KRED JSi&i Eén punt ingeleverd ft* te fe. is I Bt SANW Leiders mogen nu niet meer verliezen BERINGEN - BEVEREN 2-0 LOKEREN-LIERSE 2-2 Jonge Frank in de rol van Peeraer Schönberger Barry Hulshoff «het loon van hard werken Mi.: Mentale konditie weer opgevijzeld? Verdediging op losse schroeven E. AALST - WUUSTWEZEL 1-3 30 - 23.3.1984 - De Voorpost Nationale In het Waasland hoort men byna niemand nog beweren dat voor SK Beveren een tweede landstitel in het bereik ligt. Na de vierde opeenvolgende nederlaag, drie kompeti- tiewedstryden en de bekermatch op Standard, begint men erg te twyfelen aan de weerbaarheid van geel-blauw in het verdere verloop van deze kompetitie. Waar men de nederlaag tegen Klub Brugge, nog gerust kon wyten aan de sterke prestatie van de tegenstander, moet men na de uitstap naar Gent en vooral na de uitwedstryd by staartploeg Beringen toegeven dat de ploeg van Freethiel zelf de goede pedaalslag volledig kwyt is. Lokeren-Liene: Een mooie knal can Lanen (da) Het lykt wel alsof ook de voetbalploegen onder de inleveringsmaatregelen van onze regering beginnen te lijden, want niet alleen waren er nog geen vierduizend toeschou wers bereid om hun door krisis geteisterd zakgeld naar de Lokerse kassier te dragen, daarbij scheen er ook behoorlijk bezuinigd te zyn op de kreativiteit en de inspanningen van vele voetbalhelden. Wat Bett, Van Veirdeghem en Larsen ook probeerden om het vuur aan de lont te steken, zoveel kwam er toch niet uit. Het was met verbazing dat we na de wedstryd, toen we het lystje van de samenstelling van de ploegen nog eens aandachtig bekeken, de naam opmerkten van sommige voetballers die ons op het groene veld helemaal niet opgevallen waren. Zelfs als er geen Europese of bekerplaats meer aan verbonden is, mogen de professionelen toch nog waar voor hun geld brengen, vind ik, of anders ook daar wat op inleveren. Nochtans begon de wed strijd erg verfrissend met een in het begin toch inventieve Van der Gijp en een zich volle dig gevende Van Veirdeghem. En hoewel Maris en Fierens van Lierse ook enkele verwitti gingen gaven, waren de Loke raars toch de gevaarlijkste ele menten, met een af en toe mee oprukkende Vujkov als ekstra steun. Dat de Schot James Bett hét sluitstuk van de verde diging is, wist u al, maar bo vendien lag hij aan de grond slag van het eerste doelpunt Van helemaal achteraan snelt hij, met een schijnbeweging naar rechts, links voorbij een Lierenaar, geeft de bal door naar Larsen en loopt zelf door naar de linkerhoek. De Deen draait wat heen en weer en geeft een mooie k ruispas terug naar de Schot. Die zet onmid dellijk terug voor en Larsen kopt hard binnen: 1-0. Het publiek juicht, en denkt al aan een doelpuntenfestival, zeker als Nijskens enkel door een fout van een tweede doel punt afgehouden wordt. Maar nee hoor, even verflauwt de aandacht bij de thuisploeg en Van den Buys stoot snel door langs rechts, geeft door naar het doel en Cornelissen besluit mooi in de dichtste hoek: 1-1. Van der Gijp geeft nog een hard schot weg, en hij steekt ook nog eens mooi door naar Larsen, maar voor de rest gaat de fut er vlug uit. Lierse begint beter en beter te spelen en Van den Buys knalt gevaarlijk in het zijnet. Ook Weihrauch en Fierens laten zich niet onbe tuigd, en het werd tijd dat scheidsrechter Crucke de eer ste helft afblies, want een tweede Lierse treffer hing in de lucht. Na de rust zien we opnieuw een alerte Lokerse ploeg, die er snedig ingaat met samenspel van Larsen en Van der Gijp, die een gevaarlijke voorzet plaatst. De Lierse doelman Verlinden grijpt de bal met een reuzensprong en een aan klampende Nijskens wordt door drie kwaadaardig ogende Lierenaars omringd. Gelukkig komt scheidsrechter Crucke gepast tussenbeide om de ge vallen Nederlander te bevrij den. De wedstrijdleiding gedu rende de hele wedstrijd was trouwens keurig en onpartij dig. Ook Larsen kon geen strafschop afdwingen, toen hij zich in het strafschopgebied nogal gemakkelijk op het gras liet vallen, hoewel hij het ove rigens hard te verduren kreeg van mannen als Maris, die nochtans andere dingen in zijn mars heeft Toch blijft Larsen doorzet ten, en als na een kwartier James Bett hem een pas geeft, haarzuiver in zijn loopbaan, mist hij slechts met enkele cen timeters de linkerpaal, aan de verkeerde kant evenwel. Dit had voor de Lierenaars een verwittiging moeten wezen, want het waren dezelfde twee uitblinkers die even later een een-tweetje op touw zetten, dat een mooie hoekvoorzet van Bett tot gevolg had. Het leder ging over de hoofden van de bezoekers heen naar Nijs kens, die er zijn harde schedel tegenzette en het was 2-1. Wie nu gedacht had dat de Sportingers over hun tegen standers gingen wandelen, kwam bedrogen uit. Integen deel, zoals een leeglopende luchtballon zakte het spelpeil van de Lokeraars, en spoedig was er al niks meer te zien van hun eertijds zo legendarische vechtlust. Wel appelleerden zij tweemaal voor buitenspel, maar de grensrechters waren wel tegen hun taak opgewas sen: het nut hiervan was dus gering. Een mooie voorzet nog naar Nijskens die de bal via de grond wil doen binnenbotsen, maar Verlinden was bij de zaak. Maar dan zakt de soufflé in elkaar en het leek wel alsof niemand de bal nog wilde. Iaat staan een aanval opbouwen. Lierse daarentegen ontrolde de ene aanval na de andere, en op een hoekschop neemt Snel- ders tussen het geharrewar de bal op de slof en schopt droog binnen, zo zijn blunder van enkele minuten voordien kom- penserend. 2-2 en terecht. De ex-Lokeraar sprong in de hoogte en de bezoekers kon den fier zijn op dit resultaat dat zij met een «halve» ploeg behaald hebben tegen de ge zichtsloze Durmeplocg. Toen de ploegen het veld verlieten gaf het publiek flui tend en joelend zijn mening te kennen. Zij zijn tenslotte de gedupeerden. De leiders leken tegen de mijnploeg nochtans weer uit het goede vaatje te kunnen tappen en in het eerste kwar tier kregen de Waaslanders een resem hoekschoppen die door vaardige Kusto goed voor doel werden geschilderd maar daar geen afwerker vonden. Beveren moest opnieuw veld heer Schönberger missen en het wordt voor geel-blauw steeds duidelijker dat Heinz' snelle terugkeer hoognodig is. Marek Kusto evolueerde wel sierlijk, maar het spelverde- lend werk van een Schönber ger kan de Pool toch niet aan. En dan was er weer de snel in paniek rakende Wase verdedi ging. Na twintig minuten spe len was het ergste al te vrezen toen de technisch erg sterke Ruzie alleen door de afweer raakte maar net over het doel besloot. Twee minuten later De Wilde had eerst nog een ver schot van Geurts over de lat getikt sloeg een poging van Patrick Schoofs via de vin gertoppen van De Wilde tegen de deklat en een goed gevolg de Fagot kopte de terugkaat sende bal binnen. Beveren herstelde zich enigs zins van de opdoffer en doel man Schubert haalde goede punten op schoten van Mar tens en Theunis. En toch was bij de rust de kleine voor sprong van de staartploeg te gen de leiders van Freethiel wel te wettigen, want het Waas voetbalvolk kon de mijnjon- gens echt niet in verlegenheid brengen. Na rust keerde de wedstrijd volledig in het voordeel van Beveren. Daarvan was de hou ding van de tegenstander de hoofdoorzaak, want Beringen dacht nog alleen aan stug ver dedigend voetbal. De Wase stormloop haalde evenwel niets uit vermits er in geen enkele aktie enige lijn te be speuren viel. En wanneer de bal dan toch voor het Beringse doel viel bleken de eens zo schot- en kopvaardige spitsen lelijk in gebreke. Trainer Ur- bain Braems haalde Peter Cre- ve van het veld en bracht met Frank Peeraer ongebruikt ma teriaal op het veld. De jonge Peeraer zorgde trouwens bijna voor het gelijkstellen doelpunt maar zijn fijne kopbal voorbij doelman Schubert werd door Patrick Schoofs van de doellijn gekeerd. Waarom had men op Freethiel trouwens ook zo snel die Schoofs laten gaan, sakker den de geel-blauwe suppor ters. Dat gesakker zou naar gelang de wedstrijd verliep nog feller worden. Beveren ging nu vol ledig in de aanval maar die grote mankracht zorgde na tuurlijk niet voor meer lijn in het geheel. Integendeel, de soldaten van Braems en Pau wels liepen elkaar nogal eens in de weg. Enjerwijl Garot ook ijverig mee vooraan te vinden was kregen de Limbur gers aardige counterkansen. Patrick Schoofs, hij leerde dat werk ongetwijfeld bij Beveren zelf, kreeg de bal van de Duit ser Knauff, Baecke reageerde helemaal niet en Schoofs had weinig moeite om De Wilde voor een tweede maal te kloppen. 2-0 was wellicht een te zwaar verdikt voor de leidersploeg uit het Waasland maar ais men als leidersploeg weinig meer kan tonen dan zondag op Be ringen het geval was dan ver dient men toch geen punt. Be ringen werkte hard en streed moedig en had dan ook nog de verdienste twee doelpunten te kunnen maken. En dat was zondag voldoende om Beveren zijn derde opeenvolgende kompetitienederlaag in te stu ren. Zaterdag staat met KV Mechelen de killer van Klub Brugge op Freethiel. Niemand geeft Beveren nog een titel- kans als tegen die moeilijke tegenstander de twee punten niet thuis worden gehouden. Hugo Aerts Een vrolijk Beven trainenduo te Sint-Niklaas... of lachen ze groen? (lo) Het gaat leider Beveren mo menteel zeker niet voor de wind en vooral het lange wachten op een volledig herstelde Heinz Schönberger lijkt de Waaslan ders parten te spelen. Na de heenronde haalde de Duitse middenvelder nooit meer de konditie van voorheen en het trainersduo Braems-Pauwels heeft het duidelijk moeilijk om een andere lijn in de ploeg te leggen. Met Marek Kusto ver schijnt dan wel een technisch sterk speler, maar als spelma ker is de Pool nauwelijks te gebruiken. Dat bleek vorige zondag nog maar eens duidelijk op het veld van staartploeg Beringen en het was dan ook niet verwonderlijk dat Urbain Braems in de twee de helft Frank Peeraer liet op- draven. Mijn eerste verschijning dit seizoen en uiteraard in on dankbare omstandigheden. Een ploeg waar het niet goed draait krijgt men als jonge in valler moeilijk weer recht. En toch scheelde het maar een haartje of ik kon Beveren ge- lijkbrengen. Patrick Schoofs borstelde de bal nog maar net van de lijn weg. Beveren deed het trouwens toch niet zo slecht en met wat meeval hadden we punten naar het Waasland ge bracht. Ik denk dan ook dat we in de volgende wedstrijden on ze voorsprong en onze titelam- bities kunnen veilig stellen." Frank Peeraer startte bij Ver broedering Brasschaat waar hij snel werd opgemerkt door ta lentscout Maurice Renier. Hui dig uefa-trainer Wally L haeghe haalde hem weg bracht de jonge Peen (11.09.63) naar Beveren. j werd er nationaal kampioen de scholieren en bij de ue junioren. Daarna werd Peen ook opgenomen in de nation uefa-ploeg maar na een kniel sel niet meer geselekteerd. I gonnen als spits -hij wt trouwens topscorer bij schol ren en uefa's - evolueerde bij de reserven naar een mi teruggetrokken positie ach de spitsen. Hel is trouwens daar dat wellicht in de volgende wt strijden Heinz Schönberger i moeten vervangen. Een bijzo der zware taak! (H.A. Wuustwezel dat Eendracht Aalst een flinke loer kwam draaien wordt thans geleid door de ex-Ajaxvedette Barry Hulshoff, die na het verdwij nen van oefenmeester Van Snick, werd gepromoveerd tot eerste trainer. «Het moet ergens kloppen dat een verandering van trainer wonderen kan verrichten» al dus een gelukkige Hulshoff na zijn 1-3 zege tegen Aalst. «Kijk het is hier vandaag de triomf van de werkkracht en inzet geworden. We hebben tijdens het halfuur de druk van de thuisploeg uitstekend kun nen opvangen en daarna het wapen van de tegenaanval per- fekt kunnen hanteren langs de snelle Verbruggen. die dan toch steeds een tikje rapper was dan zijn belagers Die overwinning doet natuur lijk deugd en mede door het verlies van Boom en Harelbe- ke is onze situatie wat mooier geworden. Maar we zijn er nog lang niet hoor! Het wordt nog hard knokken om verzekerd te zijn van het behoud in tweede nationale. Dat wordt voor mij een heel avontuur». Tot daar Hulshoff, die het ver langen uitsprak in België zijn trainersloopbaan te kunnen uitbouwen. Hij is trouwens te Genk een ijverig leerling bij Dré Bollen en die heeft zijn trainerskwaliteiten al voldoen de bewezen, (al) 2e Nationale Eendracht Aalat-Wuustwezel: Duerloo riskeert zijn hoofd bij deze voorzet van Peeten (pem Eendracht Aalst heeft tegen Wuustwezel de kans gemist om zich voor de rest van d kompetitie safe te stellen. Vooral gezien het feit dat en Boom en Harelbeke ook met d nederlaag werden gekonfronteerd. Voor de jongens van J.P. Borremans wordt het nu i de zes overblijvende wedstrijden hard knokken om het behoud in de liga te verzekeren! Aalst kreeg van Wuustwezel een schoolvoorbeeld van efficiënt voetbal aangeboden, nil zich stug verdedigen en de gepaste gelegenheid afwachten om doelmatig toe te slaan. Lokeren-Liene: James Bett was één van de weinige kreatieve elementen van zijn ploeg (da) EEP-EN RFFABRIEK Lokeren-Liene: Doelman Verlinden sprong hoger dan Lanen (da) Het verlies tegen Wuustwezel heeft lang nagedreund in de voetbalkatakomben van Een dracht Aalst. Een nederlaag die binnenshuis heel wat stof deed opwaaien. Die opstopper, on middellijk na de illusies, heeft natuurlijk ook het spelerspoten- tieel aangetast. Er is, naar we achter de schermen vernamen, een soort vertrouwenskrisis ontslaan tussen de trainer en bepaalde spelers, die klagen over het feit dat ze voortdurend andere opdrachten te verwer ken krijgen zonder dat het alle maal duidelijk op het laktisch bord uitgetekend wordt. We nemen die verklaringen natuurlijk met het nodige kor reltje zout. Het is maar al te gemakkelijk, wanneer de taken minder goed draaien, alleen maar de oefenmeester op de korrel te nemen. Laten we het tot het droeve toe nog maar eens herhalen dat in het team een pion ontbreekt die de ope raties kan oriënteren, zodat J.P. Borremans verder moet roeien met de riemen die voor handen zijn. In verband met de uitwed strijd op Overpelt (dat ook nog moet knokken om zich te hand haven in de liga), staat Borre mans trouwens voor een nieuw dilemma. Hij moet de diensten missen van Jef Cornelis en Mil- Jio Deryck, beiden 'geelge- schorsten dal zijn toevallig twee elementen uit de verdedi- gingssektor waar Eendracht niet te sterk uitgebouwd is. Wel licht kan hij opnieuw Johan Dierickx rekupereren als flankverdediger, maar wie krijgt de taak van voorstopper toegewezen? Er zijn inderdaad weinig al ternatieven in het Eendrachtar- senaal. Bovendien blijft het af wachten of Borremans er in zal slagen het flink gedeukt moreel front weer op te vijzelen. (abl) tn die kansen kregen de be zoekers op een servecrblaadje aangeboden door het feit dat de Eendrachtverdediging op losse schroeven stond en te traag reageerde wanner in man-tegen-man situaties. Dat speelde helemaal in de kaart van de pittige Verbruggen, die door zijn snelle akties de boe man werd van De Bolle en C°. Barry Hulshoff, de ex-Ajaxve dette, die na het verdwijnen van Van Snick van assistent- trainer tot eerste oefenmeester werd gepromoveerd bij Wuustwezel, moet wel dege lijk in zijn vuist gelachen heb ben toen hij zo veel gekrassel achteraan bij Aalst aan schouwde. Die Aalsterse verdediging was inderdaad zelden meester van de bal en vermits De Bolle niet in zijn dagje was, en boven dien nog een hoop banblik sems van het publick op de huid kreeg, ging de rest in de REST FEEST MOltNS N ERF-, Eendrachtdefensicgordel even panisch doen. Voor zoveelste maal werd bewezd dat als Eendracht een doelpunt moet inkasscren, het daaml verduiveld moeilijk heeft 08 zich te herstellen. Borremanl had het tijdens de training w allemaal perfekt uitgetekend.! maar zijn puntspelers bleven tf[ veel hangen om de stevige! Wuustwezelsc verdedigintl voor zware problemen te kun-l nen plaatsen. Bovendien had Aalst bij t opbouw weer een hele resc«| tussenstations nodig om in h hinterland van de tcgenstrevctj te belanden. Toen op de 5 min. De Roy van het veld we gehaald voor Haleydt was dat| helemaal niet naar de zin v de Brusselaar, die even voal het betreden van de kleedka-| mers zijn shirt uitspeelde e hem ostentatief tegen de grondj smakte Dat vonden wc onsportief gebaar alhoewel ni dien hij zijn vcrontschuldigi*'| gen kwam aanbieden bij oe-j fenmeester Borremans. Voor Borremans wordt het weer een drukke week nadenken en zoeken naar eer| oplossing om zondag a.M Overpelt aan te pakken D* wordt o.i. geen gemakkelijks taak voor de turnleraar. die zal vastgesteld hebben dat zijil arsenaal uiterst beperkt is. F dat daarin ook spelers huiztfl die het tempo van tweede klas-f se niet meer aankunnen, (abl)I Eendracht Aalat-Wuustwezel. doelpunt op (per) De terugspeelbal van Donckers leverde nog bijna

De Voorpost | 1984 | | pagina 30