EEN BLIK OP DE NATIONALE KOMPETITIE Lantaarn Zele blijft aan de kop van derde ZEELSE MINIVOETBAL KOMPETITIE Topduel Coppieters - ON. De Bruyne onbeslist Kawede Met de hakken over de slo< LANTAARN ZELE- DE KEIHARDE MALDEGEM 4-3 LOKERSE MINI VOLTBAIKIR V Festival Real Mini blijft duren 42 - 16.3.1984 - De Voorpost hl ItKttklM» tl m sin»» - K festtes«-uuw HL <**<4 pmm 144*^ MINIVOETBAL In datzelfde «Venetië van het Noorden» was ook Arsenal Ze le te gast, dat bij voorbaat wist dat de partij tegen Garka, dat net als Arsenal de punten best kon gebruiken, geen klusje zou worden. De Arsenal-boys ondergingen dan ook de wet van de sterfte al waren de Bruggelingen nu toch ook niet zoveel beter dan onze streekgenoten. 21e had den wel een beresterke Decuy- pere in hun rangen en met 2 knappe doelpunten zorgde hij voor het verschil. In tweede nationale kon Horse Ale Zele de goede prestatie van vorige week geen verlengstuk geven. Ditmaal moesten de mannen van sekretaris Meyskens naar Maldegem waar het plaatselij ke AZ 77 de punten ook nog best kon gebruiken. Meteen een harde wedstrijd wat wil je met 2 ploegen in degradatie- gevaar waar het thuisvoor deel voor Maldegem de door slag gaf. In de regionale derby tussen Grapho Zele en Mini Temse werden evenmin geschenken uitgedeeld. Temse probeert week na week de puntjes bij mekaar te sprokkelen om toch nog een jaartje langer in twee de te kunnen blijven, doch dat wordt week na week moeilij ker. Ook Grapho Zele, dat volgens sekretaris Van Dries- sche zich nog van een plaats in Westvlaamse Ingelmunster op een vierpuntenvoorsprong te brengen. Beide ploegen ak teerden in deze derby vrij ze nuwachtig en dikwijls moest aan de noodrem worden ge trokken om menige aanval af te breken. Dit deed het vlotte verloop van het spel natuurlijk geen goed en zo noteerden we na de eerste penode nog steeds een 0-0 stand. In de tweede periode moest de thuisploeg vaak alle middelen aanwenden om De Klinge van het ope ningsdoelpunt te houden en zoals het dan zo dikwijls ge beurd valt die treffer dan langs de overzijde. Ditmaal kon Keukens Bogaert de stand openen na een strafcomer om gezet door Dirk Cerpentier. In de derde periode bleef de druk van De Klinge aanhou den ditmaal was het Marcel Van Hauwermeiren, de lokale doelman, die Keukens Bogaert van verder onheil behoedde, al was ook hij verslagen op een lob van Vernimmen doch die bal zou op de lat vallen. In de laatste periode kregen we het zelfde scenario met een thuis ploeg onder zware druk. Toen De Klinge een strafcomer kreeg leek de gelijkmaker dan toch voor het grijpen maar Franckaert kon de lobbal van Van Doorselaer niet tussen de palen koppen. Pech! Toen Paul Coeckc dan een aanval van De Klinge met een balver lies liet ophouden kon Quassi- ni de bal meepikken en de goed meegevolgde kris Vlv- minck kon de stand op 2-0 brengen. Het counterwapen van Keukens Bogaert had met een sukses gekend. In de laatste minuut zou Kom- merling wel nog tot 2-1 kunnen terugkomen toen Quassin een duwfout beging op Bert Van Doorselaer binnen de backa- rea en Bert de terechte straf schop zelf omzette. Hiermee lijkt de titelstrijd in vierde nu wel beslist, al moeten zowel Kommerling als Keukens Bo gaert en Sportiva Sint-Gillis daar niet om treuren want maar liefst 4 ploegen mogen volgend jaar een reeks hoger spelen en vanuit die hoek be keken zitten de 3 ploegen uit Wase Noorden nog erg goed. YEL Minivoetbal: MV El Greco uit Sint-Niklaas (dw) de subtop wil voorzien, liet de Scheldejongens kansloos. Gra pho kon tot diep in de derde periode zelfs uitlopen tot maar liefst 7-0, vooraleer Temse via Van Hoeylandt en Keymeulen iets kon terugdoen. Toen drukte Zele weer even op de gasplank en kon tot 9-2 uitlo pen vooraleer de bezoekers opnieuw 2 keer konden tegen- skoren. Voor de erg sterk spe lende thuisploeg waren Her man Van Driessche met drie, Jan Van Cauteren met twee en Erik De Graeve met twee doelpunten de prijsschutters. In derde nationale A gingen de streekploegen op verplaatsing een zware nederlaag inkasse- ren. Mini Elan Lokeren ver loor met 10-2 tegen Rapid Gent zodat de keukenjongens nog verre van veilig zijn met amper 2 punten voorsprong op voorlaatste Eres H. Gent. Iets beter liggen de kaarten voor Mini Kruibeke dat niettemin met 10-4 ging verliezen in de kleine sporthal van Zomergem bij het plaatselijke Voetballo kaal. De meeste aandacht ging ech ter uit naar de wedstrijd tussen leider Lantaarn cn de Keihar de (hoe verzin je zo'n naam...?) uit Maldegem. Kris De Waele had ons de vorige week nog gezegd dat hij het eigenlijk niet zo goed zag zit ten want de Zclenaars waren de jongste weken toch niet meer in hun beste konditie en de wedstrijden tegen subtop pers waar er dikwijls harder moet geknokt worden dan ge speeld, zou lantaarn wel eens definitief de boot in kunnen gaan Bijna was dit ook zo, want zoals u elders uitgebreid kunt lezen moesten de lokalen een 1-3 achterstand in de laat ste periode nog goedmaken om tenslotte met 4-3 aan de winst te blijven. Hiermee blij ven ze natuurlijk aan de lei ding in hun reeks doch de laatste 6 wedstrijden zullen be slist geen makkies worden. In vierde nationale lijkt de ti telstrijd nu toch in een defini tieve faze te zijn gekomen Mi ni Kommerling De Klinge vori ge week nog op 2 punten van leider Ingelmunster ging im mers bij keukens Bogaert Sint- Gillis met 2-1 verliezen en dit was meteen voldoende om het Zij die nog twijfelden aan de kwaliteiten van Pimpernel Zele mochten vorige week meema ken dat de ploeg van Bob Van Der Straeten ook moeilijke wedstrijden als een konfronta- tie met rode lantaarn Ge- raardsbergen tot een goed ein de kan brengen. Geraardsber- gen de laatste weken sterk op dreef had immers zo'n beetje de indruk willen wek ken dat zij de leiders in eigen huis eens met beide voeten op de grond gingen zetten. Daar is echter niets van gekomen, mede door een opnieuw schit terende Piet Abbeel die bo vendien ook nog 4 van de 8 plaatselijke doelpunten maakte. Real Mini Lokeren ging op ei gen veld de boot in tegen Van De Moortel Zele dat volgens onze zegsvrouwe Monique Verheggen weer uitpakte met zwierig en aanvallend voetbal, zoals we dat in het begin van het seizoen van de Zeienaren gewoon waren. Bij Real Mini kon men wel de afwezigheid van Stany Rogiers inroepen om het verlies enigs zins te verontschuldigen. Het was immers zo dat de Loke raars in de eerste periode dui delijk de spelverdelende fi guur. die Rogiers toch nog al tijd is. misten. Van de 3 passen die werden gegeven bereikte slechts 1 zijn bestemming zo dat de bezoekers al na de eer ste 13 minuten met 0-5 op winst stonden. Nadien ging de partij heel wat meer gelijkop- gaand en indien we die fatale eerste periode van Lokeren -buiten beschouwing laten zou de stand op 4-4 zijn gekomen. Doch een minivoetbalwed strijd beslaat nu eenmaal 4 periodes, en in die zin is de zege dan ook dubbel en dik verdiend. Ernest Van de Cou- ter was (opnieuw) de grote figuur: hij trof liefst zes keer raak. Patrick Vemimmen, Pe ter Van Driessche en Guy Goossens namen de rest voor hun rekening. In de Zeelse derby tussen de huidige landskampioen Oud en Nieuw en BMW De Leenheer ging de zege verrassend maar de bezoekers die hiermee na tuurlijk een gouden zaak doen in de strijd om het behoud. De mannen van sekretaris De Schrijver komen voor de voor laatste plaats weg en hebben hun lot nu toch wel hoofdzake lijk in eigen handen. Voor Oud en Nieuw blijkt de lij densweg die enige weken gele den werd ingezet nog verre van gedaan. Waar is de tijd...? Een verrassing van formaat kregen we ook uit het verre Brugge te horen. Bij Press Shop was im mers Mini Horman Sint-Gillis te gast dat zoals wij vorige week reeds meldden in de laatste 9 wedstrijden een 16 op 18 haalde. De Waaslanders hadden dus toch wel een erg goeie uitgangspositie tegen Press Shop dat wel op een betere rangschikking kon bo gen. Doch Mini Horman heeft nooit kunnen overtuigen en ging ondanks enkele knappe doelpunten van De Mol en Maes verdiend onder met 9-6 cijfers. UITSLAGEN EN STANDEN 1' nationale Real Mini Lokeren - VDM Zele PS Brugge - Sint Gillis O N Zele - DLN Zele Pimp. Zele - Geraardsbergen Garka Brugge - Arsenal Zele 1Pimpernel Zele 2. F. Zottegem 3. DS Jabbeke 4. PS Brugge 5. VDM Zele 6. ON Zele 7. Sint-Gillis-Waas 8. RM Lokeren 9. G. Brugge 10. Arsenal Zele 11 DLN Zele 12. V. Leupegem 13. MVCTeralfene 14. LD Geraardsbergen 2' nationale AZ 77 Maldegem - Horse Ale Zele Grapho Zele - Mini Temse 6-4 9-4 1. Lauwe 2. Eke 3. Erwetegem 4. DS Zwevegem 5. Grapho Zele 12. Mini Temse 14. Horse Ale Zele 3* nationale A V. Zomergem - Mini Kruibeke Rapid Gent - Elan Lokeren Lantaarn Zele - DK Maldegem 1 Lantaarn Zele 2. R. Oostkamp 3. GA Drongen 9. Mini Kruibeke 11Elan Lokeren 4' nationale T. Denderhoutem - Sp. St. Gillis KB Sint Gillis-K. De Klinge 1. Ingelmunster 2. K. De Klinge 3. Sp. Sint Gillis 4. KB Sint Gillis 2-7 2-3 20 36 20 32 20 31 20 28 UITSLAGEN De Leenheer/Nelis-V. Caute ren 7-8 Hofman-De Pik 7-1 De Bisschop-MVZ. Vehent 2-5 De Balans-Neyt 6-8 Ness-Coppieters 3-11 Bracke-Klodde 1-20 MVZ. Toyota CT.-De Pie ker 6-2 Den Bien Lok.-Heirman 7-8 Arsenal-Verheyden 5-3 SK Chantant-PI. T. Juvenes 11-5 By: 0& N. Van Damme - SV. Telelec RANGSCHIKKING REEKS I 1. Neyt 2. Coppieters 3. V. Cauteren 4. Oud <e Nieuw 5. BMW 6. Klodde 7. Toyota 8. De Pieker 9. Bracke 10. De Balans 11. Ness V. Dammc Koevl.-De Fon tein 4-2 De Dtube-Gemeentep. 3-4 Bye: SV. Telelec Na het gelijkspel in de top- match DW. - De Bruyne komt in feite DW. Coppieters als de ploeg met de meeste kansen op de titel naar voor. Het blijft met nog 3 wed strijden voor de boeg wach ten op een steekje dat één der ploegen laat vallen. Onderaan de lijst vermelden we de eerste puntenwinst van De Raedt. RANGSCHIKKING 26/51 26/44 26/42 24 40 26/40 26 30 25 27 25 26 25 26 25 24 25 24 1. De Bruyne 2. DW. 3. Telelec 4. V. Dammc 5. Gemeentepersoneel 6. VSO 7. DeStube 8. Poppe 9. Ebes 10. De Fontein 11. De Raedt 18 31 17 30 17 21 18 20 17 18 18 17 17 16 17 13 17 13 17 10 17 1 AJZ RANGSCHIKKING REEKS 2 1. Arsenal 2. Vehent 3. Heirman 4. Telelec 5. Chantant 6. Play Time 7. De Bisschop 8. Hofman 9. Den Bien 10. Verheyden 11. De Pik VETERANENREEKS UITSLAGEN MVC Ebes-Dc Raedt 3-3 O De Bruyne-DW Coppie ters 3-3 VSO Gildenh.-Poppe 2-4 25 26 26 25 26 24 25 22 25 19 26 18 26 14 25 13 25 13 26 9 26 3 Dendermondse minivoetbal In de Dendermondse mini voetbalcompetitie speelden Kawédé en Den Heizei tegen elkaar. Kawédé trok de lakens naar zich toe met 5-2. In de eerste periode kregen beide ploegen een strafcomer toegewezen. Van Den Abbce- le miste voor Den Heizei, Geertas scoorde wel, 1-0 in het voordeel van Kawédé. Minivoetbal: FC Keukens Bogaert uit Stekene dw) Minivoetbal: MV Moleken (k) De Zeelse leiders in derde hebben hun verlies in de topwedstrijd met Oostkamp b nog niet verteerd. Middenmotor Maldegem heeft een biezonder zenuwachtige thi tot de laatste sekonde het vuur aan de schenen gelegd. Lantaarn Iykt zodoende uit de problemen met nog zes wedstrijden voor de boeg. Gelukkig liep er by de een rustige Mark De Beule wiens speidoorzicht aan de basis lag van deze krapp Luc Van Doorsselaer gaf als afwerker the «finishing touch». Minivoetbal: De Lantaarn Zele-Maldegem: Afwerker Luk Van Doorsselaere skoort éi zijn vier treffers (gvw) Real Mini - Mini T 74 22-1 Al hebben Celtic en Real Mini in de rangschikking nog even veel punten, toch menen we dat de ploeg van Stany Rogiers nog moeilijk van de titel zal kunnen gehouden worden. Ook tegen Mini T 74 kwam de schotvaardigheid van de loka len nogmaals tot uiting. Van 3-0 ging het tot bij 6-1 aan de rust om tenslotte met 8 doelpunten van Jean-Pierre Abbeel, 7 van Jacques Hil- lacrt, 3 van Jackie Schelfout en 4 van Stany Rogiers tot 22 uit te lopen. De eer, voor zover we daar nog gewag kunnen van maken, werd gered door Erik Veldeman. Elan - Celtic 2-10 De co-leider had het dus ook al niet erg moeilijk bij Elan dat slechts na de rust enig weer werk kon bieden. Bij de be zoekers was er weer een op perbeste Ernest Van de Couter die liefst 6 doelpunten voor zijn rekening nam. Met nog 2 treffers van Danny Van der Strieckt en Meyrich en Stee man die er elk een voor hun rekening namen werd Elan dat in de voorlaatste en in de laat ste periode telkens éénmaal kon tegenskoren langs Yves Van Osselaer nog verder weg gedrukt. Sanilo - Play Boys 5-3 Een erg gclijkopgaandc wed strijd hier die pas in de derde periode volledig openbarstte. Na de eerste 13 minuten stond de brilskore nog op het bord cn bij de rust leidde Sanilo met 2-1 dankzij 2 doelpunten van Perdaen en een tegentreffer van Stany Hillaert. In de derde periode kon de thuisploeg met 2 doelpunten van Audenaert verder uitlopen terwijl bij Play Boys enkel Fr. Hillaert de weg naar het doel vond. De 5-3 eindstand werd tenslot te bereikt met doelpunten van Van Hoorick (Sanilo) en Peter Hillaert (Play Boys). Stamcafeeken - Stany Buyle Sport 13-1 Ook nu kon de zwakke Buyle ploeg niets inbrengen tegen Stamcafeeken. Luk Van Door selaer nam met 6 doelpunten het leeuwenaandeel voor zijn rekening terwijl Dirk Van Uyt- fange het met centje minder moest stellen. Arcns en Van Britsom maakten het rondje voor de thuisploeg vol terwijl Dirk Desoete, die voordien ook al tegen een gele kaart had opgekeken, de eer redde voor Buyle Sport. De Spuiters - Fulham 1-5 De brandblussers moesten vooral in de tweede periode toezien hoe een sneller en doeltreffender Fulham een kloof kon uitbouwen. Vcrsele had in de eerste periode reeds voor 0-1 gezorgd maar in de tweede herneming konden De Ruycke en Heynderickx op voeren tot 0-3 daar bij de thuisploeg enkel Stren kon skoren. De eind 1 werd nog bereikt met een punt van De Ruycke i B derde cn van Stevens vierde periode. Optiek De Schryver - Lol tiv 7-6 De erg goed spelende t kers leken lange tijd of F naar een verrassende daarom niet minder v overwinning. Immers of ,Jn 10 minuten van het einde Lokcrmotiv nog met 2- de winst en leken alle meen ver weg. Doch toet w te de thuisploeg met een |n saai slotoffensief uit en k< w in ckstremis nog de 7-61 cn cijfers op het bord zetten j Johan Philips en Danny hiels skoorden elk 2 dot ten bij de thuisploeg l Bart De Witte 3 Lokci f treffers lukte. 't Wiel - R.W.L. 4-9 De Rijkswachtploeg kc een zwakke eerste per* 111 de tweede periode met e een kloof slaan en dat voor 't Wiel een te groot 1 om nog van enige real kunnen gewagen. Verkest, Van de Velde, tinck (2), Van Acker an Dierick (3) waren de sch t[> bij de bezoekers terwijlnel Wiel Foket, De Geest l J80 Van den Brcmt skoorden 'na Een aanvallend Lantaarn werd vrij vlug tot de orde geroepen toen De Vogelaere een prach tig doelpunt skoorde met een afstandsschot waarbij doelman Poppe kansloos bleef. Een ge vat counterend Maldegem kwam zelfs 0-2 voor via Van Poelvoorde. Deze onverwach te gang van zaken speelde niet in de kaart van de lokalen waarbij de vlotte balwisselin gen en het vertrouwen zoek bleken. Tijdens de tweede periode kon het duo Van Doorsselaer-De Beule met een strafcomer mil deren maar een nieuwe Malde- gemse aktie met Van Poel voorde als afwerker bracht de stand op 1-3. De thuisploeg zocht heil in het uitlokken van hoekschoppen wat hen een tweede strafcomer opleverde. Ook deze keer werkte Van Doorsselaer suksesrijk af Net voor rust hield Karei Poppe zijn ploeg in de wedstrijd, maar had even geluk toen Goemaere op de dwarsligger besloot. Tijdens de derde periode zou de match in een definitieve plooi vallen. Doelman Savat kreeg heel wat werk voor de boeg maar bezweerde beurte lings pogingen van Kris De Waele en Mark De Beule. In dit lokale geweld trof Goemae re aan de overzijde nogmaals de dwarsligger maar een uitste kende Poppe neutralizeerde de niet van gevaar gespeende tegenaanvallen. Met doelkan sen aan beide zijden bereidde Karei Willockx de enige veld- goal voor van de Zeienaars. Willockx kogelde voor de zo veelste keer naar Savat tot Van Doorsselaer de rebound krach tig inschoot. Bij 3-3 bleef het spannend vermits de Zeienaars opnieuw met drie corners ge noteerd stonden. Van Doors selaer op rechts door Willockx afgezonderd liet de gelegen heid om af te drukken voorbij gaan maar dwong een derde strafcomer af. Derde keer goe de keer moet De Beule ge dacht hebben toen hij het bal letje haarfijn tot bij Van Door sselaer bracht die zijn vierde treffer in doel verlengde. Met de gastheren c sprong bij het ingaat laatste spelperiode v schaapjes nog niet op ge. Een verwoed a£ Maldegem gaf achter ruimte vrij maar de kregen het verlosset punt niet voorbij Sa\ Willockx trof met ee de dwarsligger en aan zijde schoot De Vogel de paal. De spannin toen Maldegem een ner kreeg toegewezen man Savat liet echter liggen op 4-4. Net v ingaan van de laatste vi ten verkeek De Wa open kans op aange< Willockx en in een v faze trof de Zeelse spit: beurt de paal. In de bracht Poppe nog subli ding met de voet en vet Doorsselaer een orgel plaatsen in een wedstri bij de beide ploegen i strijd om beurt in hadden. Minivoetbal. Oud en Nieuw Zele-De Leenheer Zele de laatste tegenstander en skoort (gvw) Freddy Van de Velde haakt zich

De Voorpost | 1984 | | pagina 42