•c TEMSE - SINT-PAUWELS 4-1 Zwierig aanvalswerk werd beloond m nr Biauw-wit faalt tot twee keer toe vanop de elfmeterstip ST.-GILLIS-WAAS - DENDERLEEUW 0-2 Nog gevleid VRASENE- APPELTERRE1-0 ST.-GILLIS-DENDERMONDE - POLLARE1-2 Te lichtzinnig De beste ploeg verliest KEMZEKE-WINNIK 0-1 Mark Willems en Dirk Wauters waren de hoofdtenoren BUGGENHOUT - OPSTAL: 1-1 Dré Temmerman inspireert zijn team OUDEGEM - LUTTERZELE: 0-2 :s m Skoren is de boodschap Welkome winst 32 - 16.3.1984 - De Voorpost ((2 2"Provinciale VOETBAL 3Provinciale KSV Temse boekte tegen Herleving Sint-Pauwels mis schien wel een van de gemak kelijkste overwinningen van het seizoen, maar langs de an dere kant willen we toch ook even onderstrepen dat de Scheldejongens bijwijlen erg prachtige dingen op de gras mat toverden en de ruime overwinning dan ook dubbel en dik verdienden. Met deze zege hebben de mannen van trainer Goossens nog altijd een teoretische kans op de titel want met één wedstrijd minder gespeeld dan leider Winnik kan de achterstand nog altijd herleid worden tot 4 punten en van de blauw-witten is nu een maal geweten dat ze in de laatste wedstrijden steeds erg hard kunnen uitpakken. Dat belooft dus nog. Tegen Sint-Pauwels was het na één minuut reeds 1-0. Een misser in de geelzwarte verde diging liet Van Haever toe de stand te openen. De skore zou in de hele eerste helft niet meer veranderen al was het veldoverwicht van de gast heren zo groot dat niet minder dan 14 hoekschoppen werden afgedwongen. In de tweede helft kwam Sint-Pauwels er helemaal niet meer uit en na een uur kon Engels een vrijschop recht streeks voorbij de muur in de bovenhoek knallen. Bynoe kreeg voor de thuisploeg nog enkele kansen, doch hij faalde en Van Haever had weinig ge luk bij zijn schoten die keer op keer nipt naast gingen. Toch zou snelle Walter nog skoren toen hij op de 71ste minuut de verdediging die voor buiten spel appeleerde te grazen nam, en in zijn eentje nummer drie aantekende. Wel zouden de bezoekers nog de eer kunnen redden. Patrick Van de Velde, man van het «veld» bij de bezoe kers, velde Rudy Motyka in het strafschopgebied, en het was diezelfde speler die vanop de witte stip Sint-Pauwels aan de eerredder hielp. Met nog Temse - Sint-Pauwels: De doelman van de bezoekers had meer dan de handen vol om een n hogere skore te voorkomen (dw) Temse-Sint-Pauwels: De gastheren stonden steeds met enkele mannetjes in het strafschop gebied van de tegenstander (dw) een kwartiertje te spelen was win Bynoe die vertrekkend getouw zette en bovendien nog het verdikt natuurlijk reeds ge- vanuit de eigen verdediging kon skoren ook. vallen. De kloof werd tenslotte over de hele lengte van het (yel) nog verder uitgediept door Ed- terrein een solo-aktie op het Zoals bekend worden de mannen van oefenmeester Francois Daneel danig achter volgd door allerhande blessu res. Zo bleef ook zondag de gehele achterhoede (minus Mario Marin) buiten strijd. Mark Yzewijn is inderdaad nog steeds out. net als Dirk De Beule en bij de naam van Mar tin Van der Weecken wordt zelfs éen groot vraagteken ge plaatst als het over nog ooit voetballen gaat. Sporting wou zich hoe dan ook herpakken na de zware 5-0 pandoering van jongstleden, opgelopen tegen het niet zo hoog gerangschikte Meldert. De opponent was het team dat wordt geleid door ouwe getrouwe Jean Arnolis, Standaard Denderleeuw dus. Na een drietal minuten wisten de Gillissenaars reeds hoever ze stonden, de gevaarlijke gastspits De Petter raakte moederziel alleen door, en kon buiten bereik van keeper Ope neer in de netten besluiten. Met deze achterstand kon de thuisploeg natuurlijk niks meer aan het toeval overlaten en moest met man en macht in de aanval. Echt gevaarlijke kombinaties kwamen er zelden of nooit uit, mede omdat de bezoekende achterhoede nauwkeurig klikte en bijna geen speelmogelijkheid liet. Enkele minuten voor de rust kreeg blauw-wit dan een unie ke kans op de gelijkmaker om dat een overtreding op Kris Bolssens werd bestraft met een gerechtvaardigde strafschop. Mark Pringels werd met het nemen belast maar diens schot kaatste via de paal uit doel. In de tweede periode kon geen enkele van de twee for maties echt goeie zaken in el kaar knutselen, maar na een uur kreeg De Petter weer even vrij baan en meteen werd de stand 0-2. Kort daarop kree^ Sporting een nieuwe straf schop en nu moest de jonge Peter Janssens zijn traptech- niek bovenhalen. Peter schoot echter binnen bereik van de puik reagerende keeper Metz- gen. Deze nieuwe misser was er voor de plaatselijken duide lijk teveel aan, zodat ze niet meer de kracht konden op brengen om met sukses één puntje na te jagen. Met deze triestige thuisne derlaag komt er natuurlijk een abrupt einde aan de titelambi- ties van Sporting dat zich tij dens het huidige seizoen spijtig genoeg zelden kon doorzetten in beslissende wedstrijden. (M.N.) Herleving Vrasene heeft, hoewel het er in de eerste helft niet meteen zo uitzag, een vrij gevleide zege kunnen bemach tigen tegen Appelterre dat zijn defensieve bedoelingen van meetaf niet onder stoelen of banken stak. De lokalen kregen in de eer ste helft veruit de betere kan sen doch er werd slechts ééntje benut. Na de rust lieten de manschappen van speler-trai ner Buyl het ook aanvallend afweten. Rond het kwartier kwamen de Polderjongens op voor sprong, Een droompas van Cool die Betoncelli bediende, belandde voor de voeten van Luk Van de Vijver die kurk droog opende (1-0). Verder in de eerste periode kregen de lokalen nog een hele pak kan- Eendracht Sint-Gillis heeft na de knappe zege bij titelkan didaat Denderleeuw aan huis niet kunnen bevestigen De thuisploeg nam duidelijk de zaken te lichtzinnig op, en werd daarvoor in de tweede helft afgestraft «Wij zijn nochtans sterk begonnen,» al dus Eendrachtvoorzittcr Leo nard Baetens. «Wij maakten er een uitste kend.eerste kwartier van, en zijn in die periode langs Erik De Geyter op voorsprong ge komen. Daarna is het tempo stil gevallen en bleven de kij kers van opwindende momen- tea verstoken. Een paar minu ten voor rust beging Schatte- man een overtreding binnen de zone van de waarheid. Zijn opponent liet zich erg fantasie rijk tegen de grond smakken. Dat heeft de scheidsrechter be ïnvloed. Die oordeelde straf schop. Dat was naar mijn ge voelen overdreven. Net voor de rust kreeg Frankie Vanhec- ke een kans om te skoren, maar nam die niet waar. Toen halfweg de tweede helft de bezoekers een tweede keer skoorden, zijn onze spelers blijkbaar wakker geworden Ze hebben toen hevig gerea geerd, daar waar ze voordien wat te veel als toerist op het veld liepen. Ondanks een voortdurende druk konden ze de Pollaarse defensie geen en kele keer meer in gebreke vinden. Deze nederlaag kon worden vermeden, hadden de spelers de zaken vooraf ernstiger op genomen. We bevinden ons momenteel in een positie waarin we best nog wat punten kunnen gebruiken om ook vol gend jaar in tweede provincia le te blijven. Nu zondag tegen Appelterre moeten we in ieder geval tot het uiterste proberen te gaan.» (E.D.M.) sen doch Cool, Betoncelli en Van de Vijver bleken het doel- instinkt niet te bezitten en één voor één werden de mogelijk heden de nek omgewrongen, zodat de rust met dezelfde sko re werd bereikt. In de tweede helft viel er omzeggens niets meer te bele ven. De plaatselijken brachten er nu aanvallend helemaal niets meer van terecht en Ap pelterre dat zich af en toe eens in de buurt van het lokale doel liet zien, bouwde te steriel aan vallen op om echt gevaar te kunnen scheppen. Bij Vrasene was men na af loop wel erg gelukkig met de behaalde punten, over de ma nier waarop werd echter een ander woordje geplaceerd... en dat zal helemaal niet zo leuk geweest zijn. (YEL) Zoals E>ekend speelde rood zwart zondag zijn allerlaatste kans uit met het oog op een eventuele ereplaats Tegen stander was de ploeg die mo menteel het klassement aan voert en reeds enkele weken zonder puntenverlies was ge bleven, namelijk Eendracht Winnik. In de eerste helft dwongen de Kriekepittenaars ook de beste kansen af. Hierbij liet vooral Gerrit Stremersch zich opmerken en bij een zulke ge legenheid kon bezoeker Priem pas op de fatale lijn ontzetten. Naar de pauze toe belandde een goeie kans van diezelfde Stremersch op ploegmakker Boon en kwam Guido Dullaert nauwelijks tekort om een goeie pas van Saman in te schuiven. Aan de overzijde moest keeper Aendenhof ook een keertje in aktie komen na een zwaar schot van De Bruyn. Danny klaarde de situatie met een prima save. Na de rust behielden de Klauwaerts de overmacht, maar eens te meer ondervon den ze dat de leiders vooral in de achterste gelederen geen enkel risiko namen. Toch le verde Dullaert een goeie knal af waarop de Eendrachldocl- man schitterend reageerde en kwam zelfs achterspeler Van Doorsselaer bijzonder sterk voor de dag met een vlucht- schot. Al dit goeds ten spijt kreeg de Kemzeekse formatie nog het deksel tegen de kop want bij een sporadische tegenaktie klom Winnik bijzonder gevleid op winst, omdat Lievens suk ses kende met een ver schot. Dan bleven er acht minuten te spelen en meteen konden de Waaslanders voor dit seizoen de boeken sluiten. Hun achter stand op Eendracht Winnik breidt immers uit tot acht pun ten en er blijven slechts zeven wedstrijden te gaan. (m.n.) Sparta Buggenhout heeft zyn zegereeks niet kunnen voortzetten. Het werd op afstand van de Buggenhoutse voetbal gehouden door een offensief Eendracht Opstal dat voornamelijk tijdens de tweede helft liefhebber. Financieel varen de de toon aangaf, en slechts door een tekortkoming in zijn defensie, de overwinning beide klubs daar best bij. kwijtspeelde. In deze tweede Buggenhoutse derby, die heel wat hogere toppen scheerde Waarom zouden wij dan ook dan de eerste, waren Mark Willems en Dirk Wauters zowat de meest opvallende Figuren. "iet hoP?n dat ^nze naaste Mark Willems dirigeerde in de middenlinie. Daarin dwong hy een technisch overwicht af blijven?»'" C f S en overklaste de opponent. Geregeld betekende hij een steun voor de aanvallers, die niet Eendracht Opstal krijgt nu altijd de geboden kansen waarnamen. Dirk Wauters als flankverdediger schoot konstant zondag leider Stekene op be- uit de startblokken. Met wat meeval kon hy een doelpunt gemaakt hebben, wat dan een zoek. Het wordt een konfron- overwinning voor Eendracht Opstal zou betekend hebben. Hoewel Eendracht Opstal tatie waarin de leider uiteraard door waarnemers als de betere ploeg werd aangeduid, klonk na afloop in de beide als favoriet vertrekt. Dat bete kampen tevredenheid over het bereikte resultaat. kent geenszins dat de thuis ploeg kansloos is. Wij vermel- «De puntendeling betekent Ook Dirk Wauters is die me- en beter gewapend zijn om het den nog dat de wedstrijd tus- voor mij zowat de juiste weer- ning toegedaan: behoud in derde provinciale te sen Eendracht Opstal en Baas- gave van wat hier anderhalf «Sparta heeft ons tijdens de verwezenlijken. Dan gun ik rode, voorzien voor zondag 1 uur lang op het veld werd ge- tweede helft vrijwel nooit ook Sparta Buggenhout. An- april, naar zaterdag 31 maart toond» zegde Spartasekretaris meer bestookt. In die periode dermaal is immers gebleken om 17 u. werd verplaatst. Freddy De Bisschop. was het duidelijk dat wij over dat een derby tussen Opstal en E.D.M «Wij zijn tevreden met het een sterker team beschikten, Sparta de belangstelling lokt bereikte resultaat. Tijdens de eerste helft kregen wij de beste kansen. De Vlegelaere, Ludo Pissens en Dré Turneer, heb ben het doel een paar keer bestookt. Daartegenover staat dat ook Eendracht Opstal heeft gedreigd en ons een paar keer op de proef heeft gesteld. Globaal genomen vond ik de eerste helft van een betere kwaliteit. Na de rust werd er al heel wat minder aantrekkelijk voetbal gepresenteerd. In die periode kwamen de twee doel punten tot stand. Wij hebben de gelijkmaker geskoord na een hoekschop van Ludo Pis sens, waarbij De Vlegelaer de bal hoog in het dak schoot. Nu zondag moeten we naar Sparta Waasmunster. Een vierpuntenwedstrijd, waarin zal moeten geknokt worden om het behoud veilig te stellen». Ook bij Eendracht Opstal is I men tevreden met het bereikte resultaat. Sekretaris Emiel Van Mol: «Wij hadden een punt voorop gesteld. Rekening houdend met het feit dat Sparta Bug genhout aan een remonte toe was, hadden wij ons aan sterke weerstand verwacht. Boven dien is het zo dat een derby alle kanten uit kan. Tijdens de eerste helft verliep het spel verdeeld en kregen wij nage noeg evenveel kansen als de thuisploeg. Na de rust waren we duidelijk de betere ploeg. Vooralm op het kollektievc vlak kwamen wij sterker uit de verf. Peter Mol skoorde en het zag er toen naar uit dat we gingen zegevieren. Een tekort koming in onze defensie is er de oorzaak van geworden dat we een punt moesten prijs ge ven. Alles samengenomen ben ik niet ontevreden over de uit slag. Wel meen ik dat, moest er een ploeg als overwinnaar zijn naar voor getreden, het wij dan moesten geweest zijn.» Buggenhout-Opstal 1-1. De Opstalse doelman kan gepast ingrijpen )oh) S.K. Oudegem ontgoochelt de laatste weken. Het heilig vuur is blykbaar geblust by Mark Rombaut en zyn maats. De filosofen hebben ook niets meer te winnen of te verliezen in deze kompetitie. En wat wil je dan. Die opvatting strookt nochtans niet met de principes van trainer Walter Bauwens. Die wil dat zyn team in iedere opdracht tot het uiterste gaat. Bauwens opteert voor een ereplaats, en daarvoor zyn de spelers blijkbaar niet meer gemotiveerd. Vandaar dat de opdrachten te lichtzinnig worden opgevat met in vele gevallen puntenverlies voor gevolg. Tegen Lutterzele bleef S.K. Oudegem ver beneden de mid delmaat. Dat was geenszins het geval hij de gasten die wilskrachtig reageerden, gedi rigeerd door een uitstekende Dré Temmerman. Hoewel hij stilaan naar de veertig draait, blijft «Tem merken», beslist nog tot de betere spelers in derde provin ciale behoren. Technisch hoeft hij voor niemand onder te doen en de wenken die hij tijdens de wedstrijd geeft zijn belangrijk. Niemand beter dan wie ook in Lutterzele heeft meer ondervinding in de voet balsport. Na pakweg een kwartier kwam Lutterzele op voorsprong langs Raes. Met de rust in zicht kon Van Acken de cijfers zelfs ver dubbelen. Na de rust heeft Oudegem gepopogd om een offensief op te zetten. Het ver liep echter allemaal veel te stroef en slechts hoogst zelden werd de Lutterzeelse doelman voor problemen gesteld. «Ik heb maar weinig kommen- taar» zegde trainer Bauwens na afloop. «Het was gewoon triestig. Het vuur is er uit bij de spelers en het blijkt ontzettend moeilijk te zijn om hen in dit stadium van de kompetitie nog op te jutten. Ik vind dat wel jam mer. Ik had immers een erep laats gewild. Kampioen spelen leek onmogelijk. Daarvoor was o.a. Stekene te sterk. Glo baal genomen vond ik de wed strijd in zijn totaliteit een flau we bedoening. Buiten de twee doelpunten hebben de bezoe kers al evenmin gensters gesla gen. Eigenlijk beschouw ik dit als een wedstrijd om vlug te vergeten». E.D.M. BAZEL - WAASMUNSTER: 0-0 Sparta Waasmunster was, vooral na de rust. de beste pjoeg in een vrij matte wed strijd waarbij Bazel nooit liet blijken dat het op de tweede plaats staat in derde provincia le. Doelman Troch van Bazel hield in de tweede periode een drietal gemaakte doelpunten uit zijn kooi, zodat de bezoe kende spitsen Impens, Van Buyten en Van Bocxelaer niet aan het feest waren. Aan de overzijde hadden Cattoir en Buytaert ook al enkele kansen voor de thuisploeg verkwan seld. Speler trainer Ruymbeke van Bazel toonde zich na afloop bijzonder gelukkig met het be- jaalde punt, al moeten de Ecn- drachters nun wel terug het gezelschap dulden van Baasro de dat Berlare met 1-0 terug wees. Voor Waasmunster be tekende het gewonnen punt meteen ook een verloren punt want met amper 1 puntje voor sprong op de voorlaatste Bug genhout (dat de jongste weken aan een sterke remonte bezig is) is Sparta nog verre van gered... (YEL) HAASDONK-KALLO 2-0 Van eind november was het reeds geleden dat de rood-gc- len een overwinning hadden behaald. Zondag slaagde Red Star er uiteindelijk in om na een degelijke partij de volle buit op te strijken tegen Kallo. De mannen van trainer Pies- sens kwamen met vooral veel wilskracht voor de pinnen en dwongen zodoende enige ge vaarlijke fazen af. Toch was het tot het halfuur wachten vooraleer er iets aan het skorebord veranderde. Benny Daemen had sukses SK Overmere-Merelbeke: Voetbal wordt niet altijd rechtopstaand gespeeld (jj) met een knal van een schot. In de tweede helft probeerden de Kallonaars natuurlijk nog te redden wat er te redden viel en dat opende dan weer wat mo gelijkheden voor de plaatselij ke elf die zeker attent bleven Even na een uur ging Kallo- doelman Van Hal bedenkelijk flatcrcn wanneer hij een schot van alweer Benny Daemen lo ste en de goed bijgekomen Eddy Maes kon intikken. Met deze stand was de wedstrijd gelopen'cn legt Red Star waar schijnlijk een basis voor de uiteindelijke redding want in de resterende wedstrijdminu- j ten waren de beste kansen nogmaals voor de Haasdonke- j naars. Macs schoot echter ver i naast en een loeier van Kris QU-nu Stevclinck belandde tegen de fKOvermere-Merelbeke: Wat de Overmerenaars ook probeerden, het bleef bij e paal. UJ) i gelijkspel

De Voorpost | 1984 | | pagina 32