IQ; d Wat is er toch met Beveren Paul Theunis maakt de terugwedstrijd interessant GENT-BEVEREN 1-0 Door het oog van een naald SINT-NIKLAAS - SINT-TRUIDEN 1-1 Rik Pauwels en de enige remedie tegen het virus HOUÖL STANDARD - BEVEREN 2-1 Wuustwezel wordt beslist geen zacht eitje voor Eendracht RC JETTE-EENDRACHT AALST 0-0 De ORweerswolken drijven langzaam weg SPORTKRING- SPROKKELS Zaterdagavond om 20 u.: K.A.V.D. - Ertvelde 30 - 16.3.1984 - De Voorpost VOETBAL Nationale Onze titel slaat natuurlek op het puntje dat de Klaaskens eigenlijk tegen alle voetballogica in veroverden. Het werd tegen Sint-Truiden inderdaad een ondermaats vertoon, waarbij een kollektieve off-day achteraf genoemd werd als voornaamste ekskuus. Gelukkig waren de mannen van Wilfried Van Moer niet zo produktief zodat één enkele flits bij duidelyk buitenspel van Danny Vandenhende nog voldoende was om een gelukspel veilig te stellen. 2" Nationale Zaterdagavond leek SK Beveren de grote verliezer van de vijfentwintigste speeldag uit de nationale voetbalkompeti tie en voor het eerst na de winterstop begon het geel- blauwe gezelschap zelf te twijfelen aan de tweede titel. Tegen een goed AA Gent was Beveren nooit in staat geweest de wedstrijd in de hand te nemen en de Waaslan- ders moesten met hard knokken en inzet van alle beschik bare krachten toch ervaren hoe de laatste in de rangschik king verdiend de twee punten in eigen huis hield. Zondagavond was er echter nieuwe vreugde in de Wase supportersharten. Na de nederlaag van de dichtste oppo nent Anderlecht bleef de voorsprong vjjf punten en het is nu alleen maar te hopen dat de spelers zelf Dame Fortuna een stevig voetje voorblijven en dat SK Beveren in de volgende kompetitiewedstrijden weer eens dat sprankelen de voetbal van voorheen laat zien. Op Gent streed leider Beve ren met alle middelen waar over het team van Urbain Braems voor het ogenblik nog beschikt: veel inzet en hard werken. Maar verder moet de Wase topploeg al enkele we ken afwachten wat de tegen stander ervan terecht brengt. En het laatstgerangschikte AA Gent deed het zaterdagavond erg aardig zonder daarom echt met hoogstaand voetbal op de mat te komen. Er was voor beide teams trouwens heel wat te verdienen, of te verliezen, in de partij en dat zorgde wel voor gevechtsvoetbal met heel wat spankracht maar zelden echt spektakel. In de eerste helft kon Beve ren zijn huidige zwakte nog enigszins verdoezelen en voor al Peter Creve maakte het in de beginperiode de Gentse verdediging aardig lastig. Zijn goede voorzetten werden door kleurgenoten Albert en Mar tens echter hopeloos slecht naast het doel gelegd en wan neer er toevallig toch al eens een bal tussen de palen kwam. stond daar een attente doel man Laurijssen. Gent kon niet zo direkt een goede remedie vinden en in de eerste helft vielen voor het doel van De Wilde alleen ongevaarlijke schermutselingen te noteren, schermutselingen die echter wel aantoonden dat Gent tot beter werk in staat was. Na de rust werd de zwakte van Beveren steeds sterker voelbaar. Vooral Stalmans kreeg geen voet meer op het middenveld en generaal Schönberger kon ook nu zich zelf en Beveren niet op gang krijgen. Braems wisselde mis schien te laat. Stalmans voor Kusto, want rond het uur had Gent duidelijk de wedstrijd in handen gekregen. Het initia tief bleef konstant bij de Buf falo's en leider Beveren moest lijdzaam toezien. Het onver mijdelijke, het rechtvaardige ook, kon niet uitblijven. Maar de manier waarop de sterkste verdediging uit eerste klasse dit doelpunt moest toestaan, is onbegrijpelijk. Criel rekupe- reerde een verloren gewaande pas, joeg de bal naar voor en Willy Quipor, de man die met Gent van derde naar eerste klom, verscheen alleen voor doelman De Wilde. De Zeie naar kon er niets aan doen, de bal verdween hard in de netten. Gent voelde zich duidelijk de betere en wou dat over wicht in meer doelpunten uit gedrukt zien maar slaagde niet in zijn opzet. Er werd wel aardig verder gekombineerd en Beveren kon nog nauwe lijks een voet aan de bal krij gen. In de slotminuten werd alle voetbalrechtvaardigheid nochtans bijna stukgeschoten toen de voor Peter Creve inge vallen Görtz zijn erg goed ge plaatst schot door een uleieme safe van Laurijssen geweerd zag. Gent kwam met de zege te gen de leiders weg van de laat ste plaats maar veilig staan de voetballers van trainer Robert Goethals nog niet. Na zater dag, als men die ene wedstrijd natuurlijk als waardemeter mag nemen, mag men noch tans niet langer twijfelen aan de kwaliteiten van Gent. En Beveren? De tweede opeenvolgende nederlaag liet diepe sporen na. Het is voor de leidersploeg van Freethiel een must zondag op het veld van de nu laatstgeklasseerde Lim burgers uit Beringen het tij te doen keren. De riante kloof van vijf punten kan hen daar bij helpen. Hugo Aerts Sportkring begon deze wed strijd met de sterkst denkbare opstelling maar kreeg in het eerste halfuur geen enkele vlotte kombinatie op de gras mat. De tegenstander was hierdoor wel even verrast maar klom op de 24ste minuut toch op voorsprong. Nadat Luk Be vers het leder verloor een Claes, werd diens voorzet knullig weggewerkt door de Sint-Niklase defensie. Zo raakte Coopmans bij de bal en die stuurde het leder naar de grovelijk ongedekte Coenen. De kleinste man op het veld kopte het leder mooi in de bovenhoek. Nu was de leidersploeg vol ledig uit haar evenwicht ge haald en kon het alleen maar verwonderen dat er voor rust geen verdere averij werd opge lopen. Jean-Marie Claes kwam inderdaad iets te kort om een voorzet van Dassen te verlen gen en bij een slechte terug speelbal van Georges Leekens was het alweer Claes die zwak kon inschieten. Gelukkig kon Mark Leroy op de lijn weg werken. Nog voor rust gaf de thuis- formatie toch enig teken van leven met een schot van Van werd nog eens geaksentueerd Wambeke dat tegen de paal met een schot van Claes dat stuiterde en een oprukken van door Diederik Stickens werd Vandenhende die ploegmak- gepakt. Wat niemand ver- ker Simoen vergat aan te spelen. De donderpreek van trainer Noliet bij de pauze bracht in de tweede periode wel enige verbetering maar het ver trouwde SK zagen we nooit, zondagmiddag. Fred Truyens kwam nu meer in het midden veld postvatten en bracht zo doende meer stootkracht. Niettemin waren het alweer de kanaries die dicht bij een twee de treffer kwamen, dit nog maar eens na een fout van kapitein Leekens. De Neder lander Dassen schoot verdui veld hard in maar het schot kaatste via de onderkant van de dwarslat terug in het veld. Inmiddels werd Van Wam beke vervangen door Bei- rinckx waardoor in het mid denveld druk werd geschoven. Peter had inderdaad een zwak ke dag, maar mocht achteraf niet als grote zondebok wor den aangewezen volgens trai ner Noliet. STW bleef beuken op de Sint-Niklaas - Sint-Truiden: wit-blauwe vesting en dat was gefopt (dw) wachtte gebeurde in de 70ste minuut: Luk Bevers rekupe- reerde een bal en schoof on middellijk door naar de duide lijk in buitenspel staande Van denhende. Danny mocht ech ter doorgaan en had geen en kele moeite om binnen te knallen. Na dit doelpunt was het bes te wel gezien en werkte alleen scheidsrechter Van Langenho- ve zich nog in de notities met een echt keurig leiding. Hij deelde waar nodig boekingen uit voor Leroy en Truyens en voor de gasten Van de Caets- beeck en Coopmans, en bleef de wedstrijd kordaat in handen houden. Wat ons betreft, een spelleider die te goed was voor deze erbarmelijke partij voetbal. (m.n.) De beide teams brachten echt rommelig spel. De toeschouwer Beveren speelt niet meer dat vloeiende voet bal van voor de winterstop. Al doet elke speler ontzettend zijn best, SK Beveren speelt veel krampachtiger en pas nadat we tegen een erg sterk Brugge op Freethiel zelf ver loren werd het voor de spe lers zelf duidelijk: Beveren is niet langer de onklopbare leidersploeg.» Rik Pauwels was er zaterdag avond echt het hart van in. Hoe zijn vroegere gezel Goethals (het trainersduo Goethals-Pau- wels bezorgde Beveren vijf jaar terug zijn eerste titel) ook troos tend zalfde, er was iets gebro ken in de stoere bink. Maan dagavond was de sfeer op de Freethieltraining weer opper best. Lachende gezichten. Spe lers die er echt zelf in geloven. Waarom trouwens ook niet want na de nederlaag van An derlecht tegen Standard blijft de voorsprong van Beveren vijf punten. En Rik Pauwels? Dat is voetbal. Vandaag in de put en morgen weer hele maal overeind. Maar er blijft natuurlijk dat minder presteren van de laatste weken. Dat is gewoon niet weg te cijferen. Over dame Fortuna mogen we verder natuurlijk niet klagen, er komt hier op Freethiel vast een kapelletje. Hoe het nu verder moet? Ja, de ploeg moet weer soepel aan het voetballen gaan. Niet altijd weer gaan denken aan de zware gevolgen van een eventuele nederlaag. Dat remt elk initiatief, ledereen moet maar weer zijn eigen voetbalin zicht gebruiken. De spelers zijn zeker niet vermoeid. Misschien wel een enkeling maar als ploeg blijft Beveren toch hard knok ken. Ook tegen Brugge, ook tegen Gent. We moeten duidelijk onszelf blijven. De nare ervaring van dit weekend, want niemand uit de ploeg heeft zaterdagavond goed geslapen hoor, kan ons alleen maar sterken. Het kan een hulpmiddel zijn om onze enige tegenstander op te rui men. De stress. Hoe dichter we bij het einde van de kompetitie komen hoe zwaarder dat gaat wegen. En de tegenstanders zijn er steeds meer op belust om tegen Beveren te winnen. Theu- nis zegt dat de andere ploegen de taktiek van Beveren hebben doorgrond. Maar zoveel tak tiek was er toch niet bij. Beve ren voetbalde gewoon beter dan de konkurrentie. Dat moet ook in de rest van de kompetitie mogelijk blijven. Zondag tegen Beringen wordt het voor Beveren weer hard knokken. Een overwin ning lijkt mij de enige goede remedie tegen het virus dat ons dreigt te overvallen. (H.A.) Heenwedstrijd voor de 1/2 finale Beker van België Eendracht Aalst kaapte zaterdagavond op RC Jet een puntje van goudwaarde weg na een wedstrijd met een vinnige eerste helft op hoog niveau, terwyl na de rust eerder voorzichtig, en zeker niet positief werd geakteerd. Laat ons maar onmiddellijk zeggen dat doelman Horvat over heel het verloop van de wedstryd hooguit drie moeilijke knallen moest verwerken. De laatste man van Eendracht was echter weer zeer attent en de manier waarop hij die kanjer van de opgerukte Demeurisse uit de winkelhaak wegkaapte, bewijst dat hij toch nog steeds de doelwachter 'nummer één' blijft in het Eendrachtteam. Met de 2-1 uitslag van de heenwedstrijd kan SK Beveren zich niet ongelukkig voelen na zijn partij tegen Standard. De Luikenaars voetbalden aardig en kwamen terecht op 2-0. Het leek toen trouwens of Standard nog maar moeilijk uit de finale was weg te houden. Zonder trainers Braems en Pauwels, beiden na protest van het veld gestuurd, slaagden de Wase leiders er nochtans in om tijdens de slotminuten een hoopvol doelpunt te maken. Paul Theunis zorgde er zo meteen voor dat de terugwed strijd op Freethiel zeer interessant kan worden. Voor SK Beveren lijkt de dubbelslag, kampioen en bekerwinnaar, inderdaad niet zo ver meer af. De slag die de Luikenaars zondag op Anderlecht uitvoch ten leek de rouches nauwelijks in de kleren gekropen te zijn want de thuisploeg startte sterk en Beveren moest vooral aan verdedigen denken. Simon Tahamata moest vroeg, door de weer in de ploeg verschenen Kusto, tot staan gebracht wor den Kusto leverde trouwens uitstekend verdedigend mid- denveldwcrk. Alleen door at tent spel van doelman De Wil de slaagde Beveren er in de eerste vijftien minuten trou wens in Standard op afstand te houden, en wanneer uitblinker Plessers ongelukkig op zijn doelman teruglegde was er een sublieme redding van Preu- d'homme nodig om voetbalon- recht te voorkomen. Standard bleef verder de meest aanval lende ploeg en Beveren kreeg het achterin steeds maar moei lijker. Jaspers en Garot wer den terecht geboekt en een vrije trap die Plessers bij die tweede boeking voor doel zwiepte toonde de Duitser Hrubesch dat hij inderdaad Nu mag wel onderstreept worden dat de ganse ploeg als een waar blok evolueerde. Eén voor één, en allen voor allen, luidde duidelijk het parool en dat wierp zijn vruchten af. Wel zijn er enkele merkwaardige individuele prestaties te ver melden. In de eerste plaats de uitste kende wedstrijd van Milko De- rijck als voorstopper. Hij hield op een perfekte manier de En gelsman Ferguson uit de wed strijd, en dat is geen gemakke lijke opdracht als men weet dat weer fit is. Precies een half uur had Beveren de Luikse golven kunnen weerstaan. En toen leek Beveren de wedstrijd meer in evenwicht te krijgen. Met geweldig veel in zet kregen de Waaslanders voet op het middenveld en Standard had zelfs geluk wan neer een vrijschop net uit de goede richting werd gezet. Doelman De Wilde kwam niet meer in moeilijkheden en het thuispubliek leek bij de rust al heel tevreden met de 1-0 voor sprong. Na rust leek Standard aan vankelijk opnieuw goed ge- inspireerd Het bleef de ma neuvers leiden en de Wase spelmaker Schönberger had het weer lastig om wat vorm in het geelblauwe geheel tc bren gen. Beveren bleef in de greep van Standard maar de Luike naars zagen ook geen middel om de voorsprong wat op te drijven. Kusto ging meer en meer in de aanval spelen en zeker nadat Martens door Stal mans was vervangen, zorgde de Pool voor wat Waas aan- valsgewicht. Ook zonder ge vaar evenwel want Albert zat stevig in de greep van de ver dediging. Standard straalde nu ook niet langer de kracht uit van de eerste helft en toch was het in die periode dat Beveren een tweede doelpunt tegen kreeg. Nehoda, sterk debuut toch wel, treuzelde en gaf naar de in buitcnspelstand vertrokken, zo zag alles wat geelblauwe ban den had het toch, Vandcrsmis- sen. Zijn voorzet werd goed door Hellers in doel getrapt. Even verwarring toen, protest ook, en Beveren verloor in die faze zijn twee trainers. Stan dard leek met die 2-0 voor sprong op rozen te zitten en bleef aanvallen zonder echt zwaar te gaan doordrukken. Beveren was na al die emo ties wat van de kook maar precies op dat ogenblik was er een bevlieging van Paul Theu nis die erg hard voorbij de doelman schoot en meteen de terugwedstrijd op Freethiel buitengewoon interessant maakte. Het talrijke publiek kreeg vanwege Jaspers nog wat om zich op te warmen toen Eddy Nehoda neerlegde, kon scheidsrechter Schoeters haast niet anders dan een tweede boeking en dus uitsluiting no teren. Een minuut later kon trouwens het overblijvende Waas voetbalvolk blijkbaar niet ongelukkig naar de kleed kamer. Zondag aanstaande ontvangt Eendracht Aalst het bezoek van Wuustwezel. Voor de Eendrachters is dat een belangrij ke ontmoeting. Wordt gewonnen door Van Roy en Co dan kunnen die heel wat rustiger gaan ademen in verband met een dreiging om naar derde te buitelen. Maar een zacht eitje wordt die match toch weer niet. Wuustwezel werkt en zwoegt om zijn behoud in tweede nationale te kunnen verzekeren en iedere week probeert technisch assistent Barry Hulshoff wal nieuws uit te dokleren om de degradatie te ontlopen. Nu is het langs de andere kant ook zo dat bij Eendracht Aalst de positieve trend zich blijft doortrekken. Limpens en Van Roy stijgen naar het volle rendement en doelman Horvat akteert weer op een hoog peil. Voor de wedstrijd tegen Wuustwezel zal oefenmeester Borremans niettemin weer in zijn beperkt spelersarsenaal moeten lasten vermits -én Cornelis én Derijck met de geelzuchtopgescheept zitten. Bij het uittikken van deze voorbeschouwing hadden we nog geen flauw idee met welk elftal Eendracht tegen Wuustwezel in de wei zal treden. Het komt beslist tot een herschikking van de ploeg en wel in die zin dat Johan Dierickx opnieuw als linksachter zal uitgespeeld worden. Naar alle waarschijnlijkheid zit Haleydt weer op de bank. Volgens insiders werkt Rudi zeer hard aan zijn come-back Naar we verder vernamen werd de h. Matlhijs maandaga vond II. tot afgevaardigde-beheerder aangesteld in de be heerraad van Eendracht Aalst en is meteen bevestigd als voorzitter van de klub in vervanging van de heer Frans Daeleman die niettemin voorzitter blijft van de beheerraad. Matthys heeft nu 'carte blanche' gekregen nadat door diezelfde beheerraad geen ander financieel alternatief was gevonden. En vermits Eendracht dringend liquide middelen nodig heeft. (abl) Sint-Niklaas - Sint-Truiden: Zo kan je ook iemand beletten om door te breken natuurlijk, vooral als de scheidsrechter laat doorspelen (dw) de Jetse centrale aanvaller een bulldozer is. Vervolgens mag ook gewe zen worden op de prima inzet van Gerrit Muylaert. Hij hield een oogje in het zeil op de operaties van de kortgeblokte en impulsieve Imbert. Deze laatste, die vroeger nog voor Eendracht speelde maar er uit eindelijk niet kon aarden, wist zich nadien op de linkerflank bij RC Jet te ontpoppen tot een van de beste spelers van de Brusselse tweede nationalcr. Achteraan was Eddy De Bolle weer de grote mijnheer als de organisator van de Een- drachtverdediging, terwijl Luk Limpens als aanvallende mid denvelder in de meest gunstige zin blijft bevestigen. In de loop van de wedstrijd diende Geert Van Roy (voelvcrzwikking) en naar het einde toe Johan Die rickx (gewond aan het hoofd na een kopduel) vervangen te worden door rcspektievelijk Vermeulen en Suarcz. Deze vervangingen hadden echter geen invloed op de kohesic van het Eendrachtteam. RC Jet, dat duidelijk wat aan het verzwakken was en geen vonken meer sloeg als vroeger, vond geen enkele tegenzet om het spel van Aalst te ontwrichten Van Roy en zijn maats hebben o.i. weer zelfvertrouwen gekregen. Er wordt hard gewerkt, zodat we kunnen getuigen dat de on weerswolken langzaam aan het wegdrijven zijn. Bij al dat hoopvol nieuws dient nochtans een droevige mare geciteerd te worden: tij dens een wedstrijd van de pro vinciale knapen op een van de terreinen aan de Osbrock, werd oud-speler Leon Becqué, die al een tijdje als koördina- tor voor het jeugdwerk fun geert, getroffen door een zwa re hersentrombose Hij werd in allerijl naar de kliniek over gebracht waar zijn toestand als zeer ernstig wordt beschouwd. Zowel de hh. Daeleman als Slagmulder bleven tot laat in de avond aan zijn ziekbed. We wensen in ieder geval de sym- patieke Eendrachtcr Leon het allerbeste toe en hopen dat hij zo spoedig mogelijk zal her stellen. (abl) Na de wedstrijd was het in de Sint-Niklase kleedkamer opvallend stil en werd langs alle kanten gesproken over een komplete off-day. Ook trainer Nollet was blij dat alles achter de rug was. Dit is waarschijnlijk het slechtste wat we het publiek kunnen aandoen. De reden is natuurlijk te zoeken in de aanslepende stress waardoor we reeds gedurende 23 wed strijden als kopploeg moeten bevestigen. Vandaag speelde eigenlijk niemand op zijn normale peil en kan ik alleen Bevers en Truyens enkele goeie spelmomenten meegeven. Het komt er nu natuurlijk op aan deze week de rust in de ploeg te herstellen en met mannen als Leekens, Leroy, Lacroix en Vandenhende een deftig woordje te wisselen. Het mag en kan toch niet dat we zulke uitstekendd titelkans te grabbel gooien in de slotmatchen». Over dat opnieuw rust brengen in de ploeg heef: Leon zoals bekend zijn eigen visie. Het levert natuurlijk (en daarmee vallen we hem bij) niks op om na zulk een mislukte partij sommige spelers aan de schandpaal te zetten, spelers die men in de volgende weken toch nodig heeft. Zo werd de vervanging van Peter van Wambeke door Nollet ook verantwoord door diens duidelijk mindere prestatie maar haastte de Antwerpenaar zich erbij te voegen dat hij Peter zeker terug in de basisopstelling haalt voor de volgende thuiswedstrijd tegen Berchem. Leon stipte wel nog een enig lichtpuntje aan zoals het goede inkomen van Jef Beirinckx en de vechtershouding welke zijn ploeg aanam in de tweede helft. Na deze zo vlug mogelijk te vergeten wedstrijd komt Sportkring zondag dus weer op eigen veld uit tegen een volgende niet te onderschatten opponent. Men kan er immers van op aan dat Berchem met eenzelfde opstelling zal uitpakken aan de Watermolendreef en dat de mannen van het Rooi de 0-6 pandoering uit de heenronde willen uitwissen. Voor geel-blauw komt het er natuurlijk op aan om weer aan te knopen met de sukseslijn van voorheen, zoniet zit de kans erin dat de dichtste achtervolger. Sporting Hasselt, zijn remonte kan bekronen. Toch hebben we samen met Nollet en de zijnen er alle vertrouwen in dat de Waaslanders zich deftig herpakken. Eén slechte match is immers geen slecht seizoen! (m.n.) Provinciale Met nog zeven kompetitiewedstrijden voor de boeg beseft de Dendermondse eerste provincialer dat het zal moeten knokken lot de finish om eventueel de titel te bemachtigen. K.A.V.D. bleef overeind op het veld van St.-Lievens- Houtem en leek tevreden met de puntendeling. Paarsblauw kan zich geen slippertjes veroorloven. Het wordt een strijd waarbij niemand nu al kan zeggen wie de hoogste lauweren gaat plukken. «Wij hebben ons eigen lot in handen- stelt oefenmeester Etienne Borré «Iedere speler beseft thans tenvolle dal hij niets aan het toeval mag overlaten. Ieder punt dat nu wordt prijsgegeven kan zwaar doorwegen bij de eindafrekening. Die redenering is waarschijnlijk dezelfde als bij onze belangrijkste tegenstander. Zaterdagavond om 20 u. krijgen we Ertvelde op bezoek in Grembergen. Op papier blijkt dat een gemakkelijker opga ve te zijn dan vorige week. Maar Ertvelde heeft punten nodig om hel verblijf in eerste provinciale te verlengen, en zal allicht lot het uiterste gaan. Andermaal zal er een algehele inzet vereist zijn om met kans op een overwinning aan de opdracht te beginnen- De opstelling van het Dendermondse elftal blijft in princie- pe ongewijzigd Alleen omtrent Piet Abbeel bestaat enige onzekerheid. Op St.-Lievens-Houtem moest hij bij de rust worden vervangen. Achteraf bleek dat hij een bloedstorting boven de knie had opgelopen. Aan de dinsdaglraining nam de Zeienaar niet deel. Indien hij niet tijdig paraat is, zal hi) worden vervangen door de jonge Dominique Pieters, die reeds vorige week als vervanger optrad. Sedert vorige donderdag is ook Frank Schepens verlost uil een gipsverband Het zal allicht nog verschillende weken duren alvorens hij opnieuw zal paraat zijn om in hel eerste elftal post te vatten. Vermelden we nog dat ook de wedstrijd tegen Racing Haaltert, die voorzien werd voor zondag april, naar de zaterdagavond van 31 maart wordt ver vroegd. (aftrap te 20 u E.D.M.

De Voorpost | 1984 | | pagina 30