i OMLOOP DER VLAAMSE GEWESTEN William Tackaert bekroont sterk ploegspel Ludwig Van op de goeie Tittelboom wacht konditie Ronny Westelinck zit al bij de winnaars 12de Veldloop voor niet-aangeslote Vlaamse Karatekampioenschappen «Kata» Belangrijke turnmanifestaties in het Waasland Miniemen Judo aan de slag in sporthal De Wuitep te Hamme 40 - 16.3.1984 - De Voorpost Van Sande Per ploeg van drie ging de overwinning naar de ploeg uit den F. uit Veerle, 3de was Janssens M. uit Meerhout. Als sportgebeuren liet plaats grijpen WIELRENNEN VELDLOPEN Het Fangio-Marc gezelschap van de gebroeders Rey- brouck begon al ongerust te worden. In eigen land had men verwacht erg vroeg sukses te hebben en vooral de vroege overwinningen van Colijn en Van Meer in het seizoen 1983 hingen nog in het achterhoofd. Ook William Tackaert, na lang onrustig wachten tenslotte in de ploeg opgenomen en meteen goed voor de funktie van kopman, verwachtte zondag wat meer. Dat moest dan wel de zege worden want de Zeienaar had in Wanzele, vierde, in Fayt-le-Franc, vijfde en zaterdag nog te Anderlecht, tweede, sterke wedstrijden gereden. De 39ste 'Omloop der Vlaam se Gewesten' te Ichtegem kreeg een aardig parkoers, maar de honderd profs die de wedstrijd echt moesten maken hadden er te weinig zin in. Er werd doorlopend hard gereden en alleen Cambier, een neo- prof van 31, Denis Ertveldt en Rudy Colman gingen geduren de een langere tijd in de spits rijden. Ze kregen trouwens tot zeven minuten voorsprong maar eens de heuvelzone ach ter de rug was duidelijk dat het peloton terug zou komen. Vijftig kilometer voor Ichte gem gingen dan acht renners aan de haal. Het waren Van Lancker, Durant en Tackaert uit de Fangioploeg en verder eenzaten De Roo, De Keule naar, Van Meer, Poissonnier en Morjean. In het peloton kwam weinig reaktie en met nog twintig kilometer te rijden was het voor iedereen duide lijk dat de winnaar in dit acht tal zat. Ludo De Keulenaar, in dit seizoenbegin anders aardig op dreef, raakte niet uit de greep van de Fangiorenners en op de streep zelf was er inder daad William Tackaert die het goede ploegspel in een eerste overwinning omzette. Hij had nauwelijks last met een ook goed gestarte Alain De Roo. Sportdirekteur Wilfried Rey- brouck leek erg opgetogen: «Duidelijke afspraken en een geprikkelde Tackaert. De ploeg zal tonen wat ze op na tionaal vlak waard is». H.A. Peter Van Impe ging als eerste over de streep bij de liefhebbers te Bambrugge. (per) Een raar man. die Ludwig Van Tittelboom. Een uitstekend renner, dat wel, maar toch zo moeilijk aan het praten te krij gen over die sport. En toch, hij maakte al brokken in de wiel rennerij. Stil en bescheiden. Er wordt soms al te uitbundig gepraat. Mooipraters heeft men, zeker bij jongere renners, snel te veel. Beter is het daaren tegen op geen duw te veel te zien. Ook mijn begeleiders spo ren mij trouwens al eens aan een beetje losser tegenover de mensen te staan. Ludwig Van Tittelboom nu aan zijn eerste volwaardig sei zoen als amateur toe was in de twee eerste wielerweken van het nieuwe seizoen nergens in een uitslag weer te vinden. Merkwaardig toch wel voor een renner die twee jaar terug bij de juniors de Ronde van Vlaanderen binnenhaalde en toen nog zeventien andere pal men naar Erpe-Mere bracht. Op dit ogenblik vlot het niet te best. Wat sukkelen met de ge zondheid. Last om de konditie op het gewenste peil te krijgen. En dan heb ik inderdaad nooit echt een massawinnaar willen zijn. Wat voor zin heeft dat trouwens. Ik ben natuurlijk ge lukkig met een zege maar besef toch erg goed dat de weg om hoog erg lang en zwaar is. Om die reden heb ik mijn job willen bewaren, dagelijks van 9 tot 17 uur. Gelukkig is mijn werkge ver fietsenhandelaar Benny Van Eyck. Faciliteiten krijg ik dus ruim voldoende. Een job die uitstekend past. Het eerste echte jaar bij de amateurs. Wat schrik mis schien van de afstand? Vorig jaar reed ik nog een tweetal maanden by de ama teurs. En dat ging goed. Ik heb toen trouwens de dagelijkse trainingstijd wat opgetrokken. En dan was het toch ook zo dat de Ronde van Vlaanderen die ik won tenslotte ook over 110 kilometers liep. Ik kan tegen een duw en hoop er echt te staan tegen eind maart. Dan begint het serieuze werk voor de amateurs. H.A. Vorig jaar deze periode had de Zeelse liefhebber al twee overwinningen op zak. Die werden getakseerd als kermis- koersen. De zege in de semi-klassieker de Vlaamse Pijl te Harelbeke, die over de zeven hellingen liep, pleziert Ronny heel wat meer. Hij ziet het als een ingangseksamen naar een seizoen, waarin hij zijn mogelijkheden wil testen om in de belang stelling te komen van degenen die hem later naar een profkontrakt kunnen loodsen. De Zeienaar haalde bij de liefhebbers nog niet het niveau dat voor hem scheen weggelegd. Een topper in de jeugdreeksen, maar de bevestiging werd nog niet volledig doorgetrokken. In 1984 wil hij opnieuw opklimmen maar tot de beste van zijn lichting. Hij heeft de voorbereidingsperiode daar ook naar gericht. Ronny die tijdens de winter volop aan de pistemeetings deelnam, zag daar nu vanaf en trok maar eens sporadisch naar Gent. Hij richtte zich daar vooral op de weg. Hij voerde het trainingsschema precies en regelmatig uit. Hij wilde vooral aan zichzelf bewijzen dat hij het nog altijd kan. Het ziet er naar uit dat hij daarin zal lukken. In Gent- Gent en Gent-Staden manifesteerde hij zich al serieus in het koersgebeuren en de ereplaatsen waren het signaal dat de konditie in de goede zin evolueerde. Hij won al het klubkampioenschap, maar zijn overwinning in een gere nommeerde koers die de Vlaamse Pijl te Harelbeke is. geeft hem het volle vertrouwen. Onder de 104 deelnemers zat het kruim van het nationale en Nederlandse liefhebbers. Het was niet op de eindstreep dat Ronny zich de snelste toonde. Hij maakte de wedstrijd en kontroleerde hem. Ontsnappingen ongedaan maken en zelf aan de basis van uitlooppogingen liggen, dat alles leidde hem naar de overwinning. Westelinck wil doorgaan en hoopt in Gent-leper of de Kattekoers opnieuw bij de smaakmakers te behoren en op te klimmen naar een formepiek die hij tegen de maand mei, de periode van de waarheid voor de liefhebbers, wil halen. BENO Nieuwkerken-Waas organiseert op zondag 18 maart 1984: Op zondag 18 maart 1984 orga- Kadetten, '69 en '70, jongens, herinneringsmedaille niseert de Sportwerkgroep 1.800 m om 14.25 u. Meisjes, de Sportwerkgroep. Nieuwkerken - Sportraad St.- 1.350 m om 14.40 u. zijn er mooie prijzen en Niklaas onder de auspiciën van Scholieren, 67 en '68, jongens, een stadsmedaille voor het stadsbestuur St.-Niklaas, 2.800 m om 14.55 u. Meisjes eerste van elke kategori haar 12* Veldloop voor niet- 1.800 m om 15.15 u. drie verenigingen of st aangeslotenen. Juniores, '65 en '66, jongens, met het grootst aantal a Na het sukses van de laatste 4.200 m om 15.35 u. komen deelnemers ont jaren verwachten de organisa- Jun.-sen., dames, 66 en vroe- een trofee, toren dit jaar weer veel belang- ger, 1.800 m om 15.50 u. stelling op en rond de terrei- Seniores heren, 64 tot en met E,ke deelnemer krijgt ee nen van Perdaen en de Schakel 48, 4.200 m om 16.15 u. melk gratis, in de Heihoekstraat te Nieuw- Veteranen, heren. 47 en vroe- Terrein: Nieuwkerken- kerken. ger, 4.200 m om 16.40 u. Heihoekstraat: terrein R Ziehier de deelnemende kate- Toegang: 30 fr. daen en de Schakel, goriën: Sekretariaat klecdka agsi Pupillen jongens, 1974 alsook De inschrijvingen worden 30 lokalen van de Schakel, meisjes, 800 m om 13.15 u. min. vóór de start van de kate- Sportwerkgroep Nieuwk Pupillen B,'74, jongens, 800 m gorie afgesloten. Men kan 777.39.79 en 776.38.13. om 13.35 u. Meisjes, 800 m om voorinschrijven. De verant- Marcel De Prijcker T. 13.45 u. woordelijke van de groep dient gierslaan 17 en Ten Bjrma Miniemen, '71 en 72, jongens, dan een half uur op voorhand Nieuwkerken. Tel.: Ji jge 1000 m om 13.55 u. Meisjes, de rugnummers af te halen. De Bisschop 03/776.50.27 wéé 800 m om 14.10 u. Elke deelnemer ontvangt een ATLETIEKVERENIGING LOKEREN Raf Vervaet mag op een prima veldloopseizoen terugblikken 21":le Verder waren er nog: C tiaen Claus die te Hammt Het begon allemaal met de eindigde hij op overwinning die Raf behaalde plaats, in de grote prijs der stad Loke- Voor Alex Vervaet waren er 44"* plaats haalde en Peter ren waar hij voor eigen publiek °°k heel wat ereplaatsen te lis die te Sint-Niklaas kennelijk veel plezier beleefde noteren. Te Lokeren werd het werd; Paul Heirman wen"^ aan zijn zege. We hebben daar cen 5' plaats en te Hamme zijn beurt 55c te Hammi ook heel gelukkige supporters deecl hij nog heel wat beter en 79s" te Sint-Niklaas; vete J gezien die met hun vreugde het daar een tweede plaats op- August Van Der Steen liep "V geen blijf wisten. Een week tekenen zodat de beide Loker- u"*~ - "~B I later was Raf Vervaet weer se atleten Raf en Alex op het daar om zijn grote klasse te demonstreren te Hamme, waar hij met ruime voorsprong de zege op zak stak. Een over winning die reeds halfweg vas te vormen aannam wanneer Dirk Vervaet die met studie- beste wedstrijd te Ha ,w'c autitu rvax tn x-vitA uy nwi waar hij 12e werd en te podium mochten klauteren. Niklaas werd het een 2 ~L. Wat een weelde voor de Lo- plaats, en in het Prov. ,r kerse atletiekvereniging! Ver- pioenschap was het eer der was er ook nog St.-Niklaas plaats die hij haalde waar Alex 5' werd. Voor Prosper De Coster vo het in die wedstrijden 23' ie vormen aannam wanncci -- Raf toen het hele lot in de problemen zit en daardoor nu en 38' dat hij werd opj mindere uitslagen naar voor kend; Kamiel Van Boven brengt werd 5' te Hamme en te 29' te Hamme en te St.-Nil Sint-Niklaas behaalde hij een werd het een 46' prijs die steek liet en een opgemerkte solovlucht ten beste gaf. Een paar weken later was hij te Sint-Niklaas aan de start waar hij enkel door Roger De Vogel van de zege werd gehou- plaats. Terwijl hij in het gard Saey meekreeg. Hij provinciaal kampioenschap beter in het kampioen Cl KARATE o_eeen 25' den èn een waardevolle twee- kwam. m de plaats in de wacht sleepte. 0°k op andere fronten was de De pas aangesloten ji Alle omstandigheden in acht Lokerse atletiekklub aktief: Marc Van Den Berghe bi \,L genomen was deze ereplaats Roland Adriaenssens nam deel knap met een 11' en 12' p L een zege waard want tegen aan de halve marathon te Eg- voor zijn eerste wedstrij beroepsmilitair De Vogel ver- mont-aan-Zce (Nederland) en Chris Strobbe weid 16* en liezen is zeker geen ramp. daar werd hij voor zijn knappe De beste uitslagen van Dan was er ook het Oost- prestatie beloond met een 83' scholieren kwamen van vlaamse Kampioenschap te Ni- P>aats op 900 deelnemers. Er Stevens 14' en Frank Tl C l nove waar het een 6' plaats stond ook een 30 km-wedstrijd pondt die 20" werd. Bij VI werd en in de «Crosscup» te °P het programma (Bevercn- kadetten noteerden wc Joi Bierbeek waar hij sterk startte. Grouw) en daar onderstreepte Roelants als 10* te Hamme q j hij zijn prima konditie met een 13' te Sint-Niklaas. Hij 8" plaats Wim Mouton werd tevens 19" op het Prov K 13* te Hamme en Geert De pioenschap. Filip Mid poi Borger liep daar een 22"' plaats werd 9* bij de miniemei v en werd 33"* te Sint-Niklaas en Hamme en Donald Van B< oi 79"' in het prov. kampioen- liep een 12' prijs in de c sle schap. van St.-Niklaas. Serge St Francois Van Boven veroverde sael werd 7' te Hamme en te Hamme een 32"' plaats en te Geers werd 6* te Hamme Sint-Niklaas werd hij 47"* 'C( 'Cl Zondag 11 maart grepen in de sporthal van Berlare de door de Belgische Karate Associatie georganiseerde Vlaamse Kara tekampioenschappen «Kata» plaats, met medewerking van de plaatselijke afdeling «Ku- miuchi» uit Berlare. Niet min der dan 56 karate atleten na men deel aan deze «Kata» oe feningen. We konden er volgende uitsla gen noteren: Bij de heren (43 deelnemers) was Buyens G. uit Vilvoorde ontegensprekelijk de beste. Nummer twee werd Van Hel- streekvertegenwoordigers no teerden we in volgorde Scheur- mans R. (Lebbeke), Nobels M (Dendermonde), De Wind Y (Hamme), Cools J. (Loke ren), Van Daele W. (Loke ren), Waterschoot P. (Lebbe ke), Drougas A. (Dendermon de) en Averals A. (Hamme). Bij de dames individueel met 13 deelnemers werd Sely L. uit Schoten nummer één Hclkens F. uit Leopoldsburg werd nummer 2 en Compernolle F. uit Liedekerke kreeg ook een plaatsje op het schavotje met nummer 3 Veerle met 46.4, tegen Vil voorde dat 46,2 behaalde. Derde werd Meerhout met 45,7. Bij de dames traden maar twee ploegen aan: Voris Schoten kreeg 45,5 en «Gojo Dyo» uit Olen 45 punten. Voor «Kumiuchi» uit Berlare werd het een grootse stimu lans, heel wat kijkers waren getuige van een echt mooi sportfeest dat zeer aandachtig werd gevolgd. Klubvoorzitter Willy De Backer was dan ook een gelukkig mens. Zijn dank gaat dan ook naar de sportfe deratie die in Berlare dergelijk JUDO r tutu nat: rvttt uitfvumjx.w-'wL'*»/'/'-" -— - -■ a ressen (jj) TURNEN Vlaamse karatekampioenschappen te Berlare: Luk Vercruyssen, de voorzitter van de federatie, feliciteert de eerste drie: Buyens, Van Helden en Janssens (jj) Zondag 18 maart wordt het een speciale belevenis voor de kleinsten der kompetitie-judo kas. De Pedagogische kommis sie van de Belgische judobond gaf haar goedkeuring voor het organiseren van wedstrijden voor de katcgorie miniemen, van 11 en 12 jaar. De Hamse judoklub Jitsu-Kwai was er dan ook als de eerste bij om een dergelijk tornooi in het Vlaamse landsgedeelte in te richten. Ter bescherming van de jeugdige sportmensen zijn er echter speciale regels opge steld, die door de inrichters strikt moeten gevolgd worden. Zo zal het hele gebeuren slechts een drietal uren in be slag mogen nemen. Zijn er vooraf geen vastgestelde ge- wichtsklasscn, wordt iedereen na gewogen te zijn, ingedeeld in groepen van 4 5 personen van hetzelfde gewicht, zodat elkeen drie of vier wedstrijden zal moeten leveren. Ook zijn er geen podiumplaatsen, zodat de winnaars genoegen moeten nemen met de eer van de beste te zijn. Wel zal aan elke deel nemer een herinnering ge schonken worden. Wie dc rige organisaties van de Ha judoklub heeft gevolgd |i mooie prijzen heeft gezien telkens werden overhand twijfelt er niet aan dat de jc judo-beoefenaars zeker a .7 tevreden zijn. Ondanks dt rijke aanvragen van d' klubs om aan dit torni mogen deelnemen werd deelname echter beperkt 100 judokas. Dit vooral gens de vastgestelde tijdlil Volgende judoklubs net aan het minicmentornooi lu Hamme in sporthal De ten. Damstraat deel: A- y, Kwai Zelc, Oudenaarde, mourai Ronse. Waarscb fp- Zelzatc, Aalst, Denderinot Temse en Opwijk. Te 1) begint de weging en omsttt 14 u. starten de wedstrijdci twee matten tegelijkertijd, wel meisjes als jongens strijden in dit eerste mentornooi dat als pren zal plaats hebben in de Ha sporthal Dc Wuiten. Hien fc wordt er tevens een grote langstelling verwacht. (V.C Tijdens de laatste jaren is de populariteit van de turnsport, sterk toegenomen, vooral in het Waasland waar verschillen de van die klubs gevestigd zijn. Om er slechts enkele te noe men: Kracht en Geduld (Sint- Niklaas), De Kerels (Waas munster), Jong Waasland (Melsele), Ritmica (Bclselc) en Rust-Roest uit Sint-Ni klaas. Dèèr en ook bij die andere niet vermelde klubs, worden wekelijks vele uurtjes gespendeerd aan de uitbouw en de vervolmaking van de eigen turnjeugd. Die klubs worden bijna altijd door erva ren mensen geleid en op een paar bijkomende inspanningen wordt niet gekeken. Vooral dan als die turnkring al cen bepaalde klubgeschiedenis heeft geschreven Een eigen tumfeest wordt daarbij telkens het jaarlijks hoogtepunt. Straks worden de Wase turn- liefhebbers trouwens wéér ver wend. Voor het vierde wee kend van maart, worden alles zins een tweetal belangrijke turnmanifestaties aangekon- Rust-Roest uit Sint-Niklaas met Internationaal Turngala Op zaterdag 24 maart met aan vang te 19 u., wordt er in de stedelijke sporthal «De Witte Molen» te Sint-Niklaas, het vierde internationaal tumgala van Rust-Roest georganiseerd. Velen zullen zich nog de suk- sesvolle uitgave van vorig jaar herinneren. Toen werd het gastoptreden verzorgd door een drietal vermaarde gymnas ten uit Duitsland. Thans heeft de dynamische bestuurskern van Rust-Roest het peil van dit internationaal turngala nog op gedreven. Meer bepaald door de deelname van een viertal tumkampioenen uit Engeland: Maxime Francis, Pamela Han sen, Russel Wadsworth en Phil Barrow. Uit eigen land dan: Erik Smet, lid van de nationale turnploeg en derde op de jong ste Belgische kampioenschap pen. Als bijzondere attraktie en tevens in première voor Sint-Niklaas: Sarina Roberti, voor de tweede opeenvolgende maal kampioene van België (sportieve ritmische gymnas tiek). Deze Sarina Roberti nam reeds deel aan de Europe se en Wereldkampioenschap pen te Noorwegen en Duits land, en-werd al aangeduid voor de Belgische vertegen woordiging aan de Olympische Spelen 1984 te Los Angeles. Alleszins aanbevolen, dit in ternationaal turngala. met ook nog de talrijke gymnasten en V.T.L.-kampioenen van Rust- Roest zelf. Ritmica's tumfeest te Sinaai... Een ander evenement wordt door de turnkring Ritmica uit Belsele aangekondigd Daar wordt het jaarlijks tumfeest op het programma genomen en dat wordt gepland op zondag 25 maart in de sporthal te Si- naai. aanvang 14.30 u. Op dit ogenblik beschikt de turnkring Ritmica uit Belsele over een 400-tal leden. Van groot tot klein trouwens en de aktivitei- ten aldaar, omvatten zowel het klassieke turnen, aerobic, jazz- dans en ...zaalvoetbal. Keuze genoeg dus en straks in de sporthal te Sinaai, worden er demonstraties voorzien van grond en toestelturnen, een waaier van diverse sprongen en tumbling, jazzdans en re- creaticturnen. Verzorgd door de eigen klubleden van Ritmi ca uit Belsele en ..alleszins het bekijken waard. Roger Van Laere KORFBAL Reserven: Appels-Putse: 4-2 De reserven hielden de twee puntjes thuis maar mogen ze ker een kaars branden want Putse miste nu eenmaal alles, zelfs drie strafworpen werden er naast geworpen. Nochtans was het een evenwichtige par tij korfbal. Een puntcndcling zat er zeker in voor de bezoe kers. De korven: Michiels Tonic 1, Perdaens Chantal 1, Van Den Steen Chris 2. Junioren: Appels-Artcmii: Scholieren: Appels-Artcnó 3 Ook goede resultaten bij jeugd dat Artemis met handen huiswaarts stuurdf Terrein Rijkelstraat: Appels - Schoten, resf aanvang 14 uur. Appels - Schoten, fanions vang 15.30 uur. FC, FC FC d. Fc K Clu i

De Voorpost | 1984 | | pagina 40