kwistornooi En Opba is er ook nog VTS-Sint-Niklaas ongenaakbaar in Stekense kwis Zomerse kwis DeBeE 22 - 16.3.1984 - De Voorpost Interprovinciaal Kwistornooi Dendermonde Op de vooravond van het Dendermonds karnavalweekend was de grote zaal van het V.T.I. weer vol gelopen voor ernstiger kwiswerk. De tweede ronde van het Interprovinciaal Kwistornooi kreeg van de Vlaamse Kluborganisatoren via 'het andere spel' wel een erg ludiek tintje maar voor de 48 kwisteams bleef vooral de trieste reputatie die de tweede avond van elk tornooi ken merkt: moeilijke vragen, geknars van tanden en een volledige omkeer in de rangschikking. Het best in de karnavalsfeer kon Opba komen want de kwissers uit Opwjjk-Baardegem, voorheen trouwens al drie keer eindwinnaar van het tornooi, eindigden ver vooruit en sprongen in de rangschikking van nummer vijftien naar de leidersplaats. En daar is Opba ver Koolhaas en AS Rieme De tweede ronde van het Den- bleef met Salamanca en zijn dermonds tornooi werd hele- Rio Tornes in de run voor maal geen makkie. En toch Spanje. Het was echter voor wist Opba een monsterskore iedereen duidelijk dat er geen het op Jonogroots, de Veleta en Santafe in Spanje, en Ave rechts, met kleurenfilm East- mbn, na ook helemaal niet goed. Tenslotte haalden Jonogroots en Wodeismedoa- de met 30 punten de eerste plaats. Links ontgoochelde met 27 maar vooral de Rode Vaan, toch nog winnaar van de schiftingsronde van dit tor nooi. bleef met 12 punten erg laag. Voor hen telt nu duide lijk de wijze spreuk dat mee doen belangrijker is dan winnen. Een ploeg die nog aan de eind overwinning kan denken blijft Dendermonde. Zij waken erover dat de kwis in goede banen verloopt (vj niet beletten dat de gewezen winnaars uit de Denderge- meente Ninove de derde avondreeks naar zich toehaal den. ATB. de Natuurvrien den, hun jonge vriendjes en Amabile uit Opwijk skoorden beduidend lager. l. Na twee avonden komt dus Opba op de eerste plaats post- 2. vatten. Maar er is geen kloof 3 merkbaar en ploeg tien bie- 4 voorbeeld staat op nauwelijks 5. vijf puntjes. Alles blijft uiter- 6. aard mogelijk in het Dender- 6. monds Kwistornooi waar vrij- 8. dag 16 maart opnieuw om 20 8. uur de derde avond wordt ge- 10. streden. Nu met reeksen sa- 11. mengesteld volgens de huidige stand. Dit ondermeer om aan 12. elkaar gewaagde ploegen in dezelfde reeks te laten uitko- 13. men. Al zullen bievoorbeeld 14. ploegen uit reeks 2 (gerang- 15. schikt van 17 tot en met 32) er 16. meteen het bijltje nog niet 17. hebben bij neergelegd. De 18. plaatsen in de grote zaal van 19. het Dendermondse Vrij Tech- 20. njsch Instituut zullen ook vrij dag weer snel bezet zijn. 21. 22. Hugo Aerts 23 Honky Tonk 24, Meerhof en Schilbroek 23, Braaf en Proper 22, K.S.A. Jong Vlaanderen en Men without women 20, De Pipo's 18. De reeksuitslagen 1. Opba 36, VAL 32, Onnefret- ters 31, K.W.B. Buggenhout 30, A.S. Rieme 30, Unaniem 29, De Compagnie 27, Vol gend Jaar Beter en Mosaka en Bumalob 26, Scarabee 23, Ta- jabad en Amado 22, Hutse kluts 21, 't Hof 15, De Rare Vogels 13. II Jonogroots en Wodeismedoa- de 30, Wappers 29, Take it easy 28, Linkebeek en Links 27, Tiem 24, Sint-Eduardusgil- de 22, Pro Deo 20, Averechts en De Kaaimannen en Den hovenier 18, Femina 17, Het- tefretters 16, Jeugd zonder dak 15, De Rode Vaan 12. III Kwismasters 31, A.T.B. de Natuurvrienden en De jonge Natuurvrienden en Ambabile 27, Fiasco 26, Kokteel en Cer- tabo 25, Mikeno en Viseo en 25. rangschikking Opba Opwijk/Baarde- gem 64 Unaniem 63 Links 62 Wodeismedoade 62 A.S. Rieme Evergem 61 Onnefretters Boom 60 Kwismasters Ninove 60 VAL Buggenhout 59 Linkebeek 59 Take it easy Berchem 59 A.T.B. «De natuurvrien den» 57 De Jonge natuurvrien den 57 Jonogroots 56 Certabo Mechelen 55 De Compagnie Berlare 55 De Wappers Antwerpen 54 Tiem 53 Volgend Jaar Beter 53 Mosaka Merchtem 52 Sint Eduardusgilde Merksem 51 Viseo Mechelen 51 Kokteel lebbeke 51 Bumalob 50 K.W.B. Buggenhout 50 Amabile Opwijk 50 Fiasco Aalst 49 Honky Tonk 48 Meerhof Willebroek 45 Schilbroek Schilde 45 Amado 45 Men without women Bug genhout 44 Scarabee Sint-Niklaas 44 Pro Deo Brugge 43 Femina Tielen 42 K.S.A. Jong Vlaande ren 42 Tajabad Berchem 42 Kaaimannen Temse 40 Hettefretters 40 Den Hovenier Antwer pen 39 Averechts 38 Braaf en Proper 38 De Rode Vaan Brussel 37 Hutsekluts Lebbeke 37 Mikeno Wichelen 36 't Hof Asse 35 Jeugd zonder dak 34 De .Pipo's Wetteren 34 De Rare Vogels Deurne 31 Kwissen in Stekene. De winnaars ontvingen van Claude Durnes een weekendtrip ntu onk, Parijs. Op de foto ook een deel van jury en organizatoren (dbr) Vorige vrijdag had de eerste «grote algemene kwis» in Ste kene plaats, georganiseerd door het Stekens Hoogstuden- tenverbond en v.z.w. De Gramme. In zaal Het Gildenhuis hadden zich niet minder dan 44 ploe gen van 3 denkers gemeld. De ze vraag-avond was ingedeeld in 10 reeksen van 10 vragen met héél diverse onderwerpen. Er was een overvloed aan prij zen en de winnaars ontvingen een weekend Parijs voor de ploeg. Met 44 maal 3 kwissers, een neutrale jury, de kwismas- ter, de werkers, opdiensters enz. reeds een volle zaal van het Gtldenhuis. Veel toeschou wers konden er dus niet meer binnen. Rond 20 u. gestart duurde dit «vragenspel» tot ruim 23 u., want alle vragen dienden schriftelijk beantwoord te wor den, de papiertjes moesten worden afgegeven na elke reeks. Gelukkig waren de be slissingen van de jury onher roepelijk. We konstateren dat er ook voor het kwissen reeds een soort «circuit» bestaat: ploe gen die alle kwissen afschui men en de plaatselijke, toeval lige ploegen ver achter zich laten. Een soort van winstge vende hobby dus. Een van die niet-toevallige ploegen won dan ook met kop en schouders deze Ste kense kwis, namelijk VTS uit Sint-Niklaas. De tweede en derde plaatsen werden ingeno men door lokale ploegen: Soe- teman en Reynaert (oorspron kelijk De Vos De uitslag 1. VTS Sint-Niklaas met Etien- ne De Meulenaer, Jan Verbe- ke en Hubert Weyn (94 p.); 2. Soeteman met P. en J. Soete- mans, en D. De Prijcker (81); 3. Reynaert met Raf De Vos. Marita De Vos en F. Stuer (79); 4. Simple Minds met F. Beekers. G. Van Haute en E Bielen (79); 5. Basis met G. Dhollander, J. Blanckaert en E. De Witte (78); 6. Bieze benam (75); 9. Stiliekens (74 10. 120 (73); 11. Oost en We (73); 12 The Entity (70). 1 end, Kannernie Opkomme (69); 1 v Icognito (69); 15. Eureka (68 16. Sas (65); 17. Koslowsl (64), 18. Jan Van Steene (64 19. Trio Dhollander (64). 3 s. De 3 baarden (63); 21 D „j. Dertigers (61); 22. Twaalf K L.1, meren 49 (58); 23. Sito Presto jens (58); 24. Kwis-ten-biebel (57 25. Davidsfonds (55); 26. Vo leybal Stekene (54); 27. Pin lfrd pernel (54); 28. Les Pansiei iorr (51); 29. Het Park (51): 3( w| Weir Doa (49); 31. The A- ^ht Team (49); 32. Dwmni to tri (48); 33. Wij weten alles (47 der 34. Sito Presto II (46): 35. D koe Grote Verzoeking (44); 3( Knits (43); 37. Gogo Teai el e (42); 38. Ekwiskopaat (42); 39 Eendracht (41); 40. Kwisph d tisch Verbond (41); 41. Ands Onderwerp (39); 42. Va |ort Boxelaer (41); 43. 'Van di jg Gucht (32); 44. Knats (29). Dendermonde. Unaniem steeds eensgezind (v) Pendelen Vrijdag 16 maart, zaal VTI in de Akkerstraat 54, diavoordracht over «Aardstraten, pendelen, wichelen. georganiseerd door de oudleerlingenbond van die school. Om 19 u. Dendermonde. De Kaaimannen hebben nog de glimlach (v) van 36 punten bijeen te halen, alleen de fuut hield de kwissers uit Opwijk-Baardegem van een feilloos kwisavondje. Na een gemakkelijke spelletjes- vraag en Avantie la Vie met Zegers in het Eurovisiefestival was er een eerste opdoffer in beeldende kunst Niemand, ook Opba niet, of Scarabee dat er zijn Ros op speelde, plaatste Nithardt of Neithardt. De nieuwe reglementering en het herstellen van een vraag hielp aardig met Titiaan. Beyne bleek een gekende handbal- ploeg en de sportrossen van Onnefretters en Bumalob skoorden dubbel. Regisseur Capra leek ook makkelijk meegenomen en de ploegen uit reeks 1 mochten bij de eerste tussenstand niet klagen. Opba met veertien punten voor AS Rieme en de Onnefretters met twaalf. Geschiedenis met ge neraal Boulanger ging nog net voor AS Rieme, toch weer sterk, en het Ros van Opba. Aan de hegemonie van Opba kon trouwens niemand tornen, ook Val-Buggenhout niet dat nochtans aardig bleef aan klampen maar met de ver- keersvraag en de fuut onderuit schoof Unaniem en Val haal den dubbele reispunten met Giralda en Italica maar in klas sieke muziek liet Allegri ook iedereen in de steek. Invaller komponist Roussel haalde trouwens ook niet de helft van de puntjes. In de laatste zes vragen kwamen nog zes Ros sen op de kwistafels. Amado herkende Paul Van Vliet, de Compagnie skoorde dubbel met skiërs Killy en Sailer, hier verloor KWB Buggenhout on voorstelbaar de helft, Mesaka en Hutsekluts haalden schrij- maat stond op Opba dat met 36 punten erg hoog skoorde, nog wel enkele uren moest wachten om te weten waar dat hen zou brengen maar zeker toch rivalen als VAL met 32, AS Rieme met 30, Unaniem met 29 en bievoorbeeld Vol gend Jaar Beter met 26 ver achter zich liet. Wodeismedoade opnieuw hoog Juryvoorzitter De Ridder had met tennissterren Higueras. Lcndl, Borg, Wilander en Mc Enróe de juiste oplossing voor de zaalkwis van vorige week maar onschuldige kinderhan den haalden uit de twaalf juiste reservelottowinnaars Eddy De Kesel (casetterecorder), Pieter Aline (Home-tapijt) en Roger Van Acoleyen (bedsprei) als gelukkigen. Ook gelukkig werden jonog roots en Wodeismedoade in de tweede reeks terwijl de Brus selse Rode Vaan zwaar ont goochelde met de laatste plaats. Het leek nochtans mak kelijker. De buizerd en de mooie Raffaela Cara scoorden heerlijk maar kaatsploeg We- lar maakte sportrossen erg on gelukkig. Voor de filmfanaten van de Antwerpse Wappers, van Links en van Sint-Eduar- dus was Patrick Le Bon geen probleem en de Ier De Valera was alleen voor De Rode Vaan te veel. Maar dan begon ook hier het geknars... Slechts 50% voor Bilbao en de Nervion, voor Malmedy. voor sasafras, voor Couperin. voor Protin en Van Lancker. Geef maar zelf toe, geen alledaagse kost. En de Rossen die na de tweede tussenstand met Wodeisme doade alleen aan de leiding, nog werden gespeeld deden ondertussen Kwismasters Ni nove. Twee jaar terug nog win naar van het tornooi en nu met een zege in de derde reeks opnieuw in de run voor de zege. Het startte nochtans niet goed in deze reeks. Het Wase plaatsje Ocquier bleef onbe kend gebied maar de reserve kaaiman deed het dan weer opperbest. Het Schilbroekros sneuvelde voor de helft op de aktualiteitsvraag over de linkse Ben en zijn kiesdistrikt Bristol en dat bracht meteen vreugde in de harten van de nog aanwe zige Volgend jaar Beter-leden die zichzelf meteen aan de lei ding in de rubriek aktualiteit wisten. En dan de eerste solo van dit zeventiende Dender monds tornooi. Het Lebbeck- se Kokteel met de Franse schil der Gerard. Het bijkomend Ros werd aardig gebruikt met de rugbylanden Frankrijk en Ierland waarmee ook Meerhof Willebroek dubbel skoorde. Regisseur Claude Autant - La- ra nu klinkt dat toch wat ver trouwder in de oren, verloste de Ninoofse Kwismasters van lastige filmrivalen als de Pipo's en Honky Tonk De aanklam pende reiskandidaten Amabile raakten eerst voorbij pantser- veteraan Guderian en dan in Spanje ook nog voorbij het Alcazaba in Mallaga en het merkwaardige stadje Ronda. Het verkeersreglement moet vrijdagavond rond het V.T.I. serieus geweld zijn aangedaan want de minimumafstand tus sen twee geparkeerde wagens moet een meter zijn. De pret tig in het oor liggende Connie Vandenbos werd verwonder lijk alleen door Kwismasters Ninove niet juist geplaatst maar de Nederlandse kon ook Sint-Jozefsfeest Zaterdag 17 maart Sint-Jozefsfeest bij de hout- en bouwcentra- Ie van het ACV. Om 19 u. mis in de OLVrouwkerk, daarna feest in Het Volk, Oeverstraat. Pijpen tentoon In het Gemeentemuseum van 24 maart tot 1 april pijpententoon- stelling door kuituurkring Komkommer Herdenking gebroeders Van Raemdonck Zaterdag 24 maart organizeert de Gebroeders Van Raem- donckkring een herdenking ter ere van de twee gesneuvelde broers. Eucharistieviering om 18 u. in de dekenale kerk aan de markt, daarna wordt aan het gedenkteken nabij het gemeen tehuis een krans neergelegd. Geneesmiddelen Maandag 26 maart, 15 u.. in het parochiecentrum, Gast huisstraat 72, infonamiddag over «Geneesmiddelen: gebruik en misbruik». CM-Ziekenzorg organizeert. Scheepswerf ter diskussie Tijdens het weekend van 30 en 31 maart organizeert de Culturele Centrale van het ABW in de gemeenteschool aan de Gelaagstraat in Steendorp een «syndikaal kafee». Karei Heir- baut prezenteert zijn nieuw boek «Onkruid op een scheeps werf». Er is een nieuw fotoboek te verkrijgen, je kan ook een fototentoonstelling over de Boelwerf bekijken. Op 30 maart o.m. optreden van Vuile Mong en zijn Vieze Gasten, op 31 maart praten over tewerkstelling en werkloosheid (telkens 's avonds). Gitariste Carmen Casey Zaterdag 31 maart om 20 u. in de feestzaal van het gemeen tehuis van Temse koncert met de vermaarde gitariste Carmen Casey. Toegang gratis! Pendelen Vrijdag 16 maart, zaal VTI in de Akkerstraat 54, diavoordracht over «Aardstralen, pendelen, wichelen...», georganiseerd door de oudleerlingenbond van die school. Om 19 u. De Alpen Maandag 19 maart in de feestzaal Hinderdael, Eeckhoutdries- straat, om 19.45 u. toeristische diavoordracht over de Otztaler Alpen. ATB-De Natuurvrienden organiseren. Zon en maan Donderdag 22 maart om 19.30 u. in de VTI-zaal in de Akkerstraat filmvoorstelling «Broeder Zon en Zuster Maan». Het Davidsfonds organiseert. Hamme. De kwisploeg TC Galenus won de eerste ronde (vh) Zele KINDERKARNAVALBAL In de Rijksbasisschool Tuinwijk te Zele heeft op vrijdag 16 maart van 14 tot 18 uur een kinderkarnavalfeest plaats, waar het prinsje en prinsesje worden verkozen. De Zeelse prins karnaval, Jozef I, zal de verkiezing leiden BOUWERSKLUB Op vrijdag 16 maart, om 19.30 u., heeft in het Gildenhuis een tweede informatieplaats voor jonge bouwers plaats. Er zal hoofdzakelijk gehandeld worden over bouwpremies en belas tingen. INDISCHE DANS Het Ouderkomitee van de Gemeentelijke Scholen organiseert op vrijdag 23 maart te 20 u. in de raadszaal van het gemeen tehuis een Indische dansavond. Die wordt gebracht door Indische studenten in autentieke klederdracht. KINDERKARNAVALBAL In de Rijksbasisschool Tuinwijk te Zele heeft op vrijdag 16 maart van 14 tot 18 uur een kinderkarnavalfeest plaats, waar het prinsje en prinsesje worden verkozen De Zeelse prins karnaval, Jozef I, zal de verkiezing leiden BOUWERSKLUB Op vrijdag 16 maart, om 19.30 u., heeft in het Gildenhuis een tweede informatieplaats voor jonge bouwers plaats. Er zal hoofdzakelijk gehandeld worden over bouwpremies en belas tingen. INDISCHE DANS Het Ouderkomitee van de Gemeentelijke Scholen organiseert op vrijdag 23 maart te 20 u. in de raadszaal van het gemeen tehuis een Indische dansavond. Die wordt gebracht door Indische studenten in autentieke klederdracht. (beno) Terwijl in Dendermonde hfl iche jaarlijkse InterprovinciMl y) Kwistornooi hoge ogen blijft gooien, wordt door Netwerk' Aalst momenteel hard gewerfc aan de derde editie van tó j*p Aalsters kwisgebeuren. V Wie ni> aan de zomerse Net werk-maanden denkt we<: fg meteen dan ook dat het wed kwistijd is. Het derde kwistor s p nooi zal lopen van mei td n oktober met een onderbrek«| g j gedurende de vakantiema» den. Er wordt nog uiigckeko lp naar kwisploegen van ieder vi leden, die het in tien kwisavor den tegen elkaar moeten opn^ Lv. men Inderdaad, er kunnfl dus slechts tien teams aan Ik 1 e Netwerk-tornooi deelnemts »r Wie interesse heeft en I* net kwisbloed niet in de bant' ersl. weet te houden, kan melt'Bnn naam van de ploeg en Ik onir adres van de ploegverantwoof lag delijke naar het NetwerksckB !ge; tariaat. De Ridderstraat 28^ ene! Aalst. Er werd door vcrai* lerl woordelijke Johan Velgh elza trouwens nog eens gesteld d-' )e v> de eerste tien ingeschrevci en ploegen effektief zullen dce' lijn nemen. Wie eerst oogst, eer tiet maalt. H A nete Zon en maan Donderdag 22 maart om 19.30 u. in de VTI-zaal in de Akkerstraat filmvoorstelling «Broeder Zon en Zuster Maan». Het Davidsfonds organiseert. Wachtdienst dokters Op 17 en 18 maart kan je voor dringende medische hulp terecht bij dr, Weymans, Veile 92 in Temse, tel. 771.27.25. Wie in Elversele woont wendt zich tot dr. Terry, Oude Straat 6, tel. 052/ 47.20.68. LBC-ledenvergadering Vrijdag 16 maart, 19.30 u. in Het Volk. Oeverstraat 9, ledenver gadering (voor Temse en Kruibeke) van de Landelijke Bedien dencentrale, met Lucien Stragier, algemeen LBC-sekretaris, als gastspreker. Geloven In de toekomst Vrijdag 16 maart om 19.30 u. organizeert de KWB in het Rozenhof een avond rond «Geloven in de toekomst» m.m.v. e.h. Willy Vernimmen. De Alpen Maandag 19 maart in de feestzaal Hinderdael, Eeckhoutdries- straat, om 19 45 u. toeristische diavoordracht over de Otztaler Alpen. ATB-De Natuurvrienden organiseren. Hamme. Het Heilig Hartinstituut staat ook vooraan (vh)

De Voorpost | 1984 | | pagina 22