Late treffer van Maes beslist HALLO - KRUIBEKE 3-4 Frans Messagie tafeltenniskampiaen van Hamme Wederoptreden van André Lion Hoe zuiver is ons voetbal? Eindeseizoens wedstrijd! Bartels en Van Keer treffen de dwarsligger SCHOORAARDE - WELLE 1-1 Spartanen schieten met scherp (Wrovinciaiej Overnemend - Waardige eersteklassers! uververuieuu CERKELLADIES BRUGGE - KAMILLEKES AALST 1-4 34 - 23.3.1984 - De Voorpost 8chepencolU Da ma Herma is Gery TAFELTENNIS Na de wedstrijd hoorden we in de plaatselijke kantine het liedje Thriller' van Michael Jackson op de radio, en toeval of niet, maar de wedstrijd die zondag in de Waaslandse pol der tussen Kallo en Kniibeke werd betwist had alle ingre diënten van een volwaardige thriller. Spanning en sensatie te over en bovendien nog 7 doelpunten in een wedstrijd die voor de thuisploeg eigen lijk niet mocht verloren wor den wilde men niet in een penibele situatie verzeild ra ken. Doch de lokalen hebben, al zij het met wat pech, de buit aan Kruibeke moeten laten en dat heeft zo zijn gevolgen Im mers, Waasmunster haalde de 2 punten, Haasdonk won over tuigend en Berlare haalde ook al een punt. Dit betekent met een dat SK Kallo met negen tien punten amper een eenheid voor ligt op Buggenhout, de voorlaatste in de rangschik king. Boonwijk met 7 punten achterstand lijkt wel definitief veroordeeld. Tegen Kruibeke speelden de lokalen echter een steengoede wedstrijd. Doch een enorm ge vaarlijk Kruibeke, dat een maal in de buurt van doelman Troch steeds gevaarlijk was, bleek het meest opportuun in de afwerking. Na een dik kwartier stonden de bezoekers dan ook al met 0-2 aan de leiding. Een verre bal van een bezoe kende middenvelder belandde bij te Heyn en na 3 minuten was de stand reeds heropend. Op de zestiende minuut was het weer prijs. Een uitgespeel de aanval bracht ditmaal Se- ghers alleen voor de muit en Kruibeke leek op rozen. De Polderjongens togen echter in de tegenaanval en op de vijfen twintigste minuut leverde dit langs Maes dan ook de ver diende aansluitingstreffer op en vijf minuten later mocht de bordjesman weer aan het werk, want een fout in de fata le rechthoek werd met straf schop bestraft en Van Royen liet die kans natuurlijk niet liggen (2-2). Na de rust opnieuw een erg spannende strijd met Kallo het meest aan de bal. Op het uur kwamen ze zelfs op voor sprong: een nieuwe aanval waarin zowat het hele midden veld en aanval was betrokken, belandde op een gegeven ogenblik bij Smet die vernieti gend uithaalde. Doch de plaat selijke vreugde bleek van kor te duur want S minuten later was het aan de overkant raak. Op aangeven van De Heyn kon Seghers met een tweede doelpunt Kruibeke weer gelijk zetten. Het venijn bleek ten slotte nog in de staart te zitten, want op een ogenblik dat beide elftallen zich reeds met het gelijkspel en het daaraan ver bonden punt hadden ver zoend, dook totaal onverwacht Maes nog op voor doelman Troch, die meteen kansloos werd gelaten. De punten gin gen dus mee met de groen- witten, die daardoor nog steeds meedingen naar de tweede plaats, achter kam pioen Stekene want dat lijkt nu toch wel een feit. YEL De verwachtingen werden in gelost. Niet alleen heeft Frans Messagie zijn titel weer voor een jaar verlengd, maar ook de belangstelling was geweldig. En dit op twee vlakken: wat de deelname betreft kon men 145 inschrijvingen noteren. Boven dien was de publieke belang stelling ongemeen groot. Zo konden velen genieten van de zeer goeie eindreeksen. Woordvoerder van de inrich ters Jozef Van Couwenberghe kon dan ook vele personalitei ten verwelkomen, ondermeer burgemeester Baert, de sche penen Van de Casteele en P. Van Couwenberghe, de raads leden De Graeve en R. Wil- laert, de voorzitter van de Sportraad Albert Pieters, enz. Spreker onderlijnde de groei ende belangstelling die de ta feltennissport in groot-Hamme kende. Nog nooit werden zo veel deelnemers ingeschreven: 145 inschrijvingen. Verheugend daarbij is ook wel dat de overgrote meerderheid van de deelnemers jongeren zijn, hetgeen toch een wissel op de toekomst betekent. Ook de dames schijnen zich meer en meer aangetrokken te voe len door onze sport, want hun Tafeltenniskampioenschappen. Burgemeester Baert en de leden van het reikten de prijzen uit aan de kampioenen (vh) reeks was sterker dan ooit be zet. Frans Messagie moest in de finale zijn titel verdedigen tegen Mark De Keyser. Het was duidelijk dat Messagie de sterkste speler was. De Keyser 4eProvinciale BERLARE - EXCELSIOR: 1-1 Berlare heeft op zijn veld een punt moeten prijsgeven. Daar door blijft het nog steeds in degradatiegevaar en zal het de volgende weken nog voor de punten moeten knokken. Bij de thuisploeg deed André Lion zijn wederoptreden. Hij liet een behoorlijke indruk «Tijdens de eerste helft kregen we drie doelkansen die recht streeks voortvloeiden uit ons overwicht» zegt trainer Chris Gabriels. «Onze drie spitsen, Luc Maes, André Lion en Willy Van Lin- ter kwamen dicht bij een tref fer. Eigenlijk hadden we al in de eerste helft moeten skoren, daarmee hadden we ons over wicht kunnen bekronen. Na de rust viel dan toch een doel punt. Willy Van Linter kopt de bal in doel, nadat Jaak Schreurs voor het voorberei dende werk had gezorgd. Daarna hebben we de hegemo nie van de bezoekers moeten ondergaan. Zij reageerden of fensief en dwongen ons tot een knieval. Met nog tien minuten voor de boeg moesten we dus de gelijkmaker toestaan. Dat was wel spijtig. In ieder geval speelden we toch al beter dan tijdens de vorige wedstrijd. De spelers moeten thans blijvend hun verantwoordelijkheid ne men en naar het behoud in derde provinciale streven. Nu zondag te Grembergen wordt het geen makkelijke op dracht». Bij Excelsior St.-Niklaas beoordeelde men het resultaat als logisch en vrij gunstig. Vooral in de tweede helft heb ben we de thuisploeg tot over gave gedwongen. Dat punt hebben we geenszins gestolen. E.D.M. SK Beveren ziet zijn voorsprong van zeven punten teruglo pen tot amper drie puntjes. De Wase voetballers hebben die teruggang natuurlijk in de eerste plaats aan zichzelf te wijten maar hier en daar wordt ook naar minder sportieve toestanden verwezen. De wedstrijdleiding lijkt de laatste weken weer erg in opspraak en de gebeurtenissen van bijvoorbeeld de laatste speeldag zijn niet van die aard om alle verdenkingen uit de weg te ruimen. Maar wie zich door scheidsrechterlijke beslissingen dan wel echt gedupeerd moet voelen, is toch niet zo duidelijk In de wedstrijd Anderlecht - Standard leek scheidsrechter Ponnet de thuisploeg op het gepaste moment een strafschop te ontnemen en enkele dagen later was datzelfde Standard op eigen veld ook niet te kloppen toen een hemeltergend buitenspel door de scheidsrechterlijke vingers werd gezien. Maar zaterdag werd één van de gedupeerden van voorheen in alle eer hersteld, want wat scheidsrechter Van Langenho- ve in Molenbeek opvoerde was heel erg twijfelachtig Men vermoedde dal de Brusselaar onder het zwart wellicht een paarse trui droeg. De eerlijkheid van hel scheidsrechterkorps werd na al die feiten door diverse oefenmeester, in de eerste plaats natuur lijk door de trainers van de hierboven benadeelde klubs, in twijfel getrokken. En er werd steeds weer verwezen naar toestanden van een paar jaar geleden toen uiteindelijk enkele fluiters zachtjes de wei werden afgedreven. Enkele ploegverantwoordelijken gaan zelfs zover te stellen dat bepaalde bondsinstanties een kompetitiescenario hebben uitgeschreven dat tenslotte, al moet het dan met verfoeilijke manipulaties, helemaal moet gevolgd worden. Wij willen in dit debat, dial trouwens nog maar nel begonnen lijkt, geen standpunt innemen. Voorlopig althans niet. Feit lijkt wel dat plots enkele goed leidende scheids rechters het noorden volledig verloren zijn. In het geval van SK Beveren kan geel-blauw alleen met opnieuw sterk voetbal een mogelijk oneerlijk opzet duidelijk maken. Of: hoe zuiver is ons Belgisch voetbal? - H. A WICHELEN - ERPE1-1 Van de acht vorige week afwe zige basisspelers kon SK er drie rekupereren maar van de vijf overgebleven waren nu spelmaker Jaak Steeman, mid denvelder Schudding en verde diger Roelandt afwezig, zodat SK met een nog zwaarder ge havende ploeg het derde ge rangschikt Erpe partij moest geven. Tot overman van ramp viel dan nog na een kwartier spel aanvaller Eddy De Winter uit wegens een spierletsel. Bij zijn vervanging was meteen al het reservemateriaal bij de thuisploeg opgebruikt. Het werd een rommelige wed strijd, nauwelijks het bekijken waard, met hoofdzakelijk mid denveldspel, weinig vloeiende combinaties en geen gevaarlij ke standjes voor de beide doe len. Vooral de bezoekende doelman kende een rustige na middag en kreeg omzeggens geen enkele gevaarlijke bal te verwerken. De rust werd dan ook met een logische 0-0 bereikt. Na de citroentjes kregen we opnieuw hetzelfde spelbeeld. Kon Wichelen verzachtende omstandigheden inroepen voor het ondermaats preste ren, dan was dit geenszins het geval voor Erpe, dat moest winnen wou het zijn plaats in de top drie van de rangschik king blijven behouden en zo nog een waterkansje over te houden op de titel. Waren de bezoekers het meest bij de bal en speelde het spel zich het laatste halfuur bijna volledig af op de sp>eelhelft van Wichelen, dan kwam doelman Mertens nooit echt in gevaar (de kanonnen waren daarvoor veel te slecht gericht). Zeven minuten voor affluiten dan toch enige sensatie, we noteerden het enige doelpunt van de wedstrijd, de Wichelse verdediging kon het leder on voldoende ontzetten, de bal bleef wat men noemt hangen en kwam plots voor de voet van een vrijstaande Erpsc aan valler, die met een schuin grondscherend schot succesvol kon afronden. Eigenlijk verdienden beide ploegen geen enkel punt, maar mede door het feit dat Erpe het meest bij de bal was kan het de zege enigszins verant woorden, maar het werd abso luut geen overwinning om over naar huis te schrijven. Bij Wic helen speelden vooral de inge komen juniores zich in de kij ker en mogen we de hardwer kende Etienne Heestermans ook een pluim geven voor het geleverde werk, hij trachtte er toch nog iets van te maken. DMG Juvcntus Schoonaarde heeft op eigen terrein de duimen moeten leggen. De thuisploeg reageerde nochtans gunstig. Vooral dan in de tweede helft toen tweemaal op de dwarslig ger werd geschoten. «Tijdens de eerste helft verliep het spel over het algemeen evenwichtig» stelt klubsekreta- ris Oskar Beuckelare. In die periode werden er niet zoveel doelkansen afgedwon gen. Pas in de tweede helft kwam er meer reaktie. Wij hebben toen een overwicht af gedwongen. Wij hadden ech ter geen geluk, vooral toen Chris Bartels en Bart Van Keer uithaalden. Telkens sloeg de bal tegen de dwarsligger. Het zag er uiteindelijk naar uit dat de wedstrijd op een skoor- loze puntendeling ging eindi gen, maar vijf minuten voor tijd kregen we een opstopper bij een onverwachte tegenaan val. Eiogenlijk ging dat tegen de logika in, maar dat is voet bal. Een sport die veel verras singen inhoudt. Wij hebben in deze kompetitie overigens niets meer te win nen. De volgende wedstrijden betekenen dan ook gewoon nog formaliteiten. Zondag moeten we naar Hofstade. Op papier zijn we daar al vooraf verloren, maar zoals reeds ge zegd, in voetbal weet je nooit.» E.D.M. heeff getracht het hem moei lijk te maken, en vaak is hij er in gelukt, ondanks het feit dat Messagie in de meeste gevallen vijf punten sterker is dan Mark De Keyser. Als we de rangschikking bekij ken zitten daarin de meeste vertrouwde gezichten. Twee jongeren die de aandacht vra gen: Guido De Block en Johan Van Hecke. Misschien zijn zij geroepen om ooit de huidige titelhouder naar de kroon te steken. Gemakkelijk zal dit niet gaan want Frans heeft ta lent genoeg om zijn titel nog jaren te verdedigen. A. 1. Pelegrim Luc, 2 laert Geert en 3. Geens truii B. 1. Schelfhout Paul, 2. IjLI Rijcke Walter en 3. De Erik. C. 1. Glas Patrick, 2. Herma pi Frans en 3. Ronsmans D. 1. D'Hollander i_.ai.uj, y. De Clcrcq Patrick en 3. RnJfc' mans Franky. 1/2 Finale: Pelgrin - Glas D'Hollander - Schelfhout 0-2 ov< Finale: Glas - Schelfhout Eindstand: 1Schelfhout ra (Patro), 2. Glas Patrik (Patrn 3. D'Hollander Dany (V liePr kouter), 4. Pelgrin (Patrol. APPELS - EREMB0DE6EM 8-2 Sparta Appels heeft tegen Erembodegem bijzonder offensief gereageerd. De thuisploeg schoot vooral tijdens de tweede helft met scherp. Met een 2-1 bij de rust zag het er nochtans niet naar uit dat er zulke afgetekende cijfers op het bord gingen verschijnen. «Wij werden zelfs na vijf minu ten op achterstand geplaatst!» zegt Idubleider Jules Van Hoorde. «De bezoekers hebben toen enige tijd weerstand geboden. Lang heeft dat niet geduurd. Nog voor de rust skoorden we twee keer langs Dirk Francois en Bert De Mey. In de tweede helft werd het een eenrich tingsverkeer De bezoekers stonden als het ware op hun doelgebied geplet. Het is moeilijk te zeggen wie de makers van de doelpunten waren en in welke volgorde ze kwamen. Ik weet dat Dirk Francois twee goals voor zijn rekening heeft genomen. Bert De Mey vond eveneens twee keer de weg naar de netten. Alois De Bleser maakte drie goals terwijl ook Christiaens skoorde. Met drie punten ach terstand op Meldert, maar met een wedstrijd minder gespeeld bevinden we ons wel in een ideale positie. Indien we die wedstrijd winnen komen we op een punt van de leider. Wach ten tot wanneer die struikelt, en zelf geen slippertje begaan is nu de boodschap. Iedereen in Appels hoopt uiteraard dat we het dit seizoen tot een titel brengen en naar derde provin ciale gaan. In dat geval zouden er volgend jaar belangrijke derby's op het programma ko men staan». Sparta Appels moet nu zien dat het zelf overeind blijft. Nu zondag winnen op Terjoden is haast een must, willen de Spar tanen hun titelambities onder schrijven. E.D.M. Tafeltenniskampioenschappen. De grote finale werd speeld tussen Frans Messagie en Mark De Keyzer, Messagie zich de sterkste toonde vh) Sparta Appels op weg naar de titel (p. hermans) Het elftal van Erembodegem moest de duimen leggen, (p. hermans UITSLAGEN Miniemen (12 d) A. 1. Van Mocseke Luc, 2. Cornelis Peggie, 3. Van den Bossche Michel. B. 1. Goossens Stefaan, 2. Claessens Koen, en 3. Van Houte Herman. C. 1. Van Couwenberghe Bart, 2 Malfliet Bart en 3. Schelfhout Ivé. D. 1. Claessens Wim, 2. Ver- meire Raf en 3. Schelfhout Nico. 1/2 Finale: Van Moescke Luc - Van Couwenberghe Bart 0-2, Goossens Stefaan - Claessens Wim 1-2. Finale: Van Couwenberghe Bart - Claessens Wim 2-1 Eindstand: 1. Van Couwen berghe Bart (Patro), 2. Claes sens Wim (Patro), 3. Van Moeseke Luc (Patro), 4 Goossens Stefaan (Patro). Kadetten (9 d.) A. 1. Biehiels Thomas, 2. De Ridder Leo en 3. Jurgen Bertin. B 1 Van Moescke Tom, 2. De Cock Guy en 3. De Schoe- sitter Els. Finale: Behiels - Van Moeseke 2-0 Eindstand: 1. Behiels Thomas (Patro), 2. Van Moeseke Tom (Patro). 3. De Ridder Leo (Vlammers). 4. De Cock Guy (Patro). Juniors (9 d) A 1 Goossens Carl. 2. Stal- laert Dirk en 3. Van den Bos sche Patrick. B. 1. De Block Guido. 2. Stal- lacrt Mark en 3. Vcrdonck Erik. Finale: Goossens Carl - De Block Guido 0-2. Eindstand: 1 De Block Guido (Patro), 2. Goossens Carl (Pa tro), 3. Stallaert Mark (Patro). 4. Stallaert Dirk (Patro). Reeks F: 1 (4 d) I. Baert Dirk (BAC). 2. Pcr- mentier Cesar (Vlierkouter). 3. Waterschoot (Patro). Reeks N.K. (16 dl Reeks E (5 d) 1. Messagie Luc (BAC), Van Dender Francois 3. Van Kersavond (BAC), 4. André De (Vlierkouter), 5. Van Herman (Prado). Reeks D (7 d.) A l. Van Hecke Johan, 2. Schoesitter Pierre en 3. Van Velde Jan B. 1. De Keyser Mare, 2Vi Cautcrcn Peter en 3. Straq man Hilaire. Eindstand: 1. Johan Van Ha ke (Patro), 2. De Keyser Mai (Patro). 3. De Schocsitte ste Pierre (Patro). 4. Van Cautt ren Peter (Patro). Dames: (10 d) A. 1. Van Moeseke Ann en Racmdonck Anita. B I Racmdonck Sonja en! Van Moeseke Marleen. A. 1. Goossens Ann, D'Hauwc Marleen en 3. Diclt man Ria. B. I. Spiessens Pascale en Van Couwenberghe Els. Reeks Open (Kamploenschl van Hamme) 32 d. A. 1 De Schoesitter Paul,! De Rijcke Walter B. 1. De Schoesitter Pierre.! Hermans Frans C. I Baert Dirk, 2. Van Co* wenberghc Bart D 1. De Keyser Mare, 2 Va Hecke Johan E. 1. Straetman Hilaire 0 Messagie Luc F. 1Messagie Frans en 2 V* de Velde Jan G. 1. Goossens Carl en 2. ft Block Guido H 1. Van Cauteren Peter en- J Van Dender Francois. Eindstand: 1. Messagie Frans (Pardaf) 2 De Keyser Mare (Patro) 3. Van Hcckc Johan (Patro) 4. De Schoesitter Pierre (Patro) 5. Straetman Hilaire (Patro) 6. Dc Block Guido (Patro) 7 Van Cauteren Peter (Patrc 8. Dc Schoesitter Paul (Patro). VOETBAL DAMESVOETBAL WAASMUNSTER - BUGGENHOUT 3-1 In het teken van de degradatie trof meteen raak. Een erg on- kers dan alles in de aanval, heeft Sparta Waasmunster een gunstige uitgangspositie na- doch verder dan een tegen- meer dan behoorlijke zaak ge- tuurlijk voor de bezoekers die doelpunt na zowat vijf minuten daan door de maat te nemen nu wel moesten komen doch kwamen ze niet meer. Daar van Buggenhout, dat daardoor aanvallend toch wel heel erg voor verliep het spel dikwijls té alleen op de voorlaatste plaats zwak voor de dag kwamen. In ongeordend. Een tegendoel- komt. de eerste helft konden zij doel- punt kwam er zelfs nadat de Buggenhout was met duidelij- man Van Den Bossche trou- thuisverdediging een enorme ke aspiraties naar de heide ge- wens geen enkele keer bedrei- blunder beging. Het offensief komen: niet verliezen was het gen. Bij de thuisploeg kreeg van de bezoekers luwde en het motto en daarvoor waren dan Van Nuyten nog een mogelijk- was opnieuw Waasmunster dat ook dikwijls alle middelen heid, doch hij besloot naast en het laken naar zich toehaalde goed, met het gevolg dat de ook Van Bocxelaere kon niet en langs Van Buyten zekerheid scheidsrechter de partij om de besluiten. verwierf over de zege. haverklap moest stilleggen. Twee minuten voor de rust Hierdoor komen de Spartanen De thuisploeg die toch heel werd de skore dan toch ver- met 21 punten toch langzaam hard zwoegde om een beetje dubbeld: een nieuwe aanval weg uit de degradatiezone en spektakel te kunnen verzorgen van de thuisploeg bracht Van wie weet zit er met de verplaat- kreeg de beste kansen. Reeds Buyten voor het doel, en dit- sing van overmorgen naar lei- na 5 minuten kon Van Bocxe- maal was het wel raak (2-0). der Stekene geen verrassing in. laer Impens bedienen en die Na de rust gooiden de bezoe- De Kamiltekes hlijven voor verrassingen zorgen. Vooral getipt! een het eindpunt van deze ven en dit eksperiment op vreemde bodem sprokkelen de oranje-blauwen kostba- Met een gelijke stand kwam de wedstrijd. sukses bekroond zagen, re punten. rust, ,maar onmiddellijk na de Scheidsrechter Annie Michaux in de eerstvolgende thuisu Nu moesten de gereputeerde Cerkelladies uit Brugge in herneming kwamen de Aal- wilde er echter de spanning in strijd zaterdag a.s. te eigen vesting de duimen leggen voor de Aalsterse neofieten stei^e meisjes na een schitte- houden en floot strafschop Scherpenheuvel verwachten in de hoogste afdeling van ons nationaal vrouwen voetbal. °P ,v°or' v.oor de thuisP1°eg- D® A.al" supporters van de Aalst. Meteen bewezen de Kamillekes ook dat ze een vaste Stoïï S XnT^k" ""b'esfi^g XSlïï— waarde geworden zgn tn Eerste Nationale en dat ze wat Veerle De Wint en Gina Van echter zonder vetpinken en ""een™™ta'ng d.e mêtl meer aandacht verdienen van de echte voetballiefheb- den Steen bracht de bal bij de Brenda Van den Eeckhoudt definitief het behoud in Een bers... handig vrijgespeelde Nicole deed de rest: met een schitte- Klasse zou verzekeren. .M Verhofstadt, die haar vijfde rende zweefsprong pareerde acnmerena tweede doelpunt raan haarfijn een kopbaldoel- seizoentreffer tegen de Brugse zij het schot van Rita Bultinck. KamiilckrS Aalst Het begon traditiegetrouw niet punt voor te schotelen: 1-0. netten trapte. (1-2). Het offensief van Brugge werd Brenda Van den Ecckfcot zo schitterend voor de meisjes Geenszins uit hun lood gesla- meteen definitief tot staan ge- Annemie Van Dammè Gi van voorzitter Kamiel Sergant. gen gingen de Kamillekes op no* eens een bracht en Greta Van Hauw^r. 5"n Hauwemeiren Hilde Al na vijf minuten stonden ze zoek naar de gelijkmaker en P meiren zou met een haarzuive- Neve en Trees Van Geert 1 in 't krijt tegen Sandra Tem- die kwam er pas na ruim een Ann Eeckhout bevestigde haar re vrijschop via de onderkant rie-Anne Van den Ste merman, Rita Bultinck en co. halfuur spelen, toen een splij- aangeboren voetbaltalent met van de deklat de eindcijfers Gerda Lievens Veerle Marleen De Nolf dwong Hilde tende dieptepas van Greta Van een weergaloos dribbelnum- vastleggen. Oververdiende ze- wint en Nicole Verhofsts De Neve tot een foutief ingrij- Hauwermeiren door Carine mer: vijf Brugse speelsters, de ge van de Kamillekes, die met Ann Eeckhout (73* min Int pen en Rita Bultinck deed haar Deschacht in een wanhoopspo- keeper inkluis, werden op een Gerda Lievens, Gina Van den Claessens) en Gina Van faam van vrijschopspecialiste ging buiten het bereik van Ann hoopje gespeeld en het derde Steen en Regine Meuleman Steen (41' min Reeine alle eer aan door Martine Col- Eeckhout... in eigen doel werd Aalsterse doelpunt leek met- het jonge talent een kans ga- leman)

De Voorpost | 1984 | | pagina 34