zwaar bestolen Faalangst fataal Steunlijst K.A.V.D. in de lift BC ZELE-OXACO 57-60 KNIP UIT: comAK SPORT 25/30% bnRNfsmnmi treffen strijd b De Voorpost - 23.3.1984 - 29 SPORT Rcdaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 tussen KAV Dendermonde en Ertvelde is met veel herrie geëindigd. Een paar minuten voor het einde van de bracht De Vetter de bezoekers op gelijke hoogte. Twee Ertveldse spelers stonden duidelijk in buitenspel. Ook de uitleg van de Dendermondse spelers, De Vetter eerst de bal met de hand hebben onderschept. Ronny Verniers had daar allemaal niets van gemerkt. De grensrechter van zijn kant gebaarde van reageerde niet op het protest van de Dendermondse spelers die een belangryk punt zagen verloren om de titel. afloop was er politiebescherming nodig om de spelleider uitgeleide te doen. KAVD heeft zo een mooie ingspositie prijsgegeven toen het tien minuten voor het einde van de wedstrijd nog met 2-0 voor stond. Daarna eg het nog ruimschoots de gelegenheid om afgetekende cijfers op het bord te prikken. De kansen die geboden den, werden niet waargenomen. Vooral daar ligt de knoop en het feit dat paars-blauw de halve inzet moest jgeven. i goed voetbal ndermonde presenteerde lans over de hele wed- het beste voetbal. Hier- s hulptrainer Willy Aerts ens, alhoewel hij wijst op lrijke kansen die onbenut gelaten. len de zone van de beid werd er technisch ge- Vooral op onze rechter- ontbrak het aan nauw- igheid Wij hebben de gehad om vier doel- :n te skoren. Of het twee- ttvelds doelpunt nu al dan buitenspel was, daarover ik mij niet uitspreken. Het toch zo snel. Bovendien is lal op een gegeven ogen- teruggekomen midden het Daarna is die plots terug t diepte gegaan. ■verdiend is dat punt voor relde nu ook weer niet, zij len lef, zo aanvallen met spitsen en op achterstand i. Wij vonden geen oplos- om onder de druk uit te komen. Sommige spelers ge raakten in de problemen. Het is dan ook niet onlogisch dat daar doelpunten uit voort komen. De ploeg heeft mij overigens niet ontgoocheld. Integendeel. Maar het benutten van bepaal de mooie aanvallen, daarin is gefaald. Daar ontbrak nauw keurigheid en de juiste voorzet. Of het verliespunt nu direkt zware gevolgen gaat hebben bij de eindafrekening, weet ik niet. Ik denk dat zowel Sint- Lievens-Houtem als KAVD nog punten zullen prijsgeven. Feit is dat we zonder Frank Schepens toch nog last zullen hebben. Daarmee doe ik geen afbreuk aan de inzet van Fred dy Christiaens, die doet zeker zijn best. Vooraan ontbreekt de impuls naar de bal toe. De prikkel om er de snelheid in te brengen is er niet.» Trainer Etienne Borré zelf gaf onmiddellijk na de wed strijd geen kommentaar. «Ik zou anders de scheidsrechter in een té slecht daglicht moeten plaatsen. En kritiek aan het adres van de spelleiders lever ik zelden of nooit.» Stefaan De Wolf, maker van de openingstreffer, speelde on danks zijn griep toch een ster ke partij. «Ik meen dat we globaal genomen de betere ploeg wa ren. Pas na de rust kwam er enige reaktie van Ertvelde. Toen kregen we twee doelpun ten tegen. Dat was een ware koude douche. De laatste goal was zeer betwistbaar. Eerst be ging de speler handspel. Bo vendien stonden twee bezoe kers in buitenspelpositie op het ogenblik dat de bal in de rich ting van het doel vertrok. Ik begrijp niet dat scheidsrechter Verniers daarvan niets heeft gemerkt, of, wie weet, er niets heeft willen van merken. Ook de lijnrechter gaf noch taal noch teken toen we hem wezen 'iun VD-Ertvelde: Pietera akoort het tweede doelpunt voor Dendermonde (k) Als u ook graag heeft dat KAV Dendermonde volgend seizoen niet alleen een reeks hoger speelt, maar daar bovendien ook een goed figuur wil slaan, dan kan U net als onderstaande firma's en privé-personen ook uw bijdrage ttorten op het rekeningnummer 293-0170452-78. KAV Dendermonde, het bestuur, de spelers en de vele supporters danken u nu reeds voor uw bereidwillige medewerking. Garage Modern, Grembergen Nissan 10.000 F Mapro Immobiliën 10.000 F Groep De Cuyper - De Voorpost 10.000 F Schilderwerken Tas 10.000 F iupporter 10.000 F Ie Troch Ides Dendermonde 5.000 F J. Nijs, Dendermonde 5.000 F Garage Van den Abbeele, Opel 5.000 F I. Roels - Moerzeke 2.000 F Van Mulders, Dendermonde 2.000 F Herman De Cuyper, Grembergen 2.000 F Supporter 2.000 F R.Buyle: beheerder 1.000 F .Verhas: directeur G.B. 1.000 F iupporter 1.000 F Maurits Dierick, schepen van openbare werken stad Dendermonde 5.000 F Patrick Meulebroek, schepen van onderwijs stad Dendermonde 5.000 F Jan Van Damme gemeenteraadslid stad Dendermonde 2.000 F Mark Verhagen, Dijkstraat 48, Dendermonde 1.000 fr. Mireille Vergucht, Gentsesteenweg 102, Dendermonde 1.000 fr. Van Hoeyweghen-De Ridder, Kerkstraat 55, Dendermonde 500 fr. Clement leybaert, Dijkstraat 86, Dendermonde 500 fr. luc Steyaert, Sint-Gillislaan 36, Dendermonde 500 fr. Jozef De Bonte, Bakkerstraat 141, Grembergen 500 fr. Willy Godeyn, Scheldedreef, Grembergen 5.000 fr. Herman Coppens, Lindanusstraat 33, Dendermonde 1.000 fr. Kleding Carine, Grembergen 1.000 fr. Naamloos 500 fr. Frans Maes, Gentsesteenweg 1.000 fr. G. Heyvaert, Dendermonde 2.500 fr. M. Dilles 1.000 fr. Theunis 1.000fr. Norbert De Batselier 1.000 fr. Antoine Naessens, Brusselsestraat, Dendermonde 500 fr. Alfons Hermans, schepen, Baasrode 1.000 fr. Etienne Van Kerkhove, Vlasmarkt, Dendermonde 1.000 fr. Naamloos 1.000 fr. op de feiten. Het is in elk geval niet de eerste keer dat we moeilijkhe den hebben met scheidsrechter Verniers. Dat gebeurde eerder al in de wedstrijden tegen La- tem en Lebbeke. Nu hebben we een kostbaar punt prijsge geven. Ik had op een overwin ning gerekend... Dat verlies punt betekent voor mij een ontgoocheling.» Dominique Pieters, pas vijf minuten op het veld, maakte de tweede Dendermondse treffer. «Dit betekende mijn tweede kompetitiedoelpunt. Over de wedstrijd in zijn geheel meen ik dat we door de spelleider werden bestolen. Kansen heb ben we gekregen. Ikzelf heb er één onbenut gelaten. In het andere geval was het 3-0 ge- KAVD-Ertvelde: Het -buitenapeldoelpunt- van de gasten weekte heel wat emoties los bij de Dendermondenaren die zich bedrogen voelden (k) worden en dan was de wed strijd gespeeld.» Als laatste man bij KAVD kan niemand beter oordelen of het al of niet buitenspel was, dan Alain Verstraeten. «Ik bevond mij op dat ogen blik zowat een meter voor het strafschopgebied. Toen de bal in de richting van het doel vertrok, bevonden zich twee spelers achter mij. Het was overduidelijk dat ze zich op dat ogenblik buitenspel bevon den. Bovendien kontroleerde de auteur van het doelpunt eerst de bal met de hand. Ook dat had de spelleider niet eens gemerkt. Ik begrijp niet hoe het komt dat we dat altijd en alleen met spelleider Verniers tegenkomen. Het is al de der de keer in dit seizoen dat die man ons parten speelt.» «Zonder twijfel ging het hier om buitenspel,» zegt verdedi ger Patrick Poppe. «Daarover was zelfs geen diskussie moge lijk, vermits het om twee spe lers ging, die zich in die positie bevonden. Wij zijn er in elk geval een punt door kwijt, en dat ligt verschrikkelijk zwaar op mijn maag.» Schutters KAVD heeft in deze kom petitie al 53 keer geskoord. Met elf doelpunten is Dirk Ca- trysse de absolute prijsschut- ter. Piet Abbeel nam tien tref fers voor zijn rekening. Frank Schepens vond acht keer de weg naar de netten terwijl Wim Waegeman en Eddy Bel- lon vijf keer maker werden van een doelpunt. Stefaan De Wolf skoorde vier keer. Dirk Van der Putten trof drie maal raak en Leo Wuytack, Freddy Christiaens en Dominique Pie ters doorboorden ieder twee keer het doelvlak van de tegenstrever. Luc Segers ten slotte trof eenmaal raak. (e.d.m.) BASKETBAL MATCH VAN DE WEEK De Zeelse ploeg kreeg by wijze van spreken de titel op een schoteltje aangeboden. Winnen voor eigen publiek (onge veer 1000 toeschouwers in sporthal VHVD zondagavond) mocht toch geen onmogelyke opdracht zyn. De realiteit was anders, want Zele is de laatste weken over zyn beste periode heen. Verschillende spelers krijgen de weerbots van het zware seizoen: het bobyntje van Putte- man-Stevens is af, Ronny Du Jardin toont een gebrek aan durf en zelfvertrouwen, Jan Van Hoeyweghen heeft heel veel last van zyn knie- en voetletsel, Mark Corthals (de beste man tegen Bornem) miste tegen Oxaco gemakkelijke kansen en vond zyn draai niet in verdediging. Johnny De Locht is de meest regelmatige Zeienaar voor het moment, maar hij krygt te weinig kans om zyn precies shot aan te wenden. Te Bornem met 8 op 10 was hij de meest precieze afwerker en ook tegen Oxaco met 4 op 8 kwam hij aan 50%, samen met Corthals, 5 op 9, die iets beter shotte. Die preciesheid kwam er bij de anderen niet met 6 op 19 voor Putteman, 3 op 7 voor Stevens, 2 op 7 voor Van Hoeyweghen en 1 op 3 voor Du Jardin. Een reeds weken aansle pend probleem is dat het moei lijk is om goed uitgespeelde kansen te kreëren. Het gaat eerder «hortend en stotend». De vloeiende akties hebben de plaats moeten ruimen voor de faalangst en dat is geen hulp middel om mooi basketbal te spelen. Oxaco toonde zich frisser en entoesiaster en zette de Zeelse manverdediging, de laatste we ken ook al geen sluitend ge heel meer, voor ernstige pro blemen. Putteman had meer dan zijn handen vol met de BC Zele-Oxaco: Michel Stevens besluit een van zijn weinige rushes naar de korf met twee punten (gvw) veerkrachtige Van Meessche, een 6 op 8 de eerste helft en 3 op 3 vrijworpen en aan de overzijde beperkte hij aanval ler Putteman tot een 2 op 8. Het moet gezegd worden dat de Zeelse pivot alleen moest optomen tegen Van Meessche. Enkel de klaarkijkende Van Hoeyweghen kwam af en toe afzakken en Putteman wat steun verlenen. Bij Oxaco was de individuele verdediging heel wat beter georganiseerd of was de Zeelse aanval toch zo zwak? Tegen een rebound-sterke tegenstander als Oxaco had den we liever de zoneverdedi ging iets langer toegepast ge zien, om er sneller uit te ko men en meer terugkaatsers te pakken, het risiko voor het shot van buitenuit er bijne mend. Die afstandsworpen lukten Rijckebosch en Ver- schueren nu ook. Oxaco was de eerste helft konstant de dominerende ploeg. Na 6-6 kwam Zele niet meer op gelijke hoogte, laat staan op voorsprong. Het ach tervolgen tastte de fysieke pa raatheid aan. Na een kwartier ontstond een 16-17 verschil en bij de rust telden zij negen punten achterstand (25-34). In de tweede helft profiteer de Zele van een kollektieve 0 op 7 van de Antwerpenaars om aan de 7de minuut tot 39-40 te komen. Putteman infiltreerde onder de korf en zette de vrij worpen om, Corthals skoorde een 2 op 2. Er kwam geen steun van de anderen en het bleek maar een korte bevlie ging te zijn. Op de 15de mi nuut was het 48-53 en het liep heel moeizaam bij de lokalen. Een laatste opflakkering tot 55-58 op anderhalve minuut van het einde maar een inspi ratieloos Zele moest de zege aan de beste ploeg laten en dat was zondagavond alleszins het meer parate Oxaco. Zele moet nu leven «van als en maar» om eventueel nog op kop te komen. Winnen bij Schaarbeek en de match tegen Luchtbal herspelen en winnen, maar met de huidige zwakke ploegkonditie wordt dit geen gemakkelijke opdracht. Indien de titel niet wordt gehaald, dan is hij zeker in eigen zaal ver speeld met zes seizoennederla gen voor eigen volk. Nu het de laatste weken minder goed gaat, mogen we niet vergeten dat de ploeg een globaal goed seizoen speelde Als pas gepromoveerde mee- BC Zele-Oxaco: Mark Corthals wordt bij de rebound afge- blokt door Diercksens (gvw) dingen naar de titel is een Van Hoeyweghen 4-2, De prestatie op zich, die niet mag Locht 2-9. onderschat worden. Oxaco: 24 op 67 shots en 12 op 18 vrijworpen. £U.nle?,: Van Meessche 15-10, Rijcke- Zele: 21 op 54 shots en 15 op 20 bosch 8.5 Verschueren 5-5, vrijworpen Blommaert 0-2. Diercksens 2- Pulteman 5-13, Stevens 4-2, 2. Severijns 4-2 en Docks 0-0, Corthals 8-6, Du Jardin 2-0, (beno) Schoolstraat 54 - Koolstraat 159 AALST - Tel. 053/21.25.56 Waardebon - Voetbalschoenen KOPA MITRE - 500 F LE COQ SPORTIF - 400 F- 1000 F ADIDAS, PUMA, PATRICK - 350 F Op vertoon van deze aankondiging kan U uit zonderlijk genieten van deze unieke aanbieding VÖÊTBAL__T ^(mATCH VAN DE WEEK^

De Voorpost | 1984 | | pagina 29