de kunstknng zijn vijfentwintigjarig bestaan PANDOER OP TAFEL Vong weekend slaagde Petrus Van Gucht erin in café Race, Laurierstraat te Lebbeke. een pandoer op tafel - dubbel spel te leggen. Getuigen van dit zeldzame voorval waren Achiel Stallaert, Louis De Smedt en Gust Colson. KVLV-CENTER KVLV-Center beleeft drukke dagen. Op zondag 18 maart probeert de vereniging wegwijs te geraken in het huwelijksgoe derenrecht. En dit te 14.30 u. in zaal Ons Huis. op dinsdag 20 maart leren de dames zich beter bewegen - in het H.-Maagd kollege te 20.30 u. - en op woensdag 21 maart zal Johan Eeckhoudt de dames in het St.-Christiana-instituut uiteenzetten hoe koude buffetten te bereiden. Dit dan te 14 u. KVLV-WIEZE KVLV-Wieze belegt op dinsdag 20 maart, in het Gildenhuis, te 14 u. een kookles. Onder het motto -Eet meer vis» worden feestelijke visbereidingen en sausen klaargemaakt. WERKGROEP H.-KRUIS Op zaterdag 24 maart e.k. organiseert de Werkgroep H.-Kruis, in sporthal Perisia, Opwijksestraat 260, te Lebbeke, zijn eerste bal. Vanaf 20 u. zorgt discobar Perisia voor de aangepaste muziek. De toegang bedraagt amper 50 fr. KVLV-CENTER KVLV-Center beleeft drukke dagen. Op zondag 18 maart probeert de vereniging wegwijs te geraken in het huwelijksgoe derenrecht. En dit te 14.30 u. in zaal Ons Huis, op dinsdag 20 maart leren de dames zich beter bewegen - in het H.-Maagd kollege te 20.30 u. - en op woensdag 21 maart zal Johan Eeckhoudt de dames in het St.-Christiana-instituut uiteenzetten hoe koude buffetten te bereiden. Dit dan te 14 u. KVLV-WIEZE KVLV-Wieze belegt op dinsdag 20 maart, in het Gildenhuis, te 14 u. een kookles. Onder het motto «Eet meer vis» worden feestelijke visbereidingen en sausen klaargemaakt. ZATERDAG 17 MAART 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door schepen Hubert Maes, ingericht door K.W.B-Boonwijk, aan de Gast huisstraat 106 te St,-Gillis. Tot 12 u. 11.00 u Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoor diger Norbert De Batselier, ingericht door C.S.C.-vor mingswerk in café Voor Allen te St.-Gillis. Tot 12.00 u. 13.00 u.: Deelname aan het Poppentheater-weekend te Gent, door Marionettentheater Kalleke Step. Ook op zondag 18 maart vanaf 9 uur. 15.00 u.: Toneelopvoering «Boeven en madeliefjes» komische triller door toneelkring «Jeugd» Baasrode, in zaal Casino te Baasrode. Inkom 60 fr. Ook op zondag 18.3 te 19 uur. 19.00 u.: PI. Eucharistieviering t.g.v. de 1* zondag van de vasten, opgeluisterd door het St.-Margaretakoor in de St.-Margaretakerk te Grembergen 20.15 u.: Bezoek aan het M.M.T. te Mechelen voor de opvoering van «De rekening van het kind», door de Landelijke Gilde Grembergen en D.F. Schoonaarde 21.00 u. Verkiezing prins karnaval 1984 in zaal Gilden huis te St.-Gillis, ingericht door het Halfvastenkomitee. Ingang 100 fr. Bal met orkest «Family Band». ZONDAG 18 MAART 10.00 u.: Start van de K.W.B.-volleybalcompetitle, ingericht door K.W.B.-St.-Gillis, op het terrein Otterstraat. 10.30 u. Eerste muzikale uitstap van het jaar door de Muziekkapel van de Sted. Brandweer Dendermonde te Baasrode, samen met de brandweerkorpsen van Baasro de en Oudegem. 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door gemeenteraadslid Lutgart De Beul, ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendermonde. Tot 12 uur, 13.45 u.: Bezoek aan het museum «Van Bogaert» te Hamme, door de leden van het Scheepvaartmuseum, 14.00 u.: Klnderkarnaval in zaal Ikaros te Oudegem, ingericht door Karnavalcomité «De Orde der Filosofen» Oudegem. 14.00 u.: Kooroptreden door het St.-Jozefskoor Dender monde, t.g.v. de zangnamiddag georganiseerd door vzw 't Vestje, in zaal Koningshof. 14.00 u.: Lentewandeling ingericht door K.W.B.-Keur. Vertrek aan de Parochiezaal 15.00 u.: Voordracht en debat «Reklame op T.V.» door M. Goossens, ingericht door K.V.B. De Samenwerksters in zaal Ros Beiaard te Grembergen. 16.00 u Voodracht «Zuinig huishouden», ingericht door S.V.V., in zaal Volkshuis, Zandstraat 98. MAANDAG 19 MAART 8.30 u. Geleid bezoek aan Solival te Mechelen en de stortingsterreinen aan de Rupel, voor K.A.V.-Grember- gen. Vertrek te 8.30 u. aan de kerk 11.00 11.00 u Sociaal dienstbetoon door gemeente raadslid Lutgart De Beul, ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendermonde. Tot 12 u. 17.00 u Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lens- sens, in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dender monde. Tot 18.30 u. 19.30 u.: Voordracht en debat «Moderne wiskunde voor ouders, leerstof 3* en 4* leerjaar», ingericht door de Oudervereniging in de Gemeentelijke Jongensschool te Grembergen. 19.30 u.: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoor diger Fr. Verberckmoes, ingericht door het I.V.K., in het Sociaal Secretariaat Middenstand, Bijlokestraat 2 te Den dermonde 19.30 u Voordracht en debat «Het leven redden», ingericht door K.A.V.-Lutterzele, in het St.-Lutgarlcen- trum, Spoorwegstraat. 20.00 u.: Voordracht: Gerechten uit klavertje vier «Hoe men een evenwichtige maaltijd klaarmaakt», ingericht door K.A.V.-Keur in zaal 't Klokske. 20.00 u.: Voordracht en debat «Wonen midden groen en bloemen» ingericht door K.V.L.V.-Oudegem in de Paro chiezaal. 20.00 u.: Voordracht «Gezond leven met kruiden», ingericht door C.M.B.V -Baasrode in zaal Ontmoeting. DINSDAG 20 MAART 14.30 u.: Kwlsnamlddag ingericht door de Federatie Vlaamse Gepensioneerden, in de Mariaknng te Dender monde. 19.00 u. Initiatie In naaien: cursus betreffende inkorten en verlengen van patroon kleine retouchen, ingericht door de Soc. Cult. Ver.v.Vlaamse Liberale Vrouwen, in café Welkom te St.-Gillis. 19.30 u.: Cursus E.H.B.O.: Filmreportage met spreker, over het thema «Wat mag en kan ik doen», ingericht door de oudervereniging in de Gemeentelijke jongensschool te Grembergen. 20.00 u Voordracht met dia's «Het Lam Gods» door H. Van de Perre ingericht door de Oudheidkundige Kring Dendermonde in samenwerking met het Davidsfonds, in het stadhuis. 20.00 u.: Voordracht en vraagstelling «Veertig jaar: gnjp je kans», door Mevr. Temmerman van Gent, inge richt door C.M.B.V.-Oudegem in het Parochiecentrum. WOENSDAG 21 MAART 13.30 u.: Huishoudelijke vorming: klaarmaken van eenvoudige feestgerechten, ingericht door K.A.V.-St.- Gillis-center in De Schuur. Ook om 19.30 u. 19.00 u.: Voordracht «De belastingcontroleur geeft ant woord» ingericht door het Economisch Hoger Onderwijs - Avondschool, in het Kon. Atheneum, Zuidlaan 3 te Den dermonde. WOENSDAG 21 MAART 20.00 u.: Fotografie: werkavond: contactafdrukken ma ken op aanvraag van Marc Van Cauwenberg, door de Fotografische Kring in de Sted Nijverheidsschool. 20.00 u. Volksdans, ingericht door K.A.V.-Schoonaarde in de Parochiale Zaal. DONDERDAG 22 MAART 20.00 u.: Aeroblc-dance en turnoefeningen, door K.A.V.- Keur in zaal 't Klokske. 300 fr. voor 5 weken. 20.00 u.: Diavoordracht over Yoegoslavië in overvloeiing met stereofonische muziek door N. Ryde uit Brugge, ingericht door V.T.B.-V.A.B.-St.-Gillis, in het oud-gemeen tehuis. Toegang: leden 50 fr.; niet-leden 75 fr. 20.00 u Voordracht, demonstratie en praktische toepas sing van bakmogelijkheden «Ik ben ook bakker», door N. De Meyer, ingericht door K.W.B.-St.-Gillis in het Paro chiehuis. VRIJDAG 23 MAART 9.00 u Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lens- sens, in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dender monde; Tot 11 u. 10.00 u.: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoor diger Norbert De Batselier, ingericht door C.S.C.-vor- mingswerk in de Bond Moyson te Dendermonde. Tot 12 u. 19.30 u.: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoor diger Fr. Verberckmoes, ingericht door het I.V.K., in het Liberaal Sociaal Centrum, Kon. Astridlaan 16 te Dender monde. 19.45 u Voordracht en debat «Sexuele opvoeding van jonge kinderen» ingericht door Jong K.A.V.-Grembergen in het Parochiaal Centrum. 20.00 u Bijwonen van de modeshow gegeven door het Huis Tricot-Nicole in Salamander te Buggenhout, door de Soc. Cult. Ver, v. Vlaamse Liberale Vrouwen. 20.00 u.: Interprovinciaal kwistornooi Dendermonde: 48 klubs treden aan in het Interprovinciaal Kwistornooi 1984, ingericht door de Vlaamse Klub In zaal Gildenhuis te St.-Gillis. Dienst Cultuur en Toerisme Van 24 maart tot 1 april 1984 neemt de propagandastand van de stedelijke dienst voor toerisme van onze stad deel aan het Vakantiesalon. De stand is opgesteld in paleis 4 nr. 4832. Bij de stedelijke dienst voor toerisme in het stadhuis zijl) een beperkt aantal verminderingskaarten ter beschikkinf Tot zolang de voorraad strekt kunnen belangstellende bedoelde kaarten komen afhalen. hal ilb Hubert Mae» W Schepen van Cultuur s'r DE STEDELIJKE ONTHAALMOEDERDIENST Een blijde gebeurtenis in het gezin: een geboorte! Na enkele weken stelt zich echter een probleem: wat mei ons kindje als wij beiden gaan werken? Ook u als alleenstaande ouder of zelfstandige vindt geen geschikte opvang voor uw kindje... De dienst opvanggezinnen beschikt over 20 onthaalmoe- ders in Groot-Dendermonde, die uw kindje van 0 tot 3 jaar™ opvangen, in de vertrouwde familiale sfeer van hun gezin. Kontaktadres: Mevr. De Mol Rita Blauwe Steenstraat 1 9330 Dendermonde Tel. 052/21.32.78 Te bereiken: elke werkdag van 8.00 u. tot 16u30. Huisbezoek na afspraak. fee, Kri STEDELIJKE MUZIEKAKADEMIE Kerkstraat 47 Dlrekteur: Marcel Defleur UITNODIGING Wij nodigen U uit tot het jaarlijks lerarenkoncert dat plaats li op maandag 19 maart te 20 u. in de Ros Beiaardzaal van Stadhuis (zijingang) te Dendermonde. Verlenen hun medewerking: Ann Kesteleyn Ann Witzorek MarkJoly Frans Doorns DirkVermeir Jacqueline Van de Vijver Bernadette Van Kemseke Philippe Duerinck Franky Van Laere Presentatie: Rita Dejonckheere Namens de ToezichtscomnA. De Directeur, De Voc:' c Marcel Defleur Schepen Hubert M >r Deze bewijzen worden afgeleverd door de politie diensten, elke werkdag van 9 tot 12 u. en van 14 ld 17u. JJ* Buiten deze genoemde uren is het onnodig z:' fle 5 nan te bieden. taal omqi Marl.

De Voorpost | 1984 | | pagina 20