r Nonchalant eerste kwartier oorzaak van de nederlaag... msSSSÊ KAMILLEKES AALST-SK BEERSE: 2-3 WZK-HASSELT: Eindelijk nog eens een overwinning Vreugde bij de Lokerse ploegen Heren: L.Z.V. - Z.V.W. 13-6 Dames: L.Z.V. - A.Z.C. 27-1 #V krachtbal Cijfers zeggen niet alles f 1 5#v- m r r Buggenhoutse krachtbalsters vechten voor titel AVANTI FEMINA LEBBEKE-H0UTHALEN:16-U Kamillekes B niet meer in karnavalstemming Blijft Osiris Aalst in eerste nationale? Het B.O.I.C. - Oost-Vlaanderen DAMESVOETBAL WATERPOLO Damesvoetbal Eerste Nationale Na een schitterende overwinning op het veld van Jeugd Borgloon vorige week, liet een nonchalante Kamillekesploeg in het eerste kwartier van haar thuiswedstrijd tegen Beerse een overwinning ontglippen, die gewoon voor het grgpen lag. Ann Van der Eecken en Veerle De Wint waren nochtans van de partg, terwijl anderzijds de geel geschorste Trees Van Geert ontbrak. Kamillekes-Beerse: Deze enorme loeier van Ann Eeckhout vliegt nipt naast (per) Zaterdag jl. kregen de Wase polomeisjes het weer eens ge makkelijk. Na enkele harde dobbers zoals Eeklo, Gent en Lokeren waarmee de dames liefst 6 punten verloren was de winst op de Hasseltse ploeg méér dan welkom. Dit zwakke zusje van het wa- terpologebeuren had ander maal niet veel in de pap te brokken. Het werd erg moei lijk om de bal te behouden want Wase liet geen kans voor bij gaan om in het tegenoffen sief te gaan. Met de jongsten in het water wilde dit niet steeds lukken, maar hun vinnigheid en snelheid bleef te bewon deren. Kristien De Smet, de Wase keepster, kwam weer in de kijker te staan toen ze een penalty stopte. Maar buiten dit moois, had Kristien nog een reeks mooie safes in petto. Desondanks een goed georga niseerd spel moest WZK toch nog 4 tegendoelen inkasseren. Maar dit kon de pret niet druk ken want de thuisploeg kon 13 treffers in de Hasseltse netten binnenkrijgen. Kristien De Smet (WZK) Na deze gemakkelijke over winning rest Wase nog 5 wed strijden waaronder Gent en Eupen die als afsluiters van de nationale kompetitie wel eens héél belangrijk kunnen worden! HB Onze herenploeg is er in ge slaagd een verdiende overwin ning te halen. Nadat onze jon gens op Beveren met een nipte 10-9 verloren, geloofde men er weer in om de degradatie weg te werken. Dat onze heren- ploeg fantastisch samenspeel de bewijst deze overwinning. Vooral Bart Beauprez die ver dediger was, heeft samen met Yves Wauters meer dan één steentje bijgedragen tot de overwinning. In de eerste pe riode werd de stand op 3-0 gebracht door Mark Verton- ghen en Erik Peeters. In de tweede periode werd het span nender. Wetteren sloeg toe maar in het Lokerse kamp bleef men rustig spelen. Zo zorgden Mark Vertonghen, Erik Peeters en Rik Mestdagh (2) voor een 7-4 stand. In de derde periode werd er ver moeidheid vastgesteld bij onze jongens zodat coach Maurice Dauwe reservespelers in het water moest sturen. Lokeren bleef skoren langs Rik Mest dagh en Erik Peeters, stand 9- 4. De laatste periode startte Lo keren weer op zijn best. Yves Wauters (2), Mark Verton ghen en Erik Peeters legden de eindstand vast. Zondag is Lo keren te gast bij Aalst, begin 15 uur. De rangschikking in 2e natio nale ziet er als volgt uit: 1. Merksem 18 p., 2. Charle- roi-Chan 17 p., 3. Waregem en Aalst 16 p., 5. Beveren 12 p., 6. Charleroi-CSC 11 p., 7. Tri ton 11 p., 8. Lokeren, Borger- hout en Wetteren met 4 p., 11. Namen 3 p. Ons damesteam had geen moeite te winnen. De eerste periode werd het 8-0, tweede periode 13-0, derde periode 18-0 en de laatste periode 27-1 De ploeg: 1. Van Wontergen Lucresse (3), 2. Van Cauteren Gertrud (3), 3. Van Cauteren Kristien (2), 4. Samijn Myriam (5). 5. Peeters Ann (6). 6. Verleken Inge (1), 7. Van Wouwe Sabine (5), 8. Van Cauteren Ingrid (2). 9. Van Avermaet Katleen. 10. Van de Voorde Ann, 11. Van Vosse- len Christiane en 12 Van de Voorde Katrien. In de rangschikking is er wel een grote verschuiving ge beurd. Lokeren neemt nu de tweede plaats in samen met nog twee ploegen. De rangschikking is als volgt: 1. Eeklo 19 p., 2. Lokeren, St.- Niklaas en Eupen met 15 p., 5. Gent 14 p., 6. Hasselt 10 p., 7. Kortrijk 6 p., 8. Mechelen 2 p en 9. Antwerpen met 0 p. Zaterdag nemen onze dames het op tegen Gent. Het zal geen gemakkelijke taak zijn. Deze wedstrijd gaat door in het Durmebad te Lokeren - begin 19 u. PB. DAMESHANDBAL - Kamillekes-Beerse: Ann Eeckhout spurt voorbij de verdediging maar kan niet skoren (per) Onoverkomelijke achterstand... De sekondenwijzer was amper rond toen Connie Van den Broeck een onbegrijpelijk ge treuzel in de lokale verdedi ging afstrafte en de 0-1 op het bord kon prikken. De thuisploeg reageerde dan via Ann Eeckhout. die eerst Marie-Anne Van den Steen op maat bediende, maar die liet de bal te ver van haar voet afwijken; vervolgens omzeilde Ann enkele verdedigsters, zet te gemeten voor doel waar dit maal Ingrid Claessens iets te kort kwam en doelvrouw Ca roline Verstraete duikelend kon redden. Na ruim een kwartier werd het 0-2 toen een volledig vrijstaan de Lutgarde Sas geen moeite had om Brenda Van den Eeckhoudt te verslaan. Een vrijschop van Greta Van Hauwermeiren wordt door de keeper gestopt. In het midden veld verricht Hilde Daelemans uitstekend stootwerk en de druk van Beerse neemt af. Rond het halfuur echter kan Van Hauwermeiren twee keer tcreke redden, maar Connie Van den Broeck kan tenslotte suksesvol hernemen en het is 0-3. Even later wordt een door Ann Eeckhout genomen hoek schop kollcktief gemist en zo komt de rust met een voor de thuisploeg schier onoverkome lijke achterstand... Slotoffensief komt te laat Na de rust gaan de Kamillekes op zoek naar een doelpunt, maar het is Beerse dat het eerst gevaarlijk is met een vrij schop die op de lat belandt. Ann Eeckhout gaat door in haar eigen welbekende stijl, maar haar schot gaat voor langs Na een kwartier spelen kent Simone Briat de thuisploeg een strafschop toe, die door Greta Van Hauwermeiren wordt omgezet: 1-3. Eeckhout blijft in sneltrein vaart over het terrein razen, maar haar inspanningen leve ren niets op. Een achttal minuten voor het einde zet Greta Van Hauwer meiren een vrijschop om en met 2-3 op het bord voelen de Aalsterse meisjes plots op nieuw een puntendeling bin nen hun bereik. In een slotof- fensief dwingen ze een resem hoekschoppen af, Veerle De Wint trapt in het zijnet en aan de overzijde brengt Brenda Van den Eeckhoudt redding, zodat de stand niet meer gewij zigd wordt en twee kostbare puntjes verloren gingen Kamillekes Aalst: Brenda Van den Eeckhoudt; Annemie Van Damme. Greta Van Hauwermeiren. Hilde De Neve en Ann Van der Eecken; Marie-Anne Van den Steen, Hilde Daelemans. Veerle De Wint en Nicole Verhofstadt; Ann Eeckhout en Ingrid Claessens. Op de bank: Regine Meule- man en Gina Van den Steen. S.K. Beerse Caroline Verstraete; Sonja Driesen, Georgette Goor, Connie Van den Broeck en Anita Dierckx; Els Janssens, Anne-Mie Horemans, Anita Van Poeyen en Lutgarde Sas; Rina Huyssen en Monique Le- naerts. Wisselspeelsters: Martine Van den Broeck, Miriam Royens en Bertha Van Sweevclt. Cyriel Temmerman Na een zenuwachtige en span nende wedstrijd hebben de Buggenhoutse krachtbalsters de medeleider teruggedron gen. Buggenhout, Snel legem iare stonden met een intal verloren wed- moet nog enkele in- trijden spelen, maar teens naast Buggen- de leiding komen. De tegen Snellegem was dus belangrijk. 't Klaverken startte erg ner veus en maakte hierdoor fou ten. Ria Verest, krachtbalster van het jaar, had een off-day, en lukte er niet in haar eerste worpen te plaatsen. De West- vlaamse vrouwen onderschep ten vele ballen en ant woordden met rugworpen. Niet minder dan zes rugwor pen konden de bezoekers om zetten en die worden met dub bele punten aangetekend. Buggenhout werd overspeeld en kwam bij de rust zeven punten achter (8-15). Onder impuls van de talrijke supporters begonnen de Bug genhoutse dames aan een op merkelijke remonte. Niette genstaande de grote achter stand geloofden zij nog in hun overwinningskansen. Coach Brusselmans gaf enkele nuttige tips, die goed werden opge volgd. Hilde Vertonghen nam de eerste en de derde worp voor haar rekening en skoorde nu regelmatig. De gevreesde rugworpen van de tegenstan der werden in de kiem ge smoord. Snellegem geraakte niet meer uit zijn doelgebied. Drie minuten voor het eindsig naal maakte Hilde Vertonghen een beslissend tweepunten- doelpunt. De groen-zwarten kwamen hierdoor voor het eerst op voorsprong en verde digden zeer sterk. Samenspel en doorzettingsvermogen leid den tot een verdiende overwin ning. Eindstand 21-19. Speelsters: Vertonghen Hilde (18), Verest Ria (3), Rogge man Kristien, Moernaut Lut en Kris, Meersman Maria en Kris. Tweede afdeling: 't Klaverken-Lissew. 14-11 In de euforie van de overwin ning van de dames, vergaten de heren bijna hun eigen wed strijd te winnen. Lissewege, zesde in dc rangschikking, toonde zich een moeilijke tegenstander. Buggenhout kon zijn spel niet opdringen en de stand bleef gelijk. De Vos faal de enkele malen bij de afwer king op de doellijn. Ruststand 8-7. In de tweede speelhelft bleef Lissewege aandringen, maar Buggenhout kon stand houden dank zij het voortreffelijk ver dedigingswerk van De Maer- schalck en Doms. Pas in de laatste minuut kon een veilige voorsprong van drie punten worden afgedwongen. Spelers: De Vos (13), Ver tonghen (1), Doms en De Maerschalck. Andere uitslagen Res.: 't Klaverk.-Lissew. 11-14 3' Afd.: 't Klaverk. B-Temse B 21-10 Opstal B-'t Klaverk. 17- 8 Wedstrijden voor zondag 18 maart: Dames: 't Klaverken-Beitem, 10.30 u. 3' afd.: Beernem-'t Klaverken, 10.30 u. 3C afd.: Malderen-'t Klaverken B, 9 u. Temse A-'t Klaverken A, 11 u. Wie zich bazeert op het 16-11 eindresultaat zou kunnen veronderstellen dat Lebbeke het vrg gemakkelijk haalde van Houthalen maar diegenen die de wedstrijd hebben gezien kunnen enkel bevestigen dat cijfers niet alles zeggen. Houthalen, op de 4' plaats gerangschikt, lag echt niet ver onder by de ploeg van kapitein M.L. Cools en het was enkel tijdens de laatste 7' dat Lebbeke de Limburgers van zich af kon schudden. Bij Houthalen lopen inderdaad een paar speelsters wjj bedoelen hier vooral de gezusters Vrij sen die tot de top van het Belgisch vrouwenhandbal behoren en naar ons gevoel hoeft deze ploeg niet zoveel versterking meer om zich te gaan mengen in het titeldebat. Daarom kunnen wij ons niet van de indruk ontdoen dat Lebbeke zich gelukkig mag prijzen dat M. Van Den Borre er opnieuw bij was. Van Den Borre, zaterdag dertig gewor den, organizeerde weer de ver dediging en ondanks zij echt niet meer zo snel is, betekent zij ook in aanval heel wat bij de Belgische kampioenen. Reeds van bij het wedstrijdbe- gin werd het duidelijk dat de thuisploeg voor geen gemak kelijke taak stond. Het was inderdaad Houthalen dat langs Linda en Ria Vrijsen Lebbeke voor problemen stelde en tot 9' voor rust leidde. De stevig spe lende bezoeksters stevenden van 2-2 naar 2-4 na een kwar tier en na 21' leidde Houthalen steeds met 4-6. Van Den Borre en Bleyaert, flink gesteund door een bijzon der aktieve Biesemans en een hard werkende Cools, konden toen de bakens verzetten. Eerst skoorde Van Den Borre (5-6) dan lukte Bleyaert twee opeenvolgende treffers (7-6) en Van Den Borre na samen spel met De Troetsel steeds beter maakte er 8-6 van 3' voor de rust. Deze stand bleef op het bord tot de rust want de thuisploeg kon nog twee kan sen niet afronden. Toen na de rust L. Hermans er 9-6 van maakte en Bleyaert het gevaar Vrijsen leek te kunnen be dwingen. dacht men dat de thuisploeg op weg was naar een riante zege maar ondanks Van Langenhove nog een strafworp kon stoppen werd het toch 9-9 een kwartier voor het einde. Biesemans, steeds even hard nekkig, slaagde er toen in een 7-m-worp af te dwingen omge zet door Bleyaert en Van Den Borre zorgde voor 11-9 7' voor het einde. Nog even kon Hout halen aanklampen via een pe nalty (11-10) maar als Bleyaert even later met enige meeval er 12-10 van maakte brak de veer bij het toch wel leeggespeeld Houthalen. De bijzonder ster ke Bleyaert dikte de Lebbeek- se voorsprong aan tot 14-10, De Troetsel skoorde vanop de linkerhoek en Bleyaert, erg at tent. snoepte de bal nog eens mee om de 16-11 eindstand vast te leggen. Avanti Femina Lebbeke: Van Langenhove Van Der Meersch, Cools, Bleyaert 9, Van Damme 1, Van Den Bor re 3, Lissens, Muylaert. De Troetsel 1. Biesemans 1, Cal- lens, Hermans 1. EVA In tegenstelling tot de A-ploeg verkeerde de B-ploeg van Kei zer Kamiel bijlange niet meer in karnavalssferen in hun zon dagnamiddagwedstrijd tegen Lokerse. De Lokerse meisjes hebben net als alle andere top- ploegcn uit de provinciale kompetitie aan de lijve moeten ondervinden dat de Kamille kes op eigen veld bekampen ver van een sinekure is. Voor dien hadden ook Haasdonk (slechts met 0-1 gewonnen), Bellem (0-2) en Ronse (1-1) reeds heel wat mooi te gehad op de Zandberg. In de partij tegen Lokerse na men de Kamillekes een blitz- start en na amper een halfuur spel stond hel al 2-0 voor. Lokerse zou voor de koffie met een lobbal van Doorns echter nog terugkeren tot 2-1, doch het zou nog tot ver in de tweede helft moeten wachten vooraleer een nieuwe lobbal, ditmaal van Van Bocxelaer de gelijkmaker op het bord bracht. Een uiterst faire wed strijd die een juiste uitslag meekreeg. (Val) Terwijl KBC Buggenhout kwartier voor het einde hield goed op weg is om zich vol- Osiris stand. Dan moesten gend seizoen als tweede Oost- Hanssens, Van Lysebeth, Gee- vlaamse klub in eerste nationa- r0ms en Dockers plooien voor le te werken, vecht Osiris de iets grotere werpkracht van Aalst om het behoud in de de Bruggelingen. Opmerkelijk topreeks te verzekeren. was nog de soms wel wankele Aalst, een klub met voldoende organisatie buiten het veld bij talent om in de middenmoot Aalst. post te vatten, kan te weinig Vorige week floten wij de da- met een vaste kern aantreden, meswedstrijd Buggenhout- Tegen Olympia Brugge kwa- Snellegem en daar bleek dat de men Bart Van Lysebeth en Buggenhoutse krachtbalclub Fred Dockers jr. terug in de struktureel toch steviger op de basisploeg maar Chris Eelbode pootjes staat dan het Aalsterse en Jan De Vriendt waren er Osiris. niet bij, wat vooral in de aan- (J.G.) val problemen stelde. Tot een Dameshandbal: Daisy De Troetsel (Avanti Femina) heeft zich dit seizoen opgewerkt t\ vaste waarde in de ploeg Dameshandbal: Kris Bieseman (Avanti Femina) was ook tegen Houthalen in een goeie Fcrnand Hanet, de voorzitter sportpaleis door het Provin- van het B.O.I.C.-Oost-Vlaan- ciaal Bestuur en Het Laatste deren leidde de jaarlijkse pers- Nieuws met de medewerking konferentie in met een "wel- van G.E.P.O.S., R.O.O.S. en komstwoord. Hij stelde hjet N.S.V.O. programma voor van de Op het programma staan: sportaktiviteiten tijdens de schattenjacht in het Gents Gentse Lentebeurs 1984. Niet Park, hindernissenloop per minder dan 16 verschillende ploeg op de piste, open po- sportdisciplines zullen gedu- dium in het restaurant-kafeta- rende vijf dagen aan bod ko- ria, behendigheidsrit per fiets, men. Ter gelegenheid hiervan tekenwedstrijd, podiumspelen zullen ook de beste sportpro- voor allen en een jogging rond motor, de beste prestaties an- het Gentse stadspark. n„ s i i ~r der-valieden en beste jonge Alfons Abbeloos voorzitter 1?*% Provlncij*'e perskonferen tie was ook een afvaardiging aanwezig van het Olympisch belofte uitgeroepen worden. van het Olympisch Komitee - ee !ia? n airr0.n<Xf8,emr?/ ')en°ermon^e- V°n links naar rechts ziet u Jan Van «Recrea 1984» wordt georgani- arr. Dendermonde, stelde ons (ev?n'e Bruylant, OktaafVan den Broeck, Rita Van Hauwermeiren en Mark De Smet seerd op woensdag 28 maart «Superstar '84» voor. In van 13.30 u. tot 17.30 u. in het tegenstelling tot de vorige ja ren zal deze sportmanifestatie een interarrondissementele wedstrijd zijn per ploeg. Ieder arrondissement (Gent - St.- Niklaas - Dendermonde en Oudenaarde) zal zowel een vrouwen- als een mannen- ploeg, bestaande uit 5 perso nen afvaardigen. De proeven zijn dezelfde als die van dc individuele superstar, maar de rangschikking wordt per ploeg opgemaakt. De mannenproeven omvatten: 500 m, wielrennen op de baan, gewichtheffen, basketbal- proef, voetbalproef (doelschie- ten), pistoolschieten, hinder nislopen, pompen (barren) en zweedse bank springen. De vrouwen hebben volgende proeven: wielrennen op piste, koorddansen, basketbalproef, handbalproef, pistoolschieten, hindernislopen, pompen en zweedse bank. Vijf van de acht proeven moe ten worden afgelegd. De wed strijden zijn voorzien op de vrijdagen 11 en 18 mei te 19 u. de finale op 25 mei worden betwist tussen de winnaars van beide schiftingen. Zowel de kandidaten mannen als vrou wen moeten voorgedragen worden via hun respectievelij ke arrondissementelc bestu ren. De prijzen omvatten zo wel natura- als geldge schenken. De voorzitter van Oudenaarde gaf een uitvoerige belichting van de tweede «Open nationale Judokampioenschappen» die zullen plaatsvinden op 29 sep tember op het middenplein van het Gents Sportpaleis. Tot slot kondigde Fernand Ha- net een «DEmonstratie Rit misch Turnen» door de natio nale vrouwenploeg van Bulga rije aan in de loop van de laatste trimester van 1984. «Turnen» door de nat. man nen- en vrouwenploegen van China is voorzien na de Olym pische Spelen van Los Ange les, dit alles eveneens in het sportpaleis van Gent.

De Voorpost | 1984 | | pagina 35