Minister Mare Galle opende Beneluxvestiging te Erembodegem ALEM wil bredere werking Sociale stads- en dorpsherwaardering, ieders zaak Dancing en lunapark Hopmarkt te Aalst Informatie, inspraak en participatie bij gemeentebeleid Aal Nationale Happening PW-Jongeren te Aalst Aalst doet mee aan nieuw televisiespel Twintig jaar geleden vermoord in India Nacht van het Aalsterse Lyceum 10 - 23.3.1984 - De Voorpost Verleden donderdag opende gemeenschapsminister Mare Galle in aanwezigheid van staatssekretarissen, parlemen tairen, rektoren, dekanen en professoren farmakologie van de universiteiten, burgemeester en schepenen van de stad Aalst en tal van prominenten uit de wetenschappelij ke, medische en industriële wereld te Erembodegem in het industriepark de nieuwe gebouwen van Wellcome, firma die farmaceutica en niet-farmaceutica op wereldvlak pro duceert. Dochteronderneming voor de Benelux van de «Wellcome Foundation» met als moederhuis Londen. Een firma die te Erembodegem zowat 200 werknemers telt en waarvan het produktieblok een oppervlakte van 4.400 m2 beslaat waarvan o.m. 750 m2 voor de fabrikatie, 650 m2 voor de verpakking en 300 m2 voor kwaliteitskontrole. De stapelhoogte in de diverse magazijnen reikt tot 5,30 m. De firma, sinds 1975 te Erem- Aalst werd uitgekozen als ves- bodgem gevestigd, kreeg er tiging voor de Benelux is een een aantal nieuwe gebouwen bewijs te meer dat buitenland bij. se investeerders blijkbaar in Minister Mare Galle had woor- Vlaanderen vertrouwen blij den van lof voor deze firma ven stellen. Wat betreft ex- waarvan de slagzin luidt «Onze portbevordering en herstel van énige aandeelhouder is... re- het deficit van de ziekteverze- search». Er zijn immers geen kering ziet de minister in het aandeelhouders die dividen- volmachtsbesluit nr. 248 een den ontvangen. Elke boni aanzet tot een nieuw prijzen- wordt dadelijk geïnvesteerd in beleid inzake farmaceutische research. Hij noemt Wellcome produkten, research blijft hier- dan ook het symbool van de bij een must, een voortduren- steun die het steeds dieper in- de uitdaging waarbij uiteraard grijpend medisch onderzoek de universiteiten en onder- moet stimuleren ten bate van zoekscentra moeten worden de ganse mensheid. Wellcome, betrokken. Is de farmaceuti- aanvankelijk in 1880 gestart als sche nijverheid niet één der «Burroughs, Wellcome and pijlers van spitstechnologie C°» kende dan ook een merk- waarop in de DIRV-aktie de waardige expansie met vesti- nadruk werd gelegd? gingen in alle kontinenten. Dat Direkteur-generaal Coosemans is gelukkig dat de toekomstge richte fabriek gebouwd in 19^75 de verwachtingen niet heeft beschaamd. Vandaag werd in feite een tweede fase van de vestiging ingeluid. Wel maakt de huidige prijzen politiek van de regering renta biliteit van lokale verkoop moeilijk. Een meer redelijke prijzenpolitiek zou leiden tot het kreëren van nog meer ar beidsplaatsen. Maar de wil van stichter Sir Henry Wellcome wordt de integraliteit van win sten gespendeerd aan research door universiteiten, hospitalen en individuele wetenschaps mensen. De firma wil trouwens het ver lengde zijn van wat uit de uni versiteiten opborrelt en is be drijvig op zowat elke sektor van de medische wereld. 1069 mensen staan klaar om een helpende hand te reiken aan het kreatieve denken dat ge beurt buiten de eigen research die liefst 1092 wetenschappers in dienst heeft. Professor dr. A. Vermeulen stelt dat de fenomenale voor uitgang van de geneeskunde tijdens de laatste decennia voor een groot deel stoelt op het basisonderzoek in de uni versiteiten waarop dan de ge- specializeerde industrie heeft voortgebouwd. In ons land zijn de mogelijkheden en de con- flïllfl Aalst. De nieuwe vestiging. sensus qua vruchtbare samen werking universiteit - industrie aanwezig. Toch ziet de toe komst er minder rooskleurig uit wegens de drastische sane ringsmaatregelen die vooral de kreatieve krachten aan de univs treffen. Vóór meerdere vakante plaat sen aan de universiteit dienen zich dan ook geen valabele kandidaten aan. Wellcome heeft als afdelingen humane geneeskunde, dia- gnostostics, diergeneeskunde en hygiëne services. Tijdens de opendeurnamiddag verleden zaterdag bezochten duizenden uit de regio en ver daktische diamontages, video- daarbuiten de nieuwe vestiging voorstellingen en rondleidin- en namen er deel aan demon- gen. Ze zagen er ook «de com- straties, voordrachten, teken- puter voor de huispraktijk», wedstrijden voor kinderen, di- ALEM, Aktiegroep Leefmilieu Erpe-Mere, stelde enquête in om van leden te vernemen wat ze dachten de voorbije werking en hoe ze de toekomst zien. Tijdeni de Leefmilieudagen in het Hof ten Dale zou immen gebleken zijn dat de werking eerder enggericht was Werking die er zich vooral toe beperkte kordaat op tt treden tegen overtredingen in natuurgebieden wat in dt regel onsympathielrwordt ervaren. Men wil dan ook de positieve richting niet verwaarlozei door bvb. het organiseren van natuurwandelingen, vai opruimingsak ties in natuurgebieden of snoeien of knotto van struikgewas of knotwilgen. Zo de enquête in die zin wijst kunnen eerlang dergelijj» voorstellen gerealiseerd worden. i Ook aan informatiedoorstroming zou er tekort zijn bij leden. Massaal bijwonen van de maandelijkse vergader gen door de leden zou hieraan reeds heel wat kunnei verhelpen. Verder kan gedacht worden aan een maande lijkse of tweemaandelijkse stencil en aan een bijdrage ii de driemaandelijkse Raldeskrant onder de hoofding «Saj menwerkingsverband Milieuwerkgroepen Denderstreek»] Uiteraard blijven de mensen van het dagelijks bestuu elke dag bereikbaar voor doorspelen van tips of vragej van informatie. Deze mensen zijn Herman Minoodl Kapelleveldstraat 23 te 9420 Mere, Clement Hermans Magerstraat 116 te 9420 Mere, Julien Tatiau, EgemstraJ 105 9541 Bambrugge en Willy Van Delsen, Boskoute] straat 69 te 9410 Erpe. Voor 1984 blijft het lidgeld 200 fr. en 100 fr. studerenden en werklozen. Infobo '84 te Aalst In het kader van de komende INFOBO '84, beurs Bouwen en Wonen, organiseert NACEBO Aalst, in samenwerking met het stadsbestuur, een informatieavond over «Sociale stads- en dorpsherwaardering is ieders zaak». Naast planologen, beleidsmensen en politici kunnen ook buurtbewoners en belangstellende verenigingen hieraan gestalte helpen geven. Stads- en dorpsherwaardering is wellicht ook iets voor U Een nieuw te openen dancing aan de Hopmarkt 13, aan de tegenovergestelde zijde van «de Blitz», zou een schaalver- breking kunnen impliceren waarover een aantal mensen zich bezorgd maken qua inzicht. Schepen Annie De Maght geeft een overzicht van de fei ten. Op 14 oktober 1982 werd aan de pvba een bouwvergun ning verleend voor verbouwen van een feestzaal. Langs de voorkant zou het gelijkvloers een snack-bar worden en op de verdieping zou een gelagzaal komen. Bij brief van 6 decem ber U. zou echter gebleken zijn dat verbouwing van de voor kant wegens de slechte toe stand van het gebouw niet meer mogelijk zou zijn en voor dit gedeelte werd dan ook een slopingsaanvraag ingediend door een architekt nauw be trokken bij het struktuurplan en die dan ook do£r het be stuur als bona fide staat aange schreven. Voorwaarde erbij zou zijn dat het gabarit wordt opgevuld zodat het algemeen zichg geen schaalverbreking zou tonen. Wat dan ook be loofd werd. Met de bindende voorwaarde dat die nieuw bouw er binnen de termijn van één jaar zou kunnen komen en voorwaarden voor de sloping dat die totaal zou zijn (ook de grondvesten) en dat maatrege len zouden worden genomen voor de veiligheid van gemeen schappelijke muren, een voor lopige afwerking van dc ach terkant en het plaatsen van een afsluiting zonder publiciteit. Moest, tegen alle verwach tingen in, aan deze voorwaar den niet voldaan worden dan zou het stadsbestuur een pro cedure instellen. Wat niet de eerste maal zou zijn. Op de vraag welke houding het kollege inneemt tegenover elektronische speelhuizen die uit de grond schieten en veel sukses schijnen te hebben zoals er trouwens onlangs een aan de Hopmarkt werd geopend, werd door het stads bestuur reeds op 28 december 1983 kontakt opgenomen met de Vlaamse Executieve i.v.m. lunaparken. Daaruit bleek dat dergelijke instellingen niet ver- gunningsplichtig zijn en alleen moeten voldoen aan door de brandweer gestelde normen. Het stadsbestuur heeft er dan ook geen enkele vat op. Ook niet via bijvoorbeeld een af schrikwekkende belasting want die mag niet individueel gericht zijn. Wait and see. (l.h.) Te Aalst zijn momenteel drie dossiers in voorbereiding: Aalst-Rechteroever, Aalst- Linkeroever en Hofstade-Cen- trum. Bewoners van deze ge bieden kunnen een belangrijke premie in de wacht slepen. Op vragen als «wat gaat er juist gebeuren?», «Kunnen we daaraan meewerken?», «Mo gen wij daar wel blijven wo nen?» of «Gaan we er geen nadeel van ondervinden?» kan U een antwoord krijgen op deze infovergadering die plaats heeft op maandag 16 april te 19.30 uur in de feestzaal van het stadhuis. Gastsprekers zijn Walter Ronsse, direkteur GOM Oost- Vlaanderen die de ekonomi- sche situatie van het arrondis sement zal toelichten en Leo nard Quintelier, kabinetsme dewerker van de gemeen schapsminister Ruimtelijke Ordening Paul Akkermans die het betreffende besluit zal toe lichten. Schepen André Dooms, zal hierop aansluiten met specifiek de stedelijke gebieden te ver duidelijken o.m. aan de hand van dia's. Hoe herwaardering kan zien we in de Engelse film «A futu re for the past» (een toekomst voor ons verleden) welke han delt over de renivatie in een Engelse stad. Waarna er gele genheid komt tot het stellen van vragen. De avond wordt afgerond door burgirnw Raymond Uyttersprot. ill Als U denkt aan ver'bou V of verbetering van uW wo en denkt in aanmerki ng men voor het ontvangen de premie mag U d<eze ai Vr alleszins niet op het appel fc breken. Voor de aanwetj liggen trouwens linforn brochures klaar. Ook nog even vermelden de INFOBO-beurs doorga de Keizershallen van 20 t( april waar tevens óen infos van het stadsbestuur zal Jri" den opgesteld alsrnede v nister Akkermans. Ook zal permanent ie.mand aai zig zijn om uw vragen te b( woorden. De Aalsterse P.V.V.-Jongeren organiseren in de Keizers hallen op zaterdag 31 maart een Nationale Happening. Als doorlopende aktiviteiten, zijn er van 16 tot 20.30 u.: de mechanische stier, spektakel gewaarborgd en een super prijzenaktie taartengooien BMX-crossfietsen op een omloop van 25 bij 15 m restaurant om van de emotie te bekomen volksspelen met tal van mogelijkheden Specifieke aktiviteiten zijn te 18.30 u. catch voor mannen en vrouwen te 20.30 u. Peter Stuyvesant Discovery, een geluid dat Aalst nog lang zal heugen, een super video-show en de nooit geziene schoonheid van de Stuyvesant Hos- tessen. LH Stad op stelten Begin volgend jaar wordt in Aalst het televisieprogramma «Stad op stelten» opgenomen. Het is een programma van de dienst Jeugd, waarin telkens twee ploegen van verschil lende steden tegen elkaar uitkomen. «Aalst 2000», vzw doende aan studie-, onderzoeks- en vor mingswerk omtrent Aalsterse samenleving en gemeentebe leid en tevens pers- en doku- mentatiebeleid, stuurde aan voorzitters, sekretarissen en fraktieleiders van de in de ge meenteraad vertegenwoordig de politieke partijen een schrijven i.v.m twee geplande diskussieavonden. In samenwerking met «De Wakkere Burger» (Stichting Lodewijk De Racdt) wordt ge werkt aan een studie rond in formatie, inspraak en partici patie bij het gemeentebeleid te Aalst Op woensdag 4 april zou men het hebben over het stedelijk besluitvormingsproces te Aalst (informatie- en inspraakbc- leid) en op woensdag 9 mei over de rol van de adviesraden als middel tot inspraak. De wil om zoveel mogelijk de bevol king en alleszins de geïnteres seerde burgers te betrekken bij het gemeentebeleid wordt geacht gemeenschappelijk te zijn bij alle partijen die zich demokratisch noemen. Inge steldheid die er moet toe aan zetten om op dit vlak perma- ment te zoeken naar konkrete middelen, werkwijzen en ver beteringen. «Aalst 2000» wil dan ook men sen en groepen die hiertoe een bijdrage willen leveren samen te brengen. Niet alleen ge ïnteresseerde burgers maar ze ker ook de deskundigen op het vlak van informatie, inspraak en participatie, de beleidsper- sonen en de afgevaardigden van de politieke De twee ge plande vergaderingen zijn te zien als kontaktvergaderingen waarop door deskundigen in formatie zal wofden vera 13, en waarbij ui* de diskuss* het overleg eventueel vooi ,n| len kunnen geformuleerd ^r, den om de plaatselijke sai leving een opener en 1 doorzichtig beleid en gre betrokkenheid van de bu cn te verzekeren. Van elke p worden dan graag een drr geïnteresseerden verwacht aan dc diskussie deel tc men. Ook voorzitters en I tieleiders van de diverse tijen worden er opgewacht V® Stn In memoriam Pater Herman Rasschaert Aalst. Deze dancing aan de Hopmarkt zorgt voor de nodige problemen (a) Zo moet Aalst het opnemen tegen Mechelen. Op 23 februa ri gaat Aalst op bezoek naar de Maneblussers en op 9 maart speelt de Keizerlijke stede gas theer. De ploegen moeten sa mengesteld zijn uit 4 personen: een jongen en een meisje, van 11 jaar, een ouder en een grootouder. In Aalst zullen de opnamen plaats vinden in de sporthal «Denderdal» te Erembodegem en voor dc opname te Meche len zullen twee autocars ter beschikking staan, zodat onge veer 100 kinderen als suppor ter kunnen deelnemen. Het programma bestaat uit twee duidelijk te onderschei den delen: een 10 tot 12 minu ten durende film over de stad op toeristisch en industrieel ge bied. De burgemeester doet in dit filmpje dienst als gids door de stad. Het tweede spelonder- deel is dat beide ploegen in een middeleeuws kader worden ge plaatst. Van de ploegen wordt verwacht dat ze goed van de tongriem gesneden zijn, kun nen zingen en een sketch naar voor kunnen brengen. Voordracht Europese verkiezingen afgelast te Mere Op 23 maart zou door de VTB, in samenwerking met andere organisaties, een debatavond gehouden worden over de Europese verkiezingen onder leiding van Guido Naets. Daar de heren Vernimmen (PW) en De Gucht (BDP) hun beloofde deelname aan dit debat laattijdig ingetrok ken hebben, zullen de inrichtende verenigingen, op aanra den van G. Naets, dit treffen moeten afgelasten Spijtig dat een schriftelijke verbintenis (akkoord in brie ven van november 1983) niet nageleefd wordt. Alle goede intenties ten spijt blijkt hieruit andermaal hoe bepaalde mensen gebonden zijn aan partij-politieke ideologieën cn moeilijk vrijuit een eigen persoonlijkheid mogen uit stralen. Wie in het bezit is van ingangskaarten mag deze terug inleveren bij de organisatoren die zich. ondanks heirkracht, toch verontschuldigen voor deze spijtige wen ding in hun programma. JV Minister Dehaene te Aalst! Een excellentie die in de kijker loopt, Jean-Luc Dehaene, komt eerlang naar de keizerlijke stede. Dit ter gelegen heid van het C.C.O.D.-feest. C.C.O.D. staat voor Chris telijke Centrale der Openbare Diensten. Op Zaterdag 7 april heeft het feest plaats in de bar-kelder van het Groen Kruis, St.-Jorisstraat. Te 19.30 u. start de algemene vergadering met toespraken en uitreiken van eretekens. Minister Dehaene zorgt voor de feestrede. Te 21 u. volgt dan het banket met op het menu tomaten- roomsoep, kalkoenrollade met gestoofde appelen, veen bessen cn kroketten en een bon voor gratis konsumptie waarna koffie met gebak. Vanaf 22.30 u gezellig samenzijn en reuzetombola. In schrijvingen (300 fr. per persoon) in te sturen vóór 3 april naar Marcel Nevraumont, St.-Jorisstraat 26 te 9300 Aalst. LH Dat oude, gerespekteerde in stellingen zich niet alle mani festeren als overtijdse, ver kalkte oorden waar berusting en immobiliteit hoogtij vieren, bewijst het Aalsterse Ko ninklijke Lyceum. Deze aloude Aalsterse onder wijsinstelling enkele jaren geleden vierde ze op opvallen de wijze haar honderjarig be staan heeft steeds het dyna misme dat de jeugd eigen is, in haar banier gedragen. Doet dat trouwens nog. Opvoeding en onderwijs hoeft geen saaie boel te zijn, maar vraagt dan van de diverse betrokkenen bekwaamheid, inzet en zijn voor initiatief. Jongeren bege leiden op dc weg naar volwas senheid kost overigens geld. Om de fondsen te verzamelen, opdat de meisjes en de jongens in optimale omstandigheden aan hun opleiding verder kun nen timmeren, organiseren het personeel, de Oudervereniging en de Vriendenkring een Nacht van het Lyceum. En dit op zaterdag 24 maart eerstkomend in de lokalen van de school, Pontstraat 51, Aalst. Het orkest «The Ever greens» speelt ten dans, disco bar «Mare van Brabant» is eveneens van de partij. De toegang bedraagt amper 80 fr. Deuren te 21 uur. Dansen kan vanaf 21.30 uur. In een aange name omgeving. Iedereen is welkom. Sommigen herinneren zich wellicht nog vaag, hoe nu twee decennia geleden, op een mooie lentedag in maart, als een donderslag b(j heldere hemel, het doodsbericht van een jonge idealistische missionaris, pater Herman Rasschaert, Erembodegem kwam binnengerold; Priester en zendeling Herman Rasschaert is op maandag van de Goede Week 1964 te Gerda in India als martelaar gestorven toen hij er een volksopstand wilde intomen en door woeste Moslims werd vermoord. Wij vinden het billijk, bij de schooljaar volgde hij zijn reto- twintigste verjaardag van dit rica op het college. Na een gebeuren even een terugblik te roepingsretraite op dit college werpen in het verleden en met- onder leiding van E.P. Strac- een de figuur van Herman ke, meldde hij op 14 juni '41 Rasschaert in herinnering te aan zijn rektor: «Ik wil pries- brengen. tei-jezuïet worden»!. Wat een Na een vrij boeiend gesprek verrassing voor zijn kamara- ten huize van de Heer en Me- den en meer nog voor zijn vrouw Piet De Muynck-Alice ouders! Op 7 september 1941 Rasschaert (Mevrouw Ras- trad Herman Rasschaert bin- schaert is de zuster van wijlen nen in het noviciaat van dc Pater Herman Rasschaert) re- Jezuïeten te Drongen. Daar sumeerden we bondig volgend kreeg hij als opdracht tc hcl- levensverhaal. pen in een ziekenhuis en arme Herman Rasschaert werd ge- gezinnen te bezoeken. Zo boren op 13 september 1922 te werd hij er rechtstreeks gecon- Kampen in Nederland. In 't fronteerd met heel wat miserie jaar 1932 kwam het jonge ge- van het leven en meteen ook zin Rasschaert-Goossens; va- nog meer sociaalvoelend, der, moeder en zoon Herman Twee jaar later verhuisde hij naar België wonen en vestigde naar Wépion (La Pairelle) bij zich te Wetteren, de geboorte- Namur waar hij Sanskriet, In- plaats van beide ouders. Her- dische literatuur, geschiedenis man debuteerde er in de en kunst studeerde. Ook een Grieks-Latijnse afdeling aan kursus filosofie, te Godinnc, het St.-Franciscus-Salesius In- durfde hij aan. Intussen werd stituut zijn humaniora-studies. hem bevestigd dat hij naar In- 't Jaar daarop kwam het jonge dië mocht. Ook zijn beloften gezin naar Aalst wonen (Den- legde hij af. Op het einde van dermondse Steenweg 23), en de oorlog en kort daarop voel- Herman vervolgde er zijn stu- dc hij zich wel erg intens be- dies aan het St.-Jozefscollege, trokken bij de beproevingen Tijdens deze humaniorastudies van zijn eigen Vlaamse volk, was Herman, behebt met een zijn vrienden en verwanten, eigen beslistheid cn hardheid «Dat de oorlog zo treurig zou voor zichzelf, aktief, verdien- eindigen heb ik nooit kunnen stelijk en voorbeeldig lid van denken., maar laten we over de K.S.A. en werd hij erg niets ontgoocheld zijn, geen geprezen als talentvol student- haat koesteren of plannen van akteur. Van hem werd ge- wraak...» tuigd: «De totale inzet van de- Begin augustus 1942 kreeg hij ze zeer tuchtvolle jonge man toelating nog vóór het jaarein- was er onopzettelijk; Herman de naar de Ranchi-missie in deed alles heel en al overgave India te vertrekken. De laatste aan het schone, het verhevene: maanden vóór zijn afreis naar het apostolaat... India mocht hij in de buurt van Bij het begin van dc tweede zijn familie doorbrengen die in wereldoorlog voelde hij zich 1946 naar Erembodegem, genoodzaakt zijn rustige colle- Kerkstraat 12 was verhuisd, geleven tc onderbreken. Hij Gedurende deze periode heeft maakte de vlucht mee naar hij dan dc funktic van surveil- Frankrijk. Toch bleef hij lant vervuld in het St.-Jozefs- steeds erg leergierig. In juli college te Aalst. In november 1940 kwam hij behouden terug 1947 is Herman Rasschaert thuis en tijdens het volgende dan naar India afgereisd. In Sitagarha studeerde hij eerst nog één jaar Hindi en te Ranchi was hij leraar cn sur veillant. Hij verdiepte zich in de kartografic van Chota Nagpur en studeerde vier jaar godgeleerdheid te Kurscong in het Himalayagebcrgte. Op 21 november 1953 werd Herman priester gewijd door Mgr. Pé rier. Als motto heeft hij toen in het Hindi en het Nederlands op zijn gedenkenisprentje la ten drukken: «Gij zijt mijn vrienden» (Jo. 15.14). Eind 1955 werd hij aangesteld als onderpastoor en schoolhoofd te Khunti, één van de oudste posten van de Lievcnsmissie. Daar ook legde hij op 15 au gustus 1956 zijn laatste gelof ten af. Een korte tijd was hij ook pastoor van de parochie Karra, niet zó ver van Khunti. Na Karra werd pater Ras schaert in 1960 erg toegewijde en offervaardige parochieher der in de missiepost Gerda van het heuvelachtige en afgezon derde Kutungia, een eenzame streek midden eindeloze jun gles, 240 km van Ranchi, met veel armoede en leed. Hij* was er ook erg bekommerd met armen en zieken. Van meet af aan was het er ook zijn be trachting ruzie en haat te ver zoenen. En toch.. Begin 1964, zijn elfde priesterjaar... Bloe dige onlusten in Pakistan: een bloedbad door Moslims op Hindoes. Wraaknemingen en oproer in India. Moord en brand, ook in 23 maart 1964 werd dit vijfhonderd inwoners tellend moslimdorp, waarbij zich ook nog heel wat vluchte lingen hadden gevoegd, door duizenden Hindoes omsingeld. Een groot aantal onder hen werd uitgemoord. Vrouwen en kinderen verschansten zich in hun moskee. Het dorp werd afgebrand... 24 maart '64 trok pater Rasschaert naar de hys terisch opgezweepte menigte toe. naar dc moskee en de omsingelde Moslims. Hij eiste dat deze vervolgde, ook met uitmoording bedreigde men sen, bevrijd zouden worden. Maar toen werd hij getroffen door een steen in het gelaat... Hij viel neer. richtte zich terug op... Daarop werd hij opnieuw neergeknuppeld. Zijn hoofd met één dodelijke bijlslag kloven, een speer in he: |0|) chaam. Van de omsingel pa weerloze Moslims werd vei rc|] ook niemand gespaard. D qc na sloegen de gewapende b den op dc vlucht. renJaags werd pater R mo schacrt, op 42-jarige lecfti) het bisdom Ranchi te Kutu^u ten grave gedragen.. De verslagenheid in Aalst n omgeving hij het vcrnci van dal alles was algemt Jar Zowat overal werden de <1 me opvolgende dagen, ter zij vot nagedachtenis, plechtige zi diensten opgedragen P Herman Rasschaert werd tot huldigd door President Pa Nehru, de Indiase reget oola tijdens het Eucharist op Kongres te Bombay in dect bij ber 1964 Op 11 september 1965 had grootse hcrdenkingspledr heid plaats te Aalst. Twee jaar ongeveer overlijden van zoon Hei bezochten zijn ouders zijni in het verre India. Zij v er met eerbied ontvangen! de overheid en de inwt van gans Kutungia. Ook zijn broer Geert (Ik zin Rasschaert-Goossens I 4 kinderen) trok tien jaarf den naar Gerda, en de ccrste-stcenlegging bijl] dc O.L.Vrouwkerk in Kui gia, een kerk die er intf ter herinnering aan pater man Rasschaert is opgebfl Een 15-tal jaren geleden N in Erembodegem op van het toenmalig gemea bestuur, als blijvende heriA ring aan «A man of hum a man of God» en «Een 1 materlaar van dc naaste! de» zoals hij in India I genoemd, zijn naam gen aan de nieuwe laan «De| Rasschacrtlaan» Hij stierf nu twintig jaar den als martelaar toen h volksopstand met goede ti overtuigingskracht wilde I men. Indira Gandhi f klaarde: «Zijn leven isfl ons allen een teken. Zijn is een beschamende les ons, en voor hem een IS»

De Voorpost | 1984 | | pagina 10