Sosjo-kilterelen almanak seizoen '84-'85 '««mynsp* v f' s« ïsss utisr n*m Dendermonde. De Lisemariekens, goed voor een vijfde plaats, (c) Dendermonde. De Stouseplekkers wisten zich op de vierde plaats te rangschikken, (c) Deze stoet is zeker ni te duur Eindelijk kwamen enige ernstige lieden voorbij, die zich van hun taak be wuste muzikanten van 't Klein Muzieksken uit Gij- zegem, die de Wardjes- vrienden voorafgingen. In hun Fiesta Brava zagen wij een tafereel waarin de stier achter de torero aanzat, en de gevallen stierenvechter keek droef rond, klagend over deze tot twijfel nopende omke ring van de klassieke rollen. Om in de Spaanse sfeer te blijven trokken de Pal- lieters uit Kastel een ter ras van een wit gekalkte haciende uit Andaloesië voorbij. Een orkest speel de op de patio, de klede ren waren prachtig uitge werkt, kortom een uit muntende prestatie, waarin zeker veel voorbe reiding gekropen is. Een op mensenvoeten rond dollende stier spuwde en bewaterde de omstaan- ders in het gelaat. Onze reeds zwaar geteisterde gebuur had natuurlijk weer prijs, en hij had moeite om enigszins vloekend te lachen. Wij niet, haha. Hof ten Rode kleedde zich a la Romaine met eerst een wagen met een honderdman, geflan keerd door werkelijk his torisch korrekt uitgedoste legioensoldaten en daar na een wagen met een soort van Julius Caesar erop, omringd door hor des mooie Romeinsen in helaas ondoorzichtige witte tunica's. De Kliek beeldde de Parij- se Moulin Rouge uit, en slaagde erin de gemoe deren licht te verhitten, maar een echte open-en- bloot-show zat er begrij pelijkerwijze niet in. (Het was te koud). De Chikkebollen brachten ons het originele alterna tieve videospel «Atoom bommen of Seksbom men». De tegenstelling van de politieke partijen over de bekende raket- tenkwestie werd hier uit gebeeld door de uitbeel ding van twee overbe kende lokale politici, rooie Norbert de Popu lier, en zijn blauwe tegen voeter blauwe Frans Ap pelmoes. U merkt op de foto dat zij niet alleen de handen in elkaar gesla gen hebben om het vi deospel te bedienen. Op het scherm zag je een afbeelding van het stad huis, met de toren als raket en de vensters als bordelen. Als rood skoort branden de lampen van de bordelen, als blauw wint blinken die van de raket, die zich onmiddel lijk" opricht ten hemel. Dendermonde. Los Vanheckos uit het Land van Waas. Inspiratie uit Brazilië. Leden Dendermondse karnavalverbond 1. d.k.v de schensjmoelen 2. D.K.V. De Chikkebollen 3. D.K.V. De Cornellekens 4. D.K.V. De Stouseplekkers 5. D.K.V. De Lisemariekens 6. D.K.V. Zotterkantnie 7. D.K.N. Schele Van der Linden 8. D.K.V. Rijbaan Piet 9. D.K.V. De Welkomvrienden 10. D.K.V. De Kuiper 11. D.K.V. Hof Ter Rode 12. De Polderboeren 13. De Wardjesvrienden 14. De Roeffeleirs 15. D.K.V. Ranchvrienden Niet-leden Dendermondse Karnavalverbond 1. Honky Tonk 2. De Dolle Storters 3. De Pretmakers 4. De Mikkelotten Niet-Dendermondse Karnavalgroepen 1. Pallieter Kastel 2. Los Vanheckos St. Niklaas 3. De Ritzi-vrienden Wichelen 4. De Kludinnen Wichelen 5 De Dorpsvrienden Hamme 6. De Wichelse Schoeërs 7. Vriendenkring «De Kliek» Tielrode Dendermondse muziekmaatschappijen 1. Tamboer en Trompettenkorps Boemerang 2. Kon. Muziekmaatschappij St. Cecilia 3. K.K.F. De Kinderen van de Schelde 4. Harmonie Hipp. Vandemeulebroucke Niet-Dendermondse muziekmaatschappijen 1. Kon. Harm. Concordiavrienden 2. Show- en Trommelkorps «De Begoniabloempjes 3. Drumband en Majorettenkorps «De Pauwkens» 4. 't Klein Muziekske Gijzegem Dendermonde. Hof ten Rode bracht ons terug naar de tijden van Julius Caesar, (c) nie Vandemeulebroucke, geheel met de uitstekend de boel wat opvrolijken, rijdende Romeinen en en daarna kwamen de hun paarden, strijdwa- Welkomvrienden die de gens en kledij inklusief. buitenlandse straatma- Er stond vroeger wel een deliefjes vizeerden, die paard in de gang, maar hier «altèt wèrek» heb- 0p de markt is dat nog ben, zij het in de eerder heel wat anders, lichte industrie. Toen oordeelde keizer De Pretmakers voeren in Cornel dat het genoeg een Venetiaanse gondel geweest was, en met zijn voorbij, en alles werd ons volgelingen trok hij zich ineens Italiaans voor de terug, om te beraadsla- ogen. Spijtig genoeg viel gen wie een prijs ver hun installatie uit op het diende, en wie zachtjes ogenblik dat zij aan het moest aangemaand wor- stadhuis kwamen. Zij den om er toch maar mee kuisten dan maar in alle te stoppen. De uitslag ziet stilte hun boot af. u hier wat verder staan, De Kuiper beeldde en die is er gekomen na Blauwbaard uit, volledig lang en vochtig (schol) met kledij, kostuums en beraadslagen. middeleeuwse(?) muziek. Ondertussen voelden wij Een sprookjesachtige ineens de betovering bre- karnaval als het ware, ken, het werd kouder en over iemand die wat kon de wind waaide hevig. andere klanken. De Schensjmoelen laten ons de «Smoelpompers» zien, zagen we niét de beide bevelhebbers op de wip? die de dikwijls problematische en door bekvechten gekenmerkte relatie tussen de brand weerkorpsen van Den dermonde en Baasrode op de korrel nemen. Mar kant was de kop van de man die zich «teketge- daun» voelde. De Ritzi-vrienden uit Wi chelen lieten ons met hun nagemaakte Missi- sippiboot de «Marie- Louisiana» genieten van een allegorie op het ro mantische en frivole le ven wat ze hadden. Vorig jaar zagen we die wagen in een andere karnaval- stoet. De Concordiavrienden kondigden muzikaal de Stouseplekkers aan, die verder borduurden op het inlevertema, met de als ministers geklede da mes en heren rond een dubbele wagen waarop ons een overzicht gege ven wordt hoe het geld van minister Martens via De Croo tot en met De Clerck opgebruikt wordt. Een levendige bedoe ning. De Kludinnen stelden karnaval voor in Rio de ven rond de grote Ameri- Janeiro, met alles wat kaanse stroom in de vori- daarmee gepaard gaat, ge eeuw. Een zeer zoals een sensuele dans- smaakvolle uitvoering, show die ook de speaker ekstra bijgekleurd door niet onberoerd liet. Hij de in autentieke kleder- trapte zelfs verstrooid op Daarrond loopt nog wat in raketten verkleed voet volk rond. Als het ware om het ge heel in evenwicht te brengen duikt daarna de katolieke muziekmaat schappij St.-Cecilia op en zij brengen ons weer wat dracht gestoken dans- zijn halvemeterlange Dendermonde. De Cornellekens arriveerden met hun narren op de derde plaats, (c) koppels, die ons een klei ne show opvoerden. Schele van der Linden reed ons in het geest van zuidersen uit Wichelen, de moderne «inleveren» voeten, zonder zich te be zeren, zozeer keek hij in kreet, en met een monta- van smoelen trekken, de ogen van de warme ge van shows en hits Weer een Braziliaanse Fluks gaven wij onze buurman een stevige werden burgemeester, groep, namelijk de Mike- trap tegen het achterdeel, De Dolle Storters gaven schepenen en andere be- lotten, maakten het zelfs en monter stapten wij de de twee groten van Bel- een persiflage op de ge- trokkenen in hun hemd voor de grootste stum- belendende kroegen bin- gië, Martens en De Clerck meentepolitiek, inzonder- gezet. Een zak zand werd perd duidelijk dat ginds nen. Na zo'n prachtige voor, geflankeerd door heid de zandwinning-af- plechtig overhandigd aan rond die dagen wat te karnavalstoet gooi je im- nenerties in hleuw-neel faire. «Zand en vuil, wij keizer Cornel. beleven viel, en Rijbaan mers best wat vocht in je zijn den uil» was hun Weer kwam een harmo- Piet sloot traditioneel het snoet. negertjes in blauw-geel, die alles moesten Dendermonde. Rijbaan Piet vond in brood en spellen een ludiek tema. (c) Dendermonde. Zoals steeds skoorden de Pallieters uit Kastel zeer hoog. (c) Het is een figuur die men jaarlijks in de Dendermondse stoet weer aantreft en telkens weer zorgt hij voor de nodige sfeer. Dit jaar pakte hij uit met een «Sosjo-kilterellen almanak» die we graag aan de voltallige Dendermondenaren, vrienden en tegen standers willen meedelen, in de hoop dat ze ijverig nota zullen nemen van de data. Dijstag 13 meirt: auvond me menier Bellemans over «DONKERE TEKNIEKE IN IESTE PROVINSJAL» in café Den Belleman bij de zister van Jan Van Dam. Begin ast donker is en gedoen ast begint te kleire. Geklied in blaat en mauf of ni binne. Goenstag 1 april: verloting van twie hoizekes va Vanaskes in d'Abdijkes. Kondieses ve de kandidoeten: giene sikkeleir zaain en tapsoliet nie vandoen hemme. Donderdag 3 mei: veerstelling van e nief volksspel deer de schepene Meelebroek en Dierickx ter gelegenteid van dopening van 't nief scholke van Grembeire: zoveel mogelijk pluimkes pakke van den hoed van Pier Verhelst. Van 7 tot 13 juni: schepenen Vancauteren moet vedrom binne in den troep: zemme zenne pisdoek vergete oit te doeng. Donderdag 21 juli: Den Bomals goet op stap (vier joer op veerhand) op zoek achter ne slimme kandidoet ver de laaist van de CVP (te za der he misschien geroeke). Kondieses: a me terigweirkende kracht loete aunsluite me tacévé. Donderdag 30 ogistis: den Dré Pauwels en Poeter De Smet goen Poeter Bernard vedrom op zenne sokkel zette (te kenne zer nen hailige van moeke). Dijstag 9 september: toekenning van een sibside van 500.000 frang on den Hervent ver een polijestere stambeeld van zen aaige te moeke. Vraidag 14 oktober: bekruenink van Litgart De Beel as 't beste opposieselid. Praais: een bronze peirdezoeg. Moindag 11 november: opeverkleiring van de funkse van twie oveniers ver 't plentje on Poeter De Smet. Oanbeveilingsbrieve stiere nor Jan Lenssens of meigeive me Marjetje (nen tember gespoerd en 't goe rapper). 6 december: 't ville van den Denner deer 't stadsbestier. 't Za mor nen dag diere want 't zaain spesjaliste in 't pitte ville me ander pitte. 17 januarie: nievejoerstoesproek van den berremiester ver de pompiers. Tegelaai- kertaaid veerstellink van een nief gaasmaske me uerkleppe. 32 januarie: praais van de lotto ver Bostrue. Na za Fonske Hermans ne mie TE KET hemme. Geschreve op gie resiklaach papier. - Getekend: stront on 't laintje.

De Voorpost | 1984 | | pagina 9