Meldert, ideale wandelgelegenheden Bowlen bij Zilverspar Nieuws uit Aalsterse gemeenteraad Aalsterse senioren zingen, dansen, lezen, spelen toneel en willen naar Wachtebeke KWB-Erembodegem bezorgd om verkeer Affiigemse abdijkaas is er weer! <Zou»-tjes... Voor degelijke fietspaden wordt gezorgd Geluidshinder in Friac-gebouwen Aalst stad krijgt V.V.V. 2 - 16.3.1984 - De Voorpost Ariel Van den Bossche stippelde voor VTB-VAB te Meldert een voetwandeling uit te Meldert. Wandeling die volgens VTB-vertegenwoordiger Herman Talloen de mooiste is van de hele streek. Vertrokken wordt te Meldert sen Aalst en Brussel. Binnen aan de kerk waar parkeergele- in de kerk fraai rococo-meubi- genheid op het Dorpsplein ge- lair en een schilderij van Gas- boden wordt. Meldert, aan de par de Craeyer. rand van Pajottenland en We volgen nu de Putstraat Zandleem-Vlaanderen, meest waar zich trouwens een toeris- typische gemeente van de Fa- tische wegwijzer bevindt en luintjes, biedt heel wat moge- nemen de tweede veldweg lijkheden aan de wandelaar. links, de Zwaneveldweg die Het dorpsplein zelf is een ou- ons naar de vroegere steen de, driehoekige Frankische groeve aan de rand van het Dries. Dries zoals er nog te Kravaalbos leidt, vinden zijn op de wijk Doment We wandelen verder door de met «de Grote» en de «Klein»- Huizekensstraat en nemen dan dries. Wat dan weer wijst op de meest linkse aardeweg zodat de vroegere Frankische aanwe- we na zowat 300 m langs de gemse archieven. Om de land bouwgrond uit te breiden en te verbeteren werden hier water- beheersingswerken uitgevoerd door de Benediktijnen door het aanleggen van spaarvij- vers. Deze vijver dient voor viskweek en is fel in trek bij hengelaars. Tot en onder de tweede wereldoorlog vormde de vijver met de eraan palende oude afspanning «Mooie Mo len», oud Molenhuis waar van het molenrad de tand des tijds niet heeft kunnen weer staan een rekreatiegelegen- heid op niveau. Van hier trekken we terilg naar de parkeerplaats door even nog de Hoogstraat te vol gen en rechtsaf te slaan aan de Molenweg en verder rechts weer naar de kerk toe. Het vroegere Meiderts ge meentebestuur stippelde liefst zes wandelroutes uit die be- wegwijzerd werden en voor zien van rustbanken en vuilnis bakken met aan de start tel kens in groot formaat een lig gingsplan met uitgestippelde wandelweg. Twee zaken wel spijtig: sommige grote kaarten achter glas zijn beschadigd en blijven dit blijkbaar en ander zijds zijn de kaarten uitgeput. Fotokopij ervan kan u wel be komen in het Aalsters gebieds- huisje (belfort) of op het se- kretariaat van de V.V.V.. de Faluintjesstreek, Dorp 63 te Meldert (052/33.65.16). Een beschrijving van het VTB- Wandelpad zoals hierboven kan u in het gebiedshuisje bekomen. LH zigheid ter plekke. Meysberg komen en dan de Tijdens het Jaar van het Dorp asfaltweg volgen tussen eiken werd hier een monumentale zandsteen geplaatst ter herin de Kapellenberg. We laten het kapelletje rechts liggen en nering aan de zandsteengroe- dwarsen de Hoogstraat, ven die er destijds door de 40 m slaan we rechtsaf voorbij monniken der abdij Affligem het voetbalveld van Eendracht werden geëxploiteerd. Andere Meldert en gaan naar het benamingen als Putstraat (de Lochteveld. Tussen twee bui straat naar de putten, naar de tenverblijven door en na steengroeven), Travailleveld 200 m rechtsaf zodat we de (veld waar aan de steen ge- Achterstraat bereiken, straat werkt werd), Huizekensstraat die deel uitmaakt van de wijk (waar in kleinere woningen Klaarbaag die behoort tot de steenkappers verbleven). Do- parochie Moorsel doch tot de ment (van Thiqoumont, dorp (vroegere) gemeente Meldert. in de Ardennen vanwaar hier Vandaar het gezegde «Levend veel steenkappers verbleven) Meldert, dood Moorsel». en Parijs (straat langswaar de De Klaarhaagstraat dwarsend rijkdom van de streek, de wordt verder gewandeld tot zandsteen, naar de Dender aan de Molenbeek. Over de werd gebracht via o.m. de beek links en dan de eerste Met zijn 4de Ereprijs Marc Van Houdt, Nationaal Tornooi voor Trio's, wordt Bowlingklub «Zilverspar» Erondegem onder voorzitterschap van stadsgenoot Luc De Cooman andermaal number one op nationaal niveau. BC Zilverspar heeft heel wat troeven om andermaal hoge ogen te gooien: de ideale kombinatie van scratch en handicaptornooi, verzekerde deelname van topspelers en kampioenen als Roger Pieters, Chris Van Damme, Emiel Briffoz, Nora Haveneers en Gerry Verbruggen, verzekerde unieke deelname van een uitzonderlijk trio bestaande uit voorzitter Hugo Lefever en vice-voorzitters BBSF Frans Robijns en Dominique Defawe en tevens van junioresploe- gen meisjes en jongens als test voor de Europese kampioenschappen in Zweden. Herdersemse Pontweg. De St.-Walburgakerk werd t« veldbaan rechtsaf en dadelijk na de rij populieren linksaf. andere opgetrokken uit Mei- Dan terug naar links en 25 m dertse zandsteen zoals trou- verder rechtsaf om de Molen- wens heel wat kerken uit de straat te bereiken die we dan regio en zelfs gedeeltelijk de links nemen op onze rechter- Finisterrae-kerk te Brussel, de zijde zien we dan de Molenvij- St.-Romboutskerk te Meche ver gevoed door meerdere len en de O.L.V.-Katedraal te sierlijke waterloopjes uit het Antwerpen. Meldert was trou- bronnengebied van het Kra- wens tijdens de Middeleeuwen vaalbos. Vijver reeds midden het belangrijkste centrum tus- 12de eeuw vermeld in de Affli- Ook organisatorisch is men bij Zilverspar volledig up to date met inzetten van compu ter en tekstbewerker en opna me op videotape. Qua prijzen gaat men verder in stijgende lijn dank zij de eigen inspan ningen en niet in het minst door ernstige medewerking en sponsoring van bedrijven die sport-minnend zijn. Liefst 165.000 fr. als inzet waarbij dan nog heel wat prijzen in natura kunnen worden geoogst. Praktisch niemand moet dus met lege handen huiswaarts. Daarenboven krijgt de winnende ploeg in elke shift een shiftprijs van 5.000 frank en is er de speciale shiftprijs van 1.000 fr. voor De KWB-Erembodegem stuurde onlangs een schrijven naar het stadsbestuur van Aalst met een aantal vragen. We overlopen ze hierbij en vermelden eventueel het eraan gegeven gevolg. - Plaatsen van een vluchtheu vel verkeersgeleider, op de hoek Leuvestraat-Hogeweg. Voorstel goedgekeurd in de verkeerskommissie op 29 fe bruari jl. - Verbod van parkeren in de Leuvestraat van aan de Hoge- weg tot aan de Rijksschool en hogerop parkeren met schijf werd niet door de verkeers kommissie weerhouden. Eens voorbij de bochten onderaan zijn de verkeersmoeilijkheden er immers niet zo denderend en langs één kant parkeren zou een uitnodiging betekenen tot hogere snelheid. In de Avon- denbaan zouden de boordste- nen die gelijk liggen met de rijbaan wel worden opge trokken. - Gevraagd wordt de Ronse- vaalstraat te laten dienen als «speelstraat» en voor te be houden voor plaatselijk ver keer. Ook het Buurtkomité drukte deze wens uit. Er wer den trouwens reeds door de bewoners niet-reglementaire borden «spelende kinderen» geplaatst. In het verkeersreglement zou het begrip «speelplaats» niet zijn opgenomen zodat aan de ze wens niet kan worden vol daan. Wel zouden fysisch rem mende elementen kunnen wor den ingevoerd als verkeers drempels (duur!), bloembak ken of vernauwingen. Alles zins werden de niet-reglemen taire borden niet weggeno men. Zoals voor het kaatsen blijft het spelen in een straat steeds ondergeschikt aan de verkeersfunktie ervan. - Er werd ook meer kontrole en repressief optreden qua snelheidsovertreding op de Brusselbaan gevraagd. Zulks bracht het aantal PV's met de eraan verbonden gevolgen op de Brusselbaan op liefst 2.000 in 2 dagen. - Wat betreft het plaatsen van fietsrekken aan het station te Erembodegem op het Kamiel Walgraefplein zijn er onder handelingen aan gang met de NMBS. De stad wacht mo menteel op antwoord. Aange drongen zal worden dat de NMBS voor haar klanten de fietsenstalling zal inrichten zoals trouwens gebeurt met een pendelparking voor auto's. Ook fietsers hebben recht op degelijke stalling. - Op de vraag tot degelijk on derhoud van groen en wegber men wil de dienst leefmilieu positief inspelen. Geen enkele vraag wordt trouwens «verti kaal geklasseerd» maar krijgt ten gepasten tijde de mogelij ke oplossing. (L.H.) spelers met een lager gemid delde dan 160 zodat ook de normaliter gezien minder kanshebbende aan de bak komt. En uiteindelijk zijn er dan de exclusieve, voor deze wedstrijd speciaal ontworpen trofeeën die zullen worden uit gereikt op zondag 1 april, nee, geen aprilvis, door gemeen schapsminister Mare Galle, vi- ce-voorzitter B.O.I.C. Jacques Rogge, voorzitter BB.SF Hugo Lefever en schepen Jeff Van den Steen. Bowlen Een op bowling gelijkend spel zou reeds gekend zijn ge weest door de Egyptenaren 5200 jaar voor onze tijdreke ning. Sindsdien ontwikkelde zich deze sportdiscipline die konditie, koncentratie en tech niek impliceert, tot «bocce» in Italië, «road bowling» op ijs in Eire en «kegelen» in Duits land. Aanvankelijk zou kege len ofwel deel hebben uitge maakt van een religieuze cere monie ofwel gediend hebben als training bij het oorlog voeren. Omdat er ook al eens gegokt wordt op het «nine pins»-spel werd het verboden doch een pientere knaap stelde er ge woon een kegel bij en het werd een «ten pins»-spel. In de huidige vorm kwam het spel echter slechts na het oprichten van het American Bowling Congress in 1895. In België kwamen bowlings op het einde van W.O. II doch in Zweden reeds in 1909. Groot ste bowlingcentrum ter wereld is Tokio met 504 banen ver deeld over 4 verdiepingen. Bowlen in ons land Momenteel beleeft men een sterke aangroei van het aantal spelers in ons land dat reeds de 4.000 overtreft. Spelers met een licentie dan. Er zijn 49 bowlingcentra waarvan het merendeel in Vlaanderen en in het Brusselse. Er zijn 105 ak- tieve bowlingklubs en liefst 274 ploegen in de nationale kom petitie. B(^ Zilverspar Deze klub totaliseert 3 spe lers en werd gesticht in februa ri 1973, organiseert nu voor de vierde maal een nationaal tor nooi waarbij ze de naam van haar voorzitter tot 1980 Mare Van Houdt, schielijk overle den te Eke op een mini-voet balmatch in 1980, in ere wil houden. Vanaf september tot mei is er elke dinsdagavond in het Bowlingcentrum aan de Eron- degemse Bloemenstraat kluba- vond en gemengde kompetitie voor klubleden. Ook in de nationale kompe titie is Zilverspar aktief. Met Zilverspar 1 worstelt men mo menteel tegen degradatie doch met Zilverspar 4 strijdt men voor het behalen van de opper- gaai. De schiftingen voor de 4de Ereprijs Marc Van Houdt gaan door op 26, 27, 28 en 29 maart vanaf 20u30, op 31 maart te 10, te 13u30 te 17 en te 20u30 en op zondag 1 april te 10 en te 13u30. Halve finales te 17u30 en finales knock-down te 19 u. Prijsuitreiking op zondag 1 april te 21 uur. 300? Momenteel zijn er zowat 200 spelers reeds ingeschreven doch er resten nog enkele we ken. Streefcijfer van dit tor nooi is 300. Een voor bowlers magisch getal. Driehonderd is immers ook het maximum aan tal punten dat men in 12 beur ten kan scoren. Uiteraard een niet alledaagse gebeurtenis. Krijgt Zilverspar 300 deel nemers en lukt iemand 300 punten? Rendez-vous op 1 april bij «Zilverspar». (L.H.) In zijn vergadering van 8 maart opteerde de adviesraad van de senioren voor de orga nisatie van een kulturele dag voor de senioren op woensdag 6 juni. Koren van senioren uit Aalst zouden er zich kunnen meten met dergelijke zangko ren uit andere gemeenten. Zangstonde die dan in uitge steld relais op de BRT zou worden uitgezonden. Ook een toneelopvoering door senioren is gepland even als een dansuitvoering en ont spanningsavond. Via een enquête zullen de woon- en levensvoorwaarden van de senioren doorgelicht worden waarop dan zal wor den ingespeeld met een valabel aktieplan. Gehoopt wordt dit opzet te kunnen realiseren via een BTK-projekt dat nog voor de vakantie zou moeten kun nen van start gaan. Een voor stel tot lektuurbevordering bij de senioren werd voor nadere oppuntstelling naar het dage lijkse bestuur van de advies raad verwezen. Voor de derde opeenvolgen de keer werden verkeerspro blemen voor langzaambewe- genden, voetgangers en fiet sers besproken en een akkoord over de formulering van de wensen kwam uit de bus. Een afvaardiging van de adviesraad zal deze voorstellen nu toelich ten op de Verkeerskommissie. Voor welkome informatie en dokumentatie zorgde OCMW- raadslid Mw. Blockaert-Bour- geois die de zorgen die het OCMW aan de senioren be steedt nauwkeurig uit de doe ken deed. Voorzitter Remi Van Vae- renbergh stelde tenslotte een grote ontmoetingsdag voor voor Aalsterse senioren in het provinciaal domein Puyen- broeck te Wachtebeke. Voor stel dat entoesiast aanvaard werd. Of wat dacht U? (L.H.) Sinds het herstel van de abdij van Affligem heeft deze steeds gezocht naar middelen van bestaan die streekge bonden zijn en dan ook de welvaart van de regio helpen verbeteren. Gezien Affligem en Hekelgem in de voorbije eeuw alleszins landbouwgerichte entiteiten waren werd geop teerd voor een melkerijbedrijf waar boeren van de ganse streek hun melk konden afleveren waarvan de afgewerkte produkten dan werden doorgestuurd naar verdelers in de grootstad. Op oudere prentkaarten van de abdij kan men trouwens deze melkerijgebouwen nog zien. Ze stonden wel hinderlijk dicht bij de monastieke verblijfplaatsen en bezorgden hen dan ook een minder fraai uitzicht. Voorna melijk dan wegens de gigantische schouw. Tijdens de eerste wereldoorlog ontstonden er echter moeilijkheden wat betreft het transport van de melk en werd dan ook geopteerd voor fabrikatie van kaas in diverse soorten. Ook aan de produktie van typische cider en aan de verspreiding van het Volksmissaal werd gedacht wat steeds enige middelen voor het voortbestaan en onder houd van de kommunauteit bezorgde. Sinds 1982 werd de traditie van de kaas te Affligem terug opgenomen zij het dan ook dat de kaas niet ter plekke wordt gefabriceerd. De kaas is er in elk geval terug en is tijdens weekends in het Kultureel Centrum verkrijgbaar. Samen met het Affligems bier volgens de «formule antiqua renovata» is hij immers een delikatesse. LH Te Aalst werden op 29 februari, schrikkeldag, drie meisjes in «het hospitaal- geboren: Wendy Redant, Erpe-Mere, Stefanie De Valck, Moorsel en Bianca Van Klaveren, Erpe-Mere De aan invalshoeken geplaatste borden waarop regelmatig publiciteit voor interessante manifestaties te Aalst kunnen gemaakt worden voldoen niet aan de gestelde normen. Ze zouden inderdaad aan ver vanging toe zijn. De met betonstenen af gebakende strook op de Albrechtlaan ter hoogte van de weg naar het nieuw zwembad zou door het Be stuur van Bruggen en We gen bestendigd worden. Van een middenberm op de hele lengte van deze laan zou echter geen spra ke zijn. Van aan de lichten Boudewijnlaan - Siese- gemlaan tot aan de Vijfhui zen zou in beide richtingen slechts één rijstrook zijn terwijl de middenberm zou gebruikt worden als uitwijk- strook. De organisatie die ij verde voor het aanbrengen van blokken in de voetgan gerstunnel te Erembode gem om fietsers en brom fietsers het rijden er te be letten achteraf ijverde om dezelfde kunstmatige hin derpalen weg te nemen, wat dan ook reeds gebeur de, vinden we, om het in kamavaltermen te zeggen, toch noig Dagelijks wordt vast gesteld dat nogal wat fiet sers de Molenstraat en de Nieuwstraat berijden in de verboden richting. De vraag werd dan ook ge steld of, zoals in enkele andere steden reeds ge beurt, aan fietsers geen toelating kan worden ver strekt in de voor wagens verboden richting toch te rijden. Zulks zou dan wel naast mogelijke verwarring het aanbrengen van een fiets pad meebrengen wat dan parkeren langs één zijde zou impliceren. In verband met de nieuwe, in juni in voege tredende Intercity (IC) - en Interregio (IR) - treinen werd aangedrongen op het plaatsen van borden IC en IR naar de stations wat dan zou resulteren in het ook belanden van wagens vlak voor de ingang van het station. Om zulks te voorkomen wordt gesug gereerd om de wagens op de pendelparking te krijgen op een elegante manier dat borden met IC P of IR P (P dan staande voor Par king, zouden worden an- gebracht die eventueel langs een alternatieve weg zouden leiden. Zonder dat het stads bestuur er enige weet van had zou het ministene van Landbouw aan de Lede- baan begonnen zijn aan een kleine herkalibrering en het aanleggen van een nieuw bruggetje Bedoe ling zou zijn iets te doen aan de wateroverlast ter plekke. Kinderen konden niet meer naar school na het verwijderen van het bruggetje waarbij het stadsbestuur dadelijk heeft aangedrongen tot het ma ken van een valabele over gang, leuningen inbegre pen, wat dan ondertussen reeds gebeurde. Madame Anita zou «in haar glazen bol» heel wat bla-bla zien in «de praat barak» die tot niets dient tenzij dan om zeem te strij ken aan de baard van kie zers. Ook Aalstenaren zouden zich daaraan niet ongelegen laten. Anderen zouden het ernstiger opnemen met zinvol kontrolewerk. In plaats van met wat bijeen- gescharrelde gegevens teksten te brouwen die nooit nog maar één kom ma aan voorgelegde tek sten wijzigen. Volgens kultureel advi seur van Oost-Vlaanderen dr. Huys zouden «toneel gezelschappen op profes sioneel niveau het publiek moeten overwinnen doch amateursgezelschappen moeten het publiek tevre den stellen.» Aldus «Tijl en Nele» uit Erembodegem. Volgens de kandldaat- kamavalprins op rol schaatsen zou het raadslid Dédéeen «ambetante- rik zijn» die zich volgens anderen wel tegen een muur te pletter zou lopen. Leerlingen van de Ho gere Handelsschool zou den een film van zowat een kwartier hebben ge maakt over Aalst als toeris tische pleisterplaats. Film die op video zou worden overgetapt en door de Toeristische Dienst ten ge- pasten tijde zou kunnen worden aangewend om het toerisme in de keizerlij ke stede te promoten. Er zou tevens een toe ristische folder over Aalst in de maak zijn onder de auspiciën van de V.V.V «De Denderstreek» die de V. V. V. 's Aalst, Ninove, Ge- raardsbergen en de Fa luintjesstreek overkoepelt. Als U deze regels leest is er daarenboven te Aalst een gemeentelijke VVV.- vereniging voor Vreemde lingenverkeer, gesticht. De «nieuwe» toeristi sche folder zou naast een korte historiek van Aalst vanaf 866 het stadsem- bleem bevatten, foto's van typische gebouwen, het stadspark, het nieuw zwembad, karnaval, de Faluintjesstreek, gas tronomische specialiteiten, toeristische tips, wandel paden, een kaart met de invalswegen e.d.m. Direkteur G-Bank Aalst Centrum nam verleden donderdag afscheid en wordt opgevolgd door Luc Marchal Naar we verne men zou de scheidende direkteur naar het kabinet van minister Gaston Geens gaan. Tegen einde maart zou op vijf plaatsen te Aalst als o.m. Grote Markt, Stations plein, H. Hart en Mijlbeek Kerk kunnen getelefo neerd worden met een telecard. aan de prijs van 10 fr. te kopen in handels zaken. Dit aan de nieuwe praatpalendie ook toe gankelijk zijn voor minder- validen en veel minder aan vandalisme blootgesteld zijn. De éénmalige kaart zou door het toestel inge slikt worden. Wal betreft het aan schaffen van een nieuwe feestmuts zouden de leden van het Feestkomitee zich minder unaniem hebben gedragen. De voorgestel de nieuwe feestmutsen zouden op zowat 2500 fr. per exemplaar komen doch toen dé Feestkomi- teeleden moesten gesom meerd worden om dat kostbaar kleinood te ko men afhalen was daar zo een 1000 fr. supplement te betalen zodat niet elke muts aan de bestemmeling kon worden afgeleverd. Tijdens de kamavalraads- zitting op zaterdag waren de feestkomiteeleden van VU-strekking reeds doen de aan een parodie op de ze nieuwe feestmutsen... Burgemeester Ray mond Uyttersprot, tijdens de kamavalsraadszitting omgetoverd tot «gargon» bediende de dames en he ren aan de eretafel van genever. Faluintjesgene- ver uiteraard. Waren de flessen ledig of was het een in de sfeer passende gang, de laatst geserveer de glaasjes bevatten ge woon water. Kleur-, reuk en vooral smaakloos. Wat men aan reakties van som mige genieters dan wel kon merken. Water zou niet voor ieders gezond heid bevorderlijk zijn. Uw gestel moet er aan gewoon geraken. Naast het uitsparen van stadspersoneel door het promoveren tot ober van de burgemeester op teerde Keizer Kamiel ook voor een andere bespa ring. Gewoon de lichten doven tijdens de raadszit ting wat dan als bijkomen de faciliteit toeliet eerder duistere benoemingen er door te jagen zonder dat er haan noch hen over kraait of kakelt. In het 47ste Vlaams- Nationaal Zangfeest op zondag 6 mei in het Ant werps Sportpaleis zou Aalst andermaal flink ver tegenwoordigd zijn. Aal- stenaar Herman Slagmul der is inderdaad met de regie belast en kunstgroep Alkuone is eveneens van de partij. Huldiging van de overleden kamavalisten. Er werden rouwkransen neergelegd op het graf van A. Singe lijn (a) Praatpalen en Teiekaarten Raadslid Danny Denayer vernam via de pers dat de RTT eerlang nieuwe telefooncellen zal plaatsen op het grondgebied van de stad. Hij vraagt of het stadsbestuur daarbij inspraak heeft en zo ja of men bereid is inspraak daaromtrent aan de plaatselijke bevolking te verlenen en een algemeen plan op te stellen. Burgemeester Uyttersprot antwoordt dat hij met de RTT kontakt heeft opgenomen en dat het hier bijna uitsluitend om vervanging gaat van oude telefooncellen door eigentijdse praatpalen. Uitbreiding zit er omzeggens niet in. Wel is er een ander systeem qua uitbating. Een praatpaal op de Arendwijk werd alleszins gevraagd. Echte inspraak heeft het stadsbestuur hierbij niet. De huidige akkomodatie is alleszins beter gebruikbaar door anders-validen en minder onderhevig aan vandalisme. lh Ook raadslid Danny Denayer (VU) is begaan met de problematiek van de fietspaden. Hij vraagt dan ook of het stadsbestuur bereid zou zijn het fietspad aan de Dcndermondsesteen- weg te laten herschilderen in funktie van een normaal rijvak. Verder vraagt hij of er een beschrijvende inventaris bestaat van de fietspaden en een algemeen plan om er verbete ringen aan toe te brengen. Burgemeester Raymond Uyttersprot laat opmerken dat het hier gaat om een uitvoering door het Bestuur Bruggen en Wegen. Heel de problematiek is in haar globaliteit te bekijken. Iets waarmede de verkeerskommis sie en verschillende subkommissics zich momentcel bezighouden in samenspraak met afgevaardigden van Bruggen en Wegen. LH Raadslid Danny Denayer (VU) interpelleerde over geluidshinder en brandgevaar in de schrijnwerkerij in de Friac-gebouwen. De binnen het gebouw opgestelde afzuigapparatuur zou met haar turbines voor heel wat geluid zorgen. Moest anderzijds een smeulende houtsplintcr in de voorraadruimte tot ontbranding komen dan zou wel eens de hele werkruimte de prooi der vlammen kunnen worden Ook raadslid Louis Saerens (SP) stelt dat het met de veiligheid in de schrijnwerkerij alleszins minder goed is gesteld Schepen André Dooms zegt dat de uitgereikte oorbcschcrmers slechts een onderdeel waren van de te nemen maatregelen De machines moeten inderdaad geïsoleerd worden en moeten binnen het jaar volledig aan de vigerende reglementering voldoen. Schepen openbare werken Anny De Maght ziet de beste oplossing in het buiten plaatsen van de afblaaseenheid LH Bosveld wordt klaar(der) Eerstdaags zal de openbare aanbesteding uitgeschreven worden voor verbetering aan de weg Bosveld, straat die de Binnenstraat met de Oude Dendermondsesteenweg verbindt. Ook de verlichting zal worden aangepast. Het wegennisontwerp werd reeds in januari ll. goedgekeurd en ook de aanbesteding mag eerstdaags verwacht worden. De ondergrondse kabel wordt aangelegd samen met het L.S.-net van Intergcm waardoor de kosten voor de te maken sleuf kunnen verdeeld worden. Intergem dat aankopen kan doen in grote hoeveelheden levert ook de nodige materialen. Met als doel het toerisme in al zijn vormen te bevorderen, het toeristisch patrimonium door doeltreffende propaganda te stimuleren via o.m. organiseren van voordrachten, reizen, tentoonstellingen, kulturele, folkloristische en andere manifestaties wordt te Aalst een Vereniging voor Vreemdelingenverkeer opgericht «V.V.V. Aalst». Stichtende leden zijn Chris Lievcns-Borms, schepen, Robert De Pauw, Schepen, Karei Baert, Jos Muylaert, Antoine Van der Heyden, Hans Weyns, Herman Talloen, Carlos Van den Neste en Hugo Van Steenberghe. Juridisch advies door mr Mare Moortgat Er zijn leden, beschermende leden en wellicht later tevens ereleden. Alleen de aktieve leden hebben stemrecht in algemene vergadering en in raad van beheer. Verdeling der taken in een volgende zitting. LH

De Voorpost | 1984 | | pagina 2