Stekene De Voorpost - 23.3.1984 - 21 ANDAG 19 MAART xle Kruis afd. Lede - Vrijwillige bloedgevers, jdafname in «'t Zaalken» in Papegem (19.00 u.) Woensdag 21 maart CAV Wanzele: Kursus «Eigentijds huishouden». In het Dien- centrum (19.30 u.) (AV-Lede: Bijscholen rond ekonomie. In de Oude Melkerij, verstraal (9.00-11.30 u.) ONDERDAG 22 MAART WBV Lede: Wandeling naar St. Jozef, met koffiepauze op 'onkenburg (13.30 u.) NDAG 25 MAART JfFSG - VFG: Bonte zondagmiddag in zaal «Riva», Markt, Lede. tartiest: Jos Martin (15.00 u.) ANDAG 26 MAART i Impe-Lede-Oordegem-Papegem- Wanzele: Gewestfeest nzaal Volkskring, Kasteeldreef, Lede. Deuren: open 14.00 u. Kt Maria Tell show, koffietafel, Jo Joris, grote tombola. V Lede: voordracht «Hoe dienstig zijn gezondheidsdiensten» H het Kultureel Centrum (20.00 u.) JMBV-Lede: voordracht met gelegenheid tot vraagstelling rond .40 jaar, grijp je kans», door Mevr. Nora Hellemans-Rijcken, in Je «Volkskring» (19.30 u.). Aalst. De situatie van de Aalsterse Hopmarkt schept problemen. Sedert de Grote Markt Aalst. Wordt de Boterstraat parkeervrii gemaakt (per) verkeersvrij is gemaakt, is het daar een janboel van jewelste (per) Lokeren ions Club [aterdag 24 maart charterday bij de Lions Club in Lokeren. tkademische zitting in de Torenzaal, zaterdag om 18 u., met Villy De Clercq als gast. Het proces Vindevogel Vrijdag 23 maart in Ter oude Kerke op de Spoele organizeert 3 het Davidsfonds van de Spoele een bijeenkomst over «Het proces Vindevogel». De voormalige parlementariër en huidige burgemeester van Oudenaarde Jan Verroken is te gast. Om 20 Fietstocht iterdag 24 maart om 15 u. vertrekt aan het Volkshuis, Markt een fietstocht van ATB De Natuurvrienden naar Hamme iet bezoek aan de Watermolen), uilen ixidag 25 maart vanaf 9 u. in lokaal De Beurs, Markt 13, irganizeert Hobbyklub Lokeren een ruildag met beperkte ten- xmstelling. Bij de KAV >insdag 27 maart om 13.30 u. organizeert KAV-Centrum in café let Centrum een seminarie over «Een mens leeft niet van irood alleen». En om 19.30 u. kan je naar een informatieavond ver «Het leven redden» in de cafétaria van de parochiezaal op iint-Anna (organisatie KAV). Stekelbees Voensdag 28 maart om 14.30 u. in het kultureel centrum, kerkplein, organizeert de jeugdraad een optreden van kinder- heater Stekelbees. Men speelt «Moeder, er zit een vriend in nijn soep». 'ierre Volondat tonderdag 29 maart om 20 u. in het kultureel centrum koncert loor Pierre Volondat, laureaat Kon. Elisabethwedstrijd 1983. ATB DE NATUURVRIENDEN :ietsen op zaterdag 24 maart naar Hamme, met een bezoek lan de Watermolen. Men vertrekt om 15 uur aan het Volkshuis p de Markt. IOBBYCLUB LOKEREN loudt op zondag.25 maart zijn gewone ruildag met beperkte entoonstelling, in het lokaal «De Beurs» Markt 13, van 9 tot 12 De eerstvolgende aktiviteiten zijn het tweede rekreatief tafel tennistornooi op zaterdag 14 april; sportkampen tennis en tafeltennis van 16 tot 20 april; en sportkampen tennis en badminton van 24 tot 27 april. Geïnteresseerden kunnen een sportkampenprogramma 1984 verkrijgen in de stedelijke sporthal, Sportlaan 2 te Lokeren. Voor inlichtingen en inschrijvingen kan men steeds terecht bij de Stedelijke Sportdienst, tel. 48.31.99. ACHTSTE AUTOZOEKTOCHT SCHOOL H.H. ENGELEN De toeristische autozoektocht georganiseerd door de School H.H. Engelen te Lokeren is stilaan een traditie geworden. De inrichters zijn ondertussen aan hun 8' uitgave toe. Dit jaar heeft de autozoektocht plaats op zondag 15 april. De tocht (ong. 50 km) brengt de deelnemers weer langs typische hoekjes van Lokeren en omgeving. Er wordt ingeschreven en gestart in de school, Zelebaan 111en ook daar is de aankomst voorzien. De deelnemers kunnen vrij starten tussen 12.30 u. en 14.30 u. Uiterlijk om 19 uur moeten alle deelnemers de aankomst bereikt hebben. Tijdens deze autozoektocht zijn er geen praktische proeven met de wagen voorzien. Om 20.30 u. is er de prijsuitreiking met een prijzentafel ter waarde van 60.000 F. Bij het wachten op de uitslag (en daarna) is er gezorgd voor een hapje, een drankje en muziek. Om deel te nemen betaalt U aan de start 250 F als bestuurder en 225 F als mede-inzittende deelnemer. Indien men voor 15 april inschrijft worden die bedragen met 25 F verminderd. Voor meer informatie en inschrijvingen kan men terecht op onderstaande adressen: In de school zelf (tel. 091/48.41.53) Etienne D'haemer, Kallestraat 12, 9130 Lochristi (tel. 091/ 55.84.79) Willy De Wilde, Zeiestraat 87W1 9100 Lokeren (tel. 091/ 48.52.19). LEREN BRIDGEN Na suksesvolle lessenreeksen bridge in het Waasland start nu ook te Lokeren een kursus bridgen voor beginnelingen De initiatiefnemer van deze aktiviteit is Hugo Vermaere, in samenwerking met de stedelijke Sportdienst en het BLOSO. De kursus loopt over 10 weken. De lessen heeft plaats op donderdagavond, telkens van 20 uur tot omstreeks 22 uur in café «De Groene Poort», Markt 72 te Lokeren, en dit onder de leiding van een bekwaam monitor. De lessenreeks gaat van start op donderdag 5 april. Teneinde iedereen de kans te geven kennis te maken met het «Bridgen» zal de eerste les vrijblijvend voor iedereen zijn. Vanaf de volgende les zal aan ieder die deze kursus wenst te blijven volgen, een lesgeld van 1.000 F gevraagd worden. Voor alle verdere inlichtingen kan men zich wenden tot de heer Hugo Vermaere, tel. 48.28.01 (tijdens de kantooruren) of 48.13.07 (privé). J.V.L. Nieuwkerken en omgeving. In ons volgend nummer brengen we daarover heel wat informatie. Muziek bij de vleet Vorige week werd in dit blad, kuituurrubriek, gehandeld over het overaanbod inzake muziekprogrammatie in Sint-Niklaas. Er moeten nog enkele belangwekkende manifestaties toegevoegd worden aan de muzikale kalender voor april: 7 april de uitvoering van de Mattheuspassie in de kollegekerk (19u30), 12 april optreden van Het Gents Kamerorkest in diezelfde kollege- kerk (20 u.), 8 april een bijzonder aperitiefkoncert in het auditorium van de muziekakademie (11 u) met werk van Bom- berg, Stephan Lucky, De Falla en Peter Welffens en op 24 april om 20 u in het Gildenhuis een dubbel lentekoncert georgani- zeerd door harmonie Excelsior. Gemeenteraad Vrijdag 23 maart om 19 u. komt de gemeenteraad van Sint- Niklaas bijeen. Op de dagorde o.m. herwaarderingsgebieden, de nieuwe (zit)tribune van Sportkring Sint-Niklaas, een buurt huis in de Clementwijk, de afbraak van het Sint-Katherinarust- oord in Sinaai, de Hooimanstraat in Sinaai, etc. Foto's van Sint-Niklaas Zaterdag 24 en zondag 25 maart worden in het Dobocentrum door foto- en diaklub Don Bosco foto's geëxpozeerd in het kader van «Sint-Niklaas vroeger en nu». Basis is de postkaartenkol- lektie van Willy Van Bauwel. Toneel Vrijdag 23 maart om 20 uur in de schouwburg «De Vrije Madam», een must voor theaterfans. Bent-Raamtheater te gast met een produktie die vorig jaar al te zien was in het atheneum van Sint-Niklaas. Jaak Vissenaken als de kookgrage mevrouw De Beer. Annelies Vaes regisseert. Zondag 25 maart om 20 u., in de schouwburg Alex Willequet in «Damiaan» van Aldyth Morris, in regie van Roger Vossenaar. N.a.v. twintig jaar Damiaanaktie. Maandag 26 maart om 20.30 u. «Gat in kop» door de Mannen van den Dam, in een organisatie van vzw De Spiegel. Ook in de schouwburg. Muziek Zaterdag 24 maart, 20 u., schouwburg, Hoofdstad Operette Amsterdam met «lm weissen Rösl», een revue-operette. Zaterdag 24 maart, 21.30 u., Vienna Music Club, Walburgstraat, net Tony Bauwens Sextet. Zondag 25 maart, 11 u., Rietvelde 2, «walhoekkoncert» door vzw Karree. Met David De Groodt, Kris Matthijnssens en Maqda Van Riet. Wandelen Zondag 25 maart kan je je hartje ophalen als je van wandelen houdt. Wandelklub Waasland gaat op daguitstap naar Affligem: vertrek om 8.35 u. aan het Gildenhuis, Heymanplein. Kam- peerklub Wakava organizeert een instuif, om 14 u. vertrekt een wandeling aan de Dries van Sombeke (nadien gezellig samen- Jeugdatelier ABVV Zaterdag 24 maart gaat het ABW-jeugdatelier op bezoek bij een vrije radio. Samenkomst aan het atelier in de Truweelstraat 124 om 13.30 u. Personenbelasting Maandag 26 maart om 19.30 uur bijeenkomst over de bereke ning van de personenbelasting in het Gildenhuis te Sint-Niklaas, in het kader van de ACV-militantenschool. Leefmilieu en huisvesting Maandag 26 maart om 20 u. verandert in het Sint-Niklase Gildenhuis de KWB-werkgroep «Leefmilieu, grondbeleid en huisvesting». Paasverhaal Dinsdag 27 maart in de stadsbibliotheek, Heymanplein, spreek beurt door de Leuvens prof Herman Mertens over «Pasen, een verhaal voor vandaag». Katholieke Gilde-KVHU organizeert. Stefaan Van der Kelen, leraar aan het Sint-Niklase kollege, leidt in. Over geloven Dinsdag 27 maart enkele avondlijke manifestaties over geloof en samenleving. In Het Centrum, Markt 40 in Sint-Niklaas, spreekt hulpbisschop van het bisdom Hasselt Paul Schruers over «Geloven: een bewuste levenservaring», in de cyclus «Katechese voor volwassenen». In de Katholieke Kring te Nieuwkerken bezinning o.l.v. pastoor Verhaegen, over het geloof en de vasten periode (KAV-KWB-organizeren). Feestgerechten bereiden Dinsdag 27 maart om 19.30u. leer je bij de KAV van Kristus Koning in de Heistraat eenvoudige gerechten klaarmaken en woensdag 28 maart geeft KAV-Sint-Jozef in de jeugdlokalen aan de Paakesdreef praktische info over eenvoudige feestge rechten. Linkeroever Twee meldenswaardige aktiviteiten m.b.t. de Linkeroeverpro- blematiek. Zondag 25 maart verkent Wielewaal-Land van Waas-Zuid het opgespoten terrein en van Kallo en Doel. Samenkomst daarvoor aan het stadhuis van Sint-Niklaas om 13.30 u. Dinsdag 27 maart om 20 u. debat in dé feestzaal van het Sint-Niklase stadhuis; de «Wase Persklub» en de Kon. Vlaamse Irigenieursvereniging hebben het over de Linkeroever. Voor alleenstaande ouders Tien dinsdagavonden kan je in het Terapiecentrum, Grote Markt 37, informatie inwinnen over hoe je als ouder met kinderen kan omgaan. De bijeenkomsten richten zich tot alleenstaande ouders (gescheiden, weduwen of weduwnaars en ongehuwden) en vinden plaats van 24 april tot en met 26 juni. Anders genezen Dinsdag 3 april om 20 u. in de stadsbibliotheek, Heymanplein, informatiebijeenkomst over «Alternatieve geneeswijzen» geor- KAV SINT-ANNA HEIRBRUG Geeft een demonstratie over «Het leven redden». Deze demon stratie heeft plaats op dinsdag 27 maart in het parochiaal centrum, Gentse Steenweg om 19.30 u. HARMONIE-ORKEST EXCELSIOR Geeft op vrijdag 30 maart een koncert onder leiding van Olivier Van Driessche. met werken van ondermeer Tchaikowski, Dvo rak. Stolz, Romberg, Mancini... In de zaal «Het Volk», Post- straat om 20.15 u. Toegang kosteloos. ATB DE NATUURVRIENDEN Vergadering met voordracht en film, door de heer Paul Van de Voorde. Deze voorstelling heeft plaats op zaterdag 31 maart om 20 uur, in het Volkshuis op de Markt. KAV-KAV SINT-ANNA HEIRBRUG Op zaterdag 31 maart, groot bal met orkest «The Romy's», in de zalen van het parochiaal Centrum, Gentse Steenweg 1 te Lokeren. Aanvang om 21 uur. OMV/HVV LOKEREN De oudervereniging voor de Moraal van Lokeren geeft op zaterdag 31 maart het lentefeest voor de vrijzinnige jeugd. In het Cultureel Centrum, Kerkplein te Lokeren om 14 uur. SINFRAVRIENDEN LOKEREN Brengen ons nog altijd «Het Eeuwig Leven, Amen!» op zaterdag 24 maart en zondag 25 maart, telkens om 20 uur in J Luikstraat. Zie hiervoor ook ons vroeger afzonderlijk artikel GESLAAGDE SPORTKAMPEN Gedurende de krokusvakantie hadden er in de stedelijke Sporthal te Lokeren sportkampen plaats. Voor de tenniskampen kwamen twintig deelnemers opdagen, terwijl dat er 32 waren voor de badmintonkampen. De sportdienst van de stad Lokeren startte met deze aktiviteiten zqn derde jaar vakantie-sportkampen. Het is zonder meer duidelijk dat deze organisaties van de sportdienst steeds meer en beter gekend en gewaardeerd geraken bij de Lokerse bevolking. Sint-NiklaasHoogkonjunktuur voor het muziekleven in de Wase hoofdstad. Tijdens het Sint-Niklaas, Driekoningenstraat 211. Joannes Verhaegen en Martha Saeys trouwden voorbije weekeinde bracht het Belcantogezelschap melodieën uit opera en operette ten zestig jaar geleden in Lokeren. Ze vierden onlangs hun diamanten huwelijksjubileum. Ze gehore (dw) hebben twee kinderen en een kleinkind (Iv) Sint-Gillis-Waas Leefmilieu Sint-Gillis Dinsdag 27 maart vergadert Leefmilieu Sint-Gillis in jeugdhuis Den Biel. Om 20 u. ledereen is welkom, maar politieke mandatarissen worden niet verwacht. Alkohol en drugs Dinsdag 27 maart om 20 u. in het huis der Parochiale Werken te Sint-Pauwels gespreksavond over het toenemend alkohol- en drugmisbruik bij de jeugd. De jong K.A.V. van Sint-Pauwels "msnizeert. zijn met voorstelling van het kampeerseizoen). KWB-Nieuwker- ken organizeert een gezinswandelzoektocht in Nieuwkerken, met vertrek tussen 14 u. en 15 u. aan de Katholieke Kring. De publiek. Jeugdbond voor Natuurstudie en Milieubescherming (JNM) trekt naar Baudelo in Sinaai, met vertrek om 8.30 u. aan het marktplein van Sint-Niklaas of om 9.15 u. aan de Dries van Sinaai. ATB-De Natuurvrienden trekt naar de Leie in de omgeving van Drongen, vertrek om 9.30 u. aan het Koopcen trum. ganizeerd door het Kristelijk Ziekenfonds. Dokter L. Sergier verzorgt een voordracht en daarna is er een gesprek met het Sint-Niklaas Dendermonde. Cola en hotdog, genoeg om gelukkig te zijn op een kinder karnaval foto Piet Hermans) Korsika te kijk De Vlaamse Bergsportvereniging organizeert vandaag vrijdag 23 maart in het Dagcentrum, Moerlandstraat 45-49, een kluba- vond met diavoorstelling over «Korsika, een gebergte in zee». P. De Vulder is te gast. Moervaart verkennen Zondag trekken een heleboel verenigingen erop uit. Voor die 25ste maart moet ook een tocht van de Vlaamse Bergsportvere niging worden vermeld. Onder leiding van R. Verberckmoes gaat het langs de Moervaart en de Zuidlede. Start van de gezinswandeltocht om 14 u. aan café Mieke Smet, baan Eksaarde-Moerbeke. Zen-meditatie Noteer nu al dat vrijdag 30 maart om 20 u in de stadsbibliotheek, Heymanplein, een vormingsavond plaatsvindt over «Zen-medi tatie, een Oosterse weg tot zelfkennis». Zen-Dojo vzw in Gent organizeert. Klompentochten Vrijdag 13, zaterdag 14 en zondag 15 april: wandelweekend in Sinaalse broedvogels Vrijdag 23 maart organiseert Leefmilieu Sinaai een voordracht en diaavond over de Sinaaise broedvogels. Paul Vercauteren is om 20 u. te gast in de bovenzaal van het Sinaaise parochiehuis. Turnfeest Ritmlca Zondag 25 maart van 14.30 u. tot 17 u. in de sporthal van Sinaai grond- en toesteltumen, sprongen en tumbling, jazzdans en rekreatietumen op het feest van tumklub Ritmica uit Belsele. Bal basisschool Puivelde Het ouderkomitee van de basisschool Puivelde (Belsele) orga nizeert een groot schoolbal op 24 maart in het Dorpspaleis van Sinaai, om 20 u. met discobar The Scotis. Karnaval Zaterdag 24 maart wordt het Belseelse karnaval afgerond met een prinsenbal in zaal Van Remoortel, discobar Studio Kripet uit Belsele zorgt voor animatie. Zaterdag 31 maart (kamavalbal in Dorpspaleis) en zondag 1 april (optocht) is het karnaval in Sinaai. Kwarteeuw vrij buitengewoon onderwijs Direkties, personeel en andere genodigden van de vrije buiten gewone onderwijsinstellingen in Sint-Niklaas worden zaterdag 24 maart ten stadhuize ontvangen. NCMV-Slnaai zestig Zaterdag 24 maart wordt de afdeling Sinaai van het NCMV ten stadhuize ontvangen t.g.v. het zestigjarig bestaan. Expressievaardigheid Maandag 26 maart, 8.30 u. ochtendseminarie «Van uitdruk kingsvaardigheid naar expressievaardigheid» in de parochiezaal KAV-Belsele Centrum organizeert. Wa nde Izoektoch t Zondag 25 maart tussen 13u30 en 14u30 start van een toeristische wandelzoektocht door Stekene, met vertrek aan het Gildenhuis in de Dorpstraat 42. Vakantiegenoegens organi zeert. Amfibieën Zondag 25 maart om 9 u. zijn de mensen van Wielewaal present aan domein De Wal in Kemzeke. Men onderneemt een speur tocht naar amfibieën tussen Stekene-Hellestraat en Koewacht. Jaarmarkt Klein-Sinaai In stekene zijn er nog enkele goeie wielrenners. Op Klein-Sinaai* woont Ivo Ivens, zoon van de gekende Louis. Ivo is nieuweling en daarom wordt zaterdag 24 maart een koers voor nieuwelin gen georganiseerd. Het wordt meteen de elfde jaarmarktprijs voor nieuwelingen, de ereprijs M. Veillard en W. Fruytier. Start om 15 u in de Koebrugstraat (Roden Hoek) en de wedstrijd gaat over 10 ronden van 5,5 km. Inschrijvingen en prijsuitreiking in het café van R. De Pril, Koebrugstraat 29 te Klein-Sinaai. 's Avonds dansfeest voor èlle jonge mensen ten voordele van de, plaatselijke scoutsgroep. Zondag 25 maart organiseert hobbyklub Shaloom in samenwer king met sportkomitee Het Vliegend Wiel de 19de veldloop voor aangeslotenen en niet-aangeslotenen samen met de jubileum veldloop voor veteranen. Eerste start om 14u30, de inschrijvin gen in de lokalen van hobbyklub Shaloom tot 15 minuten voor de start van elke kategorie. Maandag 26 maart is er dan jaarmarkt. De inschrijvingen voor de veeprijskamp hebben plaats in het ontmoetingscentrum, Kasteelstraat 21, tussen 9 en 10 u. Die voor de provinciale prijskamp stamboekvarkens in het lokaal van Hobbyklub Shalo om. Alle dieren zullen verplicht te 10 u op de keurplaats aanwezig moeten zijn en reeds uit de wagen zijn gezet.

De Voorpost | 1984 | | pagina 21