C De Voorpost - 16.3.1984 - 21 y.T.B.-Diavoordracht |p vrijdag 16 maart om 20 uur in het Brouwerhuis te Wieze >ordracht door A. Menschaert onder de titel: «Zuid-Tirol, >ort voor de Dolomieten». We bezoeken verschillende kien, met hun schilderachtige dorpjes en oude steden, om te ndigen in de grandiose bergwereld van de Dolomieten. De egang bedraagt 50 fr. voor de leden en 75 fr. voor niet-leden. Volksdansen gemeentelijke jeugdraad van Lebbeke organiseert een senreeks volksdansen, die gegeven zal worden in de ge- jntelijke sportzaal te Wieze elke dinsdag van 20 tot 21.30 u. I beginnen van 20 maart af. De lessen worden gegeven door B leraars Gunther De Cock en Annemie De Ridder het inschrij- igeld bedraagt 200 fr. voor de ganse cursus van 10 lessen, ii uit Lebbeke wordt voor vervoer gezorgd, i kan inschrijven bij Patrick Aelbrecht, Hoeksken 2, Wieze, Eddy Hoofteer, Dries 24 te Denderbelle, in jeugdclub «'t reken» of op de socio-culturele dienst van het gemeentehuis hel. 052/21.35.11). flinderwelzijn ip dinsdag 20 maart van 13.30 tot 15.30 uur is er in de lokalen i de gemeentelijke jongensschool (ingang langs School- jraat) te Wieze kosteloze raadpleging voor kinderen tot 3 jaar, net gelegenheid tot inenting tegen kinderverlamming, kink- est, klem en kroep. >kkere Vis het motto «Eet meer vis» organiseert de KVLV op sdag 20 maart om 14 u. in het Gildenhuis een praktische les feestelijke visbereiding, sausen, afwerking en viswijn. jhrijven bij de bestuursleden. |Toneel e St.-Jorisgilde komt nog twee maal op de Bühne van het feildenhuis met «Greenwich» nl. op vrijdag 16 en zaterdag 17 paart elkens om 20 u. frijdag 16 maart oneelateljee jeugdhuis «Leeuwerik»: Opvoering van «Comme es chats» (20 u.) Saterdag 17 maart - Verkleed Halfvastenbal in zaal «St.-Martinus» Grote Steen- eg, Oordegem. Met «The Spirits» en «Studio Rimboe» met IJ. Jantje Wauters. Organisatie: Harmonie St.-Martinus, Oor- üljtegem (21 u.) - Jongerenwerkgroep «Oxalis» Impe: Toneelopvoering van Wat is er vanacht gebeurd?», blijspel in drie bedrijven van Leo enz (20 u.) in zaal van het klooster. -19* Zang-, dans- en muziekavond van de Koninklijke Harmo- ie Ste Cecilia, Lede. M.m;.v. de Koninklijke Harmonie Ste lecilia, Lede; Trommelkorps o.l.v. J. Lemmens; Majoretten Ra J.v. Mevr. Everaert-De Neef; Balletschool o.l.v. G. Lintz; angkoor «Amici Cantores» o.l.v. E. Bosman (19.30 u.) in zaal A>k Beveren. Vijftig jaar Christelijke Centrale voor Hout en Bouw. Vorige week al meldden Lebbeke. Petrus Van Gucht werd keizer van de vogelpikveremging «De Racevriendenwe wie met een bronzen of zilveren ereteken zou bedacht worden. Dit zijn de (vh) gelauwerden (Iv) KVLV Eksaarde Op maandag 19 maart: Halve-dag-uitstap naar Brugge. Men vertrekt om 12.30 u. KAV Spoele Richt op woensdag 21 maart een gespreksavond in met als thema «Eerste hulp bij ongevallen». Deze avond heeft plaats «ter Oude Kerke» om 19.30 u. Davidsfonds Spoele Burgemeester Jan Verroken komt spreken over «Het Proces Vindevogej» op vrijdag 23 maart, «ter Oude Kerke» om 20 uur. Sinfravrienden Lokeren Opvoering van «Het Eeuwig Leven Amen», op zaterdag en zondag 17 en 18 maart, in de Luikstraat. Zie ook afzonderlijk Sint-Gillis-Waas folkskring», Kasteeldreef; Lede. - Toneelateljee «Leeuwerik»: Opvoering van «Comme les hats» (20 u.). idag 18 maart - KVLV Impe: Algemene Vergadering in de zaal van het boster (15 u.) - Jeugdhuis «Leeuwerik»; Filmdag 15 u. De Dolle Kever; 20 Rocky 19* Zang-, dans- en muziekavond van Harmonie Ste Cecilia 19 u.) in «De Volkskring» Grof huisvuil Het grof huisvuil wordt op 30 maart opgehaald in De Klinge en in de Oude Molenstraat te Sint-Gillis, op 6 en 13 april in Sint-Gillis, op 4 mei in Meerdonk en op 11 mei in heel Sint-Pauwels. Op die data mag er géén gewoon huisvuil buitenstaan. Bloemen en planten Woensdag 21 maart om 20 u. organizeert de jong-KAV van Sint-Pauwels een bijeenkomst over «Bloemen en planten». Karnaval Zaterdag 24 maart om 10.30 u. wordt de karnavalprins van Sint- Gillis op het gemeentehuis ontvangen, zondag 25 maart om 11 u. de prins van Sint-Pauwels in die gemeente. Sint-Niklaas ;!anc CW en politiek rijdag 16 maart om 20 u. leidt Eric Straetmans in het CM-lokaal m de H. Hartparochie een bijeenkomst in over «ACW en idei *tiek"' KWB organizeert. iblleum Vakantiegenoegens Mae* 'rijdag 16 maart om 19.45 u. in zaal Het Volk, Poststraat 2, iltuur strumviering Vakantiegenoegens Lokeren. Toespraken door runo Machiels en Piet Van Couwenberghe, diavoorstelling, ■la. foto-herkenningswedstrijd, etc. [aarten 'rijdag 16 maart organizeert KWB-Sint-Jozef om 19 u. een arochiale kaarting in het Parochiehuis. )ntmoetlngsdag ACV-vrouwen lsterdag-17 maart, 14 u. in Het Volk. ontmoetingsdag voor de rouweliike leden van het ACV: koffietafel, kwis, etc. t mei lachtdropping 9eer (alerdag 17 maart, 21 u., griezelen en lachen tegelijk op de achtdropping van het ABW-jeugdatelier. Afspraak aan het 1,"ureel C0ritrum. ezin lamiddagseminarie toandag 20 maart om 13.30 u. in Het Centrum seminarie rond 'Een mens leeft niet van brood alleen». KAV-Centrum organi- aert. 'eertiendaagse van het theater vondproduktles voor jongeren en volwassenen Vrijdag 16 maart 1984: irisiskabaret meneer Van Rillaer en meneer Huyben, door 't lisiskabaret Van Rillaer. 3 uur. Stadsfeestzaal Cultureel Centrum, Kerkplein, kom: 100 fr. - Zondag 18 maart 1984 leesprogramma «Het Leven» toor Bram Vermeulen (ex-compagnon Freek De Jonghe teerlands Hoop) Ouur - Stadsfeestzaal Cultureel Centrum, Kerkplein. a|sN *om:100lr. Undernamlddagen - Zaterdag 17 maart 1984: Hoe je een droom tot werkelijkheid maakt... •oor het Lokerens kindertheater De Amateurtjes o.l.v. Geert taem. te voorstelling kadert in een interprovinciale wedstrijd voor indertoneel en is ten voordele van een projekt van Unicef, f» by te L keren: Werther Vandersarren, Eva Bal. i 4.30 u Torenzaal, Torenstraat. Iwars kom: kinderen 80 fr.. volwassenen 100 fr. - 17,. 18, 24, 25, 31 maart en 1 april 1984 saxc* Toneelgroep Sinfra-vrienden met «'t Eeuwig Leven. Amen» tol van de Paters in de Luikstraat. _or! Mckeraktle ertM tebben een waardebon van 1.000 fr. gewonnen: to. Luckx Laura, Kapellestraat 29, Lokeren. ter. Ketels Gaston, Durmelaan 22, Lokeren. Van Wambeke Peter, Sousbeekstraat 60, 9170 Waas- Kinster. ter. De Bock-Bruggeman, Daknamdorp 36, Lokeren. Baes J Leebrugstraat 53. Sinaai lij to. Van Driessche Peggy. Tulpenlaan 10, Lokeren. ATB De Natuurvrienden )p zaterdag 17 maart wordt er gefietst naar Waasmunster en wgeving. Men vertrekt om 15 uur aan het Volkshuis op de torkt. 4 ld Stedelijke Feestkommissie Op zondag 18 maart wordt er een binnenconcert gegeven door to Koninklijke Harmonie St.-Cecilia. Dit koncert heeft plaats in to Torenzaal van het Kultureel Centrum, Torenstraat te Loke- r«n, en begint om 10.30 u. Fifty-One Zaterdag 17 maart wordt op het stadhuis de serviceklub Fifty- One ontvangen n.a.v. de officiële installatie van die vereniging én van de overhandiging van een cheque aan de direktie van het jongenstehuis Sint-Carolus in Nieuwkerken. Milieuwandelingen Zondag 18 maart onderneemt de Jeugdbond voor Natuurstudie en Milieubescherming een tocht naar Bazel. Vertrek om 8.30 u. aan het bushokje op de Grote Markt. Zondag 25 maart gaat het naar Baudelo, ook vertrek om 8.30 u. En nog zondag 25 maart verleent Wielewaal-Land van Waas-Zuid de opgespoten terrei nen van Kallo en Doel, vertrek om 13.30 u. aan het stadhuis in Sint-Niklaas. Sfnaaise broedvogels Vrijdag 23 maart organizeert Leefmilieu Sinaai een voordracht en dia-avond over de Sinaaise broedvogels. Te gast is Paul Vercauteren, eminent vogelkenner en erkend ringer. Om 20 uur in de bovenzaal van het parochiehuis. Schoolbal Pulvelde-Slnaal Op zaterdag 24 maart groot schoolbal in het dorpspaleis te Sinaai (om 20 u.), ingericht door het ouderkomité van de basisschool in Puivelde. Discobar The Scotis speelt ten dans. De Kunstvrienden Harmonie De Kunstvrienden wordt zondag 18 maart ontvangen ten stadhuize omdat ze heel wat suksessen behaalden bij belangrijke muziekmanifestaties. Benefiet Saint-Nicolas Vandaag, vrijdag 16 maart, zaal Van Remoortel in Belsele, benefietavond ten voordele van Saint-Nicolas bij Luik. M.m.v. de Sint-Ceciliafanfare, toneelgroepen De Klokkenlappers en Phoenix en andere verenigingen. Om 20 u. Sint-Niklaas. Scoutsgroep VVKS-Sint-Paulus speelde een hele avond toneel. De verkenners in beeld, tijdens een presentatie van «Sportweekend» (Iv) Kindermishandeling (1) Vrijdag 16 maart, café Hemelrijk, Grote Markt, om 20 uur «Voor de glimlach van een kind». Avond rond kindermishandeling door de Socialistische vrouwen. Projektie van een knappe poppen- film van Lydia Chagoll, daarna debat m.m.v. Griet Proost (Kind én Geweld), juriste Marianne Luyckx en wellicht een vrouwen arts. Ook mensen van het Dendermondse «Team tegen kinder mishandeling» zouden aanwezig zijn. Frieda Groffy is mode rator Kindermishandeling (2) Donderdag 22 maart neemt de Federatie Vlaamse Vrouwen groepen op haar beurt het thema kindermishandeling onder de loep. Na de projektie van een videofilm is er een voordracht door Chris Proost (of Griet Proost?) en daarna debat. Om 20 uur in de bibliotheek, Heymanplein. Familienamen «De herkomst van de familienamen» is het thema van een voordracht die A. De Belie houdt in lokaal Steenstraete, Nieuwstraat 86 Sint-Niklaas, vrijdag 16 maart om 19.30 uur. Hij handelt ook over de Boudelo-opgravingen in 1983. De gebroe ders Van Raemdonckkring organizeert. Pomologen Vrijdag 16 maart om 18.30 uur in'Het Centrum, Grote Markt, jaarvergadering en studiebijeenkomst van de provinciale Porno- logische Vereniging, i.s.m. het ministerie van landbouw. G. Vanwetswinkel heeft het over de bestrijding van perebladvlo en rode spin. Jan TerlouWk Hij woont nu in Parijs, deze Nederlandse zoon van een dominee, politicus en kernfysicus. Schreef jeugdboe ken en werd voor enkele van die publikaties bekroond. Schrijft ook voor volwassenen. «Naar zeventien zetels en terug» bavat zijn politieke memoires. Vrijdagavond 16 maart om 20 uur is hij te gast in de stadsbibliotheek, Heymanplein: dr. Jan Terlouw, over hem hebben we het. Hij komt praten in de cyclus «Literaire avonden». Sportraad Ten stadhuize vergadert vrijdag 16 maart om 19.30 uur de Sint- Niklase sportraad (jaarvergadering). Arbeidsherverdeling KWB-Kristus Koning organizeert vrijdag 16 maart om 20 uur in De Kring, Heistraat, een gespreksavond over arbeidsherverde ling o.l.v. nationaal KWB-medewerker Eric Spiessens. Hoopvol perspektief KWB H. Hart organizeert in het klublokaal om 20 uur een bijeenkomst met pater Rodolf Thoelen over «Hoopvol perspek tief». Vrijdag 16 maart. Alkohol en drugs Bij KWB-Sint-Jan in de cafetaria Sint-Jansplein (Baensland) leidt Omer Reyniers om 20 uur vanavond 16 maart een gespreksavond over alkohol en drugs in. Samenaankoop Vanavond, vrijdag 16 maart, is ook de KWB-Nieuwkerken aktief. In de Katholieke Kring om 20 uur info over «Beter en goedkoper, samenaankoop». Spanje Vanavond, vrijdag 16 maart, toeristische dia-avond over «Span je, aan en achter de costa's». Om 20 uur in zaal Renova, Heymanplein. Gastspreker is de heer Meysmans uit Veume. Karnaval De Zwarte Pieten zorgen een heel weekend voor karnaval in de stadszalen. Vrijdag 16 maart eerst akademische zitting ten stadhuize. met de konsuls van Brazilië en West-Duitsland als genodigden. Vrijdagavond prinsenavond met Vader Abraham en The Sonny boys en uitreiking van de «tingeling», animator is Eddy I van Soest. Zaterdag 17 maart vanaf 14 uur kinderkarna- val met Nonkel Wally en Tante Lieve; 's avonds Duitse sfeer met Dannie Christian en het orkest Lou Roman. Zondagavond 18 maart Braziliaanse toestanden met o.m. de Dutch Rhytm Steel and Showband en het orkest van Charlie and The Musicmakers, Eddy Herman presenteert. De Boerenkapel De Kallasaien treedt elke avond op. Gehandikapten expozeren Zaterdag 17 en zondag 18 maart in het Textielhuis, Mercator- straat 87, «Kreatheek» met tentoonstelling. Hobbywerken ge maakt door de mindervaliden worden geëxpozeerd. Je kan vanaf 13 uur terecht, tot 18 uur ongeveer. De Bond Moyson organizeert. Infobeurs Zondag 18 maart van 10 tot 18 uur in het zaaltje onder de Kristus Koningkerk, Heistraat, informatiestands die je een blik gunnen in het leven van de parochie. Er is ook een diaprojektie te bekijken. Muzikaal weekend^ wordt me 't muziekweekendje wel. Het belcantogezelschap prezenteert zaterdag 17 en zondag 18 maart om 20 uur in de schouwburg beroemde werken uit opera en operette. Zondag 18 maart om 11 uur in kasteel Walburg musiceren Bernadette van kemseke en Dirk Vermeir. Zondag 18 maart om 16 uur het herdenkingskoncert mgr. Jules Van Nuffel in de kollegekerk, in een organisatie van In Dulci Jubilo. Maandag 19 maart om 20 uur in de schouwburg is het vernieuwde Kamerorkest van de Stad Sint-Niklaas te gast met werken van Mozart, Bach en Haydn. Keltisch nationalisme Zaterdag 17 maart vanaf 9.30 uur organizeren de Wase Jonge Leeuwen en het Dosfelinstituut in de stadsbibliotheek, Heyman plein, een studiedag over het keltisch nationalisme. E.h.b.o.-kursussen Voor kursussen over ongevallenhulp kan je terecht bij ATB-De Natuurvrienden (vrijdag 16 maart, 20 uur, café Europa, Grote Markt) en dinsdag 20 en donderdag 22 maart van 14 tot 16 uur in het Gildenhuis, bij 't Dopperken, een (V)KAJ-afdeling. De KWB wandelt volop Zondag 18 maart kan je op stap met de KWB. De afdeling H. Hart trekt naar de Hoge Venen, Sint-Jozef gaat om 14 uur naar Bazel en de Belseelse afdeling blaast om 13 uur de aftocht naar de abdij van Affligem. Ziekte en gezondheid Informatie bij de vleet, dezer dagen, over ziekte en gezondheid. De KAV draagt haar steentje bij: maandag 19 maart in Ons Huis Tereken, KAV-Sint-Jozef over «De gezondheid van de vrouw», om 20 uur; dinsdag in het Dobocentrum, 20 uur, KAV-Don Bosco over «Hoe dienstig zijn de gezondheidsdiensten?», en ook dinsdag om 20 uur in de zaal onder de kerk in de Heistraat «Gezonde en rechtvaardige voeding» door KAV-Kristus Ko ning». De Bond Moyson organizeert een cyclus voor kronisch zieken, en donderdag 22 maart om 19.30 uur is er een eerste bijeenkomst in het gebouw aan de Regentiestraat 57. Eurodebat Bert Croux, kristendemokratisch lijsttrekker, en Karei Van Miert lijstaanvoerder van de socialisten, voeren het woord tijdens een debat- en gespreksavond die de Europaklub Sint-Niklaas orga nizeert. Dinsdag 20 maart, 20 uur. Het centrum. Moderator is Erwin Dierickx. Geloof en engagement Geloof en maatschappij, geloof en opvoeding. Twee bijeenkom sten in dat kader. Dinsdag 20 maart, 20 uur in Het Centrum aan de Grote Markt: «Geloven: een geëngageerde levenskeuze» door André De Wolf in de cyclus «Katechese voor volwasse nen». Woensdag 21 maart om 20 uur in huize De Meerleer «Geloofsopvoeding van jonge kinderen» met de jong-KAV van de OLVrouwparochie. Een vlo in het oor Dinsdagavond 20 maart, 20 uur, toneel met de KVS in de schouwburg. «Een vlo in het oor» is een lachsukses van Georges Feydeau Leefmilieu Woensdagavond 21 maart in de zaal van de Paters te Sinaai bijeenkomst rond «Beter Leefmilieu, wegwijzer naar gezond heid». KA V-Duizend Appels organizeert. Om 19.30 uur Werk en werkloosheid Woensdagavond 21 maart om 20.30 uur in café De Graanmaat, Grote Markt, eerste kontaktvergadering van de Wase CVP- jongeren over jeugdwerkloosheid, arbeidsherverdeling, etc. Joke Van Leeuwen Woensdag 21 maart, 14.30 uur, vertelnamiddag voor de jeugd in de stadsbibliotheek, Heymanplein. Schrijfster-illustratrice Jo ke van Leeuwen inviteert jongelui van zeven tot tien. De schrijfster houdt van woordspelletjes, van verhalen die de jongelui vermogen te boeien. Koor en ballet Donderdag 22 maart in de schouwburg, 20 uur, het koor De Wase Lijsters (jeugdkoor) en gitarist Yves Storms in «Twee klank van aarde en water» van Vic Nees. De Sint-Niklase balletschool Laffont zorgt voor een sfeervol toemaatje. Dieetvoeding Donderdag 22 maart om 14 uur in Nieuwkerken, Katholieke Kring, infonamiddag over «Dieetvoeding-gezonde voeding» georganizeerd door Ziekenzorg. Omgaan met kinderen en pubers Noteer nu al dat het Terapiecentrum, Grote Markt 37 in Sint- Niklaas, een lessenreeks van tien dinsdagavonden organizeert ten behoeve van alleenstaande ouders. Van 24 april tot en met 26 juni, telkens van 19.30 uur tot 22 uur. Info: 776.47.74 Turnfeest in Sinaai Turnklub Ritmica uit Belsele organizeert zondag 25 maart een turnfeest in de sporthal van Sinaai. Vleeshouwerstraat, van 14 tot 17 uur. De vereniging telt wel vierhonderd leden. Er zijn demonstraties grond- en toestelturnen, sprongen en tumbling, jazzdans en rekreatieturnen. Bloedinzameling in Klein-Sinaai Maandag 19 maart is in Klein-Sinaai een heel speciale bloedin zameling gepland. Het ontmoetingscentrum in de Kasteelstraat is de plaats waar iedere kandidaat terecht kan tussen 18.30 en 20 uur. Ook kleine kinderen mogen meekomen, er wordt op hen gepast terwijl mama en papa bloed geven. Meerdonk (Sint-Gillis-Waasl. Zondag werd hel Salegempad ingewandeld. WV- Sint-Gillis-Waas. Een handelsbeurs werd op het getouw gezel. Zanger Wilh Sommers ondervoorzitter Bruno Machiels en schepen Karei Verhelst van Sint-Gillis waren op post kwam een kijkje nemen en de vrouwelijkefans mochten mee op de foto (Iv) in de polder (Iv) r 1

De Voorpost | 1984 | | pagina 21