Balou opgenomen in «Aloude Prinselycke Carnavalcaemere tot Aelst» Aalsters karnaval met minder vandalisme Aalsterse Gilles voor negende maal in Rusthuizen Minder dure konsumpties tijdens Aalsters karnaval 6 - 16.3.1984 - De Voorpost Aalsterse Arend vierde karnaval Zowel in onze extra-editie als by de aanvang van de karnavalraadszitting had burgemeester Raymond Uytter- sprot een oproep gedaan tegen vandalisme, zelfs krimina- liteit. Oproep die blijkbaar in goede aarde is gevallen want de politie had duidelijk minder zware klussen op te knappen dan vorige jaren. steenweg stond een liftende man die door vier mannen overvallen en beroofd werd. zijn geld Toch waren er door de enor me volkstoeloop en hel over matig alkohoigebruik ander maal excessen te noteren en ook ongevallen. Rijkswacht en stadspolitie waren akkoord om te verklaren dat er minder bal dadigheden gebeurden. Vast gesteld werd wel dat velen die met de politie te maken kregen de taal van Happart spraken Als ongevallen waren er het onder de eigen praalwagen te rechtkomen. brandwonden toen bommetjes in eigen broekzak ontploften, een knaapje dat na een val in spoedtempo naar het zieken huis moest worden overge bracht en vooral twee Gente naars die dansend door een venster van «De Zwarte Kat» op de Grote Markt vielen waarbij een van hen aan een slagader in de liesstrcck werd gewond Vier karnavalisten kregen aan de Hopmarkt een bijtend zuur in het aangezicht gespo ten en aan de Dendermondse- Wachtmeesters van de rijks wacht liepen zelf verwondin gen op toen hun kombi werd aangereden door een wagen waarvan de bestuurder de voorrangsregel negeerde. Vandalisme was er met om vergetrokken verkeerspalen en -borden en met een tiental eenden die in het stadspark de nek werden omgewrongen. In 1983 moest een hert er aan geloven. Al bij al was er alleszins De Aalsterse Gillis in galakostuum (a) beterschap tegenover vorige jaren. Zieken en senioren, een elegantere naam voor ouden van dagen of derde leeftijd, bij de karnavalviering betrekken was voor reeds liefst de 9de maal de bedoeling van de Aalsterse Gilles, vereniging die naast karnavaleske dus blijkbaar ook door sociale en humanitaire beweegredenen bezield wordt. Tijdens het voorbije weekend tocht ging naar St. Job en de waarin het nog gonsde van kar- Erembodegemsc Hopperank navalesbattementcn allcrhan- waar zich telkens hetzelfde de er was de traditionele scenario afspeelde. Liefst een «Prinsendag» waarover u el- 700-tal, door simpatiserende ders in dit blad leest, het lokte firma's geschonken cadeautjes andermaal heel wat belangstel- met fruit en gebak werden ling en in dc Binnenstraat hield door Ronny Dc Bruyn cn zijn het stedelijk onderwijs een vele medewerkers uitgereikt vrolijk dansfeest trok de cn ook de direkties cn het quasi voltallige groep Aalster- personeel van ter plekke wer- se Gilles niet zowat 100 leden den niet vergeten, naar de Aalsterse rustoorden. Voor de oudjes een unieke Gestart werd in St.-Lieven en gelegenheid om ook hun aan- Hospitaal. buurt waar we de deel te krijgen van de karna- voorbereidselen voor de 4de valleutc die Aalst tijdens de Arendstoet konden mee- voorbije drie dolle dagen over maken. spoelde. Een speciale attentie Muzikanten van de Gilles ging naar de echtgenote van speelden er aangepaste liedjes een deelnemende Gillc, Léna «uit de oude doos» en menig Tancré die in het moederhuis seniorenpaar liet zich dan ook was bevallen van een toekom- Aan de bejaarden in het rustoord Sint-Lieven werd een bezoek gebracht. Er werd aan iedereen een njet pramen om hun beentjes stig «Gilletje». passend geschenk gegeven (a) even uit te slaan. Waarna dc LH Aalst. Prins Baloe werd opgenomen in de Prinsencaemere (a) senkamer waarin hij trouwens reeds heel wat als werkend lid heeft gepresteerd. Deken van de Caemere Simin D'Hondt heeft woorden van dank en verheugt er zich in dat de Caemere die een begrip in de stad is geworden steeds pa raat staat om Aalsterse festivi- Niet-ingeschreven «Schoi- mers» uit de Immerzeelwijk kwamen wel te laat op het appel doch werden ook nog met prijzen bedeeld. Ex-prins Balou in de Prinsen- kamer opgenomen Met de Vlaams-Katolieke Fan fare St.-Cecilia Welle op kop werd dan door ternauwernood uitgeruste prinsen en simpati- santen opgemarsjeerd van aan het Stationsplein naar het stad huis waar ze in de feestzaal werden opgewacht door burge meester Raymond Uyttersprot geflankeerd door schepenen Anny De Maght, Chris Lie- vens-Borms. André Doorns en Julien Vinck alsmede door le den van het Feestkomitee on der leiding van feestbestuurder Albert Cornand wiens echtge note haar stem na de karnava- lesbattementen schijnt terug te hebben gevonden. Burgemeester Raymond Uyt tersprot belichtte de 13 jaar aktiviteit van de Prinsenkamer die zich zowel nationaal als internationaal een stevige kar- navalreputatie heeft weten te verwerven en vaak optreedt als valabele ambassadeurs van de keizerlijke stede. Zulks dan vooral onder hun motto «Kar naval Vriendschap». De burgemeester bracht ook een passende posthume hulde aan twee afgestorven ex-prinsen Jacky D'Herde, ook lid van Feestkomitee en Marktkom- missie en de zeer simpatieke Frans Eyckmans. Prins Balou, de sjoe-sjoe van teiten klank en kleur bij te zetten. Geldelijke steun verwacht de Caemere van de stad niet. Wel materiële en morele, waarbij dan een relatiegeschenk aan de burgemeester te pas komt. Leraar diktie, ex-prins Karei De Naeyer verrast de talrijke aanwezigen door in «écht Moeisels» den «berremiëster» Je Koolstraat, rondborstig en te bedanken voor de medewer- Duikig, werd dan opgenomen king. De Prinsenkamer is als volwaardig lid van de Prin- eveneens steeds tot samenwer- Aalst. Baloe werd opgenomen in de Prinsencaemere (a) king bereid ook al «stèttelt ze al eens tegen». De Naeyer overhandigde dan. in naam van de hele Caemere. twee «cadeaus» aan dc burger vader die hij liefts zelf open deed. Een klein veloken welis waar met slechts één wiel na 1 jaar burgemeesterschap maar met een wel hogere zit dan de velo van Marcel. Hij kan er leren op rijden, ook al kan het wel eens «waggelen». Als hartversterking een beetje vloeibare troost in een stoopje. Neen, geen Faluintjcsgenever Gewoon «plat» Aalsters stads- water. Wel een beetje flets en dan liefst ook te vervangen door Faluintjesgenever waar van de prinsenkamcr dan op het bureau van de burgemees ter wel eens wil komen dan nog dankwoorden voor de leden van de families Singelyn en Doorns om het groot aan deel dat ze hadden bij de op richting van de Kamer in 1972. Nadat dan plechtig de hoed van prins Balou werd binnen gebracht is deze laatste aan winst voor de prinsenkamer geïntroniseerd. Om een jaar lang op dc bres te zijn ik weet wat zulks inhoudt, zegt de burgemeester wordt na de oorkonde te zijn voorgele zen waaruit blijkt dat Balou tot «grote satisfaktie» heel wat heeft bijgebracht tot «houis- santen karnavalvieringen» worden dan geschenken gewis seld. Balou zegt een fantas tisch 1983 te hebben meege maakt met veel vrienden waar na hij belooft kamavalist te blijven tot in de kist. Ook hij «doet voesj». De huidige prins Goebbi die eveneens een geschenk(je) mocht in ontvangst nemen en voor wie reeds een plaats in de Kamer in 1985 wordt voorbe houden zegt dat de hele karna valviering van bij de raadszit ting tot na de verbranding voor hem als in een droom is gepas seerd. Hij betrekt dan ook echtgenote, kameraden, Zji- ëpeirekes en vooral Keizer Ka- miel de chauffeur Fons die hem doorheen alle moeilijkhe den heen wist te laten laveren cn kijkt reeds uit naar 17 fe bruari 1985. Feestleider Albert Comand noemt de leden van de Prin senkamer dé grote bezielers van het Aalsters karnaval we gens hun ervaring en volge houden inzet. Karnavalisten in hart en nieren. Levenskunste naars die naast hun karnava- laktiviteiten zich ook voor hu manitaire doeleinden inzetten. Bezoeken aan rusthuizen, min der gelukkige kinderen laten genieten van foorattrakties. zich inspannen voor promotie van lokale handel en nijver heid en niet in het minst stimu leren van het toeristisch en folkloristisch element te Aalst liggen hen nauw aan het hart Met een aantal shows met als uitblinkers cn paradepaardjes «the blue bell girls» en «Fiësta Tropical» gooiden ze alvast ho ge ogen. ook buiten de eigen regio. Ze verdienen dan alvast een pluim maar die hadden ze reeds... Nadat dc Fanfare van Welle met Schwung «Take it easy» had gebracht met de dirigent op de grote trom werd heel wat gevederd volk met geschenken vereerd. De prins «van Aa- gem» brengt even sensatie met zijn verklaring dat hij ondanks dc fusie met Kamavalstad Dendermonde zijn karnaval- hart alleszins meer geneigd voelt naar de keizerlijke steae. Banket Na een optocht door de straten van het centrum begeleid door dc Fanfare van Welle die ook op de Arcndkarnaval paraat moet zijn, wordt aangezeten aan een banket in de Borsc van Amsterdam Naast gastrono mische geneugten en strelin gen van de smaakpapillen wer den de aanwezigen er vergast op een wervelend café-chan- tant waarbij de ex-prinsen weer hun glansperiode beleef den en hun songs met passende attraktiviteit presenteerden Uiteindelijk werd de viering dan besloten met een kroegen tocht. Of wat dacht U mis schien? LH Aalst. De BRT vindt Den Arend verschrikkelijk tof (per) Aalst. De Charlestonners (per) Op karnavaldinsdag was men den tranen met tuiten gepro- kocht men ook reeds koffictjcs blijkbaar nog lang niet uitge- ducecrd. Terug op dc Markt voor 50 fr. vierd al vertoonden heel wat ging. na een lustige rondedans, karnavalvierders reeds sporen onder het waakzaam oog van Er werd nog druk nagekaart van de voorbije esbatte- dc brandweer, dc pop aan het over de beslissing van kollege mentcn. branden. Prins Karnaval en feestkomitee om dc groep Na de optocht met «de Oude Goebby had blijkbaar van zijn «Noig» te diskwalificeren. Iets Garde», met «voil Jeannettcn» stem na dc vier dagen maar waarover men uiteraard van waarbij jarretelles, bh's. kor- weinig meer overgehouden mening kan verschillen doch sets en vogelkooitjes al dan voor een eventuele afscheids- de publieke opinie reageerde niet met een droge haring erin, speech, maar keizer Kamicl in 't algemeen positief. Ten- schering en inslag vormden, had wel een opmerkelijke ges- slotte moeten er toch ergens had 's avonds de traditionele te. Zelf middenstander die grenzen zijn. Een lid van dc verbranding van de Prins Kar- weet waar de klok en klepel groep Noig gaf ridderlijk toe naval-pop plaats. Met zoals ge- hangen, bezorgd om dc kip inderdaad «noig» te zijn ge woonlijk de Vlaamse Katolic- met dc gouden eieren niet de weest, doch stelde zich vragen ke Fanfare van Welle op kop nek om te wringen, deed hij waarom niet werd opgetreden werd na een rondgang door- een oproep tot de cafébazen tegen de overdreven kommer heen het centrum van de stad van de Grote Markt om vol- cialiteit. tegen dc excessen in opgemarsjeerd langsheen dc gend jaar geen al te dure pin- het bierverbruik en dc aan- foorpleinen met treurmarsen tjes te verkopen. Op deze moediging van dc rage van gevolgd door rouwende karna- rondgang vorige zaterdag kost- videospelletjes, valisten met fakkels en vooral te een pint in een balzaal 25 of (i h met zakdoeken want er wer- 30 fr., maar op de Markt ver- Dinsdag deed de Oude Garde haar rondgang (a) Voor reeds de 13de maal deinden de Aalsterse karnavalfestiviteiten uit in het weekend van de prinsen, georganiseerd door de «Prinsenlycke Carnavalcaemere der aloude Kaiserlycke Stede tot Aelst». Niettegenstaande het eveneens zeer geslaagd Kamilles- en Keizersbal in de F.F.R.- Feestzaal en het Dansfeest in de Binnestraat van het stedelyk onderwijs werd de drive-in- show in de St.-Annazaal, Rokljjfstraat, geanimeerd door disco-bar Marc Van den Steen een groots sukses. Wellicht mede door de juiste dosering in de gebrachte muziek waarbij zowel de danslustigen als de ware karnavalisten aan hun trekken kwamen en door hdt feit dat defilée en prijsuitreiking de andere esbattementen zeer weinig hinderden. Ook de prinsenkamer had voor deze festiviteit 12.500 fr. aan prijzen voorzien: 10.000 fr. in cash-geldprijzen en de rest in bierbons. Waar zou kunnen worden gevreesd dat eens de prijzen in de wacht gesleept de zaal zou leeglopen bleek juist het tegenoverge stelde het geval te zijn. Er was immers een echte stemming, de ambiance der grote dagen. De jury, samengesteld uit can- tinière Mevr. Delmoitié, bloe- menfee Magda Lambrecht, echtgenote van prins Johny Lieve De Strooper en AKV- voorzitter Miel Van den Broeck, oordeelde de deelne mende individuelen. koppels en groepen naar kostumering en presentatie. Het mag wor den gezegd dat zich zeer origi nele en karnavaleske verkle den aanboden. Hierbij dan de uitslag: 1. Spiegeltje... 2. Den Doivepakker van Oilst 3. Oosters meisje 4. Wit en zwart De laureaat bij deze reeks had het over «Spiegeltje, spiegeltje on de mier. Wie wordt er di- rekteir van 't kot van kiltier?» Koppels: 1 Modelmeisjes 2. Geift ons nog 25 joar 3 Ja watte, jong Groepen: 1. De Lodderoeigen 2. Wa vindjer van? 3. De Tèttemoesjen 4. Schiéfrechtoever 5. En geir na? 6. De Toisers Aalst. De Loekentatjen zonder muziek (per) Aalst. De mensen ambeteren (per)

De Voorpost | 1984 | | pagina 6