r I Sgas^rsss LOKERSE ZAALVOETBALLIGA Spoele B kampioen in de A reeks ^(liefhebbersvoetbal( HAMSE VOETBALBEKER Meerstraat klopt Siera! NATIONAAL EN PROVINCIAAL ZAALVOETBAL Stekene beheerste volledig de topmatch te Aalst De Landsman hakt iedereen in de pan Welkom toch nog kampioen Nationaal Tornooi Belgische Posterijen Suksesvol tornooi te St.-Gillis-Dendermonde BUZAVER Gemeentepersoneel wint topmatch 1 44 - 16.3.1984 - De Voorpost ZAALVOETBAL In de Lokerse zaalvoetballiga is Spoele B op één wedstrijd van het einde van de kompetitie zeker van de titel in de A reeks. De Spoelejongens verwierven zekerheid over de titel na een 1-4 zege bij de Boetsers. Bij de koffie stond het noch- niets in te brengen tegen een tans slechts 1-1 en hadden de goed draaiende VDV ploeg die Boetsers lange tijd de indruk bij de rust reeds met 1-4 aan de gegeven het laken naar zich winst stond, toe te zullen halen. Rogiers Na de koffie ging de skorema- had de skore voor de thuis- chine op volle toeren door en ploeg zelfs kunnen openen werd tenslotte nog een ruime doch Roels bracht Spoele nog zege opgetekend, voot de koffie terug. Na de i„ de B reeks zijn er nog wat rust trokken de bezoekers dan meer wedstrijden te spelen echter veel in de aanval en dat doch fcer zaI er nog veel leverde dan ook een hele re- moeten gebeuren wil men ^m kansen op waarvan De staakte nog van de titel hou- Brnyne, Hofman en den. De Staakte jongens won- Schalckens er drie benutten ----- nen met 3-11 bij het derde zonder dat De Boetsers kon- geklasseerde Trappist en Cupi- den terugslaan. do }jet geen steek vallen Meteen krijgen we volgende na een 9-1 overwinning tegen week de topmatch tussen de Drie Linden. Voor rust brach- kampioenen en Celtic. len van Peteghem en De Co- De Schrijver-Hul, aan de Dur- <2> de s.,an.d 'ee4s ?P me; |.j2 3-0> terwijl na de koffie Pode- vijn wel kon tegenskoren maar Een wedstrijd tussen op papier Van Den Branden. Diaz, De twee zwakke ploegen kreeg Coninck en Van Peteghem nog niettemin een aantrekkelijk een vrjj ruime zege konden verloop. Spijtig was wei dat de bewerkstelligen, thuisploeg vooral in de tweede helft een klasse te licht uitviel Trappist-Staakte: 3-11 voor soepel en aanvallend spe- Bij de rust was de partij met lende bezoekers. Bii de rust c. j stond het reeds 1-3. Doch in de eigenlijk reeds i.0ift ri.. i gespeeld en ook in de tweede tweed, helft liep hel veel ge- helft was het overwicht van de smeerder en kon het Huis aan i.;,wc on mS v meeTngr0? fCel tenmakers op een rijtje: Mark F-L m rli r' m e" Van Bocxelaer (1), Dirk Van Filip (1). Cornells, Flonzoone RfvTPia=r ni t,»™.,,..™,,,, en Vlaminck maakten her do- fiTf" 3 i, zijn vol. Vermerrsch redde de 2=° rBaci' <4) Voor T"P- eer nog voor de thu.sploeg J™ SS* Karlapper-VDV B: 2-11 Stamineeken-Topsport: 4-1 Rode lantaarn Karlapper had Via Verniers, Van Puyen- broeck en nogmaals Verniers liep de thuisploeg reeds na een goed kwartier uit tot 3-0. Toen Vermeirsch nog voor rusten kon tegenskoren leek het er even op dat Topsport nog zou kunnen terugkomen doch na rust kon Donners met een vier de thuisdoelpunt alle twijfel wegnemen. Interkommunale-Veldstraatje: 7-5 Bij de rust had de thuisploeg reeds een zo goed als veilig 4-0 voorsprong opgebouwd doch in de tweede helft kwamen de bezoekers erg sterk opzetten en moest de thuisploeg nog alle hens aan dek roepen om de punten binnen te houden. Voor de thuisploeg waren Smet (2), Abdeldaziz (1), De Canne (3) en De Champs (2) de doelpuntenmakers terwijl de bezoekers langs Bauwens (3) en Mazeele (2) het Veld- straatje nog erg dichtbij brachten. Lokra-Jeans Klub: 2-7 Dit duel tussen de staartploe- gen liep op een duidelijke zege uit voor de bezoekers die hier mee de rode lantaarn opnieuw een eindje verder uit de buurt Bij de rust was het reeds 0-4 na doelpunten van Verniers, Blancquart en Van Der Henst. Na de koffie Hepen de vrije radio jongens langs De Bos- scher (3 doelpunten in de eer ste 7 minuten) verder uit en pas in de laatste minuten kon den Antheunis en Van Brussel de eer redden voor de thuis ploeg. Den Trap/Tivoli - Piaza (1-10). De lokale ploeg was nergens en werd overhoop ge speeld door de bezoekers. Dat was al duide lijk in de eerste helft toen de gasten een 0t4 afdwongen. In het tweede deel van de ontmoeting kregea ze de volle lading en met zware cijfers werd Den Trap/Tivoli geklopt. Drie doelpunten werden geskoord door Maegerman, Van Damme en twee door Roger Sterckx en Boone Philip. Vlasbloem - Hardy (5-1). De Hardy-jongens werden verrassend geklopt en dan nog met grote cijfers. De Vlasbloem had een forse start en na een kwartier spel hadden ze al een 2-0 op het bord staan. Dan vielen ze stil wat aan Hardy de kans bood om ook hun neus aan het venster te komen steken. Niet voor lang echter want op de 35$ en 40e min trilden weer de netten: 4-0. In het tweede deel scheen Hardy het anders te zullen doen; via een vlug doelpunt van Pletinck werd het 4-1. Maar Vlasbloem kon alles in de goede plooi houden en net voor het einde werd het nog 5-1. V.K. Post - V.K. Hamme (2-4). De wedstrij den tussen de laatst gerangschikten werd een overwinning voor VK Hamme. In het eerste gedeelte waren beide teams elkander waard en aanvankelijk bleven doelpunten uit. Toch scheen VK Hamme over de beste doelschutters te beschikken want bij de rust hadden ze al een 0-2 op het bord staan. De Coene zou onmiddellijk na de aanvang van de tweede helft skoren: 1-2. Het antwoord van de bezoekers was er even vlug 1-3, Van Ranst sloeg terug 2-3, maar via een straf schop zal VK Post de zege definitief vastleg gen. Leeuwkens - Brie! (0-8). Het vlot niet meer bij de thuisploeg die na een schitterende seizoenaanvang nu regelmatig door de knieën gaan. Deze keer hielden ze stand tot aan de rust: (0-2), maar daarna stortte ze volledig in elkaar Siera - Meerstraat (2-4). De bezoekers heb ben hun buren duchtig de les gelezen ook al was Siera duidelijk versterkt. De Meer straat kwam na een 5 min. al op winst via Mark Nijs: 0-1, maar nog voor het afsluiten van de eerste helft was het al 1-1 geworden. In het tweede deel liep de leider uit tot 1-3, telkens via de kwieke Mark Nijs. Toen kwam Siera terug tot 2-3. Spiegelken - Fontein (8-1). De thuisploeg heeft niet veel moeite gehad om grote cijfers op het bord te plaatsen. De eerste helft werd al afgesloten met een versteksko- re (5-0), ondanks het feit dat Fontein het op sommige momenten wel goed deed. Na de pauze werd het 5-1, maar verder zijn ze niet geraakt. Spiegelken toonde hoe sterk ze wel waren met nog drie doelpunten Trap/Tivoli - Plaza Hansevelde - Snuffel Vlasbloem - Hardy St. Vrienden - Moerheide Hof v. Grembergen - Okapi VK Post - VK Hamme Coulier: vrij. 2' Reeks Klein Zand - Flash Back Leeuwkens - Briel Siera - Meerstraat Dubbelspel - Scheldeboys Spiegelken - De Fontein Appels - Ministers Osmanli: vrij. 1-10 3- 0 5- 1 2- 2 uitg. 2- 4 RANGSCHIKKING 1* Reeks 1. St. Vrienden 20 2. Hof v. Grembergen 20 3. Hansevelde 20 4. Plaza 22 5. Okapi 18 6. Coulier 20 7. Hardy 21 8. Moerheide 19 9. Vlasbloem 20 10. Trap/Tivoli 20 11. Snuffel 20 12. VK Hamme 21 13. VK Post 20 16 1 3 69 22 35 3 73 33 31 6 48 31 26 3 83 47 25 3 74 42 23 3 63 40 23 2 56 38 22 4 49 44 22 1 56 48 17 2 26 66 12 1 34 76 9 3 38 9 2 36 84 9 2* Reeks 1. Meerstraat 21 19 1 1 102 18 39 2. Briel 20 14 5 1 69 26 29 3. Spiegelken 21 12 5 4 47 49 28 4. Klein Zand 20 12 5 3 67 28 27 5. Siera 20.11 6 3 58 38 25 6. Leeuwkens 19 11 8 0 56 39 22 7. Ministars 19 10 8 1 58 49 21 8. Appels 20 9 9 1 44 39 20 9. Osmanli 20 8 9 3 49 49 19 10. De Fontein 20 6 12 2 45 79 14 11. Dubbelspel 19 6 11 2 36' 56 14 12. Scheldeboys 21 0 21 0 00 105 00 13. Flash Back 21 0 21 0 00 108 00 Voetbalbeker van Hamme. De ploeg van Hansevelde (vh) In de nationale afdelingen stonden enkel inhaalwedstrij den op het programma. Comar Aalst, Vijfhoek Sint- Niklaas en nog enkele andere streekploegen waren aan rusten toe. Enkel Dynamo Sint-Niklaas 5, 2e nationale A en Fortuna Lokeren (3e nationale A) moesten aan de slag. Voor Dynamo betekende de kunnen we u behalve de uitslag partij tegen het Waalse Chate- niets meer vertellen omdat let weer een nieuwe faze in de Fortuna het nog steeds niet degradatiestrijd. Na het gelijk- nodig achtte een nieuwe sekre- spel van vorige week bij de taris aan te duiden, rechtstreekse konkurrent La Dan maar over naar de provin- Louvière kwam Dynamo een ciale reeksen waarin de top- stapje dichterbij de redding. matchen tussen Cosmos Aalst De Waaslanders kenden en Cafétaria Stekene de thuis- enorm veel tegenslag bij de P'°eg zo zwak akteerde dat afwerking zodat voorzitter nien eigenlijk nog moeilijk van Sanchez zich na de wedstrijd een topmatch kon gewagen, dan ook niet helemaal tevre- Nadat de bezoekers met enke den toonde met het behaalde le doelpunten aan de leiding punt. stonden was de samenhang bij In de eerste helft had Wilfried Cosmos helemaal zoek en lag Jochmans de stand, na een erg de weg voor Stekene open om goed begin van Sint-Niklaas, een monsterscore op het bord reeds op de achtste minuut te zetten, kunnen openen doch een fout- Reeds na 1 minuut stonden de je in de lokale verdediging liet bezoekers aan de winst. Danny Vostier toe 3 minuten later De Ruyte rondde een num- gelijk te stellen. mertje suksesvol af. In de tweede helft zou Dyna- Op de tiende minuut lukte Van mo druk op de bezoekende Stappen nummer twee en 2 verdediging uitoefenen. Toch minuten later zat nummer drie zouden de Walen op voor- er al in Danny De Ruyte met sprong komen. een afstandsschot en Mark Tony Van Hul zorgde dan oor Van Stappen met een nieuwe de gelijkmaker, maar amper 1 soloaktie brachten nog voor minuut later stond Chatelet het eerste kwartier de forfait- weer aan de winst. cijfers aan. Zes minuten voor affluiten be- De rust zou bereikt worden wees Pannecoucke met een met 0-6 dankzij een nieuw derde thuisdoelpunt dan nog doelpunt van Danny De over- dat gerechtigheid toch nog wel handigen. ergens bestaat in het zaalvoet- De wedstrijden vangen aan om bal en meteen was het punt 9 uur en men hoopt dat het voor de thuisploeg binnen. tornooi om 21 uur zal afgelo- Overt Ath-Fortuna Lokeren pen zijn. Twee Guy's uit het Den- dermondse (Schellekens en Gobel) staken in de zomer van vorig jaar de koppen bijeen om een nieuwe zaal- voetbalklub te stichten: De Landsman Sint-Gillis. Een sponsor werd aangezocht en gevonden in de persoon van de h. M. De Landts- heer, die tevens eigenaar is van de drankencentrale «De Landsman», vandaar de naam dus. Er werd uitgekeken naar andere ploegen om vriend schappelijke wedstrijden te betwisten, en uit de schare vrijwilligers een basiselftal samen te stellen. Dat be staat nu uit: Mark Moonen, Guy Gobel (die tevens voorzitter is), Peter Meys- man, Kurt Rosez, Pascal De Man, Guy Schellekens en Guy Holbrecht. De kern is zeer jong (gemiddelde leeftijd is 23). Na ongeveer een 15 wedstrijden beslo ten zij om zich in te schrij ven in de Belgische Zaal voetbalbond, Vlaamse Vleugel, en die starten hun kompetitie in september 1984. Ondertussen spelen zij nu al in een soort van nevenkompetitie, en daarin slaat De Landsman zeker geen slecht figuur. Wij ge ven u een kort overzicht van de al gespeelde wed strijden: Groot-Temse - Landsman: 3-1 Een snelle start van de Landsmannen kon niet ba ten, want de te sterke tegenstander stond al vlug 1-0 voor. Peter Meysman skoorde nog wel voor de gasten, maar zij kregen er nog 2 in hun kas bij. Landegem - Landsman: 6-14 Hier waren de Landsman nen heer en meester. Bij de rust was het al 3-7. Na de rust was het van zelfde laken een br< Doelpunten van Holbri (3), Meysman (2), De (3) en Gobel (6). Landsman - TWD Gent je 7-4 Met een trefzekere M£jC man en een goed organ [e rende Holbrecht en Man leverde deze wedst geen probleem op voor thuisploeg. Doelpunt Holbrecht 1Gobel Meysman 3 en De Man Landsman - TS Gent: 9 a| Dat TS de zwakste pl was uit de reeks zagen aan de ruststand: 6-0. De doelpunten werden maakt door Holbrecht Schellekens (1), De A (1) en Gobel (5). Wij i melden nog de prachtpi°F tatie van doelman Moon die waarschijnlijk wel beste doelman van de venkompetitie is. ilij Zaalvoetbal. De nieuw opgerichte ploeg De Landsman met rechtop v.l.n.r. Guy Gobel, M Moonen, Peter Meysman en Kurt Rosez, en neergehurkt Pascal De Man, Guy Schellek en Guy Holbrecht (c) In de Hamse zaalvoetballiga is de kompetitie 83-84 zo goed als afgelopen. In de C-reeks werden afgelopen week ook enkele inhaalwedstrijden afge haspeld en dat was wel vrij belangrijk want BEB Drib bling. dat al de wedstrijden al had gespeeld, had slechts 1 puntje voorsprong op Wasserij Welkom dat nog in het veld moest tegen de Busboys. De lokalen hebben zich daar dan ook ten volle voor ingespan nen. Met een blitzstart konden ze de Busboys al van in de eerste minuten op achterstand plaatsen en hoe de bezoekers, vooral in de tweede helft ook aandrongen, de kampioenstitel zou voor Welkom nooit in ge vaar komen. Bij de rust had den Cools, Segers (2) en Ver- meire voor Welkom reeds 4 keer geskoord, na de koffie dikte Van den Berghe met 2 doelpunten nog wat aan. Voor Busboys, dat in de eerste helft had geskoord langs Blondeel zouden in de tweede helft De Bock en De Vreese de ploeg nog terugbrengen doch de kloof bleek reeds te groot. Nog in de C-reeks wonnen de Dur- memotors met 12-1 van de zwakke Europaboys. Doch de wedstrijd kende een vrij eigen aardig verloop want reeds na 1 minuut konden de bezoekers langs Reel uitlopen tot 0-1. Bij de rust konden de lokalen am per terugkomen (2-1), doch in de tweede heltt waren de be zoekers totaal machteloos en moetsen nog 11 doelpunten in- kasseren. De Blende (2), Heir- wegh, Meert (3), Steels (3) en Van Moerzeke (4) waren de plaatselijke schutters. Met Welkom en Cornelis zijn nu reeds 2 van de drie kam pioenen gekend. Enkel in de A-reeks wordt het nog even wachten. Tuitvrienden speelde deze week de laatste wedstrijd en heeft nu evenveel punten dan Radio en Video Service De Schryver, doch deze laat- sten hebben nog één partij tegoed. Tegen Kernkoppen konden de Tuitvrienden alvast hun kandi datuur vooi^Je titel nog eens onderstrepen, al ging dat niet helemaal zonder moeite. Bij de rust stonden de bezoekers «slechts» met 4-3 in het krijt en kon de wedstrijd na een erg gelijkopgaande eerste periode nog alle kanten uit. In de twee de 25 minuten was het over wicht van de Tuit echter veel duidelijker en dit werd dan ook uitgedrukt met nog 4 doel punten terwijl de bezoekers enkel nog langs Vertenten raak zouden treffen. Bij de Tuit skoorden Maes (2), De Dekker (1), Michiels (1) en De Gracve (4). De drie bezoe kende doelpunten van voor de koffie waren van Verschueren, Thuysbaert en Van Buyten. Op 1 mei wordt in de sporthal De Wuiten te Hamme het Na tionaal Tornooi Zaalvoetbal .van de Belgische Posterijen be twist. De inzet is de ereschaal The Lorduit Schepdaal. Maar daarnaast zijn er nog flink wat andere prijzen en die worden geschonken door Rena De Cock station Den Berg, sporthal De Wuiten, Meubelen Romantica, Brouwerij De Gheest, Taverne 't Brugske, Apec, Van den Abbeele, café De Zoete Inval Hamme, Sint- Anna, Guy De Ridder van Hamme-Zogge. Aan het tornooi nemen tien ploegen deel. Ze komen uit Hasselt, Deurne, Sint-Truiden, Geel, Bilzen, Zele, Buggen- hout, Kermt, Mechelen en na tuurlijk Hamme. De Limburg se ploegen, met Hasselt en Kermt op kop, zijn de grootste kanshebbers op de eindover winning, maar het spreekt van zelf de streekploegen zich niet zomaar zullen laten doen. De ploegen worden reeksen ondergebracht en twee overblijvende teams zi de finale spelen. Die wordt gewoond door mevrouw P D'Hondt-Van Opdenbo staatssekretaris voor PTT de overwinningsschaal overhandigen. De wedstrijden vangen aan 9 uur en men hoopt dat tornooi om 21 uur zal afg pen zijn. BADMINTON Pauwels-Setmar werd vrij ge makkelijk gewonnen door de jongens van coach Paul Hof man. Voor Setmar skoorden, Pieters Johan (2x) - De Smedt - Mario Van Den Bergh en Van Geert. Bij Pauwels redde van Geert de eer. Nefertete-Mini derby, kende geen hoog score-verloop. De thuisploeg kwam op voor sprong, langs een vrijschop omgezet door Mare Wauters. Maar langs Wim Moens 2x) kwam Mini Derby aan de volle buit. De wedstrijd Kussnacht - Ge meentepersoneel was de wed strijd die over de titel besliste. Wie deze match won, was zo goed als zeker kampioen in het lokale Buzaver-verbond Bug gen hout. De wedstrijd zelf werd zenuw achtig gestart langs beide zij den. Kussnacht probeerde wel het spel te maken, maar het Gemeentepersoneel dat toch technisch sterker was (Raf Eddy Bellon - Rudi V.D. Bergh) speelde gepast de tegenaanval. De rust werd be reikt met een 1-1 scord. De 2de periode werd hard maar toch sportief betwist. Trouwens scheidsrechter Jo han De Decker had de wed strijd goed onder kontrole. De 2de helft werd spannend en erg spektakulair, met een knap spelende Jos V.D. Bergh tus sen de palen bij Kussnacht. Uiteindelijk won Gemeen tepersoneel met 4-6 cijfers. Bij de Gemeente nam Eddy Bel lon en Rudi V.D. Bergh elke 3 treffers voor hun rekening. Bij Kussnacht was Dirk De Maers- schalck met 3 treffers de beste schutter, Lissens nam de 4de goal voor zijn rekening. Buso - Louis Sport werd een billijk gelijkspel. De bezoekers namen wel een 0-3 voorsprong aan de rust, maar Buso was in de 2de periode fysisch sterker zodat het uiteindelijk nog te rugkwam. Voor Buso doelden De Maersschalck (3x), Van Damme. Voor Louis Sport skoorden. Marc Van De Velde (3x) en Bruno Cooreman. De wedstrijd K.S. - Bieren Van Der Jeugt werd een monster- skorc Hier waren de doelpun tenmakers voor R-S-, Ringoet (3x) en Wim De Nul. Voor Van Der Jeugt waren dat Luc Van Riet (3x) - Heuvinck - Rens - Van Den Steen elk (2x) en Wilfried Tilburgh. En andere monsterskore was voor DNS tegen de jongens van Lambrecht. Hier waren voor DNS de pro- duktiefsten; De Bruyn (3x), Teugels (3x), Albrecht (2x), Van Keer (2x), Dierickx en Walracvens. Voor Lambrecht waren dat Bieseman, en Rudi Van Hoey- missen. Een eerste tomooi organiseren is altijd een uitdaging Is de organisatie goed verlopen en heeft het tomooi een goed ver loop dan mogen de organisato ren voor de tweede editie op een mime belangstelling rekenen. Even moesten de mensen aan de wedstrijdtafel wennen, maar daar bleef het bij. De 230 geplande wedstrijden voor za terdag waren op tijd gedaan. De 225 deelnemers speelden 329 wedstrijden en maakten dat het tornooi van St.-Gillis nu tot de grootste drie van onze provincie behoort. Zelfs uit Oostende kwamen twee meisjes naar de sporthal te Buggenhout. Want St.-Gillis- Dendermonde heeft een prachtige sporthal waar zeker twaalf terreinen zouden kun nen worden geplaatst, maar ondanks alle mogelijke pogin gen van St.-Gillis b.c. beperkt het stadsbestuur de akkomo- datie tot drie terreinen. De lokale klub was dan ook ver plicht naar de sporthal te Bug genhout te verhuizen waar op tien terreinen in een voor bad minton ideale sporthal kan worden gespeeld. In de C2-reeks bij de heren verrast Dirk Van De Voorde van Buggenhoutse, die voor het eerst aan een tornooi deel nam, door tot de finale door te dringen. De halve finale was voor Dirk echter niet gemak kelijk want Patrick Sey van de Flying Shuttles weerde zich als een tijger. De eerste set ver loor Dirk trouwens met 15-1 maar de tweede set haalde hij nipt met 17-15 binnen. Ook de derde set moet op een gelijke stand van 13-14 met 5 punten worden verlengd. Dirk won uiteindelijk met 18-16. De an dere finalist Mario Dossche van Lovendegem hoefde min der lang te vechten tegen Eddy Mannacrt van St.-Gillis, maar had het toch niet gemakkelijk met zijn staalharde smashes Dc finale werd een kolfje naar de hand van dc technisch ster kere Dossche. Van Dc Voorde verloor uitgeput met 15-8 en 15-1. Hierdoor wordt Mario Dossche Cl. Voor het dames enkel C2 schreven 35 dames in zodat deze discipline tweevoudig geldig is en dus zowel de win naar als finalist Cl worden. Els Weytens van de Flying Shuttles heeft hard moeten vechten om Caroline Thien- pont in drie sets de finale te ontnemen. Carine Van Dam van Olympia Antwerpen had geen tegenstand aan Sandra Funk De Antwerpse won uit eindelijk in drie sets. De meis jes uit Lochristi Weytens-Van Eename hadden geen proble men met Van Ransbeek-Van CapeUen in het dames dubbel. Bij het heren dubbel beloofde de finale een parelejt te wor den. Schrouwen-Rombouts hadden evenals Dossche - Van Roelenbosch hun halve finale in drie sets moeten betwisten. Een prachtige wedstrijd werd het inderdaad maar meer dan twee sets konden Dossche en Van Roelenbosch het niet uit houden. Schrouwen-Rom bouts wonnen In het gemengd dubbel won nen De Bruyne-De Rijcke van een toch goed presterend duo Nolf-Vervloet. Het heren enkel Cl, dc enigste discipline in de C-reeks die op één deelnemer na niet geldig was vocht G. ENTEN AAR Di- dier Stas voor de overwinning. Tot de halve finale ging het makkelijk maar Martin La- gauw vocht hard. Drie sets had Stas nodig om uiteindelijk in finale te komen tegen Willy Kelders. De eerste set won Kelders met verlenging 18-13. Een uitgedoofde Stas zag zich de overwinning ontgaan door met 15-4 te verliezen. Sonja De Pauw van Temse won zonder enige inspanning van Fabienne Ringoot en ver stevigt hierdoor haar koalitie om een B-klasscmcnt te beko men. Het duo Peersman-Ruyf- felaere van Baccs-Schoten won in een toch spannende finale het heren dubbel met 15-6 en 15-13 van De Rijck-De Preter uit Bazel. Na het Gentse zus- terduo Brisau-Brisau in halve finale Ie hebben verslagen stonden Dc Pauw-Van Stry- donck in halve finale tegen over Van Havere-Luyckx. Een moeilijke wedstrijd werd het niet, want de meisjes uit Tem se draaiden optimaal, en een 15-9, 15-4 einduitslag is dan ook geen verrassing. Willy Kelders en Brigitte V fl Dam van Olympia-Antwerf wonnen dan het gemengd i M.ART Van Hautekeete Martin Lagauw van Gentse. Het dames enkel B werd dc Viviane Fret gewonnen r Mia Boels. De mooiste w strijd bij dc heren enkel k zeker de halve finale tuss John Van Den Bulcke en W ig lem Vcrlinden dat in het va te deel van de Willebroek-spe 12 eindigde in drie sets. Dc firn st: kon Van Den Bulcke echt niet aan. Franky Wcyn scoi n; de punt na punt en stond ini ite eerste set zelfs 11-0 voian Weyn won deze niet aantre d kelijke match met 15-4 en 1 8. Dames dubbel B kon door l open -B systeem voor Hik gc Velders een B1-klassement i houden als zij en partner 1 k viane Fret de finale wonn Hacrcns-Rammelae Een tot in de toppen van vingers gespannen Rammelt en re speelde hard maar moest i F eerste set aan Fret-Veldersl ten. De tweede set ging nl Haerens-Rammelacre. zal 1 derde set over het B c klassement van Velder ma - beslissen Moeilijk werd 1 niet want Frct-Velders won» tl met 15-5. Gelukwensen vapt Hilde Velders. Zoals op zovele tornooit kwamen ook in dc spoorthal Buggenhout de gebroede Weyn uit in finale tegen li ijzersterke duo Van BruyS Aerts. Franky en Rudy \V« weerden zich dapper, maar trofee ging naar het duo I Temse. Spannend en spektakulair u, het gemengd dubbel tuss Betty Haerens-John Van Di Bulcke en het St.-Niklase <1 Inge Van Ectveldc-Fral Weyn echter wel. Drie lange sets hadden dc Al werpenaar en de Westvlaam nodig om een mooie hcrim ring aan het eerste natioill tornooi van St.-Gillis-Dcnck monde naar huis mee nemen. De organizerende klub zorj voor een goede infrastrukti» en de spelers voor een jmi spektakel, zodat beide uitk ken naar de tweede editie of en 10 maart 1985. U

De Voorpost | 1984 | | pagina 44