Strafschop pleister op een houten been SI AALST - SCHELLEBELLE1-2 Goeie remonte «g Flits volstond Ondanks goede lokale repliek Te sterk vertimmerde ploeg WICHELEN-WESTREM 2-4 Blik op vierde provinciale Hofstade verliest Aaigem en Erpe in eigen huis titelambities blijven baas Opgelapt, maar toch verdiend gewonnen De Voorpost - 16.3.1984 - 33 VOETBAL 3 3' Provinciale WHITE BOYS-KLEIN UUR VRASENE: 2-1 SK Aalst-Schellebelle: Raoul Verhulst in de achtervolging op De Jaeger (per) Baasrode-Berlare 1-0. Van Keer van Baasrode kopt op doel tussen drie Berlaarse verdedigers in vh) MERE - OKEGEM 1-1 Mere en Okegem hebben me kaar op een middelmatige ma nier partij gegeven. De eerste helft was werkelijk weinig soeps. De lokalen waren zwak geïnspireerd terwijl Okegem werkelijk tot niets in staat leek. Middenvelder Van Der Haegen kon Mere niet op gang krijgen. Mere was wel de betere ploeg in die marige eerste helft, men kon echter ook geen vuist ma ken. Zodoende verwonderde het niemand dat de stand aan de rust nog steeds dubbel blank was. In de tweede helft kon Oke gem het evenwicht wat herstel len. De replieken van de be zoekers waren echter onge vaarlijk, Mere diende duide lijk meer eksenten te leggen op de aanval. De lokale trainer bracht daarom, op de 70ste mi nuut zijn gevaarlijke spits Jean-Paul Goossens in het veld. Deze voorspeler was ge kwetst geraakt tijdens de wed strijd op Nieuwerkerken. Daardoor ging hij niet van start tegen Okegem. Hij was het die hier het verschil maak te. Een kwartier voor het eind begon begon Goossens aan zijn dribbelnummer. De slal om werd daarna besloten met een afstandschot in de krui sing. Een prachtdoelpunt dat de speler en zijn ploeg enorm blij maakte. Mere haalde dankzij deze aktie een verdien de maar krappe zege tegen een bleek Okegem. Mere is wel bezig aan een sterke terugron de. De lokalen zijn erin ge slaagd om hun uitzichtloze po sitie na de eerste ronde om te toveren tot een riante plaats in de middenmoot. Okegem daarentegen speelt een enorm zwakke tweede ronde. De ploeg dient zich dringend te herpakken wil het de degrada tie ontlopen. G.D.T. Nieuwerkerken diende voor de partij tegen Burst enkele pion nen te missen. De Saedeleer en Roeland waren twee van de opvallend afwezigen terwijl de bezoekers evenmin op volle slagorde konden aantreden. Bij Burst ontbrak onder ande re doelman Volkaert, Fosselle, Perreman en libero De Bruy- ne. Het kon dus geen volledige krachtmeting worden tussen beide ploegen die om uiteenlo pende redenen aan puntenge- win toe waren. In de eerste helft was de partij gelijkopgaand. Beide teams kregen een aantal kansen al was Nieuwerkerke duidelijk gevaarlijk voor het bezoeken de doelmond. Tot skoren kwam men echter niet tijdens de eerste spelperiode. Het zware veld was duidelijk een belemmering voor de spelers geweest. Rusten dus met een brilskore en hopend op beter voetbal na de rust, was het algemene parool te Nieuwer kerken. De tweede helft werd dan ge lukkig toch gekruid met de nodige doelpunten. Het spel- beeld onderging geen wijzi ging. Burst hiel<i.gelijke tred met het verzwakte Nieuwer kerken, doch liep tegen de lamp. Rond het uur knalde Trist de thuisploeg op voor sprong. Nieuwerkerken bleef aandringen maar de debute rende Stammeleer speelde een voortreffelijke partij en voor kwam meer treffers. Hij dien de zich toch gewonnen te ge ven een kwartier voor inruk ken. Middenvelder Wellekens slingerde de bal voor doel die suksesrijk werd omgebogen door Steenhoudt. Meteen kreeg de thuisploeg zekerheid omtrent de verdiende zege. Nieuwerkerken klimt dus op naar de tweede plaats, die het delen moet met S.K. Aalst. De lokalen mogen dus nog tite- lambities koesteren, terwijl Burst dringend aan winst toe is wil men het behoud in derde provinciale verzekeren. Vol gende week ontvangt Burst aan huis Wilskracht Moorsel, alvast een sleutelwedstrijd in het degradatiedebat. G.D.T. GIJZEGEM - MEERBEXE: 0-1 SK AalstSchellebelle. De Jaeger wordt door Norbert Van Roy deskundig tegen de vlakte gewerkt (per) Provinciale De Wichelse trainer Fr Snij- kers moet zowat de wanhoop nabij zijn, hij moest zondag noodgedwongen niet minder dan acht basisspelers vervan gen, spelers zoals keepers Mertens en Scheerlinck, stop pers Van Boven*en Van Poec- kc, verdedigers Daelman en De Noozc, middenvelder Hoogcwijs cn aanvaller Ver- heuen, dit wegens ziekte, kwetsuren en andere om standigheden. Dat zoiets niet in één twee drie op te lossen is heeft SK aan den lijve ondervonden Het begon nochtans zeer goed voor het sterk vertimmerde en in alle onderdelen gewijzigde SK, want na 5 minuten stond het al 1-0 vóór. De Wcstrem- keeper (terug onder de lat na een lange afwezigheid) loste dc bal op een hoge voorzet van Haentjes, daar was dan Edtfy De Winter natuurlijk als de kippen bij om binnen te du wen. Tot ieders verbazing bleef Wichelen het de omstan digheden in acht genomen goed doen, maar op de 20ste min. moet het een koud stort bad verwerken: Westremaan- valler De Wilde dringt het strafschopgebied binnen, wordt gestuit en laat zich ge willig vallen, de scheidsrechter laat zich aan dit prachtig opge voerde stukje komedie vangen en past de zwaarste sanktie toe. Het was De Wilde zelf die feilloos juniorskeeper Van Gelderen het nakijken gaf en zodoende voor de 1-1 stand zorgde. Nu was dc weer wat gebroken bij de thuisploeg en daar profi teerde Westrem van om op 1-2 voorsprong te komen, dit na een vrijschop gegeven door Van De Vijver naar Bossaer, die nog net met het hoofd het leder in de verste hoek in doel kon doen afwijken. Enkele minuten later wordt R. Haentjes in de zone van de waarheid gehaakt, hij gaat ook neer, doch deze keer fluit de ref niet. Op de 35' min. mag De Winter (van Westrem) vanuit buiten spelstand vertrekken, ongehin derd doorgaan en nummer drie voor de bezoekers op de plank schieten. Dat was nu het sein voor de thuisploeg om agres sief te gaan voetballen (zonder echter brutaal te spelen) eri dit resulteerde op de 40ste minuut in een compcnsaticpenalty die werd omgezet door Johan Schudding. Ruststand: 2-3. Na de rust zagen we Wichelen op het veld aan het werk als de beste ploeg, zowel De Winter als Haentjes kwamen dichtbij Het toptreffen in vierde pro vinciale speelde zich ongetwij feld op Hofstade af. De thuis ploeg dient in de clinch te gaan met Appels. In de eerste helft hielden de lokalen gelijke tred met hun beduchte tegenstanders. Rust stand was 0-0. In de 50ste mi nuut krulde De Bruyn een vrij schop op het hoofd van Roels die voorbeeldig inknikte. Vijf minuten later werd de voor sprong reeds teniet gedaan door vanop de penaltystip te scoren. Hofstade kreeg het stilaan las tiger en voelde meer en meer de afwezigheid van speler-trai ner Geldhof aan. Meer nog. Het betere spel van de bezoe kers werd in de slotfase be kroond met een tweede tref fer. Een echte kaakslag voor het ambitieuze Hofstade dat zijn titelambities overdroeg aan Appels. Voor Oranje Erpe verliep de partij tegen Bavegem od ideale De wedstrijd tussen Gijzegem en Meerbeke is uitgegroeid tot een wedstrijd waarin beide ploegen een helft voor hun rekening namen. In de eerste helft waren de bezoekers vooral de gevaar lijkste ploeg. Gijzegem kwam in het eerste half uur niet aan de bak. In die periode wisten de bezoekers ook op voor sprong te klimmen. Dit ge beurde in de 10* minuut. Geert De Petter was op de afspraak om in te tikken. Meerbeke bleef de betere ploeg maar vertikte het de par tij te beslechten. Bij dc rust behielden de bezoekers echter hun nipte voorsprong. De tweede helft had ook zijn voetbalcharmes. Gijzegem wil de wilskrachtig terugkomen, doch had het vooral niet ge makkelijk in de zone van de waarheid. Meerbeke bleef de partij rustig kontroleren al werd het vaak zeer warm voor de Meerbeekse kooi. De ge lijkmaker hing in de lucht maar Vereecken vertikte ,het de vervangingen van de loka len in te willigen. Gijzegem verspeelde zijn ei gen kansen en kon zo niet langszij komen. Meerbeke bleef overeind in die tweede helft die volledig werd gedomi neerd en gekruid door de loka len. Gijzegem dient echter de nederlaag te zoeken bij het missen van een aantal reéle doelkansen. Meerbeke kon meteen in zijn vuistje lachen en pikte een gevleide overwin ning mee. G.D.T. wijze, al diende de lokalen de diensten te missen van De Smet en De Landsheer. Lau- wereys en Van Keymolen keerde echter in de basis terug. De thuisploeg opende de score in de 29ste minuut langs Lau- wereys. Na dc kampwisseling bouwde Erpe zijn voorsprong verder uit tot 3-0 langs Eddy Van Gyseghem in de 70ste mi nuut en Guido Lauwereys tien minuten later. Bavegem zou vijf minuten voor inrukken de stand milderen via Van De Vijver. Laatstgenoemde knal de een vrijschop feilloos binnen. Ook Aaigem heeft weinig weerwerk gekend met rode lantaarndrager Kwatrecht. De thuisploeg haalde het na een aangename wedstrijd met een 5-2 overwinning. Boterberg zorgde voor drie treffers en werd daarom terecht getikt als de meest verdienstelijke speler. (G.D.T.) Hofstade-Appels: Het winnende doelpunt voor Appels, (per) de verdiende gelijkmaker, maar hun schoten, gingen res pectievelijk nipt naast en net over. Er dient ook te worden aange stipt dat Wichelen weinig uit gespeelde kansen kreeg, zover liet dc Westremverdediging het niet komen. Integendeel, vijf minuten vóór affluiten was het de eer aan Verleyen om op tegenstoot de 2-4 eindcijfers vast te leggen. Tot besluit kunnen we zeggen dat met een tikje meer meeval en ook volgens de geleverde prestaties de in der haast sa mengeraapte en praktisch op iedere plaats gewijzigde ploeg van Wichelen toch nog op een gelijkspel aanspraak kon maken. DMG Hofstade-Appels: De portier van de thuisploeg bokst de bal terug het veld in, en meteen duwt hij de speler naast zich weg (per) In dc afgelopen weken was ceren reeds duidelijk gebleken dat In de tweede helft waren de de Puitvoetenuars aan een ste- lokalen zo mogelijk nog domi- vigc remonte bcgonpen waren nanter en konden een hele re- maar dat dc opgelopen achter- sem doelgelegenheden aan «and al te ruim was geworden mekaar rijgen Een poging van om nog enige kans op sukses te Van Immerseel ging via keeper hebben. Wat er ook van zij. Vriesackcrs op het doclhout en wit-grocn blijft het keurig André Van der Aa testte de doen en beheerste bijna heel dwarsligger op degelijkheid. In dc konfrontatie tegen Klein de 70ste minuut was het dan Laar toch geklonken wanneer een Dc lokale sterkte werd in de voorzet van Van Immerseel tot eerste helft bevestigd met een dc eenzame Erwin Van doelpunt van Van Immerseel Camp doorgleed en deze spits en dit door middel van een alle tijd had om in te schuiven, schitterende volley na voorzet Klein Laar wou wat graag nog van Van der Aa". Vanaf dat terugslaan maar behalve een moment ging Klein Laar wel in aansluitingstreffer langs Van het tegenoffensief maar Ver- den Eynde kwam doelman hacrt en co hadden heel wat Van Kerckhove met meer in 'ast om aanvallend iets te for- gevaar. White Boys-Klein Laar Vrasene: De thuisverdediging raakte nooit in paniek, (dw) Hofstade-Appels: en een hoop vreugde bij de Dendermondenaren. Ergens middenin ligt de gelukkige doelpuntenmaker (per) De topper tussen S.K. Aalst en Schellebelle is uitgegroeid tot een spannend duel. De belangen waren aan beide zijden natuurlijk zeer groot. In deze sleutelwedstryd stond namelijk de eerste plaats op het spel. Schellebelle was de leider die een punt voorsprong telde op de gastheren uit Aalst die bezig waren aan een sterke tweede ronde, na een mindere seizoenstart. Beide ploegen namen vooral niet veel risico's tijdens het openingskwartier, al was De Jaegher verschillende keren gevaarlijk opgedoken voor het doel van Dauwe. S.K. Aalst aasde dus duidelijk op vroeg sukses, al wilde men dit voor zichtig aan boord leggen. De lokalen kregen gedurende de eerste helft de beste kansen. Zo legde De Kinder nog eens een bal naast het hok rond het halfuur. Schellebelle bleef ech ter in deze moeilijke periode overeind al zweette men bloed en tranen. De openingstreffer viel echter aan de overzijde. Willy Danijs knalde Schelle belle op slag van rust onver wachts op voporsprong. In de tweede helft wijzigde het spelbeeld nauwelijks. S.K. Aalst bleef de gevaarlijkste ploeg en illustreerde dit vooral in de 52ste minuut. De lokalen waren toen tot tweemaal toe zeer dicht bij de gelijkmaker. Op schot van De Jaegher dien de doelman Dauwe reeds al zijn kunnen te tonen ten koste van een hoekschop. Opnieuw leverde De Jagher een prima doelpoging af na die hoek schop en alweer was er een verdienstelijke Dauwe in de weg. Hij hield op zijn eentje Schellebelle volledig overeind. Vijf minuten voor inrukken knalde Danijs de bezoekers op een riante 0-2 voorsprong. Toen viel het doek over deze partij al skoorde doelman D'Herde in de 88ste minuut vanop de stip tegen. Schelle belle haalde een belangrijke overwinning en komt daarmee afgescheiden aan de leiding in de algemene klassering. De ploeg lijkt goed op weg naar de titel. En S.K. Aalst, het likte zijn wonden. G.D.T. Baasrode-Berlare 1-0. Eddy Van Keer (Baasrode) schiet op doel, maar de bal gaat via over oh) NIEUWERKERKEN - BURST: 2-1

De Voorpost | 1984 | | pagina 33